Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
1. jún 2010

jani, tak to je dobre 😉 Uvidis moja, hlavne nech ste obe v poriadku cmuk

schnucki
1. jún 2010

jani tak to je super, neboj, to zmaknete 🙂

emily327
1. jún 2010

ok zienky, ja utekam do prace. Tak pa vecer 😉

barbora87
1. jún 2010

Schnucki no citim sa fakt hrozne!!!ani zaspat nemozem neviem co to ma byt

jeee jani tak uz len par dni a bzdes mat stellinku pri sebe...

meleri
1. jún 2010

Janulko,

tak at to dobře dopadne! jestli se už otvíráš, to už asi bude tady? 😕 držím palce!

Blondy,

tak štastnou cestu, at dobře dojedete!

Barboro,
snad bude líp!

holky já nevím co napsat....všecko je furt stejné každý den, ale nestěžuju si, konečně jsou krásné dny.. 😵

finfrle
1. jún 2010

Ahojky tomu neuverite tak jsem online po 76dnech 🙂 mimisek je vklidu jen stale cekam na dopis z nemocnice ale zatim nic pry jsem na cekaci listine tak jsem se rozhodla,ze pockam do 20tt a pujdu na soukromy scan....

meleri
1. jún 2010

finfrle,

super a jak ti je? už je líp? na co jsi napsaná na čekací listině? jo to jo, ten v 20 tt je fakt důležitý... 🙂

finfrle
1. jún 2010

meleri no je mi opravdu lepe a lepe jen at to nezakriknu!Sem tam mam jeste takove stavy ale snad to brzy uplne odezni.Na cekaci listine jsem prosim na scan 😀 to mi rekli v nemocnici 😀 Irove jsou vazne nahlavu ale co nadelam radeji si zaplatim ten soukromy a budu mit jistotu ze je vse ok.
Musim uznat,ze v tech nejhorsich stavech nevolnosti mi moc pomohl manzel a i Emilka me drzela psychicky nad vodou uz toho bylo moc...ted uz pomalu vaha stoupa a mimisek je snad taky vporadku.

finfrle
1. jún 2010

Ted mam pred sebou hodne cteni na netu a zbirani informaci a hledani i nejakych tech stranech ohledne nakupu pro mimiska.
Holky pred nejakou dobou jsem tu zahledla nejaky odkaz na stranku jake veci jsou uplne zbytecne nakupovat,ze se ani nevyuzili mohli byste mi ji tu hodit ja ji asi jen tak nedohledam,dekuji moc a klidne i dalsi ktere muzou helpnout dekuji moc

meleri
1. jún 2010

Finfrle,

to je super že je ti už líp, ten první trimestr je celkem hnus, hlavně že už to máš za sebou! 🙂 tak to nechápu...podobně tu psala i Blondýnka o Itálii že člověk si tam musí standard zaplatit....at hlavně vše ok...

jej to nevím, něco takového bylo na výbavě....🙂

z vlastní zkušenosti se mi neosvědčila kojící podprsenka, hafo dětské kosmetiky ...zato se mi osvědčila: velká kupa bryndáků, látkové ubrousky na utírání zadku, spousta bodýček a pyžam a hlavně dudlík! 😀

finfrle
1. jún 2010

Meleri dekuji uz si to poznamenavam at mam trochu prehled ....jsem uplne mimo a nevim co,kolik,toho nakoupit Nemam vubec info tak budu ted prolizat a hledat informace 🙂

ivanajelinek
1. jún 2010

Ahoj Finfrle, tak super ze si uz konecne online...Teraz mozme pisat o stosest...aspon sa nebudes nudit, ked budes zbierat informacie...
Ja som si napr. zadala do googlu ze vybavicka pre miminko a tam mi vyskocili vselijake stranky...Ja tiez nemam skoro nic kupene.Len uz kocar sme kupili a minuly tyzden detsku izbu...

barbora87
1. jún 2010

Tak babule urobila som si chlebik s pastekou a k tomu sunku tak mi to celkom chuti tak dufam ze mi bude lepsie...

