Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
8. apr 2009

no to nasa svokra by zas najradsej aj s nami v spalni keby sa dalo 😀, ale nie nechcem byt hnusna, zatial mi nikdy nic neurobila 🙂

zlato115
8. apr 2009

tak ja sa s vami lúčim, utekám domenko, rada som si s vami popísala, prajem vám pekný večer 😉

kleopatris
8. apr 2009

no moze, ale ako pises, je to formalita, ktora mna urobi spokojnou a stastnou 😀 ja viem, ze na tom az tak nezalezi, ale ide o princip 🙂
ok babulky idem konecne domkov...zase jeden den menej k dochodku 😀 tak zatial sa majte pekne a vecer este pozrem 😉

mirusch
8. apr 2009

No uf, musela som do preletiet...Aky rekord? Musim sa vynadrit, ehm vyjadrit 😀 Nie?
Ahoj Zlato, ty si tu uz raz bola, vsak? Takze ty si v zahranici v Cechach... 😝 a kedy sa planujete vratit? Ked dostaviate? To mas nejaku uvedomelu maminu, co to pochopila...No, ja dokonca nemam ani nic proti dvojdomom - v jednej polke su mladi, v druhej stari a ked nechcu, nemusia sa cely tyzden vidiet. Ja som snivala o svojom uz davno, ked som sa este starala o cudzie domacnosti v UK alebo byvala v prenajme v Bratislave. A teraz mam a som tu pani a mam ako si spravim. Ani manzel mi do toho velmi nekecia..

mirusch
8. apr 2009

No toto, tak Zlato je uz prec.... 😕 Ja dnes fakt nestiham ☹

mirusch
8. apr 2009

A nie je to tak s obcianstvom, ze dieta ziskava aj obcianstvo matky automaticky? No, ja by som trvala na tom, aby malo aj moje obcianstvo, o uceni sa oboch reci ani nehovorim.

mirusch
8. apr 2009

No jasne, klasika....Mirusch docita a ma cas a nikto tu uz nie je ☹ 😔

simonecka91
8. apr 2009

ale jo ja jsem stale tu. do prace nemusi a z prace uz vubec ne🙂 ale tez me to jednou ceka...

moje dite jelikoz predpokladam ze budu mit s nemcem musi umet cesky polsky nemecky a samo anglicky a aby se nereklo i portugalsky neb to se chce Simi tez naucit jen nema cas 🙂

mirusch
8. apr 2009

Simonecka aj polsky? No toto a to chcete ako 4 reci do drobca natlacit? Dve chapem, to je v pohode, to si ani dieta nepletie, ale 4 a viac? No ale tiez je pravda, ze dietatu je jedno, to sa uci rychlo...

simonecka91
8. apr 2009

ja doufam ze po me deti zdedi prirozeny talent v uceni jazyku no...

moje mamka je polka tatka cech ja ziju v nemecku, mamka sice mluvi normalne cesky ale zbytek jeji rodiny jen polsky🙂 no lehke to mit asi nebude 🙂

mirusch
8. apr 2009

Aha, no ved jasne, ze treba, ked to je v rodine. Nech sa dieta dohovori, nie? Ale podla mojho pozorovania deti pochytia velmi rychlo. Treba si asi len urcit situacie, v ktorych sa hovori tym jazykom a v ktorych inym. Nech nema z toho chaos. A otec po nemecky, to je jednoduche.
A kedy budes vediet, ci ta zobrali na to ... praktikum? Do firmy, co si pisala...Mas nejaky prijem vlastne?

mirusch
8. apr 2009

Simonecka, idem aj ja, dnes som ani len nepohla prstom. ale este kuknem neskor. 😉 Zatial pekny vecer.

