Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
14. dec 2009

lubi a to tvrdnutie ta aj boli? lebo mna to aj trochu boli a mam brucho v tom momente jak riadne tvrdu gulicku a ocividne to tam aj maleho scvrkne, lebo potom sa vzdy chudak natahuje 😀
ale niekedy mam aj to co pises ty, ze len tak dole a na bokoch a to si myslim, ze je maleho zasluha, lebo vtedy sa mi moj pupok prepadne a boky vypucia a su tiez tvrde jak kamen 🙂
a neviete ci maly, ked je otoceny hlavou von z brucha a dolu moze mat chrbticu pod pupkom? mne to dojde nejak fyzicky nemozne, ale presne pod pupkom mam dost casto take tvrde kosticky jak stavce 😲
ja mam inak tiez okolo 10 kg navyse 🙂

blondynka400
14. dec 2009

janulka, ono je to hodně o kostech a svalech.... Tak to že jsi zhubla, to se nepočítá. Hlavní je přírůstek od původní váhy 😉

kleo, tak vidím, že jsme na tom s tou váhou podobně 😀
Mně tedy tvrdne jen vyjímečně, tak na půl minutky a nebolí to vůbec. Akorát je pak krásně vidět, kde malá přesně je, kde má zadička a zadeček, je to nádherně vytvarované...
Tak teoreticky to možné je, oni se tam tak stočí, že si to ani nedfokážem představit. Ale spíš mi přijde divné, že by si to přes dělohu a břišní stěnu poznala... 😖

lubinka9
14. dec 2009

no trocha to boli, nejak velmi ale nie. Myslim tiez jak pise blondy, ze keby to boli tie falosne kontrakcie tak mi stvrdne cele brucho. Ved zajtra sa snad dozviem.
no nejak som ten tvoj popis nepochopila 😅 😀

janulka04
14. dec 2009

jasne, blondy, to ja viem, ze sa to berie ako prirastok... 😉
ja len, ze teraz priberam pomaly a postupne avtedy to bolo pomaly a postupne chudnutie 😀
vazne, kazde tehu je uplne ine.... 😵

blondynka400
14. dec 2009

janulka, tak to máš úplně jinak 😀 . Máš pravdu, každé je jiné.... 🙂

schnucki
14. dec 2009

holky ahoj, tak jsem vas tak lehce preletela .... no se striema teda zkusenost nemam, jen co kamaradka, mela je pekne tlusty, takze jsou stale vydet, ale uz jsou min cerveny .....

jinak jani ten doktor byl fakt kreten 😠

kleo no prave, rada bych se v teploucku svezla ale mrcha nechce, cekam ted na souseda, snad priveze novou, funkcni ....

jdu si uvarit spagety a nejakou zeleninku k tomu, tak vas mezitim doctu ....

lubi jak dopadlo peceni???

blondynka400
14. dec 2009

schnucki, sále nemáš tu novou baterku? 😕

schnucki
14. dec 2009

nene, dneska jsem frcela na vlak autobusem 😝 kamaradky tatinek pracuje ve vyrobne baterii do aut a ma tu co mi potrebujem doma, tak ji z manzelem dneska vyzvednou a snad my ji soused i namontuje, ale kdyz jsem dorazila domu, jeste doma nebyli, tak cekam 😝

blondynka400
14. dec 2009

schnucki, tak snad se dočkáš. instalace baterky je jednoduchá, to by jsi zvládla i sama 😉

mirusch
14. dec 2009

Uf, nestiham vas. Dnes som pomahala kolegyni z muzea upratovat spajzu a ona mi potom dala masaz reflexnych zon chodidiel. Dobre, nie? Normalne to stoji 20 EUR.

Lubi, tak tu som este nevidela nic, co by pripominalo Horalky ☹ Neviem, ci niekto iny vie....

Janulka, teda, ja by som tomu lekarovi povedala svoje teda. Za prve si ako lekar nesmie podobne komentare dovolit (co mu nabuduce aj pripomen) a za druhe, ked uz si, tak si sa ho mala spytat, ci si to chce s tebou vymenit a nech ti teda predvedie ako sa da tehotenstvo s dvojickami zvladnut bez strii. Ze ci to on vie lepsie 😠 😠 V SR si celkovo lekari dovoluju komentare, co by si teda nemali 😠 Ja byt tak pacientkou v SR, tak ma asi porazi, ked som uz zvyknuta na DE standard.

