Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
10. feb 2011

@meleri a kolem té jizvy jako zvenku nebo zevnitř? 😕 Oni ty jizvy hold pobolívají no a jak se to tam natuhuje, občas to zlobí, obzvlášť když to není srotstlé úplně ideálně nebo to šil nějaký koumák 😝
Tak to máš dobrý, že je to jen jemný, já si tedy užila pořádně 😀 A ty žebra obzvlášť, jak ty ručičky tak mě pořád talčila hlavičkou. Ale je fakt, že jak jsme měla malé bříško, tak byla hodně uvnitř a podle všech UTz měla evidentně málo místa, tak se musela nějak hýbat 😝 😀
Abych pravdu řekla, docela ti závidím to malé miminko, klidně bych si to s tebou vyměnila 😅 Já bych řekla, že bude vypadat jinak, třeba u ségry byli všechny 4 každé úplně jiné...
Já jsem v pohodě, pořád tak stejný. Jojo, ještě kojím, ráno a večer před spaním, nějak se mi to ukončovat nakonec nechce a to jsem říkala, že kojit budu tak do 8 měsíců, pak sem to posunula do roka a teď do neurčita 😅 Jelikož je to jen takhle, tam mi to fakt neva, jíst můžu taky co chci, malé to nevadí, skleničku vína si večer taky můžu dát, protože to během noci bez problémů vyprchá. Ale kdybych měla kojit ještě v noci a pak třeba několikrát přes den,jak to někdo má, tak to bych s tím sekla. Asi by na mě malá dost divně koukala, kdybych na ní přes den vytáhla kozu 😀

finfrle
10. feb 2011

@ivanajelinek to poslali jen nam,ze jsme od nich brali

meleri
10. feb 2011

@blondynka400 dneska sem se o tom bavila v kroužku s jednou paní co má 4té dítě, a jak jsem jí to popisovala tak říkala že to zná, že je člověk plný energie, vyletí někde na kopec do lesa a druhý den ho jakoby bodaly nože v podbřišku atd, prostě že jsem to přehnala a varovala mě at se mírním (no jo ale měsíc jsem nikde nebyla!) k tomu ta jizva jak píšeš já ji mám třeba hnusnou, blbě srostlou, bůhví jak to vypadá podtím že jo..ten můj dr byl hrozný stresař, normálně strachy kurvoval (po francouzky)prostě jsem takového nezažila...
to věřím! když je malé břicho asi není tak prostor, já mám ted břicho jako hroch! proto tam má asi dost místa!
já vím já se strašně těším na to mimčo sladké, bude to super, jen mám strach jak to budu zvládat!
s kojením to máš super, super sis to zařídila, většina dětí právě chce pít furt v noci a to je hrůza člověk je už pak vyčerpaný, já to v noci potom už zatrhla, prostě jsem spala jinde a on s manželem, ale pak se hned brzo odstavil sám přes den, což mi přišlo líto ale zase jsme tenkrát chtěli IVF tak mi to přišlo vhod..🙂 koj jak můžeš je to fakt super, hlavně že se v noci už vyspíš! 🙂
no jak se narodí pošlu ti fotku 🙂 já jen doufám že bude hezký protože všecko ostatní může časem získat ale s krásou je to v životě těžké..:(

@finfrle ahoj jsi tu?

ivanajelinek
10. feb 2011

Tak dneska sme boli vonku v manduce a hrozne sa nam pacilo 😉 Maly pokukal aj pospal. No super!!!

meleri
10. feb 2011

@ivanajelinek tak to je super! jeje já už se taky těším až zas začnu nosit! mi to tak chybí! ještě bych nosila aji Samsona ale to by musel manžel nosit Adriena..

