Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
20. nov 2008

jinak, jsem uplne zapomela:

blackie, vitaminy budes potrebovat, takze jen do toho 😉

zuzi, no to by me asi kleplo z tveho sefa, ... to by bylo dobry je zrusit a povedet proc sef nedoarzil 😀 😀

mirusch
20. nov 2008

Schnucki, by som toho profesora 😠 roztrhla. Ty si platis kazdu cestu alebo mas mesacny listok?

Tak baby, drzte palce na zajtra...zaciname burat kuchynu 😕 Teda dufam, ze vsetko pojde hladko, mam obavy o tu prac. plochu...

schnucki
20. nov 2008

nene, u zapisu dostanes goethe card, a ta funguje jako jizdenka po celym hessensku cely rok 😀 taky paltim skolny 😀

tak drzim palecky aby se vam to povedlo spravne narezat atd 😉 dej pak vedet co a jak

dneska nejsem doma, tak ti zitra pisnu IP ohledne pristiho ctvrtku ju 😀

hezky vecer

violoncielka
20. nov 2008

Ahoj babenky 😉

mirusch
20. nov 2008

Schnucki, to je super parada, co neprides aj ku nam vlakom a mas to zadara 😕 😀 A aj prenocujes....ja ta nakoniec prehovorim...

No ahoj Violoncielka, som ta trochu vyspehovala v druhej teme a dufala, ze sa aj nam ozves, inak by som ti uz pisala IP 😝 Ako mas? Uz sa citis lepsie? Nejake plany ze co dalej? Pis, prehanaj... 😉

schnucki
21. nov 2008

preji vsem dobre ranko 😀

i kdyz tady je pocasi jak kdyz se certi zenej 😖

ahoj violoncielka 🙂 jak se mas, povidej prehanej .....

schnucki
22. nov 2008

ahojik holky, kde se flakate 😕

tady napad snih, neuveritelny .... jinak ja si musim obstarat naky vytaminy, jsem posledni dny takova naka utahana, az me to samotnou nekdy stve ..... kamaradka bohuzel potratila, tak me mrzi ze nemuzu k ni zajit na kafe a pokecat,

jdu uklizet, 😝 preju hezky vykend 😀

mirusch
22. nov 2008

Caute 😉
Ake flakate??? Vsak robim ako diva, vcera sme zvladli tu kuchynu. Trvalo to 6 hodin, ale mame to 😀 Taky bordel tu bol ako v tanku, prac. plochu sme rezali v kuchyni, lebo vonku bol hrozny fujak. Tak si to predstavte. Ale musim pochvalit manzelika, splhol si, na prvykrat vsetko paslo a aj sporak a ruru zapojil sam 😵 Teraz samozrejme upratujem ako besny pes, vkladam naspat do skriniek, v zivote by som nepovedala, kolko strasne vela veci sme mali v tych 3 skrinkach 😨 Ale vyzera to rozhodne lepsie a modernejsie. Neviem sa rozhodnut, ci tie skrinky oblepit foliou alebo nie. Hm... 😒

Schnucki a preco nemozes ist za tou kamoskou? Ved mozno prave teraz by potrebovala sa vykecat, nie?
Ale vo stvrtok ta tu cakam!

Violoncielka, tak kde si clovece?
A ostatne?? Uz lyzujete ci co?

schnucki
22. nov 2008

supeeeeer mirusch 😀 tak to jsem na tu kuchyn zvedava, pochvala manzelikovi 😉 .... to verim ze tam byl bordel jak v tanku, ale aspon ze uz to mate hotovy 😀

protoze je v cechach ☹ ale piseme si a psala, ze i takhle na dalku jsem ji pomohla, i jsem ji poslala tuhle stranku 🙂

ve ctvrtek jsem u tebe jak na koni 😀

musim jit zas makat, uz tu na me hulaka 😒

mirusch
22. nov 2008

Jeeej, Schnucki, aspon niekto 😵 Toz, uz som ho vychvalila, ze je najlepsi na svete a on na to, ze vie 😀 Uz mam upratane a tesim sa.
Aha, kamoska je v CR, to mi nedoslo 😅 . Len z nej pekne urob MK zavislacku, tu sa dozvie vela mudrych veci, fakt.

