Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

keenfan
6. máj 2011

@emily327 to mi tam asi nechtiac skocilo..bola som v UK parkrat-pracovne, potom na dovolenky uz...takze ste tiez taki cestovatelia? inac to je skvele ze sa podarilo hned, nam tiez ale to sme neplanovali a ani nechceli, teda este v tom case..mozno aj preto clovek ocakava ze ked prve hned tak ani druhe nebude problem...ale prave preto to tak nebude...uvidime, skor si ale myslim ze skor bude ta praca aktualnejsia 🙂
takze mala ma tak cez polrok?

finfrle
6. máj 2011

@blondynka400 Tak to je pekne 🙂 to mas uz doma veselo.Mm se nemuze dockat az bude s malou litat ale stale mu rikam,ze bude vzpominat na to jak nemohla zdrhat a odmlouvat 😅 😀
Uz ted mam problem ji dat plinku a oblest ji,jak se otaci a vzpira.Miluje byt na brisku a pak hned zase naboku,nazadech no stale sidlo.Nase holka nebude moc klidna uz ted je hyper 😀
Vcera jsme meli dost krusnou noc ale dnes uz je lepe,tak snad to vydrzi.
Zitra dam uz konecne mrkev,normalne co lidi nakecaji,ze jsem s ni nezacala 😝 a pritom si myslim,ze jsem udelala dobre.Ja nejak nemusim byt se stadem 😀 Proste se ridim nejak sama sebou a jak to citim,neco se poptam a pak stejne rozhodnu co a jak.
Kdyz uz jsem u toho chtela jsem se zeptat...vsechny kase mi prijdou,ze maji dost cukru da se to nejak namichat?

veroussek
6. máj 2011

@yarden
@keenfan
@emily327 Ahoj holky děkuju vám za přivítání.
V Irsku žijeme už 6tý rok, bydlíme v Limericku. Do Čech se zatím nechystáme...přijeli jsme původně jen na rok:o) Já se musím nejdřív dát dohromady zdravotně, vypadá to že po vysazení HAK se s tím tělo těžko pere :o/

meleri
7. máj 2011

@finfrle dají se sehnat bio kaše kde není cukr naopak tam člověk musí přidat aby to mělo trochu chuť. jinak namíchat se to moc nedá ty klasické protože je to pak moc řídké, někdo to dává jako nápoj do láhve s umělým ale nikdy jsem nepochopila k čemu by to bylo...to je v prdeli už je skoro půl šesté to sem toho zas naspala... 😒

meleri
7. máj 2011

@keenfan
@veroussek
ahojte, to je pěkné že jsou tu nové tváře, trošku se to tu oživí.. 🙂

emily327
7. máj 2011

@meleri zlatko, Sonicka bola chora mala nadchu iba 2 krat v zivote a to vdaka mne ☹ A nosila som aj rusku a je plne kojena.. Samozerejme, to neznamena,ze Adrien to musi chytit. Ale u nas, ked som chora ja, je chora aj mala ☹ Mna velmi bolelo hrdlo a tieklo mi z nosa. A tebe je ako? Drzim palce, nech si cim skor zdrava a hlavne nech maly je ok. Opatruj sa cmuk a liec.

emily327
7. máj 2011

@keenfan ano moja, Sonicka ma 7 mesiacov a je to maly anjelik. Je uzasna, usmievava a mala vymyslelnicka. Velmi zive babatko. Som stastna mamina. Ono po 30-tke je to uz o tom,ze si dietatko fakt zena a muz uzivaju a su hrozne stastni,ze ho maju. Ale samozrejme, vek nie je dolezity ked dvaja tuzia po babatku. Len u nas viem,ze si malu uzivame a tesime sa z nej inac ako keby sme mali obaja 25 😀 Neboj moja, hlavne bud v psychickej pohode a fakt netreba tlacit na pilu. Ved nemas nejake zdravotne problemy,ze?

emily327
7. máj 2011

@finfrle vobec sa tym,ze si nedala ako prvu mrkvu netrap. Poznam matky co zacali ovocim a deti su v pohode. Myslim,ze je to vec matky ako pozna svoje dieta a hlavne ako to ona citi 😉 A to je tak vo vsetkom, takze netreba sa riadit stadom ani knihami ale dietatom a pocitmi. Som zvedava ci malej bude mrkva chutit 😉 Daj potom vediet.

