Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
1. nov 2010

a co se prebalovani tyce tak pres den prebalujeme casto, ale v noci jen jednou .... a pred jidlem, jinak by mi neusla ...

@ivanajelinek vetsinou spi do pulnoci, ale vcera spala az do 1h ... ten prvni spanek ma vzdycky dlouhy a ten druhy je vetsinou tri hodiny a pak se budi kazde dve ... kolem pul7 - 8h je pak vzhuru a nekdy mi pozdeji zaspi .... pres den ma vetsinou stavy ze usne treba na pul hodky a v kuse spi kdyz nekam jedem nebo jdeme na prochazku

meleri
2. nov 2010

emily
tak to fakt nevím. vyrážka z aviváže je zarudlá, takže to bude asi fakt spíš z potu.

finfrle,

asi to bylo náročné ale zvládla jsi to určitě skvěle ten porod! jinak my jsme koupali taky co 2 někdy tři dny zezačátku protože to taky nesnášel, až později si to oblíbil od té doby se rád koupe každý den.

nevestinka2010
2. nov 2010

@schnucki > jo jo, my to vydrzime, chceme to prekvapeni u porodu a navic nas to uchrani aspon do porodu pred nakupovanim zbytecnosti... budu pak nakupovat az podle potreby, nechci toho mit moc na sklade 😅 a jinak je nakupovani v unisex barvach a stylech docela zabava a dobrodruzstvi, takze si to uzivam po svem ...

@finfrle > to je krasny 😵 ale s tim kotnikem teda nic moc!

@meleri > a jak se vlastne citis ted v tehu? kdyz uz jsme na tom stejne... a jak se to zvlada s malym ditetem, ja sem celkem rada, ze mas cas sama na sebe, natoz mit doma jeste male ditko... 😉

meleri
2. nov 2010

@nevestinka2010

ono člověk si to podruhé už tak nepřipouští...únava tam únava sem....hold to jinak nejde, o dítě se nikdo nepostará než já, takže si nemůžu říct ted je mi blbě, jsem zničená tak nebudu nic dělat....a po porodu je kolikrát hůř tak se tělo vytrénuje..... 😅 neboj podruhé už to bude v poho! teda jestli bys šla do druhého...
ale upřímně ti řeknu že do třetího už ani náhodou! na to je to fakt moc vysilující

meleri
2. nov 2010

promiň - chtěla jsem napsat, že do třetího bych já už osobně nešla. ale je spousta lidí kteří jdou dál a mají klidně i čtyři ale fakt klobouk dolů před nima....

nevestinka2010
2. nov 2010

@meleri > jo to je mi tak nejak jasne, ze proste nema clovek cas resit sve bolistky, kdyz se musi starat o mimi, ono je to tak asi i dobre, ale co, to prvni tehu je treba si prozit se vsim vsudy... No my bychom deti chteli vic, uvidime jak nam bude doprano, mozna i treti, ale to uvidime, treba si to velmi zahy rozmyslime 😉 ale dalsi bychom planovali tak s cca 3 letym odstupem, ale vis jak - clovek mini a zivot meni...

meleri
2. nov 2010

@nevestinka2010
jo tak nějak to prostě je...taky člověk nemůže moc před dítětem fńukat, ono to totiž pozná a je li citlivé tak ho to i trápí, tak se snažím být i proto co nejvíc v pohodě.
ale trochu se mi i zdá že to druhé těhotenství se i líp snáší.
tak to je pěkné. uvidíš, třeba tě to narozdíl ode mne bude víc přitahovat a pořídíte si i to třetí.
já bych koneckonců do třetího šla kdybych žila v čr, kde mám rodinu, ale tady jsme na to opravdu sami.
např i porod si budu muset odbýt sama protože by s malým neměl kdo být.

meleri
2. nov 2010

a já furt o sobě, ale jak je tobě? snášíš to dobře? nebo taky ta únava?

nevestinka2010
2. nov 2010

@meleri > to verim, ze zazemi rodiny chybi... my se proto budem presouvat z Irska pak do CR...
A nemuze s malym byt babicka? Aby mohl byt otec u porodu? No to je skoda, ani kamaradku, ktera by te doprovodila nemas? Ale urco to zvladnes i sama...
No ja jsem v podstate v poho, zadne velke problemy, unava obcas, ale jinak je mi dobre. Jen proste vsechno je jakoby umocnene do extremu > kdyz mam dobrou naladu tak uplne zarim a prekypuji energii, ale pak kdyz mam blbou naladu nebo smutek tak jsem uplne na dne 😅 , proste extremy....
no a tloustnu a obcas me to stve, ale s tim ted nic nenadelam 😅

blondynka400
2. nov 2010

@schnucki asi nám nic jiného nezbyde 😀 😀
@emily327 tak to bych si tedy nenechala líbit, aby mi malou přinesli až 6 hodin po porodě, já bych jim jí totiž nedala. to by zažili scénu,jakou ještě neviděli 😝 😀 Já jsm si jí z porodního sálu odvzela v náručí sama a pak jsem jí měla taky u sbebe, v tuhle dobu bych jí nikomu nedala. Tedy jasně, chápu, že když je někdo hodně unavený, nebo ztratil hodně krve, že se potřebuje prospat, ale jinkaj ak je to jen trošku možný, tohle by být nemělo...

