Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
13. máj 2010

tak tu zas strasim, jelikoz mam hlad 😝
tak cekame az se tatka pririti z prace ....

barbora87
13. máj 2010

Ahojte
vy ste tu toho ale popisali!

Dobre rano schnucki ja som sa zobudila 6.30a je mi divne...no uhorky zatialpc nie mne vsetko pripada kysele...ale aj co je sladke tak mi je kysele...uz to nechapem

ivanajelinek
13. máj 2010

Dobre ranko, vy tak skoro buntosite? Baby mavate aj vy v noci krce v nohach? ja sa v poslednom case budim vzdy v noci alebo nad ranom...Tak to hrozne boli, dneska ma boli z toho cele lytko... ☹
A u nas zasa prsi, ved ako inak?

emily327
13. máj 2010

Dobre ranko, no vy naozaj nemozte spinkat 🙂 Ja som spala od 23:00 do 9:00 tak som sa konecne dobre vyspala.
Ivana, nie ja nemam ziadne krce v nohach, to je divne, nechyba ti nejaky mineral? Skus pozriet na nete, urcite nieco najdes 😉 Idem ja ranajkovat a potom musim este urobit obedik, predtym ako pojdem do prace. A vy mate co dnes v plane?

ivanajelinek
13. máj 2010

Neviem, skusim sa spytat vo stvrtok dr...Normalne ked mas nedostatok magnezia.Ale ja beriem uz od zaciatku tehu 3krat 2 tabletky denne...No ja sa budem nudit 😎 Mozno cosi upracem alebo ozehim alebo budem len lezat o oddychovat...

schnucki
13. máj 2010

ahojik holky,

tak jsem kolem 7h zaspala a vylezla v pul 12 😀 ... byla jsem se hned osprchovat a je mi hej, ted jen nasnidat a neco zacit delat 😝
my pojedeme dneska k sefovi od manzela vyzvednout fotky a vecer asi k sousedum na pokec, jinak nic ... pritel dneska dela polevku, tak se moc tesim, on tam vzdycky pslaca co najde a dobre to chutna ....

barbor tak ty mas teda chute 😀 ze i sladke ti chutna kysele ... kazdopadne zkousej jestli ti neco prece jen nechutna normalne, hlavne neprestavej jist at se deje co se deje, ja tenkrat malem skoncila v nemocnici 🙂

ivus ja taky zadny krece v nohach nedostavam .... bohuzel neporadim cim by to mohlo byt ....

emily koukam vy jste meli klidnou noc, aspon nekdo, me zbudil nejdriv zachod a pak mi zacalo tak nehorazen krucet v brichu 😝

ivus ty beres magnezium? a to by se melo? ja teda beru jen vapnik, ale ne kazdy den, ted co piju denne mliko, si ho vezmu jen nekdy ....

ivanajelinek
13. máj 2010

No uz od zaciatku tehu mi predpisala moja dr...A este aj ten femibion-to su vsetky vitaminy co v tehu potrebujes. Ale tie tabletky stoja na mesiac 27 eur.To je fakt vela...

schnucki
13. máj 2010

me doktor nic nerekl, tak to asi nebude treba ... a vis proc je mas brat?
ale mala se ma k svetu tak to snad nebude tragedie ze neco takoveho neberu 🙂

ivanajelinek
13. máj 2010

Neboj, tragedia to nebude...Ze vraj magnezium aj na to, ked mna stale bolia nohy, aj na tie krce a aj na krce v podbrusku.Mne to tak vysvetlila. Moja kamoska chodi tiez k tej istej lekarke a ona brala tiez aj magnezium aj femibion.Tak ona to asi predpisuje kazdej tehulke.
Predtym sa tiez nebrali ziadne vitaminy ani nic a pozri ake sme prisli zdrave na svet... 😀 Ja ked som to hovorila mojej mamine ze co berem, tak ta sa len za hlavu chytala... 😝

schnucki
13. máj 2010

to jo, ja nastesti zadne krece nemam, tak to bude v poho ....
manzilek se mi vzbudil a pousti se do polevky 😵 mnam mnam ....

