Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
3. jún 2009

Blondy, myslis muzeum? Super. Zatial len tak zlahka zacinam (telefonaty, kasa, pomocne prace), ucim sa ako to tam chodi, citam si knihy k babikam (dobra tema), som netusila, ze to je cela veda. Chcem sa naucit co najviac, aby som mohla robit aj sprevadzanie ludi exhibiciou. Dnes som dostala aj kluce, takze mi asi veria 😉

blondynka400
3. jún 2009

lirusch, přesně to myslím.... Jé tak to to může být docela zajímavé.... To abych se na tebe jela podívat, až budeš provázet 😀 Bude to i v jiné řeči než němčině? 😀

blondynka400
3. jún 2009

mirusch, přesně to myslím.... Jé tak to to může být docela zajímavé.... To abych se na tebe jela podívat, až budeš provázet 😀 Bude to i v jiné řeči než němčině? 😀

lubinka9
3. jún 2009

caveste,
prave som mala doppel Stunde, dufam, ze nedostanem migraka jak som sa sustredila. Tie pady, to je des. Este ze su "len" 4 a nie 6 ako v slovencine. Moje nervy, meines Mannes Schuh, ci jak to je 😝

mirusch, ja som absolvovala kurz sprievodcu pred par rokmi, nie po muzeu ale po najznamejsich bratislavskych prehliadkach. Je to paradna fuska, soboty, nedele.. Ale nesla som to nakoniec robit, isla som na VS. A uz som sa k tomu nevratila ale je to zaujimave.

mirusch
3. jún 2009

Blondy, je to zaujimave, ver mi. Za prve tie vselijake neskutocne babiky co tam maju, stare, nove, tie pribehy k tomu, na co ktora bola, niektore napr. boli manekynky a posielali sa z Pariza do sveta, aby sa vedelo, aka je aktualna moda.
Este som sprievodcu nerobila, iba tak, ze som robila dozor kedysi davno, to co aj teraz inak, par mesiacov si dam cas, lebo je toho vela na studovanie a videla som, ze ludia sa vedia pytat fakt odborne, tak aby som tam nebola ze...eeee 😅 . Ale zatial boli ludia zlati, co som len tak kecla, babka s vnukom, som mala srandu. A o tyzden pride tlupa deti, cela trieda, netreba im sprievodcu, len tak, tak sa mozno realizujem. Maju tam inak aj hracky, proste deti si pridu a mozu sa hrat kolko sa im chce. A krasne veci su na predaj, rozmyslam, ze si nieco zaopatrim.

Lubinka, ved to, ze soboty, nedele. Ja som vyfasovala stredu, ale ked budem mat chut, zahlasim sa aj na vikend niekedy, to je na tom fasa, ze ked sa mi chce, tak pridem, ked sa mi nechce, tak nepridem 😀 Lebo zadarmo, tak si ja vyberam.
A inak gramatiku nemecku je dobre vediet, ako to chodi, ale v praxi si s tym ani sami nemci nelamu hlavu. Mne sa kolkokrat jezia vlasy na hlave. Casom si kup knizku od Bastiana Sick-a: Der Dativ ist dem Genitiv sein Tod, hlavne prve 2 diely, pocuras sa od smiechu. Ja som sa skoro. Srandovne tam vysvetluje ako to ma byt a ako to ludia pouzivaju. Napr. ano, ma sa hovorit napr. Lubinkas Eltern, ale tu kde som vsetci povedia- Lubinka ihre Eltern (este s dlhou pauzou po Lubinke). A ja som vzdy uplne v keli, lebo ja si vzdy predstavim, ze sa hovori o tej prvej zmienenej osobe, cize o Lubinke, aj ked je rec o jej rodicoch.