Blondy, inak bola som minuly tyzden 2x v posilovni a prekvapilo ma, ze som nemusela znizovat vahu, len som zacala opatrne, na druhykrat som sla na polovicnu zataz a ak pojdem zajtra, tak na tristvrtinovu a uvidim. Vobec som ani svalovku nemala. Tak fajn.

blondynka400
14. dec 2009

mirusch, tak to je fajn. Vidíš, tak ti ještěš i nějaké svalíky zůstaly 😀

mirusch
14. dec 2009

Blondy, ved chvalabohu, ja som sa citila ako keby som uz nemala ziadne, tak som sa prijemne prekvapila. 😵

blondynka400
14. dec 2009

mirusch, to ti věřim.... Navíc tohle vždycky příjemně překvapí 😉

schnucki
14. dec 2009

holky tak baterie funguje 😀 dokonce tatinek kamaradky rekl ze to mame k vanocum, bud mu ma lezet doma nebo ji pouzijem, ale tak lehce se z toho nevyvlikne ....

mirusch je videt ze jsi predtim pilne cvicila, ze ti jeste nejake svaliky zustaly 😎

meleri
14. dec 2009

caute holky, vy jste toho napsaly!
Samsonkovi se spustila silná rýma tak odsávám odsávám a zas odsávám....celý den byl dost náročný tak píšu až teď.

Holky
s tím cestováním v noci, já bych to nezvládla, nejsem vůbec noční typ, nedokážu si představit řídit v noci, takže když bysme jeli tak přes den. ale nám zatím to letadlo vyhovuje víc, sice je to na bednu ale zas je to daleko rychlejší, a když letím do Katowic tak jsme pak kolem 5 odpo doma..

Blondy

přeju ti at ti to rychle uteče a už se můžeš těšit z miminka! 😵
jo to je pravda, lepší je asi porodit trochu dřív, třeba v 39tt než později, pak už je to asi i náročné pro matku i dítě..

holky musím končit ještě sem se nenajedla pořádně! 🙂

janulka04
14. dec 2009

jee, meeri, ty mas trapenie..... ☹ tak ale aspon sa mu nadcha spustila, to je dobre znamenie, snad sa rychlo uzdravi, drobcek 😉
mirush, ja som bola vtedy 22 rocna zaba cerstvo po porode, tak som len kukala jak puk...a bola som taaaaak malicka...lebo mi to povedal pri vizite..tak to bol pre mna trapas, teraz to beriem inac...s odstupom casu a taktiez uz si nenecham zametat zo sebou 😅

schnucki
15. dec 2009

dobre ranko holky,

😀 dneska jsem prvni 😀

meleri preju at je samsonek co nejrychleji uzdraveny, .....

meleri a manzel neridi??

jani to verim ze jsi musela bejt pekne vykulena .... ja se taky orazila az pozdeji 😀 ale je dobre ze ted uz si nenechas nic libit 😉

me se casto stava, ze si na me treba nekdo otevre pusu a ja jsem z toho tak prekvapena, ze az pozdeji me napadne jak jsem ho mohla setrit 😝

no nic, letim do skoly, hezky den vsem 😀

blondynka400
15. dec 2009

janulka, a dvojčátka byla tenkrát "plánovaná" nebo ne?

schnucki, no mě se minule taky stalo že jsem tam stála jako trubka a skoro ani nic neřekla. Přirtom já jsem pověstná tím, jak jsem přidrzlá a nic si nenechám nikdy líbit. Ale tenkrát mě ten děděk tak dostal, že jsem tam fakt stála jako opařená...

meleri, tak v tom případě je letadlo fakt lepší... No uvidíme na kdy to vyjde 😀

janulka04
15. dec 2009

ahojte....dobre rano..ja som dnes nejako nevedela z perin vyliezt 😀
blondy, nie, neboli....mne ich oznamil v tretom mesiaci, ked uz sme sa vsetci bali, ze preco mi to brusko tak moc rastie...teda, ono to nebolo vidiet, ale doki konstatoval podla maternice...
to som isla na vysetrenie po jednej babe, ktora bola v 4.mesiaci a on jej vravi, ze za chvilu bude citit pohyby...ja som vyliezla na kozu, ma vysetril a ze: Pre vas to iste...a mne to nedalo, tak sa ho pytam, ze v tretom mesiaci?
tak cely zbledol...zasil sa do mojej karty a ze to bude treba UZV. Strasne som sa zlakla, ze sa nieco zle robi...o male sme sa snazii rok...
a sestricka odvedla krici, ze: Mozno su tam dve!
sono sa mi zdao nekonecne, ale ked nasiel dve srdiecka, bolo to presne na moje narodeniny, vam poviem, slzy mi tiekli, som plakala ako korytnacka...
inac mne to brucho rastlo giganticky dalej, doki bol na nervy zo mna...ze ake strasne velke rozmery ma, ze ci im robim bazen 😀
a sestricka, ze: Mozno su tam tri!
Baby, ja som po nej tak vystartovala, ze nech je tam ticho... 😀 😀 😀

