Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
14. jan 2011

Ahojte. Tak noc bola celkom dobra. Ale rano sme mali teplotku 38,1 tak som este dala cipok. teraz isiel mm s malym von a ja konecne idem vybalit tasky a dat pomalinky poprat veci 😝
@schnucki ja tiez nemam este sterilizator, ale chcem nejaky kupit.Ale neviem aky.

lubinka9
14. jan 2011

teplota sa zraza od 38. Niekde sa uvadza od 38,5. V konecniku sa odratava v prvom polroku 0,5stupna, v druhom polroku 0,7stupna.
Od zabalov sa ustupuje, pre male deti su stresujuce. Viac sa pouziva sprchovanie v teplej, postupne vlaznej vode. Dietatko v nej ale nema sediet kvoli moznemu zapalu mocovych ciest. Najlepsie ak sa sprchuje spolu s rodicom a ten ho ma na kline. Inak s ochladzovanim sa zacina ak teplota neklesne do 30min. od podania antipyretik. A so sprchovanim sa konci ak teplota klesne na 38,5stupna. Najlepsie premeriavat kazdych 10-15min.
Ak zabaly tak jedine zabal okolo hrudnicka k spodnemu okraju rebier, brusko a koncatiny sa nesmu ochladzovat kvoli moznemu perifernemu soku.
A jak pise finfrle, dolezite je doplnanie tekutin, za 24hod by malo dieta prijat tekutiny v objeme priblizne 10-15% svojej telesnej hmotnosti. Plienka musi byt pocikana kazde 3-4hod.

a k tym sterilizatorom, ja pouzivam vaporizator, sterilizuje horucou parou, bez chemie. Dolezite je ale najprv vsetko dobre umyt/odmastit, odporuca sa pouzit obycajne mydlo na ruky, bez aromy. Potom riadne oplachnut a sterilizovat. Saponaty sa nemaju pouzivat.
Prevaranie vo vode je uplne OK, sterilizator do mikrovlnky rozhodne nie. Niekedy ma udivi ako v nej mamicky zohrievaju mlieko a podavaju detom. Dokonca materske! 😕 🤐
Prevaranie vo vode ale rychlejsie znehodnocuje cumle, hlavne latexove 😒

inak deticky mate chutne, krasne rastu a rychlo 😕

lubinka9
14. jan 2011

@ivanajelinek ja som mala instrukcie od Dr., ze pri lahkej horucke, co je nad 38 nema chodit dieta von. Ak ma nadchu je to OK, to sa dokonca odporuca ale pri horucke, nie. Vraj po 2 dnoch bez teploty.

lubinka9
14. jan 2011

este dodam, ze malemu si dala cipok na znizenie teploty, predpokladam ale, ze si ho do tej nemeckej zimy riadne zababusila a to mu moze teplota zasa vystrelit hore. Takze je to trochu kontra 😉 Pozor na prehriatie, v 3m este nema poriadne vyvinutu termoregulaciu.

finfrle
14. jan 2011

Ahoj jen v rychlosti a pozdeji napisu 😉
Lubinko ja mam sterilizator do mikrovlnky a nemenila bych!Sterilizuje to parou a nikdy jsem nemela problem.Koupili jsme i kvalitni lahvicky a vse je v pohode.Dokonce je vymyvam jarem a kartackem a dukladne vyplachnu hodne horkou vodou a pak az sterilizuji.Nevidim v tom problem 😕 Sterilizuji tak 3x denne zalezi na tom jak moc pouziju odsavacku a i cumliky jsou ok.
Jinak jsi to moc fajn rozepsala ohledne teploty.Na ct1 bezi kazdy den porad sama doma a tam 6.1.mluvili o ockovani a teplote kdyztak si to holky vyhledejte v archivu,je tam moc prijemny pan doktor a povida o vsem okolo ale Lubinka to pekne podala.
Co se tyce nachlazeni,zanetu prudusek dokonce zapalu plic tak se kdysi za valky kdyz nebyli leky lecilo tak ,ze se dalo dite nabalkon v zime a kupodivu to pry bajecne pomahalo a dokonce se i detem navratila chut k jidlu.Lecena ryma je pry horsi nez nelecena u deti i dospelych!Pry pomaha poloha nabrisku aby se diteti lepe dychalo!Spreje do nosu by se meli pouzivat az pry v krajnim pripade jinak diteti uz odzacatku nicime sliznici!Ryma lecena i nelecena trva 7dni takze je to nastejno!

