Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lenkove
23. sep 2008

Ahojte,
tak sa hlasim aj ja,ze sa dlho hlasit nebudem 😀 ideme na Slovensko.
Dnes bol muzik u urologa, zatial mu zobrali krv, po navrate zo SK ide na SPG.. ja som uz tiez objednana k lekarovi, no uvidime 😀
vcera som bola prvykrat na krankengymnastik-e.. masirovala mi plecia, povedala, ze stuhnute plecia mam chronicke 😕 a ze najprv to musi zmenit na akutne 😅 a potom s tym mozeme nieco robit. citim sa akoby ma vyzehlili, je to tam strasne horuce.. idem este pozajtra 🙂
inak nove nic, hmla ako vsetkych ostatnych 10 mesiacov v roku 😀
majte sa tu pekne, ozvem sa po navrate 😀

schnucki
23. sep 2008

ahojik holky,
mirusch, tak drzim palce pri hledani 😉 .... ja jsem nikdy az tak nad dobrovolnou praci nepremyslela, ale myslim, ze kdyby to bylo neco, co me i bavi a bylo by to nekomu uzitecny, tak proc ne ..... ale kdyz uz bych neco takoveho podnikla, tak bych asi nechtela aby mi to vzalo moc volnyho casu .... no nevim

ahoj violoncielka, ses tu dlouho neukazala, ale je dobre ze mas co delat 🙂 a kdy ze na to IVF jdes, v rijnu?

Ja jdu ve finale pro vysledky krve (hormonalni profil) az zitra, uz mam ale listecek a otazkami 😀

preju hezky den holky, papa

lenkove
23. sep 2008

schnucki,
a co sa budes pytat 😀 drzim palce, nech je to dobre, alebo teda dobre citatelne 😉

mirusch
23. sep 2008

Ahojte stratene babenky 😉 Chybate tu, ale jasne, ze chapem, ze nie kazdy ma tolko casu na internet ako zatial ja...
Lenkove a ako dlho budete v SR? Isto sa ozvi, hlavne ako pokracujete. Sa mi pacilo, ze ta vyzehlili 😀 Krankengymnastika je dobra vec, ale treba potom pokracovat...ja idem od 1.10. do fitneska, idem sa zajtra zapisat 😉

Violoncielka, dakujem za tipy, nuz, ja si isto hladam pracu, uz aj kvoli sebarealizacii a aj kvoli peniazom, musim trosku mysliet na buducnost, ved moj muzicek pojde pomaly aj do dochodku, ktovie ako dlho vydrzi pracovat a hlavne na svojej pozicii. A kedze rozmyslam o vacsom byte, tak .... No ale tak ci tak som premyslala, ze by som mohla pomoct aj inak, hlavne ked sa praca nebude darit najst, isto sa da aj tak na par hodin tyzdenne, kartu dobrovolnika clovek dostane od 3 hodin tyzdenne. Viem, ze su tu rozne organizacie - napr. rozdelujovanie potravin ludom, co nemaju vela penazi, alebo jednoducho nejaka cinnost s detmi a pre deti. Myslim, ze keby som sa s tym zacala vazne zaoberat, tak staci ist na Standesamt - mestsky urad a tam mi povedia kam ist a co urobit.

Schnucki, tak zajtra isto informuj, uz sme zvedavi 😉

ivana98
autor
24. sep 2008

ahojte,
Mirusch, chcela som ti navrhnut "Tafeln" ale vidim ze nemusim. Ale najprv skus pohladat nieco ine..
my uz sme odvcera naspat, ten vikend nejako rychlo uplynul. cakal nas tu "za odmenu" snad najuprsanejsi den za posledny rok 😝

mirusch
24. sep 2008

Jej, ahoj Ivus, este zijes? 😀 Ako bolo?
Hej, Tafeln, ale nechcela som to pisat nemecky, nie vsetky sme tu nemky. Este nic nehladam, necham to v sebe dozriet, tuto myslienku. Najprv skusim pracu a potom uvidim. Aj ked dobrovolnictvom sa zaoberam v sebe uz nejaky cas, zatial vsak nie intenzivne. Akurat viem, ze starych ludi asi nie. Mam tu svokru a jej sestru (88 a 81 r.) a to mi bohato staci. Az tolko trpezlivosti v sebe nemam 😅 .

