Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
6. jan 2010

mirusch, tak se šéfkou na oběd jo? 😀
Ta telka je LCD? Tak jen studuj 🙂

blondynka400
6. jan 2010

meleri, no jestli si přitom byla při vědomí, tak to je česky epidurál....

Úplně v pohodě 😀 . Bohužel malé s tebou určo nenechají, protože jsi minimánlě den na jipce a tam být mimi prostě nemůže.... Já jen scháním info, proto se ptám. Ale snad to nakonec nebude potřeba.....

Zas tam něco vyvádí, tak doufám, že se třeba otočí víc správným směrem a ne zas hlavičkou nahoru 😝

emily327
6. jan 2010

mirusch: ahoj ahoj, dakujem za pismenka, po pravde povedane, nikdy som sa o svoj cyklus nezaujimala, brala som len HAK a cakala na MS. Tot vsio. Kedze sa pokusat o babo zacinam prvy krat v zivote, tak som vysadila HAK a zacali sme snazilkovat. Na jednej stranke som si zadala v takej kalkulacke moj posledny datum MS a vypocitalo mi,ze sa mam snazit 13.1. najviac a ak nechcem otehotniet tak sa mam chranit 4 dni pred a 4 dni po tomto datume. Hmm no tak uvidime. Mala som MS poslednu 31.12. a to mi HAK skoncilo balenie 27.12. ( vzdy beriem 21dni HAK a potom je tyzden prestavka) Takze ako sa pocita ovulacia nemam ani sajn ☹ mozno to vyznie hlupo ale fakt som sa o moj cyklus nikdy takto nezaujimala ( nikdy som si neratala plodne alebo neplodne dni, nemam ziadne zenske problemy). Ale budem velmi vdacna za akukolvek radu, lebo si tu pri vas pripadam ako hlupacik ☹

kleopatris
6. jan 2010

lubi no co je tu tema rakusko, tak su tam aj take aj take veci....ale napr.moja kolegyna z prace ma tiez desny zazitok z porodnice vo viedni 😖 nechali ju na chodbe lezat, lebo nemali miesto, tak chuda lezala v najvacsich bolestiach a potom aj chvilu s miminom na chodbe v prievane, kym sa izba neuvolnila (cize asi 3 dni), plus si jej nikto nevsimal, im tam vracala jak sialena a akoze sak pohoda nejak porodi...tak si myslim, ze to neni len moj subjektivny nazor, ale proste realita 😒 nemocky su tu urcite lepsie vybavene, ale to je asi tak vsetko 😅
a este je tu dost "problem" ze dostanes na izbu turkynu (ktorych je tu jak hadov...sorry, nemyslim to tak zle jak to vyznieva 😅) a dotrepe sa ti tam cela jej mega velka family....
takze ak by si volila v buducnosti rakusko, tak urcite sukromna klinika, ale to ta potom asi vyjde jeden porod jak auto 😝
inak tu po cisaraku ak to ako tak umoznuje stav matky ostava babo non-stop s nou.

inak ja na slovenske zdravotnictvo nemozem povedat ani slovo, ja som bola vzdy spokojna a vzdy som mala dobry pocit, ze je o mna dobre postarane (ale jasne, ze tvoj zazitok Lubi hovori nieco uplne ine 😔 , ale ked ma clovek stastie na idiotov, tak je asi jedno o aku krajinu sa jedna 😔 )

a to cudzie mliecko, hm, ja viem ze je to pre babatko to najlepsie, ale mne to pride dost nechutne 😖 keby som nevedela od koho je..

teeda mirusch nova telka 😵 tak studuj nech vam to "nesplestuje" tych ludi 😀 a takato komunikacia s vesmirom, hmmmm to sa moze? 😎

ale som sa rozpisala 😅

mirusch
6. jan 2010

Aha Meleri, tak predsa len epiduralka... som myslela, ze si mala celkovu.

Blondy a nemozes ju proste stuchnut spravnym smerom? 😀 No ano, so sefkou, co uz 😝 Ale platila som si sama...
Ano, to je LCD, ale dnes som sa k ovladacu proste nedostala, nechavam manzela, nech sa vytesuje. Dufam, ze sa mi to zajtra podari zapnut. 😅 Len si na digitalnu TV musime este pockat, stara zmluva s inou firmou nam vyprsi az v oktobri, da sa to len k celemu roku vypovedat 😠 Tak si nechceme platit naraz dve, nejako to uz vydrzime. Ale minimalne 2 programy uz digitalne mame a je tam rozdiel, ako som stihla rychlo mrknut.

