Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
24. júl 2010

holky já sem strašný srab nejradši bych zas rodila císařem.... ☹

barbora87
24. júl 2010

@finfrle No budeme si pisat cele rozumy aby sme vedeli co a jak 🙂))
no ved to je najdolezitejsie aby bolo vsetko ok...
Jeee super ked sa tak tesi 🙂)) to moj mm ani raz nepovedal 🙂))

@meleri neboj mi ta budeme povzbudzovat na normal porod...

finfrle
24. júl 2010

@meleri To ja chci normalne hlavne ne cisar jeje po tom bych uz nebyla schopna niceho podle toho co mi holky povidali uf
@barbora87 to drzi v sobe neboj on to povi 😉 urcite se tesi jen jeste neciti kopance tak mu to jeste tolik nedochazi,pockej az ho prcek pekne kopne!

finfrle
24. júl 2010

Jsem se zdejchla nachvilku na zahradku a ta prokoukla,kdyz jsem se do ni zase dala 🙂

finfrle
24. júl 2010

Holky 😀 ted po tolika mesicich napsala tchyne 😀 😨 😀
Napsala "ahoj to mate radost"....a2x stacila zminit,ze chce penize 😀 😠 😀 no krasa.
Viditelne ona radost nema ani se na nic okolo mimi nezeptala,takze nevi,ze jsme zdrave ani kdy to cekame natoz ze je to holcicka!Baba jedna 😖 😀

meleri
24. júl 2010

finfrle,

nakopat málo....:( hold někomu nadělí osud fajn tchýni a někdo pak se trápí...:( jej s tím císařem mi to ted už tak hrozné nepřipadá ale je fakt že to bolelo jak sviňa ale normální porod asi taky? ale zase potom už tě nebolí nic, max asi to šití...ale mám z toho hrozný strach, nechtěla bych ten epidurál....

holky co je to rusňacko, to je na Slovensku? a tam je nějaká jiná kultura?

finfrle
24. júl 2010

Meler no ja taky zvazuji jestli jit do epiduralu ci ne? 😕
To by nam mohli rict maminky co uz to maji za sebou,co Blondy,Kleo,Lubinko meli jste?

meleri
24. júl 2010

finfrle,

já ti nevím pokud bych to zvládala tak bych do toho nešla, kamarádka to ted zvládla taky a rodila pět dní, tak si říkám sakryš když ona jo tak proč já ne ? ale jsem fakt srab příšerný....já měla podobnou věc na ten císařský řez a ten chlap mi pohmoždil záda a dost mě to tam pak bolelo ještě několik měsíců ....né nějak strašně ale prostě sem to cítila ...

finfrle
24. júl 2010

meler jj o tom jsem slysela,ze ten vpich do zad muze bolet i roky pri zmene pocasi ale nadruhou stranu.....
Zase si rikam,kdyz to dokazali nase babicky na polich a tak,proc s tim nadelame?Jsme snad citlivejsi???

meleri
24. júl 2010

finfrle,

nevím, přijde mi že i doktoři dost ovlivňují, skoro ti ani nedají na výběr, já musela vyloženě říct že ten epidurál nechci, ale i tak mě to neminulo i když to bylo opravdu v mém případě lepší než celková narkoza....ta prý přechází hodně na dítě...

právě já neví mamka furt tvrdí že to bolí jako mencky že porodila úplně v pohodě, a co tam viděla ostatní ženy tak tam nikdo neřval jak v americkém filmu, ale prostě vzdychaly to bylo vše....já naopak měla děsný zážitek s jednou rodičkou která řvala tak jak kdyby ji zaživa upalovali a já zrovna měla tu utrženou placentu a to mě fakt totálně dorazilo ten řev...pak přišel manžel celý vyplašený jak to slyšel, to bylo normálně hrozné....

meleri
24. júl 2010

já si říkám že bych asi plakala bolestí nebo vzdychala ale určitě bych snad takto neřvala! ale jedna holka na diskuzi Francouzky je anestezička a psala tam že v každé zemi je jiný prah bolesti a podle toho prý používají i větší nebo menší dávky těch látek v epidurálu. a psala že právě jižanské země mají velmi slabou výdrž a proto jim dávají silné ty umrtvováky, že ti jižani bolest špatně snáší....je fakt že tady je v nemocnici na toto berou hodně ohled, hned se ptají bolí vás to ....v česku kolikrát šup bum ani se tě neptají.... 😅

finfrle
24. júl 2010

to musela byt sila,ale myslim,ze to zvladneme 😉 ja radeji leky nechci a hlavne astmatikum chteji delat jen cisare,takze budu mit jeste boj,protoze ja nechci!Sama uvidim,jak budu na tom s dechem...

