Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
25. jan 2010

ok tak dobru nocku vam prajem 😉 a ja sa idem venovat drahemu 😉

lubinka9
26. jan 2010

ranko,

som tu a vse vyzera byt OK. Len ma vcera chytila taka divna nalada z toho ako sa to blizi a ci som sa rozhodla spravne a tak. Tak som vam tu nechcela kazit atmosku. Kadejake papiere som podostavala, upozornenia, treba mi vybrat si druh anestezie.. som ani nevedela, ze tolko existuje. No a podpisat to musim pred lekarmi.
Termin mi dali na 3. februarovy tyzden. A malinky slonik nebude, odhad vahy pri porode je ca 3 kila. Uvidime..
Inak prietoky OK, Placenta sa od 23tt drzi stale na stupni I. Co som rada.
Ale ved co by som chcela mat slonika ved sa neprejedam, sladke minimum, same zdrave veci, ovocie, zelenina. Chlieb len celozrnny.. Ved som doteraz pribrala nejakych 11,5-12kg.

ivi, blahozelam a nech je vsetko v poriadku aj nadalej.

blondy, mala je nadherna 😵 vela zdravicka

meleri, mirusch, dufam, ze ste uz zdrave 😉

kleo, tak s tou misou sa rozlucis asi az pri porode, ze jo? 😉

emily, uz zacinam byt aj ja zvedava na ten tvoj test 😉

schnucki
26. jan 2010

dobre ranko,

lubi teda ty jsi nas ale napinala 🙂 .... jsem moc rada ze je vsechno ok, to me moooc tesi .... 3.tyden v unoru, uz si to pisu 😀 ....
premyslis nad tim jestli je cisarem spravne? chapu to dobre? .... klidne ses nam tu mohla vcera vyzpovidat, vzdyt od toho jsme tu 😉

lubinka9
26. jan 2010

ahoj schnucki, uz si zdrava?

jj, rozmyslam presne o tom. Doteraz som myslela hlavne na maleho ale jak sa to blizi a viem, ze nebude privelky zacinam mysliet aj na seba. Ako operacia, co sa vsetko moze stat, ake to bude po nej a do buducna a tak.
Len nejak sa zial nerozhodujem sama. Moj otec je tiez lekar a ten si vyslovene praje aby som sla CS. Moja mama je tiez malinka ako ja a obidva porody mala velmi tazke. Lenze my sme s brachom aj boli vacsi a mama dost pribrala. A tatko to vsetko porovnava.
Viem, ze mi tu napisete, ze rozhodnutie je hlavne na mne ale nieje to take jednoduche, zial ☹ A este po tom vsetkom co mam za sebou, nemozem nic riskovat.. mam to stale v pamati a neviem ci by som to zvladla.

schnucki
26. jan 2010

jj, uz je mi lip, krk uz me davno neboli a ryma se pomalu ztraci .... jen se mi zas udelal opar, tech se nezbavim 😝

a rekla jsi doktorovi ze mas obavy a ze si nejsi tak jista?? .... ono se tezko radi, ale tatinek by vas nemel srovnavat, dela si urcite starosti, ale nemel by to srovnavat ....

a co si zkusit napsat listek s plusy a minusy?

myslim na tebe, cmuk

blondynka400
26. jan 2010

lubi, ahoj, no konečně, už jsem sí říkala, co s tebou je 😵
Jojo, to rozhodování není lehké, to znám. V podstatě jsi v dost podobné situaci, jako jsem byla já, i když z malinko jiných důvodů... Těžko ti poradit, každopádně udělej to tak, jak to cítíš ty, a ne to co chce táta nebo přítel. Já jsem dala na svoje vlastní pocity, šla jsem si za tím a vyšlo to.
Každopádně přirozený porod je vždycky lepší, jak pro maminku, tak i pro dítě... Já osobně jsem toho názoru, že přirozeně to zkusit přeci můžeš, a na císaře je čas vždycky. Já jsem si řekla, že riskovat nebudu a při sebemenším náznaku, že by mohlo být něco špatně, jdu na CS...

