Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
21. máj 2010

lubi ten tvoj maly je proste bohovsky 😀 😵

s tou suchou pokozkou mame aj my problem...ale dnes tam bol zastupujuci lekar a som sa s nim o tom bavila a jak mi doteraz vsetci trepali, ze len ciste oleje ako olivovy apod., tak ze to je blbost, lebo ze to pokozka nedokaze vstrebat a ten olej tam stoji...a ja som este vcera kupila Hipp telove mliecko a normalne sa mu to za jeden den! zlepsilo...takze kaslem uz na "natur" myslenie a idem do chemie, co sa maleho hygieny tyka 🙂

a lubi aj pneumokoky davas? a nebojis sa, ze maly chyti napr.tetanus niekde?

janulka04
21. máj 2010

ahojte, kocky...
lubi, maly je aky mileny 😵 😀
a teda kleo tvoj zase poriadny spekulant 😀 😀

inac, mm je z nas troch na nervy, lebo co mame kocik v byte, stale ho kocikujeme...neviem, kto sa na malu tesi viac 😀

janulka04
21. máj 2010

takto sa tesia male

emily327
21. máj 2010

ahojite kecalky 🙂 Tak som konecne aj ja doma. To bol fakt nekonecny den. Vonku neskutocne dusno, potila som sa ale fest v praci. Som rada,ze som konecne doma. Vylozene nohy a nic nerobenie. Este zajtra, hadam bude pekne slnecno a nebudeme mat ludi. Neznasam soboty v praci :-/ Inak pohoda. Citim sa super, klienti nemozu uverit kolko mam energie a ako dobre vyzeram. Dnes som si do prace zobrala tensie tricko, ale to mi obtiahlo brusko, tak sa cudovali,ze ake ho uz mam velke 😀 Aj ja sa sama cudujem, narastlo zo dna na den. Ale nevadi, hlavne,ze sme obe v poriadku a ze este vladzem v praci a mam dost energie. Uz iba 5 tyzdnov a koncim. Ubieha to neskutocne rychlo, co ma tesi. Uz by som chcela byt konecne doma na Sk.hoci mam obavy,ze po 4 rokoch co sme v IRL a nemali sme tu viac ako 20 stupnov v lete,ze doma tie horucavy so mnou dobre zatocia. No ale nejako bolo nejako bude. Hlavne budem doma, tak budem macat nohy niekde v jazere 😀 Ozaj ako to je s opalovanim sa v tehu? Mate s tym niektora skusenost? Moze sa vobec opalovat a vystavovat slniecku v tehu? Ja uz budem v tretom trimestri.....
Inak ste sa bavili ohladom toho spacieho vaku, nas maly ( priatelov synovec) ma 2 roky a stale spi v spacom vaku a dokonca rodicia hladaju vacsiu velkost pre neho lebo pod perinou spat nechce, stale sa odkopava. Asi je to fakt individualne.
Tu zavinovacku urcite kupime aj my, len tu v Irsku nic take nepoznaju. Tak ju kupime az doma. Viete odporucit aka je pre babatko najlepsia? Tusim su take co maju vystuzeny spodok a su take bez...
Lubi, maly je krasny 🙂 A vidim,ze sa fakt s nim nudis 🙂 Foto s okuliarmi je fakt super.
Janulka, uz nech je mala s vami, lebo ten vas tatino z vas osedivie 😀 Tolko bab v dome hm no aj moj tatino ma 3 dcery a tiez mal veselo xixi Budes mat super pomocnicky, ked sa mala narodi. Aspon si oddychnes 😉

blondynka400
21. máj 2010

lubi, tedy s těmí brýlemi, to je fešák 😎
Jé tak ještě že mi s kuží nemáme absolutně žádné problémy, ani potničky nic.... Takže koupu každý den, malá to má ráda a krásně se jí potom spinká. A hlavně ví, že se vykoupe, nají a spinkat... Už skoro ani nemažu olejíčkem a kůži má krásnou...

