Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

simonecka91
8. apr 2009

ahoj kleopatris,
proc jen ja ziju v takove dire to nechapu mnichov, u vidne a ja vesnice pro studenty ach jo 🙂

co slozite aspon se nenudis ne? ja bych rada pristi rok makat do USA na 4 mesice a pak mesic cestovat jestli mi na to zbyde neb chci boty od manola ale ja jsem strelena trochu 😀

aspon mas skvely zazitek z detstvi ne??🙂

tvuj muz je cech nebo nemec??teda if se muzu zeptat...

zlato115
8. apr 2009

Ahojte, možem sa k vám pridat 🙂

simonecka91
8. apr 2009

ahoj jasne ze jo🙂 odkud jsi???

zlato115
8. apr 2009

ja momentálne bývam v Kladne, takže nie až tak daleko ako ostatné 🙂

simonecka91
8. apr 2009

a ostatne bylo kde??? 🙂 ja jsem strasne zvedava, budu brzo stara se rika ze🙂 aspon po me nebudou chtit v hospode obcanku to je vzdycky trapas proste ve 25 letech ukazuju obcanku if mi bylo 18 naposledy se mi to stalo minuly vikend:(

kleopatris
8. apr 2009

moj manzel je nemec 🙂 preto sa budeme vracat, sem sme prisli, lebo ja blba som chcela, ze byt blizsie k rodine, ale ked sme zistili, aki su tu zabednenci a aka tu je celkovo zivotna uroven tak chceme naspat 😒 ako slovenka som si vzdy myslela, ze Rakusko je nieco a normalne vam poviem, ze teraz mam pocit, ze na Slovensku sme uz ovela dalej ako su oni....uz maju tie slavne bohate roky davno za sebou 😖 tym som samozrejme nechcela nikoho urazit, je to len moj nazor 😅

ahoj zlato 😉

kleopatris
8. apr 2009

no, ale to mas super, ze ti tipuju tak malo 😀 v pädesiatke by si zato neviem co dala aby si mysleli, ze mas 20 😀

kleopatris
8. apr 2009

no a este k tym topankam, ja to uplne chapem, aj ja mam niekedy take, ze to musim mat za kazdu cenu a aj keby to stalo neviem kolko 😀 aj kvoli topankam je krasne byt zenou 😉

zlato115
8. apr 2009

inak som zo Slovenska z Trnavy, v čechách sme iba kvoli manželovej práci, ale chceme sa vrátit spat domov, lebo tam staviame domček 🙂 to sa aj mne stáva a mám 23, išla som kúpit manželovi pivo a chceli občiansky, no s chutou som sa zasmiala, ale kedže som ju nemala pri sebe, tak som sa aj dosmiala, lebo mi to nepredali, tak som sa naštvala 😵
ahojky kleopatris 🙂

simonecka91
8. apr 2009

no prave moji mati bude ted 50 v cervnu ji si zase pletou s moji starsi segrou to je asi dedicne ci co🙂 ale moje matka je fakt kocka to musim priznat hehe doufam ze mi to tez do te padesatky tak zustane 😀

nemci jsou fajn me se nemecko libi nejspis tu zustanu on by me stejne ani ten muj nikam zpet do ceska nepustil si myslim naposledy mi to tvrdil jeste vcera teda 😀

zlato115
8. apr 2009

čítala som v skratke čo ste písali o bývaní... my s manželom bývame sami 4roky a už si neviem predstavit, že by sme mali s niekým bývat... preto si aj staviame svoj domček, aby sme sa mali kam vrátit a nemuseli sa dohadovat u ktorých rodičov budeme bývat 🙂

kleopatris
8. apr 2009

baby este taka otazka, neviem, ci ste nad tym rozmyslali, ked budete mat mimi date mu dvojite obcianstvo alebo len manzelovo? lebo ja by som chcela obe, ale manzel nechce 😒

mirusch
8. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

zlato115
8. apr 2009

kleo, tak u nás to je jednoduché, my sme obaja slováci a ked budem tehotná, tak rodit budem na Slovensku, takže občianstvo iba jedno... ale kamarádka má angličana, ona je češka a čakajú mimi, a už sa nato informovali, bude mat dvojité občianstvo, po narodení ho pojdú nahlásit na ambasádu a tam dostane aj to anglické občianstvo 😉

simonecka91
8. apr 2009

jeee 23 to jsem se chystala zrovna na cestu do nemecka sama s nulovou znalosti nemciny...na vdavky jsem teda nemyslela ani ted nemyslim ale tise zavidim mojim kamaradkam ze maji takove dlouhe vztahy a pak se berou a cekaji mimino. to ja jsem vic do sveta ja si kvuli te moji vasni nikoho dlouho neudrzim a kdyz uz jsem chtela tak zacal chlastat proste mam smulu ci co...

