Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
20. jan 2010

Emily, davky nedostavam, pretoze na to by som tu musela robit aspon rok. A to som teda nie 😝 Cize vlastne som nezamestnana, ale do statistiky sa nedostanem. Cize statistiky nezamestnanosti su nie take presne, nezamestnanych je ovela viac...

emily327
20. jan 2010

mirusch, hm no to je blbe. Dufam,ze aspon manzel zaraba 😉 Ale zase aspon mas tu dobrovolnu pracu, lebo byt doma cele dni, hm no to by bolo dost na nervy....

kkatka78
20. jan 2010

Ja sa tu zas len tak vkradnem do debaty 🙂

Gratulujem v prvom rade nasej sexi mamine Blondy,ze to zvladla...a aj malinka

Vydim,ze tu riesite jazykovy zakon a nezmestnanost ako v parlamente 😀

No ja mam uz len jeden den,zajtra a fujaaaac na SK...Emily tak dufam,ze si uzijes ten vyletik do UK.
Mirusch dufam,ze budes rychlo fit...

Ostatne zienky,co su tehotne,aby to vydrzali a tie co nie su,aby boli 😉

No tiez sa tesim na ten Tvoj test Emily....daj urcite vediet,nech sa tesime s tebou...

Moc sa mi fakt nechce ist,ale asi bude trochu lepsia zmena... 😝

Drzte sa Babulky a ja sa urcite po prichode ozvem...cmuky

emily327
20. jan 2010

katka,dakujem ved ja hned v stredu ako si urobim napisem a potom dufam,ze sa mi z UK podari dostat na net tak vam dam vediet, co a ako. Tebe prajem stastnu cestu moja a uzi si to ako sa len bude dat 😉 Opatruj sa a ozvi sa ked sa vratis pa pa

zuzka11
21. jan 2010

V rychlosti nakukuju, omlouvam se ze nereaguju na vsechno, doctu o vikndu kdy budu slamena vdova auz budu v obraze - zatim - mooooc velka gratulace Blondy a jeji Anince, at se jim holkam moc dari a tesim se na fotky!

A velka gratulace a drzeni palcu Schnucki....zatim septam 😉

Kdyz budete chtit, hpdim sem popis Adamova prvniho plavani, byla to prča prčovata, se zase predvedl flirťák jeden 😀

Miri, Lubi, Kleo, Schnucki, Blondy, meleri a vsechny nove holky moc zdravim!

lubinka9
21. jan 2010

ranko,

zuzi ahooj, jasne, ze sme zvedave na prve plavanie. Takze flirtak co? 😀

schnucki, ze morce, tak to si ma pobavila 😀 Ale mozes skusit aj to 😀 Staci zajst do cinskej restiky 😝 😀

dutiny..fuuuj dobra tema ale nepripojim sa. Ja som zatial problemy nemala. Ja skor posledne tyzdne riesim zachvaty kychania hned po prebudeni. Chudak moj malicky sa potom zacne tak mykat jak ho s tym zobudim. Tak sa snazim do periny alebo servitky nech to stlmim. No ale aspon to ide vsetko von.. dobru chut k ranajkam 😝 😀

miri, meleri, fajn, ze je lepsie len tak dalej.

katka, stastnu cestu a uzi si to.

no ja dnes doobeda sprechujem a potom si musim este navarit. Napadli ma cestoviny so spenatom.
i ked tie slivkove gule, to bych si dala, emily?? 😀

kkatka78
21. jan 2010

Lubinka dakujem,budete mi chybat ☹ ale ved budem zase rychlo spat,je to len par dni....Mnaaaam cestovinky so spenatom...Milujem cestoviny 😉

Tak sa mi opatrujte zatial...Papa

ivana98
autor
21. jan 2010

ahoj dievcata, hlasi sa marod 😎

celkom som sa pobavila na jazykovom okienku 😀 meleri, ale ta kruta je po slovensky morka. morske prasiatko, cize morca je morca 😀
sakra, mna prave napadlo, ze vobec neviem ako sa meleri vola krstnym menom... petra? napis prosim 😅

dutiny, fuj, tak som rada ze toho som bola usetrena... pri citani toho ako sa preraza celna kost som skoro pustila do gati, fakt hnus. take som nemala. ale ako decko som furt mala anginy a zapalene priedusky, pekne na striedacku a pamatam si ako mi ta krava pediatricka furt davala ten nechutny biseptol az som si na neho vobec nereagovala. no dost bolo spomienok 😝

