Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
24. jan 2010

mirusch, jo ještě bych zapoměla, já fakt neměla dát vědět kdy. Rozhodla jsem se někdy kolem půlnoci, že do toho takhle jdu, musela jsem si pak ještě zabalit a ráno v 6 jsem vstávala 😔

emily327
24. jan 2010

blondy, ja ti tisko ale v dobrom samozrejme zavidim tvoje plany na dnes 😉 A inak sa ako mas? Citis sa po porode ok? Nie si unavena, neboli ta to sitie???

mirusch
24. jan 2010

Ahojte, fiiiha, na to ze je vikend, pisete statocne 😵

Blondy, kraaaasne babatko. A tie hnede vlasy asi nema po tebe, co? Ale je ti jasne, ze tvojou obcianskou povinnostou teraz bude nas zasobovat fotkami?! 😀 A inak - je ti odpustene, ze si nam nedala vediet, podstatnejsie je, ze vsetko dobre dopadlo.

Emily, tak skus tu stredu. Ale ak nahodou nic, tak skus potom cez vikend este.

Ivanka, drzim palce zajtra k Dr., nech ti to potvrdi 😉

Schnucki, liecis sa? Mne je uz celkom ok, dnes mi este rano tieklo z nosa, ale som rada, to asi mi ten sprej rozpusta a neostane mi to v dutinach. A dnes som sa aj zobudila bez bolesti hlavy. Vsak ma aj chytil nejaky prival energie a zbavujem sa veci, co som nemohla robit, ked mi bolo nanic. Manzel este chudak v posteli, ale hadam bude uz lepsie.

emily327
24. jan 2010

mirusch, urobim v stredu a potom piatok. Mam take zmiesane pocity, je to normalne? Ani neviem ci som na to pripravena a zase na druhu stranu asi si myslim,ze dostanem MS. Jaj uz nech to je, hoci je pravda,ze nech to ide pomaly lebo ideme do UK a tam si chcem aspon trosku oddychnut, ale zase na druhu stanu uz chcem aby bol piatok a aby som vedela na com som ☹ my zeny, stale len rozmyslame 😎
Inak ten sprej musi byt fakt super, ako sa vola?? Je iba na predpis??? Ja som chytala migrenu vcera vecer pred spanim mi bolo aj na zvracanie fakt zle... ale dala som si na noc iba jednu tabletku ibuprofenu 400 a rano som sa zobudila a nic, tak som rada. Lebo som sa bala,ze ta bolest prechadza do migreny a to by som sa musela asi nadopovat ovela vacsim mnozstvom tabletiek. Ja viem,ze by som vobec nemala teraz pocas snazilkovania, ale pochopi to iba ten, co zazil aspon jeden migrenovy zachvat ☹ A co mas v plane dnes???

blondynka400
24. jan 2010

emily, já jsem fakt úplně v poho, hned od první minuty od porodu... Dokonce jsem chtěla odejít ze sálu po svých, ale nedovolili mi to 😀
Co se týče nástřihu, jde to, sice to samo cítím, ale není to žádná tragedie, sedět jsem mohla od začátku úplně normálně. Víc než jizva mě ale bolí modřina, co se mi tam udělala 😝 . Ale i tak je to pohoda, představovala jsem si to monhem horší... Víc šití nemám 😅

mirusch, tak občanská povinnost jo? 😀 . No takovéto vlásky měl při narození manžel. Každopádně to stejně není konečná, tyhle první vlásky stejně vypadají a narostou nové. A většinou mívají jinou barvu.... Takže vůbec není definitivní, že to bude brunetka 😀

schnucki
24. jan 2010

ja jsem uplne vyvalila oci na ty vlasky 😀

mirusch snazim se delat co se da, ale moc toho delat nemuzu 😝 .... jinak pritel je v tydnu na fernverkehr, treba bych mohla zajet 😀 ...
jsem rada ze uz ti je lip a manzelovi brzke uzdraveni 😉

emily tuhle nedockavost zname, jsem na tebe ve stredu zvedava a drzim vsechny palce co mam 😉

schnucki
24. jan 2010

blondy ty jsem proste super 😀 ... jak to vsechno zvladas a tak .... cloveku je uplne blby si tu stezovat 😀

