Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
27. okt 2010

@emily327 Super. Drzime palceky...Zachvilku mas malinku pri sebe...
@barbora87 A preco myslis ze by vam to nemalo prospiet? A mamina byva tiez vo Wiedni?

emily327
27. okt 2010

@ivanajelinek to prave ze nie, epi je na urychlenie porodu, tak mi to bolo povedane od viacerych. Ja som sa pocas porodu neprechadzala ani sekundu, iba ked som prisla do porodnice, tak pokial ked som si dala cipok na uvolnenie stolice, tak som sa prechadzala asi 5 minut, zvysok casu tych 5 hodin som lezala na stole, monitor na brusku. Ziadne prechadzanie som ja pocas porodu nezazila. No Irsko, bez komentara. Uz je to hrozne dlho co chuda rodi, som ako na ihlach fnuk

mirusch
27. okt 2010

Dobre ranko, ved aj ja cakam na spravu, akurat mi Finfrle poslala vcera vecer sms, ale to tu uz Emilka pisala. Ja by som ich tam tak dobila v tom Irsku, vsetkych lekarov, ze by kukali. Nechaju cloveka trpiet, ani nevysetria, boze ze baterkou! Sa len cudujem, ze sa im tam ludia este neburia. Ale, pokial ine nepoznaju, tak nemaju s cim porovnavat. Ja vzdy v SR hovorim, aby nebrblali, ze mozu byt stastni, ze maju zdravotnictvo, ake maju.
Obdivujem trpezlivost Finfrle, lebo teda, ja by som im tam iny cirkus narobila. Ach jo. Tak hadam to uz nejako dotiahne do dobreho konca chuda. Cakam a nakukujem....

Vsetky ostatne vas pozdravujem.
Katka - no, uvidis moja, bola by skoda, keby nevyslo, no ale nie je vsetkym dnom koniec 😉

emily327
27. okt 2010

Ahoj, jmenuji se Elen a narodila jsem se 27.10.2010 v 9:09 hod. Vazim 3140g. Maminka i ja jsme v poradku.

Konecne to uz maju za sebou, super, som neskutocne stastna za nich 🙂

emily327
27. okt 2010

Boze, taka som stastna,ze som zabudla napisat,ze to je sprava od finfrle. Jaj rozplakala som sa ako keby sa mne narodila moja Sonicka 🙂

ivanajelinek
27. okt 2010

@emily327 Hej? Lebo tu sa kocky pocas prvej doby porodnej aj prechadzaju po chodbe. Ze vraj babo lepsie klesne dolu. Lebo ked ja som rodila tak zaroven mna aj jedna kocka a ta nechcela Epi, lebo ze vraj jej to pri prvom dost spomalilo porod...Tak neviem. Ale ako pri vsetkom, sto ludi, sto nazorov, nie? Inak ty si mala z nas vsetkych asi najkratsi porod, nie?

ivanajelinek
27. okt 2010

@emily327 Juj tak to je parada...Velka Gratulacia!!!!

ivanajelinek
27. okt 2010

Krasne meno ste vybrali 😵

mirusch
27. okt 2010

Jaaaaaj, tak uz je to tu. No chvalabohu 😵 😵 😵 Hlavne ze su v poriadku! A ake pekne meno 😵 Tesim sa a srdecne blahozelam!

lubinka9
27. okt 2010

parada, mala Elen je konecne tu. Blahozelam 😵 Vela vela zdravicka.

janulka04
27. okt 2010

@finfrle z celeho srdca ti gratulujem!!! Krasne meno, moja svokra sa tak vola 😵
nech ste obe zdrave a cimskor domka a tesim sa na fotky
kocky, ja sa ospravedlnujem, som tu len na skok, v piatok som bola na gyn. vysetreni a ultrazvuk nedopadol dobre, cakam na vysledky z kultivacie, bud budu ci nebudu volat...od piatku pomaly nespim a nejem...len placem, tak ja sa ukazem, az bude lepsie. 😔
Drzte sa 😉

barbora87
27. okt 2010

@emily327 jeeee tak to maju za sebou!!!!mooic gratulujeme a pozdravujeme!!!super to zvladli!!!

barbora87
27. okt 2010

@finfrle zo srdiecka ti moooc gratulujem!!!teda aj manzelovi!!!super ste to zvladli a konecne mate po trapeni!!!som na vas hrda!!!

emily327
27. okt 2010

@ivanajelinek jaj no ja som ziadnu prvu dobu porodu nezazila 😀 mne odtiekla plodova voda o 00:15 a malinka bola na svete uz o 5:20 ale kedze mala hlavicku velmi vysoko, tak mi odporucili epi, ze to mi urychli to aby sa mala posunula nizsie a aby sme porodili. Kedze som prisla do porodnice na 4cm otvorena a to som uz tyzden predtym bola na 3cm. Otvarala som sa na 7cm asi 2, 5 hodiny. Inak by to trvalo ovela dlhsie. Ale ako vas vsetky citam, aj ako dlho to trvalo finfrle, tak vam poviem,ze moj porod sa mi zdal velmi bolestivy ale mala som ho v porovnani s vami velmi kratky.