blondynka400
11. feb 2011

@meleri no já si myslí, že to není tím, že by jsi něco přehnala. Může to být třeba tím, že jsi zvedala něco těžkého. Ale spíš je to prostě tím, že ta děloha už je težká, člověk se s tím musí smířit, k tomu Kp, je to prostě trošku něco jiného, než mít mimi klasicky, i když každé má své výhody a nevýho jak jsme tu psaly 😀
Ono je skoro důležitější jak to vypadá podtím, jak je sešitá děloha, a hlavně může se stát, že ti do jizvy všije kus podkoží a pak to jakoby táhne a když jsi těhu tak to táhne ještě mnohem víc...
Říkává se, že u druhého mimi je bříško větší, že jak už je to roztažené, jde to znovu snáž. Hele jestli si dobře pamatuju se Samem jsi už v tuhle dobu těhu nebyla ne?
Proč by si to nezvládala, zvládla jsi to s prvním, zvládneš to znova. Sice jasně, když má člověk dva, je to horší, ale zas podle mne tolik věcí neřešíš, protože za prvé už víš jak si poradit, za druhé na to nemáš ani tolik času a za třetí hold se ten malý človíček musí trošku přizpůsobit a on brzy pozná, že není sám, kdo je tam malý...
Ona spí taky sama v pokoji (bez manžela 😀), já jí v noci odstřihla někdy kolem 9 měsíce, protože kojit 8x za noc s tím že si jen tak ucucla mi přišlo hrozný, prostě naučený hlad, díky tomu se jí rozhasil celý spánek a pak jsem to až do vánoc dávala nazpátek, takže kdybych měla druhé, už bych třeba tuhle chybu neudělala. Uvidím dokdy budu kojit no, chtěla bych do léta a pak se uvidí, pak už má přeci jenom třeba na víkend zaječí úmysly a to už to kojení není zrovna docela vhod.
Určitě mi pak fotku pošli, jsme zvědavá, jak bude vypadat 😵

meleri
12. feb 2011

@blondynka400 já nevím no, asi je to fakt jedno s druhým...o zvedání těžkých věcí nemám nouzi, stačí už zmínit Samsona...ale vyříkali jsme si to spolu a od úterka se už zase pěkně chová a chodí za ruku. jo je to všechno těžké, moje nohy, to břicho, včera jsem s hrůzou zjistila že se nevlezu na řetízkovou houpačku na klouzačkách, prostě mám prdel jako vrata! 🤐
jo Sam by se narodil zrovna dneska! 🙂 tedy v 35 tt v sobotu. řeknu ti že najednu stranu to bylo brzo ale nadruhou to vysvobození!
dík za uklidnění no nebudu mít na výběr! hlavní je abych navařila, manžel mi sehnal paní na úklid, tak to jakž takž půjde ty první měsíce, ale důležité je fakt navařit, víš aby měli všichni vyváženou stravu. to je pravda, podle mě snad bude i samostatnější, vidím třeba ty velké rodiny že ty mladší děti se zabaví prakticky samy....ale zas bych se mu chtěla věnovat a nenechat ho někde na dece...
Tak to je šikovná, že se nebojí! já ho nechám samotného a on se pak v noci vzbudí a hledá nás..pak nemůžeme zaspat ani já ani on..:( ale je to i moje chyba páč si ho pořád beru k sobě večer.
s tím kojením to máš pravdu podle mě pak to dítě získá nějaký divný zvyk a pije třeba i co hodinku, je to hrůza, já toho taky měla dost a řekla jsem tak a jestli chce at si vezme vodu, no a nakonec přestal jenže se pak i odstavil úplně..zachutnala mu voda.
tovíš že pošlu! 🙂 jen ještě musím počkat na ten porod...🙂 25. ted jdu na kontrolu drž mi palce, asi se tam rozhodne o tom porodu.

ještě jsem se chtěla zeptat, plánovaný císař je asi indivuálně? nesnaží se dítě vyoperovat jak ještě není moc velké, třeba v tom 38tt? to by bylo supr. páč v takovém 40 tt to musí být pak jizva!!
ahoj!

yarden
12. feb 2011

@meleri Ahoj meleri...

K tomu CS. Neviem ako Ivka alebo Lubinka, ale ja som mala skvely CS. Bol tri dni pred terminom podla doktora. Ja som mala ale skveleho porodnika, jazvicku mam malu, bolela ma asi dva dni, hned som mohla chodit a uz nemam ani brusko. Nikto by neveril, ze som rodila pred 2,5 tyzdnom.
Mala som len spinal, vpich ma nebolel, len hladali spravne miesto, lebo mam trosku problem s chrbticou. Potom mi bolo smiesne na nohy, lebo som si ich necitila a bola som ako ta postava z filmu "Pane vy jste vdova" kus teleciho 😀 😀 😀 (Myslim Janzurovu)
Pocas operacie sme sa rozpravali a bolo to super. Skoda ze si tak daleko. Doporucila by som Ti toho mojho doktora 😉
MAnzel mohol byt so mnou, vsetko videl na vzdialenost 2 metre. Uz ma pozna aj znutra 😀