meleri
14. jan 2011

@lubinka9 ahoj jsi zpátky po dlouhé době to je super! a jak se má malý, co ten exém už je to lepší?

já jsem včera problila celý den a pros....a ale i tak jsem se jaksi dokopala a dojela s malým do jeho kroužku...večer horečka jak prase 39,4 ale nakonec to kleslo, kupodivu je mi dneska už poměrně dobře...fakt nechápu....jenže jsem to psychicky nevydržela včera a vzala jsem si kinedril. snad to nevadí...celý den jsem volala na gyndu at mi poradí s tím kinedrylem a vůbec nikdo to tam nebral...to už je potřetí co tam volám kvůli něčemu a ti šmejdi sekretářky to prostě neberou nebo co.. 😠 jak má člověk problém tak aby volal rovnou do porodnice kde ho sprdnou proč si nezavolá svému dr....pak vysvětluj že to tam nikdo nebere to nikoho nezajímá...

kleopatris
14. jan 2011

Ahojte babulky, dlho som sa neozvala, ale mame sa krasne 🙂 citam vas stale a dnes mi nedalo nezareagovat.

Len som chcela, ze ja som v zivote malemu nic nesterilizovala, len ak kupim dudlik dam ho na 5 minut vyvarit a tot vsjo 😉 prehnana hygiena tiez neni na mieste, keby ste videli, co tie deti aj tak pchaju do ust....nas papa momentalne najradsej otrusinky zo zeme 😀 a musim zaklopat este ani raz nebol chory 🙂
a soplik? Ja odsavam len ked vyteka z nosika (to mal asi dvakrat) a aj to len odsavackou na baterky....prehanat sa fakt nema s nicim 🙂 ved aj mne hocikedy chrapci v nose a pritom nemam nadchu. A k tomu som davala homeo na sople a super.
A trapit sa @emily327, ci si zla mama alebo nie, nema zmysel 😉 kazda je ta najlepsia maminka pre svoje babo na svete 😵 a ucis sa a nastastie nie su tie miminka z cukru, ze by sa hned rozpustili ked urobime chybu 😀

@ivanajelinek pokial ti pediater sam odporucil davat malemu UM aj ked mas dost svojeho mliecka, tak neviem co by som si o nom myslela...Ja by som nedavala a kojila do pol roka len MM 😉 ale je to na tebe...nie u kazdeho baba to zabere a zbytocne ho pripravis o MM

@schnucki my sme rotavirusy nedavali, ani pneumokoky. S kazdou chorobou sa moze dostat dieta do nemocnice 😉

meleri
14. jan 2011

@kleopatris jeje to je super stará parta se ozývá! 😅 jinak já to dělala jako ty, vyvařovala dudlík v hrnci ted už vyvařuju jen po nemoci všecky flašky atd...jinak při kojení toho moc nebylo...

to je super že je tak zdravý! má dobrou imunitu, jen tak dál, ať ti vydrží zdravý až do školky!

že při kojení se má dávat umělé když má někdo dost mlíka 😠 takové rady bych asi taky moc nepřijala...bohudíky mi naštěstí do kojení nikdo nekecal, spíš to chválili že kojím...to fakt nechápu že nějaký doktor dneska ještě řekne toto!

@finfrle
to je pravda já se někdy divím kolik malých dětí jede na kapkách typu Nasivin atd, takové svinstvo! přitom stačí odsávat, ani dospělí by to neměli přehánět, a vím o čem mluvím protože bez SAnorinu během alergie se neobejdu a je to fakt svinstvo které vyleptá sliznici..

lubinka9
14. jan 2011

@finfrle kvalitne flasticky su jedna vec, mikrovlnne ziarenie vec druha 😉 Ze to sterilizuje parou je sice pekne ale paru vytvaraju mikrovlnne luce. Ale to uz nech si kazdy rozhodne sam. Ja som teda radikalnym odporcom mikrovlnky a inych podobnych "pomocnikov" 😉

meleri
14. jan 2011

tak téma mikrovlnka je u nás pokaždé důvodem k hádce...já z toho důvodu co Lubinka ji už nechci ale manžel furt kecá že ji chce atd, já mu říkám že je to nezdravé jakým stylem se to ohřívá, teda tím rozpadem molekul vody nic pro mě jejda, jednu už jsme měli ale posrala se po 1,5 roce a to stála 100 eur 😠

ivanajelinek
14. jan 2011

@kleopatris To mne do doktor len poradil. Ze ked sa maly casto v noci budi, ze to mozem vyskusat.Ale ze mi nezarucuje, ze mi dlhsie prespi. Ze je to na mne. Ale zatial zostavam pri materskom mliecku. 😉
No ja praveze tiez dudlik vyvarim len ked je novy. A sem tam ked ma niekedy napadne...

