Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
11. nov 2011

@emily327 tak ty neskočíš z okna když ti to nakážu jo? 😲 No jak si to tedy představuješ, to tedy nevím 😠 😠 😀 😀 To už ti ani naturálie nepomůžou 😀 😀 😀 😀
Hele a to sis nevšimla, že ti malou očkovali? U mne to dělali předemnou a je tedy pravda, že to i doktorka řekla. Ono podle mne to brali jako samozřejmost, tak proč by se obtěžovali to říkat, když se přeci všechny děti očkují...
U nás třeba den po vpichu taky nic nebylo, vůbec, jen asi za 2 měsíce se udělal červený flíček a pak stroupek, od té doby tam má takovou tu klasickou jizvičku. Doktorka mě na to upozorňovala, že se mám občas kouknout, že když se kolem toho 2-3 nic neudělá, je to špatně...

emily327
11. nov 2011

@blondynka400 moja zlata, keby som ja skocila na tvoj pokyn z okna, tak sa tak akurat dolamem a co mam z toho? :D: D:D ale ak chces, tak mozem vyliezt na dom a skocit z neho :D to bude istejsie :D :D :D:D

V niektorych porodniciach sa dokonca pytaju matky,ze ci chce dat dietatko zaockovat na TBC, ja som o tom ani netusila. Fakt mne nikto nic nepovedal,ze berieme vam dieta,lebo ju idu ockovat, vzdy ked mi malu odomna na nieco brali som sa pytala a vacsinou mi povedali, muselo to byt rano pred odchodom z porodnice,ze mi ju zobrali na kontrolne vysetrenia a asi ju aj zaockovali. Preto pediater cakal,ze ci sa reakcia neprejavi po dalsich ockovaniach,ze to zvykne... tak az po 15.mesiaci nas posle na plucne a potom sa uvidi. Aj ja som po tom ako mi to povedali, sledovala rucicku ale fakt nic tam nie je... ☹

lubinka9
11. nov 2011

@emily327 fuuu a kto tu pouca, ze robis nieco zle? Ved si sa len pytala na nazor tak si ho dostala. To, ze sa ti nemusi pacit, s tym treba ratat vzdy 😉 Ze @blondynka400 ? 😀
A inak sila, to ti malu zaockovali bez tvojho vedomia? 😕 Ja som pocula o pripadoch kedy v nemocniciach v jeden den otvoria vaccine a supnu to vsetkym do radu: ci ma babo par hodin alebo tyzden. To si neviem predstavit, ked nastane neziaduca reakcia a mamicka ani len netusi co sa deje ked jej nikto neoznami, ze dieta bolo vakcinovane. 😔

blondynka400
11. nov 2011

@emily327 tobě jí někam odnesli, jako na kontrolu a pak ti jí zase vrátili? 😕 To u mne ani náhodou, vše doktorka dělala předemnou a abych pravdu řekla, bez mé přítomnosti bych jí ani nikam nepustila... (jo a očkovali jí v den propuštení, většinou to bývá 4 den po narození)
V čr se na očkování neptali, dokuď jsi neměla papír z kalmetizace, prostě se to píchlo i kdyby jsi nechtěla.
Tak uvidíš, co to řeknou tam, udlají testík a pak se uvidí co dál no 😉

@lubinka9 jojo, to známe 😀 Jenže mně je to jaksi jedno, protože každý má svůj názor a když se to netýká přímo mne nebo mého dítěte, ať si každý myslí co cche 😀
To si děláš legraci? To snad není možné ne?

kleopatris
11. nov 2011

Kukam, ze zase tema ockovanie 🙂

Baby ja som dneska sa tak vytocila v tych jaslach....ide ma porazit...chceme ho uz odtial dat prec, ale kam s nim netusim 😖 hrozne a ze privatne jasle za 700viek mesacne 😔
Chudacik zadocek ma taky bolavy jak este v zivote nemal, vcera ho vyzdvihnem cele mokre gate a ani jedna ucitelka nevedela, ze je mokry ani kedy sa zamokril ani jak dlho v tom je....na obed ze paradajkova/rajcinova polievka a koniec..maly sa mi nevie doma dojest, dopit. Este mi dnes vynadali ze chodim az 15:10 a zaplatene mame len do tretej....a to uz fakt skoro letim autom aby som tam bola co najskor....neviem, co mam urobit. ach jaj 😢

emily327
11. nov 2011

@lubinka9 presne ako pises, tu v BA sa ockuje tak,ze na 4 den pri odchode z nemocnice sa ockuju deticky, to som sa dozvedela po tom ako som patrala, ze preco mi to nebolo povedane.. ze vraj to nie su povinni, ale viem,ze mozes odmietnut aj povinne ockovanie... No uz to neriesim, lebo ak by som chcela zachadzat do vacsich detailov, tak by som ich skor obvinila z toho,ze malej zlomili klucnu kost v porodnici..... ale k tomu sa uz fakt nechcem vraciat,,,
ja beriem kazdeho nazor, len cakam to iste od tej druhej strany... vies ja ked odpisujem tak sa snazim predstavit si tu situaciu co by som robila asi ja na mieste matky a potom napisem... vies ono sa jednoducho radi co si clovek precita alebo mysli, ale keby doslo na lamanie chleba - ze by sa jednalo o tvoje dieta mozno tiez by si vahala a poziadala o nazor ludi, od kt. vies ze ti poradia akoby sa to tykalo ich....