blondynka400
13. máj 2010

Ahoj holky, ¨
tedy nemáš sílu vás dočíst vy kecalky 😀

schnucki, magnésko bere většina těhulek, skoro neznám těhulku, která by ho měla dostatek. Skoro je lepší ho brát preventivně, nebo začít alespoň pít hodně vody, ve kterých je větší množství hořčíku (v čechách je to třeba magnesia, to určo znáš 😀 ). Nedostatek způsobuje stahy dělohy, křeče, může to vést k předčasnému porodu. Brát do 36tt pak už ani náhodou, to zas je konrapoduktivní, protože to tlumí kotrakce 😉

K tomu pásu, já měla be safe a můžu doporučit, fakt super. Bohužel ho už nemám, prodala jsem ho. 😀

U nás nevím co se včera stalo, ale všechny krmení bez scény, tak snad to bude tak pokračovat i dál . Dokonce i sunula absolutně bez řevu jako předtím, než začala dělát ty občasné scény s papáním...
Dneksa byla komický, u koníčků se postavila na dlaně, ale ty ručičky má ještě slabé jak je má hubené a dlouhé, tak si daal pěkně do čumáčku, koukala jak vyvoraná myška a bylo jí to evidnetně líto, že to ještě nejde

blondynka400
13. máj 2010

schnucki, jo ještě ono se to třeba ani nemusí projevovat že ho máš nedostatek a nebo ty stahy jsou tak malé, že si toho ani nevšimneš, je to docela zrádné.... Já ho začala brát někdy kolem 26tt 😉

ivana, já bych tedy syntetické vitamíny (fembion a spol) nejedla, když máš vyváženou stravu, je to zbytčné a zatěžuješ si akorát tělo. Navíc většina syntetických vitamínů brání vstřebávání přírodních... K tomu po tom občas bývájí větší mimi... No každopádně jestli jsi celkově ok, tak se od brání těchto preparátů ustupuje... 😉

ivanajelinek
13. máj 2010

No ja som tiez uz rozmyslala ze ich prestanem brat...takze si myslis ze by sa nic nestalo? A dokedy sa ma brat kyselina listova?
No vidis, uz sa malinka polepsila...To musi byt naozaj super pohlad, ked vidis ze ake pokroky malinka robi, ze?

kleopatris
13. máj 2010

ahojky 🙂

par dni tu clovek neni a kolko stran pribudlo 😲 no idem citat, co mate nove 😉

schnucki
13. máj 2010

ahojik blondy,
aha, no vidis, to jsem nevedela, tak ja si ho zitra skocim koupit, dneska je tu volno a maj zavrino a budu ho do toho 36tt brat .... jinak s tema vitaminama si to myslim taky, myslim ze jim dostatek toho kde jsou, takze ja mam jen kyselinu listovou s jodem, sem tam vapnik, ale ne moc protoze ted piju hodne mliko a koupit si to magnezium .... ono ja tu nic jako je magnesia v cechach neznam, tak se na nej optam v lekarne .... dekuju za info 🙂
... je skoda ze uz ten pas nemas, podivam se po nem a uvidim, ale dekuju, jsem se ani nestacila zeptat 😀
jeee chudak mala, ta musela asi koukat 🙂

ivus ja si taky myslim ze ty vitaminy jsou zbytecny, ono kdyz jich mas moc tak to taky neni dobre, ... ja treba jim hodne salaty a ovoce, takze si myslim ze mi netreba ....

ahoj kleo, jen docitej 😀

schnucki
13. máj 2010

ja se ted pustila do oliv, uz nevim co bych samou roztazitosti do te pusy dala 😝

jinak ja mam v planu brat kyselinu tak dlouho dokud mi doktor nic nerekne, se muze az do konce, nebo ne??

kleopatris
13. máj 2010

schnucki gratulujem este raz k 100% dievcatku 😵 a blondy nestvi nas s tym, ze babulky su lepsie! 😠 😀 bez chlapov by ani babulky neboli 😀 a kraaaasne fotecky zo svadby, to brusenko, joj 😵

emily super, ze mas termin 😵 sa tesim s tebou a som aj zvedava, co na vas vykukne 😀 a ja som platila za kazdy termin u dr. stovku, takze ta cena je urcite ok 😉 a finfrle nechce ist tiez k nim? zeby videla drobca....