blondynka400
15. dec 2009

janulka, já jsem to myslela jinka, zda celkově to první těhu bylo plánované, přeci jenom jsi byla mladá holka 😀
Jinka dvojčátka se snad ani plánovat nedají 😀 Ale tedy to co jsi psala je fakt dobrý, ale ono se to stává.... Doktoři prostě najdou to jedno a jsou spokojení, a potom se diví a nejen oni 😀

janulka04
15. dec 2009

no, ked sme zacinali, tak bolo planovane, ale dlhsie sa nedarilo a ja som to nejako vypustila z hlavy...a zacalo sa mi darit profesijne a vtedy som ostala tehotna....zaskocilo ma to, ale potesilo 😉

blondynka400
15. dec 2009

janulka, no ono to tak bývá... Když na to přestaneš myslet a začneš se realizovat jinde, vyjde to 😎

kleopatris
15. dec 2009

ahojte

jani, to je pekna story 😵 dvojnasobnu radost ste mali a mate este stale 😵

inak lubi ako kontrola? uz mas po nej ci pred? ak pred tak drzim pasticky

lubinka9
15. dec 2009

Ahojte kocky,
kontrola dopadla OK 😵 Maly sa zasa schovaval na CTG a kopal do sondy ale bol ovela pokojnejsi ako minule. To dostal vtedy davku cukru 😀 Otoceny je stale hlavickou nahor.
Dalsia nas caka o 2 tyzdne, moj sexy Dr. ma dovo takze ideme k jeho kolegyni.

pytala som sa na to tvrdnutie brucha.. tak su to stahy svalov maternice ale v zmysle, ze pri zmene polohy sa snazi maternica zachovat svoju polohu a bojuje s gravitaciou. A ze je tu uplne normalne. Falosne kontrakcie a teda celkove tvrdnutie brucha vyzeraju inak.

teraz som spraskala lososa a o chvilu letim na nemcinu. Najradsej by som sa ale rachla do postele 🙄

no a vcerajsi pokus v peceni sa vydaril, uz bola kostovka. Poznate studentsku pecat? Nad parou vymiesat vajicka, ztuzeny tuk, praskovy cukor.. pridat kakao, hrozienka, kandizovane ovocie alebo zele cukriky, pokrajane orechy a rozdrobene keksy. Nakoniec vyliat do obdlznikovej formy a nechat stuhnut. My doma tomu vravime aj radio, pripomina to tvarom.

blondynka400
15. dec 2009

lubinka, tak super, že je vše ok 😉
Studentskou pečeť znám už jako hotovou čokoládu a dle tvého popisu je to asi hodně podobné, jen domácí 😀

lubinka9
15. dec 2009

jojo blondy, je to domaca verzia. Len tu mas vyhodu, ze vies co je vo vnutri 😉
A je to mnamka 😝 Mat to vzdy v mrazaku a len po platkoch rezat. Ked sa cloveku minie cokolada "jak keby nasiel".

no ja sa idem natiahnut, robila som kokosove gulky a uz ma zasa boli chrbat. Takze s pecenim pokracujem zajtra 🙂

schnucki
15. dec 2009

ahojik holky,

janulka tak to je hezky .... kdyz to nejmin cekas, tak se na just povede 😵

lubi super ze kontrola dopadla v pohode .... ten tvuj recept vypada lahodne, asi to nekdy zkusim 😀

me prijel pritel domu, teda vyzvedla jsem si ho ve firme 😵 najedl se, vykoupal, zasnazilkovali jsme a v 1h rano ho vezu k nakladaku 😝 ale alespon jsem ho par hodin mela 😀

blondynka400
16. dec 2009

lubinka, ty jsi tedy pracovitá. A koukám samé sladké 😀
Tak zhrovna u studentské pečeti jsem nikdy problémy s kvalitou neměla. A já mám zas nejradši bílou, tu doma neudělám 😀 . Ale jinak je to dobrý nápad, třeba to někdy zkusím 😅

schnucki, tak pár hodin lepší než nic ne? 😉 No, pořád si na tom lépe než já 😝

schnucki
16. dec 2009

dobre ranko,

jojo blondy, ja jsem rada za kazdou hodinu 😵 ale pristi tyden by mel jezdit svoje nocni, tak ho budu mit doma 😀

ürave jsem se vyhrabala z pelechu, v 1h jsem ho vezla k nakladaku a nespala jsem, je to pro me lepsi protoze driv jak v 10 bych neusla a po 3h spanku jsem jak prejeta parnim vlacem, .... ale ta cesta domu byla horor, malem jsem svihla svodidla, tak jsem dala radio nahlas a dlabala bonbnoky 😀

jak se dneska vsichni mate????

ja jedu po nakupech, davam dohromady vanocni darky, letos ale jen malickosti 😀

blondynka400
16. dec 2009

schnucki, no já mám toho dneska v plánu nějak moc. Za chvíli budu muset vyrazit, hezky tady sněží....
Tak já si vlastně taky počkám jen týden a budu ho tu zas na týden mít 🙂