Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
11. aug 2009

Lubinka, vsak aspon si pocvicis nemcinu, nie? ci to v slovencine vyplnujes? povedz si, ze radsej papiere a tak, ako keby ste to mali platit vy, no nie?

Jasne, ze musia preplatit oni, teda aj nasu pravnicku museli platit oni podla zakona, ale odmietli. No a ona nam rovno povedala, ze mozeme sa sudit, ale z ekonomickeho hladiska sa neoplati. Iba keby sme sa velmi chceli bit za pravdu. Nemame na to nervy. Kaslem im na hlavu. Na druhykrat si rozmyslim, ci si u Quelle objednam. Keby nesli do krachu, tak by im na zakaznikovi zalezalo a mozno by sme dostali aj nejaky Gutschein. Ale myslim si, ze im je to uz vsetko jedno. No ale ved uvidime, ci sa ozvu velki sefovia. Som to adresovala rovno im a doporucene ☹

lubinka9
11. aug 2009

jj miri, je to v nemcine. Len tie diagnozy tam pisat.. no sak to snad prostrednik ked tak doopravi.

a co tabletka uz zabrala?

mirusch
11. aug 2009

No, nemam migrenu, "len" Spannungskopschmerzen, na to mi najlepsie zabera Ibuprofen, dnes ale ako keby som lentilky jedla, uz 3 mam v sebe a nic moc teda. No neva. Pokial to nebude migrena, tak je to ok. Nerada by som mala pokazeny vikend, ked uz musim znasat MS.

Vidis, tak si teda precvicis nemcinu. Vyuzivaj kazdu prilezitost. Aj v obchode, kecaj, kecaj...

lubinka9
11. aug 2009

teda, ze 3! to mas fakt jak ruzove Smarties 😀

to ti vysla MS prave na to vyrocie a vylet? to je blbe

kleopatris
11. aug 2009

ahojky 🙂

teeda miri to quelle je fakt otras 😠 ale mas pravdu, ked krachuju je im to jedno 😠 a hlava je hnusna, ja neviem jak u vas, ale u nas sa meni pocasie kazdy den a to vplyva fakt hrozne 😒

lubi 315 euro, hmmm pekne, ale hlavne ze mas za to super starostlivost 🙂

my sme akurat boli v xxxluzi planovat kuchynu, tak sme si aj naplanovali nadhernu 😵 len skoda, ze nie sme milionari 😒 no co uz sak nam ostane ako investicia do buducnosti 🙂

lubinka9
11. aug 2009

cau kleo,
ty to tu tiez flakas! 😉

a ako ta kuchyna vyzera? My chceme tiez po prichode na SK vymenit. U nas to bude ale fakt nenarocna, neplanujeme tam zostat, nateraz je ale v havarijnom stave, hlavne elektrika, tak to musime riesit. Asi budeme riesit nejaku Ikea-cku.

kleopatris
11. aug 2009

no je taka biela, teda magnoliova biela a vysoky lesk a pracovna plocha je vo farbe helle walnuss, no taka hneda 😅 ale je krasna 😵 a made in germany 😀 sak jak inak u mojho manzela, a kupujeme aj vsetky pristroje nove...no je to palka, ale co uz 🙄
ikeu sme tiez kukali, vychadza o dost lacnejsie asi 2000-3000 eur, ale clovek fakt nemoze porovnavat kvalitu 😒 a hlavne by sme si ju museli poskladat a do toho si nejak netrufame 😒 a kedze ju chceme zobrat zo sebou, tak myslim ze ikea by to asi nevydrzala bez vacsej ujmy 😒

no flakam to tu, lebo som este stale mimo ☹ ale sak uz "len" necelych 6 mesiacov, to uz vydrzim 😀 😝

mirusch
12. aug 2009

Ahojte,
Kleo a planujete kuchynu? Nechceli ste sa stahovat do Nemecka? Ci si tu kuchynu potom budete moct zobrat? Lebo to mi znie, ako keby ste v Rak. chceli ostat na dlhsie.... 😒
My sme minuly rok tiez kukali po kuchyniach a takmer kupili jednu oranzovu, ale nakoniec sme sa predsa len rozhodli nasu staru zrenovovat, nova doska, nove pristroje a som celkom spokojna, usetrili sme velmi vela penazi a mohli sme urobit tu novu izbu... Ak sa raz prestahujeme, tak potom.

