Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
2. nov 2010

@finfrle super ze manzilek takhle pomaha, aspon mas cas se s malou sehrat ... ja drzim moc moc palecky aby to kojeni vyslo 🙂 ... a co ti nejde?

my se mame s malou dobre, ted jsme zase cely tyden sami doma, ale zvladame to 🙂 .... dneska jsme byli na kontrole a vsechno je v naprostem poradku 😀 ... a uz si i zvykla na vecerni system, takze super ....
akorat me desi ta plisen v koutu loznice, asi malou o vikend prestehujeme do detskeho pokoje, chtela jsem ji sice mit prvni tri mesice u nas v loznici, ale nechci riskovat, ja jsem alergicka takze ona ma predpoklady ... a pres tyden kdyz je manza na nocni muzu spat u ni abych nemusela behat daleko .... ach jo, debilni barak .... resili jsme to uz loni, ale to majitel pritahl nejakeho chlapka co to pretrel bilou barvou a to pry pomuze, aha, a uz je zas tam 😠

kleopatris
2. nov 2010

@finfrle co je to kaprik? neotvara pusinku akoby mala? a ked ti zaspava tak skus pohladit po licku pri usku, alebo take brutalnejsie jemne potahat za vlasky na spankoch alebo zacpat nosik 😅 a radili mi este nehladkat pocas kojenia na chrbatiku alebo hlavicke lebo ze ich to uspava (ja som ho v nemocke nevedela dohladkat a hned som bola zdzubana, ze zaspava kvoli mne)...a tie prsia si vytrpia, moje trpia uz 9ty mesiac 😖 som si vravela, ze prezijeme zaciatky a bude dobre, ale ono neni dobre ani teraz....kuseme kuseme a kuseme 🙄

@schnucki to je blbe s tou pliesnou 😠 a nejaky ten sprej proti pliesnam? Ja viem ze v SR ci CR bol celkom ucinny nejaky, ale zabudla som meno.

ivanajelinek
2. nov 2010

@meleri No tak na mne alebo na mm zaspi hned. 😀 Jeho najoblubenejsia poloha.
@schnucki A kolko vazite? Super ze je vsetko v poriadku...A kupes kazdy den? Ja som tiez akurat hovorila mm ze by sme mohli zacat maleho davat uz po kupani hned do jeho postielky a nie aby bol s nami v obyvacke dlho. Tak uz som ho tam dala ale beham stale davat cumlik...Tak ked zaspi, idem aj ja hned. A chodievate s malou 1 alebo 2 krat za den von?
@finfrle No verim ze je kojenie narocne. Tiez som si tym presla. Ale hadam bude zachvilu dobre. Drzim palce. A vy uz chodite s malinkou von?

schnucki
3. nov 2010

@kleopatris u nas je problem ten, je dum je postaveny na cerno a nei vubec izolovany, takze se mi treba skoro ve vsech pokojich tvori neskutecne voda u oken ... jediny detsky pokoj je zatim bez plisne takze ac nechci, budu ji tam asi uz muset dat ☹

@ivanajelinek dekuju ... no uz mame 5600g 😀 maly otesanek .... koupeme kazdy den, jinak by to nemelo ucinek, ona vi ze koupeme, pak se naji a sup do postylky ... ja ten prvni tyden taky behala casto s dudlikem, v pul 8 byla v postylce a zaspala treba az kolem 9h, ale vydrz, ted usne uz treba v 8h, takze zacatky jsou tvrde, ale vyplati se to .... ja jsem zjistila ze kdyz si poprvi trosku zaplace tak ji to i unavy, ale nenechavam ji dlouho brecet, jen chvili ....
a co jinak, vsechno v poradku??

