Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
22. sep 2010

blondy,

něco na tom je..stejně kdo to vydrží h ladovět? pak to člověk nevydrží a nacpe se a je to kolikrát horší....já co jsem těhotná tak pozoruju že prostě musím víc jíst a zatím vážím kolem těch 59 kg, jako před otěhotněním já doufám že se to ještě nějaký ten týden udrží....taky nechci moc přibrat, kdo by chtěl že?? 😅 hlavní je jíst podle mě ode všeho trochu, jak maso tak zeleninu i pečivo, na sladké kupodivu nemám moc chuť akorát na med..

já mám brutální chuť na kysané zelí ale tady ne a ne sehnat a bude to až v listopadu u řezníka jinak prostě jedině v nějakém "ruském obchodě" :(...

barbora87
22. sep 2010

Ahojte babule
Tak moj vcerajsi den mal vyvrcholenoe ked som sa isla o22vecer sprchovat...vyliezla zo mna taka krvava nitka ci zilka neviem co to bolo a ako to opisat...az mi prislo zle ako som to videla...a neviem z ktprej dierky to vyliezlo...
Tak som sa hodku pozorovala ci este nieco vylezie...a nic tak som zaspala a dnes rano prve co bolo som isla na wc a nic...tak poobede idem k dr kvoly vysledkom z cukru a hned sa spytam...
Mozno to bolo z toho ze vcera toho bolo vela najprv cvicenie pozom vybavovacky potom sok z toho cukru a potom som drhla kupelku vanu a dlazbu a vysavala som a vytrela som dlazku...no uvidime..:
Dufam ze je vsetko ok

schnucki
22. sep 2010

ahojik holky,
ja jen na rychlo, uz od vcera jsme s malou doma a mame se celkem dobre ... ja se ted nejakou dobu neozvu, tak se predem omlouvam, bojujeme v noci se spanim ... v postylce spat nechce a v kocarku usla jen dvakrat asi na 2h, takze docela kruty ... k tomu mi nejak nechce pit, od vcera ma prujem a pije min jak normalne a vetsinou podle me tak polovinu zas vyvrati, vcera mi dvakrat ani z prsa pit nechtela a to mela ocividne hlad ... no jedeme ted k doktorovi

ivce preju at ma lehci porod nez ja, tehulkam at je vse v poho, maminam at decka nezlobi a zbytku vse nej ....

az se nejak naucime jak ji naucit spat v postylce nebo aspon v kocarku a budu mit vic casu, ozvu se

barbora87
22. sep 2010

@schnucki ahoj mamino!vitaj doma!!!drzte sa!!!ved my si na teba pockame...neboj vsetko bude ok a najdete si svoj rytmus...myslime na vas!

ivanajelinek
22. sep 2010

@schnucki Jej moja uz ste doma? Tak sa drzte, a neboj po case si najde mala svoj rytmus a vsetko bude dobre. myslime na teba a opatruj sa...
@barbora87 Ty daj vediet co u doktora. Ja vypijem kavicku a idem k hebamme.

barbora87
22. sep 2010

@ivanajelinek ivi dr je az poobede tak potom dam vediet...
A ty daj vediet co u hebamme!

finfrle
22. sep 2010

@blondynka400 Koukam fotecka hura 🙂

@ivanajelinek To vis Ivanko musim si te hlidat 🙂

finfrle
22. sep 2010

@meleri Ahoj Kysele zeli je tu bez sance jedine u polaku ale to je dobre a staci sice je o dost mene kysle ale jak kdy 😉
Kdy mas dalsi prohlidku u lekare?

@barbora87 ty Barbor davej na sebe pozor!Nejspise to nic nebylo ale radeji opatrne!

@schnucki Ahoj nic ti neutece neboj hlavne se dej doporadku a udelejte si s malou svuj system ono to potrva par tydnu nez budete vedet co a jak.Moc na vas myslime rodinko!
Mala se rozpije pry to jen nechce vzdavat neboj 😉 Mozna zkusit postylku na jine misto.... 😕

Potom dejte vedet obe jak u lekare!