kleo, já tedy mazala od začátku jenom olejíčkem a pokožku měla a má krásnou, nikdy nebyl problém... hold každému mimču vyhovuje něco jiného 😉

eily, za mně rozhodně nevyztuženou, rychlozavinovačku na sucháč... Já mám dvě jednu y fleecu s kapuckou, ta je super, protžoe malá si do ní schovává hlavičku a fakt se jí v tom výborně spí a pak druhou takovou jen látkovou, tu jsem používala přes den, když byla malá a potřebovala jsem jí uspat, tak jsem jí tam šoupla, chvilku pohoupala v náručí a pak šup do postýlky 😀

janulka, to máš dvě malé pomocnice co? 😵

emily327
21. máj 2010

blondy, mas nejaky odkaz na nete aby som videla o akych rychlozavinovackach pises? Lebo ja fakt nemam predstavu. Ono vela je toho na vyber a clovek nakupi a potom pride na to,ze to vobec nevyuzije. Ale ak to vy v praxi maminky pouzivate a mate s tym dobru skusnost, tak radsej by som chcela kupit nieco co nebude iba odlozene v skrini ale co sa fakt vyuzije. Hlavne ak tieto veci budeme kupovat doma, tak to mozno sa nam v rodine ponuknu,ze nam to kupia, tak aby som presne vedela,ze aky typ. Dakujem 😉

meleri
21. máj 2010

Blondy,

jo mě ty pytle taky neseděly z toho důvodu, že když byla zima, musely se mu stejně přikrývat ručičky a pak mi přišlo že je přehřátý, pytel deka....zavinovačka na to byla fajn..

jo to já právě nevěděla odkdy! myslela sem že bude kadit tak často ještě dlouho..no nakonec jsem ráda že je to už jenom jednou denně! 😀

Schnucki,

fakt fajn ty barvy, já chtěla mít kdysi podobně barevnou kuchyn, ale manželovi se to nelíbilo... 😝

schnucki
22. máj 2010

ahojik holky,
ja jen na skok, za chvili vyrazime ke znamejm na grilovacku, budeme tam prespavat, tak se ozvu bud zitra vecer nebo v pondeli ....

jani koukam manzilek z vas musi byt na palici 😀 ... kazdopadne ty dve male pomocnice jsou uzasny 😵 ... moc na vas myslim a doufam ze az se tu objevim budou zpravicky ze je mala venku, tady je kraaaasne tak sup sup 🙂

emily super ze brisko roste 😉 ... ja co jsem slysela a cetla tak by jsi brisko na slunce moc vystavovat nemela, opalovat se muzes, ale myslim ze brisko az tak ne ... kamaradka se jednou opalovala, uz byla ve tretim trimestru a mala se ji prestala hejbat, tak letela k doktorovi co s ni je a doktor ze ji lehce prismahla 😀 nic se nestalo, ale nemela bys brisko moc dlouho vystavovat .... myslim 🙂 .... kazdopadne doktora jsem se na to neptala, muzu se v pondeli optat, ja ale radeji brisko slunit nebudu 🙂

meleri dekuju, my jsme ty barvy vybirali spolecne, mazel vybral zelenou a ja tu fialovou .... mame tyhle barvy i v obyvaku a menit je rozhodne nebudem 😀

emily ja ti poslu obrazek zavinovacky co mi koupila mamka, doufam ze holky myslej tu samou ....

barbora87
22. máj 2010

Ahoj schnucki
ja strasim uz od6.20!no tak to budete mat paradny vikendik tak sa dobre napapaj🙂
ja budem az do noci sama doma manzelik skoro rano isiel robit na koncert...tak neviem co budem robit...uvidim ako mi bude...
Jeee ta zavinovacka je krasna...