Lubinka, veru, ja som sa ohliadala na manzela a uplne zabudla na seba. No co uz. Mam Ladycup, takze to je ok, hodim si Panadol proti bolestia a ani nebudem vediet, ze mam. Akurat si to nase vyrocie neuzijeme inak 😖 😝 Ale nevadi. Skor sa moj drahy potesi, ze ma odo mna pokoj 😀

lubinka9
12. aug 2009

ranecko,

kleo, bielu s leskom? Ja chcem presne taku! Len ja ju chcem upravit na taky francuzsky vidiecky styl, to asi s doplnkami. Nesla by som ja do ultramodernej, pacia sa mi veci, ktore maju uz cosi za sebou alebo tak aspon vyzeraju. Ale biela mi pride kazdopadne prakticka, mne kazdy hovori, ze na tom hned vidiet spinu a ja, vsak ved prave preto! Kym je cerstva da sa lahko odstranit, taku co hned nevidis sa zazere a amen tma.
Ale stale rozmyslam ci by som aj pracovnu dosku davala bielu, neviem, ten moj ked sa raz za cas dostane do kuchyne, je to jak po vybuchu a na pracovnej doske zostavaju flaky od kari a pod. 😀 A to by bolo hned znicene.
A co ste vymysleli na zadnu stenu? Mne sa paci mala mozaika, ale asi horsie s cistenim, potom som videla farebne skla, to sa mi celkom paci, je to lahko udrziavatelne ale asi musis casto cistit.. no neviem..

A pokial chcete brat so sebou tak asi fakt Ikea neni vhodna, to jak zlozis, radsej nechat stat lebo to uz potom nieje rovnako pevne.

kleo a jak myslis, ze si "mimo"? som to nepochopila 😅

miri, tak ty takto manzela uhanas? 😀 Inak dnes mas muzeum, vsak? 🙂

zuzka11
12. aug 2009

Dobre ranko!

I ja se omlouvam za svoje absence, ale jsem ted tak silene rozjezdeni a rozlitani 😖 V nedeli jsme prebirali byt v Praze - jsem se nastvala - holky, dva, sloby dva spotrebice pokazili a vubec to nerekli, tajze ted na posledni hcvili musile resit opravu....zabila bych je, a to nemluvim o rozbitem svetle, ktere se uz nejspis nevyrabi - uz jsem ho nenasla v katalogu a zadelanem sporaku - takova ta privarena spina na varne desce, kterou kdyz by oskrabali hned, tak je to OK, takhle na tom necham ruce.........a do toho resit jeste Mnichovsky byt.......

Lubi - nejak mi uniklo, za co bylo tech 315EUR? A je ti uz dobre? jak se citis?

A Kleo co ty? Porad je zachod nejlepsi kamos nebo uz to prestava? Kuchyn me strasne bavila planovat....a mem bilou a na zdi sklenenou mozaiku🙂))))Nejsme my vsechny sestry? 😉 Jinak pokud jdete do bile, tak muzu jen doporucit kvalitni material, nejsou na nem videt ty otlapkane prsty a tak......ja sla do znackove, kamaradka od truhlare...na prvni pohled moc rozdil neni, ale ta udrzba....ja na ni skoro nemusim sahnout, a ona drhne denne.......

Miri - uzij si dnesni muzeum, koukala jsem ze dneska mate 25st - vzdycky rano sleduju i vas, a rikam si, jak tam mate 😀 A doufam, ze hlava uz OK...........je to strasna otrava 😖

lubinka9
12. aug 2009

ahoj zuzi,

no ten ucet prisiel za krvne testy, HIV, Toxo, krvny obraz, vysetrenia z Urinu, rotaviry,.. ja uz si to nepamatam a chlap to vzal uz do prace. Ale bolo toho kopec.

