Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
1. feb 2010

Ahoj mne dala doktorka magnezium, berem 3 krat denne 1 tabletku a dala mi femibion, tam su vsetky vitaminy a to sa berie az do 12-teho tyzdna. Je tam 400 mg kyseliny listovej...a to beriem 1krat denne...My sme obidvaja z Trencina, ale momentalne ani neplanujeme sa ani vratit spät...Takze rodit budem tu v Nemecku.

No a bolesti v podbrusku mam tiez, ale to je normalne...Tiez si myslim ze je to super, ze vsetky 3 sme skoro v rovnakom tyzdni...
A byva ti uz aj zle? Lebo mne este nie... 😵

ivanajelinek
1. feb 2010

Takze mi vyslo ze som 6tt+3 dni...a ze datum porodu by mal byt 24. septembra.Vtedy ma aj moj otec narodeniny... 😀

emily327
1. feb 2010

ja tiez beriem iba 400mg kyseliny listovej ale vela clankov je,ze v prvom trimestri treba aspon 800mg ☹ tak fakt neviem.
A tie bolesti v podbrusku mas silne a bolestive??? Ako ked mas dostat MS? Dufam,ze je to normalne, lebo mam z toho strach ☹
Ano je to super. Nie zle mi zatial nebolo, ani som nekecala s misou a dufam,ze to tak aj zostane. Ale este sa moze vsetko zmenit. Po kolkych dnoch si sla k lekarovi,ze si tehu?

emily327
1. feb 2010

inak ta stranka je super, je tam popis kazdeho tyzdna tehu a co sa vsetko deje v tvojom brusku. 😉

ivanajelinek
1. feb 2010

No ako kedy...Niekedy ma tam len tak taha, niekedy mam tiez taky pocit ze dostanem MS...
Ja som isla po 7 dnoch, ked mi meskala mrcha... No akurat pozeram tu stranku, je naozaj super... 🙂

mirusch
1. feb 2010

Moje, tolko tehuliek zrazu, no toto 😕 Sa tu normalne citim ako stara mama, uplne od veci 😝
Ale tesim sa s vami.

Emily - IP. A na tu zahu ti nepomoze mlieko?

A 400 mg kys. listovej staci? Ja som si myslela, ze treba v tehu viac. No ale treba sa opytat lekara, ti su mudrejsi.

Este zehlim, uz to potrebujem dorazit. Tak dobru noc.

schnucki
2. feb 2010

ahojik holky,

emily tak to je super, to gratuluju 😵

ja na tu stranku mrkla taky a podle te stranky jsem 9tt+1 😀 .... a datum porodu presne jak mi napsala sestricka 🙂 ....

jinak ja mam takovou kombinaci od doktora ... kyselina listova 400mg + jod + vitamin B12 .... to mi napsal doktor ....

jinak ty bolesti bricha jsou normalni, ja mam nekdy slaby, nekdy silnejsi .... kolikrat tu vecer lezim a rikam si ze uz abych zaspala 😝 .....

ale mame co jsme chteli 😀

mirusch co dela lednicka 😵

blondy jak je male? pomohli ty kapicky?

blondynka400
2. feb 2010

meleri, no malá si zas neblinkla ani jednou a krká jak starý chlap, stačí jí jen malinko narovnat 😀 . Ale i tak si myslím, že to není žádná tragesie, když to srovnám s ostatními miminky.... Navíc už se mí zdá, že se s tím umíme i lépe poradit 😉

mirusch, tak myslím, že kapičky trošku zabrali, ale spíš už víme, jak jí nejlépe pomoct... Navíc ono když jí bolelo bříško, chgtěla pořád pít a pak už jí to lezlo i ušima. Takže teď už jí pak najíst nedávám, sice mi jí je chvíli líto, ale je to lepší... K tomu jsem jí začala dávat dudlíka, sice je moc neuznávám, ale ona se pak docela uklidní. Lepší dudlík, než jí nechat trápit 🙂

ivana, to víš no, v IT se musí platit všechno, tam se z pojistky zaplatí akutní péče a antibiotika, vše ostatní si člověk hradí sím a není to nejlevnější...
350 EUR to je jak v čechách, to jsem myslela, že je to horší...