Emily, tak si este tu! Uz som sa zlakla, ze aj ty si nas opustila, babule z Anglicka a Irska nas vzdy po par dnoch opustia ☹ No, ked beries HAK, tak mas cyklus umely, tam nie je co studovat. Vsak uvidis. A ak nahodou 2-3 mesiace nic, tak to skusis s bazalnou teplotou. Lebo ako som hovorila, mne to tiez kalkulacka vyratala na stred cyklu, proste klasika 12-14. DC, ale kedze kazda zena je ina, tak aj su ovulacie v roznom case. Niektore dokonca ovuluju pocas MS. A ja, kedze mam nejaky hormon vyssi, tak som az 17. DC. A navyse je mozne, ze teraz budes mat cykly trosku rozhadzane a ta posledna MS bola umela, tak sa od nej neda velmi odrazat. Ja som na prvu "riadnu" MS cakala az 6 tyzdnov ci kolko to bolo. Ale dlho. Vsak pozri, keby si mala nejaku neistotu alebo otazku, tak sa pytaj. Ja som tu tiez bola na zaciatku za sprostu a teraz uz mozem pomaly za Dr. studovat 😀

blondynka400
6. jan 2010

kleo, to je fakt hrozné co píšeš.... 😖
V čechách ani když jsi na standartním pokoji, tak za dotyčnou přímo na pokoj nemůžeš, musí ona na chodbu. Sice je to najednu stranu blbý, ale zas je to ochrana soukromí těch ostatních. Nedokážu si představit, že bych kojila a přišla mi tam velká familie turků 😝

emily, tak ti to přpadat nemusí 😉

mirusch
6. jan 2010

Kleo, veru, kazdy ma ine skusenosti, ale aj tak mi to vychadza tak, ze v Rakusku do nemocnice nepojdem 😝 To skor v SR, ked uz. A uplne najposlednejsie je Anglicko. Najprv som tam chcela zit, ale kvoli zdravotnictvu by som tam neostala. Tam uz je aka ignoracia. Mas rakovinu a oni ta poslu domov, ze ved bolesti ma kazdy clovek 😔

No, veru, to bola moja podmienka, aby mi telka nesplestovala ludi 😀 😀 Toho som sa vzdy desila a odmietala LCD. Ale ono to ide aj inak, ved sa to da predsa nastavit! Ja ked pozeram u niekoho splestenych ludi, tak sa mi normalne robi zle od zaludka, nejako mi to oci nevedia spracovat, ci co.
Nuz, tiez som nevedela, ze viem komunikovat s vesmirom, ale asi viem, zatial uspesnost 100%, uvidime dalej. Vsak skus aj ty...

A ja som mala tiez po laparke na izbe turkynu! A v jeden den dokonca dve! Od tej jednej som spoznala komplet rodinu a aj susedov 😀 Ale na nich nemozem povedat pol slova, boli slusni a ked videli, ze sa mi chce spat, tak sa bez slova zobrali a sli von z izby.

emily327
6. jan 2010

blondynka400: dakujem 😉 Inak uz sa ti to krati,ze? Uz mate vybrane meno pre dievcatko?

emily327
6. jan 2010

mirusch: nie nie neopusitila som vas 🙂 stale som tu, no co sa tyka mojej ovulacie tak z toho co si mi napisala hm no to asi sa musime snazilkovat kazdy den xixi chuda moj drahy, ten bude vystaveny za par dni 😀
Inak ja mam tiez strach byt tehotna v Irsku, kedze tu sa chodi pocas tehotenstva hlavne k obvodnemu lekarovi GP. Ja ked nemusim ist k lekarovi, tak nejdem, lebo ich odbornost hmm no nie som si ista,ze lekar je fakt lekarom. Ale co uz, rodit urcite budem na Slovensku, tak dufajme,ze ak sa to podari, tak vsetko bude ok.

ivana98
autor
6. jan 2010

ahoj dievcata, pamatate si este na zakladatelku temy? 😀 😎
vidim ze tu hromadne tehulkujete, to je super, prajem lahke a rychle porody 😉
mirusch, schnuki, ako sa mate?