emily327
27. okt 2010

odovzdam gratulacie, urcite dnes spolu budeme voiat, tak vam dam info 🙂

blondynka400
27. okt 2010

@meleri hele uvidíš, zatím je brzy soudit zda budeš muset na CS nebo to pjde přirozeně, já být tebou bych to zkusila, ale to se faktu uvidíš až v tom 9 měsíci, jestli to půjde.. Já lipla kojící čaj pro matky od lerosu (koupila jsme ho v čechách) a je fakt suepr a na to že čaje nepiju, nebyl ani tak hnusný, tak si ho zkus koupit 😉
Ty jsi ho pila na litry? Ono by se to taky nemělo přenánět 😕
@emily327 tak to je pozitivní zpráva 😵

kleopatris
27. okt 2010

@emily327 aj my veeelmi moc gratulujeme 😵 chudatka uz su konecne spolu 😵 a uuuplne nadherne meno!

inak ja som sa teda prechadzala, teda stala este tesne pred tlacenim, aby sa spravne vytocil a klesol ale ktora porodna doba to bola netusim 😀 mne to pripadalo jak jedna dlhokaaanska

kleopatris
27. okt 2010

@janulka04 drzim pasticky, nech vsetko dobre dopadne! urcite to nebude take zle jak sa zda, drz sa!

meleri
27. okt 2010

@blondynka400

já ho měla taky! ale prostě jsem ho pila od listopadu do května a fakt stačilo... 😅 no já piju denně kolem 2 litrů takžee v zimě piju hodně čaj protože z vody je mi zima..🙂
já doufám že přirozeně!! asi to taky moc bolí ale pak už je veget asi....

@kleopatris
jo já fakt doufám že tu manducu ještě využiju...nosila bych i ted ale už to nejde s tím břichem..

tý jo super, Finfrle už to má za sebou! gratuluju!!!

emily327
27. okt 2010

ahojte, tak ja od kedy kojim bez klobucika, tak malinka sa krasne nadudka a potom spinka. Aj vo dne aj v noci. Cely den cakam kedy finfrle zavola alebo jej mm posle foto, resp. poda info. Ale teraz ju urcite nebudem rusit telefonovanim, kedze urcite oddychuje po dlhokanskom porode. Ja cakam na mm, bol na pohovor a vyzera to tak,ze asi bude mat pracu, co bude super, kvoli peniazkom ale zase nam so Sonickou bude smutno, lebo budeme cele dni same ☹ No ale zit z niecoho musime. Idem si dovarit obed a potom zase k vam nakuknem, vyzeram ako sova, lebo som celu noc nespala, kedze som nemohla a bola som rozrusena z toho,ze finfrle rodi. Hadam sa mi podari zaspat na chvilku s malinkou poobede ked pojde spinkat aj ona. Ako si zacala mala dudkat z cecika bez klobucika, tak ma neskutocne boli prave prso, mam ho tak naliate,ze mi ide prasknut. Normalne si dokazem odsat bez odsavacky. Aj dnes som v pohode dala 20-ku len masirovanim a vytlacanim do flase, potrebovala som dat malej vitamin D, tak som odstriekala mliecko do flase, dala kvapku vitaminu. No nejako jej to davat musim a kedze mi nebolo povedane ako,tak si myslim,ze toto je asi najednoduchsi sposob ako jej ho podat 🙂

kkatka78
27. okt 2010

Srdecna a velka GRATULACIA!!! Nech su zdravucke 😵
Mirusch,no ved stale cakam na ten vysledok krvy....malo to byt URGENT....ale je to ako cakat na popravu,robila som si dnes dalsi test a je cisty ako lalia,takze predpokladam,ze sa ani u dr.moc neponahlaju 😠

schnucki
27. okt 2010

ahojik holky,

ja jsem se dostala na net az ted a prvni co me zajimalo jak finfrle, takze vyridte VEEEEELKOU GRATULACI 😵
jsme moc radi ze to holky zvladli a moc se z nich tesime 😀

@meleri dekuju za vysvetleni, ja fakt nevedela co to je ... a tvuj maly to ma? to musi byt asi tezke ....

@ivanajelinek nasi jsou z male uplne na vetvi 😀 kazdy den chodi na prochazky, vecer se stridame v behani za dudlikem, pri koupani jsou se mnou v koupelne a povidaji si s malou ... a ja je nechavam hodne veci delat, takze mam veget ... rano se budi s nami, nevim jak me slysej kdyz se snazim byt jak myska 😀 ...
jak dlouho zustane jeste mamka? ....

@janulka04 no prosimte, a copak nebylo v poradku? ... drz se holka a dej vedet co a jak ....

