Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

krasulka
15. máj 2008

meleri diky, no ja inac xodievam do temy mlade snazilky do 25 rokov a tam su baby co pol roka snazilkuju a stale nic, tak som mrkla aj sem, mozno sa tu na mna nieco naleosi 🙂 🙂 🙂 🙂

meleri
15. máj 2008

aha! no je fakt, že na fotce vypadáte oba z manželem mladě! Tak doufám, že se to co nejdřív podaří! 🙂 mi je ted 28, a zkoušeli jsme to fakt dlouho, ale u nás měl problém manžel, ale on to věděl předem, a tak když jsme se brali tak jsem věděla, že budem muset k doktorovi..proto jsem ani nikdy žádnou antikoncepci nebrala...🙂

krasulka
15. máj 2008

baby nemate nahodou nejaku skusenst s podnikanim v zahranici? teraz ma tak napadlo ze ak hej, prijala by som nejake informacie. 🙂 Ale do IP please, aby nebol problem na koniku 😎 😎 😎

rosienka
15. máj 2008

mirus - aj tu platime podobne, podla liekov, ktore oni sami rozhoduju a davaju okolo 6000 CHF 😖 Ja dufam, ze idem tu naposledy, lebo budem pomaly robit len na terapie 😀

ivana98
autor
16. máj 2008

ahojte,
vy ste sa nejako rozkecali 😀
rosienka, ty v.le, to je draheee 😔 ale snad to bude naposledy a korunovane uspechom 😵

inak s tymi kabinkami ste ma docela pobavili! u nas je moznost doniest flasticku z domu, takze sme to neriesili. 😎
meleri, zachodky v sobasnej sieni??? 😲 😲 to je nejake chore nie..? to su este pozostatky z doby Ludovita XIV??

krasulka, s podnikanim by to nemalo byt moc komplikovane. urcite sa musis nahlasit na nejakom lokalnom financnom urade, robit si uctovnictvo a zvysok je na tebe 🙂

violoncielka
16. máj 2008

No Rosienka tak to je fakt vela,aj ked ja tiez ratam s podobnou sumou 4000 eur.Fuha! No,ale co by clovek neobetoval za mimi ? 🙂

Meleri tak ti francuzski zubari ma uzemnili,dufam,ze aj taliani nebudu na tom podobne 😠 Ak hej,tak mam dovod ist na SK,kde mam super zubara 🙂

ahoj krasulka 🙂 a aj vsetky ostatne-pekny den.

Inac Ivi toto je uplne super tema,lebo ja na regionoch si s "taliankami" neviem o com pisat.Oni tam riesia problemy s detmi atd....dufam,ze sa k nim niekedy prepracujem,ale teraz na to nemam. 😉

ivana98
autor
16. máj 2008

Violoncielka, presne tak, nase "Nemky" su vsetky mamicky a sice mi velmi drzia palce, ale to je asi tak vsetko.
inak ja tu mam celkom srandovnu zubarku, je sice trochu "sisi", v ambulancii ma vonne sviecky a farebne krystaly na upokojenie 😀 ale som s nou celkom spokojna. a inak som vlastne vseobecne s nemeckym zdravotnictvom velmi spokojna 😵

my sice este mame na IVF cas, zatial to neriesime, ale zistovala som, ze by nas to stalo okolo 1000 euro (podla toho kolko hormonov by sme potrebovali), vacsinu by mala platit poistnovna. 🙂

violoncielka
16. máj 2008

Tak to mate super,tu poistovna neplati nic-vies taliani nie su velmi nakloneni IVF ☹

Zubarka ti pusta aj ezotericku hudbu?
😀 😀 .Nuz co,ale hlavne,ze si s nou spokojna.nemci su dosledny v com ich obdivujem,ale zaroven mi niekedy idu s tym na nervy.Ale radsej preciznost ako mat zuby ako smrtka v perinbabe...ako sa volala? Jaaaj zubata. 🙂

jasne ,len ty este pekne cakaj,ved ty si este take mladatko,aj ked viem,ze ja som mala najvacsiu tuzbu po dietati okolo 27 rokov.Stale som mala sny,ze rodim a znasal som velmi tazko,ze moj terazmanzel este studuje a ani sa mu nesniva mysliet na deti.

