Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
16. nov 2009

aj nas je kombinacia, aj hlboky aj sportak 🙂 inak ak mas niekde pobliz Baby Walz tak kuknite aj tam, mne sa zdalo, ze maju aj tam celkom dobry vyber, my sme kupili tam
a neviem, ci ste uz skusali, ale ked budete kupovat tak diskutujte o cene 🙂 moj drahy sa nikdy neda odbit a vzdy usetrime aspon padika 😀 aj teraz uz bola zlava na ten kocik asi 110 eur a on ukecal este o dalsich 50 :D a funguje to aj v saturne a tak :D a v nemecku to islo este lahsie jak v rakusku...
a ten mamba je pekny, ten by sa mojmu manzelovi pacil 😵 len ja som chcela hupacie kolecka 🙂

lubinka9
16. nov 2009

mate dokopy aj sportak? Tak to musis odfotit.
No baby-walz mame v plane, je to kusok od nas. Chcem u nich aj wickelbody nakupit a ine veci. Celkom sa mi aj ceny pozdavaju. Ktovie aky velky vyber kocikov bude na predajni. Ja si to potrebujem osahat 😉

meleri
16. nov 2009

Blondýnko,

to je super, škoda že sem toto nevěděla než se narodil Sam.. 🙂

holky tak to letí, už má Samsonek jeden rok... 😵 přijde mi jako by za ten poslední týden vyrostl a změnil se...

meleri
16. nov 2009

čau holky,
vidím že řešíte ty kočárky...no já se v tom moc nevyznám tak ani nevím čím přispět.. 🙂

blondynka400
16. nov 2009

meleri, tak to budeš vědět pro druhé mimčo 😉 . Ty jsi měla nějak s kočárkem špatné zkušenosti co si pamatuju, ne? 😕

Holky vidím, že rozebírate postýlky, takže se musím pochlubit. O víkendu jsem jednu zakoupila, měli poměrně velkou slevu, takže nekup to 😀 K tomu když jsme jí vybírali mě malinkatá tak přátelsky kopla jako že souhlasí, tak se nebylo o čem bavit 😀
Vzhledem k velikosti našeho domečku a k tomu, že chci cestovat, tak chci dvě postýlky, klasickou dřevěnou nahoru (tu už mám taky vybrabnou, jen jí musíme koupit ale nevím ještě jakou barvu...) a pak cestovní (tu jsem koupila právě teď o víkednu), tu chci na cesty a pak jí budu mít dole. Neumím si představit, že bych chodila pořád nahoru a dolů, to mi nepřijde hrozně praktické. Navíc tu cestovní dám kdykoliv ven na terasu (postýlka má kolečka), když nebudu mít pořádný plnohodnotný kočárek a mimi musí být venku, přeci jenom se mu tam spinká o dost lépe 😀
akorát když člověk chce kvalitní cestovní postýlku, tak to není žádná levnota, docela mě to překvapilo, že to vyjde v pdostatě nastejno jak dřevěná s kvalitní matrací.... 😅

lubinka9
16. nov 2009

blondy tak super.. dobra kupa.
ja som tiez kukala tieto cestovne postielky a mas recht taka sofistikovanejsia vyjde aj viac ako klasicka postielka. Tiez by som chcela s kolieskami + akotak kvalitny matrac dnu+ otvaracie okno zboku a tiez taky nastavec pre babatka, nech sa nemusim hlboko sklanat.

kleopatris
16. nov 2009

baby nemate nejaky link na tie postielky? ja som nad nimi zatial len uvazovala, ale este nekukala na nete a vy ked mate uz trh omrknuty, nemusim hladat 🙂

lubinka9
17. nov 2009

ahojte,

kleo, nejaky speci link nemam, pozerala som zatial len DE stranky ako www.baby-walz.de, www.babyprofi.de, www.babybutt.de,www.mytoys.de,.. tie co sa specializuju na detsky sortiment. Ale na Ebay je toho kopec, nove aj pouzite.

ale vcera som bola vecer uz zufala.. mam vacsi misung v hlave ako na zaciatku. Nasla som jednu velkopredajnu cca 1 a 1.5h hodiny cesty autom od nas a maju tam vsetko. A snad nejaky kociar vyberieme a kupime hned tam, maju ich tam okolo 500 druhov 😕 Bol by v tom cert keby som odisla s prazdnou. Nejake kriteria mam spisane a podla toho budem hladat. A kupim tam snad aj postielku a taketo vacsie veci.

