Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
26. okt 2010

aktualne info od finfrle: Dali mne na pokoj a budeme cekat kdyz se kontrakce nezlepsi rano vyvolaji porod ( voda je pryc).

Boze chuda, to je fakt neskutocne dlhe do rana ☹

meleri
26. okt 2010

Kkatko,

moc ti gratuluju, to je super novina!!věřím že jsi štastna! hlavně at se daří a at si užíváš těhotenství až do konce!

Ivčo

cítím se celkem dobře, ale dost mě trápí pořád výtok, tak nosím vložku, a pořád se kontroluju, jsem jak blázen, jestli nekrvácím.

Schnucki,

je to děsné, tchýně ani nemusí nic moc hrozného říct, ale prostě ten ton jakým mluví se mnou občas.....a někdy stačí jen její pouhá přítomnost a normálně chytám deprese...jednu takovou jsem chytla včera, pohádala se s manželem dneska ráno, a ted je mi líp......

holky s tím spaním, já fakt o tom nechci moc psát protože si myslím pravý opak, jsem spíš pro nošení, společné spaní s rodiči atd, což se ne každému líbí. nelíbí se mi bití nebo plácání po rukách atd....u nás to byl pravý opak, s tím že jak se odstavil, tak později chtěl už spát sám v postýlce, takže tam spí po obědě, se svojí opičkou. No a pak se rozhodl že bude spát i v noci, jenže já to nemohla přenést přes srdce, tak vždycky jak usnul v postýlce tak jsem ho přenesla k nám... 😅 za což mě všichni nadávali no a on si zvyknul že v noci teda spí s náma a přes den v postýlce...
ale myslím si že když na to hodně malé mimčo člověk netlačí tak se rozmazlit nemůže a určitě k tomu spaní zvlášt dospěje samo, jenže ne každý zastává tento názor a většina lidí chce aby děti spaly samy. já za to dostávám vynadáno jak od našich tak od tchýně atd, jen manžel nic nemluví, je rád když po celém dni bez malého se k němu přitulí. ale nemyslím si fakt že toto může vyhovovat všem proto o tom nechcu moc psát.

meleri
26. okt 2010

chudák Finfrle, snad to zvládá!

blondy
super, to je šikulka, je možné že fakt zanedlouho ti bude chodit, ale ne fakt je to lepší, aspon se nebude válet po zemi pořád a tak! jen pak hlídat jejeje, všudemožně 😅 ale i to je sranda...

u nás je to horší, bojujeme s nočníkem, a ne a ne anechce...

emily327
26. okt 2010

dalsie info od finfrle: prave sme spolu volali. Je velmi unavena, kedze celu noc nespala ☹ len na izbe je s mamickami co maju uz babatka a tie nechavaju plakat, bez toho aby ich utisili, ci pohladili radsej telefonuju, tak sa tam moc nevyspi. Sla to vyskusat. Rano mala velmi velmi vysoky tlak, tak boli v nemocnici prekvapeni,ze aj napriek liekom je tak vysoky, ale uz je ze vraj idealny. Odteka z nej hlien s krvou a ze vraj aj plodova voda. Inak z kontrakcii co mala po 5 minutach sa to zase akosi ukludnilo a uz ich ma po 15 min. ☹ Tak nevie, kedy to pride. Ja pevne dufam a verim, ze to bude coskoro nech sa chuda netrapi dlho.

meleri
26. okt 2010

Lubi
myslím že není nic špatného na tom když si to takhle užíváte, protože máš pravdu, malý nebude věčně a pak začne sám odstrkovat a bude chtít spát sám.
No tím že on spí s námi od narození tak nekope ani tak, prostě se naučil nějak tak spát v klidu...často spíme přitisknuti těsně k sobě, a musím říct že fakt větší štěstí neznám...s druhým dítětem to chceme stejně, jenže budeme muset asi sestrojit nějaké megalože... 😅 manžel není proti naštěstí jinak bych do toho asi nešla...