nikusa201
16. máj 2008

cavines kocky..tiez sa pocitam za snazilku len na ostatnych forach ich je nejako prilis vela...takisto som daleko od domova a nema mi velmi kto pomoct, poradit ani vypocut..dufam ze som tu spravne.. 🙂

violoncielka
16. máj 2008

Ahoj nikus! Si tu spravne.Ty si kde?

ivana98
autor
16. máj 2008

Violka, ano, ak by som chcela, tak mi pusti aj hudbu. Ale pri vrtani je to podla mna zbytocne 😀 😀
a tvoj manzel je rovnako stary ako ty..alebo snad mladsi?

Nikusa, vitaj. Tak nam rovno o sebe napis, ako na tom ste, kolko sa snazite..a najma kde zijdes 😉

violoncielka
16. máj 2008

Ivi manzel ma presne tak isto ako ja 36 rokov,ale vdaka tomu,ze taliani su taki precizny skoncil VS ked mal 32 rokov a ako 33 rocni sme sa zobrali.Takze 7 rokov som cakala na manzela,ale dufam,ze nebudem musiet cakat aj 7 rokov na maleho francesca. 🙄 😀

ivana98
autor
16. máj 2008

Hihi, tu je to tiez normalne, ze VS sa konci v 30tke 😀 tak tu na mna pozeraju ako na exota 😝
mne sa nechcelo cakat, kym manzel dostuduje, tak sme sa vzali este pocas jeho studia 😀 teraz bude mat 28 a vyzera to, ze je (uz po 3.krat) v poslednom semestri 😉

A uz mate vybrane meno pre mimco? Aj pre dievcatko? a inak uplne chapem, mna cakanie vzdy zabija. Ja si proste vzdy nieco vezmem do hlavy a potom to chcem hned 😝

violoncielka
16. máj 2008

To nie je meno pre mimco,to je meno manzela 🙂 ,ale ja to volam male franciatko,lebo ak je take pohodlne ako otecko tak si este pockam.... 😠 😵

ivana98
autor
16. máj 2008

neboooj, franciatko si urcite svihne a poputuje do tvojho bruska 😉 ved ste na dobrej ceste.
inak maly tip: casto sa stava, ze ked uz par ma schvalene IVF; vsetko pripravene, (psychicky sa uvolni a prenecha zodpovednost osudu) tak motyka vystreli a zrazu po rokoch otehotnie prirodzene. na koniku bolo takych pripadov uz aspon 10 😀

violoncielka
16. máj 2008

To by bolo uplne najsuuuupeer! x-

ivana98
autor
16. máj 2008

ja na taky zazrak spolieham tento mesiac - mam poslednu sancu sa vyhnut laparke 😀 😝 to by bola parada 😵

kitten
16. máj 2008

Ahoj devcata! Poslusne hlasim, ze jsme vcera na sonu videli 9 folikulu. Vse je zatim dobre, pekne rostou a ja zacinam mit takove to ovulacni boleni bricha 😝 Vypada to na odber asi ve stredu - jeste mam jeden ultrazvuk v pondeli.Ivi - At to klapne! Kdy mas dostat mrchu?

mirusch
16. máj 2008

Ahojte 😀 Ahoj Nikusa, pridaj sa smelo 😉
Tak mam za sebou navstevu Tlapicky - Ivus ju pozna - s malou princeznou. Vyborna navsteva, aj doniesla pecene slivkove buchty a cookies. Ako super, ze sa mi ozvala, aspon s niekym kecnem!
Kitten, blahozelam k folikulom, pekne cisielko. Mne dokina hovorila, ze tu v DE je cielom 5-10 folikulov, sa mi to aj malo zdalo, ked v SR maju baby aj 20, ale na druhej strane, radsej menej ako hyperstimulak. Len som zvedava, ako presvedcia moje vajecniky ze len 5-10 😀
Inak, nasa zubarka je fasa, aj ked sa vzdy rozculuje, ze slintam, ale kedze s tym nic nemozem urobit, tak si musi poradit sama 😀 Ona je naklonena umeniu a z kazdeho kresla je vyhlad na velku abstraktnu malbu, uz som sa inspirovala a kedze aj ja malujem, tak uz snovam plany... 😉