Inak, ma sa pocasie trochu zlepsit a aj oteplit, takze hura, hura.

Embabuli, Njonja, Kitten a ostatne... baby kde ste? 😕

violoncielka
24. sep 2008

Ahoj Mirusch,ja som tu
Dnes mam doobedie trosku volne,tak trosku upratujem,trosku varim a trosku konikujem 😉
V Italy je nastastie krasna jesen,od 26.9 picham gonal a uz sa zacinam psychicky pripravovat.Kazdym dnom sa presviedcam,ze si nemam nic planovat,ani ocakavat (netyka sa to iba babatka).Jedina cesta stastia(aspon pre mna) naucit sa zit v pritomnosti a tesit sa z kazdeho dna .Niekedy je den horsi,niekedy lepsi....niekedy su potrebne aj slzy.ale vzdy sa najde nieco pozitivne co ma posunie dalej.
teraz mi je dobrou zivotnou skuskou tato praca (kde nikdy neviem co ma caka,ci budem na buduci tyzden hrat,alebo nie)Musim byt pripravena zmenit plan zo dna na den...a preto si nerobim zbytocne nadeje a tesim sa ked ma zavolaju.
Keby moj manzel nezarabal,tak asi takto nepisem.....ale keby moj manzel nezarabal,to by som este hrala v Slovenskom orchestri 😉
Mirusch,citim ze tento rok nam este prinesie vela noviniek...teraz sa akoby zacali rozpustat lady......tak ti prajem vela stastia pri hladani prace.
Ivi ahoj,manzel uz skoncil skolu? sorry,ale nejak som to nesledovala.A ty ako pokracujes? No asi si musim nalistovat par stranok dozadu....maj sa mi krasne.Pa

lenkove
24. sep 2008

ahojte 😀
violoncielka a aku pracu mas 🙂 blahozelam.. je dobre, ze sa trosku odreagujes pred oktobrom 😵

ja som si prave kupila knihu:wir wuenschen uns ein baby 😉 teda chceme babatkoooooooo. Jasne ze chceme, ved to by nechcel 😉 hlavne kvoli slovnej zasobe, sa tesim na citanie so slovnikom a mojim zositkom na slovicka 😵
a idem trosku pracovat 😎 dizertacka vola 😎

mirusch
24. sep 2008

Violoncielka, dobre pises 😉 Je to tak. Inak, mna to neplanovanie ubijalo 😅 Ja mam rada prehlad. To, ze som nevedela, ci mozem ist do SR alebo nie alebo co bude o mesiac...ach jo. Teraz konecne sme mohli zacat uvazovat o dlho odkladanej dovolenke do USA.

Lenkove, Violoncielka hra v orchestri ... a hadaj na co 😀 Pekne si len citkaj knizku, aj pocvicis nemcinu, aj sa dozvies.

Baby, dnes som uzavrela zmluvu s fitneskom na rok, cize teraz musim chodit, kedze to je take drahe 😀 Najlepsie na moju lenivost. Od 1.10. zase cvicim, ved aj chvalabohu, uz to so svojou chrbticou a jej svalmi neviem vydrzat.

schnucki
24. sep 2008

ahoj holky,
tak jsem tu zas na skok, .... byla jsem dneska u toho doktora a moje hormony jsou v poradku 😀 tak nechapu co ta moje ms vyvadi 😕 jinak mam az do prosince merit BT aby z toho mohl vycist vic. Minuly mesic jsem pry ovu mela, tenhle ne ☹ .... jinak dalsi postup je, ze se necha pritel vysetrit a kdyz bude i tam vse ok, koukne, jestli mam pruchodny oba vajecniky, tak uvidime,

Violoncielka, moc hezky si to napisala, taky si rikam, ze clovek se ma radovat z kazdeho noveho dne a radovat se z malickosti, ... me je tenhle tyden moc fajn, jsem takova spokojena (asi me i nakopl vykend s mirusch 😉 )

Ahoj ivus, vitej zpatky, jak bylo na slovensku?

