Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
6. jún 2010

Dakujem emily no za chvilu sme doma tak sa pojdem osprchovat a pojdem hajat som unavena...ale bolo mi fakt super!no dufam ze bude vsetko oky doky urcite vam dam zajtra vediet...
Jeee emily tak to mas super ked mas super svokru a mozes byt u nej na zaciatku...a potom ked budete byvat samy tak to budete mat super medzi mladymi rodinkami

emily327
6. jún 2010

barbora, tak oddychuj a neboj urcite bude vsetko v poriadku cmuk 😉
A ano svokru mam super, sme ako dve dobre kamosky, ale chceme ako tak zariadit nase byvanie aby ked sa malinka narodi sme uz byvali sami. Predsa len sami je sami. A ja budem rada, ak prve tyzdne k nam pride niekto iba na navstevu na chvilku a nie na cele dni. Chcem aby sme si zo zaciatku na seba zvykli s malou a nasli si system v papkani a spinkani. Ja ocenim kazdu radu od maminiek ale aj tak to bude iba medzi mnou a malou 🙂

barbora87
6. jún 2010

No mne len znepokojil moj sen pred par dnami ze somisla na toto vysetrenie a hned si ma tam nechali bo malinke nezilo:((( tak som trochu vystrasena ale hadam bude vsetko oky doky a ked hej tak to najhorsie uz mame za sebou teraz bude druhy trimester a budeme len rast🙂
hej chapem moja svokra ma svoje uchylky ale mohla som dopadnut horsie...no moja mamina chce aby som prisla ku nej na par tyzdnov ked sa mimi narodi ale som jej povedala ze nie bo tiez si chcem zvyknut s mimim a nie raz tam a raz tam...tiez si myslim ze si musime zvyknut

ivanajelinek
6. jún 2010

barbora, tak sa zajtra drz.Potom daj vediet ako si dopadla...
Emily a aky domcek ste kupili? ja by som tiez zo zaciatku chcela aby sme boli sami... Presne ako pises, aby sme si ako rodinka na seba zvykli a nasli ten spolocny rezim...ja som dneska zacala citat nejaku knizku o kojeni, ono to nie je take jednoduche ako sa zda...A ty mas este nejake vysetrenie v Irsku ci uz len na slovensku?

emily327
6. jún 2010

Barbora, taketo sny hod za hlavu, aj ja som dnes mala hrozny ale vobec na to nemyslim. Vela veci clovek ma v hlave a potom sa tym trapi a uplne zbytocne. Si v poriadku, zdrava, mlada zena a na zle veci ani nemysli ok? Aj babo bude v poriadku uvidis. Naco sa stresujes a nemas dovod? No klud klud a uzivaj si tehu cmuk ubehne ti to ako voda a ty si to potom budes vycitat,ze si si to vdaka zlym myslienkam vobec neuzila.... Drz sa cmuk a mysliet POZITIVNE jasne??? cmuk

Ivana ak chces mozes pozriet http://www.vasebyty.sk/rovinka.htm na tejto stranke je nase byvanie. My sme kupili 3-izbovy byt s 2 velkymi loggiami, je to vystavba rodinnych dvojpodlaznych domcekov a v kazdom domceku je na prizemi jeden a na poschodi druhy 3-izbovy bytik. V Irsku uz nemam ziadne vysetrenie, hoci naposledy ked som bola v nemocnici mi povedali,ze este budem mat kontrolu o 8 tyzdnov ale zatial mi ziaden list neprisiel a 8 tyzdnov bude koncom juna. Ale este tyzden pred odchodom mam kontrolu u svojho Dr. ale to uz bude len klasika, moc, tlak a pocuvanie srdiecka nic vynimocne, ziaden odber krvi alebo UTZ. To az ked pridem domov na Sk tak si dam u svojej gynekologicky urobit kompletne vysetrenie mna aj babatka. Len som zvedava co to bude stat. Lebo v BA je to dost drahe. No asi sa jej na to najprv opytam a potom sa objednam. Ale tak ci tak to vysetrenie si dam urobit, ak to bude aj jedno, len aby som bola v obraze kolko to bude stat,aby som tam nezostala mimo,ze nemam dost penazi 😀 A co sa kojenia tyka, no kamoska co rodila vravela,ze najtazsie bolo spustenie mliecka z prsnikov, ze porod bol oproti tomu nic, ale ta bolest v prsiach,ze to bolo nieco strasne. A tiez mi pisala,ze ked kojis nemozes jest co chces a na co mas chut,ze su iste jedla co mozes a co nie hm no to si budem musiet este nastudovat.