skor nez ma mirus zacne bombardovat ako postupujem, tak to rovno prezradim... stale nic, tak dr. so mnou straca trpezlivost a o 2 tyzdne idem na laparku. akurat neviem ci sa viac tesim ze to budem mat za sebou alebo bojim 😀 (najviac sa bojim katetra a nehojenia jazvy na pupku, som prastena, ze?) intubacia bude urcite pohodicka 😎
inak nic noveho....

prajem pekny vecer a ja sa zase niekedy objavim, paaaa 🙂

emily327
6. jan 2010

ivana98: Ahoj ahoj, ides na laparoskopiu coho??? Neboj dobre to dopadne a rychlo sa zotav 😉

ivana98
autor
6. jan 2010

ahoj emily 🙂 citala som ze si zaciatocnicka, tak ta radsej ani nebudem strasit 😝 ale nie, u nas sa uz dlhsie nedari, ale vsetky vysetrenia boli na 1, takze sa rovno pozru do brucha, ci nie je nejaky mechanicky problem, cysty, zrasty na vajcovodoch atd.

ty si ale nerob hlavu, po tabletkach sa ti cyklus urcite pekne upravi (len si dopraj trochu casu, prve 2-3 cykly mozno budu dlhsie) a potom do toho vhupnete ani nebudete vediet ako.. drzim pasticky 😉

len si neodpustim jednu poznamku... ked si predstavim kolko stresov a prachov ma stali tie roky antikoncepcie 😀 😝 😎 a mozno uplne zbytocne..

schnucki
7. jan 2010

dobre ranko holky,

mirusch teda takhle si to objednavat 😵 nechces mi taky objednat ms? asi nebyla ovulka, tak se mi to spozduje 😝 .... jak ji dopadl ten cisarak?? uz neco vis??

böondy urcite se to bude dat nejak ukecat 😉

ahojik emily, ja kdyz jsem zacinala tak jsem pri hledani info na netu narazila na tuhle stranku, vsichni uz tu zkuseni a ja si rikala ze jak debil tu s necim otravuju ... ale jsou tu super baby a jsme tu od toho, aby jsme ti poradili .... takze zadny ostych a bombarduj nas otazkama 😉 .... ja byt tebou tak nejdriv pockam jak dlouhy budes mit cyklus, ja ho mam treba 34 dni, takze na 12-14dc mi ovu nevychazi ....

mirusch tak novou telku mate?? supeeer

ahooooooj ivus, rada te tu zas vydim!!!! moje segra byla na laparoskopii kvuli cyste a vubec nic hrozneho to nebylo, neboj 🙂 budem na tebe myslet! .... ja se mam fajn, davame si pauzu v litani po doktorech, protoze na ivf ted nemame, takze jedu pristi tyden do centra oznamit doktorovi ze ted ne a tak .... ale snazilkujem dal, treba se trefime 😀

hezky den vsem 😎

blondynka400
7. jan 2010

Ahojky,
schnucki, teď jsem lehce mimo, ale co se bude dát ukecat? 😅

emily, jojo, máme, už dávno 😉
Jo jinak v Irsku je jedna těhulka z jiné diskuze. Sice některé věci tam jsou jinak než u nás, ale vyloženě si na péči nestěžuje....

ivana, tak přeji hodně štěstí, aby to dobře dopadlo 😉

mirusch, ten tvůj příspěvěk jsem is musela přčíst asi 3x než jsem pochopila jak to myslíš. 😀 Občas je ta jazyková bariéra blbá 😝 . Ale pochopila jsem to, jak to myslíš. Taky nechápu, jak se na to někdo může dívat a ještě na těch obřích obrazovkách a sedí před tím 2 metry 😝

ivana98
autor
7. jan 2010

schnucki 🙂 a bude prioritou nasetrit si na svadbu alebo na ivf?
ach, skoda ze sa tej motyke nechce vystrelit...

