Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
9. nov 2010

@emily327 ahoj ... cvicite s nozkama jen kdyz ji boli brisko nebo i kdyz ji neboli?? .... ja to znam, kdyz ma manza nocni je tu s nama pres den tak 3hodky a ted je uz druhy tyden pryc, v pondeli vyjede a v patek se vraci, pristi tyden jede to same, takze pojedu k nasim .... ja jsem si zvykla ze ho malo vidam, ale jak pises, ted je tu mala a me mrzi ze on nevidi jak se vyviji a co dela za pokroky, kdyz si volame tak je slyset jak ho to mrzi a me to pak mrzi jeste vic .... ale u nas jina prace nehrozi ....

emily327
9. nov 2010

@schnucki to ma fakt mrzi,ze to mate tiez take ako my ☹ Ale co uz narobime, ked peniazky treba.
Ja s nou takto cvicim vzdy ked sa velmi puci a vidim,ze chce kakat. To jej fakt velmi pomaha a ona si uz sama vie nozicky dvihnut pokrcene k brusku ked je rozbalena zo zavinovacky. Inak ta jej uz zacina byt mala 😀

yarden
9. nov 2010

@emily327 A co a a kde robi Tvoj drahy, ze je vzdy tak dlho v praci? To nie je co zavidiet ☹

schnucki
9. nov 2010

@emily327 presne tak, kdyby neslo o ty penizky tak by si manza hledal neco jineho, ale penizky potrebujeme a on tam ma hodne dobre penizky a spoustu vyhod ... no ale snad se mi povede dodelat co nejdriv skolu a pak az budu pracovat i ja si bude moct najit neco jineho ....

ivanajelinek
9. nov 2010

@emily327 To ako cvicite s tymi nozickami?

schnucki
9. nov 2010

@ivanajelinek jakoby ji je skrcujes smerem k brisku e lehce na brisko zatlacis ....
doufam ze je to nejak srozumitelne 😀

meleri
9. nov 2010

tak dneska sem měla mít ten ultrazvuk a museli jsme to zrušit :( manžel uvíznul v zácpě a už bych to nestihla..tak mě to sere, už jsem mohla vědět na čem jsem s tou placentou....

ivanajelinek
9. nov 2010

@schnucki jaj, uz viem. Lebi mi sme dneska zasa nekakali, len prdime. Boli tu kamosky, takze zasa mi ten den hrozne rychlo ubehol. Inak aj my sme dost casto sami.Ale co sa da robit, ze?
@meleri A mas nejaky dalsi termin? A co s placentou? 😨

schnucki
9. nov 2010

@meleri a dali ti novy termin? nejak brzo?

@ivanajelinek my jsme dneska kakali jen tak malo, ale vcera treba vubec ... pry ale nemusi kazdy den na velkou, akorat nevim jestli to plati jen u kojenych nebo vseobecne ... vypada to ze mrnousek spi, to by usla nejak rychle tak abych to nezakrikla 😀 .... prave ze se neda robit nic, ja jsem si zvykla ze manzu vidim par hodin denne, nebo nekdy vubec, ale jak je tu mala tak to zamrzi a kort kdyz ho slysim v telefonu kdyz vypravim co jsme delali a tak .... ale nejak to prezijeme 😉
a jak to zvladas ty tak sama ....

ivanajelinek
9. nov 2010

Kocky, este sa chcem spytat. Chodite uz s malymi von medzi viac ludi alebo pod.? Myslim nakupit a tak. Lebo ja riesim dilemu. MM ma v nedelu zapas a chce aby som s malym prisla aspon na chvilku na stadion. No ked ja neviem. Normalne mozem sediet v restike, nemusim stat vonku. Ale ja neviem, ze kedy sa chodi s malymi tak uz medzi viacej ludi. Poradte... 😕

ivanajelinek
9. nov 2010

@schnucki No ze vraj u kojenych deti to moze byt aj 10 dni, ze babo nekaka. No to si neviem predstavit. Ale my to zvladame, len niekedy si prajem aby bol mm castejsie doma s nami. By som rada v klude upratala, navarila a veci pod. Lebo ked je maly hore, tak sa venujem radsej jemu alebo ideme na prechadzku.