ivanajelinek
3. nov 2010

@schnucki Dobre ranko 😉 Ano vsetko v poriadku.Vcera som ho ulozila okolo 22.00 do kolisky a zaspal tak za pol hodinku a spal az do 1.30...Nakojila som a zaspala som aj ja pri kojeni, maly na mne tak som este okolo 3.00 nakojila a spal do 6.30.A odvtedy sme hore. Teraz tu lezi este v ohradke a zasa sa puci, prdi a tlaci. 😖 Inak o tej vode pri oknach mi hovor.To mame aj my. Ale ked zatiahnem rolady dolu, tak to pomoze ale potom je v celom byte tma jak v noci...Tak ja mam skoro v kazdej izbe odvlhcovac na doske pri okne. Tiez mm pozera nejake domceky, hned by som isla odtialto prec.My kupeme kazdy druhy zatial. Okupeme dneska, nakojim ho a skusim ho dat hned do postielky. teda maly je este v koliske ale rozmyslam ze uz dam postielku, lebo si tam uz bucha rucicky, ked nimi rozhadzuje. Co budete dnes robit? Tu pocasie zatial nevyzera dobre, tak uvidim kedy pojdeme von. No a vahu mate peknu. my ideme zajtra na vazenie k hebamme tak som zvedava 😝

ivanajelinek
3. nov 2010

Kocky ja viem ze je to skoro, ale rozmysla niektora z vas uz aj o druhom mimi?
@schnucki Aj si si dala predpisat u dr.-a aj nejake pille? Moze sa vobec nieco brat pocas kojenia?

blondynka400
3. nov 2010

@meleri třeba si ot ještě rozmyslíš a bude dalčší. Mrazáčky si stále ještě necháte ne? 😀 no chudák je, hlavně už ani jedno z těch starších přes den nespí... 😝 A ta nejmaldší jak by ještě potřebovala tak je od odpoledne protivná a mrzutá, k tmou manžel jí aboslutně nepomůže, tak fakt super 😠
@schnucki tak gratulace k ukázkovému miminku 😀 Jak je to v DE s kyčlemi? To ti je dělal dětský doktor nebo kdo? 😕
Ono totiž v čechách je v tomhle péče aboslutně bezkonkurenční, ve většině státu něco takového vůbec neznají, protžoe je to relativně drahé a nebo to právě nedělají specialozovaní ortopedi, což je špatně...

schnucki
3. nov 2010

@ivanajelinek ahoj, tak to jste hezky spali 🙂 ... ja zaluzie stahuju, sice ne uplne, nechavam tak polovinu skrvirky, ale moc to nepomaha ....
nase mala je v postylce uz od zacatku, mam tam ten kojici polstar a v nem spi ....
ja bych chtela dneska nebo zitra k bejvale rodince, ale musim jeste zavolat .... u nas je pekne hnusne pocasi, vubec nevim jak s prochazkou 😝
jinak my koupeme kazdy den, jednou jsme ji nevykoupali a nemohla pak vubec usnout, tak koupem denne 🙂

my by jsme druhe mimi chteli, ale jeste jsme zadne neülanovali, nekdy ale urcite

jinak ja si budu nechat predepisovat HA, tim jak nekojim tak to neni problem, byla jsem jen na krvi a ted cekam na vysledky jestli ji muzu brat, brala jsem ji sice 7let, ale nikdo mi krev tenkrat nekontroloval, az tady jednou zjistili ze mam vyskove hodnoty, tak nevim jestli to tenkrat bylo kvuli nemoci nebo ne ....

blondynka400
3. nov 2010

@ivanajelinek počas kojení můžeš brátá tzv minipilulky. V čechách jsou dva druhy, cerazzete a azalia. Nemají žádný vliv na kojení, nevýhoda je, že jak jsou jenom jednosložkové a minimální množství, dsot žen je prostě nesnense a to tak, že vlastně neustále špiníš. výhoda je, že nemáš vůbec MS, já jí ještě odp orodu neměla, beru ty první od ukončeného šestinedělí a nemůžu si stěžovat, tedy občas lehce zašpiním, ale pohoda....
@schnucki jé ty nekojíš? 😕 to mi nějak uniklo 😅 může se zetpat co se stalo? to byl oto nemocí? vždyť bylo vše ok ne? A co máš s krví? Blbé jaterní test? 😕
Kooukám používáš mojí medotu 😀 Jsem ráda, že funguje , sand se to uvás nepokazí tak jak u nás... Tedy usínání je ok, to je bz problémů, ale stále se budí a to už jsme zkusla snad všechno, tedy sice jsem se už dopracovala k tomu, že jí dám jen dudu, párkrát pohladím a usne (většinou 😀) ale i tak je to klidně 5x za noc. Někdy více někdy méně... ☹

