Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
3. máj 2010

Emily

ráda bych ti poradila ale já měla fakt nestandartní těhotenství..co si ale pamatuju tak ještě v 27 tt bylo vyšetření na těhotenskou cukrovku, a pak ještě nějaká moč, a taky pokec s anesteziologem a pak už fakt nevím..

Janulko,

ty brdo už to máš za pár, super, už se asi moc těšíš! jo dneska už se to pomalu dostávalo do normálu, dokonce se i vyčůral do nočníku třeba to zas půjde všecko jako dřív...

lubinka9
4. máj 2010

ahojte,
tak ja mam zas hlavu v smutku v suvislosti s mliekom a kojenim.
Vcera sme sa vazili a maly schudol 😢 Vaha sice nieje nejaka kriticka, ma 5kg a o dva tyzdne 3mesiace. Ale bolo by to este relativne ok keby stagnoval alebo priberal malo a pomalsie ale on nam schudol ☹
Ako sme ho odvazili tak som mu po kojeni ponukla flasku a on na jeden hlt vypil 80ml a mozno by si este dal.
Ja to nechapem, je dobrucky, neplace, dobre spinka, cika vela aj kaka, kakino mame idealne, podla farby viem, ze pije aj zadne mliecko. Rozprava, smeje sa, hra sa.. Po kojeni neplace, ze by nemal dost.
..a chudne ☹
tak neviem co teraz.. asi zasa zacnem prikrmovat

lubinka9
4. máj 2010

kleo, blondy,
chcem sa spytat aj vasim babatkam kolise teplota v priebehu dna? My sme vcera rano mali 37,4, naobed 36,9, vecer 37,5 o tretej v noci 36,9 😕
dnes rano zasa 37,4. Cim to je?

blondynka400
4. máj 2010

Ahoj holky,
tedy člověk tu chvíli není a 😀 . No jste kecalky 😀

janulka, jak vidím, tak už přibíráš 😀

meleri, jsem ráda, že jsi nazpět. Už jsme si říkala, co je s teobu. Jestli tím autem neobjíždítě celou Evropu 😀

schnucki, ani jsem ti nějak nestuihla popřát hezkou svatbu. Takže zpětně ohromná gratulace paní 😵 ('nové přijemní neznám 😀 )

lubi, je to mi je líto s tím hubnutím. Ono mimčo může přestat krátkodobě přbírat kolem období spurtu, ale hubnout by oprabdu neměl... Nenechala sis otestovat mléko, zda ho máš dostatečně výživné? 😕
Ono když přikrmuješ UM a pak najedeš pouze na MM se občas stává, že to mimču nestačí... Jinak nedostatek se většinou projevuje dvěmy zpsoby, to první, že mim pláče, je nervozní, blbě spí druhý případ je mimi naopak hodné, klidné a spí na sůvj věk až moc..

kleopatris
4. máj 2010

lubi a nemoze to byt tym, ze je nadmerne aktivny? nas teda nechudne, ale tiez uz mi nepribera tak jak priberal a papa ovela viacej. Mozno spotrebuje vsetko co spapa. A keby si mu davala castejsie? Ja teraz kojim cez den skoro kazde dve hodky tak 10-15 minut, lebo maly stale pyta. Ja si nemyslim, ze treba dokrmovat, ked je mu fajn..Co povedal lekar/lekarka na tu vahu? A nevazili ste ho na inej vahe ako predtym?

blondynka400
4. máj 2010

lubi, já jsem teplotu měřila asi dvakrát.
Tu teplotu co udáváš je už po odečtu nebo před odečtem? 😕
Jinak teplota kolísá během dne, podle aktivity, po jídle je třeba větší, v noci kolem 3 hodiny nejnižší a tak. Má to tak i dospělý člověk 😉

kleopatris
4. máj 2010

lubi ja meram sem tam v usku a vzdy ma teplotu 36,8 a neviem ci pocas dna kolise 😕 v zadocku by mal iste viacej, ale ja len ked sa mi zda prehriaty tak skusam a aby som ho netrapila tak len usko zatial...

