Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
26. jan 2011

caute babule,
u nas posledne noci desne, lezu nam zuby. Za posledny tyzden uz treti vysiel, takze aktualny stav 7. No dohaname zubaca Maxaca 😀

my sme skusili dat rybku na Vianoce, chutila velmi, posledny kusok bol ale asi vacsi a maleho to naplo a nakoniec to neudrzal a cela rybka sla von 😝 Nakoniec mozno i tak dobre, ktovie jak by na to zareagoval.

krce v lytkach som aj ja mala, bolest jak svina, i napriek tomu, ze som brala magnezko. Ale potom ku koncu tehu sa to stratilo. Baby ja uz normalne zabudam ake to bolo ked som bola tehu 😕 Neuveritelne to leti..
@kleopatris dikes, piskotky by tam snad aj mohli byt, skusali sme a OK, len asi tie male okruhle.@janulka04 recept ma Kleo

inak predvcerom sme mali prvy vaznejsi uraz, mrnavy pil z flasky postojacky pri gauci a smyklo sa mu, flasku stale v ustach.. takze mame rozrazenu peru zvnutra jak mu zubky zacvakli, tiekla nam krv a plaaaac strasny. Ale potom sme ho povozili na jeho auticku a rychlo sa zabudlo. Ale podliate to ma stale. Nastastie si ale nerozkusol jazyk alebo nevybil zubok 😔

hrozne akrobacie zacina skusat, vylezie vsade..

kleopatris
26. jan 2011

@lubinka9 aj my sme mali v nemecku podobny uraz...vliezol mi v hoteli do skrine a jak zliezal sa mu smyklo a rozrazil si peru..krvacal jak divy, aj spuchnute to mal...ale po chvilke zabudol. Clovek aby mal oci na stopkach jak su sikovni ti nasi chlapi. Gratulujem k zubalkom 😵 My stojime na 8mich stale.

my sme tiez skusali rybu na vianoce a to lososa 😅 a v pohode chutila a nic sa nedialo

na tehu uz si ani ja pomaly neviem spomenut, strasne rychlo som zabudla 😝

meleri
26. jan 2011

@janulka04 ježiši deset minut to je síla, já myslím že mi to trvalo tak dvě tři nevím prostě strašné naštěstí to přešlo....děkuju za radu! to je pravda, včera jak jsem měla průjem a zvracení tak jsem asi byla dost dehydratovaná, víš mě to chytá i mimo těhotenství když zvracím ale pouze do rukou.
dám si na to pozor, dneska hodně piju tak snad to pomůže..
jo přesně, noha bolavá a znova křeč do toho to je hrůza...

prosím tě co to jsou ty "pásy" všichni o tom píšou já ještě na ničem takovém nebyla... 🙂 to je až před porodem?

jeje lepek už od půl roku, 😕 😅 tak to koukám, do mě ještě dr hučela že snad do roku nebo tak nějak ne....no přesně taky si dám radši pozor....jako já ty kaše začla až stejně v roce, večer jsem dávala normálně zeleninu...

meleri
26. jan 2011

@lubinka9 to je to že kluci neznají strach, pouštějí se úplně do všeho, nedávají pozor a každou chvíli BUM 😅

finfrle
26. jan 2011

@lubinka9 Super fotecka 😀
Zoubky jojo to nas ceka vsechny to bude dilo 😝
@meleri Krece nezavidim,jsem si jich dost vytrpela v tehu a kdyz si vzpomenu jak i s tim kotnikem 😝 😝 😝
Pasy to je jak ti poslouchaji male a i tebe a kontrakce.Mne to delali az tesne pred porodem.

Jinak hlasim mala spinkala 7 hodin a pak dalsi 4 s nami 🙂 Proste hodna holka.Dnes je Elen uz 13 mesicu a zitra to je 3mesice !!!Cas leti.
Dnes rano jsem ji nasla pretocenou v postylce 😀 hledam hlavicku a ono tam nozicky 😀 jsem budila manzela proc ji polozil obracene 😅 a v poledne spinkala napric postylkou.

emily327
26. jan 2011

ahojte, tak a mame dalsie babatko na svete 🙂 SMS od YARDEN 🙂
Maly Max sa narodil dnes rano, vaha - 3580g a dlzka 51cm. Vsetko je ok, rodila som sekciou, citim sa v poriadku.