emily, k té listovce, 400 stačí. Ono je stejně nejdůležitější mít už zásoby v sobě, to znamená brát ji minimálně 3 měsíce před otěhu (zvlášť když jsi brala HA, protože ta snižuje hladinu listovky v těle) a pak prvních 5-6 týdnu těhu (počítáno od MS), protože to se vše vytváří... Pak už to tak důležité není 😉

schnucki, koukám na ty tvoje týdny jako blázen, už 10tt 😕 😅 Malá v noci úplně v pohodě. Sice bříško občas bolelo, ale už jsme se s tím naučili pracovat, A jak jsem psala mirusch, myslím, že kapičky taky zabraly, i když doktorka říkala, že je to spíš placebo. 😀

mirusch
2. feb 2010

Bre ranko! 😵
Ja som este v pyzame 😕 😅 Ale uz sme stihli spojazdnit chladnicku, manzel je dnes doma, teda siel k Dr., ale tentokrat vratit masku, co mal na spanie kvoli apnoe 😠 Proste s tym vraj nevie spat, no neviem, neviem, proste mu to ale nevyhovuje. som z toho nestastna, lebo s maskou ani nechrapal, ani apnoe nemal, no co uz. Som zvedava, co mu navrhnu ako dalsi postup, asi operaciu. Nuz, ked je blby....

Schnucki, tak chladnicka stoji, nakoniec sme ju museli vyrovnat pivovymi deklami 😀 Manzel mal dva pekne odlozene, ale padli za obet. U nas v dome nie je nic rovne, ani podlaha. Ale uz frci, tesim sa, aj magnetky su uz na dverach-zbierame- a ked otvorime dvere, tak sa automaticky vypne, normalne to zije a rozmysla 😝 A musim ist nakupit, lebo akosi v nej nic nie je, je 2x taka velka ako nasa stara. A este odpratat tu staru.

Blondy no to je nejaky divny system v IT. A co ked nemas na Dr. peniaze? A to su v EU? 😕
Inak super, ze ste zistili s malou, ze co jej vyhovuje, uf, taky drobizg a tolko problemov, ani vyslovit sa nemoze ...

blondynka400
2. feb 2010

mirusch, když nemáš peníze, tak je to tvůj problém... Tak je to tedy alespoň na jihu, sever je možná jiný, to nevím...
Oni za nějakých podmínek něco platí, ale člověku se to nevyplatí. Protože to stejně musíš zaplatit v hotovosti a pak se to nějak proplácí, ale na to musíš mít účet a když chceš účet, zaplatíš dvakrát tolik co bez účtu a pojišťovna ti to stejně celé neuhradí, takže se to valstně nevyplatí...
To že je někdo v EU, neznamená, že je to kulturní stát 😀. Zas na druhou stranu, mě třeba systém, co je v čechách, přijde až moc sociální a nesouhlasím s ním...
Ještě bych zapoměla máš nárok na péči v nemocnici, ale v těch, co mají takovou kvalitu, že bych si tam nenechala zalepit ani odřené koleno 😝 😀
A děti mají taky většinu věcí hrazené, ty jsou pro ně totiž posvatné... 😀

lubinka9
2. feb 2010

caute,

ja som sa dnes tiez len pred chvilou vykotulala z postele. Na wecko beham 3x v noci, som jak matoha. A musim von do tej zimy aby som mala vobec co obedovat 😝

miri s tymi spotrebicmi, ved to aj ma nazov spotrebice..co by si chcela? 😀 Ja som sa donedavna smiala drahemu ked mu odisla v zrkadle neonka nad jeho umyvadlom v kupelke a 2 dni spat odisla aj mne 😀 Tak to mame fifty-fifty. A kadejake veci by som mohla menovat, mam pocit, ze v tomto byte odchadzaju veci v 2 rocnych intervaloch.