kleopatris
17. nov 2009

dobre ranko 🙂

este 11 dniiiiii...

my sme dospeli k nazoru, ze maminka (ja) zase konala unahlene a kupila kocik, ktory nemala 😅 takze v piatok ideme vracat kocik spät a dufat, ze nedostaneme gutschein, ale prasule naspät 😝 este sme v 14 dnovej lehote, tak snad to klapne, teta predavacka nam to v telefone potvrdila, ale telefon a skutocnost....no a ide o to, ze som citala na nete skusenosti od ludi (jasne, ze az po funuse...) a dozvedela sa, ze kocik je sice super, ale srot...a dost nebezpecny pre babatko 😖 taaakze tak....nakoniec kupime predsa len nas favorit, ktory bol v uzsom vybere, Teutonia Elegance 🙂 no tak nam drzte pästicky 😀 este ze som tehu, aspon sa mam na co vyhovorit, ze to hormony konali a nie moj zdravy rozum.....

inak som vcera nahodou objavila celkom dobry internetovy shop v DE, kde maju super zlavy: http://www.babyonlineshop.de/, takze sa pokusime vsetko objednat tam a nechat si dorucit sem...snad to stihnu ti rakusani do porodu dorucit 😀

meleri ja som zabudla malemu zagratulovat k prvym narodeninkam 😵 tak mu odkaz vsetko najlepsie, vela zdravicka, stasticka, lasky a do roka surodenca 😵

blondynka400
17. nov 2009

kleo, bidíš, jak to hezky letí.... 🙂
Já žádný link na postýlky nemám, bohužel. Tohle bych po netu nekoupila, ono je lepší si to vybrat fakt osobně. Protože některé se hrozně vyklají, některé mají to patro takové labilní, že byhc se tam bála položit i kilo cukru 😀 . A ty označení jsou tak blbá, že si nejsem jistá, zda by ta objednaná na netu byla stejná jak ota v obchodě. Navcí třeba jak jsem jí kouipla se slevou, na netu byc nikdy takvoou cenu neměla. Ale v tomhle jsou italové super, slevy jasou fakt slevy, to není jak v čechách 😝
Tak snad se podaří vyměnit, ty jsi tedy číslo 😀

lubi, tak to s tou velkoprodejnouz je fajn. Tyhle místa kde mají všechno pohromadě jsou možná skoro nejlepší..

Já teď řeším problém s vaničkou (už jste to tu jednou nakousli), já bych chtěla takovuo tu obyčejnou, ale větší, žádné lehátko a podobné nesmysly. Aby mohlo být mimi hezky ponořené. Ale teady všechno co prodávájí jsou takové malinké, vůbec to není ono. Tak nevím 😝 😅

kleopatris
17. nov 2009

blondy tak pockaj s vanickou do ciech, ja myslim ze v CR a SR je na vanicky dost dobry vyber a take tie uplne obyc sa mi zdaju aj dostatocne velke a hlboke 🙂

no a my kupujeme cez net len take veci, kde sme si isti, ze je to to, co sme si nasli a ohmatali v kamennom obchode 🙂 ja som len chcela vidiet jak tie postielky vyzeraju 😅 ci to je to, co som videla aj v obchodoch

blondynka400
17. nov 2009

kleo, no v čechách jsem viděla právě dobrou. Jenže mě se to nechce tahat sem a tam, přeci jenom to auto není nafukovací a už takhle povezem spoustu věcí....

Myslím, že je to určitě, to, co jsi viděla v obchodě 😉

barbora87
17. nov 2009

ahojte babulky....ako sa mate?dlho som tu nebola stale len v robotke...mate nejake novinky?ja som vcera dostala mrchu tak snazilkujeme dalej...

blackie26
17. nov 2009

ahoj melelri zname se uz si to nepamatujes koukni do posty... jehrozne jak ten cas leti....jak se mate? my super mala je uzasna

janulka04
17. nov 2009

Ahojte babule..ako sa mavate?
inac, male vcera so mnou pozerali znovu jednu z knih o materstve a Laura nad obrazkom babatka v 10tt vyhlasila, ze take budeme este niekedy mat...tak som jej to chcela vyvratit, ze take uz babatko bolo, ze teraz je vacsie a chcela som aj obrazok ukazat...no Linda hned, ze: Neboj, Lauli, maminka take bude mat este styli.....
ale mam mile deti, ze?