Ja nespala celou noc5x na zachode.Normalne mi to spani nejde a to vubec a odpeledne nespim,protoze se bojim ze to ovlivni nocni spanek.Uz vazne nevim...Mela jsem i spatne sny,ze jsme prisli o auto a nemeli se jak dostat do nemocnice no hruza.Ted jsem dosnidala a popijim cajik.Dnes zacnu 1salek maliniku.

barbora87
22. sep 2010

@finfrle ahojky zacinas malinkikom 🙂
No poviem ti to bol sok ked z teba nieco take vylezie...pddnes sa fakt setrim ziadne lozenie po rebriku ani drhnutie dlazby ...
Teraz este lezim v posteli a oddychujem som nejaka unavena...
A co malinka?este spinka?

finfrle
22. sep 2010

@barbora87 To vis spinka.Nekdy je i den kdy je klidnejsi jako vcera a dnes chrni a snad ma pekne sny,kdyz mamina nemela.Nejak ty tydny leti,tak je uz s cajem nacase.
Posledni dny k te panvi me trapi i dusnost takze se o dost zhorsuje astma a mam stale pocit,ze mi nekdo sedi na hrudniku.Vcera vecer si mala lehla na zaludek a pekne jsem se pozvracela 😝 Dnes je lepe jen ty plice a unava.Zkusim udelat pozdeji kolecko kolem ulice (to je tak na 5 min 😅 )
Ty pekne relaxuj!

barbora87
22. sep 2010

@finfrle hihi tak nech este spinka...moj drobec uz od rana frci 🙂
Joj tak povedz malinkej ze zaludok neeeeeeeeee
No ja sa mam poobede stretnut s 2koleginami tak dufam ze sa budem citit lepsie
No tak si daj kolecko ale pomaly jo?
My sme vcera dali inzerat byt na predaj...tak som zvedava

finfrle
22. sep 2010

@barbora87 Snad se vam ozve dost zajemcu!
Se citim nejak prevalchovana ale snad se to zlepsi.Pockam na pracku dam kolecko venku a pujdu lezet.Jeste premyslim co uvarit...mam vytazene kureci 😕

barbora87
22. sep 2010

@finfrle no uvidime...ale som povedala ked to ma byt tak to bude...a ked nie tak nie...
No tak sa aj ja citim...bleee
Ja som si teraz dala jablcko a nic nerobim

finfrle
22. sep 2010

Se mas ja se premlouvam jit povesit pradlo 😝 zase az odpoledne budu mit elan ale ty rana....

barbora87
22. sep 2010

@finfrle no ja som chcela zapnut pracku ale nejakosa mi nechce :((( ved praslo mi neutecie...

blondynka400
22. sep 2010

@meleri jojo asi tak...
Tak zelíčko jo? Hele tady není vůbec, ale dá se sehnat německé ve sparu, sice plechovkové, ale je docela dobré. Fakt mě to překvapilo. Není to třeba i u vás? 😕
@schnucki ježíš holka to máš trápení.... Tak ať je lépe, ono se topoddá neboj, jen se musítě nějak sžít. A nezkoušela si ten košík jak jsem ti radila? Některá miminka kočárky nemusí a jak jsem psala postýlky už vůbec ne, je to pro ně moc velké a cítí se tam ztracené. hold ta představa krásné načinčané postýlky co se líbí nám se dost často nelíbí miminku 😔
@finfrle no jo, takovou nejadnou jsme tam dala 😀 Nebo mě poznáváte? 😕 😀 😀

barbora87
22. sep 2010

@blondynka400 ahojky jeee fotecka 🙂))
My mame tiez ten kos na spanie pre maleho...postielku ani pripravovat nebudem az ked sa maly nezmesti do toho kosa
A mozem sa ta spytat ako odbornicky ze co to mohlo byt ked vo vani zomna vyliezla ako keby krvava nitka alebo zilka

blondynka400
22. sep 2010

@barbora87 ségra to pak třeba řešila tak, že ten koš dávala do postýlky, to si takym ymslím, není šptný nápad.
No jestli je to jen jednorázové tak bych to neřešila, jak je čípek překrvený, molka prasknout nějaká žilka, ale kdyby s to opakovala, mazala bych radši k doktorovy 😉

finfrle
22. sep 2010

@blondynka400 to je fotecka,ze ani neni nic videt hihi alespon ale ma takovy tu zapamatovatelnou podobu,vis jak kdyz nekdo pise mrknes na foto a mas rychleji prehled.

barbora87
22. sep 2010

@blondynka400 no to je tiez moznost...ja si myslim ze tie mimca potrebuju mat nieco utulne...no ja som pozorovala a dnes nikde nic...mozno som to vcera len prehnala s upratovanim....len co ma napadlo ze neviem odkial to vyliezlo...
Myslis ze to mam spomenut ked budem volat dr?