finfrle
24. júl 2010

Si rikam,ze nechci byt v nemocnici moc brzo,kdyz ucitim bolesti ale jak poznam,ze je pravy cas abych tam zvladla dojet?
Prece jenom mam to pres pul hod autem.Ja vim u kazde zeny je to jine ale vis jak....

barbora87
24. júl 2010

@fifrle no ved hej uz sa snazil pocuvat brusko ci sa mimi ozyva 🙂
s tou svokrou hroza!!!a za co chce peniaze???to je bosorka!!!

Tak papala som mrazenu pizzu ale len 2kusky...svokra mi tu prichystala plnu misku ovocia tak si asi este dam

lubinka9
24. júl 2010

caute babky,
tak som dala mrnaveho spinkat, snad potiahne aspon do jednej, pol druhej. Dneska v noci to celkom uslo, zobudil sa len 2x a potom az o pol 7, tak to sa da..

finfrle, este som neskusala domacu krupicu, nejak nemam odvahu, nechcem ho znova vytrapit. A neviem ci vlastne takto male deti mozu normalne mlieko.

a k tej lokalnej narkoze.. ja som mala pri cisarskom spinal a neviem si vynachvalit. Vpich bezbolestny, do 3 minut som nohy necitila, po operacii ani po case ziadne bolesti v mieste vpichu, dokonca ani bolesti hlavy, ktore su pomerne caste. Takze u mna maximalna spokojnost, isla by som do toho znova.

a od dnes si maly vyzlieka ponozky a taha sa za palceky na nohach a liha si na brusko s hlavickou na stranu. A najlepsie ked ma pod hlavickou plysaka, jeho kamosku zirafku Zanetu 😵 😀

finfrle
24. júl 2010

@barbora87 to ona chce vzdycky jen penize!

@lubinka9 maly je krasny!KOukam,ze ti dela samou radost 😵

lubinka9
24. júl 2010

@finfrle no je to milacik, aj ked obcas hneva nedala by som ho za nic 😵

ako to asi zvlada nasa janulka? ci su stale na Slovensku?

a co zakladatelka temy Ivana? uz sa tehulka dlho neozvala 😕

inak kocky tak vam tie tt ubiehaju, nestacim sa divit. Na tom vidim ako nam to s malym hrozne rychlo ubieha. Som rada, ze s nim mozem byt doma a sledovat dennodenne pokroky. Hlavne teraz velmi rychlo napreduje.

lubinka9
24. júl 2010

ozaj a nepodakovala som sa za recepty 😅 🙂 vyskusam

finfrle
24. júl 2010

@lubinka9 😉 Janulka je jeste na SK a zitra maji krtiny jestli se nepletu 🙂
To jo uz se tesim na malou az uvidim jak roste 🙂 uz ted je to zazitek a to je zatim jen v brisku 🙂

ivanajelinek
24. júl 2010

Ahojte...Tak my sme konecne prisli domov 😝 Nemam rada taketo ulietane dni..V meste vsade milion ludi, hudba,vsade stanky s jedlom 😝 Som si konecne dala moju vysnuvanu waflu 😀 No vcera som palacinky nerobila, urobila som si klasicku slovensku krupicovu kasu 😝 Tak sa idem konecne natiahnut na gauc...

kleopatris
24. júl 2010

Dobry vecer tehulky 🙂

tak my sme nevydrzali a skusili sme mrkvicku uz dnes 😀 a chutilaaa, mali sme ju sice vsade aj na mihalniciach, ale sranda musi byt 😀 😝 a najkrajsie bolo, ze manzel mu dal vybrat z 5 lyziciek roznej farby a jak spravny chlap siahol bez vahania po modrej 😵

a k porodu, ja som mala bez epiduralky, bez oxytocinu a nemenila by som, rodila som sice 23 hodiek a aj bolelo, ale vydrzat sa to dalo. Mna teda porod sam o sebe nebolel, to bolo skor vzruso, kedy uz "vyleze" 😀 jedine, co fakt bolelo, boli kontrakcie, kedy sa este nesmie tlacit, ale predychvat...to bola sila. Moja rada k porodu pocuvat porodnika na slovo a potom je to super 🙂 okrem nastrihu som nemala jedine zranenie a to som rodila obrika 😉