emily327
24. jan 2010

blondy, jaj ja som uplne zabudla,ze ty si uplne idealna a ukazkova tehulka, mamina a zienka co tu mame 😀 Vsetko si zvladla ukazkovo a na nic sa nestazujes 😀 SIKULKA 😉 Je to super, ze to takto vsetko dobre dopadlo.Jaj som na teba fakt american by povedal HRDA 😀 fakt klobuk dole s polohou malej v brusku si to zvladla fakt ukazkovo 😉

schnucki, tebe je dnes ako? Uz je ti lepsie? jaj no len je to fakt taky divny pocit, skor by som povedala taky neutralno divny..... vdaka este raz,ze na mna budes mysliet cmuk

jaj zienky som taka rada,ze sa vam tu takto mozem "vyrozpravat" lebo okrem vas nemam nikoho komu by som sa takto zdoverila. A moj drahy je super, ale nechcem ho stale tym zatazovat, aby si nemyslel,ze som posadnuta 😀

mirusch
24. jan 2010

Blondy jj, obcianska povinnost. Ked uz si to vsetko tak super zvladla, tak aspon fotky nam mozes ukazovat, nie? 😀

Emily, to je Nasonex, len na lekarsky predpis, lebo obsahuje kortizon. Ale dali mi ho uz traja lekari nezavisle od seba, takze je pouzivany a fakt pomaha. Tesim sa, ze nemas migrenu, lebo ja ta sice chapem, ale ako tehu si to musis potom iba pretrpiet, nic sa neda robit.
Inak, tie pocity chapem, mam ich za sebou 😀 Neboj nic, to prejde 😝

Schnucki a kam by si mohla zajet? 😕 Musime sa inak dohodnut na ten Wiesbaden, ale az ked budeme obe zdrave, najskor buduci tyzden.

emily327
24. jan 2010

mirusch, jaj dufam,ze ma nebude pocas tehu boliet hlava lebo to fakt neviem ako zvladnem fnuk to sa fakt nesmu ziadne lieky na bolest pocas tehu?? ok nemyslm na to myslim pozitivne, ziadne bolesti nebudu a vsetko bude ok 😀 Skoda,ze sa aj ja nemozem s vami stretnut ☹

blondynka400
24. jan 2010

mirusch, no ale pouze tehdy, když budete hodný, jinak neukážu 😀

schnucki, jen si stěžuj. Kolikrát jsem si tady stěžovala já 😝 😀

emily, řela bych, že si mě až moc idealizuješ 😀

Jinak za co sem fakt ráda, je, že se mi neudělala jediná strie. To byla snad fakt jediná věc, které jsem se vyloženě bála. Nevím jestli to bylo tím že jsem fakt poctivě mazala a nebo jsem prostě měla jen štěstí 😅

schnucki
24. jan 2010

emily vsechny leky co by jsi chtela pocas tehu brat musis prodiskutovat s lekarem, me nedal ani kapky do nosu ....
od toho jsme tu, aby jsme te vyslechli .... takze klidne povydej 😉

mirusch no k tobe prece 😀

emily327
24. jan 2010

no to mi ani blondy nepis lebo to moje idealizovanie sa len stupnuje,ze ziadna stria 😀 ale to urcite preto,ze si sportovo zalozeny cloviecik, tak ajpreto ich asi nemas 😉 a cim si mazala a od ktoreho tyzdna????
a malu nam urcite rada ukazes, ved si kamoska 😉

schnucki, ved to, o tych liekoch sa asi budem mailom alebo telefonicky radit s mojou lekarkou na Slovensku, kedze ja tymto lekarom v IRL vobec nedoverujem ☹ Ak zistim,ze som tehu, hned budem kontaktovat lekarku na SK a dohodnem sa s nou co a ako, lebo aj tie vysetrenia vsetky co sa robia tusim okolo 20 tyzdna, ci babatko nema nejaku vadu,tak tu nic take nerobia. Tu je potrat zakazany a preto sa ziadne specialne vysetrenia nerobia ☹ aj z toho mam strach, ci som sa dobre rozhodla byt tehotna v tejto krajine, casto sa to pytam sama seba ☹ a dakujem som fakt rada,ze vas mam 😉