Lenkove a jaka je ta kniha? Me jeste nenapadlo neco takoveho si koupit

preju vsem hezky den a zitra se zas ozvu (nebo dnes vecer)

mirusch
24. sep 2008

Ahoj Schnucki 😉 tak to je teda zahada s tou tvojou MS. Mozno, ak si minuly mesiac ovu mala, tak si dostala MS skor. A ked nemas, tak mas cyklus dlhsi, mne to Dr povedala, ze to tak moze kludne byt. Nuz, asi vas caka este par vysetreni, ale ber to ako dobrodruzstvo...Mozno osud chce, aby bol najprv byt, potom svadba a potom drobec 😀 Pekne po poriadku.
A inak - priechodnost vajcovodov sa zistuje 😉
A ja ta kludne budem nakopavat kolko len chces, staci povedat 😀 😀

lenkove
24. sep 2008

schnucki,

tak fajn,ze hormony su ok.. 🙂 na meranie, ak o tom vela nevies, pozri si odkazy v teme Grafy BT (akutualne VI 😀 ) v prvom prispevku su odkazy na dobre stranky...
mnou sa lekar ani nezaoberal, ze az po dvoch rokoch a najprv muz... doteraz to vnimam ako strasnu krivdu 😀 ale asi som si tym mala prejst...
Kniha je zaujimava, su tam informacie, kt. clovek najde p trojjdnovom intenzivnom bruseni konikom 😉 su tu baby co o tom vedia viac ako je v knihe, 😀 😀 ale zase je po nemecky 😀 ja, kedze sa nemam koho pytat ako sa co povie, sa tomu tesim 🙂 ma asi 200 stran, kvalitna tlac, makka vazba,autorka Zita West. odlepila som cenu,nech muz nevidi kolko stala (16 e) 😀

ivana98
autor
24. sep 2008

Ahojte, hlasim ze som dnes mala extremne blby den 😝 ale uz skoncil, teda aspon ta pracovna cast 🙂

Mirusch, chcela som napisat konkretne tie Tafeln, manzelov stryko pre nich pracuje (je na dochodku a nudi sa 😅 ) tak som ti chcela napisat, ze stym ma dobre skusennosti 😉 ale neber to ako posledne vychodisko, skor ako alternativu.

Violoncielka, hura, ty zacinas stimulovat 😵 tak drzim palce, musis nas informovat ako sa citis a vobec vsetko. S tym planovanim uplne chapem, ale ja si to napr. dovolit nemozem. Nejako sa teraz vsetko komplikuje. Manzel ma poslednu statnicu buduci tyzden (30.9.), takze je vlastne od 1.10. hotovy. Uz samo o sebe to je pre nas dost stresujuce, este nie je celkom vyriesene, ako to u neho bude pokracovat a do toho este aj natahovacky s mojou pracou (nic nove) ☹ ale aspon sa nenudime, ze? 😔

Schnucki, na Slovensku bolo fajn, ale kratko! Ako vzdy 😀
Lenka, tak sa uz konecne nieco spytaj 😀 nech mam pocit, ze som uzitocna, ci uz v nemcine alebo v znalostiach neplodnosti 😉

josefka
24. sep 2008

ahoj holky, muzu se k vam pridat? Ziju v Irsku a taky jsme se rozhodli, ze to za par mesicu zacneme zkouset.
Jste tady vsechny v Nemecku????

schnucki
25. sep 2008

ahojik holky,

josefka vitej mezi nama, jasne ze se muzes pridat 😀 nene, vsechny ne, jsou tu holky i odjinud 🙂

mirusch ja si z toho zatim moc velkou hlavu nedelam, jsem moc rada ze je zatim u me vse ok 😝 ale to cekani 😒 ale jak rikas, budu to brat jako dobrodruzstvi a budu se snazit na to tak nemyslet, za chvili mi zacne skola, to budu mit zas starosti az nad hlavu 😝

lenkove dekuju, jojo, uz jsem ty stranky projela 😀 mrknu na tu knizku

mirusch
25. sep 2008

Ahoj Josefka, vitaj medzi nami. Nie, nie sme vsetky z DE, aj ked to teraz tak vyzera, lebo ostatne su zaneprazdnene. Mame Kitten z UK, Violoncielku z IT, Embambuli z Finska, aj z Francuzska tu bola babula, ta je teraz tehu, teda dufam, dlho sa neozvala. A uz si ani nespominam kto, niektore tu uz dlho neboli.
Takze sa zarad, napis nieco o sebe a pytaj sa, mnohe sme tu uz pokrocile snazilky, alebo napr. ja uz ani nie som.