simonecka91
8. apr 2009

to nevim kdy mi daji vedet, jako odepsala mi hned at si pospisim ze mam poslat bewerbung atd.tak jsem to jeste ten den posilala uvodni dopis mi psal michael ted cekam no zadala jsem si o praktikum na podzim abych mohla uz jit pripadne i za michaelem neb on tu uz konci skolu a ja tu musim porad tvrdnout ze:(

ne prijem nemam zadny...tez si hledam nejakou brigadu na leto neb jsem mohla uz letos byt v USA ale zeni se mi v lete bracha tak se mi to financne nevyplati no tak uz jsem tam registrovana na pristi leto. kamoska tam dela 5 let a nakonec nabira uz i lidi pro tu agenturu takze misto mam vicemene jiste🙂

jinak k tomu praktiku to musim mit povinne bez toho nemuzu psat diplomku, myslim nejak 3 mesice to musi trvat if mi to nevyjde a nic nenajdu asi nejakou kamuflas udelam s ceskou firmou ci co... a jinak jeste muzu letet na podzim do Japonska jako IAESTE tez na praxi to mi bude volat kamos jak bude misto tak me tam hned soupne

jako znamych mam plno jen kdyby to vyslo no vsechno. zase se mi nechce po x-te zahodit vztah z duvodu mych cest...ale michael ma pro to trochu se mnou pochopeni vedel do ceho leze zname se uz prece jen dobre 🙂

mirusch
8. apr 2009

No fiha, este som kukla...ty to mas teda fakt pestre. Tolko cestovania a moznosti...No som zvedava, isto informuj. Musis si rozvazit, ci ti vztah za to stoji robit kompromisy. Niektori chlapi za to totiz stoja. Drzim palce pri rozmyslani. Docasne zahranicne pobyty by ale vadit nemuseli.

meleri
8. apr 2009

holky... 🙂

MIRUSch,

já vím! ale asi je to věkem...sem byla taková slušňačka, mě doma tak vychovali..ale teďkom už se začínám otrkávat...proto to tchýni sere, proto se asi šprajcuje, protože ji vždycky nějak řeknu co si o ni myslim...

no je to jedno..

manžel volal že přijde dřív, tak jsem mu řekla že si chci promluvit, tak moc nadšeně nezněl...:(

mirusch
8. apr 2009

Meleri, jasne ze nebol nadseny. A co si myslel, ze taka situacia uz bude navzdy? Len si s nim pekne pohovor, povedz mu, nech najprv pocuva, ze sa vyjadri ked skoncis a povedz mu vsetko vecne, ako si to napisala nam. Nevyhrazaj sa zatial, ze bud alebo, ale daj mu najavo, ze ak sa nieco nezmeni, budes to musiet nejako riesit. Dojde mu, ze ako.
A kludne si povedz, co mas na srdci, byt putka, co znesie vsetko, to nie je riesenie. Kompromisy ano, ale z oboch stran!

simonecka91
8. apr 2009

no tak mi ohledne praktika zrovna dneska napsali ze budou overovat zda pro me maji v tu dobu misto pro me...toz ja doufam ze to klapne.

ono vis ja stejne radeji odletim nez bych tu s nim mela zustat a if pocka tak je to ten pravy pro me pokud ne tak jeho smula o nic jsem neprisla. uz jsem si to tak posra...z australii neb me nechtel byvaly pustit a jak to dopadlo blbec mam fakt vztek!!!druha sance nebude moc zvlast jak je ta krize tak ani praktikanty moc nenabiraji pak nakopat mu do zadku a me jeste vic...

meleri ja ti to nezavidim ani trochu ale jses holka z ceska tak se neztratis preju pevne nervy

mirusch
8. apr 2009

Simonecka, kasli na to, uz to nezmenis. Ber to tak, ze sa ti vyskytnu ine zaujimave moznosti. To Japonsko znie zaujimavo. A na ako dlho by to bolo? A USA? A to zoberies obe moznosti alebo sa musis rozhodnut pre jednu? A co to vlastne studujes? Ak si to pisala, tak sa ospravedlnujem za nepozornost 😅 A tie zahranicne cesty su len na kratsi cas, nie? Tak to si myslim, ze chlap, ktory ta fakt chce by mohol pockat, to je fakt. Aspon zisitis, ci za to stoji a nakolko mu na tebe zalezi.

