Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
9. apr 2010

ahojky

jej uz funguje, ten link ked ho skopcim....nenapadlo mna to 😒 musim si to hned precitat
ja uz som na nervy z neho ☹ a take krasne zlate babatko to bolo...teraz mi len reve a mrnci a ja uz neviem co s nim ...vcera sme bojovali do polnoci kym zaspal (od 20:00) a o jednej uz bol zase so strasnym revom hore. fakt netusim co robim zle 😠 asi ho budem musiet nechat vyrevat, ale ked to mi trha srdce, ked vidim jak place a slzy mu tecu ☹ mam skoro pocit, ze ho zuby zacinaju trapit, ale ci tak skoro 😕

schnucki
9. apr 2010

dobre ranko,

ja zvedava jsem taky mrkla na ten clanek .... boze ja mam uz ted hruzu ze nebudu male zvladat .... mirusch kup mi svatebnim darem nejakou knizku o miminkach 😀 ... neeee, budu se muset po nejake podivat, ja mela za to, ze kdyz bude unavene tak ho proste dam spat, ach jo .... ale rozhodne bych rada naucila male aby usinalo samo, sousedka musi doted malou uspavat v naruci a je z toho nestastna ... blondy tys to malou naucila ze, budu te pak asi prudit s otazkama tak se predem omlouvam 😅

emily super ze ti je uz lip 😵 drzim palecky aby to vydrzelo, me ted uz malokdy zlobi brisko, vcera jo, ale me vcera zas trestila hlava, to je mi vzdycky celkove blbe .... ja driv vstavala kolem 5h na jidlo, ted uz diky bohu vydrzim do 8h, to asi proto ze pres den zeru jak nezavrena 😀 .... mam z tebe radost ....

schnucki
9. apr 2010

jinak meily super prodane kolo 😀

mirusch jak dneska je???

katko tak drzim vsechny palce at femigard zabere a co nejdriv te tu vidim jasat!!!!

kleo na zuby je brzo, co ja vim tak snad od 6 mesice by meli chodit .... co ho zkusit najet na nejaky ten rezim? .... myslim na tebe, cmuk, me je tech deti taky vzdycky lito

blondynka400
9. apr 2010

kleo, já nevím,p roč to takhleblbě funguje...
Neboj, ono je to gtakovéto blbé období když už zasčně dělat i něco jiného, než spát a jíst. Musíte si najít svůj režim a pak to zas bude zlatíčko. Nechat ho vyřvat není řešení, ale trápení, je ještě maličký, nedělá ti nic schválně... 😉

schnucki, no ono není špatné se inspirovat dopředu 😀

schnucki
9. apr 2010

blondy budu muset, uz ted z toho mam hruzu .... 😝

schnucki
9. apr 2010

dneska se mi nechce nic delat ... ani nevim co varit 😝

blondynka400
9. apr 2010

schnucki, tak nic nedělej, vždyť nemusíš ne? 🙂 A pročpak z toho máš hrůzu? Ty takový zkušená vychovatelka 😀

mirusch
9. apr 2010

A neskusali ste fit loptu? Co som pocula od kamosiek, deti to maju velmi radi, ked ich uspavaju hopsanim na fit-lopte... Za zvuku digestora... 😀

Schnucki, nepytaj sa radsej... 😝 mam nadchu....rozmyslam, ci ist zajtra na navstevu, ach jo.

kleopatris
9. apr 2010

Tak uz mame nas problem vyrieseny 😀 a stacilo sa len poriadne vykakat 😀 😝 a najlepsie az po usi 😀
a moje krasne zlate babatko je naspät 😵

lubinka9
10. apr 2010

Ahojte,

kleo, to si ma pobavila, dobra fotka. My sem tam tiez poriadne nalozime, vy ste ale lepsi 😀 Inak kakino mate idealne 😵 😀

blondy, kleo, ako dlho kojite a ake polohy sa vam osvedcili? My sa kojime v lahu, to sa mi osvedcilo najviac len mrnavy dost upada do spanku co je pri tejto polohe dost caste. Tak mu musim sem tam posteklit nostek 🙂
a nechate ich na prsniku az kym same odmietnu alebo im to po urcitom case stopnete?