schnucki
24. jan 2010

blondy zadne strie??? 😕 😕 ... tak to si mela fakt stigro ....
za vsechny fotecky budem rady, uz jsme zvedave jak mala poroste 🙂

emily to jako fakt?? ... tak to si vubec nedokazu predstavit, to radeji fakt jezdi na sk .... tomu teda fakt nerozumim, zakazany a zadny poradny vysetreni ... to prece nejde 😕

emily327
24. jan 2010

schnucki, no to mam aj v plane jazdit na Sk, ked zistim,ze som tehu. Ale asi az v druhom trimestri,uvidime. Tu sa nechodi ku gynekologovi ale iba k GP - obvodny lekar. Sono sa robi tusim iba 3 krat za cele tehu. Chodi sa do nemocnice kde ti pridelia Midwife - co je nejaka asistentka, ktora ta aj vysetruje a aj radi co a ako. Co sa tyka porodu viem,ze urcite budem rodit na Sk, ale to uz predbieham, ale toto su nase plany, ak by som zostala tehu. Tu ti vzdy povedia, ak sa opytas ci je babo ok, ze vsetko ok. Nic konkretne ti nepovedia, lebo ziadne nejake specialne vysetrenia nerobia. Dokonca prve sono je az koncom prveho trimestra a to je vraj uz neskoro na nejaky zakrok ak je mimomaternicove tehu. No neviem ale tu je to cele divne, podla mna alebo ine na co sme normalne zvyknuti zo Slovenska.

schnucki
24. jan 2010

emily tak to je fakt sila, vzdyt mimomaternicove muze i zivot ohrozit ... no nestacim valit oci ....

holky ja se vam musim pochlubit, nemuzu to vydrzet 😝 .... budeme se s prckem vdavat 😀
dneska tatik prisel domu a pozadal nas o ruku, nekdy duben, kveten 😀

mmmk
24. jan 2010

Schnucki, chtela jsem na tebe mrknout, jak se mas a hned takove skvele novinky 😵 😵 Moc gratuluju 😵 Ale neni to moc rychle? Je to docela hodne papirovani (nechci te strasit 🙂).

mirusch
24. jan 2010

Emily, presne, aj ja mam take informacie, co sa tyka zdravotnictva a tehu v UK a irsku. Vedela by som tu dlho rozpravat, ake prihody sa stali. Vsak mojho ex doslova a do pismena nechali umriet. Proste ak, tak cestovat do SR, ako to robila Blondy.

Schnucki, takze si to fakt dlho nevydrzala 😀 😀 😵 Ale ja som bola prvaaaa 🙂 No ale vy ste uz predsa zasnubeni dlho, nie? Ci teraz to uz proste bolo s terminom? No ved hura. A nezabudni, ze by som s tebou rada vyberala saty 😅 Mne moje vybrala na dialku moja mama a hned som ich aj zobrala, takze som ani neskusala ine.

schnucki
24. jan 2010

zasnoubeni jsme uz byli, tohle bylo jako ze do toho fakt prastime 😀

mmmk mame se fajn, pomalu jsem si nasla system 🙂 ... ted jen vse obstarat a tak, na uni so chci dat uz tenhle letni semestr pauzu ....
vim ze je to spousta papirovani, proto taky zitra letim na urad co nam vse treba 😀 ... jak pritel rika, to zmaknem 😀 ....

a jak je tobe? uz lip??

mirusch neboj, jdes se mnou 😉

ivanajelinek
24. jan 2010

No Mirus, ja sa uz tiez neviem dockat, ked pojdem rano ku dr... Vcera so mala bolesti, boleli ma prsia a v podbrusi som citila take tahanie, no hroza..Ale dneska nic...Len som stale unavena...

My ideme s manzelom na hokej-mame taky kulturny nedelny sportovy zazitok 😝 ...idem sa teplo obliect, lebo tak je hrozna zimisko...
Inak nam tu uz zasa cely den snezi...

Emily a ty si teraz kde, ked ides v stredu do UK? Si momentalne na slovensku alebo ako?