simonecka91
8. apr 2009

muzu vzit oboji USA by melo klapnout v poho pristi rok v lete na 4 mesice jen pracovat prodavat zmrzlinu ci neco takoveho proste work and travel USA zadna praxe nic. Za to Japonsko to je jina to by melo byt jen 3 mesice bud podzim nebo jaro zalezi jake budou pracovni nabidky pro praktikanty nejlepsi jak by to bylo neco s jakosti nebo produktivitou a procesy 🙂 V Nemecku studuju wirtschaftengenieurwesen produktivitu a procesy ale jak rikam rizeni jakosti me bavi vic navic zlepsovani a metody pochazeji z japonska takze by to bylo uplne super. Ja jsem jakost studovala v cesku tam jsem dodelala Bc a na master jsem v nemecku.

no prave ze si rikam ze radeji budu na sobe makat sbirat zkusenosti pak me chlap kopne do prd..a co nadelam bez skol bez znalosti tak mam aspon neco v ruce a postaram se o sebe sama...

schnucki
8. apr 2009

teda vy jste strasne ukecany, takze budu docitat a trochu reagovat

nejprv vitam zlato .... ja jsem se na kladne narodila 😵

jinak jste tu resili obcanstvi, .... my to mame jasne, nemecke, protoze se tu mimi narodi a ceske, protoze ja jsem ceska, chceme aby melo oboje ....

kleo tak to nechapu, kdyz spolu planujete deti a budoucnost, proc manzel premysli tak, ze chces decku dat svoje obcantvi, aby jsi pak mohla nazpet???? to nechapu ... muj takhle o tom nikdy nepremyslel

simonecka91
8. apr 2009

neb je slovan ten tvuj 🙂 a ti premyslej jinak 🙂

schnucki
8. apr 2009

tak jsem se dostala na druhou stranku, teda vy jste ale ukecane dneska 😀

mirusch vim ze muj chlap je skveli, ale nerikam mu to 😀 jenom sem tam, malinko ....

holky vratila se mati, tak musim letet, doctu vas zitra a pisnu vam

blondynka400
8. apr 2009

Jé holky vy jste toho nakecaly, jdu se pokusit opět dočíst..... 😀
Schnucki, tak mě napadlo, jak je na tom tvůj přítel s cvičením? Myslíš že by vydržel cvičit každý den tak půl hodinky? 🙂

blondynka400
8. apr 2009

simonecka, no já Italy tak moc nemusím, nesedí mi, ale najdou se mezi nimi vyjímky. Můj manžel je čech, naštěstí žiju tu spíše v mezinárodním prsotředí, takže pohoda....

kleo, já bych byla pro obě občanství? Proč nechce? To nechápu? 😕 Vždyt je to přece spíše výhoda, nr?

mirusch, nevím z čeho je, říkala že to může mít různé důvody. Ale koukaly jsme na fotku ultrazvuku starou asi rok, a tam nic nebylo 😕. Ale říkal, že by to zatím neřešila... Uvidíme jak to dopadne 😵

zuzka11
8. apr 2009

Ještě k sexíku - uvádím na pravou míru a pak vás jdu dočíst, u nás se jen taky snížila frekvence, ale o to víc se tulíme a mazlíme, není to ze strachu, jsem prostě večer KO a manžel teď chodí pozdě.........

blondynka400
8. apr 2009

Zuzi, to byla taková debata, je jasné, že je to u každého individuální 😅 . To co jsi napsaal je hezké, hlavní je, že vím to oběma vyhovuje 😵

simonecka91
8. apr 2009

aha tak cech tak to je lepsi si myslim. s cizincema to neni lehke po zkusenostech vim ale ja jsem nepoucitelna a zase u me cech neuspel 😀

blondynka400
8. apr 2009

simonecka, no já bych nikoho jiného než čecha nechtěla. Kdysi jsme taky experimentovala s cizinci, ale nějak to nebylo nikdy ono. A Itala bych za manžela fakt nechtěla, teda ani němce. 😀

simonecka91
8. apr 2009

kolik ti je? teda if to na sebe prozradis🙂 me nevyhovuje nikdo se mnou to je tezke 😀

blondynka400
8. apr 2009

27. No já bych řekla, že jsem hodně náročná, ale zadařilo se a fakt si nemůžu stěžovat. I když pořád je to chlap a někdy bych ho nejradši zabila, ale naštěstí je to jen vyjímečně 😀