emily327
7. máj 2011

@finfrle krasne foto 😉

finfrle
7. máj 2011

@emily327 Ja se tim ani prinejmensim netrapim spise si myslim,ze jsem udelala dobre! 🙂

emily327
7. máj 2011

@veroussek jej v Limericku mam kamosku a bratranca 😉 Od nas kde sme byvali v IRL to bolo hrozne daleko a tak sme sa tam nikdy nedostali. A vy planujete zostat zit v IRL? Preco sa telo spamatava z HAK? Mas nejake zdravotne problemy? A ako dlho sa uz snazite? Ono vysadenie HAK je predsa zmena v organizme, hlavne ked ju zena brala dlho... drzim velmi palce 😉

finfrle
7. máj 2011

@meleri Koukam Mel,ze spinkas malo jako ja to je co 😝
Kase uz mam nakoupene ale jsem si rikala,ze mozna nejak namixuji treba s jen s ryzovou kasi,ktera je bez cukru aby to bylo pul napul 😉 no uvidim.Mam v planu koupit i ogranic.Ja vlastne male nakupuji vsechno ogranic aby mela to nej alespon na tom zacatku 😉
S tim nachlazenim je to tezke,zkus tu rousku a co nejmene byt blizko deti ale to se lehce rekne.Ted je vikend,tak at se stara tatinek!

meleri
7. máj 2011

@emily327 u mě zatím nic, jen mě škrábe v krku. koupila sem to oscillococcinum a zdá se mi že to pomáhá...jo to si vlastně pamatuju že jsi z toho byla smutná že to taky chytla...právě že já taky...když jsem nemocná, chytnou to pak všichni kromě manžela...ten nechytne nikdy nic je to nespravedlivé... 😠

@finfrle já si myslím že je to možná i jedno, spíš se říká že se má nejdřív dát zelenina a né ovoce jak to dělají v některých zemích páč jak si hned zvykne na sladké tak zeleninu prý už nejí ani náhodou...já sem fakt zvědavá jak to půjde s Adrienem v to září..

asi sem psycho ale už se bojím třetího měsíce, jestli zas bude krize s mlíkem nebo ne...tak si říkám doklepu to nějak těch šest měsíců a pak už to s příkrmama není tak důležité mít spoustu mlíka..aspon aby to pokrylo ten denní příjem a večer klidně budu moct dát zeleninu...

meleri
7. máj 2011

@finfrle hele ty jsi tu já taky.🙂)) spánek na hovno dneska...
právě že to asi záleží na každé zemi..tady je taková značka menuje se to bébé bio a je to super páč je to bez cukru. nebo Novalac. ale nevím co tam v irsku je...

finfrle
7. máj 2011

@meleri To vis jsem tu ve stejnou dobu 😀

finfrle
7. máj 2011

@meleri Tady se zacina kasema a kupovanou stravou 😀 Irove jsou idioti lini 😀 vubec nepremysleji ale to je i v CR ..
Ja to nejak beru,takze chci to nej pro malou.Jak uz jsem psala nemusim jit sestadem a delat vsechno stejne jako ostatni maminy.Proste jdu k lekari,kdyz to citim a nemusim litat s malou stale a to se tyka i jidla a dalsich veci.Proste jsem pohodova mama 😀
Adrian to zvůadne neboj bude sikovny jak je doted.Zadne krize se neboj bude dobre a mliko bud bude nebo ne vzdyt je dulezite at je maly najezeny a spokojeny!Ja mliko resila az moc a zbytecne 😉

meleri
7. máj 2011

@finfrle tady více méně taky...ale vím že lidi tady vaří jakési zeleninové polívky hodně řídké které dávají přímo do flašky a to dávají dětem pít takže žádná lžička židlička...fakt divné...ale možná se to tak dělá i včesku? nevím....

já mám z toho kojení hrůzu ti řeknu v šestinedělí je to pohoda mlíko teče vodopádem ale pak....už ted to začínám pocitovat ty večery, jsem ko prsa poloprázdná...on pije oproti Samovi hoooodně..je taky o dost větší tlustší...Sam byl tintítko a je do ted...

jo to já taky právě.....člověk by měl spoléhat na svůj dobrý pocit a ne jenom že je něco moda nebo to tak všichni říkají..a všem doktorům taky moc nevěřím...