ahoj zuzi, jasne ze chceme prcovatu flirtovaciu story 😵
inak mam na vas serioznu temu, este serioznejsiu ako statistiky nezamestnanosti 🤐 dievcata slovenky, mam navod ako sa zucastnit volieb na SK, konecne funguje tzv. Briefwahl. Musite sa len dostatocne vcas registrovat a bud to. Navod poslem kludne do IP 😉 minule mi bolo hrozne luto, ze som to prepasla... a vznikli z toho ti blbci co tam su doteraz 😝

mirus, napisem ti do IP odladne tych bubliniek pod kozou, mam to nejako divne 😖 som z tej laparky nejaka vyvalena 😲

meleri
21. jan 2010

ivano,

nazdár! 🙂 jo tak morka! tak proto, to je fakt úplně jiné slovo, tak ani nevím jak se to řekne jinak polsky nebo rusky..jo jmenuju se Petra!

Ahoj Lubinko,
dneska už je zas o něco líp ale mám super herpes pod nosem, vypadám s tím jak Hitler.

Zuzko,
taky zdravím snad se máte fajn!

tady dneska konečně svítí sluníčko tak půjdu ven, no ale jelikož jsem furt zdechlá tak žádné návštěvy se moc nekonají..
mějte se pěkně zatím

ivana98
autor
21. jan 2010

ahoj 😉 ty vies rusky? klobuk dole, na rustinu sa ja vobec nechytam 😝 ale paci sa mi, ako odvodzujes slova, ja mam doma tiez jedneho jazykoveho "experta", slovensky sice nevie, ale odvodi aj co sa neda 😀
ako si na tom s kojenim? uz sa tesim az budeme zas drzat palce po KETe 😵

meleri
21. jan 2010

Ahoj Ivano,

moc dobře ne, ale na vysoké jsem si dala základy a potom tady jsem měla dvě tři známé rusky, které fr. nemluvily zezačátku takže jsem od nich dost pochytila...teda ted už vím zase hovno, protože jsou všechny v čudu...a je mi to líto moc se mi ten jazyk líbil, jenže je to jako se vším člověk to zapomene...
jo mě to strašně baví to porovnávat, všecky možné řeči, přičichla jsem k hodně jazykům aspon jsem se snažila naučit základy, ale nakonec si z toho člověk pamatuje tak pět slov.. 😅

jo kojení už skončilo, ale ještě miteče mlíko..prý to mlíko tak může téct mnoho let, je mi to jedno ale doufám že to vyjde s tím KETem. dík moc!

a jak ty? snažíte se? co práce a tak? jsi pořád v německu?
ahoj

lubinka9
21. jan 2010

caute babule,

ja uz mam po nemcine aj obede. Tak nakoniec som zmakla tie cestoviny so spenatom. Sa prekonavam, ako malemu decku mi to nemohli ani ukazat. Ale co clovek neurobi pre zdravie vsakze. A zajtra mame kontrolu tak zvysujem zelezo co to da 😝 Uvidime ci hodnoty stupnu. By aj po tych liekoch mohli..

inak si tu smoklim, prisiel mi list od krstnych zo Slovenska a tie mile pismenka ma tak rozcitliveli ☹ Clovek si az potom uvedomi ako velmi mu rodina chyba. Kedysi sme sa relativne casto stretavali i ked starych rodicov aj krstnych mam po celej republike. Ale prazdniny som vzdy travila u nich a su to moje najkrajsie spomienky na detstvo. To je pre mna cennost velka.
A teraz ked je tu aj moznost zostat v DE, ach jo, take tazke rozhodovanie to bude. Pride mi to hrozne terminalne. Mladsi nebudu, mam stastie, ze sme velka rodina a vsetkym sa zatial relativne dari a ja viem, ze to tak nebude stale. Na rodinu som moc naviazana v tomto to bude mat drahy jednoduchsie, ma len jednu babku 😒 Aj ta byva v tom istom meste ako jeho rodicia, takze ju moze vidiet pri kazdej navsteve.