blondynka400
26. okt 2010

@schnucki no budou ve standartní čas. Kdyby si měla čásek, tak mi taky něco pšli, já tady ty místní alba moc nemusím. S mým připojením je to nadlouho, než se někam dostanu a čas je por mne nedostatkové zboží 😝 😀
@kkatka78 je čau holka, no vc to nevidím, pozitivní testík, to je suuuper, ohromná gratulace 😵 😵 doufám, že už se přijdeš kouknout časteji 😠 😀 😀 😀

emily327
26. okt 2010

Inak ja sa musim pochvalit. Ale najprv, preco som vcera plakala bolo to,ze malinka si vdaka klobucikom vela mliecka nepotiahla a bola asi cely den hladna a ja zufala. Nasla som clanok,ze ked zena koji s klobucikom speje to k tomu,ze babatko sa uplne odstavi od materinskeho mlieka, lebo si nepotiahne dost, potom pride na rad dokrm, lebo je hladne a nakoniec to skonci iba na umelom mliecku. Tak mi to prislo hrozne luto,ze mam mliecka dost,ze chcem KOJIT a ze urobim preto maximum aby sme to zvladli. Pisala som to susedke co byva kusok od nas ma 7 mesacnu Didianku a ta hned prisla, pozrela mi prsia a povedala,ze mam krasne bradavky,ze by najradsej vynadala tomu, kto mi v nemocnici povedal,ze bez klobucika to nepojde. Ukazala mi svoje prsko, ja jej moje, trosku sme bradavku pomagali, ta sa naspulila a ked sa mala zobudila, sli sme na to. vyskusali sme a malinka sa prisala super. Dokonca tak hltala,ze sa mi skoro zadusila na ceciku ☹ Ale ako si trosku odsala, tak potom spinkala krasne 4 hodiny. Konecne sa chutatko moje najedlo. V noci sme sa zobudili 2 krat a krasne sme si dudkali uz bez klobucika. Rano tak isto, je pravda,ze malinka je naucena otvarat pusinku ako keby mala dostat flasu alebo klobucik cize malinko ale snazim sa ked zaplacka, jej tam celu bradavku a dvorec vopchat a nejde to hned ale hlavne,ze sa jej to na xty krat podari. A je spokojnucka. Krasne si potom odgrgne a je kludna, pozera, smeje sa a nakoniec zaspinka. Som neskutocne vdacna susedke,ze mi takto pomohla a ze som to nevzdala. Tak len tolko. Idem ja ozehlit malej veci a do vane, pokial este spinka. Budem informovat co a ako finfrle, hned ako budem vediet. pa pa zatial pekny dnik

blondynka400
26. okt 2010

@meleri no já nějak nechodím jako hlídací pejsek za ní a ani to nemám v plánu, i teď z toho stoje umí padat na zadek. sice mi občas leze bůhví kam, ale s tím se úprostě nedá nic dělat. A nemyslím si, že až bude chodit bude to horší 😀 I když je fakt, že ty první samostatné krůčky jsou, jak ještě nmají stabilitu, můžou si někde hodně namlet...
Kamarádka to má tak, že má manželoskou postel, z jedné strany dětskou postel, kde spí 3 ketá holčička a z druhé strany miminkovskou postel betz jedné strany, takže mají dohormady takovou megapostel, tak is udělejte něco podobného 😀

Ještě se krátce vyjádřím k tomu spaní, já jsme tak někde mezi, spaní v posteli s rodiči neuznávám, myslím si, že se pořádně nevyspí ani jeden (to můžu potvrdit, když jsme vyměkla a vzala si malou k sobě), ale zas na druhou stranu metody vyřvávání nemusím, takže se snažim jet po dobrém... Zatím to relativně funguje, ikdyž to spaní nic moc, ale kolem toho půl roku jsme udělala pár chyb a to se mi teď vrací.... 😝 Ale už to zas vypadá, lépe, oěpt jsem zrušila noční kojení, nevyndávám z postýlky a hned spí líp. Každopádně si myslím, že žádný správný způsobe neexistuje, každá jsme jiná a každá si vychováváme své dítě po svém....

