Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
2. feb 2010

no tak doufam ze mi ta kyselina s beckem a jodem bude stacit, abych toho zas nebrala moc 😀

jak vas tak citam tak bych si asi mela zacit pomalu zjistovat co nam bude a nebude treba .... obcantsvi a jmeno je jasny, ale v cem mam zmatky je ta materska a tak .... ani nevim kam se na to zajit zeptat 😝

schnucki
2. feb 2010

lubi tak to uz je za chvilku, teda to to leti ... no to jsem zvedava jak to pan fotograf udela 😀

emily327
2. feb 2010

ivana, schnucki vitajte v klube 😀 aj ja mam ten isty problem co sa papania tyka. Kedysi som v pohode do seba narvala aj tri krajce chleba na ranajky a teraz si dam jeden a mam dost 😀 a stale mam pocit,ze som hladna 😕 boli sme v obchode na nakupoch a nakupila som si toho fakt vela zdraveho ale teraz ked som to vkladala do chladnicky, tak neviem neviem ci to budem aj jest ☹ No ved uvidime. Ale asi je to normalne 😝
ozaj uz si aj niecim natierate brusko a prsia???
resp. otazka do eteru: od kolkeho tyzdna ste si zacali natierat brusko a prsia v tehu? A akym kremikom???

lubinka9
2. feb 2010

emily, ja som zacala dost skoro, po prvom tehu mi vyskocilo brusko relativne skoro. Tusim uz od nejakeho 10- 12tt som mastila. Mala som olej od Buebchen, Elasti-q-ten som si z SK doniesla, olej Weleda z DE. No a teraz si mastim olivovym olejom.
No a brucho, prsia, stehna aj zadok. Zadok som asi trochu zanedbala lebo sa mi urobili strie tam kde by som to vobec necakala.
Ale ak to mas v geneze, vela toho nenarobis. Niekto nemaze vobec a neurobia sa mu, niekto niekolko x denne a spravia sa. Jasne, ze kremy trochu pomozu. Netreba ale nechavat pokozku svrbiet, to je znak, ze sa ti natahuje a treba mazat 😉

ivanajelinek
2. feb 2010

No to aby sme sa zacali natierat pomalicky...
Lubi inak tvoj priatel ma nemecke obcianstvo? Ako to urobite s tym pasom aby ste s malym mohli cestovat na slovensko?

lubinka9
2. feb 2010

nema ivi, sme tu obaja od marca minuleho roka, na 2 rocny kontrakt. I ked teraz je tu moznost zostat natrvalo..
Kym malemu vybavime pas ako doklad bude jeho rodny list. Ak bude treba tym ho budeme docasne preukazovat. V prvom roku i tak neplanujeme okrem trasy SK-DE cestovat nikam.

ivanajelinek
2. feb 2010

Takze v aprili na slovensko pojdete s malym len s nemeckym rodnym listom a ostatne vybavis uz na slovensku?
Ozaj a moze sa pocas tehotenstva kuracia pecienka alebo radsej nie?

kleopatris
2. feb 2010

ahojte

ja som stale 2 v 1 - bohuzial 😅 ale uz som rezignovala, boli sme v nemocke, tam bola fakt zlata hebamme, malemu urobili ozvy, znova ho premerali (hlavicka ma uz teraz priemer 10 cm, vaha ostala 3500g)...vyvolavacka v ziadnom pripade a cisarak takisto nie...az podla priebehu porodu sa rozhodne a pripadne sa urobi cisarak az ked to nepojde. takze kaslem na vsetko, proste nejak sa snad von dostane, len dufam, ze sa mu hlavicka niekde nezasekne....teraz sa proste odreagovavam jak sa da a upratujem furt dokola jak blbec a snazim sa jak pisala lubinka vystvat chudacika von, ale zase len tak jemne, nechcem aby si myslel, ze ho tam uz nechcem alebo tak ... takze od nas tolko, preto ani nejak neprispievam, proste sa mi nechce na to cele mysliet ☹

lubinka9
2. feb 2010

presne ako pises ivi, inak to ani nejde, resp. neviem o nejakom dalsom doklade.
a pecianka.. radsej nie, kuracia ani ina.

kleo, teda to je doba, tebe robi dobre nas tu nechavat v strachu co? 😀 Neboj vse bude OK. A co tak vymysliet inu cinnost ako upratovanie? Nejaku prijemnejsiu? 😝 😀

kleopatris
2. feb 2010

no s tym mojim minibruskom to moc prijemnejsia cinnost neni 😀 nez sa nastelujem uz je po vsetkom 😝
ja viem, ze bude vsetko ok, zvladli aj ine, zvladnem aj ja, ale aj tak mna to v podvedomi furt zamestnava 😒

lubinka9
2. feb 2010

kleo 😀 😀 som sa pobavila 😀

mirusch
2. feb 2010

Kleo, no dobre, ze si sa ukazala, uz som sa chcela bat 😝 No, to upratovanie by mohlo pomoct, mam kamosky, co umyvali schody, aby vyhnali dieta von 😀 Ver tomu, ze tvoje dieta je mudre a vyjde von, ked pride cas bez toho, aby sposobilo problemy sebe alebo tebe. Budeme tu vsetky na teba velmi mysliet 😉
Inak, vraj aj sex pomaha 😵