no jo.. tak ma troska smutok prepadol 😢 a dosli mi uz aj ladove gastany 😖 nemam cim nervy obalit 😒

kleopatris
21. jan 2010

ahojte 🙂

zuzi jasne ze chceme popis a s kazdym detailom 😵

mne prepichovali dutiny raz, co si spominam, len tak pre istotu...a to bolo krvi jak na zabijacke 😝 fuj a presne ten zvuk, bleee 😖

meleri vy mate slniecko? u nas je konecne snehova kalamita, tak sa vytesujem, pada a pada a je tam tak kraaasne 😵 tak si to s malym uzite 😵

lubi nebud smutna 😒 ja viem jake to je bez rodiny, prave co som mala minule depku, tak hlavne kvoli tomu ☹ aj my sme velka rodina a ja som na nich strasne naviazana a o to tazsie to je a este teraz ked budeme mat maleho a nikto ho poriadne nebude poznat, lebo ho uvidia mozno raz do roka .... ach cele je to tazke ☹ a ked sa este musite rozhodnut ci ostat alebo sa vratit...tazko poradit :( ale na druhej strane, vratit sa mozte vzdy 🙂

spenat ja nemozem teraz v tehu ani citit 😝

kati stastnu cestu aj ja prajem a dobre vybav vsetko co ti treba 😉

schnucki
21. jan 2010

ahojik holky,

ja se taky hlasim marod, 😝 mam plnej nos a trosku me boli krk, tak se snazim lezet a nejak se z toho dostat 😝

zuzi jasne ze chceme popis 😀 uz se na nej tesime ....

katko preju stastnou cestu a vrat se nam v poradku 😉

meleri drzim na ket vsechny palce co mam 😀 a kdy se do toho budete poustet?

lubi tak to me mrzi ze mas smutnou, ja vim jaky tohle rozhodovani je, ale ja treba nelituju ze jsem tu zustala 🙂 .... jsme s tebou, vime jak ti je ....

kleo jak je tobe??

mirusch a co ty, je lip??

ja se dneska probrala, dala si jogurt a prestalo me bolet brisko, tak jsem se nejdriv zlekla, ze jsem mu treba tim kaslem nak ublizila, no ale pak si rikam, ze ma siroke boky, tak ma treba mista dost .... joooo uz me zas boli ...

kleopatris
21. jan 2010

schnucki, pekne si oddychni, ale snaz sa moc neprehriat, to vraj neni dobre, aby si babatko "nevypotila". Mne to na zaciatku mama stale prizvukovala, ked som bola nachladena, ze spat, ale nepotit sa 😉

schnucki
21. jan 2010

no tak to jsem zvedava jak se toho bez poceni zbavim 😝 ale dekuju za radu 🙂

dela si spagety, mnam mnam 😀

mirusch
21. jan 2010

Ahojte, tak ja zase dobieham, nestiham 😝 Manzel to odo mna chudak predsa len chytil, prave je u Dr. Bude doma, neviem do kedy.

Katka, tak si uzi dovcu a potom sa hned ozvi, ju?

Lubi, vratim sa k jazykovemu okienku .... napadli ta cestoviny? Preboha, zbili ta? Preco vlastne? 😕 😀
Lubi, no, budete mat tazke rozhodovanie. Ja som bola postavena pred hotovu vec, ale vy ste slovaci. Hm. Zvazte to vsetko riadne. Ja rodinu vzdy navstivim, ked som v SR, cize tak 3-4x do roka ich vidim a sme na Skype, ono sa to da, fakt. Ved som ich castejsie nenavstevovala ani ked som bola tam. Ale tie prazdniny u starych rodicov, cele leto...rodicia nas museli vzdy znova scivilizovat, aby sme do skoly nesli ako pralesni muzici, aj narecim sme vzdy hovorili 😀

Ivus, ja som sa rusky ucila 8 rokov a na v 7. triede som vyhrala 2. miesto celoskolskej olympiady! A bola som v dvoch taboroch s rusmi. Vedela som fakt dobre. Kurnik, teraz sice precitam azbuku, aj rozumiem, ale zo seba nedostanem uz nic 🙄
Inak, tie volby na dialku, dobra vec, daj mi vediet ako to funguje. Posledne novembrove som ale vymakla, tak som sla aj hned poctivo odvolit. nejaku sajnu som nemala, ale nechala som sa informovat a poradit si.