emily327
11. nov 2011

@kleopatris ahoj moja, fuuha to je hrozny pristup uciteliek... je tazke radit, stava sa casto,ze sa takto chovaju a maleho nechaju mokreho dlhu dobu, resp. ine veci? To mal na obed iba polievku?? Sak ale oni nezatvaraju o 15:00 ci ano? Tak ci tak tam musia byt po tejto hodine, nechapem o co im ide, hlavne ked si za to platis... Zase je to o pristupe ludi k praci a doplacaju na to deti ☹ ach jaj, tazko radit, ked ina moznost asi nie je. Tak sa treba mozno porozpravat s nadriadenou osobou, ze co sa deje, mozno ona sama nevie ako to v tom zariadeni funguje.... Drzte sa moja cmuk

kleopatris
11. nov 2011

@emily327 ja som dnes uz vynadala ucitelkam a vzapäti som isla k ich sefovi a vynadala aj jemu...vraj sa polepsia, ale ja na ich polepsenie nejako cakat nemienim. Doteraz bolo vsetko v pohode, ale teda tento tyzden, jedna pohroma za druhou....

lubinka9
11. nov 2011

@blondynka400 no kiezby to bol vtip ale nieje ☹ Proste ked uz je vaccine otvorena tak sup sup zaradom. Tuto info mam od jednej zdravotnej sestricky. A mamickam to ani nepovedia ☹
Ked malemu robili testy na potravinove alergie a kvoli zlemu pristupu mu brali krv z hlavicky tak som bola s nim a hrozne zle to znasal, ja sice tiez 😔 , no ale tazsie by som to niesla keby som nebola pri nom a nemohla ho tisit. To musi byt tym mamickam aj luto ked sa to spatne dozvedia nie?

no a este k tym rukaviciam.. maly tiez hurt kadeco ukazuje, potom si ale da ruky hned do vrecak a dokonca mrnus jeden, kukne na mna ze kde mam ruku ja a aby som si ju dala do vrecka a ze aj "duhu" co znamena druhu 😀
u vas nefunguje princip napodobnovania? U nas vacsinou zabera ked vidi mna tak opakuje. Ale to si asi skusala, dat si rukavice.. 🙂
@kleopatris no des.. a ako mal premocenu plienku, ci bol bez plienky? A ta polievka to je akoze to bio? 😕 No za 700 by som cakala, ze pockaju aj polhodinu 😠
svokra asi neprichadza do uvahy, ze?

lubinka9
11. nov 2011

@emily327 jasne. Kazda z nas je citlivejsia co sa tyka nasich deticiek.
No u nas sa chleba lamal riadne kedze my niesme vobec vakcinovani. A za to budeme aj zodpovedat. Mna sa chysta nahlasit pediatricka na UVZSR, ze som odmietla povinne ockovanie. Ked som podpisovala informovany suhlas este naposledy ma chcela presvedcit, citujem: Ale mamicka, sice tu mate potvrdene, ze maly mal ako 5mesacny Quinckeho edem ale ved ked by dostal negativnu reakciu na vakcinu budete na Kramaroch (tam ma postala, sama sa vyjadrila, ze u seba v ambulancii si maleho netrufa zaockovat! nech sa prepadnem ak kecam) a tam sa potom o vas postaraju. (!!) Ale vakciny vam dame my! No co na to povies? Zly sen? 😢

kleopatris
11. nov 2011

@lubinka9 uz uvazujem aj nad svokrou...v pondelok idem volat do jasli pri mojej praci, uz som dnes nezastihla sefku a ak nie, tak musi svokra docasne zaskocit. Ta mu da aspon volske oko najest 😀
nebol precikany, proste sa niekde cely zmacal, asi na seba vylial vodu ako pil. A ten zadok, netusim, vraj z pomarancov, ktore ale doma je na kila a nic mu nie je...tak ze zo zmeny stravy...na to som povedala, ze ho podla mna nechali pokakaneho dlho v plienke a ona ze sak oni vzdy jak sa decko pokaka hned ho prebalia...a ja ze super, ked si ani nevsimli ze je cely mokry a nevedia ani kedy, jak chcu zistit ze je pokakany...keby si to videla, mne bolo vcera az do placu, som sa ho ani dotknut nemohla len aukal chudatko 😔
a ano ta polievka akoze cely obed...a to on si rad popapa v poslednej dobe. Ja som uz hovorila, ze im schvalne davaju malo jest, aby boli decka kludne a spali...