lubinka9
17. nov 2009

ahoj jani, tak to je fakt mile, deti su take uprimne. No holt tak nestihli obrazok z 10tt, tak musite opakovat 😀 😀

janulka04
17. nov 2009

lubinka...nestras, moja!!! 3 deti mi vazne stacia...
kleo, som sa zasmiala nad tvojim nakupovanim kociku.... 😀
baby, riesite cestovne postielky? my uz mame doma...teda zdedila som po mojom krstniatku, super vec, kedze planujem neustale pendlovat Nemecko - Slovensko...

kleopatris
17. nov 2009

ahojte barborka, blackie, janulka 🙂

barbi tak skoda, ze tento mesiac nic 😒 takto to spolocne kocikovanie nestihame 😉

janulka teda tvoje babulky budu takeee vzdelane 😀 urcite uz vyucuju aj ostatne deturence v skolke 😝
a koko budete mat teda deti? sedem? 😀 ked k tymto trom pribudnu este styli? 😀 😀

janulka04
17. nov 2009

kleo...mne stacia tieto dve nezbednicky a mrnus a finito 😀

lubinka9
17. nov 2009

jani, to nemozes teraz vediet, ktovie.. 😉 😀 😀

ja som dnes dostala fajn tip kam s rodicmi ked pridu na navstevu a este rezept na typicku nemecku polievku, tak nech ohurim 😀

a nasla som jeden kocik k mojmu top listu, Chipolino Gemma Travel 2009, je to kombinacia, relativne lacna, uvidime co do kvality. Citala som recenzie aj aj, musim vidiet niekde nazivo 😒
inak kocky uvazujem nad monitorom Snuza Go alebo Hallo, co si o tom myslite?
http://www.snuza.com/pages/en/home.php

blondynka400
17. nov 2009

janulka, máš milé dětičky 😎 . jak je krásné to dětské uvažování 😀

lubi, no vypadá celkem ok. Ale já nakonec monitor dechu kupovat nebudu, přeci jenom je to další elektronika, která nemá v okolí dítěte co dělat, navíc dost maminek si stěžuje na falešné poplachy... Tedy původně jsme ho chtěla, ale pak jsem si to rozmyslela. Jedině, kdyby se malá narodila dříve nebo měla horší apgar score, v tom případ bych ho koupila. Ale přečetla jsem si na tohle téma dost názorů, nedávno to rozebírali i na české TV (mluvil o tom přední český pediatr) a všichni se schodují, že pro donošené dítě, s vysokým apgar a bez dýchacích problémů, nemá monitor smysl. 🙂¨

barbora, tak to vyjde příště jako vánoční dáreček, co ty na to? 😀

lubinka9
18. nov 2009

ranko,

blondy, praveze tento ma upevnenie zvnutra na plienke aby sa dotykal bruska. Take malinke babatka vacsinou len lezia a tak nieje moc sanca aby si to strhli. Ja by som to davala len pocas spanku, do kocika. A radsej nejaky plany poplach..
A co sa tyka elektroniky, tie monitory zvuku (tzv. vysielacky) su ovela nezdravejsie. Ved to musi prejst nejakymi testami bezpecnosti.
Kazdopadne to zvazim, je to investicia.

a co mate dnes v plane? ja idem zhanat speci omacku do nemeckej polievky 😀 A mala by som upratovat.. Sa mi taaak nechce.

kleopatris
18. nov 2009

dobre ranko aj ja prajem 🙂

este 10 dniii 😝

ja tiez rozmyslam nad tym monitorom, ale tiez este neviem ci ho treba....segra zvladla obe male bez toho a ani tie vysielacky moc nevyuzila....az male sa s nimi hravali a tak ich aj rozbili 🙂 a vraj to mamina vyciti, ze sa babatko nehybe alebo nedycha...neviem, tiez zvazujeme
najlepsie moj drahy milovany manzel mi skoro vynadal kvoli odsavacke do nosa 😀 ze na co to treba, zas blbost do domu, ze on to urcite jak decko nemal a ja ze jak smrkal, ked mal nadchu ako mimino a on ze sak do servitka 😀 hm, niekedy mam pocit, ze som si zobrala za manzela pekne teliatko, co sa miminiek tyka 😀 a nasla som na nete (teda v katalogu baby-walz) odsavacku na baterky. princip jak vysavac, ale na baterky...len nepoznam nikoho, kto by s tym mal skusenosti...
lubi uz sa ti to blizi 🙂 tak pekne nakupuj a upratuj, nech sa navsteva citi ako doma 😵 a prinesu aj novu varku ladovych gastankov?