blondy, fajn, ze sa polepsilo malinkej resp. zacina fungovat nejaky system. Musi to byt narocne. Ale uz sa tesim aj ja.

schnucki ale ti to pribuda panecku 😵

emily, ivi vy sa mozte dobre doplnat, na cele so schnucki 😀 A listovka 400 myslim, ze tiez staci. Ved okrem toho urcite jete aj zeleninu, hlavne listovu a tam sa tiez cosi najde. A ten jod je tiez dolezity kvoli CNS.

inak ja mam v poslednej dobe krizu co sa tyka sladkosti. Uz sa to ani neda ovladat, nemam sil 😝 😀 . A brusko sa stale zvacsuje sa divim kam vobec.. uz sa mi aj minuli vsetky kremy a oleje, mastim 4-5x denne, od vcera som presla na olivovy olej 😅 A i tak sa mi zda, ze neostane len pri striach na zadku 😒 No co uz 😝

emily327
2. feb 2010

dobre ranko prajem 🙂 Mam dnes volno, tak sa tesim,ze sa vam budem moct viac venovat 🙂 Teraz utekam s drahym do mesta na nakup, chladnicka ziva prazdnotou. Tak pa neskor. 😎

lubinka9
2. feb 2010

ozaj, niekto tu spominal, ze je tu moznost volit pre slovakov v zahranici cez net. Kto to bol? Poslite mi pls info do IP. dikes 😉

ivanajelinek
2. feb 2010

Ahojte kocky, mne sa tiez dneska nechcelo z postele... 😎

Mirus o tom mi nieco hovor, u nas v byte tiez nie su rovne podlahy, ale co narobis... 😒
Nam tu zasa zacina snezit, takze paradicka...

Manzelovi akurat volali, ze musi ist do prace, tak zrazu neviem ze co mam robit..Ale mala by som zehlit, lebo mam hrozne vela zehlenia...Lenze ja si to vzdy nakopim a potom musim zehlit aj 2 hodiny v kuse...A to ja nemam rada.. 🤐

hanullinek
2. feb 2010

Ahojek všem, jsem tady nová. Mám 5 měsíčního chlapečka a žijeme i s přítelem v Manchestru, tak kdybyste náhodou některá byla odtud, písněte mi prosím do interní pošty. Hledám nějakou těhulku nebo maminku na nové přátelství a procházky s mrňaty 🙂

meleri
2. feb 2010

Hanullinek,

ahoj tady myslím nikdo z anglie není, dřív tady chodila jedna holka ale už je to dávno..jinak tady mají holky z anglie někde svoji diskuzi, jen už nevím kde, snad ostatní poradí..🙂

jo tak dneska se mi taky nic moc nechce, je to hrůza, nevím co se děje, počasí je takové všelijaké, ani není moc zima ale člověkuse z toho chce spát..

schnucki
2. feb 2010

ahojik holky,

ja zas vytuhla na gauci 😀

blondy to je super ze jste prisli na to co a jak a ze kapicky zabiraj 😵 ... to me moc tesi 🙂 .... jinak to zdravotnictvi je docela naprd ....

mirusch hlavni je, ze stoji a funguje 😀 .... uz jsem na ni zvedava ....

lubi ahoj .... vid, taky jsem koukala, za dva tydny mame zas kontrolu 🙂

jinak se mi posledni dobou bourej uplne chutovy bunky, vubec nevim co mi chutna a nechutna, nevim co si mam varit k obedu, hruza ....

janulka04
2. feb 2010

ahojte babeny....co nove
blondy, dufam, ze malinka uz sa so spinkanim polepsila 😉
ja som si pridala fotku toho mojho sudu 😀 ....a uf uf, uz 7,5kilecka hore
mirush...mi hovor...nam pred Vianocami odisla chladnicka s mraznickou....tak sme narychlo pred sviatkami novu nahanali...