My ideme dnes vecer ako vzdy do restiky, tak sa trosku odmenime za tolku robotu. Neviem si predstavit, ze by sme menili celu kuchynu, fakt. A vy co tam este robite tolko? Tretiu izbu alebo co?

schnucki
22. nov 2008

doufam ze na me da a mrkne sem 😀

nene, treti pokoj zacnem az bude hotova kuchyn, ale dodelavame takovy malickosti jako Leisten (nevim ted jak se to rekne cesky 😅 ) v obyvaku a loznici a musime vytapetovat kuchyn, a jelikoz pritel ty leisten dela sam (moc platna u toho nejsem) tak to trosku trva. Jinak pomahala jsem mu odsoupnout skrin, a gruntuju koupelnu 😝 .... ted musime jeste k rodicum, vyzvednout pradlo a vrtacku 😀

spravne, jen se odmente, 😀 urcite to bylo prace az nad hlavu tak si hezky za tu praci udelejte hezky vecer 😀

my by jsme meli jit k pritelovi segre na veceri, ale ona furt neco meni, tak uvidime 😖

mirusch
22. nov 2008

Schnucki, jojo, Leisten, tie sme dokoncovali - okolo prac. plochy dnes. Teda moj drahy, ja som tak ci tak bola pri tychto pracach ako pomocna odborna sila, cize drzat vysavac, svietit, aby videl kde reze...proste podat, drzat, chytit... 😀 Ale ta prac. plocha pred vyrezanim bola dlha a tazka ako hovado, to je teda fakt 😖 😝
Clovece, my uz budeme riadne macherky co sa tyka renovovania 😀 Pracku este nemate?

Nuz, my len pekne do restauracie...tam nikto nic menit nemoze 😀 Aj ked su to kamosi...

Ivus, este ste prec? Dufam, ze nam tu vsetko popises ako bolo, ci ste nasli byt...som zvedava... 😅

schnucki
22. nov 2008

Presne 😀 podrzet, posvitit, podat ... tak taky pomaham 😀 .... to verim, my jsme pomahali rodicum delat desku tam co jsme byli predtim a ze jsou ale tezky, klobouk dolu ze jste to zmakly ve dvou 😉

nene, jeste pracku nemame, trosku s ni pockame, budou ted vanoce, cely nase pribuzenstvo ma narozeniny (az na par vyjimek) a koupime jeste veci jako zaclony a tak, ono to zas tak daleko k rodicum neni a i tam to pradlo rovnou povesim (nebo maminka, kdyz nemame cas), takze to zatim jde

my jdem na 8h, takze se jdu pustit konecne do ty koupelny 😝

mirusch
22. nov 2008

Tak, aj ja som zmakla aj kupelnu a teraz zveladim trosku samu seba a hura do ulic 😵
Prajem vsetkym prijemny vecer a aj zvysok vikendu.

mirusch
23. nov 2008

Bre ranko. Uf, zla noc za nami. Kazdu chvilu sme boli obaja hore. A o pol stvrtej niekto volal, kym sme stihli dobehnut, polozil, obvolali sme rano moznych ludi, ale vsetci su ok, tak ktovie. 😒

Dnes idem na trh, kde predavaju hobby umelci svoje diela, na prieskum, na buduci rok sa mozno pripojim 😉

Inak, pamatate sa na Mishu82? Nahodou som na nu nadabila, kedysi som mala ist s nou do Ikei, ale prave zistila, ze je tehu a bolo jej blbo...no tak uz ma dvojtyzdnove dievcatko 😉 Ten cas ale letiiiiiiii. 😵

schnucki
23. nov 2008

dobre ranko 😀
no prosimte, treba se jen nekdo spletl v cisle 🙂

sem covece ani nevedela ze takovy trh existuje, ale myslim ze neni vubec spatnej napad se pripojit, me prijdou tvoje dila uzasny 😵

tak tu neznam 🙂 jeeee, ale je to hezky 😵

mirusch
23. nov 2008

Schnucki, aspon ty si tu, by ma tu samu asi kleplo 😝
Nuz, mozno sa splietli v cisle, uz nam volali parkrat s tym, ze volaju fararovi 😖 , mame rozdiel len v jednom cisle.