blondynka400
3. nov 2010

@schnucki teď čtu o té plísni. tady jsou baráky taky hodně plesnivé, jak to nemá izloaci a je tu velká vlhkst, tak to zplesnivý hned.. Doporučuju savo na plísně (vozím si ho z čech), když to budeš pravidelně stříkat každý den tka týden, je po plísni. Tedy za čas se zas objeví, ale stačí stříknout a je po ní. Výhoda je, že jí fakt zničíš a nezůstanou tam nějaké zbytky 😉

schnucki
3. nov 2010

@blondynka400 ty kycle nam kontroloval detsky doktor, rvala u toho jak pichnuta, me ji bylo tak lito .... tak ja pisnu kamaradce at mi to savo priveze a uvidim. fakt me to desi ....
me kdysi bral doktor krev a ptal se me jsetli beru antikoncepci, ze mam vysoke jaterni hodnoty a ze pokud ji beru mela bych ji vysadit ... brat uz jsem ji pak nezacala, tak jsem si radeji ted zasla na krev ... nemuzu se tam dovolat tak uvidime 🙂

my zatim celou noc nespime, ale uvidime kam se dopracujeme ....

kleopatris
3. nov 2010

@blondynka400 a ty beries nakoniec HA? Ja som myslela, ze uz ju nechces 😅 Ja stale neviem co vybrat ☹ ani jedno neni ono...

@ivanajelinek my aj rozmyslame o druhom, ale nechame to asi na buduci rok (teda ked sa medzitym "nepostasti") 😀

@schnucki presne jak pise blondy, savo som myslela, to je super aj u nas to pomohlo 😉

kleopatris
3. nov 2010

@blondynka400 aj my vstavame tak casto v noci, ale nam uz leze 6. a 7.zub - zase naraz, tak sa nedivim, jemu to leze jak blbe secko naraz 😠

ivanajelinek
3. nov 2010

tak a my takto rastieme...

ivanajelinek
3. nov 2010

@schnucki My sme uz tiez od 6.30 hore a nespime. Tak neviem ci ist von alebo ako... 🙄

meleri
3. nov 2010

@blondynka400 ty brďo tak jak to zvládá, to se jí divím že chtěla tolik dětí...já jsem fakt ráda že Sam ještě spí..a doufám že ještě bude, do těch tří let...

janulka04
3. nov 2010

ahojte zienky, tak ja zase len na skok popri vareni, dosla nam nova obyvacka, takze zase kopa prace s nabytkom, malovkou a tak 😖 🙄
@schnucki na teba mam otazku moja....uz ste davali malej nausnicky?
nam ich tu nechcu dat, ze az po roku?
no porad co s tym???

janulka04
3. nov 2010

@kleopatris no a ty porad nejaku dobru antikoncepciu 😀
tabletky moc nechcem a ste to tu minule rozoberali..

paaani, ma porazi..mala hore...ach jooo.baby tak ja zdrhaaaaam 🙄

kleopatris
3. nov 2010

@janulka04 jani ja sama neviem 😅 my teraz testujeme ten krem Pharmatex a uvidime ci sa nase rady rozrastu 😀 do tabletiek sa mi ist nechce, nerobili mi dobre a momentalne sa mi ani nevyplatia vzhladom na frekvenciu 😀 😝

janulka04
3. nov 2010

@kleopatris 😀 😀 no u nas je to tiez tak..dlhoo nic a potom viac dni po sebe je a potom zase post 😀
no a mm na mna tlaci, lebo akosi kondomy sa mu nepacia 😝 😀

schnucki
3. nov 2010

@ivanajelinek jeeee, ten uz je velky ... tady je sice hnusne pocasi, ale ven pujdeme ... sice si sem tam pospi, ale tak napul, staci mali zvuk a je nahore ....