@lubi myslim, ze normalne mlieko najskor po prvom roku. A som sa chcela spytat, jaku zeleninku si uz davala? My sme dali hipp mrkvu, ale sladky zemiak som nenasla 😒 a neviem co dat jak druhe.....

finfrle
25. júl 2010

Tady se jeste spinka.
Jsem total vyrizena sla jsem spat okolo jedenacte a byla jsem vyzne unavena a pak jsem byla vzhuru kazdou hodinu!
A kazdou myslim vazne kazdou.Vydrzela jsem v posteli do pate a pak to vzdala.Jsem svym kroutenim jen budila mm.
Dnes mame vyroci a teda vubec nevim jak fungovat,jsem pekne otekla a oci mam rude jako upir.
Cim to,ze nespim ani hodinu?Mela jste nektera taky takove noci?

barbora87
25. júl 2010

@finfrle Ahojky...no ja noc tiez nic moc zase som sa casto budila a sny psycho... Jeeee vsetko naj naj k vyrociu!!!

finfrle
25. júl 2010

@barbora87 Dekuji moc!
Ja nemam ani sanci na sny! ☹ ☹ ☹ jsem uz z toho zoufala,ze nespim.Chapu,ze kdyz je mimi se uz moc nevyspis ale ja jsem nespala ani hodinu vazne a to je zatim v brisku.Taky mam z toho pekny prujem,telo nejak nefunguje a je dost unavene.

barbora87
25. júl 2010

@finfrle No niekde tu bola tema tehu a nespavost...skus pozret lebo ked nebudes spavat tak ti bude na nic...
No ja viem preco dobre nespum lebo nejsom doma chyba mi moja postel mj vankus perina a samozrejme mm ktory ma skrabka po chrbate aby som zaspala...
Urobte si pekny dnik bez stresu...pozrite si dvd a fotecky zo svadby...
My mame presne za 2tyzdne vyrocie ale uz druhe

finfrle
25. júl 2010

@barbora87 Snad si ho uzijeme zatim mi moje sipkova ruzenka spinka 🙂
Varim vajiska a udelam oblozeny talir na snidani pro oba 🙂 at zacneme rano trochu slavnostneji.Vcera jsem uz vytahla z mrazacku cukrovi 🙂 uz se na nej tesime,mnam.Vam ho jeste vyfotim at mate chute taky 😀

barbora87
25. júl 2010

@finfrle Neboj vasa princezna sa zobudi 🙂))
jeee super tak vsetko priprav a samozrejme chceme vidiet foto!!!ja uz odvcera mam chute na cukrovi a tortu

finfrle
25. júl 2010

@barbora87 Snidane je nachystana a uz jen ceka na stravniky 🙂
Se asi pokusim usnout na gauci ci co 😒

barbora87
25. júl 2010

@finfrle Tak pockaj aj ja sa stavim na ranajky 🙂
no skus si lahnut mozno sa ti podari zaspat...
Inak terazsom citala mi prislo na jednej stranke k mojmu tehu tyzdnu onespavosti a ze mozno ti chyba b-vitamin...

lubinka9
25. júl 2010

@kleopatris som vedela, ze nevydrzis 😀
my sme zatial vyskusali mrkvicku a zemiacky. Teda zacali sme skorou karotkou, potom kombinaciou karotka a zemiak (tiez nieje sladky ale naco?). A od zajtra ideme na zeleninovu zmes: karotka, zemiak, hrasok.
Mam uz kupenu kombinaciu karotka, zemiak a hovadzie maso ale s tym asi az o tyzden.
A kedze my nedavame vecer kasu tak davam zeleninku aj vecer.
No a s ovocim zacneme asi 10.8. to bude mesiac od prveho prikrmu.

no a ostala som pri znacke Babyvita. Je menej sladena ako Hipp, sama som to skusala a mrkva od Hippu bola o dost sladsia. Na SK som Babyvita nevidela, alternativou je Alnatura, tiez som skusala a je tiez menej sladsia ako Hipp.
A v Babyvita su Omega 3.