Ivus, uf, uf, ale preposlem ti znova ten e-mail, to by ti mohlo pomoct pri zorientovani sa. Neboj nic, vsetko sa vam ukaze. Ziadnu paniku, bude tak, ako ma byt 🙂

mirusch
27. sep 2008

😕 Je mi tu smutno samej...

schnucki
27. sep 2008

ahooooooj mirusch, jsem tu jeste taky 😀 musim balit, jeste zehlit, ale sem tam sem skaknu aby ti nebylo smutno 😉

mirusch
27. sep 2008

Joooj, tak to som rada, ze aspon niekto, uz som sa zacinala bat 😅 Ja som tiez dnes prala, ale inak sa flakam a objednavam vianocne darceky na internete, nech to mam z krku. Este dokoncim vianocnu pohladnicu, kazdy rok vyrabam na pocitaci s nasimi fotkami, roboty to je vela, ale aspon sa ludia kazdy rok tesia na nieco nove.
Nezabudni na moje cokoladky Schnucki 😵 A inak, co tolko balis na 4 dni, haaa? Vracias sa 1.10., vsak?

schnucki
27. sep 2008

ja na vanoce zatim moc nemyslim, ale sem tam kupuju spontanne darecky ..... jeee, tak to musi bejt hezky, pohlednice z fotek 🙂 .... neboj, seznamek mam soupnutej v penezence 😀 vracim se 3.10. rano, jestli se nemylim, jinak ja se k tomu baleni nemuzu nejak dostat, takze uz par hodin balim, ale uz se do toho musim fakt pustit

tak ja letim balit, se zase ozvu 😀

blackie26
27. sep 2008

ahojky jak se tu mate' ? ja jsemporad na dovolene ale

mirusch
27. sep 2008

Blackie, fuha, ako ti je dobre, tolko dovolenky to nema kazdy 😉

Aha, Schnucki, lebo si pisala 1.10., takze predsa ides na dlhsie. Tak si to uzi teda fakt. Nuz, tento rok som si tazku pohladnicu vymyslela, uz sa s tym hram niekolko dni 😝 😀 A ozvi sa nam obcas, ci zijes...

ivana98
autor
28. sep 2008

ahojte 🙂
mirusch, vyzera to, ze na Buchmesse budem 😉 tak zober aj Schnucki a pridite ma v tu sobotu kuknut 😵 dokonca to vyzera na symbolicke zvysenie platu 😅 ale kym sme sa na tom so sefom dohodli, tak som uz myslela, ze ho zavrazdim 🤐

mirusch
28. sep 2008

Jej, Ivus, ja som sa radsej zatial netesila, lebo som si nebola ista...takze sa tesit zacinam 😵 Schnucki hovorila, ze by tiez sla, dufam, ze nezmeni nazor, ked teraz vidi priatela len cez vikendy a my by sme teda prisli v sobotu asi...hm. Ale hadam to nebude vadit. Posli mi do IP cislo stanku a urcite nazov vasej firmy.
A inak, obdivujem ta, ze to zvladas so sefom dalej, ja by som uz davno dala vypoved, ale zase, ked nemas nic ine...kurnik, je to nanic. No nic, zatial ho teda nevrazdi, hlavne ak ti da viac penazi 😉

ivana98
autor
28. sep 2008

Mirusch...vyzera to, ze v pondelok podpisem neobmedzenu zmluvu 😅 na jednej strane mam vazne chut kopnut ho niekam, ale na druhej strane mozem stale hladat dalej a kedykolvek mu tresnut na stol vypoved 😵 a ak by som naaaaahodou otehotnela, tak ma zase nemoze vyhodit on 😉

schnucki
28. sep 2008

ahoj holky,
hlasim se z cech 😀 uz jsem dneska stacila nasim vykecat diru do hlavy a od ěh jsem byla u kamaradky, druha moje kamaradka je asi nemocna, takze ji asi neuvidim ☹ pokusim se ozvat i zitra, ale nevim, asi pujdem ko kina na poradny cesky filmecek 😀