schnucki
9. nov 2010

@ivanajelinek my normalne mezi lidi chodime, bereme malou i na nakupy a ze je v globusu vzdycky hafo lidi ... v nemocnici mi rekli ze to neni zadnej problem a moje mamka mi rikala ze mala potrebuje imunitu a ze ji neziska kdyz budu sedet doma, ... ze zacatku jsme ji mezi vic lidi nebrali, ale ted uz v pohode .... tak ty prvni 3-4 tydny jsme ji na nakup nebrali ale pak uz jo, takze bych se nebala 🙂

emily327
9. nov 2010

@ivanajelinek no ja s malou sme boli zatial iba raz nakupit v supermarkete. Odporuca sa az po 6 nedeli ale je to individualne. Napriklad by som nesla s malou do autobusov a do malych uzatvorenych priestrov, kde moze nieco chytit. Stadion je otvoreny priestor ako keby si bola na prechadzke, ale restika hm no to by som zvazila, aspon tu u nas je chripkove obdobie.

emily327
9. nov 2010

@yarden pracuje ako kuchar ale len docasne. Vobec ho to nebavi a je tam 13 hodin denne a z toho ma asi tak roboty 3 hodiny, hrozne sa tam nudi. Ja by som tam umrela, ale peniazky nam treba. No ja mam zatial super matersku z Irska ale len do januara, potom to uz bude zle ☹

emily327
9. nov 2010

@ivanajelinek alebo co nam este pomaha je chytis malemu plienocku - zadocek do jednej ruky a tlacis jemnucko skor perujes smerom hore k brusku. alebo zober maleho chodidla do jednej ruky, dvihni mu nozicky smerom hore alebo ak ich pokrci, tak tak a pomalicky jemnucko v smere hodinovych ruciciek toc, tym mu masirujes brusko a pohnes crievka. ale nerob to po jedle, aby sa ti nepogrckal. Ja takto s malou cvicim uz od zaciatku a vzdy nam to pomoze 😉

schnucki
9. nov 2010

@emily327 manzel je kuchar? vidis, to jsem nevedela ... a nekde jinde by se prace nenasla? ... ja vim ze je to tezky, znam casy kdy jsme zili od vyplaty k vyplate a nebyt toho ze manza si sem tam neco vydelaj jako vedlejsak tak by jsme kolikrat nevysli ... ale neboj, urcite bude lip ...
a pridavky na dite dostavas na slovensku?

to zkusim to krouzeni ... jestli jsem to dobre pochopila tak je to tako kdyz ty nozicky tlacim k brisku, ale ted je nebudu tlacit ale krouzit ... booooze to se tam blbe popisuje 😝

nam jeste pomaha kdyz si ji na ruce polozim briskem dolu, davam foto ... to si mala uplne hovi, ani ji nemusi trapit brisko 😀 .... ale tatkovi to jde lip, ma vetsi ruku a vetsi silu 😵
mamce nekdo rikal ze takhle by se meli deti nosit, teda miminka 😀

ivanajelinek
9. nov 2010

@schnucki Mala je kuzelna 😉
@emily327 To prve som akosi nepochopila(s tou plienkou) 😕
No a chodite s malymi aj vecer niekam? Napr. ze idete niekam na navstevu a zostanete dlhsie alebo podobne.
Ja som maleho ulozila tak uvidim ze kedy zaspi...

schnucki
9. nov 2010

ja to s tou plinkou taky az tak moc nepochopila 😅

@ivanajelinek dekuji 😀 ... my vecer zatim nikam nechodime, vetsinou prijdou lide k nam, ja se totiz snazim dodrzovat v 7h koupani aby mi to malou moc nerozhodilo kdybych ji koupala pozdeji nebo vubec ... pozdeji to asi problem nebude, ale ted se to snazime dodrzovat 🙂 ....