Drzim palce, nech sa spravne rozhodnes a akykolvek sposob si vyberies, nech je rychly a velmi neboli. Myslim na Teba... 😵

lubinka9
12. feb 2011

@meleri ja mam skusenosti s CS asi ako yarden.
Operovali ma 39tt+0, teda tyzden pred terminom. Mala som spinal, citila som trosku vpich a to mam aj problemove partie tam dolu kvoli skolioze. Mne ale robil vpich primar anesteziolog a rovnako CS viedol primar gyn. kliniky. Takze ja som mala pri sebe tych najlepsich odbornikov.. no ale som bola zasa privat. poistena tak som mala najlepsich automaticky 😎
Inak po spinali ziadna bolest v mieste vpichu, chrbta ani bolesti hlavy.. To bych si dala pichnut aj kazdy den 😀
Na nohy som sa postavila v den op okolo 18.00, rezalo, tahalo a bolo mi na odpadnutie ale dalo sa 😀 . A potom kazdy den zlepsenia milovymi krokmi. Jazva je uplne nizko v bikinach, pekne zahojena, hladka, bez stehov, u mna pouzili tie vnutorne vstrebatelne. Uz je svetla len na jednom mieste trochu cervenkasta ale to este casom zbledne. Ma cca 10-12cm. Brusne svalstvo mi neprerezavali len roztahovali takze sa skratila rekonvalenscencia a hlavne cim menej vrstiev prerezanych tym lepsie.
Ale neviem akou technikou operuju vo Fr.
Drahy bol pri mne pocas op. maleho mal v rukach ako prvy 😵 Hned potom mi ho dali na prsia. Domov som odchadzala na 5ty den po op.
Inak urcite neodporucam celkovu anesteziu, teda ak to nebude nutne, videla som ako sa chova babatko, ktore ovplyvnila narkoza a teda nic moc 😒 . Ale to bol mozno extrem

neboj vsetko bude OK 😉

meleri
12. feb 2011

@lubinka9 já to měla blbé, protože jsem měla akutní císař a k tomu všemu ještě (zřejmě) blbého doktora, stresaře, sešité jsem to neměla ale svorky....břicho rozřezané z jedné strany nadruhou...sice to mám taky nízko takže to nejde vidět, ale prostě je to hodně ošklivá jizva.

to je můj cíl tentokrát taky vstát ještě ten samý den, protože je pravda že čím dřív se začneš hýbat tak je to sice peklo, ale tím dřív se z toho dostaneš.

39 tt to je super, tak bych to brala tak nějak kolem 39 38 tt. 🙂

můj dr mě operovat nemohl protože jsem byla z kliniky převezena ambulantně do nemocnice ( na klinice nemají oddělení pro nedonošené). jinak můj dr mi slíbil vstřebatelné stehy..když viděl pak moji jizvu jen vykulil oči ale nekomentoval to.

@yarden
tak to jsi měla super, já slyšela že je nějaký nový styl že vevnitř skoro nic neřežou jenom to nějak shrnou do stran a pak dělají malý řez na děloze, ale to já jsem podle mě neměla protože mě bolelo naprosto vše. že prý tento nový typ císařského řezu daleko míň bolí. možná že jsi měla toto? jinak super že sis to celkově užila! já taky doufám že tenotkrát to bude snad lepší🙂

já si moc vybrat nemůžu, záleží to na malém, jestli se otočí nebo ne, ale asi už ne no..:(

lubinka9
12. feb 2011

@meleri to som mala ja ten novy sposob op, jak som pisala, ze neprerezavaju brusne svalstvo ale ho roztahuju do stran.
Ono dobry operater je alfou omegou celeho CS. A je teda riadny rozdiel akutny a planovany CS, tam sa moc na estetiku nepozera 😒

lubinka9
12. feb 2011

@meleri a to si mala spinal pri akutnom CS? Ja som myslela, ze tam vzdy ide o sekundy a volia celkovu narkozu.

Inak nas krpec uz urobi zopar krockov, sice pomale a neiste ale su! 😵 Asi sa chce do narodenin rozchodit 😵

meleri
12. feb 2011

@lubinka9 ne ještě tam zbyl čas, krvácela jsem, ale stihli to píchnout, jen tím že jsem se ráno nacpala tak jsem se tam malem pozvracela. tak tos měla dobré, třeba to ted taky tak budu mít.

zdezli
13. feb 2011

Ahoj maminky,

prominte, ze vam sem lezu, ale koukam, ze tu zijete vetsina v Nemecku. Poradily byste mi nektera, cemu odpovida v Nemecku ceska hruba mouka? Moc dekuji!!! 🙂

meleri
14. feb 2011

@zdezli já bych ti poradila ale žiju ve francii..:( co vím od mé tety (žije v hamburgu´) tak v německu hrubá mouka není (co mi říkala) a že to nahrazuje nějakou krupicí kterou si kupuje u arabů. to jsem ti moc nepomohla co..