Finfrle to je super ze ti je lepsie a super ze ste sa s emily nasli!aspon si nebola sama a cloveku to dodava silu!ja som z toho zhrozena ako sa v irsku chovaju!ja to nechapem ze su taky bezcitny!tak uz mozes s nami komunikovat ked mas internet🙂

meleri
1. jún 2010

finfrle,
a v nemocnici kde budeš rodit ti ještě seznam nedali?
já si to už přesně nepamatuji co bylo třeba do nemocnice, ale určitě je potřeba tak 8 bodýček velikost 1 měsíc, k tomu stejný počet pyžamek, ponožky stačí tak 4, k tomu pár svetříků, 2 spací pytle a zavinovačky (protože ti to pročůrá) 8 bryndáků, super jsou čtvercové plínky těch tak 12, můžeš na nich přebalovat, papírové nebo látkové čtverečky na utírání zadku, kosmetika na ošetření pupíku, gel na mytí těla a vlásků, sérum na mytí očiček, hřebínek nebo kartáček, pro tebe vložky a dobré jsou i taková masážní kolečka do podprdy na podporu tvorby mlíka jestli chceš kojit...dál si už nevzpomenu...jo ručníčky ještě, prostěradlo do postýlky a nějaký ten kolotoč co hraje k tomu a ještě se hodí i dětská deka....jinak plíny samozřejmě... 😀 papírové, látkové jaké budeš chtít....jo a dudlík... 😝

finfrle
1. jún 2010

Ivan ahojky to jo ted tu budu asi prilepena 😀 a mas fotecku kocarku?
Barbor Koukam 12tt tak at nemas zadne nevolnosti holka ty ti vazne nepreju!
Jsem rada,ze jsem mezi vami

meleri
1. jún 2010

ještě jsem zapomněla na venek podle počasí bud bundičku nebo na zimu je nejlepší kombinézka, čepička samozřejmě.... 😅

finfrle
1. jún 2010

meleri No prave,ze musim pockat do te nemocnice dokud mi neprijde ten dopis ☹
Jsi uzasna takovy fajn seznam 🙂 dekuji moc ono se to nezda ale kdyz nic nevis tak se ti pri nakupech zda,ze staci vseho malo nebo moc......dekuji

schnucki
1. jún 2010

ahojik finfrle, super ze jsi tu zas s nami 😵 ... my mame uz vybrany kocarek a pokojicek, kocarek budeme koncem cervna objednavat a pokojicek jeste hledam ....

jinak ja si nepamatuju ze tu byl seznam co bylo zbytecne, poslu ti co jsem posilala emily za seznam co je treba, je takovy jen zakladni, ... ja osobne myslim ze spoustu veci dokoupime az budem z porodnice doma, treba takovy veci jako saci pumpa pri kojeni (kdyz se muze stat ze treba kojit nebudu moct) .... jinak dostaneme od banky dareckem takovou tu cestovni tasku kde budou 3 druhy lahvicek, dudliky, podlozka na pebalovani na cesty a jeste neco, tak to treba uz kupovat nebudem 😀

ja si udelala salatek ... jablko, banan, nektarinky a kiwi 😵

barbora87
1. jún 2010

Finfrle no tie nevolnosti uz mam za sebou mala som len tri tyzdne v kuse od rana do vecera teraz mi byva len obcas blbo...ale to ako mi je dnes nechapem...neni mi zle od zaludka ale je mi tak hrozne divne,slaba som unavena zima mi je no neviem:(snad sa to zlepsi...teraz som zjedla chlebik normalne by som uz jedla treti krat...
A ty v irsku zostanes?

schnucki
1. jún 2010

jinak seznam do nemocnice je asi jak kde, tady v nemecku treba skoro vsechno dostanu v nemocnici, takze toho moc brat nemusim, mam seznam od doktora a je tam fakt jen par veci 🙂

meleri
1. jún 2010

já vím, sama jsem to sháněla všelijak...ale věř mi že cokoliv ti bude chybět, tak nikdy není pozdě, vždycky to můžeš dokoupit po porodu. a pak si to už stejně uděláš podle sebe, nemusíš pak dodržovat všecko co ti řeknou..např. nás nutili děcko strašně moc mydlit a ponořovat...a to jsme fakt nedělali jen opláchli vodou, ještě jsem si vzpomněla že je super takové to hadřené sedátko do vany..nemusíš pak dítě pořád držet na rukou...

