Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
22. nov 2010

@meleri Mam aj klasicke stvorce, ale aj tie moderne(nohavickove, kapsovky all in One). Tak skusam co najviac vyhovuje a tak. My sme akurat prisli z baby-massage, maleho som dala spat do kocara na balkon a ja idem navarit, nech mam potom pokoj. Tu je pocasie tiez nanic. Zima a sem tam mrholi. 😒

meleri
22. nov 2010

@ivanajelinek super! já zezačátku taky dost používala ty čtverce, stačilo to, pak už čůral moc. a kolik toho celkem máš? já mám 8 kapsovek, 8 na nohavičky a asi kolem 15 těch čtvercových ale ty už nepoužívám. jé super tak to spí na čerstvém vzduchu! tady zatím neprší jen je taková mlhovina ale stejně to risknu a na ten výlet půjdu. malý zatím spí.
asi se půjdu natáhnout taky...

meleri
22. nov 2010

@ivanajelinek ty masáže jsou super, moje kamarádka je umí slíbila mi že až se narodí tak že mě to naučí..🙂

ivanajelinek
22. nov 2010

@meleri mam tak 20 velkych stvorcov, 12 takych mensich, 6 nohavickovych, 8 kapsoviek plus nejake vrchne nohavicky Pul a vlniaky. Zatial sa da, treba si na to zvyknut. A ked cez vianoce pojdeme domov, chcela by som este nejake objednat...Moj maly hrozne dobre spi, ked ho vecer doma masirujem.Takze to pomaha(aspon zatial).

meleri
22. nov 2010

tak to máš pěknou výbavičku! jo je to o zvyku, zezačátku je to horší ale pak to jde už líp...já mám nejradši asi ty kapsovky ted, protože se to nejlíp oblíká, ty nohavičky dávám ted už na spaní ale dřív je míval i přes den. tak at se daří s látkováním! 🙂
nám to nejde akorát přes noc, kvůli opruzeninám, prostě je to moc těch 12 hodin, tak má na noc papírovou...ale spousta matek dává i na noc látkovou a v pohodě..

emily327
22. nov 2010

@meleri dakujem opytam sa. Malinku uz 3 den trapi brusko, vzdy sa potom vykaka resp. pokaka velmi ale kym sa tak stane chudatko puci sa do prasknutia a dnes neskutocne plackala az som sa rozplakala pri nej, je to hrozne, ked jej neviem pomoct fnuk
A vy sa mate ako? Co tehu? Si ok? Nejake nove info?

emily327
22. nov 2010

@ivanajelinek no vidim,ze nase deticky rovnako spinkaju na balkone 🙂 Ja ked chcem aby si mala oddychla poobede a pospinkala dobre, tak ju musim dat na balkon alebo ist s nou na prechadzku. Skusala som to aj v postielke ale tam sice zaspi ale tak na chvilku a potom sa zobudi a zase zaspi ale nie je to taky spanok ako ked je na vzduchu. Tak som rada,ze mame 2 velke logie a aj ked prsi, ako dnes prehodim iba plastenku na kociar a ona si tam krasne spinka. Vonku je neskutocna tma a tak fuci, ze som rada,ze na tej zadnej loggii je ako tak zavetrie, ze malinkej tam nefuci. A co dobre dnes ides varit? Ja mam od vcera kuracie prsia na prirodno osmahnute a zemiaciky.

finfrle
22. nov 2010

@ivanajelinek Ahojky 🙂 latkovky zatim nedavame.Na zacatek jsme nakoupili papirovky a stejne s tim jaky ma mala vodnaty hovinka to by neslo 😀

Jinak vsechno vporadku 🙂 jsem konecne v pohode ono se to po tech 3tydnech pekne prehouplo a citime se lepe.Malinka je raubir,strasne rada me pocurava 😅 no co s ni nadelam.
Dnes jsem mela prsa nalita tak,ze mi teklo mliko vsude.Jeste,ze mam maleho odsavace 🙂

@meleri Jak se citis?Co maly a brisko,roste?! 😉

finfrle
22. nov 2010

@emily327 Ahoj bohuzel na ekzem nevim nevim mozna sudocream? 😕
Ja mam vareno jupiii takze dnes jen pohoda 🙂 pro mm mam cocku,vejce a parek a pro me brambor,parek a vajicko a jeste bramborovou polevku 🙂 Dnes je to jednoduche jidlo 🙂
Konecne jsem dala dohromady co nakoupit na peceni na vanoce co ty uz mas nejakou predstavu?