Inak sa citim fajn, len nejak posledne 3 dni zle spim. Ale zaludok uz neriesim, je OK.

a ten byt to nastve. Hlavne ked si clovek vsetko pekne sam osetruje a potom mu to cudzi znici 😠

zuzka11
12. aug 2009

Presne 😠 a to to chci a musim dat do poradku pred prichodem Gyroska........sakra prace.....

Ucet velky, ale myslim, ze jsi psala, ze vam to firma proplati, nebo se pletu? 😕 Hlavne, ze je ti lip......snad i Klee........

Jinak spani......ty nespacia spaci faze se ti budou stridat....ja se treba v nedeli probudila asi v 5 a konec...a to jsme sli spat asi v 01 a cely den byl hodne narocny, takze podle vsech pravidel jsem mela byt KO.......

lubinka9
12. aug 2009

no dufam, ze preplatia, i ked neviem ako s tymi vysetreniami ako NT, pripadne tripple, ktore nerobia standartne..
I ked nam by to na zaklade predchadzajucej anamnezy mali preplatit ale neviem ako sa postupuje. Musime o tom pohovorit najblizsie s Dr.

nevies ty ako o tu funguje?

a inak 35tt, zuzkaaaa ides do finale! ake su pocity? vsetko kupene? a ozaj Quinny uz dorazil?

kleopatris
12. aug 2009

dobre rano 🙂

no tak ta biela nie je uuuplne snehobiela, je to taka teplejsia biela, ale stale biela 😵 a myslim, ze je dost kvalitna (akoze povodna cena aj so spotrebicmi bola cez 16000 eur, ale sme to ukecali na polovicu...nechapem jak sa to da, ale da a to dobrovolne nam zlavili). a aj spotrebice sme uz vyberali take aby vydrzali aspon par rokov a som cela "nadrzana" z mycky 😀 ta je uuuuplne super a ma navrchu suplik na pribor, lebo neznasam ked sa vybera pribor z dolneho kosika a cely ho musim ochytat nez ho ulozim...v tejto pekne lezi a clovek ho moze chytat za rucku pekne 😵 a na zadnej stene mame teraz taku provizornu sedu tenucku dosku, lebo kedze ju budeme brat, tak doska sa bude vyhadzovat, tak sme brali to najlacnejsie 😝 ale i tak to vyzera super 🙂 no a mame tiez take okno v kuchyni z tych sklenych kamenov, ci jak sa to vola. a s tou spinou...hmm kaslem na nu 😀 sak sa umyje, v dnesnom svete chemickych pripravkov neni uz ani biela problem 😀
pracovnu plochu mame ako som pisala taku jak drevenu, jak parkety keby na nej boli, sme taku mali v mnichove a tam sa nam super pacila a nic na nej neni vidno, ziadny flak 😀 ani od kari 😀
joj ale som sa rozpisala 😀

no a mimo som, lebo som neschopna nejakej aktivity, stale len prezivam a pocitam dni k porodu 😒 mamka mna "potesila", pre nu bol porod (podotykam ani jedneho z nas neporodila skorej jak za 48 hodin porodnych bolesti) vykupenim 😝 ona, ze no tehotenstvo trvalo 9 mesiacov a porod len par hodin ...takze jednoznacne bolo tehotenstvo horsie jak porod....takze asi tak sa citim aj ja 😒 a neprestava, skorej sa to stupnuje ☹ na zaciatku som kecala s weckom tak dva dni, potom den dva pauza, ale teraz kazde rano a este aj v priebehu dna mavam falosne poplachy ☹ ale zvykam si, na konci mi to este bude chybat 😀 😀

miri ostavame este tak rok, rok a pol, nakoniec sa manzel a ja s nim, rozhodol dotiahnut ten projekt do konca - lepsie pre jeho karieru, a teraz ked cakame mimi, tak je aj super, ze mam mamku za rohom a pomoze ked bude treba 🙂 ale kuchyna pojde s nami kazdopadne 😀 len sa stahujeme do toho ineho bytu, lebo si neviem fakt predstavit ako by som nechala babo spat pri otvorenom okne, z ktoreho idu iba cigaretove vypary miesto cerstveho vzduchu...takze tak 🙂

som vam napisala roman 😕 tak vela zabavy 😀

zuzka11
12. aug 2009

Lubi krevni obraz, HIV plati pojistovna vsem normalne, a ty nadstandarty nevim - to zalezi na firme manzilka......jinak KO ti budou za tehotenstvi delat 3x.......
Dr.nic vedet nebude, zalezi jak se k tomu proste postavi pojistovna.....