@emily327 super ze to bez toho kloboucku jde ... parada 🙂 .... jinak ja mam davat male takove prasky tak ji ho pred jidlem vzdycky rychle soupnu do pusinky a pak ji tam rychle rvu lahev aby se mi treba nejak nezadusila ....

a co se prochazeni tyce, tak ja chodila, skoro celou noc a pulku dopoledne, pak uz jsem od bolesti nemohla .... ale rozhodne nemam nic projit si to znovu, at to bylo jak bolestive a unavujici ... 🙂

emily327
27. okt 2010

tak prave som dovolala s finfrle. vsetky vas pozdravuje. Je s malinkou v poriadku, len je hrozne unavena. Rodila prirodzene, od 1:00 do 6:00 sa otvorila na 6cm a potom sa to akosi zastavilo, dostala epi, ale necitila kontrakcie a ani ziadne monitor nevedel zaznamenat. Malinku museli rukou v nej otacat, lebo bola zle otocena hlavickou dole. Ale nakoniec to zvladli a velkou oporou pri porode jej bol mm. Teraz je tam s nimi, uz si cvici prebalovanie malinkej. Ta sa o 11:00 prisala maminke na cecik a finfrle ma uz mazivo, ktorym bude malinku krmit. Len chuda si neciti lavu nohu po tej epi. Ale to verim,ze prejde. V noci to mali rusne v porodnici, 7 porodov. Ked tam lezala s vysokym tlakom, tak nemali ziaden a prehovarali ju,ze nech si necha porod vyvolat,ze nemaju co robit a teraz toto. Ale vravela,ze bola rada,ze sa porod spustil sam a nemuseli jej ho ako to mali v plane dnes rano vyvolavat. Inak nema jediny steh, vobec ju nemuseli nastrihnut nic. No stastna to zena 🙂 Takze v skratke tolko. Vecer budem mat fotky malinkej, ze je vlasata a ma tmave vlasky, tak sa uz neviem dockat kedy jej mm pride a posle foto, je z neho fotograf momentalne a nevie sa malinkej nabazit 🙂 Krasny pocit, vitaj finfrle medzi nami maminami 🙂 cmuk cmuk

blondynka400
27. okt 2010

@emily327 tak rychle nakoukávám, že finfrle už to má za sebou, vyřiď jí prosím velkou gratulaci, jsou to holky šikovný 😵 😵
@meleri já si mylsím, že to půjde přirozeně, proč by nešlo... No v tu chvíli to je asi horší než CS, ale pak si mxyslím, že je to zas nersrovnatelně leší, můžeš se hned sgtarat o mimi, nemáš nějakou hnusnou jizvu (ikdyž to už ti je asi jedno 😀 ), takže asi tak 🙂

schnucki
27. okt 2010

@emily327 jeste jednou finfrle moc gratulujeme a tesime se na fotecky 😵

barbora87
27. okt 2010

@emily327 jeeee ziadny nastrih???parada 😉 aj ja chcem!!! ale chuda ved si tehu vytrpela tak aspon ze takto to dopadlo...nech oddychuje uz sa aj ja tesim na fotecky a mooooc pozdravujem a este razu gratulujem!!!

yarden
27. okt 2010

@emily327 Odkaz pre finfle, velmi velmi moc jej gratulujem. Vybrali krasne meno. Su to kocky sikovne! Nech su zdravucke. Tesim na fotecky! Drzte sa kocky!

meleri
27. okt 2010

schnucki,
ne, měl to do tří měsíců, pak mu ten jícen dorost...🙂

super fakt Finfrle už to má za sebou no asi ted se už pěkně stará o miminko.. 😵

blondy,
já se fakt modlím at to tak je, to máš pravdu, já ležela 3 dny jak lazar, ještě jsem měla problémy s krví když jsem tak hodně krvácela.....dost mi to bylo líto, malý ležel sám první tři dny kdy měl být v úzkém kontaktu se mnou...:(

ivanajelinek
27. okt 2010

@schnucki mamina odchadza uz v piatok tak budeme sami...
@emily327 Inak ja som si po epi necitila viacej pravu nohu.Ale to prejde...Pozdravujeme moc finfrle aj malinku...
@yarden A ty sa ako mas? Uz sem ani moc nechodis. Vsetko v poriadku?

blondynka400
27. okt 2010

@meleri no Cs je prostě velká břišní operace, to si mulokdo uvědomuje. Po normální operaci jsi taky třeba 14 dní mimo a to se musíš starat akorát sama o sebe, ale po CS....
Normální porod je sice samozřejmě bolestivější než CS v narkoze, ale pak jsi relativně v pohodě, jasně, někdo je hodně unavený, také tam jsou krevní ztráty, vyčerpání, nějaké to šiti, ale většina maminek se dá do 2 dnů úplně do pohody, někdo je v poho hned (pár bolístej e ale rohodně menší než velká jizva na břiše). Já třeba byla jak kdybych ani neporodila, ze sálu jsem chtěla odejít sama (nedovolili mi to 😝 😀 ) a to jsem neměla zrovna nejkratší a nejlehší porod, ale njak jak se mi vyplavyly ty horomony, tak jsem byla úplně v poho a to jsme na ten den vůbec nespala, jak jsme to věděla dopředu, musela všechno zabalit a dopřipravit, přemluvit manžela, první noc jsem taky nespala, nějak jsem nemohla, pořád jsem na ní musela koukat a k tmou dost brečela (první noc většina miminek brečí, adaptace je těžká věc, proto na první noc většnou mim berou, já ji nedala...).
Takže neboj,na podruhé už to bude určtiě všechno tak "jak má být" 😵