Schnucki, uf, tak len vylezat. Je to blbe, ked nemozes ziadne lieky 😝
No, mne je celkom ok, ale dnes rano som o pol siedmej bezala k telefonu, lebo manzel bol na vecku ( nesiel do prace) a namiesto Halo zo mna vysli len nejake skrekoty, aj mi to bolo smiesne. Bol to jeho sef, ale nastastie ten je ok. Proste ziaden hlas dnes rano. Zajtra idem k Dr., tak sa jej na to opytam, mam s tym problem uz od decembra.

Jo, Zuzi, tak kde je ta zabavna flirtova prihoda, vsak sme zvedave na tvojho aktivneho syna 😀

emily327
21. jan 2010

Ahojte, tak som aj ja tu, ale ako vas citam, tak som nikomu nechybala ☹ U nas je dnes uprsane, veterne a chladne pocasie, este ze vcera bolo tak krasne, kedze som mala volno, tak som sa tesila.

Aj ja som zvedava na tu prihodu od Zuzky 😀

Schnucki. je to na figu byt chora v tehu, kedze clovek vtedy nic nemoze, nemoze sa potit, nemoze brat lieky, nemoze len tak hocijake bylinkove caje.... hm no tak asi fakt len lezat a vela tekutin a vitaminu C - z cerstveho ovocia. Skore uzdravenie prajem 😉

Lubi, nebud smutna, myslim,ze kazda z nas ma chvilky kedy nam pride smutno za rodinou a blizkymi ☹ Ja to mavam casto ☹ Mam super vztah s rodinou ci uz mojou alebo mojho draheho a velmi mi chybaju, o to viac sa tesim na navrat na Slovensko tohto roku. Ked mi pred 2 rokmi zomrel dedko ( ktory mi bol vzdy druhym otcom), nemohla som tomu uverit ( doteraz tomu neverim ) Ale to je kolebeh zivota, musime sa s tym zmierit. Preto si treba vazit co mame a hlavne to davat ludom okolo nas najavo ako ich velmi mame radi. Ja som kedysi vobec nepouzivala slovicko MAM TA RADA v beznej komunikacii. Ale od kedy som v zahranici, tak ho pouzivam velmi casto, lebo az pohrebom dedka som si uvedomila,ze mozme kedykolvek niekoho stratit a je to pre nas o to bolestivejsie, kedze sme velmi daleko a nie sme tak casto s nasimi rodinami. Jaj no ulavilo sa mi,ked som toto napisala, chcela som ta povzbudit ale asi sa mi to nepodarilo, prepac ☹ Ja si zivot v zahranici navzdy neviem ani predstavit....

Mirusch, tak to,ze si takto chora asi znamena,ze mas virus, ked to chytil aj tvoj muz hmm no to nie je dobre. Aj beries nejake lieky? Ci len na tu migrenu?? A co hlava este boli? Jaj nech si uz co najskor fit 😉

Ivus, ja som sa ucila rustinu 4 roky na gympli a bola som zaradena k pokrocilym ( hoci som nevedela jedine slovicko 😀 ) a doteraz z nej nic neviem 😀 Ale je fajn vediet viac jazykov, clovek sa potom lahko dohovori s kazdym ( hoci ja tvrdim,ze s madarom a albancom sa nikdy nikto nedohovori, ak nevie ich rec). Ja som sa v IRL naucila plynule po anglicky a za par mesiacov vdaka mojej kolegyni polke aj po polsky. Ale urcite ked sa vratim na Sk a nebudem pouzivat tieto jazyky, tak ich urcite postupne zabudnem. Je to skoda,ze to clovek tak rychlo zabudne ak to nepouziva 😒

mirusch
21. jan 2010

Emily, ale chybala si, chybala 😉 Ja sa dnes snazim rychlo vsetko dobehnut, co som za chorobu nestihla a potrebovala by som asi 10 ruk, aj sem pisem len tak rychlo, tak som proste nespomenula vsetkych.

No, ja som teraz cela ona z tych chorob, lebo mne jedna Dr. povedala, ze virus a ze antibiotika by mi mohli uskodit a dnes jej kolegyna dala manzelovi antibiotikum, aj ked ma to iste, co ja 😕 Vcul bud mudra. Tak ja mam virus a on ma bakterie, ci ako? No nic, ak mu pomoze, tak dobre, mne to fakt preslo aj bez nich. Teda este nie celkom, ale je to na dobrej ceste. Ale aj tak idem zajtra kvoli tym dutinam a hlasivkam. Vraj je teraz strasne vela ludi chorych, manzel tam bol vyse hodiny, co cakal.

