Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
12. okt 2009

blondy aj ja sa tak vzdy bojim, ci je maly ok 😒 hlavne, pred zajtrajsim organscreeningom to na mna dolieha...my sme predsa len este neabsolvovali ani jeden jediny test (NT, tripple...), ci je maly zdravy. a zajtra sa moze ukazat nieco, co vobec nechcem vediet 😔 , ale nie musime pozitivne mysliet 🙂 a nezabudaj, ze my s lubinkou mame chlapcov a ty dievcatko a tie byvaju tak ci tak vacsinou mensie 😉 a ja si myslim, ze pokial si tam poskakuju, tak su aj ok 😵

baby taka otazka pomimo, pustate malym nejaku hudbu? ja som kupila CDcko cez vikend a chystam sa maleho bombardovat klasikou pre babatka 😀 uvidim jak sa mu bude pacit 😀 zatial reagoval len na M.Jacksona, asi ma vkus po tatinkovi ...

lubinka9
12. okt 2009

kleo, hudbu pustam uz dlhsie. Ten moj krpuch na klasiku nereaguje, taky Muller, Tublatanka a P. Lipa.. to je jeho. Ale zasa je cely po mne! 😀

kleopatris
12. okt 2009

majuska a jak casto snazite? lebo my sme teda snazili jak kralici 😅 ja som nejak nevedela kedy je ovu, tak sme to poistovali skoro kazdy den 😝

blondynka400
12. okt 2009

lubinka, jojo asi máš pravdu... 😵

kleo, ty jsi nebyla ne genetických testech? Proč? 😕 I ten sebelepší UTZ je nemůže nidky nahradit....

Já tedy nic přímo nepouštím, ale v autě mám puštěné pořád něco, bez hudby zásadně nejezdím a občas to mám i hlasitěji a je pravda, že občas reaguje....

lubinka9
12. okt 2009

majuska, bacha na stres.
Ja som mojho draheho tak nahanala do sexu, ze bol z toho chudak v takom strese 😀 Ale ved deti sa nepodaria 30dni v mesiaci, tak co. 😀 No a nastastie to vyslo. Prvy x to tiez vyslo na druhy mesiac ale to sme sa vlastne ani intenzivne nesnazili.
No a minule som citala nejaky vyskum, ze pod stresom sa viac dari plodit chlapcekov. Ked som si spomenula jak som toho mojho chudaka nahanala tak uz viem ako sa podaril nas mrnus. 😀 😀

majuska7979
12. okt 2009

no my sme sa snazili jak kralici na svadobnej ceste, 🙂 ,a ak sme tu no urcite kazdy druhy den 😅 , lebo je casto problem ked ja mam popoludnovky a vraciam sa z prace pred 12 v noci, to moj drahy uz spinka, 😎
problem je ze ani ja neviem kedy mam ovulku, asi tak na 15 den, ale nie som si ista, a take nieco ako merat teplotu, to nieje nic pre mna 😒
takze to stale nechavame na nahodu,... 🙂 na ktoru sa nemozeme dockat 🙂 ale mam taky pocit ze tento mesiac to vyjde, neviem ale mam taky pocit, 😀
mozno si len namyslam, a bola som tiez chora, co je tiez minimalna sanca, ale mam pocit ze tento mesiac bude mesiac velkym M

kleopatris
12. okt 2009

jej lubi tak uz viem aj ja preco chlapec 😀 moj manzel bol znasilnovany skoro furt, hehe 😀

blondy tu sa tripple nerobia :( tu sa vlastne nic nerobi, len dva UZV povinne...ani testy na cukor nie...a ja som tie tripple dobrovolne ani moc nechcela, sestre vysli zle a mala pokazene celu tehu a mala je uplne zdrava, tak som sa rozhodla, ze maly bude ok a teraz len cakam 🙂 a testy na cukor si davam robit v SR...

kleopatris
12. okt 2009

majus tak drzim pasticky nech sa zadarilo 😵

majuska7979
12. okt 2009

dakujem, potom dam vediet, ci sa podarilo alebo nie, cize sa ozvem za 2 a pol tyzdna 😀
drzkajte mi palceky,

blondynka400
12. okt 2009

lubinka, taky ty jsi toho tvýho takhle naháněla jo? 😀 Ten můj by se nenechal 😀
Jo jinka s tím stresem se mi to zdá divné, to by mělo být spíš naopak....