lubinka9
18. nov 2009

ahoj kleo, tak katalog baby-walzu mam ale toto som tam nepostrehla 😕 Musim znova kuknut, znie to dobre. A nemusis vysavac tahat so sebou ked na dovo alebo navstevy. Asi treba skusit vyhladat v teme vybava ci nema niekto skusenosti.

no blizi, uz sa tesim, moj tato chce dovliect zajaca a bazanta (polovnicke hobby) ale sa mu to snazim vyhovorit, ze keby ho nahodou skontrolovali pruser jak mraky 😀 😀 Ale on je tvrdohlavec, tak neviem co mam cakat v piatok. No a gastanky ani ine sladkosti som si kupit nedala. Kedze to mam 1x tyzdenne, vydrzia este tieto dost dlho a naco pokusat keby som ich tu mala dalsich 20? 😀 😀 Dala som si ale doniest domacu klobasku do vianocnej kapustnice a polohrubu muku 😀 😀

hehe to s tym manzelom je sranda. Ale ten moj tiez niekedy pusti taku absurditu. Alebo mozno bol uz taky malicky sikovny a vedel sa vysmrkat 😀

a kukam, ze strihas meter. 10 dni je uz nic. 😵

kleopatris
18. nov 2009

jeeej taku vianocnu kapustnicu by som si teraz dala 😝 ale musim si pockat este mesiac aj daco 😒

a ten tatko 😀 ale sak snad neskontroluju, ja tak trpnem s nasim zverincom vzdy, lebo nemaju ten EU cip a tiez by som nemala ich hore dole vozit, ale co ich chudata necham doma....
dedko si chce vnucatko asi rozmaznavat a dat mu konecne nieco poriadne napapat a este k tomu bio 😝

lubinka9
18. nov 2009

ozaj kleo, neviem ako rakusania ale nemci nedavaju automaticky postolkove nohavice proti dysplazii klbov. Ja to ale chcem, prave v baby-walz maju Spreizhöschen, tak si ich kupim. I ked asi to nebude to co na SK, aspon nieco..

kleopatris
18. nov 2009

no ja som si kupila uz na slovensku tie nohavicky na klbiky, oni tu nejak vela veci nemaju, nepouzivaju a tak...ale sak nejak tie detusky vychovali, tak snad to aj nase preziju 😀

jo a tu je link na tu odsavacku, je tu aj tema o tom, sa vola:Kto má elektrickú odsávačku soplíkov?

http://www.matko.sk/baby-shop/odsavacka-hlienov...
http://eshop.babyportal.sk/catalog/product_info...

vyzera jak v tom baby-walz, aj cena je podobna

lubinka9
18. nov 2009

ahaa uz som nasla tu osavacku, som to musela aspon 100x prehliadnut 🙄 Vyzera to dobre..
Inak ja by som chcela aj na odsatie mazu z vonka uska. A babybutt ma prave taku aj s nastavcom do uska, ale rucne vsetko, taky balonik.

lubinka9
18. nov 2009

tak kukam, ze ten druhy link je aj s nastavcami roznej velkosti, ta je dobra.. Vo walzi maju asi len jeden nastavec ako kukam 😕

janulka04
18. nov 2009

ahojte ... 😉
co to citam? V Nemecku nepoznaju postolky? Ja som malym davala do 5.mesiaca...nam doki prehodil kontrolu a objednali nas tak neskoro..ale to uz som len vecer balievala...tak asi kupime na SVK...
a lubi..ta polohruba muka...to je aj moj problem...nejako som ju tu za toho pol roka nenasla... 😠

a babulky, skusene....v Nemecku preferuju porod sekciou? Lebo ked pozeram dokumenty, este ani jedna baba nerodila normal, vzdy len cisarskym..a ja som proti rezaniu...tak som z toho vydesena.... 😨