SRDECNA GRATULACIA 😉

ivanajelinek
26. jan 2011

Jej Yarden GRATULUJEME k Maxikovi 😉 Opatrujte sa...

blondynka400
26. jan 2011

Ahoj holky,
tak jsem se přišla na vás skoro po měsíci podívat .Bohužel jsme neměla čas ani dočítat, jsem teď na tom s časem hrozně ☹ . Bohužel mojí hodně dobré kamarádce onemocněl dvouletý chlapeček, je to hodně vážné, nemá žádnou rodinu, k tomu manžel před rokem zemřel při autonehodě, takže je úplně sama, platí hypotéku na byt, takže aby přežila, musí pracovat na půl úvazku a požádala mě, jestli bych to za ní nemohla na 2 až 3 měsíce vzít, jelikož opravdu teď nestíhá a zaměstnavatel jí nedal ani den volna, že prý jestli nechce, že prý může okažitě jít a že si najdou někoho jiného, takže jsem jí řekla že ano. Ale zabírá mi to tak 4 hodinky denně (dá se to dělat po netu), k tomu moje práce tak na 3 hodinky, k tomu malá, pak tady 2x týdně učím tanec, prostě se to nedá, vstávám, každé ráno ve 4 (naštěstí medota zabrala a spí celou noc, vyjímka je když jí boleli zoubky a nebo si zalehne všechny dudu, do k ní občas musím), abych to nějak zvládla . Ale co bych pro ní neudělala, hlavní je, aby se malý uzdravil, radši bych jí ty peníze dala, ale to by nebylo dlouhodobé řešení...

Jinak s Aní vše v pohodě, je to moje zlatíčko, chodíme tak napůl, tedy umí stát bez držení a chodit sama, ale bojí se volného prostoru, takže jde sama když jdu před ní a nebo jde kolem opory, nedrží se ale musí se nečím jakoby jistit. A myslím, že to bude ještě chvilku trvat, je to posera . Kamarádka fyzioterapeutka mi říkala, že se to dost často stává dlouhým dětem (kupuju teď oblečení na dvouleté dítě ), že jak koukají z větší výšky, že se víc bojí a pak taky mají trošku jinde těžiště a hůř se jim učí chodit, a že je tam pak disbalance mezi tím, na co má tělo a na co má mozek a že to pak bývá problém, tak nevím Každopádně já na ní nespěchám, s jejím psychomotorickým vývojem jsem plně spokojená. Máme 6 zubů, je mi jasné, že je to u většiny normální, ale u nás je to rekord, 4 vyrostly za poslední 2 týdny. A kupodivu všechny nahoře, dole zatím stále jen jedničky a to už má skoro prořízlé stoličky, už je na nich je tenký kousek dásně. Za to krásně jí, ukouše už úplně všechno, klidně i ředkvičku
K om u co umí, začíná mluvit, některé dny už už vyloženě pojmenovává některé věci, třeba když si sedá, takže řekne hačí a pak dva dny z ní nevypadne ani slovo, v knížce umí ukázat pár zvířátek, když něco chce tak si na to ukáže a řekne takový zvuk, když řeknu že se jde jíst, doleze si k židličce a sedne si, když řeknu že se jde ven, tak doleze ke dveřím od garáže a tak podobně. Umí ukázat kde je nos, pusa, ucho a tyhle věci, jezdí s autíčkem, chová miminko a dělá mu malá malá, přikrývá ho a dává ho do krabičky, jako do postýlky, no je s ní už docela legrace Kroužky už nasadit taky umí, z kostiček stavět veže taky, pak třeba otevřít ovladače a vyndat a zase dát baterky a zavřít, umí si sama otevřít láhev s vodou, napít se a zase zavřít (někdy se poleje, když je moc plná ), prostě je to montér, ale tedy fakt nevím po kom
😅

Je tak jsme přišla kaorá včas, yardem velká gratulace 😵

finfrle
26. jan 2011

Yarden velike gratulace!!!Vitame Maxika nasvete a ty si to pekne uzij a plno sil posilam🙂

blondynka400
26. jan 2011

@meleri pásy jsou CTG neboli monitor. Jsou 2 druhy, jeden je na meření počtu tepů srdíčka miminka a druhý je na kontrakce (dává se to pak najednou). Standartně by se tohle "vyšetření" mělo provádět od 36tt (zhruba v týdenním intervale, při přenášení ob den), v některých zemích se CTG na srdíčko miminka dělá už dříve a nebo v případě, že je na těhu něco v nepořádku. Při standartním průběhu těhu ale není potřeba tohle provádět před 36tt 😉

janulka04
26. jan 2011

ahojte babulky... 🙂
Yarden gratulem k Maxikovi..vela mliecka a nech ste cimskor domka 😉
@blondynka400 mala je sikulka krasna..ved to je ako vcera, ked sa narodila 😕
a ona uz cupka sama a kolko toho vie..WOW
a ty si tiez sikulka, ze toho tolko stihas.... 😵
a je fajn, ze takto pomahas... 😵

lubinka9
27. jan 2011

pridavam sa ku gratulacii, vela zdravicka! Dalsi Maxik, no toto, nejak je to meno v nasej teme popularne 😉

meleri
27. jan 2011

@blondynka400 vítej zpátky, super že jsi si našla čas napsat! s kamarádkou je mi to líto musí to být hrozné, smrt manžela a do toho ještě taková rána se synem... ☹ tak vidím že jsi si toho na sebe vzala dost. to si nedokážu představit dělat zároveň s malou to musí být fakt náročné, zvlášt v tomhle věku kdy chce určitě hodně objevovat atd..