emily327
9. nov 2010

@schnucki mm robil kuchara 4 roky v IRL. Ale ma vystudovanu vysoku skolu telesnej vychovy a sportu - trener futbalu. A toto zobral ako poslednu moznost. NIe je vystudovany kuchar a ani k tomu nema vztah a nebavi ho to. ☹ No to s tymi peniazmi pozname aj my moja 😢 Nie ja beriem iba matersku z Irska co je neporovnatelne vyssia ako akykolvek pridavok z SK. Ale potom ked mi skonci materska, tak budem dostavat zo Slovenska. Ale to bude dost ubohe.
zajtra poprosim mm nech nas natoci ako s malinkou cvicim a hodim ti to do mailiku ok?
tak to bude najlepsie lebo takto cez pismenka sa to tazko vysvetluje 😉 dobre?
Aka je uz velika a krasna je 😉 No nasa takto nechce byt ani nahodou a na brusku uz vobec nie. Ale hlavenku posilnuje tak,ze ju mam na ramene ako ked ide odgrgnut tak ona drzi hore hlavku neskutocne. Som rada,ze aspon takto posilnuje krcok. Lebo na brusku sa jej vobec nepaci ani nahodou.

ivanajelinek
9. nov 2010

@emily327 posles aj mne? 😉
@schnucki Nas maly je tiez rad v tej polohe.

schnucki
9. nov 2010

@emily327 tak to bude super pokud by to mm natocil 😵 ... mail mas, vid ... moc dekuju predem, ono se to takhle fakt blbe vysvetluje 😅

dekuju, uplne roste pred ocima ... nasi male se na brisku libi, ale musi mit naladu, pokladam ji skoro kazdy den na chvilicku, drzi hlavicku az me to prekvapuje a snazi se odrazet 😀 ....

aha, ja myslela ze je vyuceny kuchar ... moc na vas myslim at se mm povede najit neco jineho, co by ho alespon vic bavilo 🙂

emily327
9. nov 2010

@ivanajelinek jasne poslem 😉

emily327
9. nov 2010

@schnucki nemas za co dakovat, ja ked mozem pomozem a preto sa tu mame tak radi,ze si vieme navzajom vzdy v comkolvek pomoct , pochopit, povzbudit sa a podrzat 😉 cmuk

emily327
9. nov 2010

prave bolo v slovenskych spravach toto: ( v tejto nemocnici som rodila aj ja ☹ ) pol dnove novorodeniatko spadlo zdravotnej sestre z ruky pri kupani na keramicku dlazbu v Ruzinovskej nemocnici a previezli ho na Kramare, kvoli zraneniam. hrozne zase mam v hlave,ze aj malinkej zlomili oni tu klucnu kost je to strasne,ze sa cele tehotenstvo opatrujeme davame na seba pozor, porodime zdrave dietatko a stane sa nieco take.Ja viem,ze aj sestricky su len ludia a moze sa to stat ale ked som videla ako s tymi detmi zaobchadzaju a je im to poniektorym uplne jedno ci to to babatko boli alebo nie, tak je mi z toho nanic ☹ ☹

schnucki
9. nov 2010

@emily327 to jo, ja jsem strasne rada ze jsem tuhle temu nasla, byla to tenkrat uplna nahoda, ale jsou tu super lidicky a jsem moc rada ze vas tu mam 😀 😵

to si delas srandu?? ... ja vim ze jsou to taky jen lidi, ale snad vedi ze to stvorenicko je male, zmatene a meli by s nima zachazet jak s pokladem .... no to je na rozcileni 😒
ja jsem fakt rada kdyz te tu tak ctu ze jsem nasla super nemocnici a i detsky lekar je super ....

jak to vubec s malou vypada, ta rucka, uz jsi udelala termin jak jsi ji chtela nechat jeste zkontrolovat?