lubinka9
26. okt 2010

@emily327 tesim sa s tebou, ze sa to takto podarilo. Super. Ono bradavky nemaju hned idealny tvar na prisatie. Prisavanim si ich babatko vyformuje. Jasne, ze niekedy to proste nejde. Ale hlavne treba vyskusat najprv vsetko.
Tak nech vam to uz ide jak po masle 😉

emily327
26. okt 2010

@meleri - Lubka : pozri moja je to na kazdom z nas ako sa k tomu postavi. Ja ked je malinka sama v postielke a ja som v obyvacke, tak mam divny pocit,ze je tam taka sama a opustena. Casto si ju dam v obyvacke na sedacku a ona si buvinka a ja varim, alebo zehlim. Alebo ked nespinka tak sa spolu rozpravame. Dietatko potrebuje citit,ze nie je opustene. A tiez sme si ju uz par krat nechali u nas v posteli a zaspinkala s nami. Je to proste maly cloviecik, co ma len nas - rodicov a potrebuje citit lasku, ze nie je samo. Ak je v nas len troska citu, tak je to o tom,ze si to babatko privinieme, ze ho pohladime, pobozkame, pomojkame, ze bude vediet, ze je lubene. A nech si kazdy vravi co chce. je to nase babatko a ako sa mi k nemu budeme chovat, tak to musia vsetci akceptovat. A je mi jedno co si kto bude mysliet, alebo co kto povie. My sme mami a my najlepsie vieme co nase babatko potrebuje. Som toho isteho nazoru ako vy, mala som v plane,ze po pol roku malu dame do samostatnej izby ale uz teraz viem,ze nie. Tiez sa na nu velakrat pozeram a hladkam ju, neviem sa vynadivat aka je krasna a je NASA. Je to pocit stastia, ktory nikto nepochopi, pokial to fakt nema doma 🙂

blondynka400
26. okt 2010

@emily327 jé tak uspe, že už kojení jde. Jinak jsi to napsala moc hezky...

@lubinka9 tak to já jsem asi vyjímka, já měla bradavky ideální hned 😝 😀

meleri
26. okt 2010

holky loučím se, malý je vzhůru..

Blondy
bacha na pec, a na zástrčky, to je jediné asi tak..a otevřená okna....
já teda musím říct že my se vyspíme v pohodě, ale fakt je to tím že je to tak už od jeho narození....jo ty metody vyřvávání taky nemusím přijde mi to drsné no..ale fakt každý si musí najít vlastní způsob.
s tou kamarádkou to je dobré, budeme to muset tak nějak zkombinovat...

emily327
26. okt 2010

@lubinka9 dakujem velmi pekne. A vy nech ste uz konecne zdravucki. Velmi vam to prajem. cmuk
@blondynka400 jaj no vies, ty si proste idealna zena 😀 Ale to som ti uz pisala davno pradavno 😀 A ktomu spinkaniu, presne ako si napisala. Kazda sme ina, kazde dietatko je ine. A my sa ucime s babatkami 🙂
A dakujem moja 😉 Urobim cokolvek, len nech je malinka spokojna a hlavne napapkana. Len mam strach za tu jej rucicku ☹ Lebo fixovat ju je fakt dost velky problem. Buduci tyzden pojdeme na USG tak uvidim co nam povedia.

schnucki
26. okt 2010

ahojik holky,

co se toho spani tyce, tak ja neodsuzuju nikoho za to jak to provadi ... jak uz tu bylo napsano, jsme kazda jina a kazda mame svoje metody, ja jsem si vyposlechla par rad, ale system si hledame sami ....
pres den mam malou v ohradce, takze je stale se mnou, pokud breci tak ji pochovam, ne ale vzdycky, a sem tam si hrajeme ... uz vydava zvuky tak se tu u toho s nasima casto rezem 😀 ... a nocni zaspavani, my jsme zjistili ze ji po koupani nakrmim, pak ji mam chvili u sebe a kdy vydim ze zabira tak ji dam do postylky a litam jen davat dudlika pokud vypadne a mala krasne zaspi ... ale jak rikam, je to kazdeho vec, me zajimali vase nazory, ale nikomu jeho vychovu rozhodne kritizovat nebudu ... rada si ale poctu jak to delaji jini, treba se z toho da neco pouzit 😀
a spani s nama v postylce ... parkrat nemohla zaspat a taaak brecela, ze jsme si ji vzali k nam a pak dali do postylky, ale ovikend kdyz je manza doma si ji casto rano vezmem mezi sebe a bud jeste spime, nebo si povydame ... dneska treba jeste usla s moji mamkou v posteli 🙂