meleri
6. jún 2010

super den dneska.... ☹ šli jsme na hezký výlet na hory, bylo krásně, a zničehonic se zatáhlo, zmokli jsme totálně do niti...no naštěstí jsme měli nosítko se stříškou takže malý nezmokl, navíc jsem mu dala ještě moji mikinu přes to....ale jako fakt ty hory jsou strašidelné a ten les, jak se tak ty blesky míhají, měli jsme fakt strach! přišli sme domů a ještě jsme si museli vytahovat klíštata.....tak ted si asi dáme pár týdnů od alpinismu pokoj... 😖 😝 😅

meleri
6. jún 2010

holky,

nebojte se, to bude v pořádku, ty sny jsou asi časté..mi se pořád vracel ten samý že se mimi narodilo strašně malé a když jsem ho vzala do náruče tak mu upadla hlava...takové divné sny jsem mívala.... 😕

ivanajelinek
6. jún 2010

Emily, peknucke....Este musite komplet zariadit, ci uz mate nejak zariadeny?
Meleri, no tu bolo tiez pekne a zrazu sa strhol taky silny vietor a zacalo prsat. Ale my sme nastastie boli doma...Vy chodite takto na tury? A maly sa nebal?

emily327
6. jún 2010

meleri, hm no tak v lese ked prsi je to fakt velmi strasidelne. Dospely clovek ma co robit aby sa nebal a nie to este male dieta. Hlavne,ze vam maly velmi nezmokol a ze ste sa stastne vratili domov. Hory su co sa pocasia tyka velmi zradne. Tam sa to zmeni z minuty na minutu. Ja tie sny sa snazim na ne zabudnut, len je to take neprijemne ked sa zobudis a nevies ci je to naozaj alebo to bol iba fakt zly sen. Ale to je asi o tom,ze my zeny sme zodpovedne za to babatko v brusku a bojime sa o neho a preto to podvedomie asi takto pracuje. Ale ja verim,ze vsetko bude ok.

Inak ma teraz tak napadlo,ze ak pojdeme rodit tie co sme teraz tehu, schnucki, ivana, ja a finfrle tak tu bude aky klidek co?? Vsetky sme len tak zopar tyzdnov od seba co mame termin xixi ale ja mam najblizsie k ivane 🙂

ivanajelinek
6. jún 2010

No to mas pravdu...A potom Barbora nakoniec...Som zvedava ktora z nas to rozbehne 😀 , ked to mame tak posebe...

emily327
6. jún 2010

ano ano Barborka je za nami trosku dalej ale o to viac to budeme s nou potom prezivat, ked uz budeme mat vsetky PO 😉 no to som zvedava aj ja ktora z nas to rozbehne 😀 Len aby sme nakoniec nerodili secky spolu 😀 U nas dvoch to celkom aj hrozi xixi

barbora87
6. jún 2010

Mate pravdu mala by som mysliet pozitivne...ja s hrozna v tomto...a aj taka sensibilna som ako mokre ponozky hihi no aspon ze tam idem hned rano ale mi povedali ze mam pocitat 2-3hodky...tak som zvedava co tam so mnou budu robit...ale urcite vam dam vediet co a ako...no emily nechaj sa urcite aj v ba okuknut...a na slovensku budes mat potom pravidelne kontrole ze?
No hej vy budete rodit a ja tu budem cakat na spravicky ako rodite🙂ja tu budem potom
sama tehulkovat:(

emily327
6. jún 2010

barbora, neboj nebudes tu sama ja pevne verim,ze nasa Katka sa k tebe coskoro prida 😉 Jasne,ze sa v BA dam vysetrit lebo mna od kedy som tehu este ziaden gynekolog nevidel, co ked poviem doma na Sk tak budu na mna kukat ako na zjavenie 😀 Ale takto to tu chodi a ja som fakt rada,ze som nemala nejake vaznejsie komplikacie pocas tehu lebo si to tu neviem ani len predstavit. A vidis ja myslim pozitivne a som v krajine,ktora je 100 rokov za opicami co sa zdravotnictva a myslenia tyka 😀 Co sa tyka toho zajtrajsieho vysetrenia, tak to sa neboj, zoberu ti iba krv a urobia specialny UTZ, to by malo byt vsetko, nic strasne to nebude neboj. Drzim palce cmuk vecer si to urcite pozrieme s finfrle ked uz prideme k nej.