blondynka400
11. nov 2011

@lubinka9 prnicip napodobování, on jak v čem. V nečem ano, ale jen to co se jí líbí a co se jí hodí, jinak má svojí vlastní hlavu a rukavice do toho zrovna patří 😝

@kleopatris tedy to ti nezávidím, thule situaco. A taky je to asi důvod, proč se podvědomě jeslím bráním, i soukromým. Prostě se tam k těm dětem nikdy nebudou chovat jako k vlastním a přeci jenom to jsou ještě prckové... Ale to co píšeš je tedy fakt síla a neslyšela jsem ani ze státních jeslí 🤐 A zdruhého soudku? Co práce? Jak se ti daří tam? Je to alepsoň lepší 😀

kleopatris
11. nov 2011

@blondynka400 praca je zatial super klop klop klop. Keby nebola tak dam hned vypoved a berem maleho k sebe, ale fakt mi tam uplne vsetko vsetci sedia..o to je to horsie sa koncentrovat ked viem, ze na maleho kaslu. Len jemu sa tam aj napriek tomu hrozne paci, stale len deti deti.

blondynka400
11. nov 2011

@lubinka9 vy nemáte jediné očkování? 😕 Já mymsela že jsi nechtěla hexu ale nějaké jednotlivé ano.

@kleopatris myslíš že málo najedené dítě spí a je klidné? 😕 U nás by tedy dosáhli pravého opaku 😠 to ej to jejch bio co? 😝 To snad radši tchýně a volské oko než tohle... Ať mu dá i páreček 😀 Dělám si z toho legraci, ale legrace to bohužel není no.... 😖 Třeba věřím, že Aní by tam byla pokokaná celý den, protože jakmile má v plíně, tak je to to nejhodnější dítě na světě, jen abych na to nepřišla 😝

blondynka400
11. nov 2011

@kleopatris no jo, oni už jsou reltivně velcí nějakou tu společnost potřebují, doma se nudí no.... 😒

lubinka9
11. nov 2011

@kleopatris to je co za teoriu, ze hladne decko kludne decko?? 😕 Tak to by si pri mojom malom zapchavali usi. Ten ked je hladny a mne to "trva" 😀 tak vrieska a udiera priborom do stola 😀
Inak ja teda malemu citrusy davam i ked mi to dermatolog moc neodporucal kvoli ekzemu ale po mandarinkach mame sem tam zacervenane okolo ritky. Ale dam mu na to trosku tekuteho pudru a na druhy den uz nic. Ani ho to neboli, nesvrbi..
Ale chudacik Maxik, aby este neziskal odor a strach 😒

lubinka9
11. nov 2011

@blondynka400 nie, nemame.

kleopatris
11. nov 2011

@blondynka400 no aj maxi mi zdrha len aby som mu nahodou nesla osprchovat ritulu 😀 a oni ho asi nenahanaju jak ja po byte. A neviem, ci malo najedene deti spia alebo nie 🙂.
A este taka drobnost z tohto tyzdna. V utorok sa maly zobudil o tristrvrte na 6, takze bol uz okolo 10 unaveny a mrncal a plakal. A co mile pani ucitelky zalarmovali mna aj manzela (ja na porade takze som mala len zmeskane hovory a od mm smsku, ze maly place a place - nebolo mi teda vsetko jedno) a nakoniec sme ho nechali vyzdvihnut svokrou a potom tam volam ze o co vlastne ide a ucitelka, ze naco ho vyzdvihujeme ze sak uz ho upokojili...proste oni ich nedaju spat ked aj na hubu padaju pokial nie je 12 hodin....no nemam slov, jak za socializmu 🙄

blondynka400
11. nov 2011

@lubinka9 a to se ani maličko nebojíš? Přeci jenom něco...