barbi je mi luto, ze je ti zle...zeby rakusky vzdusik? 😀 ale nie bude lepsie, neboj 😉 ja som sa musela v takych stavoch este aj do prace trepat 😖

jani krasne izbicky 🙂 kto maloval toho tigrika, vy? a super, ze kontrola ok 😵

blondy aj nas maly zacal pri jedle vymyslat 😠 vacsinou ked je hladny a unaveny naraz...vsetko mokre a lepkave od mlieka...on mi zase roztaha a potom zacne vymyslat a ja striekam mlieko prudom....

inak tehotensky pas do auta som mala aj ja (kupila som si ho lebo blondy sa mi vyhrazala, ze sa na mna nahneva ak si ho nekupim 😅 ) a bol fakt fakt super. Nielen kvoli bezpecnosti, ale aj super pohodlny. a teraz uz sa daju kupit pomerne vsade, videla som ich v Babyone, babywalz...

ja som bola do porodky nabalena jak na sibir a nevyuzila som takmer nic 🙂 vsetko som tu dostala, i ked na slovensku treba toho vraj ovela viac...v nemecku a rakusku si myslim, ze netreba vela nosit, kosele som bola rada, ze som mohla nosit nemocnicne...kvoli krvi, potu atd. a na babo tiez...inak by ma cakala po porode kopa spinaveho pradla. Emily ja som si tiez myslela, ze fuj uz to nosilo kopec deticiek, ale sak su to len vonave deticky a hlavne, vraj sa stane, ze tvoje veci pre babo sa zmiesaju s nemocnicnymi a su prec naveky 😅

zatial tolko 🙂 idem citat dalej 🙂

janulka04
13. máj 2010

ahoj, kleo...a ako maly? co nove???
hej, ten tiger to je moje dielko...ja som a trosku kresleniu venovala, ale v inej oblasti a mackovite selmy, to je moje 😵

kleopatris
13. máj 2010

ivana ty teda nakupujes 😀 len aby to maly stihol aj vynosit 🙂 my sme oblecko ani nekupovali a mame take kopy, ze by som ho musela minimalne 3 krat denne prezliekat, aby to vynosil 😀

emily krasne oblecka 😵 a to je ten GP akoze aj lekar pre deti??

ten spaci vak, je fakt super, pokial nemate dieta jak ja 😀 ten sa mi vytacal do zurivosti, ked som ho do toho dala a bolo dospate....takze u nas vak ee 😒

to je krasne, ze uz vas babatka kopkaju 😵 joooj az zavidim, ja som tu mala na par dni mamku a kukali sme videjka, jak maly vystrajal v brusku 😵 ak mozem poradit, natocte si to na videjko, to je potom tak nadherne 😵 az mi slzicky vypadli a ani maxi nemal rad, ked som brucho mazala...sa vzdy tak rozkopal, ale tak nastvane 😀

a umele vitaminky som ani ja nejedla, len magnezko a ku koncu zelezo a aj tak mal maxi 4,23 kg 😀

kleopatris
13. máj 2010

musim sa postazovat/pochvalit?...ten krpec krpaty jak tu bola mama spal, posluchal..v kociku prespal kazdy den cez tri hodky, doma spinkal cez den krasne....mama nechapala, ze co sa stazujem 😀 no uznajte jak sa so mnou zahrava, potvorka mala...ale uz odisla a maly tak zacal strasne plackat...nechapem, zeby si za tie 3 dni na nu tak zvykol a vedel, ze odisla definitivne?

a dosla mi buginka a supeeer 😵 taka skladna, pohodlna, vajco na nej super drzi 😵 konecne mi nebudu odpadavat ruky, ked maleho budem vlacit kade tade

a prihlasili sme sa na yogu s malym 😝 som zvedava, o com to bude

kleopatris
13. máj 2010

jaj a este mna napadlo, blondy nasmu malemu sa po espumisane strasne dobre kaka 😀 aj 5 krat denne..., poslednou dobou nas zase trapia prdiky, tak mu ho davam a po nom vzdy kaka jedna radost 😝 tak skus, mozno by aj malickej pomohol

schnucki
13. máj 2010

kleo dekuju 😀 .... ja si taky myslim ze brat nejake vitaminy je zbytecne, ale to magnezko si koupim .... my mame v planu v nejblizsi dobe zajet do obchodu na kocarky, je to takovej ten obchod kde maj uplne vsechno pro mimca, tak se na ten pas zeptam ....

koukam si z vas mrnouskove delaj pekne srandu 😀

jinak ja jsem taky premyslela si ty pohyby nahrat, zatim se nam dneska nepovedlo aby to videl i pritel, mala vzdycky prestane, jak kdyby si z neho delala srandu 😝

ivanajelinek
13. máj 2010

Ahoj Kleo, a ake plienky pouzivas? Pouzivas len jednorazove ci aj tie obycajne ake sme my mali?