finfrle
14. jan 2011

@kleopatris to mas pravdu prilisna uskoprsost a prehnana pece kolikrat skodi.Ja sterilizuji kvuli tomu,ze voda je tu nahouby a kdybych to jen umyla nevim nevim.Kdyz jsem tu prijela a napila se z kohoutku to bylo neco a to nemluvim o koupani jak jsem dole otekla takze do pul roka se u nas sterilizuje.
Jinak co prdola nejaka fota?!

@meleri Opatruj se a davej na vas pozor,horecka neni sranda!Jooo uz koukame na krtecka a libi se!Dekujeme moc!
Mam po operaci dutin,takze moc dobre vim co je to za svinstva a male bych nedala.Jsem se ptala mm a ten mi rekl,ze jak to dela zle nam,ze male nedame.Hold to pretrpime ale snad nas to brzy neceka.Dost ji otuzujeme aby nebyla zhickana a stale nahunte 😅
@lubinka9 jj lahvicky mi tolik nevadi a jidlo vetsinou ohrivame v hrnci,me vadi na mikrovlnce jen to ze jidlo je pak oschle ale jinak se ji nebranim a naopak na vyvarovani chvalim.
Manzel se mi tu smeje,ze jestli nebydlim treba v uranovem byte a nejsou erupce na slunci 😀 si ze me dela srandu 😀 😀 😀

finfrle
14. jan 2011

@ivanajelinek Ahoj babulko!
Kdysi se to tak delalo,ze se davala na noc lahev aby si maminky odpocinuli a i mimi melo plnejsi brisko ale podle me zkusenosti mala mi spinka po kojeni i lahvi stejne!Rozhodne bych jen kojila a vzdy uprednostnila MM klidne po kojeni odstrikej a narvi ho jeste tim co odstrikas a uvidis jestli treba usne lepe 😉
Hele nejdulezitejsi je to at ty i maly jste spokojeni a je jedno jestli jedete na MM nebo UM 😉

Se musim pochlubit 😅malinka mi spinkala od pulnoci do sedme rano a to jsem ji budila,protoze jsem se vzbudila s mokrou perinou a pyzamem.Malem mi explodovali prsa 😀 nevim co to ale to jsem jeste nezazila.Prvni jsem rychle letela trochu odsat z obou a pak rychle budicek male at pije.Nakonec vypila jen pulku jednoho prsa tak jsem musela odstrikavat a mam pres 150ml v lednici.Mala usnula na dalsi tri hodiny a jen dve hodky ted lelkovala a zase spinka.Nejak spinka lepe a lepe a nasla si svuj system.Moc krasne se usmiva a cim dal vice povida.Rano jsem ji nasla napul otocenou v postylce a nozicky uz teda vysvihne hoooodne az se otaci jako hodiny 😅

finfrle
14. jan 2011

Konecne mame overeny rodny list s apostilou a ted ho jen poslat prekladatelce.Ceka nas jeste dlouha cesta na ambasadu ale to az tak v unoru.To bude papirovani...

nevestinka2010
14. jan 2011

ahojte, nemam moc cas tady na vas holky, ale koukam, ze fin ma uz zkusenosti s rodnym listem atd. tak to se mi bude velmi hodit, ja se pak ozvu 😉 a mala je sikovna, ze uz ti spi dele 😵
jinak zijem ok, ja porad v praci, jakz takz to zvladam
je mi fajn, ale asi mi zacina chybet vic zelezo, musim to dohnat, nerada bych musela na nejake drasticke prasky nebo inijekce...
vcera byla druha lekce predporodni pripravy - o kojeni, no tak teda s prominutim vim sama uz mnohem vice nez nam PA rikala, ale to je asi tim, ze se fakt o to zajimam ...
tak nic, mejete se a at se vsem moc dari!

lubinka9
14. jan 2011

@kleopatris priznavam bez mucenia.. ja to hodim do toho vaporizatora tak raz za 2 tyzdne zhruba 😀 A s cumlikmi to mame narovnako.
Skor ide o to, aby sa flasky nezdrziavali na miestach kde zvyknene spracovavat surove maso, zeleninu a pod. Nech to ma proste svoje miesto. Tiez pouzivat kefky a hubky ine ako tie na riad a pod. Ale to je asi jasne kazdemu 😉 Lebo v kuchyni sa da ozaj co pochytat a vsetky tie bakterie znici len vriaci proces.