ted se mi bude zenit bracha 23 let se mu smeju ze si priklad ze starsi sestry nevzal 😀 toz doufam ze budou mit potomka at muzu mimino rozmazlovat 🙂

no jasne boticky si koupim jsem sama deti nemam tak na co budu setrit...🙂

kleopatris
8. apr 2009

aj keby si sama nebola, tak mas pravo si ich dopriat 😉
inak ja mam takeho super manzela, ze ten este mna nuti aby som si kupovala topanky a oblecenie 😀 mne sa zda vsetko drahe a on mna vzdy presvedci 😀 no poklad moj je to 😝

simonecka91
8. apr 2009

ja jsem pro oboji obcanstvi 🙂

simonecka91
8. apr 2009

me teda nikdo nutit nemusi do kupovani obleceni 😀 ja jsem maniak uplny nevim na co je mi vsechno neb jsem se stehovala takze vim kolik toho mam treba balerinky mam skoro ve vsech barvach mam asi 40 paru bot jsem uchyl...

zlato115
8. apr 2009

simoncecka, ja jsem s manželom chodila pred svadbou 5 rokov, takže to už bolo také, že bud svadba alebo rozchod, kedže sme riešili spoločnú budúcnost ako sú deti, domček a tak, takže bola svadba 🙂 no kamarátiek nemám moc povydávaných, ale tak čo, oni ma dobehnú a možno s tým mimi aj predbehnú 😅

kleopatris
8. apr 2009

manzel to vidi tak, ze ja sa chcem tym poistit, aby ked ho budem chciet opustit som mohla vziat deti so sebou ☹ a ze on ich potom nikdy neuvidi a ze ani sa s nimi nebude moct rozpravat, lebo nebudu vediet po nemecky ☹ maju aj vasi drahi take stavy alebo to len to moje trdlo? on mal taku troska rozvratenu rodinu tak to asi z toho tie obavy....

zlato115
8. apr 2009

ja som tieš maniačik na nákupy, ale to je asi každá baba 😉 a manžel ma už pozná, takže to nerieši 😀 tieš mám topánky s každej farby a k ním kabelku, aj preto manžel povedal, že v dome musíme mat normálny stavaný šatník 😉

simonecka91
8. apr 2009

prave ze zakladky jsem jedinna co studuje vysku, zbytek je povdavanych deti atd.jo jedna si dodelava maturu letos ale to no comment🙂

z 1. gymplu tak tam uz je tez vetsina v chomoutu a z 2.gymplu jsou dve vdane a obe maji dve deti

ja se nedockam ani jednoho ani druheho 😀 ale rozhodne netruchlim ja bych s nikym nemenila jeste politam po svete a pak zacnu premyslet a nebo uz to je vyreseno vsechno ale do toho je zasvecena akorat mirusch 🙂

kleopatris
8. apr 2009

zlato pekne deticky mate 😉 prave som pozrela album, pekne vsetky foto, ale na tie dve psicatka nemate 😀

mirusch
8. apr 2009

K tomu spolocnemu byvaniu s rodicmi, to moze fungovat len vo vynimocnych pripadoch, ked su aj stari aj mladi dostatocne uvedomeli a urcia si pravidla, co sa dodrzuju. A tiez treba mat oddelene byty s vchodom, aj ked je to dom. Treba mat sukromie. Aj nasi by boli najradsej, keby sme byvali tam, pritom ten dom vobec nie je rozdeleny, existovali by sme tam spolu. To sa proste NEDA! Aj ked to rodicia myslia dobre. A inak, ja som so svojimi rodicmi zacala uplne skvele vychadzat az ked som sa odstahovala 😉

Vy to tu tak pekne vsetko rozoberiete, mam z vas velku radost. Som rada, ze mame vsetky take podobne nazory, cloveku je hned lahsie, niekedy som sa citila ako debil, uz napr. aj s tym nebyvanim s rodicmi, vsetci v SR hovoria, ze ved si treba pomahat a co javiem co. Jasne ze si treba a aj si pomahame, isto, ze 1000 km je prilis velka vzdialenost, ale nie neprekonatelna.