blondynka400
4. máj 2010

kleo, ani nadpůrměrně aktivní mimi nemůže hubnout 😀 .
A to že ti už nepřibírá tolik, je naprosto normální. Nevjíce roste a přibíra novorozenec, pak už to jde pomalap ostupně dolů. Kolem třetí měsíce se to láme a obyvklé přírůstky jsou proti přírůstkům po narození v podstatě poloviční... 😉

kleopatris
4. máj 2010

no to mi staci bohate 😀 sak uz teraz ma 6 kg....
inak baby co pomaha na stikutku? maly mi zacal dost grckat a vzdy to hlta spät a stikuta strasne dlho....jak sa to da skratit?

blondynka400
4. máj 2010

kleo, to máte dobrou váhu.
Moje malinká má něco lehce přes 5,5. Což je na holčičku v téhle době úplně ideální a přesný průměr v ČR dle chytrého programu 😀
Na škytku žádný recept neznám, malá jí má naštěstí už teď méně. Ale musí si poradit sama. akorát torkšu pomáhá, když jí zabalím do deky, aby se zahrřála, pžijde mi, že to přejde za kratší dobu...

lubinka9
4. máj 2010

teplotu som udala z konecnika pred odcitanim. Ale displej farebne upozornil na zvysenu teplotu 😕
blondy otestovat mlieko? kde a ako?

kleo, no maly je hodne aktivny i ked v posledne dni pomenej asi to bude tym hladom ☹
a ja kojim zhruba kazde 2hodky, len cez noc a poobede ked spi dlhsie tak s vacsim casovym odstupom.
mam mu davat kazdu hodinu ked nespi? to sa mi ale mlieko nestihne dotvorit.
pijem vela tekutin, aj caje na kojenie, mlieko, tvaroh aj polievky na podporu tvorby mlieka a nic... Kocky neviete o nejakych homeopatikach na podporu mlieka?

Dr. nas caka na buduci tyzden.

lubinka9
4. máj 2010

ja som nasla jednu kalkulacku ohladne vysky a vahy. Uvadzaju min, priemer a max.
http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

janulka04
4. máj 2010

podavam info baby..... 😔
mala je malinka, zodpoveda tak 35tt, ma len 2, 5kila a 43cm...ja uz nevladzem, uz len hodinu revem....este ma musia kuknut v nemocnici
musim sa tam objednat...
....toto nieje fer 😔 😔 😔 😢 😢 😢 😢

kleopatris
4. máj 2010

jani to je mi luto :( ale snad bude vsetko v poriadku a malinka zdravucka 😔 a neplackaj to nepomoze ☹

lubi tieto homeopatika by mali pomoct: Ricinus communis 5 CH (http://www.mcbublinka.sk/index.php?s=poradmesi08) a cierne pivo si neskusala? vraj aj to pomaha....a ja by som skusila davat kazdu hodku, za to nic nedas a ked nepomoze UM mozes dat vzdy ☹

schnucki
4. máj 2010

dobre skoro poledne, tak jsem tu 😎

zkusim si vas letmo procist a pokusim se zareagovat .... ale nejprve ocekavane zpravy ze svatbicky 😀 .... jak jsem si ale vsimla, mirusch byla rychlejsi s fotkama, ja je jeste nemam a vy uz jste je videli 😵

