Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lenkove
31. mar 2009

Mirusch,
ale vieme.. Nepisala som to tu? 😀 Usetrila som vas mojich vylevov? Nechce sa mi verit, skor si zabudlaaaaaaa 😉
Na pripravu nas pozvali 1.3., teda vtedy odoslali z kraja list. 3.3 som volala a : tamdadadaaaaaaaaaaaa: termin mame 4.5.. ako mi povedali znali, mam sa modlit,nech nikto zodpovedny nejde na marodku 😠 velmi ma to nastvalo, ale co uz.. c'est la vie 🙂

blondynka400
31. mar 2009

Ahoj holky,
tak já se pomalu loučím, za hodinku mi to letí, už jsme na letišti..... Dřív jsem nějak napsat nestihla. Hold mám na všechno spoustu času a pak to takhle dopadá..... 😀
Takže se tu mějte hezky, držte mi palečky ať mi to všechno dopře dopadne a já se nějak ozvu, uvidíme jestli mi to vyjde t čech....

😎

mirusch
31. mar 2009

Lenka, na tieto datumy si vobec nepamatam, bud si to pisala, ked som bola v SR alebo jedna z nas zabudla 😝 Nieco si pisala, ale ten termin 4.5. si nepamatm. Ale to je jedno, teraz uz viem 😀 Nechapem co s tym ma marodka niekoho zo zodpovednych...A to je termin na co? Na tu pripravu? Este nie ste v poradovniku, vsak?

Blondy stastnuuuu cestuuu. A ides na tyzden, vsak? No, budeme netrpezlivo na teba cakat. 😵 A drzat palce samozrejme.

lenkove
31. mar 2009

Mirusch,
marodka s tym ma to, ze ked budu nase tety na marodke, tak sa nasa priprava opat posunie.. 😝 😝 😝 😝 ked uz budem v poradovniku pripijem si s vami sampanskym, to sa neboj 😎 ale najprv by som musela zacat aspon tu pripravu 🙄

lluciferek
31. mar 2009

aha.
lenka: a vy taky nemůžete mít mimi a nebo se jen nedaří?. No pokud se nám nezadaří,tak taky chceme adoptovat.

lluciferek
31. mar 2009

práce a peníze je jedna věc.ale pro mně je doma prostě doma. vím co a jak a hlavně se cítím mnohem lépe.Ano mám strach z návratu a to kvůli financím,ale zvládli to jiní ,tak to zvládneme i my. 😉 Myslím si že Irsko není pro děti zrovna to pravé ořechové.Neříkám že ČR je,ale je na tom přeci jenom lépe. Navíc mi někdy připadá,že Irsko je 100let za opicema

lluciferek
31. mar 2009

blondy: šťastný let a dobré zprávy 😵

lenkove
31. mar 2009

lucifereku,
vraj nemozeme 😎

mirusch
31. mar 2009

Luciferek, boli sme pred rokom v Irsku na par dni a ja som 3 roky zila v Londyne, tak si to viem predstavit 😉 Najprv som na Nemecko brblala, ale ako tak sledujem, tak je to celkom dobra krajina na zitie. Moj manzel je Nemec, tak velmi na vyber nemam.
Vy sa najprv zacnite snazit a potom uvidite. Nuz, vela parov teraz nemoze mat dieta, my nemozeme ani cez umele oplodnenie a na adopciu sme uz podla tabuliek stari. Prave som dnes kukala hodinovu relaciu o troch paroch co isli cez IVF, z toho dva otehu, aj ked to bolo len take dost narychlo a neboli z toho zrejme vsetky tie rizika. Proste najprv to, potom to, sup sup a caka sa na vysledok. No ale aspon nieco, nech ostatni vidia, ze to nie je bezna vec otehotniet bez problemov....teda u mnohych to nie je bezna vec.

Lenka, tak drzim palce, treba hroznu trpezlivost, ale aj tak ste sa uz daleko dostali 😉

lluciferek
31. mar 2009

lenkove, no aspoň že je tu ta možnost adobce,ale to je asi taky složité že?No uvidíme jak nám to půjde. Tetkom se všechno motá kolem té svatby. už mám z toho noční můry.

lluciferek
31. mar 2009

mirus: no však my se začináme snažit na konci května,ale obávám se,že budu potřebovat doktory. dám tu odkaz na diskuzi,kde jsem to vysvětlila. je to na konci té stránky https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... a stěhovat se budeme nejdříve v září. Spíš později.