@emily327 super ze sousedka poradila a ze kojite bez kosicku ... parada ... 😵
ja je zkousela taky a mala s nima vubec nepila ...
jinak na finfrle moc myslime at to ma rychle za sebou ....

jinak ja jsem dneska byla u doktora a vsechno je v poradku, muzem na to vlitnout 😀 ... akorat mam teda zvicit, aby se mi to trosku zpevnilo ....

@blondynka400 ja mam z vas takovou radost ze mala chodi 😀

emily327
26. okt 2010

tak pridavam aj ja nejake aktualne foto 🙂

emily327
26. okt 2010

@blondynka400 aj ja sa pridavam. Super,ze malinka uz zacina chodit 🙂 Jaj sikulka, cela mamina 🙂 To uz fakt bude teraz viac o davani pozor,ze?

kleopatris
26. okt 2010

@kkatka78 gatulujem 😵 konecne sa podarilo 🙂
@lubinka9 kraaasne si to napisala 😵
my sme mali uz od zaciatku postielku maleho na mojej strane prisunutu bez bocnice a najprv spinkal tam, ale ako tazol a tazol a ja lenivela a lenivela som ho zacala nechavat u nas v postielke, v noci vzdy preskocim na tu stranu kde mam kojit, bez toho ze by som s nim musela hybat 😵 a presne jak Lubinka pise, je to nadherne sa k nemu privoniavat, to teplucke hebucke telicko 😵 uz som aj chcela ho naucit na jeho postielku, ale este nie som na to pripravena 😅 a aj nas maly kope a taha za vlasy a podobne veci, ale neni sa co divit, kedze aj ja aj manzel sa podvedome k nemu prisuvame 😀 A cez den spime spolu schuleni do klbicka a podla mna neexistuje nic krajsie 😵

@meleri mam presne tvoj nazor 🙂 mne sa nezda nas maly rozmaznany a aj napriek noseniu v manduce si na nosenie extremne nezvykol. Podla mna kazde mimi chce obcas pritulit a ist na ruky 😵
@blondynka400 super ze je mala taka sikulka 😵
@emily327 super, ze to klaplo bez kosickov 😵 krasnucke ste 🙂 a finfrle drzim moccc pasticky chudatku

a k teme svokry sa ja uz radsej vyjadrovat nejdem 😀 som zvedava ci aj ja budem taka priserka 😀

inak my sa mame fajn, len dnes som skusala prvy krat UM a zvysoka ale zvysoka sa mi nan vyprdol 😠 uz som tak dokusana, ze som chcela pomalicky odstavovat, ale mozem si o tom nechat zdat...najprv sa striasal jak u citronu a potom mi smaril flasu prec....aaaach jo.
@schnucki jaku mate znacku mlieka?

emily327
26. okt 2010

@kleopatris dakujeme moja. Inak nasa v pohode ako prikrm ked som nemala mliecko papala Nutrilon. Drzim palce, nech sa malinky co najskor nauci na UM. A ty ho chces odstavit kvoli nejakemu dovodu, ci to kvoli bradavkam? Ja mam v plane kojit do 12 mesiacov. Tak uvidime. Ale uz teraz ma hrozne bolia bradavky 😒

emily327
26. okt 2010

@schnucki idete na to vlitnout? No my sa na to tiez tesime, len mam strach ako to vo mne vo vnutri vyzera hmm a rozmyslas nad nejakou antikoncepciou? To asi v tvojom pripade bude lahke, kedze nekojis, ze? Som zvedava co vymyslime my 😒 finfrle pozdravim cmuk
ozaj prisli ti fotky?

