Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
7. nov 2010

to je mi líto ajajaj, asi se jí hůř zvyká na tento svět, možná to chce čas ještě, věřím že děláte co můžete s manželem....
někde jsem slyšela pojem dráždivé dítě, nebo plačtivé dítě...jako že dítě citlivé na vjemy atd, právě díky třeba zážitkům z porodu...kdyby si zvykla na ten dudlík bylo by to asi úleva pro tebe..
fakt už nevím co ti poradit, ale ono se to většinou do měsíce srovná co jsem slyšela...

finfrle
7. nov 2010

@meleri krasna fotecka!!!
Uvidime snad to nejak zvladneme. 😉 dekuji za vyslechnuti!

meleri
7. nov 2010

děkuju, konečně tam sem trochu vidět, ale je to staré ještě jak měl něco po roce..

určitě to bude už jen lepší a lepší, ale věřím že ta prsa musí bolet... ☹

schnucki
8. nov 2010

ahojik holky,

tak mi manzilek zas na cely tyden odjel ☹ .... o vikend jsme si ho snazili uzit, proto jsem se tu neobjevila, rychle vas presctu ....

@janulka04 dodatecne vsechno nej nej stelince k 5ti mesicum ... to je strasny jak to leti ....

@mirusch na manzela jsme mysleli, doufam ze vsechno ok 🙂

@emily327 super ze mala je takhle hodnoucka 😵 .... a s tim mlickem si nedelej hlavu, oni kolikrat vypijou vic nez jim zaludek snese, nase mala si odplivava casto, ptala jsem se na to doktora a pokud pribira tak to resit nemusis, je to normalni .... pokud by jakoby zvracela, plivala vic mlicka a nepribivala tak pak je to problem 🙂

@ivanajelinek super ze je maly hodny ... a jak to mate s koupani? koupete kazdy den?

@finfrle jak uz tu holky psali, tak kupte dudlik ... ja byla taky proti nemu a ze to zmaknem bez dudlika, ale ona se jim uklidnuje ... kolikrat vidim jak flasticku uz jen dinda, tak ji vytahnu a rychle dudlika ....
jinak NUK je fakt super, my mame i flasticky NUK ... doporucuji .... nase mala dudlika ze zacatku taky nechtela, ale kdyz jsme koupili ten nuk tak jela o stosest 😀 zkuste je
jinak nasi malou taky uklidnuje fen a zaspi mi u vysavace 😀

schnucki
8. nov 2010

a co je noveho u nas ... mala je uz zvykla na koupani a pred sedmou hodinou je uz takova nervozni ... takze super ....
taky jsem uz zjistila co potrebuje, ona se naji a pak je treba hodnu vzhuru a zacne pak plakat, no a ja si myslela ze ma hlad a davala ji napit, to byl ale omyl ... ona chtela spat ... takze jsem zjistila ze vydrzime dve hodiny bez jidla, pak krasne pije ... dva dny jsem ji pozorovala, vse zapisovala a mame krasny system, uz vim co ji treba a jsme spokojeny ... uz mi ani tolik neplive mliko zpatky 😀 tak jsem na se be tak trosku hrda 😀

jedine co me trosku dela hlavu je, ze v noci si skoro nikdy neodkrkne, zkousim ji co nejdyl drzet, ale kolikrat mi usne nebo me uz bolej ruce, ale zaspi .... akorat ze kdyz si nekrkne tak mi vyplivne mlicko, jak ji to asi tlaci ....

jo a mame novou uklidnovaci metodu, kdyz nemuze zaspat a je ocividne uz opravdu unavena a nejde ji to ani u me na ruce, tak ji dam do ohradky a pres oci ji dam plinku, ona se chvili mrcany hlavickou z jedne strany na druhou a za chvili usne 😀 nebo ji hladim po celicku .... to s tou plinkou mi ukazala mamka, my se segrou jsme pry
jinak neusly 😀 ... zkusim vam to dneska vyfotit ....