Bola som kuknut na tom trhu, no, kazdy druhy stanok sperky a vianocne ozdoby, nic extra special, moj ulovok ale je vyborny pernik, selbstgemachte mydlo a retiazka z kamienkov z tigrich oci, to potrebujem na vyrobu sperku pre moju mamu. Cize tu retiazku proste rozpustim a urobim si vlastny super extra sperk 😀

Inak, diky za pochvalu 😅 Potesi. Moj manzel si isto mysli, ze ved nech sa dievca pohra trosku ... jeho vobec moje umenie nenadchyna 🙄 Pochvali, ale tym to hasne. Tak musim konzultovat s mojim otcom 🙂

No, Misha tu bola kedysi v tejto teme, ale potom sa ako tehu odmlcala, no a teraz som na nu nadabila.

schnucki
23. nov 2008

😀 😀 tak to je dobry, fararovi 😀

tak to se tam pristi rok zajedu podivat taky, mam rada takovyhle veci 🙂 nezapomen ho pak zase vyfotit, at se muzu pokochat 😉

ja mam nekdy pocit, ze chlapy temhle vecem proste nerozumej 😒

violoncielka
23. nov 2008

ahoj nuz,tu som 😉 teraz mam vikendy pracovne,tak iba v skratke...mam sa fajn...plany nerobim a cakam na zazrak.
Moj brat sa mi bal oznamit,ze cakaju tretie babo. su zosobaseni a snazia sa tak dlho ako my (3 a 1/2 roka)....povedal mi ,ze boli z toho aj na zaciatku zaskoceni...lebo im to velmi stazi zivot.....Nuz vidite takto to v zivote chodi a ja sa uz zacinam z toho pomaly cez slzy smiat....
Tak pani fararka 😀 ako sa maju? Uz sa im za chvilu budu zhrnat farnici.
Musim ist,ideme este do kostola.
Na buduci tyzden sa vam ozvem pa

mirusch
23. nov 2008

Nuz, je to tak, ja som sa tiez cudovala, ze preco volaju ti ludia, ale potom som zistila, ze nase cisla sa lisia len v jednom cisle, co sa da lahko preklepnut. No a raz zavolal jeden smutny pan, ze mu umrela mama a nevie co teraz robit, aky je postup. Tak vtedy nam doslo, ze koho chce 😕 Ale uz sa davno nestalo... Toz.

Schnucki, ten trh je len taky mini, u nas v mestecku, to sa ti ani neoplati prist asi.

Violoncielka, no ved ze sa aj ozves. Isto napis viac, ked sa ti bude dat. Nuz, v zivote je to bohuzial tak. Ja by som praveze privitala, keby moj brat mal dieta, aspon by moji rodicia mali vnuca, viem, ze sa moja mama trapi. Ale on je rozvedeny... No a nemoze vam to tretie babo brat dat vam 😅 ? Ja viem, to nejde, ale tak ma to napadlo, aby bola rovnovaha. ach jo. Neboj nic, verim, ze este skusite a podari sa.

lenkove
24. nov 2008

ahojte babule
tak sa aj ja ozyvam, mam trosku vela prace 😉
popisala som podrobnejsie ako bolo u lekara vo veriacich (za mirusch sa uz aj zhanali 😀 )
och, aby som pisala suvisle:
dnes sme boli u urologa. Povedal to co vsetky vieme, spermie nie su, jedine mozne Mesa ICSI IVF. odporuca Mnichov - od nas 150 km, pritom aj u nas je centrum... Operacia na spriechodnenie - pravdupovediac, aj ked su hormony ok, neveri ze je to blokada, kedze manzel nic netusi o zapaloch v tej oblasti.. takze sa najprv prezvieme u rodicov, u lekara a tak.. no a este k tej operacii: rizika vyssie ako Mesa, samozrejme, ale mozne to je.. rozmyslajte a rozhodujete sa ludia.. no tolko asi v skratke 😝
jo, a najdolezitejsia informacia: nespoliehajte sa na zazraky, prirodzene deti mat nemozete. Tak tak, som rada, ze bol taky realistiky, ale aj velmi mily, bolo to fajn 😎