mirusch
31. mar 2009

No fiiiiha Luciferek, to mas teda tiez pestre. A diagnostikoval ti tie cysty ako? Mas PCO? Z coho sa ti robia? Neodporucal ti laparoskopiu? Tak dufam, ze sa podari naozaj rychlo. 😔

lluciferek
31. mar 2009

mirusch: ne nedoporučil,mám to asi po mamce ona z toho ale dostala rakovinu 😔 řekl mi že tam mám malé cysty,které jsou klidné a nevadí,ale bez HA začnou růst a prý se nedá říct,která růst bude a která ne. 5ekl,že je šance,že třeba neporostou.Ale od té doby co jsem měla ty veké cysty,tak mám problémy. jde o to že má bolesti a je to tam mnohem citlivější. třeba i když mi doktor dělá ultrazvuk zevnitř a najede na ty vaječníky,tak jsem ve strašných bolestech. vím že to musí zkontrolovat a tak držím,ale vžycky mám slzy v očích. Od té doby si taky dáváme bacha při sexu. Upřímně nevím co je PCO 😅 Můj doktor mi to vždycky popisuje jako llaikovi a neříká mi odborné názvy. tenkrát jsem chodila na injekce a brala jsem nějaké hormonální prášky a ty cysty se stáhly.pak jsem začala zase brát HA. no TAk uvidíme.

mirusch
31. mar 2009

Luciferek, ja odbornicka nie som, ale co popisujes sa mi javi ako polycysticke ovaria-PCO, cize na vajecnikoch vela cyst. Skus kuknut do takejto temy, viem, ze tu je. Inak, ak by si nebola s Dr. spokojna a zdalo sa ti, ze nerobi dost, tak skus ist do CAR-centra pre asistovanu reprodukciu, to neznamena, ze musis ist na umele, ide o to, ze tam su machri, co uz vselico videli a otehotneli aj takmer beznadejne pripady. Viem, ze PCO riesia nie obycajnou HA, ale dostanu zenu uplne do menopauzy na par mesiacov, aby vajecniky nepracovali a potom rychlo otehotniet. No ale ved uvidis ako to pojde.
Ja som mala cystu len jednu - po hormonoch (5 cm), tu mi vybrali laparoskopicky. Inak nemam s tym problemy.

lluciferek
31. mar 2009

mirusch: dekuji no já jsem se svým doktorem spokejená a uvidíme jsk to půjde,když tak si zajdu do toho centra,jak ty říkáš. no mám cystycké vaječníky to vím. já mněla tu cystu na pravé straně 6,5 cm a na levé 5,8cm a trvalo necele dva měsíce než se úplně stáhly. injekce jsem dostavala co 14 dní a tabletky jsem brala 5 týdnů.Snad to tetkom bude jiné. Moc děkuji za rady.budu se objednávat na 3.6.na kontrolu a 19.5. beru poslední tabletku,tak kdyby zase rostly,tak to snad uvidí. projistotu se sní ještě domluvím a půjdu ještě na jednu prohlídku po svatbě asi 10.6.

mirusch
31. mar 2009

Luciferek, prajem ti len to najlepsie. Inak, nejde o to, ze tvoj Dr. je zly alebo co, ale castokrat nemaju gynekologovia tolko skusenosti ako lekari v CAR, lebo ti sa zaoberaju naozaj specialnymi pripadmi. A viem, ze zvyknu PCO riesit aj pomocou laparky - ked ocistia vajecniky od cyst a zena sa snazi rychlo otehotniet. A nechces si merat bazalnu teplotu - ked vysadis HA - aby si vedela, kedy mas ovulaciu a ci ju vobec mas, kedze mas takyto problem? Uf, vidis, ja som zase napr. v poriadku a aj to mi je prd platne, ked manzel nema spermijky.

Vela stastia na svadbu. Je to o drzku tie pripravy, ale potom sa budes citit ako princezna.

loki01
31. mar 2009

ahoj holky nekdo v UK?

mirusch
31. mar 2009

Ahoj Loki, boli tu z UK, teraz nie. Ved to nevadi, nie? Pridaj sa.

loki01
31. mar 2009

ahoj mirusch dekuju za privitani, jasne🙂tak jak jsi na tom?ja mela vcera pozitivni ten digitalni test...pry 3 az 4 tydny...tak se bojim abych to udrzela

lluciferek
31. mar 2009

mirush: jj děkujeme. no to s tou teplotou budu muse ještě nastudovat 😅 vůbec se v tom nevyznám 😔 ale koukala jsem a je tu spousta diskuzí a tak budu studovat.

mirusch
31. mar 2009

Loki, no super spica, nie? Zatial ticho blahozelam 😉 A nejdes k Dr. na krv? Preco sa bojis, uz si predtym stratila babatko? 😕 No toto, clovek by neveril, kolko ludi ma problemy 😔 Prajem ti, aby bolo vsetko v poriadku.
Inak, Luciferek je z Irska, to je blizko k vam 😉

Luciferek, s BT (teplota) je to celkom jednoduche. Akurat je dolezitych par veci - musis merat tym istym teplomerom (najlepsie digital), na tom istom mieste - v ustach alebo v posve (nestriedat), v tu istu hodinu. A to rano, predtym ako vstanes z postele, najlepsie je, ked aspon 4 hodiny predtym si vobec nevstavala (napr. na vecko). A zapisovat teplotu, pekny graf kresli napr. fertilityfriend.com . Ale kukni temy, popytaj sa bab.