No aj ja dufam ze malinka od janky vylezie ked je tak pekne🙂

inak s tym opalivanim to je sranda🙂no ja uvidim ci sa mi vobec bude chciet chodit von na slnko

kkatka78
22. máj 2010

Ahojte Dievcata, zdravim vsetkych....no po par tyzdnoch uzivania Femigardu tu ziram na ten graf ako teliatko.....no do ovu sme sa netrafili...lebo ani srnky netusili,ze sa moja ovu posunula z 21-24 teho dna na 13...co je uplne uzasne a hlavne,tak by to malo byt...whoooopee...

Lubi ten vas malinky je uzasny...Klasnucky!!! 🙂

Jani pekny kocik....aj male su ake sladke,no uz by asi sibalo kazdemu,keby mal tak blizko k ocakavanemu miminku....mne tiez 😀

Barborka, Emily, Schnucki, Meleri, Kleo...drzte sa!!!

emily327
22. máj 2010

Dobre ranko, zobudilo ma slniecko, je tu prekrasne. Obloha bez mracika, vtaciky stebotaju, teplucko, priatel ma volno a ja musim ist do prace ☹ Toto nie je fer 😒
Schnucki, dakujem za obrazok uz som nieco pozerala u nas doma na Sk a nie je ta zavinovacka ani moc draha cca 13 euro. Tak urcite nejaku kupime. Len som uz opatrna s nakupovanim tu v IRL lebo pisala mi kamoska, ta v aprili odisla domov na Sk (predtym byvala v IRL) bola v 29tt a tu v Irsku jej povedali,ze je to urcite dievcatko a vcera bola u lekara a ten jej oznamil radostnu spravu,ze budu mat krasneho chlapceka 😀 Tak Dufam,ze takto nedopadneme aj my.
Co sa tyka opalovania, tak ani ja nebudem opalovat brusko. Ale ostatne chcem zacat uz zajtra aspon trosku, lebo som biela ako stena a vyzera clovek ako keby bol chory. A to ja som clovek, co ma hrozne vela pigmentu a vzdy bol pekne snedy. Ale od kedy sme v IRL, tak to uz davno nie je pravda.
Barbora, neboj ubehne ti ten dnik cmuk hlavne nech ti je dobre 😉

Katka, to ma mrzi,ze ste sa netrafili do ovu, ale na buduci mesiac uz budes vediet a ja pevne verim,ze sa vam to uz podari. Velmi na teba myslim a drzim palceky 😉 A inak sa mas ako?

meleri
22. máj 2010

Schnucki,

tato zavinovačka je super, měli jsme podobnou, a fakt je to hodně praktické....
tak to máte fajn že se shodnete na barvách! u nás je to jak kdy! 😅

holky zdravím všecky..snažím se znova hubnout a je to síla ten pocit hladu to je jak mučení... ☹ snad to překonám! 😅

schnucki
22. máj 2010

ahojik holky,
tak tu jeste jsem 😀

barbor ja se vzbudila ve 4 rano, usnula jsem nekdy kolem pul6 a v 8h uz jsem zas vstavala 😝 ... vid 😀 taky se mi libi, a ten hrosik tam 😀 .... to pracuje takhle dlouho i v sobotu??
no asi se dneska upecu v aute, uz jsem vyhrabala sukni co mi padne, tricko bez rukavu, oholila nozky 😀 ... pojedeme kolem 1h tak to bude parak, tady uz je ted skoro 15°, ma to jit az k 26° 😎

katko ale treba jste to trefili nejak okolo ovu 😉 .... kazdopadne super ze zabira, pristi mesic uz budes chytrejsi 🙂 .... moc drzim palecky 😉

emily nemas zac 🙂 ... tak to by byla sranda kdyby ti na slovensku povedeli ze cekas kluka 😀 me by asi kleplo 😝 .... ja se taky hodlam sem tam placnout k vode, ale asi si poridim takove ty plavky co jsou spodary a jakoby tricko .... jeste uvidim, asi bych totiz ty moje prsa do tech starejch plavek nenarvala 😀

schnucki
22. máj 2010

meleri zkus hodne salaty, sasytej a jsou zdravi .... ono se rika ze to chce zmensit porce a jist 5x denne ....