ja? ted pisu OK, ale muze se to zmenit kazdym okamzikem.......vcera v noci hnusne krece do nohy, boli to jako blazen, ale je to vcelku "prkotina", jako ze o nic nejde.......brisko uz prehlednout nejde, i kdyz v metru jde, protoze me opravdu zatim jeste nikdo nepustil sednout, vsichni radsi zavrou oci a delaji ze spi nebo si zurive ctou🙂)))

A ted resim hlavne udrzet G. v sobe jeste aspon 2 tydny a zvladnout stehovani.......a uklid, protoze byt byl predtim skoro novy a ja ho pro svuj pocit, a to nejsem zadny uklidovy fanatik, musim mit cisty, nez do nej prijdu s miminkem......a aby byl proste nas, abych se nemusela bat jit do sprchy, na zachod......

Jinak Quinny dorazil uz asi pred mesicem, ted je u nasich v CR, a jestli mam "vsechno"? Neviiiiim, uvidi se az co bude chybet🙂)))

Co ty, kdy si das do profilu ty tydny? Po jake kontrole?

kleopatris
12. aug 2009

zuzi to fakt nastve s tymi najomnikmi 😠 my aj ked sme v najme sa snazime veci nenicit, sak to je hrozne...jasne nezaobchadzam s tym jak svojim, to musim priznat, ale urcite nic nekazime, neskrabeme zamerne a plochu na varenie cistim poctivo uz len kvoli sebe, sak nechcem mat kuchynu jak prasa aj ked neni moja....
a pride ti s cistenim niekto pomoct? sak to budes mat velmi narocne s bruskom tesne pred porodom drhnut byt ☹

zuzka11
12. aug 2009

Kleo pomuze mi manzel, ale znas to, bude to delat chudak poprve......tak neco udela aneco budu "dopohody" delat ja, az on bude chodit do prace.....takove prijemne dopoledne se sporakem, no neber to🙂))))

Tam to te opravdu lituju, ja az na nervy na zacatku mela doted tehotenstvi super, ze me naprosto neomezuje......moc te obdivuju, jak to snasis........

kleopatris
12. aug 2009

ale ty si si prezila ovela viacej 😒 nam sa aspon zadarilo hned a nejak ro uz vydrzim 🙂 vsade pisu (asi ako utechu vracajucim mamickam 😀 ), ze ked je nam zle, tak je babatku o to lepsie, no co by som pre male neurobila 😀

no a moj manzel tiez pomaha, ale vacsinou musim este dolepsovat po nom 😅 on len tak akoze aby bolo upratane

lubinka9
12. aug 2009

zuzi, jo jo, ale ked sa vyjadroval Dr. o pripadnej amnio povedal, ze to by malo byt preplatene automat, kvoli tej anamneze. Tak som myslela, ze aj to ostatne. No ved sak sa ho skusim spytat, je moc mily, ked nebude vediet tak proste nebude.
KO 3x, hej to som zistila. Mne robili teraz aj protilatky, chlamydie, krvna skupina,.. no fakt toho bolo dost. Tak snad ta cena zodpoveda.
Inak my to musime zaplatit najprv zo svojho a potom sa budeme dotahovat s poistovnou 😒

a ako padne Quinny do ruky? Povozila si babiky? Ja som citala nejake recenzie, jedine negat. co sa viac x objavilo, ze ma malu vanicku. S fusakom polrocne dieta - to je uz problem vraj, neviem.. Vies ja budem chciet vediet od teba ako si spokojna. 😉

zuzi, tak si tam radsej zaplat nejaku pani na 4hod. nech drhne, ved s tym bruskom a aby gyrosek si to nerozmyslel skor..