@janulka04 nausnicky jeste nemame, byla jsem tu kdysi s kamaradkou, litali jsme tu po vsech certech a az v tattoo studiu ji je pichli, to ji bylo 10mesicu .... ja jsem dohodla se segrou, ze pokud nam to vyjde v listopau zajet k nasim tak mi domluvi termin u dr a necham ji je pichnout v cechach, tady v nemecku ti je nepichnou ... ja to sice nechapu ale vsichni nam tu tvrdili ze je moc mala, i kdyz prave o to jde ... vy by jste meli moznost nekdy zajet na slovensko?

@kleopatris jakej krem??

kleopatris
3. nov 2010

@janulka04 no ani moj tuto gumitkovu alternativu nemusi, teda ani ja 😝

@schnucki: skus pocitat, ak budes mat cas, vraj ma vyssiu spolahlivost jak kondomy, no uvidime 😎

https://www.modrykonik.sk/forum/antikoncepcia/antikoncepcia-pharmatex-ake-s-nou-mate-skusenosti/
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

meleri
3. nov 2010

ahoj holky,

jak se máte.....
no s náušničkama neporadím, přece když je chcete dát, tak proč vám v tom brání? já je měla skoro po narození a nevidím že by mi to nějak ublížilo.

janulka04
3. nov 2010

@schnucki ved praveze tooo...ze nam povedali, ze az po roku 😕 😲
tiez zvazujeme, ze ich nechame na SVk malej, ale radsej by som ich dala nastrelit....zazila som pichanie a bol to pre mna vtedy dvojnasobne nechutny zazitok 😔 😢
plakala som s nimi 😔
@meleri to je to, ze tu v Nemecku to nik neurobi 😒
@kleopatris mm zatial len brble, ale ine mu neostava. aj ked sa vyhovara, ze da pozor...ale to zase ja neustupim... 😝

finfrle
3. nov 2010

Ahoj holky 🙂
Chtela jsem se vas zeptat jak jste to meli s mimiskama a spanim v postylce?Nase mala proste nechce spat v postylce i kdyz ji okolo dam o polstar aby se necitila tak ztracena a pod...kdyz mi usne u prsa a pak ji dam do postylky spinka ale jinak nene nechce tam a v noci je jediny zpusoub a to ji dat nalokat prsa a pak u me spi i 4 hod ale jakmile se da postylky v noci je zle.
Zkousela jsem vsechno mozne i nemozne ale nechce tam proste usnout sama a spinkat.
Dneska se mi uz 3x pokakala zlaticko a jednou tak dokonale,ze kdyz vedle me spala nadranem schytala to i postel 😀 no milacek 😅 😀 😵

schnucki
3. nov 2010

@finfrle a zkouseli jste ji jakoby zabalit aby nemohla hybat ruckama? to nasi male prvnich par dnu vadilo ... od druheho tydne ale stacil kojici polstar a mezi nim spi .... my velke problemy nemeli ....
i jsem cetla ze deti by se meli davat do postylky jeste vzhuru, aby vedeli ze kdyz se probudi budou zase tam a nelekli se kde to jsou, ale nepsali od kdy .... my ji tam takhle ukladame co koupeme kazdy den

finfrle
3. nov 2010

@ivanajelinek Ahoj s malinkou jeste ven nechodime a asi jen tak ji ani ven nevezmu.Zacnu u otevreneho okna a pak na zahradu aby to bylo radeji pomalejsi.
@schnucki zkouseli ale to se nervne jeste vic...kdyz ji tam dame vzbuzenou je rev proste tam nechce byt a zalika se placem...