taaaakze, pripravy byli narocne, na par veci jsme zapomeli, ale jinak se to zvladlo ... svatebni den byl super, sice se nasli dva blbci co mi zkazili prijezd do haly a pozdeji i naladu, ale vyplakala jsem se a jelo se dal 😉 myslim ze to bylo i nervama ze jsem reagovala placem, no ale tem dvoum to ani nedoslo a dotycna je ocividne urazena, ale co, mi muzou trhnout nohou 😀 .... polivku jsme klasicky papkali z jednoho talire, vsichni se smaly protoze to spousta lidi neznalo ... pak jsme se najedli, zatancovali a pustili muziku ... po par hodinach zjistil muj tatka pri hledani piti v lednickach, ze tam je svatebni dort 😀 lehce jsme na nej zapomeli, ale snedl se skoro cely (jinak privazeli ho v patek a jedna strana se sesunula, tak to moje mamca zachranovala slehackou s jahodama) 😀 ... hrali jsme si i hry - jednou me pritel poznaval podle rukou (trval docela dlouho na kamaradce), pak stali ctyri chlapy, mezi nima i muj tatka, na zidlich a holky jim museli protahnout vajicko nohavicema (vyhrala moje segra a tahle hra mela snad nejvetsi uspech), potom jsme si s rpitelem vytahovali balonky s papirkama na kterych stalo kdo bude z nas dvou co doma delat (odskakala jsem skoro vsechno ja) , pak jsme tam meli brisni tance, bota se mi kradla (byli prevleceny za cikany) , doufam ze jsem na nic nezapomela .... jinak jsem nikdy v zivote nevydela mojeho tatku tak tancovat 😵 ... par chybicek to melo, ale bylo to super 😵
ted akorat ten cely kolotoc se zmenou jmena 😝

jdu se vas pokusit nejak docist ...

schnucki
4. máj 2010

tak co jsem tak nejak prelitla ....

vsem vam moc dekuju 😵 blbec pisu ze pritel, vlastne uz manzel 😀 ... saty sila pani presne na me, takze je jeste nikdo prede mnou nemel, byla jsem z nich nadsena, vydrzela jsem v nich celou dobu az do konce .... moc vam vsem dekuju za gratulace ....

emily at jde finfrle fakt klidne na pohotovost, to neni sranda ....

katko to me moc mrzi ze to nevyslo, ale hlavu vzhuru a jede se dal 😉

barborko nesmis myslet na nejhorsi, ja mela docela velky bolesti jak se mi maternice roztahovala, nekolikrat jsem volala k doktorovi a i u nej byla, ale vzdy to bylo v poradku ... kazdopadne pokud se ti nebude neco zdat, zajdi si k nemu, lepsi jit zbytecne nez pozde .... ale ja bolesti mela ....

jani to me moc mrzi, doufam ze mala jeste neco pribere a bude v poradku .... neplakej holka nase ...

lubinka9
4. máj 2010

jani, myslim na teba. A nestresuj sa privelmi teraz ku koncu, neprospeje vam to obom. Drzim moc palce aby vsetko dobre dopadlo.

kleo, diky za nazov a link. Tu v DE zda sa tieto homeo nemaju, musim nejak objednat.

schnucki, tak ste si to uzili. Super 😉

meleri
4. máj 2010

Lubinko,

to je mi líto s tím hubnutím! jestli ale to co psala Blondy má logiku, umělé mlíko jestli se nepletu má daleko víc živin než to mateřské, možná je to tím. a co dr na to?

s tou teplotou co vím tak když jsem ležela v nemocnici ty 3 měsíce, každý den ráno mi měřili teplotu a každý den byla jiná... 😅 tak bych to neřešila, spíš přeměřovat jenom když je opravdu podezření že je nemocný...

Blondy,

jo 😅 ke konci jsem si už fakt připadala jako bysme objeli celý svět...
taky jsem ráda že jsem zpátky..i když to ted v rodině není lehké ale doma je doma no a to je ted tady..

Schnucki,

gratuluju k sňatku! at jste co nejvíc štastní!