finfrle
22. nov 2010

Holky na fcb hodim fotecky male 😉

ivanajelinek
22. nov 2010

@emily327 Inak moj krpec mal na uskach tiez take zlte.Som zobrala vlhcene obruskya som mu to tym pekne dala dolu. U nas tom bolo asi zaschnute mliecko. Ale inak uska natieram bepanthenom. Ked natieram tvaricku tak natrem uz aj tie uska.No navarila som zeleninovu polievku a druhe zemiaky, sekanu a privarok. A ako dlho ti mala vydrzi spinkat vonku? Lebo moj maly aj 3-4 hodiny a neviem ci ho budit potom ci nie.
@finfrle My sa chystame na sviatky domov tak sa nebude piect ani vyvarat. 😝

emily327
22. nov 2010

@ivanajelinek hm no ja idem zavolat padiatrovi co s tym. A malinka vonku v kociariku spinka presne ako pises, 3-4 hodiny. Ja ju uz po 4 hodinach dam dnu a porozopinam a necham nech sa sama prebudi. Ale netreba budit babatko, ked spinka nech spinka 😉 cmuk

finfrle
22. nov 2010

@ivanajelinek Je takze bez prace jojo 😉 ja si vanoce bez peceni nedokazu predstavit ale nastesti mi mm pomuze 🙂

schnucki
22. nov 2010

ahojik holky,

tu pul dne nejsem a vy uz zas pisete jak silene 😀 zkusim vas docitat ....

my jsme dneska byli na ockovani, 2x ji pichali do stehna, teda do obou, jednou do leveho a podruhe do praveho, ... musela jsem ji drzet ... radne jsme pak breceli, bylo me ji taaaaak lito ... dostali jsme cipky a cekame co bude, muze dostat horecku a pak mi plakala i doma, asi ji to jeste bolelo 😔 ....
jinak me tu prekvapilo, ze jsem ty cipky vubec nemusela platit, pry leky pro deti na predpis platim az kdyz ji bude 18 😀

schnucki
22. nov 2010

koukam ze se vsechny mate super, ja si byla pro ha a mala mi usla v aute, tak ji mam ted na gauci, otevreny balkon aby ji nebylo teplo a nechavam ji spat, at se z toho prospi ....

jinak my spime taky nejlepe venku, uz budu davat do kocarku takovy ten fusak co mi dali nasi, venku je dneska jen kolem 2°, hruza ... a cely den leje jak z konve ....

barbora87
22. nov 2010

Ahojte babule
Tak ako vidim zase frcite 🙂
Tak sa mi to paci 🙂))
Ja idem zajtra na9do nemocky na vysetrenie tak konecne po pol roku sa mi niekto aj dole pozre ze co sa tam deje...inak uz mam toho tehu plne zuby...ale poslednych 5dni konecne chodim kazdy den na velku...juhuuuu bolo na case 🙂
Inak som zvedava ako dlho budem este terorizovana...doobeda mi bolo fajn len som bola nejaka nervozna ale od poobedia mi je zle ledva som nieco zjedla,krize bolia no otras...teraz som si lahla tak budem oddychovat...

A co vy?uzivate si drobcov?zavidim ze uz toto cakanie mate za sebou

schnucki
22. nov 2010

@barbora87 coze mas toho plne zuby?? .... jinak to radne leti, uz bys mohla klido rodit 🙂

barbora87
22. nov 2010

@schnucki no chytaju ma hrozne depky...mam zo vsetkeho paniku...no ver mi ze kludne by som uz isla rodit bud tyzden...tento tyzden mam este terminy ale bud tyzden som volna 🙂

schnucki
22. nov 2010

@barbora87 nechytej paniku a uzivej si ze mas prcka jeste v brisku 🙂 ... a nebo mas uz velke problemy?
promin jestli jsi to tu psala, ale co jsem byla tyden u nasich tak vas nestiham docitat 😅

ivanajelinek
22. nov 2010

@barbora87 Neblbni. Uzivaj si este tehu 😉
@schnucki Ahojky. My ideme bud. pondelok na ockovanie. Ale maly je nejaky soplavy, tak uvividm. Inak dneska mi akosi malo papa. Nemala by som odsat mliecko a dat mu to z flasky? Alebo myslite ze keby ze ma maly hlad tak sa ozve? 😕

schnucki
22. nov 2010

@ivanajelinek tak drzim palecky na ockovani, .... ono kdyby byl marod tak ho ockovat nebudou, ja male predtim radeji zmerila teplotku .... ja si myslim ze kdyby mel hladik tak se ozve, kazdopadne jsem slysela ze nekdo odsava a dava i z flasticky .... kdyztak to zkus, ... jak vlastne poznas ze papa malo?