blondynka400
14. feb 2011

@meleri no jo, ono přeci jenom při tom dalším těhu ty děto prostě občas zvedat musíš, s tím s nedá nic dělat. A co ten nočník? už nějaká změna? A vlastně vůbec nevím, jak Sam mluví, to mi nějak uniklo, asi dobře, když píšeš, že jste si to vysvětlili 😀
To neboj, to já si počkám na fotku, až se ten malý narodí, co mi taky jiného zbývá 😀
Já myslím, že navařit zvládneš, mně celkem přijde, že ty první 3 měsíce jsou pohoda, vždyť to malé akorát spí a jí, vzhůru je jen chvilku, to když si vemu tak byla fakt pohoda, jsem si říkala, co na tom kdo má, mít dítě, že je to náročné. Ale pak jsem pochopila 😀 Osobně beru jako nejhorší to období 3-6 měsíců, to je podle mne pruda, mimi už tolik nespí, ale přitom se dá blbě zabavit.... Ale zas znám případy, kdy to starší dělá různé opičky a i to malé dokáže zabavit, tolik nepláče, protože i když odejdeš, ono tam není samo, ale zas dostatečně často spí, aby jsi se mohla věnovat tomu staršmu. Ale uvidíš, je to individuální. Každopádně si myslím, že budete mít tak ideální rozestup a že to půjde 🙂
K tomu CS, ono je jedno, jestli jde dítě v 35tt nebo v 41tt, ta jizva je pořád stejně velká. To samé hodně záleží na tom, jakou metodou se dítě vyndavá, ale při druhém CS se snaží říznout v první jizvě, takže by si další mít neměla. Ohledně toho kdy se provádí plánovaný CS, všude je to trošku jinak, záleží na tom proč se to dělá a kdo to dělá, všude mají jiné zvyklosti. Každopádně by to nemělo být dříve než v 38+0 (od té doby se mimi považuje za donošené). Obvykle se to plánuje pár dní před termínem, jak psala lubinka, většinou tak týden, ale záleží taky hodně na nálezu, jestli už jsi otevřená, jak je mimi nízko a tak. To samé u druhorodičky se většinou Cs planují o nějaký den dříve než u prvorodičky, protože ty spíše rodí na termín nebo lehce před, přenášení už tam není bežné.
Každopádně dle nových výzkůmů,i když je to plánovaný CS, se čeká až na začátek běžného porodu, tzn. až mimi dá vědět, že je připravené, jakmile pocítíš první kontakce musíš hned do nemocnice a provede se CS. Já osobně jsem přiznivem tohohle, protože jeden z hodně negativních vlivů CS je to, že jde mimi ven dříve než je připravené a je to pro něj hrozný šok a mívá to na něj negativní účinky, takže z tohohle ohledu je to určitě vhodnější způsob, nevýhoda ale je, že nemusíš zachytit první kontrakce, první doba porodní může být hodně rychlá a mimi klesne už dolů do pánve a pak není už CS možný, tedy možný je, ale není bezpečný ani pro tebe ani pro mimi, tudíž už se neprovádí a používají se jiné metody. Bohužel v Evropě k mnoha porodníkům tohle ještě nedošlo, protože hlavně v západní Evropě si myslím, že CS je nějaký úžasná metoda a ona přitom vůbec není, hlavně tak jak se provádí.... 😝. Když už musí jít ven nepřirozeně, tak by se to mělo alespoň tomu přirozenému co nejvíce přiblížit.
Každopádně na tvém místě bych netrvala na provedení CS nějak brzy, vždycky je možnost, že se mimi ještě otočí 🙂

Jinak zatím to nevypadá, že by se balá, spinká už takhle nějaké 3 měsíce. Ono podle mne musíš vychytat ten správný okamžik, třeba 4 měsíce je brzy, tam může být separační úzkost a pod (dokonce jsme četla i nějaké výzkumy, že kdžy mim odložíš brzy, můžou mít z toho atopický ekzém, astma a pod.), ale třeba rok a půl už je pozdě, protože to dítě si zvykne pak nechce být samo.Já jsem to takhle udělala, když jsem jí odnaučovala to noční buzení, musela se naučit usínat sama, sice pak psali, že když už dítě spí dobře, můžeš se nastěhovat nazpátek, ale já jsem zvolila tuhle varinatu a jsem ráda, hlavně se i lépe vyspím, předtím mě vzbudilo každé její otočení 😝