Schnucki ja mam Magnezium Verla a co som pocula od ostatnych, brali to skoro vsetky tehulky ktore poznam.neviem preco, ale aj v lekarni ho tu davaju tehotnym...skus sa na to spytat...100 tabletiek stoji okolo 7eur a 200 tabl. akolo 14.15..Teraz presne neviem...Ale ja si myslim ze je to jedno.

ivanajelinek
13. máj 2010

Ja uz sedim cely den na internete a hladam zoznamy ze co treba do porodnice, co treba pre babo kupit.Ale vsade pisu v podstate to iste.

schnucki
13. máj 2010

dekuju ivus, ja se v lekarne zeptam ....

myslim ze ty seznamy budou podobny, ja co jsem dostala hned na zacatku ty papiry od doktora tak tam mam taky seznam co sebou, stoji tam - obleceni (spodni pradlo, podprsenku na kojeni, nocni kosily, zupan, domaci pantofle, tluste ponozky do porodniho salu), obleceni pro mimco (pro den kdy se pujde domu), veci na myti a rucniky, piti na porodni sal, dulezite adresy a telefonni cisla, neco na cteni, Familienbuch, a karticku od pojistovny 🙂

no a pak tam jeste stoji kdy jit do nemocnice a ze od 24tt by se melo zacit s tema kursama 🙂

ivanajelinek
13. máj 2010

Schnucki co je ta Familienbuch? Alebo Stammbuch...
Aj budes chodit na ten predporodny kurz?

schnucki
13. máj 2010

my jsme dostali tu familienbuch na urade pri svatbe, stoji tam kdy a kde jsme se vzali, je tam cast na rodokmen, pak tam jsou strany pro deti, takze tam bude mala zapsana a pak tam jsou stranky pro umrti, ... dala nam tam i papiry jako potvrzeni o snatku a tak, coz treba potrebuju ja kdyz ted vsude menim jmeno ....
vy jste se brali ale na slovensku, vid ....

schnucki
13. máj 2010

Stammbuch je to same co Familienbuch

mmmk
13. máj 2010

Schnucki, s tim pitim si to zjisti, protoze u nas v porodnici byly na chodbe takove voziky s mineralkama, konvicema s horkou vodou a pytlikama s cajem a mohla jsem pit, kolik jsem chtela. I na Vorwehen. Jinak vsecko vc. plenek, sitovych kalhotech, tech tlustych vlozek tam dostanes. Vc. dudliku treba. Kazda porodnice porada takove Infoabendy, kde je nejaka informacni prednaska, jak to chodi, co je PDA, co je sekce a pak nasleduje prohlidka porodnich salu a sestinedeli. A taky je dobry si tak kolem toho 30. tydne najit hebamme. Ja mam cesky mluvici a je to fakt skvela zenska. Poradi s mimcem, s domacnosti, s kojenim... Doporucuju 😵

schnucki
13. máj 2010

ahojik mmmk, o tom Infoabend jsem uz premyslela, na urade u nas maj takovej tlustej sesit kde jsou ruzne kurzy na vhs a dokonce tam je i info o tomhle, v sekci gesundheit, tak jsem ho hned sbalila domu 😀 ty Infoabend jsou tady v nemocnici vzdycky vecer jednou za mesic, takze se musim kouknout kdy bude manzel ve fernverkehr abych mela auto a zajedu si tam, rozhodne bude super vedet jak to tam vypada a co a jak funguje ... dokonce nabizej v nemocnici i ruzne kurzy pro tehule, pro maminky s malema i vetsima detma, ja bych rada zasla na kurz o kojeni, to si myslim nebude spatne, moc o tom totiz nevim 😅

ja jsem o te hebamme premyslela, ale nevim jestli ji vyuziju .... asi spis ne