keenfan
7. máj 2011

@meleri diky 🙂
@finfrle ja si tiez myslim ze ta pohoda je najdolezitejsia...a moc sa nezaoberat tym "co by sa malo a nemalo a pod." clovek sa tym zbytocne stresuje a predsa kazda mami vie najlepsie co je dobre pre jej dietatko...to ako na povzbudzenie 🙂
@emily327 to je super ze si byt mamickou vychutnavas a ze sa malej dari. Mne sa maly narodil ked som mala 25 a na mna to bolo skoro, este som mala vela planov a najskor som chcela tak ako mam teraz, v 28ich...ale clovek mieni a pan Boh meni 🙂 ale nemenila by som, bolo to tazke zo zaciatku, maly je tiez zivy a narocny, stale mu treba daco vymyslat ale uz je to ovela lepsie ako v zaciatkoch ked sme si aj my zvykali a nasli nejaky rezim.. A zdravotne dufam ano, uz sme aj boli na SVK a mala som v plane lekarov pobehat ale zase som to odlozila, tak dufam bud.mesiac zaciatkom, nech viem na com som...

ako vikendujete inak dievcata?

veroussek
7. máj 2011

@emily327 Zůstat tu určitě nechceme, ale ještě na pár let to vidím...No s tou HAK...vysadila jsem v listopadu, od tý doby vše probíhalo ok, cyklus byl 45 - 50 denní jenže teď už je to víc jak 70 dní a MS nikde...už jsem tu byla i u doktora ale ten mě řekl že není třeba hysterčit, prej tomu mám dát tak ještě 3 měsíce než se to upraví samo. Když jsem se ptala na to, jestli existujou nějaký injekce, tak se na mě koukal jako jestli jsem se nezbláznila.
@finfrle Kde ty v Irsku jsi?

blondynka400
8. máj 2011

@finfrle jojo, "nemyslící" a nepohybující mim jen nejlepší 😀 Ale i teď to mí jisté výhody, zas se toho dá více podnikat, už se víc zabaví sama...
K těm kaším, já tedy používala od nestle, a ty jsou bez přidaného cukru, ani na chuť mi nepřišly nějak moc sladké... Kaši, kde je přidaný rafinovaný cukr bych nedala. Můžeš si udělat i vlastní kaši, krupicovou, pohankovou, ale ty instantní jsou rychlejší a děti je většniuo mívají v tomhle věku radši 😉
@meleri neboj, to zlvádneš a mléka bude dost 😵
@veroussek vítej, nová duše 😀 😵 K HA ono to občas docela trvá, ale půl roku už je docela dost... Ono se názory na to různí, co s tím... I ty cykly delší než 45 dní nebyly normální... Před HA jsi byla ok nebo ty cyly taky takhle špatné? Být tebou bych zkusila bylinky, jeřáb ptačí po celou dobu cyklu a kontryhel do ovu a měřit BT, zda tam je ovulace nebo není. Všechno to ale jde až od MS, čekat by se mělo max 90 dní, pak by měla přijít na řadu vyvolávačka a nebo někde preferují brát nějaký den tabletky progesteronu. Ono je to vlastně nac stejné bázi jako vyvolávačka, jen postupně a ne taková megadávka. Ale neboj, určitě se to spraví 🙂
@keenfan koéukám další nová dušička 🙂 Tady se to jimi dneska jenom hemží 😀 Tak tě tady vítám 😵

keenfan
8. máj 2011

@blondynka400 dakujem 🙂 Ty si tiez snazilka ci momentalne nie?

finfrle
8. máj 2011

@veroussek Co.Mayo takze od tebe taky dalka...

veroussek
8. máj 2011

@finfrle kousek to je :o)
@blondynka400 no já vím že to není normální ale tady v Irsku se se mnou doktor celkem odmítl bavit, že prej je to normální a mám tomu dát ještě tak 3 měsíce. Do Čech se dostanu až v srpnu takže to do tý doby prostě musím vydržet :o/ Musím se o tom poradit s doktorem a uvidíme co on na to pak řekne...

yarden
8. máj 2011

Ahojte...
Vcera bol extremne narocny den. Max sa nechcel vobec prisat, len trosku a dost a plakal velmi. Az som to okolo tretej nezvladla, a dala som mu 90 umeleho. Vypil, ukludnil sa, na chvilu zaspinkal v aute a potom opat plac, az kym sa nevyvracal. Potom uz bolo dobre. Noc bola tiez ok.
A nechcel vobec ani spat, ani sice nemoho l, susedia bli velmi hlucni a stale len kricali a tak vonku spat nemohol. Dnu sa mu nepacilo.

Teraz je klud, Urobil spankovy rekord, 3,5 hodky v kociku na prechadzke. Som uchodena, ale hlavne ze krasne spinkal. Potreboval to po vcerajsku. Takto dlho este nikdy nespal.