meleri
15. feb 2011

@blondynka400 já jsem uvažovala že si vezmu do porodnice foťák, stejně jak tam bude malý spát tak se budu nudit, tak aspon můžu začít psát i deníček miminka co mám a fotit.
nočník nic..:( furt stejné, chodím tam a jakmile zvýším počet posazování, sundám plínu, tak zase začne nočník bojkotovat...porodní asistentka mi říkala že pokud dítě samo nevyjde schody bez opory tak na nočník nebude chodit. a je fakt že začíná schody vycházet sám až ted a to ještě musím dávat fakt bacha za ním...tak nevím co je na tom pravdy! 😅 ale v létě prostě KONEC, nakoupí se slipy, a trička a je konec s plínama..protože pak má jít do školy a už to mám vyřízené, všechny papíry a prostě tam s plínou nemůže!
jej dík fakt za povzbuzení, to jsi mě uklidnila, je fakt že jsem už zapomněla že bude furt spát! ale zas ty noci.... 😖 čekat 40 min ve tři ráno až si odgrkne....to odgrkávání je hrozné ale jinak jo, od těch 3 měsíců začne mazec 😀 a potom ještě od 9 ti kdy zas se začne plazit, to je nejhorší, furt pak hlídat protože já ohrádky neuznávám ale pak jak se s bytem seznámí tak kolem roku už to bude fajn...

hm to jsi mě nepotěšila 😀 ale furt tak nějak doufám že snad do 41 mě čekat nenechá bože 😅 už bych to fakt chtěla mít za sebou.....já mám fakt bolesti pořád kolem té jizvy, no musím mu to říct..
to je fajn ta nová metoda ale nevím no v mém případě asi dost blbé, že já dycky musím mít nějakou výjimku...

jasně ten císař je blbý, je to zásah do těla a i to miminko je podle mě z toho v šoku, nic netuší a najednou je venku, má problémy s dýcháním, než si zvykne...do toho matka je hotová tak se ani o dítě nemůže moc starat...:(já furt tajně doufám že se třeba otočí...v poslední době rýpe hodně hlavou do mého boku ale furt nic...taky se mi zdá že už trochu klesl níž, ale nepoznám to.

s tím spaním to jo! 🙂 malý chtěl spát sám jak se odstavil ale už jsem ti to psala že nám strašně chyběl.. 😝 no a ted už je navyklý s námi spát, i když nemá problém usnout ve své postýlce tak prostě my ho tam moc nedáváme 😅 já si říkám klidně do 6 ti let jestli budou chtít spát s námi tak klidně ale myslím si že jim to poleze na nervy...
s tím odložením jsem to slyšela že dokonce i psychické problémy můžou mít, ale klidně až v pozdějším věku, ale co je na tom pravdy...my spali hned od narození zvlášt a nikdy jsem neměla moc tendence lézt k našim do postele, a myslím že psychicky jsem celkem na tom dobře! 😀 ale nevím no...zas každé dítě je jiné a někomu to asi fakt může uškodit...
jo už jsi byla tak "naštelovaná" na to že při sebemenším pohybu ses probudila co, to já mám tak dodneška! ale je šikulka! hlavně že to vyhovuje jí i vám. 🙂 sakra nějak jsem se rozepsala!

blondynka400
15. feb 2011

@meleri jojo, obě píšeme romány a ostatní nic 😀 Asi je tím odrazujeme 😀
To si pamatuju, v porodnici byla hrozná nuda, ještě že tam byla televize, jinak bych se tam asi scvokla. k tomu byl zákaz návštěv, jak byla ta rádoby prasečí chřipka, takže opruz...
Tak to jsem v životě neslyšela teorii o nočníku a schodech 😀 Co to má co společného? 😕 Ale třeba jo no 😀
S tím krkáním u miminek, malá v podstatě nekrkala, nenutila jsem jí. Když mimi neblinká a nemá velké problémy s bříškem, odříhávat si nemusí, to je blbost, jak je někdo skoro násilím nutí, ale je fakt, že když jste měli rexlux, je to něco jiného. Takže já si na noci nemohla stěžovat ani na začátku, tedy první 3 týdny jsem hold občas v noci vzhůru byla, ale nějak mi to nevadilo.
Do 41 tě myslím nenechá čekat určitě, já bych byla tak pro 39+2 plus mínus nějaký den... Ikdyž jak jsi měla předchozí těhu komplikované, tak těžko soudit, ale dr. má své zkušenosti, tak určitě ví, do kdy tě nechat.
Jo to si pamatuju, že jsi to psala. Já si to nějak nedokážu představit, že by spala semnou, ale když vám to tak vyhovuje. Je fakt, že ty první dny co jsme spala bez ní to bylo takové docela divné, ale zvykla jsme si rychle.
S tím probuzením, taky to mám v podstatě pořád, jen naštěstí nětkeré věci přes tu stěnu neslyším 🙂 . Kdysi mi kamarádka říkala, že po dítěti se u nikdy pořádně nevyspíš, že máš ten spánek takový lehký, že tě všechno vzbudí, říkala jsme si co je to za blbost a už vím 😅
Jo a ještě k tomu plazení a lezení, malá začala lézt brzy, někdyp o 7 měsíci, ale já jí tedy nikdy moc nehlídala ani teď nehlídám a nikdy se jí nic nestao a když náhodou něco, tak vždycky když jsem byla hned vedle. Podle mne je nesmysl lézt dětem za zadkem, jak se to dost často dělá, tedy je potřeba zabezpečit rohy, dát nebezpečné předměty pryč, ale jinak jsem pro absolutně volný pohyb. Třeba nechápu zadělané šuplíky a pod, když tam není nic nebezpečného, proč by si tam děti nemohli hrabat, vždyť se tím tolik učí a uklidit to není žádný problém...