inak my sme trhli rekord, vcera v noci pospal 8 hod. v kuse. Bolo by to super len ja som uz nastavena, ze sa budi skor a tak som bola hore tak ci tak 😒

dufam, ze sa mate vsetky OK. Mirusch je ti uz lepsie?

emily327
10. apr 2010

ahojte,
kleo, no ta fotka je fakt super 😉 Vzdy ked som take nieco nasla na nete, tak som si myslela,ze je to fotomontaz 😀
Ale ako vidim, tak nie je xixi. Ja len nechapem,ze ako moze tak male babo tolko toho nalozit 😎
Ale hlavne,ze ho to netlacilo v brusku.

Lubi, ahoj moja, ako sa mas? Z toho co si sa pytala, tak to vyzera,ze sa ti mliecko rozbehlo. Super,ze malinky vas nechal spinkat 8 hodin. Aj si tie hodiny spala,ci si cakala pocas noci,ze sa zobudi a bude chciet papat? Ja by som asi pozerala do postielky kazde 2 hodky ci je ok 😀

Konecne som doma, tento tyzden bol neskutocne narocny. Som unavena ako pes. Nedela a pondelok mam volno, tak som rada,ze si aspon trosku oddychnem. U nas sa velmi oteplilo a je tu dnes cca 18stupnov, co je skvele. Len skoda,ze som sama fnuk. Hned by som sa sla s niekym prejst alebo len tak posediet na lavicke a pokvakat. No skoda,ze nikoho takeho nemam. Nevadi, musim to este 2,5 mesiaca vydrzat a potom uz budem doma a nebude problem, nebudem sama. Inak pekne rastieme. Skusim zajtra rano urobit aktualne foto bruska, lebo vecer vyzeram ako keby som prehltla balon 😀
Co mate v plane na vikend zienky?

ivanajelinek
10. apr 2010

Kleo, super fotecka... 😀
Emily ja mam vikend pracovny, dokonca aj zajtra. volno mam v stredu a vo stvrtok...Tu sa trosku ochladilo, minuly tyzden bolo teplejsie. Ale hlavne ze neprsi...Dnes bol manzel vyzdvihnut nase auto, tak dufam ze sa uz nic nestane...Ozaj a ako sa ma finfrle? Tehu je v pohode? Ja som zacala akosi viac jest. Niekedy mam pocit, ze jem a jem a nemozem sa zasytit...Uz aj v robote sa baby na mne smeju, ze stale cosi zujem...Emily a tebe je uz lepsie? nevolnosti presli?

Schnuci a ty ako sa mas? Ako pokracuju pripravy na svadbu?
Mirusch a ty? Uz je lespsie?

lubinka9
10. apr 2010

emily ahoj,
vdaka mam sa fajn. Hej mliecko sa rozbehlo, i ked stale to nieje idealne ale snad to nezakriknem. Vychadza to tak, ze davam umele 1x max. 2x denne. Dufam, ze sa maly dost napapa, predsa len to umele ho ovela viac zasytilo. Bojim sa aby nepochudol a malo nepriberal. Vypyta si kazde 2 hodky aj sa mu brusko nafukne tak snad.. 😨
No pospal pekne veru ale ako som pisala som nastavena inak takze som bola kazdu chvilku hore kedy zacne plakat a drahy mi ho donesie na kojenie. Ma teraz dovolenku tak sme si vymenili postele aj izby, aby som si trochu po nociach oddychla. No ale jak naschval spi teraz 6-8h v kuse tak sa mi drahy divi, ze sak je to v pohode 😀 😀 Mne sa ale zda, ze to jeho chrapanie posobi na maleho ako rajska hudba 😀 😀

kocky ale vam tie tt pribudaju, neuveritelne. schnucki je uz takmer v polovici!