mirusch
3. jún 2009

A ozi, Blondy, budem v nemcine zatial, na anglictinu tam je jedna pani - rodena Anglicanka, tej to pojde isto lepsie 😅 . Ale keby dobehli slovaci alebo cesi, tak sa tiez budem realizovat. Dnes mi sefka dala do ruky papiere, ze nech idem pokontrolovat, ci su tam vsetky texty. A ono to bolo vo francuzstine. No chvalabohu, ze som sa ucila 2 roky aj po francuzsky, tak som to vedela porovnat s nemcinou. Nuz, viem si predstavit, ze to nemohla dat nejakej 70 a viac rocnej babke, ta by z toho zinfarktovala 😀

zalia
3. jún 2009

trosku sa sem votriem
chcela by som sa spytat, ze ak mam ovulacne dni, teda napr. od 22 do 25 juna (vypocet podla netu), tak by sme to mali skusit kazdy jeden den, ci ako?

blondynka400
3. jún 2009

mirusch, já ti přeci věřím 😉 😵
No kvůli tobě bych to zvládla snad i v němčině 😎

mirusch
3. jún 2009

Ahoj Zalia, kludne sa votri. No, vies, je nieco ine, ked ti ovulacne dni vypocita internet a nieco ine, ked si ich sledujes sama podla bazalnej teploty. Internet ti to vypocita podla normalneho priemeru, ale to je malokto. My sme sa jedneho casu snazili tiez 12.-14. den cyklu a ups, nakoniec vysvitlo, ze ovulujem az niekedy okolo 17 DC. Skus sa poinformovat ohladom bazalnej teploty.
Co sa tyka ako casto, nuz, co ti ja viem, ja osobne by som sa minimalne raz do dna snazila. Ak su spermijky v poriadku, tak su schopne prezit nejaky cas a pockat si na vajicko, nemal by byt problem, aj keby ste sa snazili len raz. Ja osobne by som to vsak poistila 😅 Ale dolezitejsie je zistit presne, kedy mas ovulaciu. Potom to uz nie je problem, ak ste obaja ok. Drzim vam palce!!

Blondy, a co by si to v nemcine kvoli mne zvladla? Nejako mi to uslo 😅 Prepac.

blondynka400
3. jún 2009

mirusch, tvoje "vystoupení" v muzeu 😀

mirusch
3. jún 2009

Blondy jaaaaaaj 😀 No musela by si. 😝 Ale pre teba by som urobila aj sukromnu tajnu vypravu v slovencine.

blondynka400
3. jún 2009

mirusch, ty jsi zlatá 😵

schnucki
4. jún 2009

ahoj holky,
skacu narychlo nez poletim do skoly ....

mirusch tesi me ze se ti v muzeu libi 😀 ... jinak me by z franzoustiny slak trefil, nikdy jsem ji nemela 😅
blondy tak se seberem a pujdem mirusch okouknout, treba nas provede i ve slovenstine 😉

zalia ja bych internetu moc neverila, jak pise mirusch, lepsi je sledovat to merenim, nebo tak .... jinak jak pise mirusch, jednou do dne staci 😉

a jak se jinak vsechny mate????

joooo. meleri super ze se malemu libilo, to je parada, ale mozna zkus najit neco trosku jineho, jestli mu ten chlor vadi, urcite se neco najde 😉

vsechny mooooc zdravim

zuuuzana7
4. jún 2009

dobre ranko,
tak aj ja len na skok .....

mirusch mate aj web muzea? znie to velmi zaujimavo.

konecne stvrtok uz len zajtra a weekennd. vobec ale vobec sa mi nechce vstavat.

inac mala by som otazku mozno mi viete poradit. dala som si vcera u nas namiesat caj podla receptu babi radnicke. poculi ste o tom caji?

lubinka9
4. jún 2009

caaute,
dnes mam den blbec, nejaka som precitlivela ☹ same zle spomienky sa mi vracaju 😢
pocasie naprd, nemcina dnes za moc nestala, som nejaka prechladnuta, zima mi je, nalada na bode mrazu. Bojim sa, ze cohokolvek sa dnes chytim pos..iem. ach jo..
asi si idem dat nejaku stamprlu 😝

mirusch
4. jún 2009

Ahojte. Az teraz som sa sem dostala.