midsumergirl
12. aug 2009

ahojte babenky!!Odkial ste??Ja zijem momentalne uz pomaly treti rok v Uk a rozhodli sme sa, ze sa tu pokusime o babetko 😉

kleopatris
12. aug 2009

ahoj midsumergirl 🙂

vela bab je tu z nemecka, ja som momentalne v rakusku a este tu mame taliansko a teraz aj anglicko 🙂

zuzka11
12. aug 2009

Lubi - to je jedine negativni, co jsem na nej taky cetla a slysela, ale jak jsem si to propocitala podle stari, tak u nas OK🙂)) Ty mas rodit v zime, tusim, takze taky OK....letni miminko nedas do fusaku 😉

A do ruky padne hezky, dobre se s nim manipuluje, designove je uuuzasny....ale vic napisu, az ho poradne "osaham"

Mid - uz tu byl i nekdo z UK, ale holcina se tusim asi dva mesice neukazala.........pak tu byla i USA, ale jak pise Kleo, prevazuje Nemecko 😉

midsumergirl
13. aug 2009

no ja som sa zatulala do uk..a trochu som to doplietla, zijem tu vyse dvoch rokov, ake mate inak skusenosti s lekarmi v zahranici?tu v uk, sa ku gynekologovi na nejake preventivne prehliatky ani nechodi, baba ked je tehotna navstevuje porodnu babu alebo take nieco..no neviem neviem..vsak uvidime to budem riesit ked to bude opodstatnene..pod 😉 lozene //

zuzka11
13. aug 2009

hali halóooooo, dobre ranko!

ja pokracuju se Stepfordem, dneska jsem na rade kuchyn a koupelna se zachodem....holky, uplne se stydim, ja nejak co tu jsme , zapomnela myt mikrovlnku, ted jsem se na to vrhla 😔 😕

A tridila jsem obleceni, zbytek jdu ted nanosit do popelnice.......saaaaafra to se to stehoivani blizi....a zitra a v sobotu parbicka na rozloucenou.........

jak se mate pri ctvrtku vy?

Jo, aa aby to nebyly samo soklive veci, tak jsem zbodla hned po ranu bombosku, kterou jsem dostala k svatku 😔

mirusch
13. aug 2009

Aaahojte,
uf, Zuzi, ja som uplne zabudla na tvoje meniny!! 😅 Ako tu nemam kalendar, tak meniny vypustam z referatu...
Takze dodatocne vsetko najlepsie 😉 A inak, zvladas taku zataz? Nemala by si sa setrit? 😕

Skus mi este napisat, kedy sa to presne stahujete, uz som sa na to pytala. Diky.
A vasu novu adresu v Prahe - do IP alebo mailu. Diky.

Ahoj Midsumergirl, mali sme tu babenky aj z UK, aj z Irska, nejaky cas sa ale neukazali. Ja som zila 3 roky v UK, tak viem, ako to tam je, zdravotny system sme tu uz parkrat rozoberali...anglicky je uplne naprd, ked to tak mam povedat, cloveka radsej nechaju zomriet (viem o com hovorim). Pokial teda nie je privatne poisteny, vtedy dostane starostlivost aka je bezna v inych krajinach. Nechapem to. Je to smutne. Tak ti prajem, aby si nemala ziadne problemy radsej.
A v ktorej casti zijete?

Kleopatris, no teda, budes to mat teda este vesele. A ani Dr. nema nejaku radu? Je to des, ked je cloveku zle. Mne teraz bolo 2 dni, z hlavy, mala som sice len bolesti hlavy, nie migrenu, ale bolo mi trochu aj od zaludka, zaroven som bola hladna, no fakt som nevedela, ci jest, ci radsej nie, tak mat toto 9 mesiacov, tak si to asi hodim 😝 Obdivujem ta, fakt. Ale aspon mas nieco, co mozes svojmu pubertackemu dietatu, ked bude vymyslat, oplieskavat o hlavu 😀 ...ja som sa s tebou tak natrapila a teraz ty takto!... 😀
Inak 16000 EUR za kuchynu 😨 😨 Aj 8000 je strasne vela. My ked sme kukali, tak len okolo 2000 sme boli schopni minut, nakoniec sme len renovovali staru. Tiez mame svetlu - bezovu, ale ziaden lesk, ved je stara, ale coze, vyzera dobre.