emily327
10. apr 2010

Ivana, ahoj moja, tak s tym papanim som na tom rovnako, som stale ale stale hladna. Mne nevolnosti presli zaciatkom tohto tyzdna, hlavne zaludok je ok a uz mi aj menej veci "smrdi" 😀 Tak si konecne zacinam uzivat tehu. Resp. ani nemam pocit,ze som tehu. Je to zvlastne, uz ubehol mesiac od posledneho UTZ a keby nie ta fotka co mame na chladnicke tak ani neviem,ze som tehotna. Uz sa neviem dockat dalskeho UTZ a dufam,ze nam povedia co to bude.
Co sa tyka finfrle, jaj chudatko nase, ta sa ma velmi velmi zle. Dnes som jej volala, lebo ma vystrasila pred par dnami,ze si v moci nasla krv a velmi sa zlakla. Vystrasila aj mna ☹ Kazdy den zvracia, hlavne vecer a je jej velmi zle, ma problem do seba nieco dostat. Pripomenula mi schnucki, ked pisala,ze vie zjest iba tycinky, tak teraz aj ona je iba tycinky to je jedine co sa v nej udrzi. Dufam,ze jej to co najskor prejde, lebo sa chuda velmi trapi,ze ublizuje fazulke. V pondelok ide k GP, tak hadam budem vediet viac, tak napisem. Posielala som ju k nemu hned ako si tu krv nasla, ale ma dovolenku. Som zvedava ci to bude nejako skumat z coho to je, lebo toto irske zdravotnictvo je fakt "uzasne".

lubi, jaj som velmi rada,ze prikrmujes len tak malinko. Si velmi obetava mamina a je fakt skvele,ze si to na zaciatku nevzdala. Moja svagrina to vzdala po par dnoch. Maly plakal, lebo asi bol hladny a tak zacala s umelym mlieckom a uz potom ani neskusala,ze naco ked sa z toho aj tak nenaje. Neboj nepochudne, ak by mu pri kojeni nestacilo, tak by urcite nespinkal 8 hodin 😉 A chodievate do poradne? Nemam sajn ako casto sa chodi k lekarovi s novorodeniatkom. Viem si predstavit muza, aky musi byt hrdy tato,ze pri nom babo spinka tak dlho 😀 Je to super,ze si tatko so synom uz takto od mala rozumeju, mam na mysli to chrapkanie 😀 O tyzdnoch mi ani nepis, teraz som bola v 5tt a uz zajtra zacininame 16tt, Neskutocne rychlo to ubieha. Uz by som chcela citit pohyby, aby som vedela,ze je babatko ok. Lebo takto je to take divne, bola som vlastne u obvodneho iba na zaciatku a to este nic nerobil, potom v 14tt a to sme pocuvali srdiecko a teraz pojdem najblizsie az zaciatkom maja na dalsi UTZ a potom k obvodnemu niekedy. Tak nech to malinkemu vydzri to buvkanie aspon 5 hodin v noci, aby si mamina mohla oddychnut aj od kojenia a aj od chrapkania 😉

schnucki
11. apr 2010

ahojik holky,
kleo tak ta fotka je uzasna, jak muze tak maly clovicek neco tak radneho nadelat 😀 .... to se mame na co tesit 😝

lubi to me moc tesi ze se ti mlicko rozbehlo, delas nam radost 😉 .... hlavne ze si chlapy rozumej 😀

ivana ja se mam dobre, na svatbu doladujem malickosti, ceka me jeste posledni zkouska satu, muj tatka si dela srandu abych nakonec neskoncila v teplakach 😀 pani je dokonce ochotna v nedeli v 7h prijit do salonu, kdyby nahodou neco nesedelo, aby je mohla v pondeli poslat presit 🙂 pani je super ochotna ....