Lubinka a coze, striedas ma? So zlou naladou? 🙄 Urcite hormony...a choroba. Uvar si cajicek, zabal sa do deky a nieco pekne si pozri v telke. Alebo pokecaj s nami. Neboj, bude lepsie, mne uz je 🙂

Zuuuzka, o tom caje som v zivote nepocula, neskusila si kuknut na internet, co o nom pisu? Muzeum ma stranku, ale este nie je prerobena, poslem ti do IP, ale ber s rezervou, este sa bude dopisovat, su tam myslim este stare info.

Baby, viete co? Manzel zobral ten mail od sestry mame. A ona sa postavila na moju stranu 😕 Ked jej dcera zavola, tak sa jej chysta strasne vynadat. Uf, celkom ma to potesilo.

kleopatris
4. jún 2009

ahojky 🙂

lubinka nebud smutna, bude lepsie uvidis a zle spomienky urcite coskoro nahradia ovela krajsie 😵 kazdy asi pozna taky den blbec ☹

mirusch vidis svokra ta ma radsej ako vlastnu dceru a to tiez o niecom hovori 🙂 takze bud rada a tes sa z toho a kasli na svagrovu, mozno ziarli, ze teba maju vsetci radi a nu nie ..

mirusch
4. jún 2009

Kleo 😉 Ale zase nemozem kydat na svagrinu, nikdy nebola svina, prave naopak. Preto som sa teraz tak strasne prekvapila. Ale myslime si, ze bud jej zacala na mozog udierat starecka demencia alebo proste si len uvedomuje, ze starne a ze toto alebo hento a namiesto toho, aby sa s tym zacala zmierovat, tak zavidi inym a utoci. No ktovie. Ale som kludnejsia, aj som konecne celkom ok spala.
Ako mas ty?

kleopatris
4. jún 2009

mozno ze uz chuda starne a nevie sa s tym tak rychlo vyrovnat 😒 to caka asi vsetkych nas...

ja sa mam dobre, len som posledne dni unavena jak pes a neviem z coho, len by som spala a spala ☹ a nove nemam tiez nic, takze vas ani nemam az tak o com informovat, len ze sedim v praci a nudim sa, ale aj to je uz stare 😀

mirusch
4. jún 2009

Kleo a nie si tehu? 😕

blondynka400
4. jún 2009

lubinka, neboj to přejde a brzy bude lépe 😵

mirusch, taky vidíš, alespoň něco 😉

kleo, taky se přidávám k otázce, nejsi těhu? 😅

Jinak mě je dneska odpoledne pěkně zle, ach jo... ☹

meleri
4. jún 2009

Ahoj Lubinko;

to je mi lito; ze te neco trapi; hm neni to taky trochu tou "cizinou"...me to vcera taky trochu prepadlo; az mi bylo do place ale pak me prepadla kamaradka a tak jsem si s ni povykladala.nekdy je fakt dobre to nekomu rict...jinak jejiho manzela taky trapi migreny tak jsem si na tebe vzpomnela ze to urcite musi byt fakt psychicke...on prisel o praci a zacly mu migreny...
Jinak ja se taky tak kolikrat citim ze jsem naprd; co tem detem predam; jakky vzor ve me budou mit kdyz tady beztak uz praci nenajdu..

Jinak vidis Mirusch, tak se to snad v dobre obrati...zavidim ti nahodou ze mas takovou svokru, u nas je to na nic vsak vis...