u nas sa tiez o nejakej sterilite hovorit neda, minule mrnavy pocas vychadzky po byte zacal triedit odpadky 😀 🤐 Tak sa pekne zahral 😀

@meleri dik za opytanie, mame sa fajn, ekzem raz OK inokedy recidiva, momentalne nieco medzi. Je to ale zlatak 😵
mame novu polohu pri spani, kuk foto 😀

ivanajelinek
14. jan 2011

@lubinka9 boze vy ste uz ale velikyyy. 😉
Mam este otazocku. Teraz som odsala odsavackou tak okolo 70ml, dala do chladnicky. Neskor po kojeni skusim zasa odsat.Mozem to aj k tym 70-ml ci musim dat novu flasku? 🤐
Inak som si precitala nejake temy na nemeckom portali a tam pisu ze ked sa mera teplota rektalne, ze sa nema nic odpocitat. A v slovenskych diskusiach ze sa ma odratat 0,5. No a teraz sa teda vyznaj.

schnucki
14. jan 2011

ahojik holky,

ja jsem vas jen tak rychle prelitla, mala ma dneska den ... casto breci jak kdyz ji na noze berou a nejak spate spi, a ja nemuzu prijit na to proc nekdy breci, no snad bude v noci spinkat, ja uz jsem totiz za tenhle tyden radne vyrizena ....

jinak me tesi ze nejsem jedina co nema sterilizator a vyvari sem tam 😀 ... ona stejne na co prijde strka do pusy, dneska mi capla snuru od fenu 😝

schnucki
14. jan 2011

@ivanajelinek ja jsem spokojena se znackou NUK, a od Avent mame chuvicky a jsou super .... mala nam treba jiny dudlik nez od NUK nechtela dudat, .... s dudlikama to mam taky tak, vyvarim kdyz je koupit a pak sem tam 🙂
jinak ono fakt neznamena ze kdyz ji das umele ze ti bude spat dele, me treba mala tenhle tyden spatne spala a stale se budila, tak pani v drogerii napadlo ze mam koupit folgemilch a davat ji ho na noc, ale podle me ma jen nejakou fazi, ono nechci ji tim zatezovat brisko ....
ja bych jeste pockala, treba se srovna a bude dele spinkat 😉

@finfrle teeeda ta ti ale dlouho spala 🙂

ja jak nad tim premyslim tak se asi na ty rotavirusy vyprdnu, uz tak ji ockujou casto a jeste tohle ...