barbora87
6. jún 2010

A vidis co katka?kde je stratena?uplne som na nu zabudla 😅 Dufam ze sa coskoro objavi s krasnou novinkou!
No vy ma budete psychicky podporovat bo uz budete vediet ake to je rodit🙂 a ja tu budem zase stresovat🙂 a na co mi budu brat krv?nic mi mepovedali mozem rano jest vobec?joj inakto mate super ze sa s finfrle uvidite si to spolu uzite!

emily327
6. jún 2010

barbora, aspon mne brali krv ale nemusela som ist nalacno. Z toho sa robia geneticke testy aspon mne to tu takto robili na sukromnej klinike, neviem ako je to v Rakusku. Skus sa opytat bab, co boli v Nemecku ako to tam prebieha alebo si to pozri skor v teme tusim o tom pisala schnucki. Mne robili UTZ a brali krv, vazila ma a to bolo vsetko. Nestresuj zase moja 😉 dakujeme, urcite si to uzijeme 😉

barbora87
6. jún 2010

Aha no tak tiez som si hovorila ze ked mi nic nepovedali ze musim prist nalacno tak to nebude potreba bo im
tam odpadnem hihi no a ked budem napapana tak sa mi predsa genetika nezmeni hihi no som kludna dala som si teraz chlebik bo ja toho prilis velmi nespapam no a nenakupujte privela hihi a urcite nakuknite vecer sem

emily327
6. jún 2010

barbora, neboj to nie je ziadne strasne vysetrenie 😉 Urcite bude vsetko ok a budes kludnejsia. Ja uz nakupovat nemam v plane nic, tak dufam,ze si finfrle nieco vyberie s mm a ze nakupia. Jasne nakukneme 😉 Podame hlasenie 😀

barbora87
6. jún 2010

No som zvedava kolko drobec narastol za 1,5tyzdna...a ci sa bude tak krasne hybat...potom mam az termim 15.7.u gynekologa a to uz sa pripravujem na to ako mi povie ze budeme mat chlapca...alebo ze nam mimi ukazuje zadocek hihi a zvysok vybavy ako kocik postielku a tak budete kupovat na slovensku ze?

finfrle
6. jún 2010

emilka 🙂 to vis ze nakoupime ale nebudu prehanet mame jeste cas 🙂 a pojedeme i do jinych mest 🙂 ale rozhodne nejaky vecicky zitra poridim 🙂
Si tak rikam ze nakoupim 0-3mesice po 8 kusech(jako tilecka,dupacky,...) a na novorozene koupim jen jednu soupravu,taky nejake cepicky,rukavicky,ponozecky,a pod. Seznam jsem dnes nestihla tak to bude tak nejak odlehcene a budu u nakupovani muset premyslet 😀 Rozhodne kouknu na akce i na 3-6mesicu.

ivanajelinek
7. jún 2010

Dobre ranko...Tak ja uz zasa hore, vyspata...Vcera som uz bola o 22-tej v posteli...Moje nachladnutie mi prechadza uz do kalsa. Ako vzdy...Naposledy som sa nemohla kaslu zbavit pol roka, az mi nasadili antibiotika a potom presiel. Tak som zvedava ako teraz.Som si uz urobila cibulove kvapky, tak dufam ze to trosku zabere.Inak chuda dieta, ked ja teraz kaslem tak sa v brusku natrasa o stosest 😀
Emily Finfrle pekny dnik vam prajem...

barbora87
7. jún 2010

Ahoj ivi ja tu strasim od6...za par min ideme do nemocnice...no to je hrozne ze takto musis trpiet v tehu:(no malinky ma kolotoc v brusku🙂

ivanajelinek
7. jún 2010

Ahoj Barbora, tak sa drz a neboj...vsetko je v poriadku...Potom daj vediet ako ste dopadli... 😉

meleri
7. jún 2010

Ivčo,

hlavně se brzy uzdrav! hlavně s tím kašlem, to je fakt nepříjemné...jo chodíme, ne nebál se, my jsme se báli za něho...mělo být krásně až do středy....škoda, že se to nakonec pokazilo dřív..