emily327
9. nov 2010

@schnucki no ideme buduci tyzden na kontrolne usg s oblickami a aj s rucickou do nemocnice. A som zvedava co nam povedia tam. A ak nam tiez povie,ze sa to zrastlo zle, tak pojdeme k sukromnemu ortopedovi, nech nam aj on povie co a ako. Som z toho zufala. Prave som volala mm lebo uz je davno po 22:00 a jeho nikde, tak si predstav,ze mu odtiahli auto, lebo mu namerali,ze parkoval na chodniku a tu je to tak,ze musi byt na chodniku 150 cm volnych na prechod pre ludi a on to nemal, fasa tak pokuta 100 euro ☹ ☹ ach jaj stale nieco.............
Inak bud rada,ze si nasla super porodnicu a aj detskeho lekara, tu je to vsetko o peniazoch a mrzi ma,ze tie zmenili prisahu lekarov na biznis ☹ hm no je to fakt smutne.

schnucki
9. nov 2010

@emily327 tak to budu na vas myslet a drzet palecky aby rucka byla v poradku a aby jste narazili na nekoho kdo vam pomuze 🙂
coze?? ... to si delaj srandu? ... 100euro to trosku prehanej ne ... a kdy se dostane domu? ... jezis to me mrzi ...

to je smutne ze z toho delaj biznis ... tady je normalni ze u doktora platis jednou za 3 mesice 10euro poplatek, ale u detskeho doktora to tak neni ... a u ostatnich kdyz zaplatis u jednoho a musis k druhemu tak si nechas napsat papir ze jsi u toho jednoho uz platila a nemusis u toho druheho ....

emily327
9. nov 2010

@schnucki dakujeme pekne, dam potom vediet co a ako, ale citim,ze to nema dobre zrastene fnuk
no uz je na ceste domov, kaslem uz na to, hlavne nech pride v poriadku. Vzdy nieco, ked sa ako tak dari s peniazmi tak pride nieco take fnuk kaslat na to su to len peniaze.
no ja nemam problem zaplatit za vysetrenie alebo adekvatnu zdravotnu starostlivost, ale nech je to taka ktora babatku pomoze a nie ze im je to jedno a nic ti nepovedia, len preto ze pracuju v statnom zdravotnictve to ma hneva. A este si nepriamo vypytaju uplatok a za co? kaslem ich, som na nich tak nahnevana,ze az.
prave mm prisiel domov. Aspon,ze je v poriadku. Idem ja dobru nocku. DAKUJEM cmuk

schnucki
9. nov 2010

@emily327 ja to myslela tak, ze se tu o tebe dobre postaraj aniz by to slo nejak do penez ... nejsem nejaky hamoun ... samozrejme ze jak jde o zdravi tak na penize nekoukame ... vis jak to myslim ... jak ja rikam, penize budou my nebudem ....
ale vim jak to myslis, penize nejsou vsechno ale jsou potreba ....

super ze uz je doma, hlavne ze je v pohode 🙂

dobrou noc .... ja si jdu umeljt hlavu, manza bude koukat, v pondeli jsem byla u holice, s malou a dneska jsem si barvila hlavu 😀 tak to jdu smejt

ivanajelinek
10. nov 2010

Dobre ranko 😉
@emily327 100 eur pokuta? Fuha, to je vela 😕
@schnucki U mna bola kadernicka minuly utorok, no ale nic moc..Ale zasa lepsie ako predtym...ja som tu v nemecku este nenasla dobru kadernicku/kadernika... Lebo predtym som mala kamosku a tej som povedala, ze urob ako chces a zakazdym to bolo ine a uplne uzasne....Ale tu??? 🤐
A ako ste sa vyspali? My klasika, o 3.00 som kojila a potom maly akosi nechcel zaspat.Mal najväcsi de.Sa smial, blabotal, sranda. Tak sme len tak podriemkavali a rano o 8.00 po kojeni zasa zaspinkal. Tak som stihla dat oprat a osprchovat sa. teraz idem cosi popratat a uvarit nejaku polievku aspon. A potom na obed chcem ist na prechadzku a pooobede(podla toho kedy pride mm z prace) by som chcela ist nakupit...A vy co mate v plane?
Ozaj neviete ako sa ma Finfrle? uz sa tu par dni neukazala... 😕
A co nase tehulky? Este zidadna nerodi? Barbor ako sa citis?