Vcera sme dokupili do novej izby este lampu, stolicku a v pondelok nam dojde gauc. Tym padom sme skoncili a nejaky cas bude musiet byt klud, tento rok sme mali riadne vydavky. Hm....manzel chce novy pocitac na Vianoce, aj ked nechapem, ked stary (3 rocny!) ide a mame aj notebook. A telku do novej izby... No moje nervy. Este ze nemame deti 😅 Sme tak isli raz okolo kocikov a veci pre deti a sme si povedali, ze teda tie peniaze, co "usetrime", kedze nemame deti, mozeme vrazit do seba. Taka mala utecha.... 😔

Ozi, zajtra rano frcime na 3 dni do Würzburgu, tak tu nebudem, aby ste nepatrali 😉 Ozi, musim vypatrat, ci Schnucki este zije...

lubinka9
13. aug 2009

caaaute,

ja som prave zlopla obed, rybu so zemiakmi a zeleninova priloha a chystam sa na Unterricht. Snad ma lektorka nenecha stat pre dverami jak naposledy 😝

zuzi, vy tam nemate nieco take ako zber satstva? Len u nas na dedine viem o dvoch kontajneroch kde sa to dava. Lepsie ako to vyhodit do smeti.
a mikrovlnku ja necistim, nepouzivame ju totiz 😉 a tiez sa pridavam dodatocne ku gratulacii, som nevedela, ze to je narovnako s SK kalendarom. Ja som slavila v nedelu, sme boli v Gasthause jak som pisala. Dala som si DE specialitu, zemiakove knedliky, kyslu kapustu a koleno! 😀 Sak okrem toho furt zujem len ovocie a zeleninu 😝

miri, tak si to uzite! a oddychni si. 😵

zuzka11
13. aug 2009

Holky moc diky za gratulace, ale tak jsem to nemyslela! 😉 jako ze mi musite gratulovat, jen jsem se "priznavala" ke svemu hrisku 😀

Miri - zatim zvladam, ale ted citim, ze G.tvrdne, tak si hodim nohy chvili nahoru.....prece jen musi jeste chvili zustat vevnitr.........teeeda, a kde jste narazili na lampu a sedacku? Vyfotis nam nebo je nekde obraze na netu?

Lubi - jis pekne zdrave, ryba, brambory, zeleninka......jsi strasne vzorna 😀 Uzij si Nj, snad na tebe tentokrat nezapomenou 😉
Jinak sber satstva tu je, ale tohle bych tam nedala, pak mame nachystane igelitky, ktere tam povezeme - neni blizko........

Jeste se zeptam - nemate zkusenost s pripravky do mycky Denk mit z DMka? Vcera jsem od nich koupila odvapnovac na konvici - super a mam od nich cistic trouby - taky jsem spokojena....a rikam si, ze ten Somat a calgonit jsou o dost drazsi......

Miri - uzij si vyrocni roimantiku, pozdrav schnucki, pokud je nekde na prijmu a ja ti napisu IP, OK?

kleopatris
13. aug 2009

ahojky babulky 🙂

zuzi aj ja takto oneskorene, vseeeetko naj k meninkam 🙂

konecne stvrtok 😵 dnes ocakavame navstevu - svokrovcov - a budu u nas az do 24.8. Neviem ci som uz spominala...tak sa tesim, jak budem mat na krku navstevu a este moje stavy 😒 no ale sak vedia, jak to so mnou je, tak dufam, ze pochopia. Aj ked mne sa to zda strasne dlho skoro 12 komplet dni 😒 mozno som hnusna, ale nezda sa vam to prehnane prist na navstevu na 12 dni??!! a to nie su z australie alebo ameriky....len z nemecka.