A Schnucki gratulujem...ku svadbicke 😉

emily327
24. jan 2010

schnucki, uz som aj mala napisane v jednej z mojich otazok, ci sa nahodou nebudes aj vydavat alebo az ked sa babo narodi a predbehla si ma 😉 srdecne gratulujem a je toho urcite vela co sa papierovaciek tyka, ale to v pohode moja zvladnes 😉 Ja som uz vydata bola a pokial si pamatam, tak toho az tak vela nebolo a co sa svadby tyka, tak zalezi od toho aku velku ju chcete mat. Ak to bude skor ako "svadobny obed" tak to vybavite za chvilku. Ale aj keby to bola velka svadba, tak aj tak to v pohode zvladnete a verim,ze rodinka rada pomoze 😉

ivana, ja zijem uz 4 rok v Irsku a do UK ideme na dovolenku, vypadnut z tohto neskutocneho stereotypu a zmenit prostredie. Inak drzim palce zajtra k lekarke 😉

Ja som si sla lahnut, ale neda sa mi zaspat, dnes sa mi zase vratili moje bolesti v brusku ( ako ked mate dostat MS) a som hrozne ale hrozne unavena fnuk no ale kedze sa uz tento rok vraciame spat na Slovensko ( hoci presne este nevieme kedy - bude zalezat aj od toho ci otehotniem a ak ano tak kedy ) tak ja uz zariadujem nase hniezdocko lasky 😀 Mam predstavu ale nie presnu a meni sa z mesiaca na mesiac 😀

mirusch, ved to tie pribehy su strasne, ked sme sa tu nastahovali tak sme chodievali casto do tekeho miestneho parku a tam bolo neskutocne vela postihnutych deti ale aj dospelych a parikov s detmi. Tak nam to bolo divne a dozvedeli sme sa,ze oni v tych centrach pre taketychto postinutych, ze ich tam nechavaju sa parit a potom maju deti ☹ pride mi to trochu "nechutne" hoci ja chapem,ze takyto ludia za to nemozu a nemam nic proti vztahu ale aby z takeho vztahu este prislo na svet dieta, ktore na viac ako 100% iste,ze bude postihnute .... ti rodicia sa o tie deti nevedia postarat, lebo sami potrebuju pomoc.. mozno je to len moj pohlad na tuto vec takyto ale ja som to nechapala.

meleri
24. jan 2010

čaute holky,

moc nestíhám snad jste měly pěkný víkend..tady bylo fajn, malému se začly líbit prulízky a tak, jenže mě fakt mrzí že nechce chodit..teda doma udělá pár kroků, ale venku se chce jenom plazit, a to moc nejde v tom blátě atd..

tý jo ted si čtu od Emily poslední paragraf o těch postižených no teda! 😕 to je mazec, mám kamarádku která tam dělala brigády dost často a říkala mi že ti postižení lidi jsou nadržení že prostě kdyby mohli tak sexujou furt, nebo o tom aspon mluví svým způsobem, no nevím co je na tom pravdy, asi by se měli nechat sterilizovat, jenže jak jim to vysvětlit, a vůbec z hlediska etiky fakt nevím, navíc ani nevím co na to zákon..

kleopatris
24. jan 2010

schnucki super gratulujem 😵 teeda taky pekny rok to pre vas bude 😵 ale sak ste sa aj nacakali, tak si to krasne vychutnavaj 😉
a s tymi papierovackami....priprav si pevne nervy, my sme museli skoro svadbu kvoli papierom odlozit 😒 a to sme vybavovali v dostatocnom predstihu...

zuzka11
24. jan 2010

Blondy - mala je kraaasna! Ja mam proti tobe Bruce Willise 😀

Schnucki - koukam, ze mozna budes mit taky malou teroristku/teroristu, vid? 😉 Adam je 11.9. na NewYork 😀

meleri - cuuuus!