tak jdu zkusit spat, dobrou ...

ivanajelinek
8. nov 2010

@schnucki Ty co tu pises o takomto case 🤐 No my sa mame fajn. kupeme kazdy druhy den.A ked nekupeme, tak sa ho snazim v rovnaku dobu dat spat. A funguje to. No a maly vydrzi v noci bez papania aj tych 6 hodin. Je to normalne? Takze po kupani nakojim a dam ho buvat ( tak medzi 21.00-23.00 zaspi) a potom je hore tak okolo tej 3.00 a potom az rano. Tuto noc nas sice trapilo brusko, vcera ani nekakal tak som vedela ze bude v noci nekludny. Tak sme spali do tej tretej a potom sme uz len tlacili, prdeli ale nekakali. Takze tym jak stale tlacil tak aj vcera aj dnes rano dost grckal. Ale uz sme sa vykakali, poviem vam ze to bola pekna naloz 😀 Ale uz je dobre...Boze to ste zasa same? Ja by som uz uvitala u mm aby chodil skorsie z prace(lebo momentalne rano o 6.00 ide prec a pride tak okolo tej 19.00)...potrebovala by som upratat, pozehlit. Lebo ked je maly hore tak to nechcem robit, radsej sa venujem jemu, alebo idem s nim von. Tak neviem 😒 Ta obdivujem ze to zvladas s malinkou cely tyzden sama...Ale na druhej strane je super, ze ma mm robotu. Kebyze sedi doma bez roboty, tiez by to nebolo dobre, ze?
@emily327 A vy ako? Kolkokrat za tych 24 hodin kojis? A ake mate prestavky medzi kojeniami? Lebo na zaciatku som kojila aj kazde 2 hodiny, potom kazde 3 a teraz kazde 4-5. Sa mi to zda dost dlha pauza.Ale na druhej strane si poviem, ze keby ze je maly hladny, tak sa ozve, nie?
@finfrle Tak aka bola noc?

barbora87
8. nov 2010

Ahojte babulky moje
Citam vas kazdy den ale vy uz ste vsetky maminy tak nemam ako reagovat...ale moooc na vas myslim...
U nas tak vselijak som volala dnes s pravnikom ohlad tej zenskej co odstupila tak ze mame dobre sance tak uvidime...no a minuly tyzden nam ten domcek nedali co sme chceli majprv ale potom sme masli lepsi a blizsie a dnes mi volali ze staci povedat ktory a mame ho...tak musime sa s bankou dohodnut ci by nam dala uver teda...
Inak maly vystraja a lezi mi vselijako v brusku a navstevuju nas poslicci...ale este nech dalsie 3tyzdne navstevuju a potom moze prist 🙂

meleri
8. nov 2010

@barbora87 neblbni ještě jsem tu já! 😅 teda těhotná! to se snad počítá? určitě napiš... 😅

meleri
8. nov 2010

@barbora87 mě začla trápit ta zácpa..:( zkoušela jsem mrkvový džus, zatím nic...fuj....a co ty, zbavila ses jí nakonec?

barbora87
8. nov 2010

@meleri 🙂 a ako sa citis?vsetko ok?no ja uz som si zvykla ze idem 2krat za tytden...ale zalezi od maleho ako sa vrti...niekedy 4dni nic a potom sa otoci a idem aj 3krat denne 🙂
No skus si dat jablcko alebo jablkovy dzus,alebo slivkovu stavu,jogurty...alebo vela zeleniny...u mna niekedy pomohli ale niekedy nie...fakt asi zalezi ako mimi lezi...