A co je so schnucki, barborou, ivankou, kleo, lubinkou, janulkou, mirusch? halooooo, baby kde ste?

emily327
8. máj 2011

@yarden moja to ma mrzi, asi ho tlacilo v brusku... niekedy sa to stane, ked si dietatko neodgrgne a zostane mu bublinka.. No hlavne,ze je v poriadku... Sonicka mi do 4 mesiacov spavala kazdy den 3-4 hodiny v kociariku bud na terase alebo na prechadzke. A kolko ti maly spinka cez den? Tak nech mate tuto noc prijemnu a hlavne, nech sa Max dobre vyspinka a aj ty si oddychni 😉 cmuk

lubinka9
8. máj 2011

ahojte kocky, ako sa mate?

ja som si prave citala prispevok zo 17.2.2010 co sa maly narodil, neuveritelne ako to leti, sem tam by som chcela zastavit cas 😒.
Sme slamenaci, tatinka mame v DE tak som trochu na nete a chytila ma nostalgia.
Mame sa fajn len tie noci 😖 . Uz to vyzeralo na zlepsenie ale dnes v noci bol maly v case od 02.00 -05.00 hore v 15min. intervaloch. Je to fakt dost narocne. 😝

kleo sa presunula aj s rodinkou do Mnichova tak si zvykaju na nove prostredie. Ale maju sa fajn 😉
a tiez by som rada vedela ako sa mavaju: schnucki, mirusch, zuzka a spol. z nasej "starej party" 😉
a jedna celkom aktualna..

pa

yarden
9. máj 2011

@emily327 Ahoj emily, vcera urobil spankovy rekord. Normalne tak nespava vela. Pospi hodku dopoludnia, hodku popoludni a obcas podvecer, ale to malo. Max nie je velky spachtos ako ine deti. Aj teraz som ho dala na terasu, ale zacali opat hucat sireny, tak sup s nim dnu, otvoril oci ale hned zaspal a po dohucani som ho dala opat von. V SR spinkal dlhsie vonku, len to bol mensi a bolo chladno. Tu je obcas len v bodicku a cez nozky mu dam plienku a ked sa zobudi, tak je spoteny.
A ako Sonicka? uz sedi?A chuti jej co papa?
Ja akurat pomaly vyhladavam na nete vacsie autosedacky a detske stolicky. Mate nejaky tip?
Autosedacka je asi maxi cosi aleboromer, ale detsku stolicku neviem.

blondynka400
9. máj 2011

@keenfan údaje má v pasu 😀 Já jsme bývalá snažilka 😀 Druhé mimi není v plánu, zatím 🤐
@veroussek zkus fakt ten jeřáb,i kdyby si ho měla začít jít teď. Umí zázraky, hlavně po vysazení HA 😉 .
@lubinka9 jé ahoj, ráda tě zas vidím 🙂 Nám se taky zhoršilo spaní, vypadá to na zoubky 😖 A ještě k tmou j přes dem tkapová vzteklejší, vytočí jí každá blbost 😝
@yarden autosedačku bych doporušila jedině Romer, je to špička a nic na ní podle mne nemá. Jakou to záleží co máš za auto, jestli máš isofix a klasický nebo s třetím kotevním uchytem 😉 Na rtédětské stoličce az tolik nezáleží, přijde mi že jsou všechny tak na stejno. Spíš záleží co cheš za materiál, jestli kov, plast nebo dřevo. Já mám kov a bez jediného problému.

Mirusch má moc práce a prý nám toho nemá moc co říct 😝 😀 ,ale zajímalo by co, co je s schnucki ☹ ,co jsme od ní četlla poslední příspěvky nebyly úplně pozitivní... Janulka tu byla nedávno, nestíhá a zbytek nevím 🙂

yarden
9. máj 2011

@blondynka400 dakujem. Ked som tak predbezne vyberala tak sedacku len s isofixom. Zvazovala som medzi maxi cosi pearl s isofixom alebo romer safefix plus s isofixom. Ale ten romer sa mi zdal lepsi 😀 V jednom aute mame isofix, v druhom musim kuknut 😀 😀

yarden
9. máj 2011

@blondynka400 pozrela som si original web stranku na britax romer, 😉 dakujem velmi pekne za dobry tip. Urcite mas aj pre tvoju malu nieco od nich 😵
Uz len vybrat tu najlepsiu 😀