emily327
14. jan 2011

Ahojte, tak nam je uz lepsie. Teplota uz nieje, kakame uz oranzovozlte hovienko, malinka krasne papa a aj vpich uz nemame zacervenany. Soplik ustupil a uz ani neodsavame. Sterilizator tiez mame do mikrovlnky ale sterilizovala som prvy mesiac, lebo som odsavala a tak som vzdy dala aj cumle. Ale potom uz nie. Tiez nesuhlasim s prilisnou hygienou. Ved ked dieta pojde do skolky, tak tam nebude mat sterilne nic. Dietatko si musi budovat imunitu a odolavat kazdodennym bakteriam, ktore su vsade okolo nas. A ked sa deticky stretavaju s inymi detmi a tie su nahodou chore ( co v skolke alebo pri stretnutiach - navstevach inych deticiek) tak nam nepomoze nic. Proste je to tak. Nasa mala bola v pohode az kym ju nezaockovali. Imunita dietatka sa este len buduje. Samozrejme rodicia mozu napomoct dietatku aby ju malo silnejsiu a bolo odolnejsie. Ale su deticky, ktore nic aj rok a potom ochoreju tak,ze clovek nechape. A to sa o ne starame kazda maximalne a davame pozor aby neboli chore. Myslim si,ze ked dieta ochorie nie je to vizitka rodicov. Ale zle je ak pri chorobe detickam nepomozeme, ak je teplota cipkom alebo sirupkom, ak je upchaty nostek a ani po odsati sa dietatku neulavi, nedame mu nic na uvolnenie ( ja mam chronicky zapal dutin a viem sama,ze ak mam upchaty nos a vysmrkam sa a aj napriek tomu ho mam velmi upchaty a neviem dychat, tresti mi hlava, tak mi nepomoze nic ine iba kvapky). Myslim si,ze kazde dieta je ine a ziadna teoria, ktoru bezne v knihach citame neplati na kazde dietatko. To je tak ako ked ma niekto rovnaku chorobu a priebeh, liecba je individualna lebo kazdy organizmus je iny. Preto je fajn si precitat co sa ma a co nie, co pomoze a co nie ale iba v reali, podla toho ako dietatko reaguje vieme sami,ze teoria je jedna vec a prax druha. Kazda z nas co mame dietatko sme sa aspon raz presvedcili o tom,ze je to pravda. Kazda mame svoj nazor ale nemozme brat nazor tej druhej ak nase dieta potrebuje nieco ine ked je chore. A to iste sa tyka aj vychovy. Mohla by som tu napisat x prikladov toho co sa podla knih ma robit a co nie a potom x prikladov toho,ze co sme na detoch urobili inac ako v knihach a nic z toho negativneho sa neudialo. Ja som napriklad nevedela,ze sa cumlik nemoze olizovat,ze v puse mame mnoho bakterii, vela ludi by ma za to ukamenovalo aj pediater ma sprdol a od vtedy to nerobim ale robila som to 3 tyzdne a malej nic nebolo ani nic nedostala a to o imunite nemozme ani hovorit, lebo vtedy ziadnu nemala. atd. to len tak som chcela reagovat na to co ste pisali 😉 Dnesna doba je neskutocne preplnena informaciami a to je podla mna zle. Kedysi to tak nebolo a clovek nebol tak dezorientovany co urobit s dietatkom ked..... a co nie. To,ze som dala zaockovat malu so soplikmi, vcera som nasla x clankov,ze sa to v pohode moze,ze to nie je dovod nedat zaockovat dieta. A zase x clankov o tom,ze nie. Tak teda co? Co je spravne? Dala som ju zaockovat, jeden den sa potrapila ale prekonala to, posilnila imunitu a to je len dobre. A ak by som ju nedala zaockovat, nemala by soplik a bola by v takej istej pohode ako je dnes. Myslim,ze najdolezitejsie je aby nase deti boli zdrave, aby sme ich velmi lubili a stali pri nich cely zivot 🙂

emily327
14. jan 2011

@schnucki zlatinko dietatko ma obdobie kedy spinka krasne a je jedno ci je napapane MM alebo UM. Neboj sa ono to prejde a bude zase krasne spinkat 😉 My mame Avent aj sterilizator, ja mam aj odsavacku Avent rucnu ( som s nou maximalne spokojna), chuvicku - babyphone mame od Philips a tiez Avent a aj cumliky a sme spokojni. Ale viem,ze je vela deticiek co nechce tieto cumliky a NUK su, ze vraj super. Ja som uz nechcela skusat ine, mali sme kupeny avent cumlik a ten zobrala od zaciatku a tak mame v zasobe az do pol roka a tak to nestriedame s inou znackou 😉
Tiez si myslim,ze toho ockovania je strasne vela. A to,ze sa ockuje 3 vakcinami naraz je prilis na tak male telicko. Ale ved uvidis. Su deticky, ktore chytia hnacky a skoncia dehydrovane aj po ockovani, ja som sa dlho rozhodovala a nakoniec som nedala. A uz vidim,ze ked nahodou chytime hnacky a skoncime v nemocnici tak mi budu vsetci vraviet, vidis mala si dat. To je vzdy tak. Hlavne nech ste zdravucki. A inak ako? Uz ste zacali chodit na to cvicenie pre deticky? Ja som zvazovala chodit plavat s malou ale nemam vodicak ani auto k dispozicii a cestovat autobusom je komlikovane a v okoli nic take nie je ☹

schnucki
14. jan 2011

huraaaa, nasla jsem kabel od fotaku 😀

schnucki
14. jan 2011

@emily327 ja vim, proto jsem zadne jine mleko nekoupila a cekala co a jak a ocividne si jen popletla pulku noci s dnem ... vim ze ne kazdou noc mi bude ukazkove spat 🙂
cviceni mame v pondeli, uz se moc tesim a na plavani budem chodit kazdou sobotu od 29.1., uz se taky nemuzu dockat 😵

my meli dudliky od avent od segry, ale mala je vubec nechtela ... myslim ze tim jak jsme pak koupili flasticky od NUK, ze proto chtela i dudlika od NUK, ona jinou znacku nechtela a me pak napadlo je vyzkouset a klaplo to 🙂

emily327
14. jan 2011

@schnucki jej aka je uz velika? Krasnucka princeznicka 🙂 Kolko vazite a meriate?