Inak som zacala pit malinik s medom a vcera som si trufla na masaz hradze...no uvidime...

meleri
8. nov 2010

@barbora87 no cítím se úplně dobře, občas trochu pobolívá páteř, ale nic hrozného, ale ta zácpa..jenže nevím jestli je to těhotenstvím, když to v poslední době trápí i malého?
joj tak to máš dobré že aspon párkrát zaden, to ta střeva aspon doženou! 😅
jo zrovna jsem dovařila jablečný kompot, k tomu ve středu si jdu pro odštavnovač 😵 tak do sebe budem lít štávy z mrkví pomerančů a tak a třeba se vys....em oba dva.

jo to je super, prý to pomáhá, mě to poradila Finfrle, taky jsem zakoupila, ale ta masáž to je asi dost náročné no nevím jak to budu provozovat... 😅 nakonec ani nevím jestli nebudu zas rodit císařem... ☹

já ti tak závidím, ty už jsi skoro na konci! já si ještě počkám 😖 už mě to těhotenství fakt nebaví, a to je teprve polovina za mnou...

barbora87
8. nov 2010

@meleri no tak drzim palce nech sa skoro vy..res 🙂))
No ta masaz neni boh vie co ale uvidime...
No u mna sa este rozhodne ako budem rodit...idem k ocnej a bud pondelok ku gynekologovi...myslim ze maly lezi krizom...
No ver mi som rada ze to budem mat za sebou...to tehu ma privedie na psychiatriu

meleri
8. nov 2010

joj 😀 třeba to přijde dneska!

jo to věřím třeba zapojit manžela... 😅 🤐

to je pravda, ty jsi psala že kvůli oční vadě, já ti přeju at porodíš jakkoliv, hlavně at je pak všechno v pořádku!

jo a to se říká prý těhotenství - nejkrásnější období v životě ženy! chacha...u mě je nejkrásnější až jak držím miminko..to je zázrak! 😵

schnucki
8. nov 2010

@ivanajelinek ja jsem vyprovodila manzilka do prace a ulozila malou, tak jsem si rekla ze kdyz je trosku casek mrknu na vas ... neni to jednoduche byt s malou cely tyden sama, clovek si neodpocine, ale zvladame to, mame svuj system 😀 manzilek je pak o vikend co nejvic s malou, ja si v nedeli pospim, v sobotu si davam koupel 😀 ....
jinak je super ze maly tak dlouho spi, my spime nejdyl 5h a pak jsme kzdou druhou hodinu vzhuru, ale uz se to prodluzuje ... ja zatim mam problem poznat kdy mi breci hlady a kdy nemuze zabrat, takze davam 2h rozmezi mezi jidlem, ted mi uz dve hodky spi, tak ji pujdu vzbudit aby pak spala v noci 😀

@barbora87 super ze domecek vyjde ... to budete tu pani zalovat? ja jen abych byla v obraze 🙂 ... a jak se citis??

@meleri to uz 22tt 😕 boze to to leti ....

ja jsem teda tu masaz hraze nedelala 😅

meleri
8. nov 2010

barboro,

s domečkem to nakonec vyjde? budete se nakonec stěhovat? tak to gratuluju!

schnucki,
ahoj! mi se to strašně vleče! týden po týdnu jak šnek....já doufám že třeba po vánocích to začne už utíkat...

schnucki
8. nov 2010

@meleri 😀 ... me teda neprijde ze se to vlece, mi prijde jak pred chvili kdyz jsi tu psala ze jsi tehu a ted uz 22tt ....
at si mrnousek o tyden pocka a bude na narozky moji segry 😀

meleri
8. nov 2010

@schnucki fakt? tak to je povzbuzující! snad to tak začnu vnímat i já!
kdy se narodila tvoje segra? já jsem 25.3. tak si říkám, termín mám 20. kdyby se narodil ten samý den co já to by byla sranda!