emily super ze uz ti je lip a to ze vic jis je dobre, i u ivus .... ja si prijdu jak zraci masina, furt bych neco jedla .... myslim ze sem tam i male citim, ale chci se ve stredu jeste zeptat doktora jestli to je mozny .... uz bych ale male taky rada citila radne, ale sem tam to pichnuti mi taky staci .... 😀
ja mela taky chvilema pocit jestli tam vubec je, uz se tesim na kontrolu zas male videt 😀

jezis, pozdravuj finfrle od nas a ze na ni moc myslime .... s krvi to neni sranda, jakmile neco musi okamzite k doktorovi, klidne i na pohotovost, jen se na ni nekdo musi podivat aby nebylo neco spatne .... i s tim jidlem se musi poradit s doktorem, me ty tycinky poradil doktor a tim ze mi vyhrozoval nemocnici sem se zmohla jist .... neni to sranda, mrzi me ze zvraci a ze ji je zle .... moc pozdravujem

lubinka9
11. apr 2010

emily, on pospi 8hod asi preto, ze prave na nocmu davam umele. Aby som si bola ista, ze je syty a troska aj so sebeckych dovodov.. aby spal co najdlhsie. 😅 No snad mi to odpusti.
A veru tolko x som s tym chcela prasknut, hlavne ked mi z poranenych bradaviek striekala pri odsavani krv a pri kazdom jeho prisati ma az bodalo v prsiach od bolesti. Veruze som sa po nociach naplakala ked som bola chvilku sama so sebou. Ale som nastastie clovek s pevnou volou a este v tehu som si povedala, ze chcem kojit nech je co chce. Tak som to predsa nemohla vzdat..
Do poradne chodime podla rozpisu na knizke, su to U2-U9 kontroly, mam presne urcene v akom casovom rozpati na ktore sa mame dostavit. Caka nas o chvilu U4 v 3-4mesiaci. No a potom je to:
U5 6-7m
U6 10-12m
U7 21-24m
U8 43-48m
U9 60-64m
Neviem ako je to na SK. My budeme ale menit pediatra, tuto Dr. mam sice pod barakom ale je to uz babicka a niektore jej nazory su z roku 5 a tam aj zostali.

no ja dufam, ze nepochudol, zajtra pride Hebamme asi posledny krat a bude ho vazit, tak sa jej popytam co a jak.

vcera sme malemu kupili zeleneho plysoveho zabiaka, velkostou ako Oskar a tak nanho rozprava a gula ocami. No sranda 😀
tak nech vam kocky tie vysetrenia dobre dopadaju a zdravim finfrle a myslim na nu. Nech je vsetko OK!

emily327
11. apr 2010

prosim o pomoc, bola som na Wc a po velkej potrebe som na toaletaku nasla krv. Iba 2 bodky, ale aj tak ☹ Myslite,ze je dovod na paniku? NIe dost,ze mam dnes na nic den, lebo mam depku a je mi neskutocne smutno, este toto.

lubinka9
11. apr 2010

emily a ta krv nebola z konecnika? ak nemas pravidelnu stolicu mozno ti praskla zilka, to sa stava v tehu.

emily327
11. apr 2010

ano z konecnika ale akoby len z konca... Praveze mavam skor casto, riedku stolicu ☹

kleopatris
11. apr 2010

ahojte 🙂

emily a nezacinaju ti hemoroidy? v tehu je to vraj bezne 😕 a vtedy by si mohla aj troska krvacat z nich, ale ja netusim jak to vyzera ... chudatko ty si "uzivas" to tehotenstvo teda ☹

ahoj lubi 🙂 my sa kojime v noci len po leziacky a cez den po leziacky aj po sediacky tak ze lezi mne na ruke hlavou a telo ma na mojich stehnach ( neviem jak sa ta poloha vola). Inak super, ze uz mliecko tecie 😵 a nevadi ak dokrmujes, sak dolezite latky z mliecka dostava malicky tak ci tak 🙂
nas teda este nespal nikdy 8 hodin 🙂 len 6 ale aj to mi staci a som rada. Po tom jak sa vykakal tak je zase uplne zlaty a spinka, smeje sa a tak. Uz som sa bala, ze bude navzdy taky brucoun 😅