meleri
2. nov 2010

@nevestinka2010
tak to asi uděláte dobře, ono fakt ti prarodiče pokud jsou hodní jsou skoro tak důležití jak rodiče...
moje mamka by teoreticky mohla přijet - jenže byla vážně nemocná a ještě ted se z toho nemůže vyhrabat, takže předem nikdo neví jak na tom bude..a tchýně bohužel, malý ji skoro nezná, děsně by plakal já bych se u toho porodu zbláznila kdybych věděla že je s ní....
tak s tou náladou to mám taky tak bohužel horší je to když má člověk smutek, všecko se to prožívá tak nějak moc silně...:( ale ono to pak přejde..
mě trápí dost záda, začala jsem aspon plavat..

nevestinka2010
2. nov 2010

@meleri > tak to chapu, to je skoda, ze s tchyni to nejde...
no zada obcas trochu taky potrapi, ale zatim zadna hruza (tuk, tuk), chodim na jogu a vzdy se tak dobre protahnu takze to mi pomaha moc. Jo a taky zacnu chodit plavat, uz to mam v planu dele, jen sehnat poradny plavky 😅
musim rict, ze vlastne mam v tehu zatim stesti, ze se mi vyhybaj i veci, ktere se rady v tehu vraceji... jako trpivala jsem na zanety mocaku - v tehu zatim nic, taky na kvasinkove infekce - v tehu zatim nic a s bederni pateri sem taky mela par problemu a zatim se to drzi, takze fakt mam stesti!
tebe urcite boli zadicka i kvuli malemu, ze ho asi jeste dost zvedas a nosis, vid? Tak snad to bude ok.

meleri
2. nov 2010

@nevestinka2010
jé ty chodíš na jogu, to mě vždycky táhlo ale nikdy jsem to nezkusila....já občas na bazén, dřív to bylo teda pravidelnější....ted jsem byla asi po 3 měsících a slíbila si že budu chodit jednou týdně...
jo děkuju, ona se lety zklidnila takže máme poměrně klid, zas je dobré že do výchovy atd, nekecá, ale fakt malého vidí pět min a už ji nezajímá...nemají žádný vztah.
no mě právě začla bolet ta bederní, ale měla jsem to i u Sama, tak prostě počkám že to snad pak přejde....ted co jsem ale byla plavat tak je to podstatně lepší.
nosím ho ještě trošku, jo, a je fakt že to moc na záda dobré není....jak jsem ho ale nosila v nosítku tak jsem měla záda normálně silná, až sem se divila, že mě vůbec nebolela.

nevestinka2010
2. nov 2010

@meleri Jo, joga me tahla taky davno, ale az v tehu sem se na ni dokopala, na tehu jogu a je to fakt dobry, uzivam si to... no nic musim jit neco delat 😅 zatim se mej

meleri
2. nov 2010

@nevestinka2010 jasně ahoj! já tu ještšě chvíli budu a pak se natáhnu a budu si číst, dokud malý spí..

finfrle
2. nov 2010

Ahoj zase jen 2hodiny spanku a rano mi bouchly nervy kvuli kojeni 😝 ale uz je dobre 😉 jsem si dost poplakala a odplavila stres hihi
Pridam nejake fota na fcb 😉 odpoledne.

blondynka400
2. nov 2010

@finfrle tak hlavně, že jsi ho odplavila. 😉 Neboj, bude líp 😵

finfrle
2. nov 2010

@blondynka400 musi 😀 jen je zajimave jak je pres den stastne tiche a spokojeme mimi a v noci certik na nitce.

blondynka400
2. nov 2010

@finfrle jo to je normál, to se časem spraví, většinou to ale chvíli trvá, tak to šestinedělí... Ségra má teď to samé, má klučíka starého týden (takže vlastně úplně stejně jako Elen) a taky přes den je to nehodnějšídítě na světě, spinká a tak a v noci se z něho stává tyran. Problém je, že ona má k tomu další 3 malé děti, takže si ani přes den neodpočine 😝 ☹

meleri
2. nov 2010

@blondynka400
chudák tvoje segra! ty jsi to psala že čeká čtvrté, fakt ji obdivuju, to bych nezvládla.....stačí fakt dvě! 😅 aji jedno by stačilo, ale sourozence by nám pak vyčítal..... 😅 a to jsem původně chtěla jít taky tak do tří do čtyř....