Inak nic nove, takze zatial tolko 😵

kitten
16. máj 2008

Ahoj mirusch! Taky bych si dala svestkovou buchtu - mnam - ja jsem hrozne zrava - mam pripravene jahudky, slehajdu a takove ty bilkove pusinky na "Eton mess". taky myslim ze tech 9 je tak dobry prumer - jen aby v nich byly vajicka.Mozna, ze v cechach prestimulovavaji - jenze taky chodi na ultrazvuk skoro kazdy den. Ja byla vcera a jdu az v pondeli - tak to do te doby asi prasknu (porad si vizualizuju jak ve me ty kulicky rostou 😀 )Vsak uvidis, ze te snad neprestimuluji, ty privatni kliniky si davaji vetsi pozor. Ma zubarka je hrozna sympatacka - v ordinaci ma stale vaznou hudbu a na strope obrazky ktere uklidnuji a slinty ti rychle vysaje sestricka. Musite si zubare platit? My ano. NHS zubaru moc neni...Jak jste se pred tim bavily o tech materialech, kdyz manzove musi vyprodukovat vzorek na klinice. myslite, ze je hloupe se zeptat sestricky jak to je. On to pred tim vyprodukoval doma a my to jen dovezli na recepci 😀

mirusch
16. máj 2008

Kitten, co by ti praskli, ved na to beries lieky, aby ti predcasne nepraskli, neboj.
My si platime zubara len 10 EUR za kvartal - ak tam ideme, ak nie, tak neplatime. No a potom zalezi od zakroku. Ja som za moje plomby este neplatila nic, hradi poistovna. Keby som chcela biele, za to sa doplaca, ale mne tie svetluckomodre vobec nevadia.. Ale potom za umele zuby sa tu strasne vela plati, to uvidime, co budeme robit...
Kludne sa opytaj sestricky ako to chodi, ved to nie je hanba. Aj moj manzelik najprv doniesol z domu - u urologa, ale v CAR chceli cerstvu. Ja osobne by som - v den punkcie - radsej volila odovzdat v CAR, pretoze kvalita sa rychlo zhorsuje, navyse ked vzorka nie je transportovana tak ako ma byt. Cize ani nerozmyslajte nad tym, nech odovzda v centre, aby to mali super cerstve kvalitne, to je istejsie. Moj nazor.
😵

meleri
17. máj 2008

Ahoj holky,

jak se máte?
Já byla celý den pryč, v práci a pak hned z práce k doktorovi..ten mě objednal na dnešek na ultrazvuk tak tam musím znova jet..:( jinak je celkem hodný, je to ciziinec, takže nejsem aspon sama kdo má pekelný přízvuk.. 😅 Manželovi se moc nelíbil, ale když viděl, že jsem spokojená tak dobré..
Všechno mi zakázal-bazén, hory, Ceskou republiku...že prý když tak až druhý trimestr...tedy česko mi povolil jen letadlem, a to nevím, je to strašně drahé, jedna letenka stojí asi 300 euro a pak ještě když jste dva! Jedině že bych letěla sama..ale i tak-300 euro! no uvidím..

jinak o zubařích mi prosím vás ani nemluvte, to co jsem zažila tady snad neexistuje ani v čínské lidové republice...to už si příště vyvrtám radši sama...

holky co to je slovensky ťarchavosť??
přeju pěkný víkend!