emily327
15. feb 2011

Ahojte, no nejako nie je co prispievat kedze sa bavite o teme, ktore je pre mna nieco co som nikdy nezazila CS 🙂 a o oducani dietata cikat, nocnik to tiez este nemam skusenosti 😀
Chcela som sa opytat, moze kojacia matka jest plesnive syry? Dakujem.
No ja len tak v skratke, zase sme chore ☹ Mna a Sonicku od minuleho tyzdna od stvrtku boli hrdlo a mame sopel. Sonicka len soplik, nejako som si nevsimla,ze by ju bolelo aj hrdielko. Buduci tyzden v stredu mame 2 davku ockovania, ale zvazujem,ze ju nedam zaockovat, ked je teraz chorucka ale ze pockam este taky tyzden a dame ju zaockovat neskor, co vy na to? Chybaju mi vase nazory 😀 Davam aktualne foto mojich lasok 🙂 Rastieme ako z vody, malinka uz ma skoro 7kg 🙂

emily327
15. feb 2011
lubinka9
15. feb 2011

@emily327 no teda, jeden krajsi od druheho 😉
@meleri pri mojom CS maleho pripravili, ze sa bude nieco diat. Dali mi infuzku, rozbehli sa kontrakcie a sla som na sal. Prave aby eliminovali ten sok z nahleho vytiahnutia.
Inak ja niesom zastancom CS, pri ktorom sa caka do prvej doby porodnej, resp. do kontrakcii, prave kvoli negativam co pisala blondy. A mozno preto to nieje take zauzivane, lekari maju radi veci pod kontrolou a predsa len je to op.

Inak my uz pochodujeme jak vojaci, zlatinko moje, najzlatsie je to jak chodi skrz tie plienky nasiroko 😀
@blondynka400 ake si kupovala malej topanocky na doma aj po vonku ked zacala chodit? Daj pls tip 😉

meleri
15. feb 2011

@blondynka400

ten nočník, jako v tom smyslu že ještě nemá připravené svěrače..ale to říkala ona, já to brala jako názor co má moc jsem tomu nevěřila ale kdo ví?
no já nevím mi to přijde důležité nechat odgrkat, víš aby to nešlo třeba do střev jako kolika atd....ale pokud jste s tím problémy neměli, ani s blinkáním tak to jsi měla supr, protože to odgrkávání je hrozný pakec...
jeje já bych brala tak 38 tt 😀 to už by bylo za dva týdny... 😅 ale nevim no...
to jo, já se v podstatě budím a ani o tom nevím, ale nemůžu říct že by mě to nějak vyčerpávalo, ale je pravda že když toho mám dost tak jdu spát do jiného pokoje a třeba dva tři noci mám klid....já myslím že doopravdy se nevyspíme tak do těch 20 let jejich života....si představ jak budou někde na diskotéce, na já asi nebudu spát vůbec... ☹

jo to jep ravda u vás to začlo dřív to plazení, ale asi byla teda opatrná? protože já musela být min 3 týdny se Samem pořád, protože on pořád do všeho vrážel, navíc měl asi jako kluk tendence pořád tahat za kabely a dráty, a zástrčky....dodneška ho to přitahuje takže hodně pořád ještě sleduju co dělá.....ono když dělá hluk tak jsem OK ale jakmile je nějaké podezřele dlouhé ticho tak kontroluju... 😀 většinou si hraje se záchodovou mísou v tom případě a nebo něco potichoučku ničí... jasně ty ohrádky jsou možná fajn pokud to dítě akceptuje, ale potom ho vypustíš stejně jednou a podle mě to velké dítě musí mít problém se v bytě vyznat když byl pořád zavřený v ohrádce...