barbora87
8. nov 2010

@meleri no uvidime co povie ocna ale ja to beriem tak ze proste to bude ako ma byt...v poslednej dobe ma vsetko svoj dovod co sa deje tak v to verim...
no teraz som volala do mojej firmy ze by som chcela ist po tych 2mesiacoch na par hodin robit...zatial zostaneme tu byvat a bud rok ked bude domcek hotovy tak by sme sa prestahovali....nejako to uz zvladneme...teraz zalezi len od banky ci nam daju pozicku...tak telefonujem o zivot teraz 😀
ale proste vsetko je tak ako ma byt...bude to sicer tazke ist po tak kratkej dobe robit ale nevadi...my to zvladneme

@schnucki no teraz zostaneme v tomto byte a budeme az na leto predavat...ano chceme ju zazalovat volala som pravnikovi tak ze mame dobre sance...tak som zvedava...

inak sa citim ok sem tam lepsie a sem tam horsie...no uvidime co z toho vsetkeho bude

meleri
8. nov 2010

@barbora87 tak to je fajn že to bereš takhle pozitivně!
tak ten pronajatý nakonec nebude ale budete stavět? tak to je super, to je ještě lepší, místo nájmu radši platit na svoje, jestli to teda dobře chápu, já ti držím palce, at vám tu půjčku dají, určitě jo!
taky ti přeju at to vyjde s prací! ale zase nepřijdeš tím pádem o mateřskou? já ji měla půl roku slušnou, 3/4 platu, ale hádám že v každé zemi je to stejné.
určitě to zvládnete!

barbora87
8. nov 2010

@meleri no beriem to pozitivne lebo mi nic ine nezostava a viem ze to robime na prvom mieste kvoly malemu aby mu bolo dobre a aby mal miesto na hranie a tak...
no to su take ako keby druzstevne domky 4 izby so zahradou a mesacne by sme platili menej ako tu v byte....no uvidime...verim ze bude vsetko ok...a som presvedcena lebo dnes je 8. a to je moje cislo...8.5. som sa narodila, mm je v auguste 8mesiac narodeny, 8.8.2008sme sa zobrali a 8.3. som otehotnela...
takze vsetko bude ok aj ked to nebude lahke...ale s mm drzime spolu a robime to kvoly nasej rodine...
no o matersku nepridem tu mam rozne modely materskej cim kratsie som doma tym viac dostanem ale minimum je rok a to nechcem...tak to vyriesime tak ze si zoberem dlhsie a pojdem robit na2dni do tyzdna...
ach jaj ja som dnes taka optimistka 😀

meleri
8. nov 2010

@barbora87

to máš pravdu, člověk se s tím musí poprat, a s optimismem jde všechno líp!
aha tak to je pěkné, ale domek bude jako váš?
tak dva dny to je dobré to bych taky brala 🙂 ! jestli máš tu možnost tak určitě je to dobré!

já se jdu už natáhnout, at si taky trochu odpočinu! ahoj!

barbora87
8. nov 2010

@meleri no nejako to uz pojde :D
no ja si myslim ze tie 2dni to zvladnem a malemu to budem vynahradzat krasnym domovom....
inak s tym otehotnenim som to blbo napisala cjhcela som napisat ze 8.3. som mala posledny krat ms
no chod oddychovat ja este musim do banky zavolat a potom do tej firmy co davaju tie domceky

yarden
8. nov 2010

Ahojte maminky a ich deticky a tehulky,
citam si Vas pravidelne, ale kedze rozoberate temy mne este vzdialene, tak sa nezapajam, nemam zatial cim prispievat.
Mam sa OK, maly si kope, v noci mi nedovoluje spat na pravom boku, a lavy uz ma boli. Ale inac sa citim OK. Brusko si rastie, uz mam dalsie kilecko na tele, ale od zaciatku len 6. A to jem furt a stale a v nicom sa neobmedzujem.