emily327
11. apr 2010

kleo, dufam,ze to nie su tie hemeroidy ☹ Ja viem,ze v tehu su bezne ale co s nimi? Boze stale nieco, preco ja? Uz fakt nevladzem, ked konecne mi prestalo byt zle od zaludka, tak teraz toto ☹

emily327
11. apr 2010

uz asi 2 tyzdne mam v podbrusku take pichanie skor po stranach a najviac na pravej strane, je to take az krcovite a bolestive, myslite,ze to moze byt spojene s tym krvacanim z konecnika? Kebyze som na Slovensku, tak hned idem k lekarke a vybavene ale tu nemam kam ist ☹ Budem vdacna za kazdu radu.

emily327
11. apr 2010

opravujem, nie je to krvacanie z konecnika, skor len spinenie ale take male.... fakt kvapky...

kleopatris
11. apr 2010

emily ja si myslim, ze to pichanie a mierne krce bude asi roztahovanie maternice, predsa len drobcek zacina rast uz do vacsich rozmerov 😉 a s tym spinenim neviem, nemali ste sexik alebo nenamahala si sa viac ? zeby nejaka cievka praskla?
Ja viem, ze sa ti to zda nefer, kolko ta toho streta 😒 ale zase aspon sa nam podarilo otehu hned 😵 kazda si musime asi niecim prejst....a mozno budes mat o to krasnejsie a miluckejsie babatko 😵

emily327
11. apr 2010

kleo, dakujem si zlata. Sexik sme od kedy som tehu nemali, pretoze moj drahy sa boji,ze ubliz babatku alebo,ze by sa mohli nieco stat. Takze z toho to urcite nebude. Uz ma to aj dobre svrbi 😖 Uvidim ak to nebude take zle, tak to necham tak hadam si tym neprivolam nieco horsie. Zatial som si nasla len jeden krat krv a fakt malinko, tak mozno to nie je nic vazne. Co som citala na nete tak hemeroidy su vacsinou z tvrdej stolice, ja ju mam riedku. No nic uvidim ako to bude. Aj ja si myslim,ze tie krce v podbrusku sem tam su z roztahovania maternice, predsa sa zvacsuje. Ale dakujem moc za pismenka moja som rada,ze vas tu mam. Ste jedine kto mi vie pomoct alebo ma aspon upokojit. Ja viem, podarilo sa nam to hned a je to urcite lepsie znasat tieto tazkosti pocas tehu, ako sa trapit otehotnenim niekolko rokov. Mas pravdu. Ja som za to vdacna, len to,ze som v Irsku je pre mna na psychiku velmi zle, lebo zdravotnictvo je tu fakt mizerne. To jedine ma hneva. A este stale nemame vysledky z NT screeningu. V stredu to uz budu 3 tyzdne, mam z toho strach 😒

schnucki
11. apr 2010

ahojik holky,

emily chudatko nase .... ja jsem jednou objevila krev, ale z konecniku 😅 holt jsem byla na velke a nejak to bylo moc velke a tvrde, takze pokud to bylo z konecniku, hlavu bych si nelamala .... ale pokud ne, ... mivas to casteji? me se stalo kdyz jsme byli naposled u nasich, ze jsem vecer nasla na intimce takovou miniaturni skvrnku, ale ne od krve, ale tmavsi nez vytok, tak jsem se hned zdesila a ukazala to mamce, nic to ale nebylo, pravdepodobne protoze jsem dlouho v kuse sedela, kazdopadne to bylo jen jednou a to pry neni zle, kdyby to ale byla krev tak okamzite k doktorovi ....

jedine co me napada jako rada je, kdyby to byla krev, okamzite k doktorovi nebo nekam at te prohlidnou, pokud je to jen tmavsi vytok, jako spineni a je toho malinko, tak pozorovat, a kdybys to mela casteji, tak taky k doktorovi .... ono jak se maternice roztahuje, je mozne ze praskne nejaka zilka ....