barbora87
22. máj 2010

Tak stalo sa nieco neuveritelne...ja som sama zaspala a chrapala som si 2hodky...zazrak...ale teraz sa budem musoet najest lebo takto som vynechala 2xpapat a uz citim ze za chvilu mi z toho bude zle...
No manzelik si isiel len privyrobit ako security a on normalne robi zahradnika

kati drzim palceky!!!!

Schnucki no tak sa neupec v tom aute!to si budeme musiet zase zvyknut na take horucavi...

Emily to fakt jej tak povedali???ja by som sa zblaznila!!!co nerozoznaju susku od pipika?

schnucki
22. máj 2010

aha, tak to jo ... ja jdu taky neco pojist, popohnat manzilka a dame se na cestu ... to jo, ja jsem zvedava na leto, 😝

preju vsem hezky vikend 😎
papa

meleri
22. máj 2010

Schnucki,

super že to vyšlo s počasím! tady je taky krásně, malý zrovna spí ale pak se chystáme ven už se strašně těším, manžel je konečně tady, celý týden sem ho skoro neviděla...tak at vám to v německu vydrží!

s tou dietou, mi se právě jaksi nedaří snížit porce, jako jím už mín ale i tak je to strašně těžké když je člověk furt při chuti! 😅

a kam vlastně jedete?

blondynka400
22. máj 2010

meleri, já bych řekla že je to různé... Ale malému je rok a půl, tak je to tak akorát... To stejně horzně ryhcle letí. Už je to velký chlap co? 😕 😀
Tak držím palec s hubnutím. Heel než zmenšování porcí není lepší spíš změnit skaldbu jídleníčku? 😕

emily, opalování nevadí, od II trimu ani na bříško, ted když nebude 40 a nwbudeš tam celý den 😀 . Problém je ale v tom, žě v těhu se dělají hodně pigmentové skvrny (čára na bříšku, tmavnou jizvy, děaljí se vyloženě pigmentové skvrny na obličeji a těle), každá k tomu máme jiné sklony. Každopádně ale sluníčko a UV záření tuto tvorbu podporuje, většina normálně vniklých skrvn po porodu pomalu bledne až vymizí, ale ty, kterým "sluníčko" pomohlo, už dost často nezmizejí, hlavně ty na obličeji. Takže výsledek z toho je nelézt na sluníčko, jestli nechceš mít pigmentové skvrny 😀
Já byla tedy u moře skoro každý den, ale byla jem ve stínu (koupat jsem se chodila normálně, malá to měla moc ráda) a mazala se kvalitními krémy a skvrnu žádnou nemám. Tedy až na tu jizvu na koleni, koteré jse si dost sedřela na začátku těhu, mám tam teď takvoou tmavou skvrnu, jak se mi tam ten pigment nahromadil a nechce to blednou, tak pak čsem budu muset asi na plastiku, ať mi to vybělí...

schnucki, jojo, to je ona. Ale ještě bych fakt doporučovala s tou kapuckou, schválně ti pošlu mail s fotkou, jak je do ní malá zabořená, ať máš inspiraci 😀

janulka04
23. máj 2010

ahoj, babule, peknu nedelu...
ja stale kinder, vcera som mala hodinovy krc..
dnes v noci som sla o tretej na cikpauzu a dve hodiny som mala krce po 10 minutach, tak som cakala, ze mozno sa to skrati na 5 minut...a prd...preslo to, moja mala je za trapicku 😔
a hned zrana este aj keksik bol a ziaden vysledok.... 😠