majuska, jé já tě ani předtím nepozdravila, vítej 😵

kleo, a proč jsi nešla na NT? To jsou rakušáci fakt takový, jak pak můžu vědět, že je to mimi geneticky ok, část vad se fakt z UTZ prostě zjistit nedá, kdyby dalo, tak se genetické testy dělat nebudou....
Testry na cukrovku vem čert, bez těch se dá přežít, hold je pak maximálně velké dítě a le geneticky ok...

kleopatris
12. okt 2009

blondy praveze pri cukre sa mozu vraj poskodit babatku nejake organy, ale jake neviem 😅
a preco som nesla na NT? lebo som mala UZV kvoli mojej "super" doktorke uz kazdy druhy tyzden a to by znamenalo, ze by maly mal kazdy tyzden jeden UZV a ja som to proste uz nechcela a este sme sa aj tak bavili, ze by sme ho prec nedali, aj keby nebol ok...proste mi tu cely ten system lezie na nervy, ale nepomozem si moc...
inak oni tu strasne veria tomu organscreeningu....tak asi preto nerobia nic ine...i ked ani ten neni povinny..asi im nevadia postihnute deticky 😠

blondynka400
12. okt 2009

kleo, jojo, můžou, slinivka a tak... Není to úplně neškodné, bohužel... 😖 A to ti ho neudělají ani na vlastní žádost (myslím tím test na cukrovku)?
No jo, už si vzpomínám, promiň 😉

meleri
12. okt 2009

čauec holky moc nestíhám je to záhul, malý se staví kolem nábytku už mi jednou spadnul tak ho ted furt hlídám...tedkom spí tak jsem pojedla, ale za chvilku už bude stávat...🙂

vidím že tu řešíte ty různé testy, no s tím nemám moc zkušenosti, mě dělali akorát na cukrovku, a to bylo v 27 tt.

jinak se mi konečně podařilo zas trochu zhubnout ale začínám ztrácet mlíko či co..:( tak nevím co dělat..

kleopatris
12. okt 2009

no neviem musim sa zajtra spytat, ze ci mi ho Dr.urobi, ak nie, tak uz mam u jednej znamej Dr. na slovensku vybavene, ze mi ho urobi 🙂 len som zvedava aj kolko mna to tu bude stat, ak by mi to robila...na slovensku to mam gratis 😀

blondynka400
12. okt 2009

meleri, a kdo kdy chceš kojit? 😕 Malý už je přeci dovcela velký, ne? 😉

kelo, tak ot neřeš a nech si ho udělat na slovensku ne? 😀

kleopatris
12. okt 2009

meleri mozno tvoje telo podvedome citi, ze by ste chceli druhe a kedze pri kojeni to nejde tak to riesi takto 🙂 ale zase 11 mesiacov kojit je stale celkom dost, takze aj keby si o mliecko prisla, tak je to ok si myslim 🙂

lubinka9
12. okt 2009

juuu kleo, tvoj mrnus ma dnes meniny, aspon v SK kalendari 😵

kleopatris
12. okt 2009

no ja som sa uz vcera vecer vytesovala, ze ma dnes meninky 😵

blondynka400
12. okt 2009

kleo, ty už máš jméno? To jsem zas nějak přehlídla, jsem hrozná 😔 , V českém kalendáři je Marcel.Je to ono? 😕

kleopatris
12. okt 2009

marcel neeee 😖 maximilian, sak zapplmaxi nie 😀 😵 ale este hladame druhe do paru 🙂

meleri
12. okt 2009

Kleopatris,

už mě to taky napadlo, jestli to není tím ale nevím no...uvidím ještě pár dní..to je hezké jméno Maximilian!

Blondynko,

v 11 měsících je dítě ještě malé na odstavení, do dvou let musí dostávat mléko, a já chtěla vždycky kojit tak do těch 15 - 18 měsíců a pak přejít na umělé na tu chvilku, ale nevím no..

blondynka400
12. okt 2009

kleo, aha, no hold máte svátky jinak.... Myslíš že já jako vím co je to zapplmaxi 😀 . Něměckyneumím ani slovo 😀

meleri, to já vím, že musí dostávát mléko, ale už to nemusí být mateřské. Nejdůelžitějších je prvích půl roku. Samozřejmě že každý měsíc navíc je fajn....