kleopatris
26. okt 2010

@emily327 maly ma uz 5 zubov a teda riadne ostrych a vzdy sa zabudne a zahryzne 😝 a uz mam aj minus 5 kg ako pred tehu (vyska 180 cm a 56 kg..) ale je to tazke prestat kojit 😔 maly sa tak tesi ked vidi prso 😵
a ak nieco vymyslite ohladom antiny daj vediet 😉 ja chcem skusit ten pharmatex sak aj tak chceme 2 deti ak by zlyhal 😀

schnucki
26. okt 2010

@emily327 posleme babicku s dedou na prochazku a sup na to 😀 ... ja musim nejdriv k doktorovi aby mi vzal krev a zkontroloval myslim ze jatra, aby jsme vedeli jestli muzu brat prasky a pak bych si zasla pro recept ke gynekologovi .... sice jsem prasky znova brat nechtela, ale asi to bude nejlepsi ....
fotecky dosli ale nestihla jsem odepsat ... mala je naaaaadherna a moc vam to s tatkou slusi 😵

@kleopatris my ji davame Alete, je to sice trosku drahe, ale dali nam to v nemocnici a kdyz jsme zkouseli jine, tak z toho akorat zvracela a moc to nejedla, takze jedeme Alete, setrit na male nebudem 🙂 ....

schnucki
26. okt 2010

jinak ja jsem se u dr vazila a mam 74kilo, pred tehu jsem mela 75, takze supeeer 😀

blondynka400
26. okt 2010

@emily327 ¨já a ideální jo? Zas jsi mě takhel při odpoledni pobavila 😀 to ještě nemá v pořádku? 😕 Obvykle se to během pár dnů spraví....
No zatím na ní víc pozor dávat nemusím, ono já si myslím, že není moc velký rozdíl v tom jestli chodí nebo leze.... Každopdáně to hcození to má ještě hodně daleko,, zatím si jen stoupla a pomalu uačíná obchízet, ale ještě dost nejistě 😝 😀
@schnucki tak to máš asi větší radost než já, já z toho zas takvou radost nemám, je ještě brzy, pro její tělesný vývoj by blyo lepší, kdyby ještě chvíli lezla. Ale každopdáně is mylsím, že to ještě nebude tak horké s tou chůzí, zatím jen hodně nejistě obchází, to má ke skutečné chůzi hodně daleko a stále leze jako turbomyš 😀
@kleopatris ty spíš taky s malým v posteli? 😕 To jsem nevěděla... Tedy fakt vás obdivuju, já bych se nevyspala 😀

K té váze, já jsme na tom stejně jako kleo, minus 5kg a k výšce 180cm vážím 58, takže taky nic moc, ale tedy jsem na tom stále líp 😝 😀

kleopatris
26. okt 2010

@blondynka400 no spime 😀 nemala som to v plane, ale tak sa to nejak vyvinulo...
nas maly tiez leze jak turbomys, take cudne cosi, ani stvornozovanie ani lezenie, skor taka kombinacia 😀 ale rychly je jak strela ...a vsetko skusa, vcera skusal rury od radiatora a az ked sa popalil a zaplakal stvrty krat tak odisiel, ze nuda 😝

@lubinka9, @blondynka400 maju aj vase ratolesti tolko modrin? ja neviem ci to je normalne, ten okolo seba tak trieska, naraza...teraz ma radost jak to znie, ked ide hlavou proti postielke, ci skrinkam 😝 chytry asi nebude 😀

emily327
26. okt 2010

finfrle zatial nic. Je velmi unavena. Bolesti ustupili a je to velmi vycerpavajuce pre nu ☹

mirusch
26. okt 2010

Ahojte, ja som naspat a sledujem, co s Finfrle. Sa cudujem, ze jej to neurychlia, ako u Schnucki. Na co cakaju? Ze potom nebude vladat vobec? Uf, uf. 😒 Uz som myslela, ze to hadam aj ma za sebou, chuda.