vsetky vas zdravim, ani som nestihla nic precitat, musim utekat! krasny den! 😎

mirusch
24. nov 2008

Lenkove, zanedbavas nas...Musim chodit spehovat do druhej temicky, aby som vedela, co je s tebou 😕 No, ale ak vravis, ze vela prace, tak teda ok. 😉
Nuz, to je dobra dilema - verit lekarovi, neverit lekarovi...myslim s tou priechodnostou. O tom trosku uvazovala Dr. aj u nas, ale kedze moj manzel mal vrodeny vystupeny semennik, tak je to viac ako jasne, ze spermijky nema kvoli tomu, pretoze semenniky netvoria potrebne hormony na tvorbu spermijok. Dost nanic. Preto on na tu OP nesiel. Ani na MESA/TESE, je to u neho zbytocne. Ale vy by ste vedeli, len keby ste skusili...tak uz len sa spolahnut asi len na intuiciu. V tento zazrak - dietatko - ja uz neverim. V ostatne este ano 😉 Tak vam drzim palce, aby ste sa rozhodli spravne a ved stale mozete skusit adoptovat, ako si spominala.

Baby, u nas vcera vecer snezilo 😕 Aby ste vedeli, v nasich koncinach je to dost nevidany jav. Kedze som predpoklada, ze sa to rano roztopi, co sa aj, tak som pekne sla o deviatej vecer do ulic, pretoze milujem ten pocit, ked pada sneh, pod nohami to vrzga, je ticho, no proste Vianoce 😵 Sice boli len take 3 cm snehu, ale tesila som. Tak hadam to nebolo poslednykrat v tejto zime. Riadnu zimu s kopou snehu som uz nevidela niekolko rokov. Zacinam vazne uvazovat o vylete do kopcov.... 🙄

schnucki
24. nov 2008

ahoj holky, jsem tu jen na skok, jsem u bejvaly rodinky co jsem driv bydlela, tak sem vlitnu zitra az prijedu ze skoly 😀

ahoj violoncielka, lenkove, rada vas tu vydim 😀

lenkove ja myslim, ze zkusit se ma vsechno, ale nevim jak to u vs presne je, takze jen preju aby jste se rozhodli tak, aby jste pak niceho nelitovali, a hlavne byli spokojeni. Ja si myslim, ze i adopce je hezka vec, jen na to clovek musi podle me byt silny .... kazdopadne drzim palecky at se rozhodnete jak se rozhodnete i tobe violoncielka 😉

u nas taky mirusch snezilo a trosku snehu i zustalo, ale ne moc 😒 ale furt snezi 😀

jinak ja mam takovou trosku zvlastni otazecku - stalo se vam nekdy, ze by jste po .... (milostnem aktu) 😅 dostaly silne bolesti v brise co trvaji tak 10-15min a pomalu pak ustupuji? Jestli ano zajimalo by me proc.
Me se to stalo driv, s byvalim, trvalo to asi dva tydny a pak jsem dostala krvaceni, ackoliv mi do ms tak dva tydny chybeli, ale bolesti pak prestali, doktor to tenkrat neresil a ani ja jsem tomu nedavala vahu, pravda ale je, ze ja tenkrat asi neco pres 3 mesice nebrala anti. Tak me to trosku vydesilo 😅