@emily327 z toho si nic nedělej, víš já se musím vykecat z toho co mě čeká...
s tím očkováním, když byl Sam nemocný tak jsme ho nikdy nenechali očkovat. stačí to odložit o měsíc o dva, fakt se nic zlého nestane, nechytne ti tetanus za tu dobu ani záškrt.....já vím někteří dr očkujou i nemocné děti ale do toho já bych nešla..ale udělej to jak cítíš ty, hlavně at jste brzo zdrávi..

my jsme měli ted záchvat laryngitídy, takže ve dvě ráno na pohotovosti, úplně jsem se klepala strachy, myslela jsem že se udusí.... ☹ ted jsme pořád doma a ve čtvrtek jdu k dr...

blondynka400
16. feb 2011

@emily327 7kg, to je tedy pěkný puclík, ale podlé té fotky to nevypadá, asi roste do délky a nemáš mléko, ale smetanu 😀 . Vždycky je co přispívat 🙂
Plísňové sýry určitě můžeš, není důvod proč by ne 😉 . Jedině se pak může stát, že by malé mléko nemuselo chutnat, ale nemyslím si, už je velká dost 😉

@lubinka9 má klasické kotníčkové, ale jen ty trošku, ne úplně jak se třeba hodně dělají na slovensku nebo v čechách, přijde mi, že jsou ty děto v tom chudinky, tedy když by se jim nějak vrklal kotníček nebo bylo vidět že našlapuje špatně tak ano, jinak ne. Každopádně botička musí být pevná v patičce, dát se dobře utáhnout a měla by být o něco vyšší v kotníku. Mám hodně dobrou kušenost se značkou ecco, pak primigi a nebo mám ráda i chicco. Jedny má na doma a jedny ven, typ stejný. Sice si myslím, že na doma jsou lepší sandálky, aby mohla noha větrat (taky musí mít pevnou patu a být vyšší). Bohužel my tu ale nemáme moc teplo a máme hodně studenou zem, takže to nehrozí, i takhle mívá studené nožičky. Venku je tu ale teplo, u vás je zapotřebí něco teplejšího, třeba to ecco dělá krásné zimní botičky. Hlavní je pružnost podrážky, když jí ohneš, musí se ohnout úplně až skoro k patičce, to spoustu zimních botiček nemá...
Tak to je šikula, že už ťape. My sice taky chodíme, ale je to bojavka, takže pořád ještě dost leze a nebo když to jde tak se drží, ale jinak už ťape hezky. Včera mi třeba ušla tak 2km, tedy většinu se držela jednou ručičkou kočárku, ale to neva 🙂
Kabely a pod tu nášstěstí moc nemáme a co, tak je to všechno schované, zásuvek tu taky moc není a ýbytek máme zaslepené.

@meleri hm, třeba ano no. Všechno je možné 😀
Samozřejmě je lepší když si mimi odříhne, ale některé na to fakt nejsou stavěné a nepotřebují to, nutit je násilím, tzn. půl hodiny je nosit, plácat je po zádech je nesmysl. Taky hodně záleží jak pijou, některé miminka hodně nasávají vzduch, jiné vůbec. Je to dost inidividuální, mně si někdy říhla, jak kdy, ale když tak úplně sama do pár minut, jak pak byla větší, tak už vůbec.
Opatrná až zas tak nebyla, ale tedy je fakt, že do ničeho moc nevrážela a když, tak si to docela rychle zapamatovala. Kabely a pod tu náštěstí moc nemáme a co, tak je to všechno schované, zásuvek tu taky moc není a zbytek máme zaslepené.
.Podle mně musíš dobře zabezpečit byt, pak moc kontrolovat nemusíš. Ale souhlasím, jakmile je déle ticho, je to podezřelé a taky jsu kontorolovat. Dneska třeba během chvilky udělala v koupelně takový bordel, všechno roztahala prádlo, kolíčky, věci, no horzná spoušť 😀 Ale každopádně to byla hrozná legrace 😝 😀