Janulko,

co se stalo? ty jsi už rodila? 2,5 kg to není tak hrozné! neboj ona to dožene!

schnucki
4. máj 2010

sice cekam na CDcka s fotkama, ale par jich uz mame, tak vam neco hodim na zasmati .... ta prvni by se dala popsat slovy, "fakt do toho pujdem?" .... druha fotecka je z te hry, holky prave zacinali soupat vajicka nahoru 😀

meleri
4. máj 2010

sChnucki,

fajn fotky! 🙂

blondynka400
4. máj 2010

lubi, tak před odečtem ja ta teplota úplně normální, úplně tabulkové hodnoty 😉
K tomu mléku, v čechách se to dá udělat v lpeší laktační poradně a nebo to umějí některé laborky. Dělá se základní rozbor, jestli obsahuje správné množstvé tuků, bílkovin a sacharidů. Ono může mít mléka dsot, ale třeba má menší tučnost a pak to mimču nestačí....
Jinka neboj, ikdyž budeš kojit každou hodinu, mléko se ti dotvoří, mně se tedy dotvořilo, když malá chtěla takhle často pít. 😉 Každopádně nejdůležitější je přikládáat často i noci, kdy se tvoří nejvíce hormonu a ikdyž je to nepříjmní, tak budit...

janulka, a palcentu máš ok? Ono některá mimink jsou prostě malá, ne všechyn jsou stejná... V unorové diskuzi to takhle mělo několik holek a miminka jsou úplně v pořádku a už to krásně dorostli 😉 Tak neboj, všechno bude ok 🙂 . Hlavně je tpo jen meření, skutečnost může být úplně jiná... 😉

schnucki, je on je manžel menší než ty? 😕 😀 Slušelo ti to 😵

meleri, tak lhavně že jste dojeli 😀

meleri
4. máj 2010

Janulko,
jestli tě to uklidní, tak malý se narodil v 35tt a měl 2,5 kg, taky jsem měla strach, přišel mi strašně malinký, ale všecko krásně dohnal..není to žádný tlouštík ale je tak akorát.

Schnucki
ted sem to ještě dočítala o té svatbě, že se vždycky najde jeden hňup který musí ten moment pokazit....

Blondy
jo byl to záhul..ted sem četla na netu že sopka soptí znova..... 😖

blondynka400
4. máj 2010

meleri, jojo, dneska snad na islandu kvůli tomu nelítaal zas chvíli letadla... 😝

mirusch
4. máj 2010

No Schnucki, ze si sa aj ukazala konecne 😀 Inak kukam, ze sme prisli o najvacsiu zabavu 😝 A o tortu 😀

Blondy, si nedostala fotky? Som ich posielala asi 11 mailom...

Janulka, netrap sa, ta vaha v brusku je len odhadom, nie vzdy to sedi, u kamosky sa sekli o pol kila. Hlavne nech ta maju pod kontrolou. A ver, ze vsetko bude ok, stresovanim babatku nepomozes.

meleri
4. máj 2010

Janulko,

ježiš tak to jsem špatně pochopila, jestli ještě není narozená tak to chápu tvoje obavy, promiň!! ☹ snad bude vše v pořádku!!!
myslela sem že se už narodila.. ☹

blondynka400
4. máj 2010

mirusch,jojo přišlo. Ale otevřela jsme si to až před chvilkou 😀 Děkuju moc 🙂

schnucki
4. máj 2010

blondy my jsme stejne velky, ale ja mela trosku podpatky a jeste to haro 😀 ale zas tak moc vetsi jsem nebyla 😀

meleri bohuzel se i u nas nasel blbec co mi pokazil prichod do haly a u me je problem ten, ze ja se tezko s necim takovym vyrovnavam, takze mi bude trvat nez se pres to prehoupnu ☹

mirusch tak to mi ani nedoslo ze jste prisli o dort, tak to me mrzi ... vy jste vlastne stihli jenom kradnuti boty vid ....

jani bude to dobry ....

blondynka400
4. máj 2010

schnucki, tak to asi ta fotka zkresluje 😀

blondynka400
4. máj 2010

schnucki, jo a jak se cítíš jako mladá paní? Nějaká změna? 😀 U mne tedy tenkrát žádná nebyla 😀

kleopatris
4. máj 2010

schnucki gratulujem k svadbicke 😵 bola si fakt krasna nevesticka, saty uplne super na tehulku 😵