kedy bude druhe pokracovanie temy? uz neplati pravidlo 10 000 prispevkov a smytec? 😝
ja mam dnes flakavy den, vcera bolo volno a mne sa taaak nechcelo vstavat. no sice som sa sem dotrepala, ale mne sa taak nechce pracovat 😎

blondynka400
7. jan 2010

ivana, tohle pravidlo už nějakou dobu neplatí. Proto pokračujeme stále v tom tvém 😵

lubinka9
7. jan 2010

ranko 🙂 ,

kleo, blondy, to je zlozite, bolo toho kopec co sa stalo, to by ste oci valili. Neslo len o ten samotny zazitok z porodu a diagnozu, ja som nebola ani raz spokojna ked som sla do poradne ked sa este o nicom nevedelo. Ci sa to tykalo pristupu k tehotnym alebo profesionalite prehliadok a testov.
Za to co sa mi stalo nemoze nikto ale s odstupom casu zistujem, ze mi to mohlo byt ovela ulahcene a "sprijemnene".
Vtedy by som dala vsetky prachy sveta za citlivy pristup 😔

Preto som teraz uplne nadsena z pristupu, ktory je tu, nie je to len o peniazoch, proste ti nemecki lekari to maju v sebe, neviem to vysvetlit. Jasne, ze aj oni maju den blbec ale ako klient to nepocitis.

Ja mam negativnu skusenost s jednou nemocnicou, o ktorej ked pocujem alebo ju z dialky vidim tak je mi vselijako. Ved im tam nedavno aj 2 zeny pri porode zomreli. Predtym by som neverila, povedala by som blba nahoda ale viem svoje, cloveka tam nechaju trapit do poslednej chvile. A tak to vyzera. A vraj najlepsia porodna klinika na SK 🤐

blondy no a k tomu nadstandartu.. jasne da sa priplatit, ale za nadstandart sa to neda povazovat. Statne nemocnice nemaju prachy a tak ho ani nevedia poskytnut, i ked ho ponukaju.
Zostavaju preto len sukromne centra, ktore si pytaju kopec prachov. Ale preco by aj nie..

lubinka9
7. jan 2010

miri, takze nova telka? super. Dufam ale, ze konika nezanedbas 😉

ozaj meleri, ako dlho si uz vo FR? a planujes sa niekedy vratit do CZ?

blondynka400
7. jan 2010

lubi, no já tě plně chápu.... Hold doktoři v ČR a SR se mají ještě hodně co učit, nemyslím ani tak profesně, ale spíš přístupem. Ale řekla bych, že se to dost lepší, už je to i konečně začali učit na školách a ty maldí už jsou lepší (tedy alespoň v ČR), ale bude to ještě dlouho trvat, než to bude ok...

O nejlepší porodnici mi ani nemluv, z té české vím taky o pár hezkých věcích, proto bych tam v životě nešla 😝

Hele oni u vás nejsou takové ty vyloženě nadstandartní ordinace, kde je tvůj doktor 24 hodin na mobilu, je s tebou i u porodu, ať rodíš kdykoliv a tak? 😕
Jinka podle mě je lepší zaplatit peníze a mít "klid". Zvlášť s tvými zkošenostmi....

lubinka9
7. jan 2010

ech ma porazi, zasielkova sluzba mi niekde stratila matrac do postielky. Hlavne, ze fakturu uz poslali 😠
malo to prist vcera s vanickou, prisla len vanicka. A maju poslat este jeden balik, v ktorom ale nic o matraci nepisu. ech..

emily327
7. jan 2010

ivana98: ahoj moja, dakujem za pismenka. Neboj vsetko dobre dopadne, ak je nieco preco nemozes otehotniet, tak je to lepsie zistit teraz ako sa trapit myslienkami,ze si sa zbytocne stresovala pocas brania antikoncepcie 😉 Budem velmi drzat prsty aby laparoskopia prebehla ok a aby si sa co najskor zotavila. Mne laparoskopicky vyberali slepak a jazva na bruchu uz skoro nie je vidiet. Takze sa nemusis trapit. Ja som tiez mala take pocity pred laparoskopiou,ze jazva na bruchu,ze sa nikdy ani do plaviek nevyzleciem a pohoda, uz som na nu aj zabudla. Co citam o tehotenstve co vsetko sa moze stat s nasim telom a kozou, tak mam pocit,ze sa uz nikdy do plaviek nevyzleciem 😀 Ale to nebude dolezite, hlavne aby ten drobcek prisiel na svet a aby nam robil radost 🙂 Drzim palce, kedy to vlastne mas?