Emily,

jo je to hnusné ty sny, ono je to asi nějaká příprava na tu velkou zodpovědnost, jak se mimčo narodí....určitě to člověka vyděsí. přeju ti at se ti jich už moc nezdá! jinak moc krásné oblečky co jste nakoupili!

Barboro,

at je všecko v pořádku!!

ivanajelinek
7. jún 2010

Meleri dakujem 😉 No vo stvrtok idem na slovensko, tak dufam ze dovtedy sa dam dokopy...Neviem preco, ale tentokrat sa mi akosi nechce ist..Mozno preto ze idem bez mm prvy krat..On uz dva krat na otocku bol a teraz idem ja...Ale hadam bude dobre.

barbora87
7. jún 2010

Ahojte babule tak uz sme v nemocnici nahlaseny mali sme aj gespräch s hebamme a potom ten utz no parada!mimi ma od hlavy po zadok uz6cm najprv sa hybalo ako keby malo stikutku a potom mi to male zobudila tak sa to tam vrtilo no parada inak vsetko oky doky manzelik sledoval s uzasom...stale s pozerala kde ma srdiecko malinke a ci funguje a vsetko ok aj zaludok nam ukazala pani dr

ivanajelinek
7. jún 2010

Ahoj...Tak uz ste spät? No vidis, ze je vsetko okay... 😉 tesim sa s tebou...

barbora87
7. jún 2010

Dakujem ivi sa mi ulavilo ti poviem...teraz sme s manzelikom na ranajkach a on pojde do roboty a ja domov mozno si este pospim si...ked budem mat cas tak si urobim konecne albumik som zase dostala fotoceky

blondynka400
7. jún 2010

Ahoj holky, tak hlásím, že žiju 😀
U nás vše ok, malá je akorát občas jak alenka v říši divů, protože je pořád někde jinde a očumuje jí spousty lidí 😀 .
Očkování proběhlo v pohodě, v podstatě ani nezabrečela, reakce po žádná. Dneska jdeme na naušničky, to asi bude horší, ale tak snad to taky zvládne...
Jinak u doktorky jsme byly pochváleny, prý je úžasná a psychomotoricky odpovídá tak na konec 6 mněsíce, tak jsme hold trošku dopředu 😀 Včera si mi na klíně už sama sedla a seděla chvilůku bez opory, ale vyloženě z leže to ještě neumí, ale myslím si, že má času dost 😀

schnucki
7. jún 2010

ahojik holky,
jeeee, to mam zas co cist 😀

taaakze, co se uklizeni tyce, tak ja taky uklizim na etapy 😀 vzdycky si musim delat prestavku, napit se a pak dal 🙂

to co se deje na slovensku me mrzi, doufam ze vsichni vasi znamy a rodiny jsou v poradku ....

emily super ze muzete ze zacatku bydlet u svokry, my jsme taky zacinali u manzelovych rodicu a i kdyz jsme meli podkrovi sami pro sebe, prece jenom je super bydlet uplne sami 🙂 ...

mam stejny nazor, na navstevu prijit muzou, ale nejdriv by jsem rada aby jsme byli sami a nikdo mi do toho moc nekecal ... kdyz budu pomoct potrebovat reknu si, ale nemam rada kdyz mi nekdo mermomoci vnucuje jak se to ma delat ...

meleri koukam vas to pekne zastihlo 😝 ... tady to bylo vcera to same, nejprve krasne a pak takovy vitr az mi spadlo pradlo na balkone, pak celou noc prselo ....

blondynka400
7. jún 2010

Holky jak je to s janulkou, nějak jsme stránky zběžně zkoukla, ale asi jsem splepá, protože jsem nic nenašla... A podrobně dočítat teď bohužel nestíhám... 😒