Kleo dobre na to ides, len nepolav. A pokial ten dom este nestoji, len je v plane, tak v ziadnom pripade nie s rodicmi!!! Trebars aj vo vedlajsej ulici, ale mat svoje vlastne. Este pripadne posli manzela na tyzden s nimi na dovolenku a rozhodne sa definitivne 😀
Presne tak s meninami. v tom ho neobmakcim, musim sa zmierit. Dlho som bojovala aj za kvety na narodeniny alebo vyrocie svadby, raz som si proste sla kupit sama, nech vidi, ze mi na tom zalezi. Ja som mu vymyslala prekvapenia a drahe darceky (za vlastne peniaze) a on mi vylozil na stol cokoladku a koniec. Dokonca aj rodicia mi poslali zo SR kyticu kvetov, nech ho trkne. Vzdy mi iba povedal, ze nestihol, ze je zavrete...Ale na posledne vyrocie svadby som kyticu dostala! Tak uvidime co bude dalej.

Schnucki, ty mas vynimocneho chlapa, vaz si ho, ale nie nahlas, nech si nezacne o sebe vela mysliet 😀 Ale je fakt, ze to je tiez Slovan, takze to je velky rozdiel k Nemcovi.

Jezisi, ale pisete, nejako mi to dlho trva...takze este citam dalej...

zlato115
8. apr 2009

ked ti to takto vyhovuje, je to tvoja vec a je to super, ale určite sa aj ty dočkáš...určite má osud aj pre teba niečo skované 😉
kleopatris, no možno to je kvoli tomu, že to zažil so svojími rodičmi a s detmi to nechce zažit, stále mu to asi vrta hlavou... ale to neviem ako mu pomožeš, to sa nedá ho ujistit aby bol spokojný 😕

kleopatris
8. apr 2009

ze mi piseme 😀 skor ty skusas rekord 😀, ale super, aspon mam v robotke co citat 😝

simonecka91
8. apr 2009

kabelky to je tez moje a do toho jeste pasek vse ve stejne barve. samo bryle pres pulku xichtu a tak tu litam hehe nesnasim make up maluju se jednou za uhersky rok to nejak nepotrebuju no...nebo jsem lina 🙂

si s nim nejak promluv ja to neresila nikdy s byvalym ale nejak rozumne se to da vysvetlit. ale ono stejne na to obcanstvi ted az tak moc nezalezi jak je EU tak to je jedno...nebo se pletu?

kleopatris
8. apr 2009

je to jedno, ale bohvie co bude o 10-20 rokov, mozno uz eu nebude a ja vravim vzdy, ze clovek nikdy nevie a preco nevyuzit to malo vyhod, co sa cloveku ponukaju. a aj ja chcem mat babatko, ktore je aj trosku slovenske 🙂 nielen namysleny nemec 😉

zlato115
8. apr 2009

dakuje, ja viem, to sú naši herci 😀
mirusch, ja som slovenka a moja mamina nám hnet povedala, že ked je možnost máme sa osamostatnit, je pravda, že nám pomáhajú,lebo sme 400km od stavby, takže nám tam chodia a starajú sa, ale nikdy nechceli aby sme bývali s nimi, ona sama vie, že by to nerobilo dobrotu... v tom máme výhodu 😉

simonecka91
8. apr 2009

to mas recht, rekni mu ze jak ma uz i geny slovenske tak obcanstvi je jen formalita 😀 ne proste si to nejak vysvetlete ale vim ze s nemci je to tezke nez jim neco dojde to trva a namysleni jsou poradne!!!

jinak za tech 20 let uz bude dospely si muze o obcanstvi pozadat sam ne🙂