ivanajelinek
2. nov 2010

Ahojte kocky 😉 Ako sa mate maminky a tehulky? U mna dnes boli kamosky, davali trochu pozor na maleho a bola u mna kadernicka, tak konecne vyzeram ako clovek. Potom sme boli vonku, aby si maly pospal. Akosi pozorujem, ze doma vobec nespi. Vzdy len tak zadrieme na pol hodinku ale to je vsetko. Normalne spi len vonku alebo na rukach. 😖 Poslednu noc sme bojovali zasa s bolestami bruska, tak som toho moc nenaspala. Uvidime aka bude tato noc...
@schnucki a potom spi mala od 1.00 az do tej 7-mej? Ci sa este zobudi na papanie. A ked ju davas po kupani buvat, tak kde spinka. Vo svojej postielke? Lebo ja som teraz tu ohradku(laufstahl) dala do obyvacky a vcera tam zaspal a ako nahle sme ho preniesli dozadu do izby tak sa prebral. Tak rozmyslam, ze by som ho uz tiez davala do postielky hned.Tak neviem..
@finfrle Tak ako moja? Ako sa mate?

meleri
2. nov 2010

@ivanajelinek
jé tak to jsi měla fajn! s tím spaním to já fakt nevím, malý mi spal 3 4 hodiny v kuse, bud na mě nebo v kolíbce, ale vidím že fakt každé mimčo je jiné, já měla za to že všecky malinké spějí hodně! no třeba to ještě přijde! přeju ti at si odpočineš.
noci jsme taky mívali blbé, to si pamatuju ale kolem toho 3 měsíce se to spravilo. sice se budil až dokud jsem ho neodstavila. no a ted se budí zase protože mu rostou poslední stoličky....ale snáší to kupodivu dobře, až na ten spánek...

schnucki
2. nov 2010

ahojik holky,

tak mi jsme dneska byli na prohlidce a jsme ukazkove miminko 😀 ... dokonce delal rovnou i utz, kycle, a vzadu na zadickach koukal organy a vsechno je v poradku 😵 ... mala ale u toho rvala jak tur, az me ji bylo lito, takze dnesni den byl trosku na palici, byla z toho vyjeta a tak jsme se cely den mazlili a breceli ... ted je v postylce tak snad brzo zaspi a pak bude fajn, ....

@ivanajelinek nase mala to ma taky, ze pres den mi zaspi tak na pul hodky ani ne, ale v kocarku nebo v aute spi jak drevo 😀
nam doktor delal ten utz rovnou dneska, ma na tyhle U-prohlidky specialni pokoj s utz 🙂
ja ji davam po koupani do postylky co mame v loznici, v laufgitter je jen pres den ... to aby vedela ze po koupani je cas spinkat a spinka se v postylce ... vetsinou spi do 12-1h rano, pak se vzbudi treba ve tri a pak vstava tak po dvou hodinach, takze treba kolem 5-pul6 ... pak jeste zaspi a pak kdyz vstane tak je vzhuru .... naucila se ze po koupani se ji a pak se jde spat, sice nezaspi hned, sem tam beham davat dudlika, ale usne driv nez kdyz jsme s ni chodili po loznici a snazili se ji uspat na rukach .... a jakmile ji po koupani dam do postylky tak uz na ni nemluvim

schnucki
2. nov 2010

@nevestinka2010 mate obdiv ze to vydrzite 😵 ... ja jsem moc zvedavy clovicek 😀

@meleri to jsem slysela od vice lidi ze pri druhem mimcu je vsechno jakoby jednodussi ... asi jak jsme pri prvnim takove vyjukane a u druheho je jaksi vsechno vetsi automatika ....

schnucki
2. nov 2010

jo a jinak to vypada ze budu muset dat malou asi uz do detskeho pokoje, v rohu se to zas cerna od plisne ....

finfrle
2. nov 2010

@ivanajelinek Ahoj dneska uz je to lepsi rano bylo silene jsem uplne rvala 😢 ale ted je fajn 😀
Malinka dnes spinka 3hodiny pak hodinku na krmeni a prebaleni a na kukuc a pak zase kolem 3hodin spanku.
Tatinek nam ale nejak odpadnul 🙂 osum hodin a usnul u nas na gauci a zdekoval se do postele,ze ho mam pak vzbudit 😀

schnucki
2. nov 2010

@finfrle a copak se stalo? neco s kojenim? ... to tatku nejak vzalo ze tak brzo odpad 😀
ja se snazila manzu nechat spinkat, ale ze zacatku byl casto s nama vzhuru

finfrle
2. nov 2010

Se jeste pochlubim..jsem usnula na pul hod a nedala si vlozku do podprdy a ejhle nehoda a to jsem lezela na zadech a vse mokre a poradne jako bych vylila na sebe hrnek s mlekem 😅 😀

schnucki
2. nov 2010

@finfrle to se mi taky parkrat stalo, dokonce mi to jednou udelalo flek i s vlozkou 😀 a vsimla jsem si ze kdyz mala zacala brecet tak mi mliko kapalo samo od sebe 😀

finfrle
2. nov 2010

@schnucki Prave,ze jak tu kolem lita tak asi to ho unavilo 😀 ted je vazne uzasny,cela domacnost je na nem a i vari 😀
to je dilo...
Kojeni je vazne trochu veda a to jako vazne je to umeni...zmenili jsme polohu a je to lepsi jen ten kaprik se moc nechce darit a taky mi u toho stale usina...za ani tech 6 dni si me prsa teda prosli peknou zkouskou a stale to neni za nami...
Bude casem dobre a prijdeme na to.Jak u tebe a malicke?