děkuju za vysvětlení, tak toto znám z minula teda, akorát že se tomu říkalo monitor tady a ne pásy, to mě zmátlo to slovo..🙂

je super že malá dělá pokroky, oblečky na dvouleté tak to koukám teda, hodně rychle asi roste! a je super že ti pěkně jí, to člověka potěší, vlastně všecko i ta první slovíčka, atd...holky jsou hodně popředu a jsou klidnější učenlivější...

u nás je vše při starém, přežili jsme vánoce ve zdraví, ted už pomalu čekám až porodím....🙂

emily327
27. jan 2011

Yarden dakuje, uziva si prve chvilky s malym v naruci. Tento uzasny pocit, kazda z nas pozname, tak vieme presne o com pise,ze?
A ako sa mate? Nejako vas nestiham ani citat,ani prispievat. Mame sa dobre. Sonicka je mala vymyselnicka, uz to nie je babatko, ktore len tak polozim a ono kludne lezka 🙂 Ja som rada,ze je taka vnimava,ze sa jej treba venovat, ako kazdemu dietatku. Je to nadherne vidiet,ako si vie oboma rucickami uchopit hracku, ako sa hra s mojou tvarou a brble si do toho 🙂 A ja to beriem ako hladkanie, hoci sem tam stipne 🙂 No uzivam si ju naplno.
Dnes je to presne rok co som si nasla na teste // 🙂 Pamatate si na to so mnou? Vy ste boli ako prve po mm co sa o tom dozvedeli.Bol to nadherny pocit a stale je. Pekny dnik vam prajem cmuk

emily327
27. jan 2011

@blondynka400 ahoj moja, som rada,ze si si nasla chvilku a napisala. Uz som a o vas bala, ci ste v poriadku 😉 Je mi luto co sa stalo tvojej kamaratke, ale je to zivot a neda sa to zmenit, je od teba slachetne a si fakt kamoska,ze takto pomahas. 🙂 Malinka je super sikovnucka. Neskutocne to ubieha, ako tie nase deticky rastu. Hlavne,ze ti mala robi radost a ze je fakt taka sikovna a ucenliva 😉 Ty sa opatruj, drzim palce,aby si to vsetko zvladla a hlavne nech ste zdrave 😉 cmuk

blondynka400
27. jan 2011

@janulka04 tak sama, tak bych to ještě nenazvala 😀 . Je to prostě bojavka no. A co ty a to tvoje ženské mužstvo? 🙂
@meleri no jo, už to máš taky za pár co... Budu se tu obejovvat častěji, slibuji, tedy budu se snažit 😀 Náročné to je no, většin toho musím dělat když spí, ono ani tak nejde o to objevování, já jí v tomhle nechávám samotnou, nepotřebuju ji být pořád za zadkem, naštěstí když spadne, tak většinou šikovně, prstíky si do skříněk nezavírá a tak, ale spíš jí vadí, když věnuju pozornost vyloženě něčemu jinému...
S tou délkou, je hodně veliká, tady mi nikdo nechce věřit, že jí je jen rok. Kolik přesně měří nevím, protože aby si v klidu lehla a mohla jsme jí změřit to neexistuje, zkoušela jsem to ve stoje, ale to se taky hemží, takže něco mezi 82-86cm, což je zhruba výška průměrného dvouletého človíčka 😅
@emily327 já si to pamatuju, jak jsi našla druhou čárku 😀 😵

emily327
27. jan 2011

@blondynka400 jaj no a to je tomu uz rok 🙂 Neskutocne to leti....

blondynka400
27. jan 2011

@emily327 to mi ani neříkej, ještě si pamatuju, ja jsem řešila, jestlu zkusit rotdit přirozeně nebo CS a už je to rok. Kiukala jsme na fotky zhruba z narození, pak zhruba z půl roku, skoro bych malou ani nepoznala 😅 . Koukala jsem Snička už je taky kus ženský 🙂

mirusch
27. jan 2011

@yarden Srdecne blahozelam 😵 😵 😉

emily327
28. jan 2011

@blondynka400 no to teda je 😀 mam pocit,ze som ju len minuly mesiac priniesla z porodnice a buduci tyzden uz bude mat 4.mesiace 🙂 Uz aby som zacala pozerat po nejakej stolicke na papanie 😀 Presne ako pises, fotky nam len potvrdzuju,ze ako to leti. A to ako si sa rozhodovala, ci CS alebo prirodzene na to mam zive spomienky aj ja 😀 A vidis.... Coskoro tu budeme zase snazilky zo zahranicia 😀