Ja si v zivot v zahranici navzdy predstavit akosi musim 😅 Ale aj tak si myslim, ze nakoniec skoncime v SR. Len sa to tam musi trosku vyvrbit, teraz by som tam asi ani nesla. Tu sa mam dobre...teda az na rodinu a kamosov, vsakze.
A s tymi jazykmi, ja mam teraz taky kvalitny mis-mas jazykov, ze ani neviem, ci niektory ovladam vobec poriadne. Pol vety nemecky, pol anglicky, do toho sem tam slovenske slovo, proste co pride ako prve na rozum. Ked ucim AJ, tak sa musim sakra sustredit, aby som to nemiesala.

Inak s tym hovorenim Mam ta rada... ja som s tym tiez zacala az ked som odisla do zahranicia. Mne sa vlastne celkovo zlepsili vztahy s rodicmi, ked som odisla do UK. A az vtedy som si uvedomila, ako mam Slovensko rada. A ludi tam. A aka je rodina hrozne dolezita. To si mnoho ludi neuvedomuje. 😔

kkatka78
21. jan 2010

Dakujem vam Zlatiiiicka.Urcite sa ozvem hned po prichode 😉
Budem mat co citat,ked sa vratim spat 😀

emily327
21. jan 2010

cauko Katus, jasne,ze budes 😉 pa pa stastnu cestu moja.

ivanajelinek
22. jan 2010

Ahoj Mirus, moze sa brat Femigard aj pocas tehotenstva alebo radsej nie?

ivanajelinek
22. jan 2010

Inak Schnucki GRATULUJEM!!!!!!!
Dlho som tu nebola, akosi nestiham.... Zdravim vsetky nove snazilky... 🙂

schnucki
22. jan 2010

ahojik holky,

hlasim ze ziju ...

katko stastnou cestu 😵 a brzo se nam vrat 🙂

ivus dekuju 🙂 a co je u tebe noveho??

mirusch jemu dala antibiotika a tobe ne?? to co ma za smysl?? ....

dneska jsem musela volat k doktorovi, vcera jsem mela trosku vic bolesti a pritel si delal starosti, tak pani doktorka ze prvni tehu ze jo 😀 a ja ze hm, ze si pritel dela starosti 😝 jsem to na nej rovnou svalila ....

letim do lekarny a pro jablka, mam plnej frnak, tak treba bude mit naky bonbony nebo tak .... ach jo ....

emily jasne ze jsi nam chybala, co blbnes 😵

ivanajelinek
22. jan 2010

Schnucki, akurat som si robila tehu test....Som akosi este trosku v soku...boli dve //

schnucki
22. jan 2010

no nekecej 😵 .... tak to si dovoluju potichounku gratulovat!!!!!
ta druha byla slabsi a nebo uz silna, a jak dlouho mas spozdeni?? .... to je super 😀

ivanajelinek
22. jan 2010

Normalne 5 dni...NO oni su obidve rovnako silne...Som volala frauenärztin, a mam niekedy buduci tyzden prist...

Ale mam stale take bolesti v podbrusku ako keby som mala dostat mrchu...

ivanajelinek
22. jan 2010

Ty si bola kedy u doktorky..Po kolkych dnoch , ked si to zistila?

schnucki
22. jan 2010

ja jsem testovala asi po tydnu spozdeni .... druhy den jsem hned volala doktorovi a termin jsem dostala taky az za tyden ... ale byla jsem mezitim v centru a tam si nechala vzit krev, takze ja vedela uz driv ze opravdu jsem .... mrkni do albumu, tam jsem si ty testiky vyfotila, tak pokud jsou stejny, tak podle me fakt jsi 😀
jinak ty bolesti jsou normalni, ja si taky nejdriv myslela ze to jsou bolesti pred ms, ale zadna neprisla .... dneska jsem kvuli tomu volala doktorce a pry je muzu mit klidne cely tehu, pokud nezacnes krvacet, tak jsou ty bolesti normal, bohuzel ....

letim do kramu, pak se zas ozvu 🙂

ivanajelinek
22. jan 2010

Ja uvidim ako dostanem v praci volno a pojdem buduci tyzden...Davas si uz aj pozor na to co jes? My sme boli minuly tyzden na lyzovacke, tam sme toho trosku viac popili, tak dufam, ze to nevadi... 😒