@barbora87 Ahoj Barbi...
AKo sa Ti dari? Citam ze same pozitiva. Drzim palce, nech to tentokrat vyjde tak ako ma. Mam taku technicku otazku, pomaly nakupujem, uz sa mi tasky plnia v skrini, ale neviem kolko z coho kupit. To newborn sa mi zda uplne malinkate a nas maly bude asi vacsi po mm. TEda dlhsi 🙂
Tak kupujem len 56 alebo 0-3 mesiace. Maju tu tie velkosti aj tak aj tak. Zalezi na obchode.
A kocik som si uz zarezervovala cez inet a buduci tyzden ked budeme v SR, tak ho pojdeme zobrat. 😵

A vy ostatne ako? Posielam Vam vsetkym a vsetkym babatkam velku pusinu...

oranzada
8. nov 2010

Ahoj, neviem ci si na mna este spominate, par krat som vam sem niekedy v juny vrazila. Mojich orangutankov z fotky mi uz vzali 😀 Mile ze tie co ste boli tehotne ste uz mamicky a gratulujem!!!
Nemala som dlho pristup k netu, tak som sem moc nechodila, ale sem tam som namrkla a nieco som citala. No a hlavne s cim sa chcem pochvalit, je ze cakame babatko predsa!! 😎 😎

emily327
8. nov 2010

@barbora87 ahoj Barborka, boze ty si uz v 35tt??? to sa mi snad zda? Fuuha ked som si precitala,ze navstevuju nas poslicci tak mi skoro oci vyleteli,ze o com to dievca pise 😀 A to ty za chvilku rodis. No pekne. Potom daj niekomu na seba kontakt aby sme mohli informovat tu na konikovi. Budeme ako s kazdou rodit s tebou 🙂 Drzim velmi palce, nech ten domcek vyjde a nech vam v pohode daju uver cmuk nech uz mate co najskor svoje byvanie a ziadne starosti cmuk

barbora87
8. nov 2010

@yarden ahojky no tak si na tom ako ja 🙂 tiez nemam cim prispievat 🙂)) no pocuj ze 6kilecok ved to nic neni!ja mam asi12 🙂
No myslim pozitivne tak dufam ze to bude ok...
No ja mam veci 56,62a tak...
Mam par ale fakt len par nejakych 0-3mesiace ale myslim ze to ani potrebovat nebudem...maly mal uz pred 4tyzdnami cez 2kg 🙂))

@oranzada ahojky tak vitaj zase medzi nami!jeee tak to zo srdiecka gratulujem!!!aby bolo vsetko ok

barbora87
8. nov 2010

@emily327 ahoj moja no veru leti to 🙂 buduci pondelok mam poslednu kontrolu u gynekologa...no veru uz si aj mna poslickovia nasli 🙂 ale este tak 3tyzdne a pojdem dobrovolne rodit 🙂))
No dakujem som volala do banky tak ze koncom tyzdna sa spojime...tak uvidime...
Teraz by som mala este maleho veci ozehlit...ale tak sa mi nechce...cely den telefonujem a vybavujem...teraz som sa napapala a lahla som na gauc
A ako sa mate so sonickou?manzelik ma uz pracu teda?tak to je super!

emily327
8. nov 2010

@ivanajelinek ahoj Ivi, prave som si to ratala a cca 8 krat za 24 hodin. To vychadza v priemere na kazde 3 hodinky ale obycajne cez den je to po 2 hodinach a v noci po 3-4 hod. A neboj, maly si vypyta ked je hladny. Znamena to,ze mas kvalitne mliecko ( dobre varis mama 😀 ) a staci mu to na tolko hodin, kolko buvinka. Vobec sa tym netrap a urcite ho nebud.

oranzada
8. nov 2010

@barbora87 dakujem, moc sa tesim, zacalo nas babatko uz kopat, tak je to zase viac a viac realne ze ho budeme mat 🙂 Sme jedni zo stastlivcov komu sa to podarilo hned prvy mesiac po vysadeni antikoncepcie.

barbora87
8. nov 2010

@oranzada no vidis to 🙂 a v ktorom tyzdni si?a uz viete co to bude?