mm to vidi takto. povedal, ze ja budem tlacit, no mala sa bude vtlacat spat a ze. Nieeeeeeeeeeeeeee, nikam nejdeeeeeeeeeeeeeem!!!! 😀 😀
asi nikdy neporodim

barbora87
23. máj 2010

Ahoj jani no tak asi caka az bude este teplejsie🙂vcera to pocasie tu teda nebolo nic moc...ale dnes svieti slniecko🙂jednej kamoske pomohla prechadzka po kopci...ma2deti a u obidvoch to pomohlo...nemas niekde nejaky kopec?🙂

janulka04
23. máj 2010

barbor, mam tu plno...ale ja uz sa do nicoho nevtrepem, to vazne, som jak hroch 😝 😀
takze jedine hola ze pojdem 😀

barbora87
23. máj 2010

Tak sup na kopce🙂nevadi tak chod hola povedz ze nova moda🙂drzim palceky

meleri
23. máj 2010

Blondy,

jo, letí to po tom roce velmi rychle..do roku se to celkem vleklo, aspon mi to tak připadalo, protože s tím malým miminkem, i když je strašně sladké, je to dost nuda, ale pak už je to super..ted si to fakt užívám..dnska jsme byli poprvé na kole i s malým tak to byla sranda..

jo tak skladbu jídelníčku se snažím měnit pořád... 😀 to víš, někdy je to ok, a někdy ujedu....

janulka04
23. máj 2010

meleri a pit vela vela vela..aj pred jedlom aj pocas papania...proste, ja ked som chudla a pocitila som hlad, sup najprv vypit pohar odstatej vody a az potom som jedla 😉

emily327
23. máj 2010

janulka, tak to su ake praktiky ako malu dostat von 😀 Keksik v 40tt fuuha 😉 Este stale si v termine, tak si este tych par dni pockaj cmuk Neboj urcite malinka sa prihlasi v ten spravny cas.Urcite je ti dlho,ze?

Meleri, tak to je super,ze si takto uzivate s malym, je to super uz v takom veku, ked spoznava nove veci a uz to nie je babo,ze?
Inak s tou dietou to netreba prehanat, ja som nikdy na ziadnej nevydrzala dlhsie ako tyzden ale co mi celkom pomahalo, tak nejest po 18:00 hod. Uz iba ovocie alebo nejaky ten jogurt a tak ako Janka pise, vela vody. Ide leto, tak je to jednoduchsie to chudnutie, lebo cloveku ani tak v lete nechuti ako v zime. Drzim palce. A aj mas predstavu kolko by si chcela schudnut?

Blondy, dakujem za pismenka o opalovani sa. Dnes som sa vycapila na balkon ale len v tricku na ramienka a kratasoch, brusko si nebudem vobec opalovat. S tymi pigmentovymi skvrnami to asi nie su zarty, kamoska ich mala pri malom a nepomohlo jej velmi ani bielenie a mala ich na tvari. ale ona to ma kazde leto, tak je to mozno aj tym. Nebudem to s opalovanim prehanat.ale trosku farby by mi nezaskodilo, lebo som biela ako stena ☹ Az mam pocit,ze vyzeram choro....
A co vy ake mate pocasie? Lebo tu je nadherne teplucko od vcera 23 stupnov, co je super. Ale ma to byt len do zajtra, tak trosku chytam bronz.

Barbora, cauko ako dnes? uz je ti lepsie? Ci stale mas nevolnosti?