ivanajelinek
2. feb 2010

No Schnucki o tom mo hovor...Tiez uz neviem co by som varila...Rano si poviem ze budem robit napr. kuracie mäso, a ked to dovarim tak predsa na to nemam chut a tak...My slis ze je to normalne? 😝

Ja si akurat trosku zistujem ze co bude treba vsetko vybavit ked sa male narodi, nakolko este nemame nemecke obciantvo a ani dieta nema narok...No je to akesi zlozite, tak som zvedava... 😖

mirusch
2. feb 2010

No, nam sa chladnicka nepokazila, ale predsa len ma 12 rokov, mala je a ma vysoku spotrebu... proste sa nam zachcelo novej 😅 Ale je to super spica, zrazu mam miesta a miesta. Ale obavam sa, ze coskoro nas spotrebic - pracka - vypusti dusu. Ale tu budeme menit, az ked jej dusa odide do prackoveho nebicka.

Lubi co uz, ale radsej strie a babatko ako ziadne strie a ziadne babatko, nie? A najhorsia kombinacia - strie a ziadne babatko, lebo to znamena, ze clovek je proste tucny 😀

Hanulinek, mame tu jednu z UK - Katku. Ozi, ta je este v SR ci ako? Alebo skus tu anglicku temicku.

Schnucki, Ivus, vy ste ako dvojicky 😀 Takze to bude asi s tym nechutenstvom normalka, nie? Alebo sa telepaticky ovplyvnujete alebo ste proste fajnovky ... ale nie, robim si srandu 😀 To ma takmer kazda zo zaciatku. Verte, ze to prejde a nedopadnete ako Kleo.

Ozi, neviete, co je s Kleo? Uf, dlho sa neozvala, ktovie ci sa rozhodla pre ten cisarsky 😕

Janulka, kukla som ten tvoj sud 😀 Uz ho mas riadny. Ale ved coze, onedlho sud zmizne a pribudne cloviecik.

janulka04
2. feb 2010

tak vacsia by sa zisla aj mne...a o pracke radsej mlcim, zatial perie... 😀
ono take veci nespominat radsej, lebo u nas ked sa pokazi jedno, tak to je len zaciatok nejakej dalsej pohromy 😀
a sud veru je maxi...ani pri malych som taky nemala v tomto case, tak sa vyhovaram na oslabene svalstvo 😀

schnucki
2. feb 2010

janulka teda hezky brisko uz mas 😵 ....

ivana je to normalni, chute se ti uplne zmenej ... me treba par veci vubec nechutna, predtim sem je normalne jedla 🙂

me doktor zadnej femibion nedal, vam jo ... se ho na to zeptam ....

janulka04
2. feb 2010

dakujem, schnucki...
mne ho tiez nedal, ale predpisal mi kys.listovu, ale ja uz som ho brala...tak sa potesil, napisal mi do mutterpasu, ze ho beriem a vzdy sa pyta: Beriete ho?
ale zaplatit som ho musela cely, nic som nedostala... 😕

lubinka9
2. feb 2010

miri dikes 😉
a sak ja sa nestazujem, len som tak skonstatovala, ze co uz. 😝 A najlepsia kombinacia je babatko a ziadne strie 😀

schnucki, ja sa prave chystam vytuhnut 😀 spraskala som dve bravcove minutky plnene mozarellou a zemiaky a uz mi otazievaju viecka 😝
vcera som videla reklamu na novu ritterku, mlieko a mandle. Tak to je asi prva reklama co ma ovplyvnila 😀 😀 a uz ju mam doma 😀

no kleo je snad OK, urcite ma plnu hlavu z toho celeho 😕 . A ved spominala, ze zacne pracovat na vydureni Maxika, nie? 😉