Jinak mi manzel volal, ze svokru vykradli; ukradli ji dvd prehravac, kameru a detskou skladacku Lego (!). televizi co ma za ja nevim kolik tisic eur nechali; asi byla moc velka...no tak si rikam ze bydlet na samote je fakt o nicem...lepsi je vzdycky nejake ty sousedy mit...stejne mi prijde ze to snad musely udelat decka protoze kdo by jako kradl Lego!!jeste k tomu jenom kostky 20 let stare!!

jinak maly spi a spi a me to trochu stve protoze asi vecer jen tak neusne...

ejte se holky pekne!

kleopatris
4. jún 2009

ja neviem, ci som tehu, teoreticky to mozne je, ale zda sa mi skoro na taku unavu....myslim, ze by som mohla byt tehu max 5-6 dni, tak neviem ☹

blondy aj moja segra chuda prevracala celu tehu 😒 to je fakt na prd, ze je u toho tak zle

meleri fakt lego? ale zase ked boli 20 rokov stare tak mozno ako starozitnost....ale je to hnus, jak sa ma clovek potom doma citit ...inak viete co, ti blbi rakusania chcu zatvorit hranice s vychodnou europou (SR, CR, madari...) vraj sme im zvysili kriminalitu, tak som nastvata 😠

mirusch
4. jún 2009

Meleri, nesmutni, co ty vies, ci si pracu nenajdes. Este nehadz flintu do zita.
Inak to je fakt sila, ze Lego 😕 😝 Asi fakt deti... Inak, pokial je ta svokra aka je, tak ju ani nelutujem, ze ju vykradli. Vies ako sa hovori - Bozie mlyny melu pomaly, ale isto. Dnes mi svokra hlasila, ze svagrovi rupol chrbat nacisto a uz sa nevie postavit. Teda, ja mu to isto nezelam, to su hrozne veci, ale je mozne, ze ta negativna energia sa obracia voci nim. Je to smutne.

Kleo, sme strasne zvedave, co z toho bude 😉 Unava je dobry zaciatok...

lubinka9
4. jún 2009

no ja som tu horkost splachla pivom 😝 Utlmila zmysly, tak je lepsie.
nechapem, taku blbu depku som pochytila.
uvidime jak bude zajtra. zavisi aj od pocasia 😒

meleri, lego a DVD, ja sa musim pousmiat. Nasim v marci vykradli dom pocas dovolenky.. elektroniku, sperky, mince, zbrane, tatkove nove auto.. skoda 1,5miliona. Niekedy si tak vravim, ci uz toho nemame na pleciach dost. Snad aspon to zdravie ako tak sluzi.

ech..fakt blby den, idem ja tahet este chytite odomna depku 😀

blondynka400
4. jún 2009

kleo, kdy to máš/nemáš dostat?
Jinak já nezvracím, zatím jen jednou a to bylo v cigaretového kouře, spíš mi je tak divně, těžko se to vysvětluje 😅

meleri, to je fakt zajímavý... to nebyli asi klasičtí zloději 😝

lubi, jen si dej ať ti je je líp. Máte tam alespoň hezké počasí? 😎

lubinka9
4. jún 2009

no pocko je priam "nadherne", prsi a 13 stupnov 🤐

blondy a mas uz aj chute podivne?

lubinka9
4. jún 2009

som sa sekla, nie 13 ale 10 stupnov 😀
hlavne, ze som si predvcerom kupila krem 30ku na opalovanie. Musim dat bacha aby som v takomto pocasi nechytila upal 😀

blondynka400
4. jún 2009

lubinka, hm tak to ti moc nepřidá co 😝 . Ta třicítka, to fakt potřebuješ 😀

Zatím chutě nemám, spíš mám jeden den pořád hlad a další pak do sebe nemůžu nic dostat. A strašně mi smrdí syrová cibule a možná mám chuť na pálivější a výraznější věci, ale nic výrazného.... Akorát hubnu a docela dost, z čehož nejsem zrovna šťastná... ☹

lubinka9
4. jún 2009

no hej, pod 30 nejdem 😀

to chudnutie, hmm.. to sa spravi. Ale tak aspon zeleninu a ovocie. Ci ani to teraz nemusis?