Lubi, to fakt, aj take male musi mat foto v pase? 😀 Tak to si neviem predstavit, ako to chcu zariadit, aby to bolo v ramci predpisov, chi. Ak je tvoje dieta mudre, tak sa bude iba skerit, 😀

lubinka9
2. feb 2010

veru miri, donedavna to bolo tak, ze dieta do 5 rokov bolo zapisane v pase rodicov. Odkedy sme v EU tak plati, ze aj malinkate musia mat pas s biometrickou fotkou a teda bez grimas a pod. No uz vidim ako chudacikovi otvaram ocka co zaspi z tolkeho cakania na urade 😀 😀

kleopatris
2. feb 2010

aj my musime drobcovi hned vybavit pas, aby mal doklad o nemeckom statnom obcianstve 🙂 nad tym som sa veru este nezamyslala, ze jak ho budeme fotit 😅 a prikryvku hlavy asi tiez nemoze mat, ze 😀

janulka04
2. feb 2010

lubi, vazne?ňto som nevedela...male som mala doteraz v pase a pas speci pre ne sme chceli vybavit teraz v aprili...ale to aj male musi mat svoj pas? 😨

janulka04
2. feb 2010

myslim, akoze babatko... 😕

janulka04
2. feb 2010

inac, mm sa so mnou prie, ze vraj dieta narodene tu, dostane pas automatucky tu...ze to tak maju aj jeho kamarati a dvaja kolegovia tiez...tak ja neviem, lubi 😕

lubinka9
2. feb 2010

kleo, myslim, ze tato vynimka plati len pre zeny z moslimskych krajin 😀

no jani, vyzera to tak 😉

ivanajelinek
2. feb 2010

Lubi a ty budes malemu kde vybavovat pas. Tu v nemecku ci na slovensku? Myslim ked dieta bude mat slovenske obcianstvo, tak nemoze dostat pas v nemecku, nie?

lubinka9
2. feb 2010

no som nasla teraz info, ze dieta do 5 rokov moze byt zapisane v pase rodica a je to dostacujuce. Ale, ze sa da vybavit aj pas pre deti mladsie ako 5 rokov. Tak teraz som z toho jelen 😕 rozne info z roznych zdrojov 😕

lubinka9
2. feb 2010

ivi na SK, jak tu ale teraz citam mozno ho necham len zapisat do mojho 😕

janulka04
2. feb 2010

lubi, my sme to doteraz mali s malymi tiez tak....a nebol problem.... 😉

schnucki
2. feb 2010

kleo ahoj .... neboj, vsechno dopadne dobre a vse bude v poho 🙂 ... myslime na tebe ...

ja si myslim ze pokud to nebude problem, nechame male zapsat do jednoho z nasich pasu ... budu muset vymyslet kde si necham zmenit muj 😝

lubinka9
2. feb 2010

jani a nebol problem ani pri krajinach mimo EU?

lubinka9
2. feb 2010

a ma napadlo, moze byt zapisane aj v mojom aj v otcovom pase?

ivanajelinek
2. feb 2010

Lubi mne pisala jedna kocka, ze ona bola po narodeni dietata na konzulate a tam jej vydali kratkodoby pas pre dieta, potom bola dat v cechach vystavit pre dieta rodny list a na zaklade toho jej ho zapisali tu v nemecku na velvyslanectve do jej pasu...Uz som z toho naozaj jelen... 😒

schnucki
2. feb 2010

no koukam ze to bude jeste sranda vsechny ty papiry 😝

ivanajelinek
2. feb 2010

no Schnucki, to veru bude...Ono este je to skoro vybavovat, ale trosku informacii nezaskodi, nie?

schnucki
2. feb 2010

to urcite ne 😉 .... me pro zacatek stacej papiry ohledne svatby a po ni se zacnem starat o ostatni ....

ale je super mit tu nekoho kdo poradi ....

emily327
2. feb 2010

dufam, ze sa vam vsetkym tie papierovacky podaria vybavit 😉 Tak ja som uz sama, drahy odisiel do prace a tak som vylozila nohy po dobrom obediku a idem sa vam venovat 😀 Ja si prave potrebujem zistit co vsetko potrebujem aby som mohla doma na Sk rodit zadarmo a aj predporodnu starostlivost mala zadarmo, ked sa v 28-mom tyzdni vratim domov na Sk. Dufam,ze s tym nebude problem, lebo matersku si chcem vybavit z Irska ( malo by to byt v pohode). Idem napisat mail do zdravotnej poistovne,ze ako mam postupovat a ake formulare potrebujem. Ozaj neviete do ktoreho tyzdna sa moze lietat??? Nasla som vela clankov ale si fakt protirecia hmm