me mala ted usla na rukou, ale necham si ji u sebe, asi ji boleli ty nozicky po ockovani, hrali jsme si a najednou z niceho nic hrozny plac, .... horecku ale zatim nemame, uf ....
tatkovi se povedlo dneska prijet ba noc domu, tak jsem rada, aspon nebudu sama kdyby mala prece jen horecku dostala a nemohla treba spinkat

meleri
22. nov 2010

@barbora87 ti závidím ještě pár týdnů a máš vyhráno! 😵
mě už to taky nebavíííí vydrž už to máš za pár! 🙂

barbora87
22. nov 2010

@schnucki no mam toho plne zuby...a nenavidim cakanie...

@meleri no moja uvidime ci budem mat vyhrano...skor sa asi obesim

ivanajelinek
22. nov 2010

Tak nas krpec zasa nechce spat. Zobudil sa dneska o 15.30 a odvtedy nespal. Len raz zadriemal na 10 min. A teraz mal zasa zachvat, len plakal a plakal a nedal sa utisit. Tak neviem co je s nim. Chvilu to s tym rezimom celkom dobre klapalo a teraz sa to pokazilo. Takze asi tak. Nic moc. Prajem vsetkym dobru nocku 😉

ivanajelinek
23. nov 2010

Dobre ranko 😉 Tak ako ste sa vybuvali vsetky? my sme potiahli do 4.00 a potom este sme podriemkavali do 8.00. Teraz sa nachystam a pojdem na gymnastiku. Inak neviete ako zistim ze mam malo mlieka? Lebo vcera som odpumpovala a ledva 30ml(z jedneho prsnika). A neviete poradit co na sopliky pre take male miminka?

barbora87
23. nov 2010

Ahojte babule
Tak sa hlasim sme boli v nemocke a kontrola az 20.12. Velkou temou bolo ci cisarsky alebo normal...keby som povedala ze cisar tak mi urobia ale ja proste neviem...no tak musim ist k ocnej aby mi dala papier bud ano alebo nie...a podla toho sa uvidi...este som bola aj na odbere krvi a robili ki aj vyter na streptokoka a utz...maly ze sa ma vyborne vsetko pomerali a podla toho ma 2900gr...
Tak ma to potesilo...
Inak tlak som mala vysoky,3krat kontrolovali a neklesol...

meleri
23. nov 2010

@ivanajelinek
ivčo poznat by to mělo být podle povislých měkkých prsou, prostě jako prázdný balon, když tam nic není...naopak plné jsou když máš pocit napětí když jsou trochu tvrdší a velké. na snople je dobrá odsávačka, někdo si pochvaluje tu co se nasazuje na vysavač, já mám tu obyčejnou.

s tím odsáváním mám ted v těhotenství fakt problém....prostě mám jaksi málo dechu a zvedá se mi žaludek...fakt nic moc..

jinak já byla dneska v mateřském centru a nas....lo mě že tam byly všechny děti nemocné...no šli jsme hned domů..ale stejně je mi jasné že nás to ted nemine díky nich...:( a to jsme byli tak dlouho zdrávi... 😠