jinak ta buchmesse je tuhle sobotu? Jestli jo, tak nevim jak to zvladnu, o pritele nejde, on je chapavy, ale (coz je moje novinka) vypada to, ze jsme nasli bytecek (3 + 1, za 350euro kaltmiete) a mame mit v sobotu termin na prohlidku bytu. Byli jsme tam sice tuhle sobotu, ale pani nemela cas (co tam jeste bydli) takze jsme skoukli jiny byt, jsou totiz vsechny na stejny prinzip, a jsme z nej nadseny. Takze bohuzel nevim kdy tam musime zajit ☹ .... ale kazdopadne mirusch pisni kdy by jsi tam jela, treba mi to vyjde, chtela bych taky

preju hezky vecer

jinak ivus mas opravdu nervy, doufejme ze to s tim tvym sefem nebude horsi, ale na druhou stranu, muzes dat vypoved kdy chces, a pokud otehotnis vyhodit te nemuze, takze 🙂

mirusch
28. sep 2008

Schnucki, napisem IP, ale to je az 18.10., takze ziadna panika 😉 Kto je vlastne teraz z vas dvoch na Skype? 😕 😕 Lebo ak ty, tak daj vediet 😵

mirusch
28. sep 2008

Ivus, dobre si si to vymyslela, si myslim 🙂 Pokial si ty zivitelka a nemate ujasnene co dalej, tak nie je zle mat istotu. A mas pravdu. Keby nieco, tak vypoved nie je problem 😀 A priala by som ti teraz otehotniet, aby tvoj sef trpel, ked je na teba taky pes 😉 A nezabudni, rob len tolko, kolko ti plati...ja som sa k tomuto dopracovavala vyse 2 rokov v zamestnani, ale potom mi to uz bolo jedno. Ako on na mna (sef), tak ja na neho. A vyhodit ma nevyhodil, lebo ma potreboval a chcel. Nakoniec som odisla ja.

Ozi, co je s Mmmk? Zlatusik, my tu fakt nekecame len o snazilkovani 😀

Embabuli, ako je s tebou? Uz nechodis do prace alebo ano?

Njonja....Ako skuska?

ivana98
autor
28. sep 2008

Schnucki, neplas 😀 este dovtedy musim tolko reklamneho materialu zorganizovat, ze mi presiel studeny mraz po chrbte, ak by to bolo uz o tyzden 😀
no jo, ale ked ja proste tehula nie som a nemam pocit, ze by sa to zrazu mohlo zmenit...

Mirusch, ja tu skype nemam. Akurat sa pokusam vymysliet nam s manzelikom nejaky vylet do Svajcu, mate nejaky tip? Som hrozne zvedava na Genevu a Lausanne, ale ked to je vsetko take drahe...

mirusch
28. sep 2008

Ivus 😀 ale sme ta nalakali...
A tehu ... Neboj nic, dostanes to, co potrebujes a kedy to potrebujes... Budem ti drzat palce silno, presilno.
Inak sorry, ohladom Skype som sa pytala Schnucki, to patri do IP 😅 Lebo neviem, ci je na PC a teda online ona alebo jej priatel, tak aby som nevypisovala liebesbriefy jemu 😀 Ale ked sme pritom, skoda, ze nemas, cez to sa dobre keca. A Messenger? Alebo ICQ? Boze, ja som nejaka zavislacka. Ach jo.

Svajciarsko...nemam tusenia. Ale videla som z lietadla...no co to je pri jazere Geneva ci Lausanne, teraz som zabudla. Ja ked niekam chcem ist, tak si poziciam knihu o krajine a necham sa inspirovat. Teraz hladam napr. ciel na letnu dovolenku a nakoniec som skoncila pri tom, kam som vobec nechcela ist....Mallorce 😀 Pretoze spaja vsetko, co som chcela s 15 r. sesternicou podniknut. Hm.....Tak uvidime. Inak, odporucam hotel cez cestovku, zistila som, ze oni maju nejake zmluvy a za svoje peniaze dostanes viac ako objednavat priamo v hoteli.