kleo - diky, i bez zubu to bude fajn 😉

emily327
24. jan 2010

chytila ma hrozna depka ☹ usmazila som si hranolky a idem kuknut, mam tu nejaky romanticky film Odvaha milovat, tak sa mozno pri tom dobre vyrevem a bude mi mozno lepsie..... Zatial, ked to skonci, ozvem sa 😎

mirusch
24. jan 2010

Emily, Kleo, uz som davala Schnucki pokyny po telefone, ide hlavne o tie papiere, aby boli komplet, lebo ono trva, kym sa prelozia a apostiluju, no ale oni to isto zmaknu a ked nie, tak im pomozeme 😉 My sme zvladli pripravy na svadbu za 3 mesiace a to na dialku, ked moja mama fungovala ako auto na dialkove ovladanie, ale bola fakt zlata, vsetko vybavila podla mojich pokynov, aj saty mi vybrala a aj mi sadli, aj prstene sme stihli za tyzden, aj ked normalne im to trva 2 tyzdne, stacilo urobit smutne oci 😀 Hlavne tie papiere, ostatne sa da.

Marki, jejda, ty si uz 29 tt! Mas sa predpokladam dobre ... 😕 😉

Zuzi, veru teroristu bude mat 😀 Nejako sa to snazenie na Vianoce vyplaca, nie? 😀 Ale inak, to je dobry datum, to si vas potom zapamatam, kedze aj my mame vyrocie svadby 😉

Emily, aka depka prosim ta? Skoc k nam, hodime nejaky dobry film do DVD a budeme cucat, co povies? Ja mam tiez zbierku niekolkych romantickych doma, je to super na depku. Inak, mas fasa priznaky, som hrozne zvedava na to tvoje testovanie 😵

schnucki
24. jan 2010

ahojik holky, jste zlate, dekuju 😵
ja se hnedka zitra vrham na urad, budu mit sebou blocek a tuzku na zapisovani a jde se do toho .... svatbu nechceme mit velkou, a ja nemam rada ty tradicni, takze urad a pak grilovacka 😀 ... tak aby se nikdo nenudil ....

zuzi to jo, zatim nam to vypocetli na 6.9. 😀 ....

emily ja nemam slov, to je proste hruza 😕 .... co mas za depku??

meleri tak doufam ze se malej brzo rozchodi, urco to pak pro nej bude taky vetsi zabava 😉 ... moje mama rikala, ze kluci jsou trosku linejsi nez holky ...

kleo dekuju 🙂 .... ja verim ze to stihnem, a kdyby neco, zapojim vic mirusch 😀

blondynka400
24. jan 2010

Tedy koukám, já napsala příspěvek, odeslala a ono nic 😠

Takže ještě jedno, schnucki, ohromná gratulace. Tak snad to stihnete, ať se vejdeš ještě to svatebních šatů 😵 😀

emily, depka? Copak se děje? 😕

emily327
24. jan 2010

mirusch, tak som dopozerala ten film, nic moc vobec som neplakala ale moje priznaky su take pred MS. Fakt ma dnes dost to brucho boli ako keby som uz mala dostat ☹ Jaj hned by som k tebe skocila a kukla si s tebou barsaky film. Depka, z toho ako vyzeram, z prace a tak celkovo,ze ma nikto nema rad a ze som hrozna. 😢 je mi fakt nanic, tato samota ma tu zabija fnuk Inak pred tymi hranolkami som zjedla sladke, fakt ako pred MS.
Inak co sa svadby tyka, tak to si mala super,ze ti maminka s tym tak pomohla. Ved kto iny, ak nie ona,ze??? 😉

emily327
24. jan 2010

blondy, schnucki : Depka, z toho ako vyzeram, z prace a tak celkovo,ze ma nikto nema rad a ze som hrozna. je mi fakt nanic, tato samota ma tu zabija fnuk Inak pred tymi hranolkami som zjedla sladke, fakt ako pred MS.
Cely den ma susi, ako keby som vcera vypila aspon flasu tvrdeho a zacina ma boliet hlava a do toho to brucho a neskutocne negativne myslenie. A to som si na zaciatku noveho roka povedala,ze budem mysliet pozitivne a budem sa tesit,ze sa uz tento rok vraciame spat na Slovensko a ze uz budem mat vsetko v praci na "haku" hm vydrzalo mi to tak 3 tyzdne a uz je po mojej pozitivnej energii ☹ ale toto je asi klasicky pred MS syndrom ☹ kaslem uz na to, nech pride a nech to cakanie mam uz za sebou ......