finfrle
23. nov 2010

Ahoj kocky 🙂 mame se fajn.Mala je vazne super uz se zacina rozkoukavat a je o neco malo klidnejsi,teda jak kdy 😅
Ted jsme prisli z prochazky a jeste usnula v kolibce.Jsem posledni dny trochu makala.Predevcirem jsem umyla okna,vcera prevlekla postele a prala a prala,dnes zehlila a varim kazdy den 🙂 Dneska hovezi polevka,brambor,dusena zelenina(turin,mrkev,ruzickova kapusta) a uzene.
Proste takove to litani okolo domacnosti a malem bych zapomnela namletych 1,5kg orechu to uz ale asistoval mm.Vanoce jsou tu zachvilicku tak to peceni me nemine ale tesim se patri to k tomu.Uz honim mm napudu aby okouknul veci na Vanoce 😀 jestli svetylka sviti a tak 🙂 jeste nakoupit prani at je vse pripravene a nemusim se pak honit co jsem zapomnela...
V noci tu silene mrzlo tak se nam doma ochladilo na 18stupnu ale malinka vypadala,ze ji to vubec nevadi.Nasadili jsme uz teple pyzamko 🙂 cepicku teda nemusime...
Jinak ja uz se taky davam doformy a jen doufam,ze to tak pujde dale.Sem tam si zacvicim na bricko ale pak me jeste boli deloha takze pomalinku.Nic se nema prehanet.
@barbora87 to je super,ze kontrola dopadla dobre!Ja nejak nestiham docitat,proc cisarak???Ja teda jsem rada za normalni porod.Uz ani nevim,ze jsem neco tlacila 😀 Na ten tlak pozor vsak vis jak me vylitl ke konci!
@ivanajelinek ja mam odsavacku na vysavac ale zatim jsem nezkosela...co se tyce mlicka ja si prohmatam prso a kdyz uz tece malo skoro vubec je mi jasne,ze moc mleka neni ale neodsavam.Chce to jist sem tam zahustenou polevku a budes mit mlicka dost alespon u me to pomaha a taky spanek.Jak se ma Lukasek?

emily327
23. nov 2010

Ahojte, tak sme spat od pediatra. Vcera som mu volala,ze ake ma skarede tie uska a dnes rano nic vecer som jej ich dobre natrela olilvovym olejecekom a do rana to zmizlo ale nad obocim to ma este stale a uz je to druhy tyzden. Vo vlaskoch to nema. Predpisal mi salicylovu mast, ktoru mi vyrobili v lekarni a kazal natriet suche miesta na pol hodinu a vycesat. Tak to dnes urobim. Dufam,ze sa zbavime aj nad obocim toho exemiku a uz to bude dobre. Sestricku som poprosila, aby mi malinku odvazila a sme pribrali za 3 tyzdne cca 800g co je super. Maminka vari dobre mliecko Tak som rada,ze som tam sla. Malinka sa na nich pekne usmievala, sestricka ju pochvalila lebo naposledy tam plakala.

@ivanajelinek ahoj moja, preco si odsavas? Mas ich tak plne,ze ta bolia? Ja som tiez to tak robila,ze som odsavala ale prestala som lebo som potom mala pocit,ze mi ubuda mliecka. A tak ako meleri pisala, ked su prsia velmi makke tak je tam malo mliecka. ale to neznamena,ze to nebude drobcovi stacit na nasytenie sa. Ja niekedy prikladam Sonicku s malou dusickou, ci bude mat dost lebo obe prsia mam makke a dam jej vytiahnut z obidvoch a krasne sa napapka. Takze sa tym vobec netrap. Na podporu mliecka je fakt super gravimilk. Len niekedy ked je mlieka vela tak sa naplnia prsia az moc a tvoria sa uzliny a potom prska bolia, treba odsat ale inak neodsavaj.

@barbora87 ahoj zlatinko, no nezavidim ti to rozhodovanie ale zase je pravda,ze netreba riskovat svoj zivot alebo zdravie. Velmi ti drzim palce, najlepsie by bolo keby si to uz mala za sebou 😉 Ved uz coskoro to bude cmuk

@meleri no to,ze niekto ide do centra s chorym dietatom, jaj by som ruky lamala takym nezodpovednym matkam. Je to hrozne. Dufam,ze vas to obide a budete v poriadku aj ty aj maly. A ako sa citis? A ty budes moja rodit ako? Cisarak zase?

emily327
23. nov 2010

@finfrle hej mamina, nekojis nahodou? Ty si fakt ziadas prist o mliecko, mala by si vediet,ze kojaca matka by mala oddychovat a ak pracovat v domacnosti tak pomaly a hlavne malinko. Dostanes na zadok 😝 Ja nevravim,ze nemas nic robit, ale rozdel si to na tyzden a nie vsetko v jeden den. Lebo ak stratis mliecko alebo nebudes mat, tak si budes trieskat hlavu o stenu,ze si bola sprosta a ze domacnost za to nestoji. A hlavne nie teraz, ked sa vam to s malou tak krasne uklada a uzivate si ju a uz neplacka. Ja som to podcenila tiez par krat a musela som dat UM a dobre som si poplakala a povedala som,ze uz nikdy viac. Viac sa moja setri pls cmuk mamina moja 😉