ivanajelinek
1. jún 2010

Ok babenky, ja sa lucim.Musim ist este do mesta a potom ku dr...tak potom sa ozvem.papa

meleri
1. jún 2010

jo jak píše Schnucki, nevím jak je to v Irsku ale např. my dostali jak vložky, tak plínky, kosmetiku a dárkový balíček....ale i když ti to nedají na doma tak fakt nevadí, seženeš to za pár dní už doma...

schnucki
1. jún 2010

ivus pisni jak jsi dopadla 🙂 .... ja poletim na nakupy az po doktorovi ....

tady toho hodne v porodnici dostanes, proto je lepsi mit nejakej ten seznam z nemocnice aby clovek vedel co a jak ....

finfrle
1. jún 2010

Holky mi uplne vracite chut do zivota 😀 ono hned nejake to info bodne.Tady v Irl asi nic nedostaneme radeji se na ne ani spolehat nebudu.Zacinam zvayovat jako prvni kouknout po postylce,kocarku a obleceni+nejake ty veci do nemocnice jak pro me tak i mimi.
Schnucki a kde jsi vybirala kocarek myslim na netu?

schnucki
1. jún 2010

finfrle ja jsem jako prvni koukala po obleckach, mam uz par ponozticek, bodicka, takove bodicko na spani a od nasich mame hracku a zavinovacku ... jelikoz ale znam moji mamcu se segrou, nechci moc oblecku kupovat, ty uz maj nakupni horecku .... pak jsme koukali po kocarku a skrinkach (postylku mame od rodicu, uz je ve sklepe), aby jsme vedeli kolik dat stranou ... no a ja ted delam takovy seznam co budem jeste potrebovat, jako vanicku, teplomer, hraci deku a tak a budem srovnavat ceny v cechach, ze by jsme neco koupili i u nasich 🙂

ja jsem se tu zeptala holek co znaj za kocarky tady v nemecku, jake jsou dobre a jake ne, no a pak jsem si je hodila do googlo, trvalo mi dlouho si vsechny ty veci projet, precist a tak, ale pak jsme se s manzelem dohodli na Hartan, uz jsem s nim i drandila po obchode 😀

mam ti sem nejake stranyk hodit? ...

meleri
1. jún 2010

finfrle,

ono je to fakt radost až se to narodí! neboj začneš si brzy těhotenství užívat! a jak se narodí malé tak ještě víc! 🙂 sice je to fuška ale je to super! ono zezačátku se ty oblečky kupují na jeden měsíc pak na tři pak na šest devět, atd...a po roce už to vydrží dýl.... 🙂 holky loučím jdu ven....🙂

barbora87
1. jún 2010

Ivi a schnucli piste co u lekara

finfrle no ja som napr dostala taku infobrozuru ked som sa bola pozret na porodnicu a tam
je napisane co potrebujem...a to potrebujem do nemocnice len pre mna veci a pre babo na cestu domov ale teda radsej sa fakt na nich nespoliehaj...
No a co ja uz mam aj kupene je vankus na kojenie...mozes pouzivat uz ako tehu na spanie a potom pre mimi na kojenie...ja napr chcem mat tie dolezite veci nakupene do predu lebo termin mam pred vianocami a boh vie kde by som co hladala cez sviatky a este k tomu v zime behat s mimcom nechcem...
Ale sama potom uvidis co potrebujes...napr ja som uletena na deky mam 2alebo 3take letne a 2teplejsie🙂
a ten kolotoc na postielku som dostala k narodeninam ten som si hrozne priala

schnucki
1. jún 2010

takhle vypada ten kocarek, ale o barve jeste uvazujem, je jich totiz straaasne moc .... ale asi tu 861, aby to slo pozdeji i pro kluka ....

finfrle
1. jún 2010

jj schnucki hod stranecky sim
Ja si vzdy rikala,ze vse budu nakupovat az po porodu,ze prvni dite a pak veci,povercivost to vite...ale jsme tu sami dva,nikoho tu nemame a proto jsme se rozhodli vse zaridit dopredu az na takove veci co nejsou hned potreba jako napr.krmici zidlicka(na tu je casu jeje)
Holky jaky je vas nazor na prebalovaci pultik(s vanickou i bez) nebo samostatnou vanicku?????????