schnucki, opar? Doufám, že mi ho zas nepředíš 😀

emily327
26. jan 2010

ahoj Lubi, tak som rada,ze si ok. Urcite je to tazke rozhodnutie, ale ako si sama pisala, ze to nie je len tvoje rozhodnutie. Nehovorim,ze vzdy lekari maju pravdu ale ak by si mala rodit spontanne a ublizit tym sebe a aj malemu, tak to nema cenu riskovat. Tazko ti budem radit, kedze neviem podrobnosti a nase nazory si mozes iba precitat ale aj tak sa musis s pomocou lekarou rozhodnut sama 😉 a ty sa urcite rozhodnes spravne 🙂 Neboj sa, urcite to zvladnes a vsetko bude ok. Mam za sebou uz 2 operacie a po prvej ma nevedeli prebrat velmi dlho, preto ked som sla na tu druhu, tak som sa velmi bala, ale to je pochopitelne. Vsetko dobre dopadlo a clovek musi verit,ze bude vsetko ok 😉 ja ti velmi velmi budem drzat prsteky a budem na teba moja mysliet cmuk je to vec, ktoru mozes ovplyvnit iba ciastocne, vsetko je v rukach lekarov a preto je zbytocne sa stresovat 😉 Musis mysliet pozitivne ( ak to pojde) a verit verit verit a tesit sa na malinke 🙂

kleopatris
26. jan 2010

no lubi to som rada, ze ta vidim 🙂 uz som sa bala, ze si ta tam hned nechali 😖
a s tym CS, hm ja tiez netusim, ale jak pise blondy, CS sa da urobit aj pocas porodu...a myslim si, ze prave v nemecku nebudu nic riskovat a nenechaju ta najprv riadne vytrapit, jak to vraj robia na slovensku a tak. a mozno by ti normalny porod pomohol tak nejak spracovat aj ten minuly zazitok 😔 a mala by si konecne krasne spomienky s krasnym koncom 😵 lekar ti nehovoril, ci by si to fyzicky zvadla? myslim sirku panvy a tak?

schnucki chudatko, ty mas tie opary stale 😒 ja ich mavam teda velmi casto, ale teraz klop klop klop za tehu ani raz, dufam, ze to tak aj vydrzi 😅

baby taka otazocka, od ktoreho tyzdna klesa brusko pred porodom? a ja tieto posledne tyzdne skoro vobec nepriberam, je to ok? lebo babo by prave teraz malo najviac priberat a ja nic 😕 no ale mozno som ho chudaka vykrmila uz predtym 😝

meleri
26. jan 2010

Blondy,

tak to je super, jen tak dál! hlavně že je ti dobře. počkej měla jsi peridural (ted nevím jak česky)? já se přiznám že pokud budu rodit ještě někdy normálně tak bych taky chtěla bez...

takže malá asi spí dobře? tak to je fajn, aspon si můžeš pěkně odpočinout..

Lubi,

nemoc se nás s malým drží jak sviňa....už mě to nebaví furt skuhrat..už je to třetí týden..

tý jo po tom všem co píšeš tak chápu že po tom co si zažila že máš strach, jako to by měl fakt každý, kdybych byla na tvém místě asi bych taky volila ten c. řez...jasně rodit normálně je stokrát lepší ale zas žít až do konce těhotenství ve strachu a pochybách to teda není moc dobré pro miminko a ani pro tebe..

Schnucki,

tak ať se to spraví...já jsem tentokrát vyzkoušela lanolínovou mast od Babylove, je to teda správně na poraněné bradavky při kojení ale teda na ten opar mi to sedlo.. 😅

čaute!

emily327
26. jan 2010

zienky chcela som vam popriat pekny dnik, utekam do prace, ale budem tu vecer, zatial MS neprisla hoci vsetko tomu naznacuje,ze coskoro pride. Ak nie tak zajtra rano urobim testik a uvidime 😉 pa pa

lubinka9
26. jan 2010

kocky dikes za podporu, viem ono sa tazko radi, ja by som tiez asi nevedela poradit..

ja mam proste take stavy raz hore raz dolu, raz som presvedcena, ze vsetko dopadne OK, inokedy ma prepadnu pochybnosti ale to je asi normalne.

ist cestou, ze prirodzeny a keby daco tak CS urcite nechcem ist. Zbytocne to zvysuje rizika.. Ak je vsetko dopredu pripravene aj operacia prebieha v pohodovej atmosfere, lepsie ako keby to trebalo vsetko chystat narychlo a stresovat a tak. Verim, ze su tu profici a tym, ze je tu pravo volby operuju denne a je to pre nich rutina.

no a nejaky zoznam s plusmi a minusmi to asi tiez nejde celkom jednoducho, pisala uz aj Blondy, kazdy bod ma este aj svoju prioritu..

kleo, to je velmi indi vindi, niekto ma poklesnute od 36tt, niekomu klesne tesne pred porodom. A neboj s tym priberanim, maly je vykrmeny v predstihu 😉
no a s tou panvou, v prvom tehu hned na zaciatku ma merali a Dr. povedala, ze tak max 10kg pribrat ak by som chcela prirodzene. A i tak sa tvarila, ze hmm..