kazdopadne hezky vecer vsem a pa zitra

mirusch
25. nov 2008

Uf Schnucki, to mi vyzera na endometriozu... 😨 Teda ja nie som lekar, ani ta nechcem strasit, priciny bolesti mozu byt take rozne ako je kazda zena ina, ale ked si to dam do suvisu s tvojou nepravidelnou MS a hormonmi v poriadku, medzikrvacanie a bolesti pocas alebo po keksiku ( 😀 snazilkovani), tak mi to vychadza na moznu endometriozu. V tom pripade je fakt nutna laparka, aby sa to potvrdilo alebo vyvratilo. Potrebovala by si teraz dobreho gynekologa, ktory nielen kyva hlavou a hovori, ze pockame, ale aj nieco robi. Odporucam ti cim skor ist na pohovor s tvojim gyn., s tym, ze si napises zoznam otazok a pekne mu ich tam precitas a podla jeho odpovedi sa zariadis. Bud ti ponukne konkretne riesenie tvojho problemu, alebo si okamzite urobis termin na pohovor v CAR a budes to riesit s nimi (opakujem, to neznamena, ze musis ist na umele, oni vsak vedia o tomto viac) alebo si budes hladat ineho gynekologa.
V kazdom pripade potrebujes odsledovanie ovulky, ci sa ti vobec tvoria folikuly a ci praskaju, odsledovanie hormonov pocas cyklu a ak je to v poriadku, tak fakt laparku, lebo jedine tam sa da zistit endometrioza alebo priechodnost vajecnikov. Ja dufam, ze si ok, ale ak nie, treba riesit!!!
Kedy vlastne ma tvoj drahy dalsi termin u Dr.?

Babenky, vratte sa, je mi tu sakra smutno 😔

lenkove
25. nov 2008

ahojte
😀 mirusch, aj mne je smutno, asi je taky den 🙂

schnuckie,
pocuvaj Mirusch, tak pekne ti nik neporadi 🙂

ivana98
autor
25. nov 2008

ved my sme neutiekli 😅 len nemame cas, alebo teda aspon ja osobne 😝 prave som vo vtipnej fazi, ked vo firme oznamujem kolegom ze koncim 😎

mirusch
25. nov 2008

No prosim, ja viem, ze nemate cas......ale aj tak mi je tu samej smutno.

Lenka, uf, dufam, ze nielen pekne, ale aj dobre radim 😀

Ivus, ved ja viem, ze to mas teraz rusne. Som si precitala v inej teme. Inak som bez info 😖 Kukli ste aj noviny kvoli bytu, co som ti pisala? A ako reaguju kolegovia a sef? Som zvedava...

schnucki
25. nov 2008

ahoj holky, tak jsem tu, dneska nejak nic nestiham 😝

Moc moc diky mirusch za radu. Trosku me jen zarazi, ze prvni bolesti po ... a nasledne krvaceni bylo uz daaavno, je to tak 4-5 let zpatky, a vcera se my ty bolesti objevily poprvi, tak nevim jestli mam jancit 😅 .....

jinak co se doktora tyce, tak nejak nemam chut mu znova opakovat, co bych chtela a tak, uz jsem u nej s listeckem byla, a jen prikyvnul a rek, ze pockame na pritelovy vysledky a pak bud na umely nebo laparoskopii, ja nevim, nejradsi bych zasla do toho CAR 😖

pisni ivus jak na to kolegove reagovali 🙂

mirusch
25. nov 2008

Oki Schnucki, preberieme vo stvrtok. Je to zvlastne, tie tvoje bolesti. Neskusali ste nieco nove? 😅 Totiz pri endometrioze (stale teoreticky, nemusis ju mat) su jej loziska vselikde a raz tam, raz inde, mozu sa podrazdit...
Nuz, ja si pamatam, ze som mala bolest pri keksiku (kludne to nazyvaj tak 😀 , baby to raz vymysleli myslim v IVF teme) parkrat v minulom vztahu, ale z ineho dovodu 😕 😅 😀 Ex-priatel bol dobre vybaveny... No uf, to je tema...
Zatial nejanci, mozes jancit, ked budes mat preco. 😉

schnucki
25. nov 2008

Dekuji, proberem ve ctvrtek, 😀 ja jancit nebudu, jen me to zarazilo, protoze se mi to stalo jen jednou a to uz je dlouho. Uvidime jak priste 😀 .... to je dobrej nazev, to si zapamatuju 🙂
nene, nic noveho jsme nepodnikali 😀 .... jinak mi sla teplota nejak nahoru ... no, budu se pozorovat dal (ale nebudu prehanet) a kdyby neco, zas pisnu

uz si delam mirusch seznamek 😀