emily327
26. okt 2010

@mirusch zatial nie. Aj ja som prekvapena,ze ju dali na izbu kde su uz na sestnedeli kde su mamicky s detickami a v IRL to funguje tak,ze tam cely den moze byt akykolvek pocet ludi na navsteve ☹ Chuda si tam vobec nema sancu zdriemnut, oddychnut a pripravit sa na porod. Bude tak neskutocne vycerpana,ze ked pride cas porodu, tak nebude mat silu malu vytlacit ach jaj idem jej napisat, ako sa ma. Ale od vcera rana sa chutatko trapi s bolestami. hmm ☹

meleri
26. okt 2010

@mirusch chtěla sem ti ještě jednou poděkovat za tu informaci o Frankfurtu, dost mě to psychicky pomohlo, let nakonec proběhl úplně v pohodě, ale i tak mě to velmi unavilo....myslím že už fakt zůstanu do porodu doma, protože už fakt nevím jestli bych to fyzicky zvládla....s malým je to strašně vysilující, takto cestovat..

@kleopatris
vy nosíte v Manduce, jeje super, já ji mám taky a je to skvělý, a nosili jste i jako úplně malého? my začli až pozdě, tak před půl rokem, do té doby jsem zkoušela šátku ale nesnesl ji..

@schnucki
je to určitě v pohodě, že zaspává v postýlce tak jak to děláš, hlavně nedej na tchýni, musí pochopit že ona už šanci měla se svýma čtyřma dětma, a ted je řada na tobě, aby si byla matkou, a nikdo není dokonalý ale člověk si nakonec ten způsob najde, i ve výchově, i v těch praktických věcech jako kojení, uspávání...
u nás spaní v postýlce fakt nešlo....asi to bylo i tím že byl nedonošený a hoodně pořád zvracel takže jsem měla i strach ho nechat samotného, takže ve dne v noci byl pořád se mnou dokonce se mi několikrát málem i zadusil a jednou jsme i skončili na pohotovosti, no už bych to nechtěla zažit. byl to reflux. ale bohudíky to pak přešlo.

já dneska viděla svoji jizvu po císaři po dlouhé době a úplně sem se lekla, jak se mi změnila, je znova rudá a vypuklá jako jelito, dost to pobolívá, hm tak nevím, ale asi je to normální co....

emily327
26. okt 2010

@meleri to je moja normalne, natahuje sa ti koza na brusku, ktore rastie 🙂 Cmuk

blondynka400
26. okt 2010

@kleopatris nemáte náhodou plavoucí podlahu, p oté se děti pohybují hrozně rychle a takovým zajímavým pohybem, ani plazení, ani lezení, prostě něco mezi 😀 . My tedy jenom klasikcy lezem, ale fakt hrozně rychle, tedy když se jí chce 😀
My tedy nemáme modřiny žádné 😕 , občas se sice taky o něco praští, ale jen vyjímečně. A s hračkama už si hraje jinka, netříská s nimi, spíš přkrývá medvídka, staví si kostičky, snaží se prohazovat takovéty ty tvary a tak.... I když stále je v oblibě házet věci na zem, třeba z jídelní stoličky, asi to hezky zní a tak zálibně se na to kouká 😀
Zatím i ty pokusy stání a první obcházení se obešlo bez šrámu 🙂 Ale občas se divim, že se jí nic nestane, protože je jak si chce něco podat z výšky, tak to na sebe dost často schodí a občas to jsou i těžké věci a nebo má v oblibě naplnit kbelíček kostičkama a pak si to vysypat na hlavu, nevím proč to dělá ale ještě předtím než to vysype tak zavře oči a tak se zašklebí 😝 😀
@meleri to že byl nedonošený a reflux spolu většinou nesouvisí, to mají i "zdravé" donošené děti a bohužel je to dostn epříjmení, to se ti ani nedivím, že si ho nechtěla nechat samotného... K té jizvě, no mně to tedy moc normální nepřijde, mně se třeba jizva co mám v těhu vůbec nezměnila 😕 Ale nevím, až zas tak tomu nerozumím 😅