ivanajelinek
26. jan 2010

Ahoj Lubi, som rada ze je vsetko v poriadku...Sme sa uz o teba vcera bali, ked si sa ani neukazala...
Ja som prisla akurat od zubarky, dala mi taky roztok na zapalene dasna, ale v pribalovom letaku je, ze nemozu pouzivat tehotne..Tak neviem..Este som jej povedala ze som tehu, a ona mi predpisala toto..Tak neviem ci mam zavolat frauenärztin alebo to mam zacat kloktat... 😖

Inak Schnucki, si tiez stale tak unavena ako ja? Neviem ako to prezijem v robote (nasledujuce 3 vikendy), budeme pracovat aj okolo 17 hodin denne..Nasmu sefovi patri aj Festhalle, tam byvaju koncerty,muzikaly a tak, a teraz tam zacina Fasching...Tak som zvedava.. 😒

meleri
26. jan 2010

Lubinko,

tak vidíš, určitě se tím tak netrap, přistup na to jako že ten cís. řez bude a že je to určitě bezpečnější...
držím ti palce ať to dobře dopadne!

Emily,

dík měj se hezky, a at ty mencky nepřijdou!

schnucki
26. jan 2010

lubi holky to napsali hezky, den na svoje pocity jako blondy a vsechno bude v poradku 😉 .... pokud nechces riskovat, tak neriskuj .... kazdopadne jsme pri tobe 🙂

blondy budu se snazit ti ho neposlat 😀

kleo ja doufala ze me taky minou, ale je tu a zas radne 😝

emily no ja jsem na tebe zitra zvedava ... drzim palecky 😉

meleri ja ted nejakou masticku mam, tak snad pomuze .... to bych neverila ze i neco takoveho pomuze 😀

ivus ja jsem casto unavena, hlavne vecer .... a pokud neco delam, jedu do skoly nebo i nakoupit, tak se pak musim na nejakou dobu natahnout .... v sobotu jsem pri nakupu byla uz vynervovana, protoze uz jsem nemohla stat .... snad to v praci zmaknes a nebudes toho mit moc ... jinak ja bych se poradila s doktorkou nez zacnes kloktat, me bylo receo ze hlavne ze zacatku by se nic nemelo ....

ivanajelinek
26. jan 2010

No asi jej zavolam a poradim sa s nou. Ja som tiez akurat teraz hodinku lezala, musim ist aj nieco porobit..Ale sa mi hrozne nechce..najradsej by som zalahla naspät na gauc..

Idem aspon zacat varit veceru..a trosku upratat 😖

mirusch
26. jan 2010

Ahojte babule, uf, len precitat vas mi zaberie pol hodinu, ten cas tak strasne leti, nic nestiham a to som chcela dnes este vyriadit. Ale asi sa pozbieram a urobim to, lebo potom sa budem nervovat, ze to nie je urobene a zajtra nemozem, lebo som v muzeu a potom ideme robit s kolegynou groupies tomu Hischhausenovi. Som zvedava ci ho vobec stretneme, ale no, keby sme ho nestihli pri prichode, tak sa zrejme vrubeme dnu, vsak su to kolegovia tam, tak pozname cloveka, co by nas pustil. Ale ani sa mi velmi nechce, uvidim, ci budem mat naladu zajtra, aj ked kolegyna je nadsena, tak musim s nou 😝

Lubi, aj ty depkujes? jaaj baby, vsak sa teste ... Ja viem, nie je to lahke, kazdy ma svoje strachy, viem si predstavit, ze ja by som bola panika sama. Ale teraz nechapem, ty zvazujes aj prirodzene? Som to pochopila tak, ze CS je u teba uz rozhodnuty. Ak ano, tak uz proste nerozmyslaj a tes sa na babatko. Vsetko bude dobre, aj Zuzka dobre zvladla, aj Blondy, neboj nic.

Ivanka, ja by som to neriskovala. Porad sa s gynekologickou, ale ak tam je napisane, ze nie pre tehotne a ty si prave v stadiu, ked sa babatku vsetko utvara, vsetky tie sustavy a organy, tak ja by som radsej nie. A ak mas kloktat kvoli zapalu, tak si radsej kup salviovy caj - najlepsie sypany a kloktaj si s tym (po vychladnuti), to je tiez proti zapalu a mne to tiez zubar odporucil, ked mi vyrezaval zub.

Meleri a preco vlastne nejdete k Dr. po antibiotika???