blondynka400
22. sep 2010

@barbora87 tak když s nám budeš mluvit, řekla bych to, tím nic nezkazíš 😉
Já měla pro malou prvních 6 týdnů kolébku, pak jsme se přemýstili sem a kolébka zůstala v čechách. V noci mi spala tak, že jsem jí tedy pak už měla v postýlce, ale venvnitř byl kojící polštář do podkovy a to vyložené zavinovačkou, takže měla fakt minimální prostor, ještě menší než v tom košíku a bylo to abolutně super, spala takhle snad do 4 měsíce, pak už se začala sama v noci otáčet tak jsem to dala pryč a hlavně už bylo teplo a zavinka byla teplá a jak bouchala do toho polšáře ručičkama při otáčení, to jí taky rušilo. Ale na začátku to bylo boj, cestovala po celé postýlce, budila se kvůli tomu. I teď jí tam občas najdu tak podivně zkoucenou 😝 😀

barbora87
22. sep 2010

@blondynka400 no tak to poviem a uvidime...budem sa teraz par dni pozorovat a keby zase nieco vyliezlo tak pojdem do nemocky...nechcem riskovat...nech sa drobec este pecie v brusku aspon8tyzdnov...
No s tou postielkou si to dobre vymyslela

blondynka400
22. sep 2010

@finfrle tak alepsoň na něco je dobrá 😀 😀
@barbora87 já bych to poopravila, alespoň 10 týdnů. 8 je málo 😉

finfrle
22. sep 2010

@blondynka400 Jak to tak ctu dam malou do kose na pradlo a bude to 😉

barbora87
22. sep 2010

@blondynka400 no najlepsie este 12tyzdnov ale urcite lepsie za8ako teraz...

blondynka400
22. sep 2010

@finfrle hele já abych se přiznala ten košík co jsem v něm měla malou v kolébce byl košík na ovoce 😀 V něm matrace a ušitý takový povláček, vypadalo to fakt hezky a ten košík nebyl ani vidět. Bylo to totiž mnohem pohodlnější, než původní proutěný koš. Ségra v tom měla takhle všechny svoje děti a další v tom bude bydlet taky 😉

@barbora87 hele jestli 12 nebo 10 to už je jedno, obojí je donošené 😀 No budeš se divit, ale nejhorší je, když se mimi narodí v 8 měsící, některé i na začátku 9, to je ten konec sedmého měsíce skoro lepší ... 😝

finfrle
22. sep 2010

@blondynka400 moje mama spala v kosi na pradlo pry jooo dlouho protoze na postylku meneli.Zadne matrace jen polstar uvnitr a spala tam.babi se smala,ze to bylo vyhodne jen hodila kos na bok a prenesla si ji kam chtela.

barbora87
22. sep 2010

@blondynka400 aha takze by bolo lepsie teraz ako za par tyzdnov?a myslis ze taky maly drobec by vedel prezit?

meleri
22. sep 2010

blondy

koš je super. my máme od našich kolíbku na kolečkách taky super, může to člověk vozit tam kde je a má děcko na očích...akorát pak už po 3 4 měsících je to malé...
jo to je pravda ty děti chtějí matku..mi to teda vyhovovalo, byla jsem strašně unavená, takže jsem si lehla dala malého na sebe přikryla a taklhe usnul..potom jsem pustila telku a pohoda klidně i 4 hoďky nebo 5, byl to spací typ! 😅

s tím zelím - je to těžké, tady se to dá sehnat jen v zimě a to jen čerstvé vůbec ne ve sklenicích, ale mají to strašně dobré, ne tak kyselé...bože já se už nemůžu dočkat!!

ivanajelinek
22. sep 2010

Ahojte 😉 Tak som doma... Dneska zasa ziadna kontrakcia, ani jedna jedina na CTG. Maly od rana hrozne aktivny, museli sme ho nahanat aby bolo pocut srdiecko 😀 Potom som isla dolu do ambulancie a robili UTZ. Vsetko ukazkove. Maly lezi dolu hlavou, uz sa posuva nizsie a nizsie. Placenta aj pupocna snura v naprostom poriadku. Maly ma okolo 3700gr...Bola tam super doktorka, uplne vsetko mi vysvetlila...Sa pytala ze ci je to uz moje druhe, som povedla ze nie prve mimi. A ona na to ze posobim hrozne uvolnene a ze neni vidno na mne ziadny strach 😀 dalsi termin v piatok. Som sa pytala aj ako to je s vyvolanim porodu. Tak cakaju 7 dni po termine, potom sa mozem ja rozhodnut ci chcem alebo nie vyvolat ale na 10-ty den uz musia vyvolat. Tam je riziko nieco s placentou a veci podobne. Tak som hrozne rada ze vsetko dopadlo ukazkovo.Vonku je krasne pocasie, aj by som sa isla niekam prejst, ale samej sa mi nechce. Takze asi zasa nieco upracem. 😝