janulka, pekne ti to rastie 😉

ivi, to zvladnes. My sme neni manzelia takze sme riesili Vaterschaft a Sorgeerklärung na Jugendamt. To mame hotovo. To musim mat v nemocnici pri sebe ked pride matrikarka aby mal maly priatelove priezvisko. Viac toho bude po narodeni, riesit rodny list, prihlasenie na miestnom urade, drahy ho musi v praci nahlasit kvoli daniam a zdravotnej poistke. Ja som akurat zistovala vcera co vsetko v suvislosti s SK treba, prelozit rodny list, poslat do SP kvoli materskej, na matriku aby vydali slovensky, vybavit pas, zahlasit na trvaly pobyt, SK zdravotnu poistku lebo budeme cestovat na SK a keby ho bolo treba osetrit a kopec inych veci 😕 😝 Planujeme ist cez Velku noc na SK na dovo ale jak to vidim, stravime ju na uradoch..
No a obcianstvo dedi po rodicoch a kedze ste vy obaja Slovaci bude mat male slovenske, jedine az po 8 rokoch co sa tu uz spominalo.

lubinka9
2. feb 2010

no a ten Femibion, ja som brala 800 este pred otehu a len som to spomenula Dr. a on, ze fajn, sam mi ho chcel odporucit. Je to docela palka a trochu komercie ale ked som to uz brala tak som pri tom zostala a teraz dorazam 400. Mam uz len na nieco vyse tyzdna tak to zhruba vychadza.
Ale myslim si, ze staci ta listovka s jodom a B-cko to co ma schnucki. Myslim, ze to brala aj zuzka.

ivanajelinek
2. feb 2010

No ved to, tolko papierovaciek...Keby ze nieco vies skor ako ja, ze ako kam kedy ist, mozes mi kludne napisat..Ja budem rada za kazdu informaciu... 🙂

Inak ja zehlim pekne poobedie, ze?

mirusch
2. feb 2010

Lubi, ani nie komplikovane, co? 😝 😖 Ale ono sa to vsetko da, ked ma clovek informacie a urobi si plan. My sme to mali podobne so svadbou, najprv mi vlasy vstali dupkom, ale ked som si to rozpisala, ze kto co vybavi, kedy a kde, tak sa to v pohode dalo zvladnut. Len tie preklady museli byt urobene v DE a jedna strana aj do 100 EUR 😠
Kedy ty mas vlastne termin? To uz budete aj s malym cestovat na Velku noc, nie?

Aj ja som videla tu reklamu. Ritterky su dobre. Mne hrozne chuti ta s vajecnym likerom 😝 A aj ine, ti vedia kurnik, ako na ludi...

lubinka9
2. feb 2010

no akurat testujem tu ritterku, zas to nieje take terno.. zostavam verna bielej 😝 😀

janulka04
2. feb 2010

jaj a o papierovackach mi nehovorte, my uz vybavujeme pridavky na male tretim mesiacom 😠
a preklady sme si davali na SVK...a kazdy papier 20€....a stale pendlovacky SVK-DE...kazdy mesiac uz od septembra, takze dufam, ze uz to skonci...lebo ma picne 😝

lubinka9
2. feb 2010

jasne ivi 😉

miri s planom to ide v poho. Len ten moj plan mi stale drahy meni, resp. nedodrziava. On je v tomto hrozny, ja musim mat vsetko na pamati, tlacit ho veci riesit, on je potom nasr.. a nakoniec sa to vybavi povedzme jednym telefonatom a potom stoji predomnou ako daky rytier, ze jak to perfektne vybavil. Ale to, ze ja zistim, co, kedy, kde a dam mu cislo do ruky to sa nerata 😝 😀 . No holt si musim zvykat, ze som chodiaci diar.

a termin mam 3 februarovy tyzden. No s mrnavym musime ist, dufam, ze to dopadne OK. Musia ho totiz odfotit na pas a tak ho musime vziat. Inak by som chcela vediet ako to riesia, na pase nesmies mat fotku s grimasou alebo usmevom, jak to pri takom malom babatku zariadia aby sa tvarilo neutralne a hlavne malo otvorene oci. 😕 😀