Kleo, neboj nic, aj tvoje babatko je v poriadku a ked chces silou mocou priberat, tak do seba hod nejaku tortu 😀

meleri
26. jan 2010

Mirusch,

řeknu ti to upřímně - nemáme prachy! stálo by nás to 50 euro a ty by nám vrátili až za měsíc...ale už je líp, jak finančně tak zdravotně..

Jo Schnucki je to na pytel s těmi opary, hold to už člověk má napořád...zkus se víc mazat na těch místech kde to míváš, třeba jeslti to máš pod nosem maž se častěji nějakým mastným krémem i když opar nemáš...celkem to pomůže, ale vždycky ne...

Ivanko,

odpočin si pěkně...🙂

ivanajelinek
26. jan 2010

Mam jednu otazocku..akurat som bola na wc-ku a mam taky hnedy vytok.Je to normalne alebo sa deje nieco zle? Ja mam tak hrozny strach...

schnucki
26. jan 2010

ahojik mirusch,
tak to vypada ze uz je ti lip, to je moc dobre 🙂 .... jak je manzelovi? .... a to by nemohla jit s nekym jinym kdyz se ti nechce?? ale ja taky nerada odrikam neco co jsem slybila ....

ivus me tu holky rikali ze to muze byt treba praskla cevka, protoze male roste a doktorka mi rikala ze pokud nebudu krvacet, tak je vse v poho ... je to moc nebo jen tak lehce??

jinak jsem byla dneska na urade a ja tu apostilu nepotrebuju .... potrebuju papir ze jsem schopna se vdavat, rodny list a pas, takze docela pohoda .... jedine co se bojim ze ten papir ze jsem schopna bude trvat, zkousim volat a psala jsem emali, ale budu asi muset to nasim rict .... ale zaobalim to by jim nedoslo ze jsem tehu 😀

ivanajelinek
26. jan 2010

Neni to moc, zatial... budem to sledovat a uvidim..ale aj tak si robim starosti, ci je vsetko v pohode...

Vidis, takze nepotrebujes az tak moc vybavovaciek..A to co tam musi byt na tom papieri, ze si schopna sa vydat alebo ako? 😨

meleri
26. jan 2010

Ivanko,

hnědý výtok jsem neměla ale prý je to docela normální, zezačátku, tak myslím že to nevadí...jinak během těhotenství je pak výtok celkem pořád z té zátky v děl. krčku. neboj! odpočívej, snaž se být v pohodě!

schnucki
26. jan 2010

ivus ja nevim jak se ten papir jmenuje cesky, ale stoji tak ze nejsem v cesku vdana a melo by tam byt i par informaci o priteli, takovy potvrzeni ze se tu muzu vdat .... kdyby jsme se brali v cechach, musel by to mit pritel taky ....

pozoruj to, ale snad ze byt v klidu, pokud bys zacala krvacet tak musis hned k doktorovi, ... bude to v poho 🙂

mirusch
26. jan 2010

Ivanka, zatial vytok sleduj, ak by bol len hnedy, tak to nevadi, ale akonahle by zacal byt cerveny alebo by trval predsa len dlhsie, tak radsej hned chod. Hned!! Oni vedia krvacanie zastavit. Radsej ist zbytocne k Dr. ako ist neskoro.

Schnucki a to ako ze nepotrebujes apostil? To je kvoli EU alebo ako? Tak to nemas take zlozite. Ten papier, ze si schopna sa vydavat, to by nemalo dlho trvat, teoreticky 10 min, kym to vytlacia, no ale ktovie kolko si taky uradnik zoberie casu, vsakze. Najlepsie je fakt, ked tam niekto pojde osobne. A potom to tu musite dat prelozit (ale daj kopiu, nikdy original z ruky!). No, skus to nejako zaobalit, ak sa ti to podari 😀

Ivanka, aj moj manzel musel mat taky papier, ze je schopny sa zenit, my sme sa brali v SR. To je bezna vec. Proste ze nie je sisi a ze nie je zenaty a tak. 😝

Meleri, uf, to vazne? A vo Francuzsku nie je taka normalna poistka, ze proste ti to poistovna rovno zaplati, ako v CR? Ale to nie je az take super, ze ked nemas peniaze, teraz nepojdes k Dr. a ktovie co sa z toho vyvinie. Kurnik s takym zdravotnictvom. A keby si mala nieco zivotohrozujuce, tak ta musia zobrat nech sa deje, co sa deje, nie? aj bez penazi....Tak hadam ti uz bude lepsie.

schnucki
26. jan 2010

ja jsem teda tady za antibiotika platit nemusela, to je fakt ....