emily327
28. jan 2011

Tak konecne davam nejake aktualne foto malej. Takto sa hra s macikom v postielke 😉

finfrle
28. jan 2011

@emily327 Rostou neuveritelnym tempem,ze 🙂 Sona je vazne pekna a sikovna 😵

emily327
28. jan 2011

@finfrle to ano, dakujeme pekne 😉

janulka04
29. jan 2011

@blondynka400 no my momentalne marodujeme, mala uz ma tyzden sopliky, teraz aj kasel sa pridala a posledne tri dni jej skece teplota hore dole...ale v noci mava 39-ky, boli sme u lekarky, ma chytene mandle, zapal v uskach, ze ju to musi mooc boliet, nechcela sa mi predminulu noc ani poriadne prisat v noci....a kasel nastastie nesadol na priedusky, takze mame robit tvarohove zabaly a ak sa to nezlepsi, tak s nou musim buduci tyzden do nemocnice..takze u nas nic moc ☹
Laura je uz takmer zdrava...a Linda uz bola vyzdravena ako prva..vraj nejaky virus 😒

no, mala sa osmeli, moje male zacali chodit az v 14 mesiacoch a to Linda spadla, udrela sa poriadne do hlavy, ale neplakala, sup ho na nohy a davaj chodit dalej..ona sa naucila chodit za dve hodiny a to vazne 😀
hned ako sa jej podarilo spravit prvy krok, uz skusala a pady ju netrapili 😀
ale ona bola nezmar...a take boli zlate...ze jedna chodila a druha za nou po styroch 😀 😀

zuzanka7117
30. jan 2011

Ahojte dievcata, ako sa mate......pozeram, ze vacsina z vas uz je hrdymi mamickami, vsetkym Vam srdecne blahozelam. Obcas sem nakuknem, ale len dnes som vzala odvahu nieco aj napisat, Este stale je to velmi bolestive ked si spomeniem, ze keby bolo vsetko ok, bola by som na to teraz tak ako Meleri.... 🙂
Ale zivot ide dalej a treba skusat znova......Zatial ziadna novinka, cakame na vysledky z genetickych testov, uz by mali kazdu chvilku byt. Inak sa ucim katechezy, pripravujem sa na moj krst, ktory by som chcela stihnut este pred svadbou,ktora bude v septembri..... Hadam sa da pomalicky vsetko do poriadku a hadam sa nam podari coskoro aj otehotniet...Aj teraz mam vseliake akoze priznaky, ale zvacsa si to asi iba namyslam.......ved uvidime.

Tak vas este raz pozdravujem, prajem vela stasticka a zdravicka hlavne Vasim milovanym detickam.....a ja sa zas niekedy ozvem........
Ozaj, od februara zacinam chodit do posilovne, konecne...... 😀
Ahooooooj

emily327
30. jan 2011

@zuzanka7117 ahoj moja, drzim velmi velmi palce, nech si coskoro aj ty stastna mamina 😉 Urcite k nam pridi zase 😉 cmuk

emily327
30. jan 2011

Ak si najdete babulky chvilku cas, precitajte si tento clanok 😉 :
http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=130

finfrle
30. jan 2011

@zuzanka7117 Ahoj Zuzanko!Jsem si na tebe opravdu mockrat vzpomnela.Je mi vazne lito,ze to predtim nevyslo ale urcite se zadari a kdyztak lekari pomuzou 😉
Vidis ja jsem zacala chodit do posilovny a hned jsem otehotnela 🙂 tak snad i ty!Ne zeby to pomohlo ale spise tuleni s manzelem 😅

Holky kde jste?To uz tu nikdo nechodi?!

finfrle
30. jan 2011

U nas zadne novinky jen to,ze mala je uzasna 😅 ale to uz vite 😀
Spinkala 8 hodin a zase jsem ji musela budit a vazne se ji nechtelo.Nemela ale navybranou,protoze mi uz praskali prsa.
Je stale usmevava a ukecana.Roste mi predocima.
Dnes jsem mela praci den,ted jsem dojedla a dovarila a ted relax na gauci 🙂

adrika85
31. jan 2011

ahojte
ja zijem v Indonezii uz cez rok. S manzelom sa o babatko snazime uz rok ale nejak sa nam stale nedari. Tento mesiac som zacal uzivat vitamin E som sa docitala ze sa tym moze zvysit plodnost a tiez som zacala jest datle lebo zevraj to je velmi dobre na maternicu a tiez zvysuje plodnost.
Dufam ze sa nam to coskoro podari lebo uz som z toho dost smutna,,vsetky moje kamaratky a zname su tehotne alebo rodia. Dost zle to na mna posobi aj ked nechcem na to mysliet, predsa je tazke nemysliet a vykaslat sa na to po com tuzim ☹