schnucki
11. apr 2010

jinak ty vysledky to si snad delaj srandu ne .... vzdyt je dulezite to vedet co nejdriv, zkousela jsi volat a tak? klidne jim pekne vynadej ....

jinak sexiku bych se nebala, je sranda najit pozice, ale my treba keksikujem a zadnej problem neni .... i kdyz nutit se to neda, to je jasny .... muj pritel se hned ptal doktora jak je to se sexikem a doktor v tom zadnej problem nevidel, ani nemam nejak bolesti, takze zadnej problem 😀

ivanajelinek
12. apr 2010

Dobre ranko...Tak u nas je zasa zamracene dneska, neviem ci aj neprsi....Ja idem do prace, ale som hrozne po pracovnom vikende unavena. Bolia ma nohy aj chrbat.Dufam, ze budem moct odist dnes skor a nemusim robit do konca. V sobotu sme dostali uz nase auto, tak uz teraz mam strach ho zasa soferovat.. ☹
Emily ja som mala na zaciatku taky ruzovy az tmavohnedy vytok, ale isla som hned k dr....Skus aspon zavolat a spytat sa tvojho dr...A hlavne ziadny stres...Ako pisu kocky, moze to byt len nejaka prasknuta cievka...

Schnucki ja sa zacinam citit jak veleryba...Brucho sa mi akosi zväcsilo, niekedy mam pocit ze prasknem...Sa mi baby smeju ze co budem potom robit v takom 8-9 mesiaci... 😀 Inak sa mame dobre, zachvilu dalsia kontrola... 😉

schnucki
12. apr 2010

dobre ranko,
tak dneska me vytahl drahy z postele, vcera jsem usla u televize a kdyz me ve dve budil ze jdem spat, dala jsem si chlebik 😀 takze male jeste hladne nebylo, no ale pritelovi se uz spat nechtelo 😀

ivus ten pocit znam, ale je to krasny pocit, vid 😵 .... ja si treba neskutecne uzivam ze uz je to videt .... je moc dobre ze se mate fajn, a kdy mate dalsi kontolu??
nas se kazdy pta jestli uz vime co to bude a kolikrat ani nechtej verit ze to jeste nevime, asi to fakt nikomu nepovim a bude ....
neboj se auta, snaz se na to pri jizde nemyslet, bude to v poho, byla by to strasne velka nahoda kdyby se zas neco stalo, takze si pust nejakou muziku co mas rada a snaz se byt v klidu, ju ....

jdu snidat, pritel si udelal michany vajicka, tak je prubnu .....

blondynka400
12. apr 2010

kleo, jojo, on to vykkání dělá hodně. Malá bývá pár hodin předtím než se vykaká taky pořádná proptivka. Teď už taky nekakala asi 4 dny, tak to čekám každou chvilku, taky už je řádně protivná, občas 😀

lubi, ahoj. hele a když mu dáváš na noc umělé a spí 8 hodin tak mezitím odstříkáváš? 😕
Já kojím jedině v sedě, přes den na pohovce v noci v posteli, malou si dávám na polštářek. V leže mi to moc nevyhovuje, přijde mi, že nemůže tak pořádně sát. Když jsem někde venku, tak jen tak na nohy... Co se týče času, je to hodně porměnlivé, někdy 5 minut, někdy půl hodiny. záleží jak má hlad a s jakou saje intenzitou. Většinou ale tak 10 minut. A odtrhnout jí musím jí, protože ikdyž se totálně přejí, v životě by se sama nepustila. Ale je vidět že už nepolyká, ale jen si tak dudá a občas něco polkne... Podržet nosím mi nepomáhá, ona by se radši udusila než pustila 😀. Takže jí buď natvrdo odtrhnu, bradavky mám naštěstí v pohodě a už si natolik zvykly, že mě to vůbec nebolí a nebo jí strkám do koutku malíček, ale to je pak občas boj 😝 😀
A neboj, kdyby hladověl, určitě se ozve, oni jsou miminka chytré 😉