mirusch pani koukla do nejaky knizky, a tam stala mezi jinejma i ceska republika, tak pani povidala ze netreba .... vzala si na me mobil, ze kdyby jeste neco treba tak mi zavola, nebyla si totiz jista jak je to s tim -ova ...

mirusch
26. jan 2010

Schnucki, to je dobre, ze sa o teba takto stara. aj na mna si musela vytiahnut nejaku knizku 😀 😀 Proste na nas si budu dobre pamatat, ked sme take extra 😀 Ale nech ti radsej vsetko zisti. Aj ked si myslim, ze v DE budes automaticky bez -ova. Len potom si to musis vybavit v Cechach, ci nepotrebujes nieco vyplnit, lebo neviem, ci oni to tiez automaticky uznaju.

kleopatris
26. jan 2010

hm schnucki to vam treba vazne malo papierov 😲 mozno to bude mirusch tym, ze my sme slovenky a brali sme sa na slovensku, lebo ja som uz tiez pocas EU mala svadbu....ale mne sa zda, ze skorej slovaci na uznanie nasho manzelstva potrebovali viacej kravin a tie apostily okrem ineho...tak sa schnucki radsej este opytaj co potrebuju v cechach aby vas uznali za svojich 😉 i ked na to je dost casu, to treba az po svadbe 🙂
a ten papier, ze sme slobodni atd.sme potrebovali obaja 🙂 ja pre nemcov a on pre slovakov a teda tie preklady nas stali skoro viac jaj svadba 😀 😝

no mirusch ze by som ho chudaka bombardovala tortou? 😀

ivi oddychuj, ja som take nieco tiez nemala, ale mozno blondynka, ked pride by ti vedela povedat, co je ok a co uz nie

meleri to je fakt desne s tym zdravotnictvom 🤐 a to som sa jak "dievca z dzedziny" myslela, ze vsade na zapade je super a len slovensko je divne...pomaly zacinam dochadzat na to, ze sme viacmenej na SK a v CR na tom boli velmi dobre....

inak som nejaka nervozna, maly sa strasne malo hybe 😒 niekedy pochybujem, ze tam vobec je 😖 dufam, ze to je fakt len nedostatkom miesta...uz aby bolo zajtra, tie kontroly na konci raz za mesiac sa mi zdaju fakt malo ☹ tak vela sa teraz moze stat a nikto nas ani nepozrie..ach jo

ivanajelinek
26. jan 2010

Tak bola som este 2 krat na wc-ku a nic..tak bud to bol len poplach alebo neviem...Je to inak normalne ze beham skoro kazdu pol hodku na wc? No my sme to mali s papierovackami trochu lahsie, brali sme sa na slovensku a obaja sme slovaci...

Kleo a ty mas za muza tiez nemca? A neviete ako to potom nahodou bude, ked porodim dieta v nemecku ale obaja sme slovaci, ze ake obcianstvo dieta dostane? A po kolkych rokov mozem vlastne poziadat o nemecke obcianstvo?

kleopatris
26. jan 2010

ivi neviem presne jak to je, ked ste obaja slovaci, ale ja predpokladam, ze vase babo nebude mat narok na nemecke obcianstvo 😒 lebo v nemecku plati "krv a nie miesto narodenia" - tak nejak to hovori moj manzel, cize babo berie vase obcianstvo
a vy kedy mozte zaziadat, neviem ci to este plati ale bolo myslim az po 8 ci 10 rokoch pobytu 😒 ale teraz vramci EU je to mozno skorej. U mna je to po 3 rokoch pobytu v DE a z toho musim byt dva roky za nemca vydata...

kleopatris
26. jan 2010
meleri
26. jan 2010

Mirusch,

ne tady je to tak že zaplatíš a za pár týdnů nebo měsíc ti to přijde zpátky asi až na 5 eur. Navíc ted nemám ani nárok na zdravotní kartičku když nepracuju..takže tak...jo je to naprd, ale je to taky naše vina, neměli jsme utrácet.. 😝 ale ted to už bude snad ok..

jinak tady se platí za návštěvu u lékaře, ne za ty léky, ale prostě za návštěvu...ona pak napíše recept, ale za to už se neplatí..teda jak za co..třeba za vitamíny jo..

Kleopatris,

hold jedině v česku a snad i na slovensku (?) lidi neplatí nic...teda tedkom začli, snad za návštěvu nebo za recept je stovka? ale co se dá dělat..furt je to levnější než tady...tady třeba za očaře vyvalíš 60 euro..jasně pak se ti to vrátí zpátky ale ty peníze dát musíš...a ono to člověku kolikrát chybí...

holky mějte se, jdu koupat malého a pak už půjde spát..ahojte..