@kleopatris taky si myslím, že ho nahánět nebudou 😝 Tohle mě právě napadlo, jak se to dělá, vždyť každé dítě má svůj režim, je zvyklé jíst v různou dobu, jinak spí, jinka se budí, to přeci musí být horzné se přizpůsobit jednotnému režimu...
No vidím, že jsou tam fakt samé odbornice 😝 A za tohle platíš tkaové prašulky jo? 😀 Jak jsem napsala , zlatá tcháně, párek a volské oko 😝 Ale máš docela dobré, že ti tam chce chodit, to unás by myslím neprošlo i kdyby tam bylo milion dětí.

lubinka9
12. nov 2011

@blondynka400 s tym som do toho sla.. Rozhodovali sme sa 7 mesiacov, kopec prebdenych noci co clovek zhanal rozne informacie, no a takto sme sa rozhodli. Maly je "nepopisana tabula", to ako sa vyvija a co ho ovplyvnuje je "len" praca nasich genov a vychova.
Sama vies, ze ockovanie nezabezpeci, ze chorobou neochories. Ak je vaccine ucinna tak nanajvys zmiernis priznaky. A mne stale viac vychadza pomer neziaducich moznych ucinkov vyssi ako moznost, ze na danu chorobu ochoriem. Maly ma zistenu znizenu immunitu ale az v 9mes., spatne uvazujem ako by zareagoval na tie vsetky vakciny 😒 Ale toto je fakt debata do inej temy 😉
Myslim, ze sa zhodneme na tom, ze pre svoje deti chceme to najlepsie, to ci sme sa rozhodli spravne ukase cas 😉

kleopatris
12. nov 2011

@blondynka400 ja som tiez necakala ze tam maly bude chcet chodit, on bol/je na mne strasne zavisly, nemozem sa ist sama ani vycikat....ale tam ide rad. Ja si stale lamem hlavu, co urobit 😒 sak to ze nie su roboty tie deti a vsetko podla planu jak kedysi mi pride take zastarale

blondynka400
12. nov 2011

@kleopatris no rozhodni se jak to citíš no... 😵 No oni se děti dost časot bez matky chovajá úpnlě jinak než s matkou, jsou hodnější, klidnější. U nás to tedy není, je to rapl jak semnou tak bezemne 😀

@lubinka9 no jako jo a ne. U některých nemocí plný souhlas, jindy mi to tedy přijde velký risk. Co třeba tetanus? 😕
A právě proto, že má sníženou imunitu bych se bála o to víc. Určitě mu nezaočkovat vše, ale něco bych přeci jenom asi dala. Ale jak píšeš, každého věc a časem se ukáže,jestli to byl správný krok nebo ne.

blondynka400
12. nov 2011

@madzik promiň, úplně jsme tvůj příspěvek přehlídla, jsme ostuda 😝 . Co se týče té vou, ta vbůec nemusí být 14-15 den, ani u 28 cyklu. Sdandartně u cyklu 31 dní je ovu tak kolem 16-17-18. Ale může být klidně i dřív nebo později, to je hrozně individuální a málokdo je v tomhle tabulkový. Navíc ovu nebývá vždy úplně stejně, jako málokterý žena má pořád na den stejně dlouhý cyklus. Fáze od ovu do MS naopak bývá většinou sejně dlouhá, od 10 dní do nějakých 14. Jestli chceš přesně zjistit ovu, doporučuji, meření BT, ovulační testy a nebo sledování plodného hlenu, nejlépe kombinace všeho. Stačí jeden dva měsíce, aby si prostě věděla, záleží, jak pravidelné máš cykly 😉

meleri
13. nov 2011

@ivanajelinek ahoj holky dlouho sem tu nebyla, jo ted uz ma osm mesicu a je s nim strasna legrace!
@kleopatris no reknu ti s tema plinama museli jsme trochu pritlacit myslim ze by byl s nima porad kdybych nebyla trochu prisna ale on je od prirody lenoch :(
@emily327 jo strasne to leti az toho lituju, chtela bych mit porad doma nejake miminko...ale uz to tak je ten zivot...

emily327
14. nov 2011

@meleri veru veru, ani sa nenazdam a uz tu bude 2 na svete :D :D a vy uz dalsie neplanujete?

meleri
14. nov 2011

@emily327 pockej ted jsem tomu nejak nerozumnela, ty cekas dalsi mimco? ne ja uz dalsi nechci fakt ty dve jsou na me moc 🙂 ale urcite je fajn mit hodne deti!

emily327
14. nov 2011

@meleri nie nie, zatial nie ale urcite este jedno chceme 😉 Ak by casom bola moznost, tak ja by som chcela aj 3 deticky a domcek 😉

barbora87
14. nov 2011

@emily327 len sem nakuknem a citam posledne prispevky a pochopila som to ako meleri...chces nam nieco povedat? 🙂))

emily327
14. nov 2011

@barbora87 nie nie moja 😉 Nie som tehu ani nesnazilkujeme, neboj, ak budeme rada sa s vami o to podelim 😉 😉 A co vy?

barbora87
14. nov 2011

@emily327 no skoda uz som sa tesila ze druhe kolo 🙂)) my?my zatial zijeme a co sa tyka druheho tak este nieee...mam stale nejake zdravotne problemi tak beham po dr...