Já tedy chci kojit minimálně do půl roku a max do toho roku...

kleopatris
12. okt 2009

no tak odpustam ti blondy 😀 ale mala by si asi pomaly zacat sprtat nemcinu, ked sme tu v takej presile 😀

inak ja neviem dokedy chcem kojit,asi tiez co najdlhsie (teda uplne max.2 roky) hm, najprv to musi vobec fungovat 😅
minule sme v telke kukali nejaku reportaz o materskom mlieku a v Dansku napr.odporucaju kojit len 4 mesiace, lebo materske mlieko je v dnesnej dobe strasne znecistene...hm tak si vyberme 🙂

blondynka400
12. okt 2009

kleo, když já vždycky němčinu nesnášela. Přišla mi taková tvrdá, hnusná..... 😒
Ano je v dnešní době hodně znečištěné, ale přijde mi pořád lepší než to umělé. Ale myslím, že těch půl roku jen nejdůležitější.
Hklavně se už těším, až si zas budu moct dát červené vínko 😀

kleopatris
12. okt 2009

blondy ja som nemcinu tiez neznasala, som to vzdy tak tak na gympli vytiahla na trojku 😀 a teraz vidis....

tak cervene vinko 😀 ja ani neviem na co sa tesim, asi ze budem moct papat moju cokoladku bez obmedzeni 😝 a ze mi nebude uz zo vsetkeho zle a ze rano vstanem a nebudem musiet utekat na wecko diskutovat 😀

lubinka9
12. okt 2009

nahodou, Marcel je fajn. U nas ale nepresiel

akurat som dotukla kacicu a ledva fucim 😝 a periem nech mam aspon nejaky pohyb 😀

kleo, co plavanie? uz si zacala?

ja tiez planujem kojit kolko sa bude dat. Uvidime, jak to vlastne bude fungovat.
A meleri, to je super, ze to tolko tahas. Samsulka je urcite spokojny 😉

meleri
12. okt 2009

Blondýnko,

jj, je to věc názoru, já si myslím že čím dýl tím líp...přece jen to co je v mateřským mlíku to v umělém není...uvidíš pokud ti už bude v roce přijímat i čaje a UM atd, tak klidně přestat asi můžeš, háček je v tom že ty kojené děti většinou sunar nechtějí ani vidět...

Marcel je taky hezké jméno. mi se líbil moc Adrian taky, ale manžel to nechtěl.

Jo němčinu taky moc nemusím, já sem spíš na ty románské jazyky... 🙂

Lubinko,

jo dík moc! 🙂 a v kterém už jsi? jak se vůbec cítíš.

kleopatris
12. okt 2009

no ja mam k menu Marcel urcite spomienky, takze ja marcel ee 🙂

a plavat som nezacala, sak som leniva jak lenochod 😒 som rada, ze sa vytrepem do prace a z prace domov a cez vikendy dospavam 😀

blondynka400
12. okt 2009

lubinka, no Marcel je takové nezvyklé jméno, tedy alespoń v čechách, já tedy osobně žádného neznám...
Taky budu muset ještě něco vymyslet, kdyby to byl náhodoz klučík, nic zatím nemám...

meleri, no uvidíme, jak to vbšechno bude, tohle se stejně nedá moc plánovat. Člvoěk něco chce a pak je to stejně jinak. Každopádně moje mimi pít žádný čajíky nebude, já jsem absolutně proti. A přijímat jiné tekutiny než mateřské mléko bude muset, tady se všem i když jsou plně kojené dává voda, jsou tady v létě taková vedra a vlhkost, že to bez dodatečných tekutim prsotě nejde... 😖

kleopatris
12. okt 2009

blondy a preco nie cajiky?
a myslis, ze by sa tvoja babulka mohla zmenit na chlapca? ja som tiez zvedava, ci nam zajtra potvrdia pipika 😀

moja segra kojila mladsiu dceru do dvoch rokov, potom ju "nasilu" odstavila, ze ma bobinko na bradavke a mala este teraz skoro 5 rocna ju sem tam kontroluje, ci tam ma fakt to bobinko este 😀 takze ja budem kojit asi len dokial este bude maly mensi, ja neviem ci by som chcela aby moj maly kontroloval moje prsia 😀