emily327
7. jan 2010

schnucki: som rada,ze tu mozem cokolek napisat a najdu sa tu zienky co mi poradia a nevynadaju,ze tychto informacii, ktore ja nemam je plny net, ze co tu otravujem. Pockam prvy mesiac a uvidim co a ako, zatial sa budeme snazit a hadam motyka vystreli 😀

lubinka9
7. jan 2010

blondy neviem, ja som mala "sikovneho primara" vybaveneho po znamosti tak som nic ine vtedy neriesila.
Neviem o takychto ordinaciach, mozno to maju tie sukromne centra, netusim.. 😕
Ver mi, ze po navrate na SK sa o to budem intenzivne zaujimat 😉

blondynka400
7. jan 2010

lubinka, to mi je jasné 😀
Já jsem kdysi do jedné takové chodila, ale jelikož mi nic nebylo, přišlo mi zbytečné to platit. Takže jsme slezla o level níž a chodím taky do nadstadartní, ale spíš jen vybavením a tak. Ale i na přístup si nemůžu stěžovat....

emily, já bych počkala tak první dva cykla a pak to až začala případě nějak řešit.... Ale třeba na to vůbec nedojde 😵

schnucki
7. jan 2010

ahojik holky,

blondy ja myslela s malou u tebe, ze by ti ji jako prinesly ....

lubi ukaz kd e to bylo a ja je pujdu nakopat nekam 😠 mrzi me ze sis necimim moc palecky aby to tentokrat takovym musela projit, a drzim moc palecky aby si tentokrat narazila na super lidicky .....

jak ja rikam, nejhorsi je srazka s blbcem ....

ivus ja myslim ze nejdriv asi svatba, uz i kvuli tomu, ze pak nam pojistovna pulku preplati 😅 .... ale nevzdavame se 😀

emily tady ti nikdo nadavat nebude ze nevis veci co jsou vsude na netu, neboj 😉 .... a jak pise blondy, pockej nejdriv jak mas cykly a pak to poresime ... a nebo tu budes s holkama resit kocarky 😀 😵

blondynka400
7. jan 2010

schucki, to oni ji nosí, na kojení. Ale pořád tam být nemůže. Jediná možnost je, že bych si našla menší porodnici někde u Prahy, kde jipku nemají a pak když se na to cítíš, tak to jde, ale do toho se jít moc nechce.... 😝

lubinka9
7. jan 2010

teda schnucki, cestina mi normalne problem nerobi ale prvej polovici tvojej vety vobec nerozumiem 😀
ale diky za podporu 😉

schnucki
7. jan 2010

😀 lubi me nejak uteklo e od kde 😀 .... doufam ze jinak pisu dobre, kamaradka si casto stezuje ze pisu s nemeckym slovosletem 😀

blondy aha, ja myslela prave ze jedno jestli cisarak nebo normal, mimco mas u sebe ... a jak dlouho jsi na ty jipce?? .... tak musis delat ze dlouho kojis 😀

schnucki
7. jan 2010

ozvu se navecir, jdu se ucit 😝

kleopatris
7. jan 2010

dobre ranko, teda skor uz obed 😅

lubi s tymi DE lekarmi mas uplnu pravdu, mne sa strasne paci (ale to je aj tu), ze maju recepciu, kam sa vzdy dovolas, krv ti berie lekar a nie vystresovana sestricka...a hlavne ten pristup, oni nas proste beru ako zakaznikov a nie ako hypochondrov, co zas prisli otravovat....ale jak pise blondy, ti mladsi lekari sa to uz pomalicky ucia nastastie 🙂
a s tym matracom to je na porazenie 😠 ale zaplateny ho este nemas, ci? ale este maju nejaky ten tyzden cas ho objavit 😅
inak ani ja som tu schnuckinu vetu nepochopila, ale ked vynechas par slov, tak dava opät zmysel 😀

baby mna strasne zacala vecer palit zaha, myslite, ze ked si sem tam vecer dam polovicku tumsu, ze to moze malemu nejak uskodit? cele tehu som vydrzala bez chemie a teraz na konci ju musim do seba pchat 😖 ale ine mi nepomaha...
a este som sa chcela spytat mate alebo kupujete nejaky nosic na babo? teda satku myslim, na uplny zaciatok?