meleri
3. nov 2010

@janulka04 aha..:( moje mamka tvrdí že když se to píchne jak je dítě větší že pak víc řve atd.

a odkdy se to píchá v těch studiích? tam jsou takové ty pistole na to a prý je to úplně bezbolestné. ale to je asi na hodně velké děti...

mi se strašně líbí ty náušnice, já se těšila jak budu dávat rodinné náušničky co měla ještě moje mamka, ale hold klukovi... 😅
hele a na slovensko zajet to asi kvůli náušnic je dost pálka...

finfrle
3. nov 2010

@janulka04 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nausnice...
Holky kouknete o nausnickach...ja se priklanim nechat nastrelit okolo roku zivota....

blondynka400
3. nov 2010

@schnucki to malé naštěstí kyčle nevadily... Jen dětský doktor? To se mi tedy zdá málo a obzvlášť u holčičky. I v čechách by si to netroufl dělat každý ortoped, natož pediatr. Nebudeš nějak pak v čehcách, že by sis to nechala překontrolovat? 😕 Ale ona je stejně nejdůležitější ta kontorola kolem 4 měsíce (ta třetí), zda už jsou jadýrka dozrála. do té doby se stejně dá maximálně dvojité balení a nic se s tím nedělá...
Jaterky se kdysi při HA dělali každé dva roky, pak přišli na to, že j to prý přežitek, že to spolu nesouvisí, já si každopádně myslím že je to blbost a že to spolu souvisí. Tedy spíš každopádně když jsou zvýšení, kalsickou Ha bych nebrala...
@kleopatris já neberu klasickou HA, ale minipilulky, ty beru od šestinedělí. Ono je to na úplně ijném principu, nemá to ani takové "negativní vedlejší" účinky jako klasická HA, blbé je to špinění a to, že to psousta žen vůbec nesnese. Takže talhe mi neva, do kalsické bych už nešla ani náhodou. Ale i tak to beru jako přechodné řešení, chci pyk tělísko, ale ža budu v čr,přeci jenom bývají rtam jisté komplikace a ty bych tady řešit nechtěla...
no jsem zvědavá, zda jednou konečně bude spát v kuse celou noc bez probuzení 😝 😀 Teď mi to přijde jako nedostižný sen 😝 😀
@meleri jí jsou 2, onap řestala jak se přesídlili z letného bytu domů, jak prostě byla v jiném prostředí, už spát nechtěla a i když by evidentně potebovala prostě nespí a nespí...
@janulka04 dávat naušničky roční hočičce mi přijde jako trápení. V čechách se doporučuje píchnout po první dávce hexy (doktorka mi to vysvětlovala, přesně si to nepamatuju, ale dřív bych je píchnout nedala) a nejpozději do půl roku, pak už to moc vnímají a je to pro ně trápení... S tím, že v dnešní době je lepší a šetrnější klasické píchnutí, nastřelení už je přežitek (pak se musí naušničky vyměnit a je to pro ně prý horší, než celé píchnutí.). To že je nastřelení leší, jen tak vypadá, hlavně je to o šikovnosti doktora nebo doktorky. Navíc se dá dopředu dát náplast proti bolesti. I když oni říkají, že je to nebolí, že je to spíš šok. Já je malé nechala píchnout někdy ve 4,5 měsících a pohoda. Malá skoro ani nebrečela, jen u toho prvního, druhé už bylo skoro bez breku, ani jí to v podstatě nekrvácelo, dala jsme jí hned potom najíst, usnula a žádný problém. Už jak mi jí doktorka dávala do náruče, tak přestaal plakat, take bych se toho nebála, když to necháš píchnout odborníka, za to nstřelit bych do nedala ani náhodou, nějak se neumím představit, že po měsíci jí ty naušnice měníš 😝 A hlavně v čechách ti fakt snad každý doktor řekne píchnout 😉