pripajam aktualne foto bruska 🙂 Uz sme v 22tt boze ale to leti ;-D

barbora87
23. máj 2010

Ahoj emily
dakujem dnes celkom ok...len v noci som sa casto budila kvoly manzelovi a potom mi bolo nejak zle...a posledne dni mam
pichanie na pravej strane...neviem ci to je normal uz mi z toho hrabe...asi pojdem
ku gynekologovi aby som sa uistila ze je vsetko ok...myslite ze som
normalna?ja o tom uz pochybujem...
Vcera som si citala vselijake pribehy ako stratili zeny miminka a asi mi to skodi

emily327
23. máj 2010

Barbora, to pichanie na pravej strane v podbrusku je uplne normalne,ja som to mala do 5. mesiaca. Takze toho sa vobec neboj. Hlavne netreba citat taketo pribehy a nebrat si to brat na seba. Taketo myslienky si treba odohnat z hlavy a nemysliet negativne. Je vela pribehov kde sa stali zle veci mamickam ale to je proste zivot. Neboj sa ty budes ok. snaz sa mysliet pozitivne 🙂 A co brusko, rastie? mohla by si aj ty nejake foto prihodit 🙂

barbora87
23. máj 2010

A co to pichanie zapricinuje?no mna niekedy aj tak vyssie na pravej strane pichne...no asi mas pravdu asi som z tych pribehov taka nekludna...hrozne sa bojim ze mimimu prestalo bit srdiecko...a preto sa ani z tehu teraz netesim lebo mam strach ze mi to mimi odide...vies ked mi byvalo tak zle tak som bola kludnejsia...ale teraz sa citim lepsie uz som vcera aj dnes spapala chlebik bez toho aby na napinalo...no tak si myslim ze u mna este brusko neni vidiet:(ale ked bude urcite fotecku pridam... Dufam ze budem mat take pekne brusko ako vy mate

emily327
23. máj 2010

Barbora, maternica sa rozsiruje a bude sa prisposobovat velkosti babatka. Je to uplne normalne. Vobec sa nemusis bat a hlavne na zaciatku tehu sa maternica zvacsuje a to je to pichanie resp. bolest v podbrusku. A to pichanie aj vyssie ja to mam doteraz a to vzdy ked sa mi mala toci na pravej strane a uz mi tu pisali zienky,ze je to v poriadku. Netreba sa az moc sledovat 😉
Tak toto co pises je velmi zle moja, nesmies takto mysliet. Si zdrava mlada baba, co mam povedat ja? Ja mam po 30-tke a tiez som sa bala ale povedala som si,ze vsetko bude ok a snazila som sa nemysliet negativne a uzivat si to. Na take veci ani nemysli, dobre? Preco by sa malo nieco stat??? Prosim nemysli takto a ked ti pribehy alebo programy v TV nerobia dobre na psychiku tak to nepozeraj. Ja som tiez prestala pozerat programy v TV kde boli chore deticky, utrpenie ludi atd. Lebo mi to nerobilo dobre a moc som si to pripustala. A to iste urob aj ty. Tes sa z toho,ze si tehotna 😉 Je to krasny pocit. Ubehne ti to rychlo a potom budem sama na seba nahnevana,ze si si to vobec neuzila cmuk Zatial je vsetko v poriadku, nekrvacas nic vazne ti nie je a nevolnostami sme si presli kazda 🙂 A aj to coskoro prejde cmuk Hlavku hore a mysliet pozitivne ok????

barbora87
23. máj 2010

Dakujem emily...si zlata...vies s manzelikom sa o tom nerozpravam lebo v tomto ma nepochopi...no to ma ukludnuje ze to je normal...vies ked je to pre mna vsetko nove a neviem co je normal a co nie...
No ja som sa vzdy tesila ze ked otehotniem ake to bude a tak a teraz mam taketo myslienky...chcela by som proste vediet ze je mimi ok...a rastie...ale uz len14dni a idem na utz do nemocnice to budu pozerat aj za ten down syndrom a tak...no mas pravdu nemala by som pozerat a citat tie pribehy...asi mi to fakt skodi...no mne sa zda ze mi tie nevolnosti ustupili a to mi tiez robi strach...no vdaka bohu zatial ziadne krvacanie nemam...to by som sa asi zblaznila keby este aj to ku tomu prislo...musim trosku pozitivne mysliet...
A ako je tebe?mas dnes volno?a co malinka?