mirusch
17. máj 2008

Meleri, fuha a to ti lekar teraz zakazal, ked uz si bola na dovolenke a navyse autom 😕 ? Vie o tom vobec? 😀
A nemate tam tie lacne lety? Od nas lieta Ryanair a letenka stoji 10 EUR plus kufor 13 EUR...isto, cena sa meni, ale je to aj tak lacne. Ved v najhorsom pockas 1-2 mesiace a uz si v 2. trimestri ved. A ako ultrazvuk?
"Tarchavost" je tehotenstvo. Len je to akoze take honosnejsie pomenovanie 😀
Aj tebe pekny vikend. Vsetkym... 😵

mirusch
17. máj 2008

Ozi, ozvala sa mi Misha, ze mala brutal 3 mesiace, bolo jej zle a schudla, ale hadam to uz je na lepsej ceste, ide prave do CR na dovolenku. Uf, je to dost o nicom, ked je clovek odrezany od svojich ludi a nevie co by so sebou robil, s kym by pokecal, ja osobne to budem isto riesit tu na konovi, lebo by som scvokla. Tak verim, ze sa aj jej ukaze slniecko.

ivana98
autor
17. máj 2008

Kitten, nebooj, tvoje foliky urcite vydrzia. 9 je akurat 😉 Ty mavas ovulacne bolesti? 😅 ake to je? Mavate to aj niektora z vas??
Meleri, ako dopadol uzv? Dr. ma asi pravdu, musis sa setrit, ale preco ho to napadlo az teraz? Je na to nejaky dovod, mala si spinenie alebo tak? 😨
Mirusch, tak Mishu pozdrav a nech sa jej polepsi.
A kludne sa tu kedykolvek vykecaj 😉

mmmk
17. máj 2008

Ahoj holky, zdravim, dopisuju zaver diplomky a delam takove ty formalni upravy, laparka pristi tyden, pak odevzdani diplomky (moje zlaticko vedouci mi dala pozdejsi termin odevzdani) a pak se rozepisu. Ted musim svoji grafomanii jeste uplatnovat v diplomce 😀

Meleri, ty se prosim te setri! Dvojcatka jsou vzdycky vic rizikove tehotenstvi, nez s jednim. A myslim, ze po IVF je to rizikove pokazde 😅

Ivi, co u vas? Verhütujete?

meleri
18. máj 2008

Mmmk,

uz to bohuzel dvojcatka nejsou, ale jenom jedno. Ale asi to tak melo byt. Mam ted tyden nemocenskou.

A jak ty?

Vsechny vas holky zdravim!

mmmk
18. máj 2008

Meleri, tak to je mi lito. Ale aspon za to jedno bud rada 😵 Aspon mas vetsi pravdepodobnost, ze to bude vetsi a silnejsi miminko 😉 A fakt na sebe bud opatrna, at je vsecko v poradku 😵 Na druhou stranu ses dvojcatek tolik obavala, tak to aspon vezmes po jednom a uzijes si brisko vickrat 😵

mirusch
18. máj 2008

Meleri, boze a co sa stalo...Drobcek odisiel alebo len prestal rast? 😔 Ale neboj, to jedno bude super. V inej teme mame babenku, co jej jeden drobec prestal rast, potom zistili, ze mal geneticku chybu, tak hadam aj lepsie... Druhe je zdrave dievcatko. Tak drzim palceky!!! Nech to dobojujete do uspesneho konca. 😵 Myslim na teba.

Mmmk, drzim palceky na laparku. Potom informuj, ako si dopadla a co zistili. A tiez drzim palce na diplomovku, este mas obhajobu vsak? Uf, vsetko naraz.

My ideme od utorka do piatka do Dublinu, tak ak sa neozvem, viete kde sa flakam. Pa. 😀

violoncielka
18. máj 2008

Meleri,to ma mrzi ☹ ,ale aspon sa budes moct dvojnasobne venovat jednemu.Bude mat az 2 prsia....Drzim Ti palce a pomodlim sa aj za vas. 😵
Mirusch krasny Dublin,hned by som tam isla,Irsko mi bolo vzdy sympaticke....hlavne irske tance a pivko!!!Mnam.(aj ked ja nie som pivkar),ale atmoska irish pubov ma vzdy lakala... 🙂 Tak Ti prajem co najmenej dazda,aby si si to mohla vychutnat v plnej parade,ale aj dazd ma svoje caro 😉
Mmmk-tfuj,tfuj,tfuj
Ahojte vsetky