lubi boooze jak ti zavidim ze mozes tak zdravo papat, ja som na zaciatku nemohla ovocie ani zeleninu, teraz do seba natlacim aspon nejake to ovocie, ale papriku alebo rajciny brrrr ani citit ani vidiet 😖

mirusch sak ja uz teraz nadavam drahemu, co za "potvorku" mi tam pustil, ked mi uz teraz robi tak zle 😀
jeee poviem vam story, co mi mama hovorila o segre 😀 ona jak bola v bruchu sa strasne rada hravala s maminymi rebrami 😀 zobrala pasticku a vrzgala s nou hore dole mame po spodnych rebrach, asi sa chuda nudila 😀 a vraj to riadne bolelo

a pripravky z DMky, ja pouzivam vela veci, ci uz na pranie alebo ine cistice. a do mycky mame teraz sol od nich a super, nevidim okrem ceny rozdiel. Ja celkovo zboznujem DMku 😵 by som tam nechavala tisice 😝

zuzka11
13. aug 2009

Kleo dikes! ja mam DMko taky rada, ma fajn atmosferu!

A segra je teda asi pribuza Gyroska, az na to, ze on mi presne to same dela nozickama......nekdy sranda, ale kdyz se do toho pusti tak to opravdu boli....prste tam tak satra....a satra.......

Navsteva na 12 dni mi prijde sakra hodne, sakra hodne........asi jsem sobec, ale meli jsme tu v kvetnu svagrovku s kamaradkou na 5dni a uz i to bylo dost 😕

mirusch
13. aug 2009

Zuzi, my vieme, ale aj tak sme ti popriali vsetko dobre 😉
No, tak ten DM pripravok do mycky som kupila minule. Ako, umyje v pohode, len sa mi zdalo, ze mi od neho smrdia pohare na nieco. Teda, neviem, ci z toho, ale predtym mi nie, ked som pila mineralku zo skleneho pohara, tak mi tak divne zapachala. Zacali sme kupovat iny druh vody, som si myslela, ze to tam je chyba a stane sa, ze aj tato smrdi. Ale ako hovorim, neviem, ci to je kvoli prasku. Prave mi konci, tak umyjem inym a poviem ti 😉 Ale celkovo som s tym spokojna, umylo rovnako ako drahy Calgon. Celkovo som z DM vyrobkami spokojna. Su super, aj ked su lacne 😉 Pouzivam aj na oci, aj ako pletovu vodu, hol. gel, vsetko super. Mam DM tiez velmi rada.

No, tak lampu sme nevedeli nikde najst, normalnu stolovu, jasnejsiu halogenovu lampu, proste som nechapala, v ziadnom specializovanom obchode, nakoniec sme v Ikei nasli. Aj stolicku. Kukala som po nabytkovych obchodoch, proste normalnu drevenu alebo uz aku stolicku, co sa na nu aj za stol da sadnut, aj nejako vyzera, potrebovala som len jednu. Proste nic. Nakoniec v Ikei, z bananovych listov, cize aj super optika, aj je pohodlna. Sice 69 EUR, ale uz mi to bolo jedno.
A gauc sme v Möbel Höffner, taka bezova Sofabett, dvaja sa na tom vyspia, nie vysuvaci, ale rozkladaci gauc. Aj s vankusmi. Povodne stal 400 EUR, ale 3% zlava a kedze sme si dali vymenit kartu za plastovu, tak dalsich 30 EUR dole, cize nas to nakoniec vyslo na 350 EUR, sme spokojni. Uz sa nan tesim. Fotky budu buduci tyzden, pekne vsetko pofotim a poslem vam.

Kleo, jedz, na co ti pride chut, telo a babatko vie, co mu treba a ked bude chciet cokoladu, tak mu das cokoladu a hotovo, hlavne nech ti to ostane v zaludku 😉 Ja som si vraj pytala tresku, mama toho jedla na kila 😀

Lubinka, ani nehovor o jedle, ja som si nasadila dietku, teda namiesto obeda pijem vitaminovy napoj z lekarne, celkom zasyti, teraz si idem dat dusenu zeleninku. Ale zajtra, len pockaj, mame v cene 3-chodovu veceru, tak to si teda zgustnem!!! 😝