emily327
14. jan 2011

@schnucki super, asi je dobre pouzivat jednu znacku 🙂 Hlavne,ze je mala spokojna 😉 Tak potom daj nejake foto z plavania a cvicenia 😉 A aj dojmy samozrejme cmuk

schnucki
14. jan 2011

@emily327 roste jak z vody, az hruza, roste nam pred ocima 😀 .... mame uz 67cm a 7300g, ale nadvahu nemame, jsme proste jen velky 😀

ja doufam ze nebude vadit kdyz udelame par fotek na cviceni a hned jak budem v pondeli zpatky tak vam napisu, nejpozdeji vecer 😉 ... uz se na to moc tesim ....

a jak se mate vy? ... co mala, vse v poho? ....

my jsme se byli koupat a uz si cumla prsty az u toho mlaska, tak pujdu udelat flasticku, jedla v pul 4 tak bude nacase 🙂
jsem zvedava jaka bude noc dneska

meleri
14. jan 2011

@finfrle tobě operovali dutiny? ajaj....:( to je asi nic moc....a co měla jsi taky problémy s ucpanýma? já jsem tedď na antibiotikách a přes den fajn ale jakmile si večer lehnu okamžitě se to ucpe a přitom už žádné hleny nemám! fakt nechápu..není zač jsem ráda že Krtek se líbí..🙂

dneska už mi tak hrablo z toho všeho, nemoci, následné domácí vězení, že jsem vzala auto a vyrazili do lesa, bylo to super, všecko tak vonělo prostě nádhera, mám pocit že mě to vyléčilo.
@lubinka9
tak to je fajn že už je to lepší! hele tak stejně spí i samsonek, ještě si dává ruce na břicho. je to sranda..

@schnucki
hele jestli to už nejsou třeba i zuby, přijde mi že u vás to jde se vším rychle tak je možné že už ji začly i trápit zuby...🙂
jinak je moc krásná !
@emily327

to máš pravdu očkování je moc, stačí to porovnat s naším očkovacím průkazem a je to síla teda... 😖 My jsme teda přestali všechno dávat jenom to základní co už měl a ted už to nedáváme....u druhého dítěte chceme jenom základní (jako ten tetanus atd) žádné jiné svinstva, akorát v pěti letech pak dostane proti příušnicím a zarděnkám...je toho fakt moc a podle mě se to podepíše na té jejich imunitě....

emily327
14. jan 2011

@schnucki no krasne miery mate 😉 Nie je tlusta ani nema nadvahu, je akurat 😉 cmuk
na fotky a pismenka sa uz velmi tesim 😉 my sa mame dnes uz dobre, pohodicka, tesime sa na vikend mm bude doma, tak si urobime pekny vikend. Kazdy vikend uz bude doma,dnes volal hned rano,ze ich zo skolenia pustia uz o 14:00 tak sme sa s malou tesili ako male 😉 Malinka je dnes uz v poriadku ani teplotka, ani zelene kako a aj nostek uz ma prazdny, aspon nechrci 🙂 Tak to bolo urcite iba z ockovania, co som rada. Ja sa citim zle. Bolia ma velmi vajecniky a oblicka, tak sa nahrievam a pijem brusnicovy dzusik. Malinku som uspala, okupkali sme ju a teraz krasne hajuska. Mm ide na oslavu kamosovych narodenin a myslim,ze to je vhodna prilezitost zapit narodenie malej 😀 Este sa nebol opit xixi Drzim palce, nech malinka krasne hajuska 😉 dobru nocku cmuk

schnucki
14. jan 2011

holky ja nevim jestli to fakt nejsou ty zuby, blejka mi v pokojicku a nemuze zaspat, unavena ale ocividne je a nepomaha vubec nic co doted zabiralo ....

ja uz dneska fakt nemuzu, to je takhle celej den ...

a proti zoubkum nic nemam, mamka sice rikala jestli to nebudou zuby, ale me to prislo brzo .... ach jo

finfrle
14. jan 2011

@ivanajelinek odsate mlicko se muze smichat z jednoho dne!Ja to delam tak,ze z jednoho dne dam tak po 60ml do lahvicky a pak delam dalsi si ulehcuji praci.Jestli si budes myslet,ze ma maly dost pokazde mu ohrej jen 20ml a zkus vzdy muzes prihrat ale ohrate mm uz nesmis pouzit!