blondynka400
16. feb 2011

@meleri nějak jsem to nedopsala... Já ohrádky neuznávám vůbec, jsou to živé bytosti a ne zvířátka. Jo ještě k té laryngitídě, synovec jí měl taky, objevila se taky někdy po druhém roce života a skončila někdy ve 4. Jakmile byl jen lehce nasytdlý, bylo to vždycky špatný... Hold nemhl spát sám, je potřeba ho kontrolovat a pak když víš co to je a jak s tím pracovat, není to žádná tragedie. Měl na to prášky (nebo foukátko, teď nevím) v případě potřeby a pak nejvíce pomáhalo strčit hlavu do ledničky nebo mrazáku a nebo ven když byla zima a bylo po záchvatu. To je fakt nejúčinější a nejrychlejší řešení a zabírá krásně. Ale je fakt, že ten první záchvat když člověk neví co to je vyděsí hrozně. Pak už se jen musí čekat až se dýchycí trubice věkem roztáhne a bude klid 🙂

kleopatris
16. feb 2011

@lubinka9 gratulujem k prvym krocikom 😵 a uz sa vam to bliiiiziiiii 😵 😵

baby ja som nestastna ☹ maly ma 39 horucky a proste sa mi odstavil, odvcera nechce mm a ja neviem co s prsnikmi 😖 uplne z nicoho nic 😢 ani som si ten "posledny" krat nevychutnala, moj velky chlapec uz je velky 😢

meleri
16. feb 2011

@blondynka400 mi bylo dneska tak blbě, začly mi ty kontrakce, asi nějaké silnější, fakt síla..do toho jsem myslela že se pozvracím...vzala jsem si paralen francouzský a trochu to přešlo. venku jsem to pak rozdýchala...už to asi ted začne být naprd...energie mám spousty ale tělo jakoby nemohlo! ☹

tak to máte super, hele třeba ji jako holku zajímají jiné věci! 😅 Sam moc do koupelny ne, ale pořád se motá kolem počítače, v kuchyni zbožnuje otvírat myčku a pračku nebo jen tak, ale zas je dobré že si dá už říct a když vařím tak si hraje sám s vláčkem třeba...ale kolem těch devíti měsíců je to záhul, ale jak píšeš je to zas i sranda!
s tím grkáním no doufám že to už bude v pohodě, a třeba ani nebudu muset to dělat...

ani mi nemluv, to bylo strašné! už minule k tomu měl náběh, jako že prudce dýchal a sípal ale toto mívám taky tak jsem si říkala že mu dám zábal a ibuprofen, a zabralo to. ale ted v sobotu normálně po půl noci se začal dusit, ale tak, že jsem se rozklepala, a hned jsme jeli do nemocky, naštěstí je 5 autem dr říkal že jsme dobře udělali, dali mu tu masku a kortikoidy....ted byl tři dny na kortikoidech, a pomohlo to...jen v noci trochu kašle...dík za tip, dr taky říkal, studený vzduch tak ted v noci hodně větrám i když je pak kosa já doufám bože že už se to nevrátí no! ale mám v zásobě ty kortikoidy a zítra jdeme na kontrolu k naší dr. i kvůli mě nemůžu se furt zbavit těch dutin už to trvá od prosince. já neměla odvahu se na to ptát, ale udusit se proboha takové větší dítě už nemůže ne? to mě na tom děsí nejvíc...

meleri
16. feb 2011

@kleopatris to je mi líto, ale ještě to nevzdávej! třeba mu bylo jen zle a zase začne pít! 🙂

emily327
16. feb 2011

@blondynka400 zlatinko dakujem za odpoved 😉 no malinka je dlha to je pravda, boze rastie ako z vody 🙂 a co sa mliecka tyka, po 3.mesiaci som mala laktacnu krizu, ale vdaka bohu som ju potlacila a mliecko sa vratilo. Len som sa chcela este opytat, malinka mi casto papa v noci, myslis,ze je uz cas kedy by toto mohlo byt znamenim,ze je jej malo mliecka, ze treba dokrmovat? Ci je to tak,ze su deti, ktore spia celu noc a su take,ze si pytaju prsko viac krat za noc.... Nam sa este nestalo aby mala prespala celu noc.... A to uz bude mat 5.mesiacov.

emily327
16. feb 2011

@kleopatris moja to ma fakt mrzi ☹ Ale mozno sa este vrati, ked sa uzdravi. Ty by si este v kojeni chcela pokracovat?

kleopatris
16. feb 2011

@emily327 nam sa este nestalo, ze by mali prespal celu noc a bude mat rok 😉 ja to neberem nejak tragicky, sak sa este jak dochodkyna naspim. Podla mna nemusis dokrmovat, zbytocne, ked ti mala krasne rastie a pribera. A s kojenim sme pomaly prestavali, uz som chcela skoncit, ale nie tak z hodiny na hodinu ☹ uvidime jak sa to vyvinie a dakujem 😵
@meleri dufam, ze sa este pricucne 😀 😵