Idem asi pomaly do postielky, tak vam prajem dobru nocku a dufam, ze sem este kukneme. Teraz su babenky na dovolenkach, ale ved oni sa vratia.

lluciferek
31. mar 2009

mirush: děkuji.určitě ti zkusím. taky už jdu spát,tak dobrou noc.

schnucki
1. apr 2009

tyyyy joooo, kdo vas ma docitat 😝 jdu na to

schnucki
1. apr 2009

teda vy jste ale meli kecavou

lenkova ahoj, ty terminy si sem opravdu nepsala, ja si na ne taky nepamatuju ... ale je super, ze uz je mate a budeme doufat, ze tam nikdo neonemocni .... trosku ale nechapu co je to za termin, to tam s vami budou jeste neco probirat, nebo uz je moznosz ze dostanete mimiska??? moc se v tom nevyznam 😅

luciferek ahoj, teda ty jsi sikulka, takhle se vypracovat 😉 .... ja jsem v nemecku, jako vetsina tady 😀 .... v cystach se moc nevyznam, ale preju ti moc moc stesticka, aby ti s tim neco udelali a nemuseli jste dlouho na mimiska cekat, jinak miruch ma s CAR pravdu, ja jsem sla do CAR po asi 4 sezenich u gynekologa, zatim mame jen spatny spermiogram, ale oni v CARu fakt vedi spoustu veci, kolikrat mi prislo ze gynekolog tak nejak nevi co dat a v centru hned na prvnim pohovoru nam bylo receno co to muze byt, co budem delat a uz to jelo 😀

ahoj loki, vitam te tu mezi nama 😀 .... tak to je super, taky si dovolim potichoucku gratulovat, termin u doktora na krev uz mas, pujdes?

zuzi a jak se mas dneska ty, je ti uz lip??

mirusch jak jsem psala v IP, zitra a v patek jsem doma, takze si vydupu ockovaci prukaz, zavolam k doktorovi a dokopu ho tam 😠 .... jinak boli ho, doktor se na to podival a rikal ze uz pomalu mizi, jen ted cekame, co bude z ty trhlinky nalevo .... ale hlavu si s timnelamem, jestli to prijde, tak to prijde, hlavni je, aby byl zdravej 😀

tady to vypada, ze nejstarsi dcerka ma astma, chudak, zavodne plave a vubec dela rada sport, byla z toho vcera pekne spatna, tenhle tyden jde k doktorvi, jestli se to potvrdi 😖

no jo, takze letim vyzehlit par tricek, dat si kavicku a ucit se

zkusim se dneska jeste ozvat 😀
hezky den holky, papa

schnucki
1. apr 2009

mirusch mrkla jsem ted na ty tvoje papuce na stolicky a musim rict, ze jsou supeeeeer 😉
fakt se ti povedli, vypada to uuuzasne 😵 .... jsi nase sikulka, to bys normalne mohla nekde prodavat .... 😀

violoncielka
1. apr 2009

Ahojte kocky,
co to citam o Blondy? ☹ Tak to ma mrzi...
Ja mam vsetko po starom,cakam na MS a ide sa do toho....
Schnucki aj chcem vidiet tie papuce od Mirusch...idem to pohladat,je to na modrej streche?

schnucki
1. apr 2009

ahoj viol, nene, musis na mirusch web stranku, mas adresu??

jinak drzim moc palecky 😉

meleri
1. apr 2009

jé Ahoj Violoncielko, tebe už jsem dlouho neviděla. Jdete zkusit IVF? Držím palce! Na podruhé už tělo ví do čeho jde... 🙂

Ahoj loki a všechny nově příchozí..je super, jak se to tu rozrostlo..

Akorát co je s Ivčou? ta už tu taky moc nechodí?

Jedna kočka z anglie tu byla jen jsem zapomněla jak se jmenovala...

Jé Blondýnka odcestovala...tedkom prý je v česku hezky.

Holky u nás se nic neděje...je pořád pěkně, plánujeme první výlet do lesa s malým tak to snad zvládnem! a on taky...

mějte se zatím pěkně!

violoncielka
1. apr 2009

Ahoj Meleri,tak maly uzma 4 mesiace...to je paradicka!Ten cas tak rychlo bezi,mas pravdu mala som vela prace,tak som na kona nemala vela casu....
No dufam,ze tento krat uz bude IVF uspesne 🙂 ,mas pravdu psychicky som pripravenejsia,viem do coho idem,trosku ma desia tie zvysene davky gonalu,ale dufam,ze to nejako zvladnem...
Schnucki,nemam tu adresu
Mirusch mozem si to aj ja pozriet? Zaujimalo by ma co si to vymyslela 🙂

lluciferek
1. apr 2009

dobré ránko,nebo spíše poleden 😅
no vypracovat jsem se vypracovala,ale nebaví mně to tu a navíc jsem fotografka a né servírka. 😔 Na mimi už se moc těšíme a na svatbu taky 😵
za pár hodin mi zkončí válení a začne pracovní maraton 😠