Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
14. nov 2011

@barbora87 dufam,ze nic vazne 😢 drzkaj sa cmuk

meleri
15. nov 2011

@emily327 tak to jo. dve deti jsou super, je to sice makacka ale myslim ze to stoji za to. 🙂 taky jsem chtela tri ale uz mi dochazeji sily .🙂)

emily327
18. nov 2011

@meleri tiez si myslim,ze je dobre, ked dietatko nie je jedinacik... Ja mam 2 surodencov - sestry a som stastna,ze ich mam. Len mi je smutno,ze su tak daleko ☹ No cas ukaze moja, ci mozno po rokoch si nepoviete s mm,ze co tak este dievcatko?? 😉

blondynka400
18. nov 2011

@emily327 taky jsme mylsela že jsi těhu a ono nic 😝 😀
@meleri ty jich máš mít přeci 5 nebo 6 ne? 😕 😀 😀 😀

meleri
19. nov 2011

@emily327 jako ja jsem taky dycky chtela velkou rodinu jenze v posledni dobe se citim jako troska takze uz fakt do toho nejdu...ja pak uz budu stara baba! 🙂 ted je mi tricet jedna uz bych nechtela mit znova bricho....ale je fakt ze novorozenec nebo kojenec mi bude strasne chybet...Jenze oni potom tak rychle vyrostou!
@blondynka400 🙂))))) presne tak pet sest to chtel manzel....blazen...ale uz ho to taky preslo, mame co delat s dvema!

blondynka400
19. nov 2011

@meleri tak když ho to přešlo, je to fajn 😀 😀

meleri
19. nov 2011

@blondynka400 to je to ze clovek dokud nema deti tak si mysli ze to je brnkacka....pak otehotni a uz i to je kolikrat zahul i kdyz je to stejne furt super pac se clovek toci jen kolem vlastniho zadku slusne receno ale pak....obdivuju fakt vsechny zeny co maji tri a vice deti, jsou to bohyne a zaslouzi si medajli nebo radsi nejakou poradnou luxusni dovcu nejlip samy!!🙂)

emily327
19. nov 2011

@blondynka400 nie nie moja, zatial nie, ale urcite vam dam vediet, ked zacneme snazilkovat 😉 Dufam,ze tu nebudem sama, co sa bude snazit 😀

@meleri No verim,ze si unavena, ja sa tiez tak vela krat citim. Ale viem,ze este aspon jedno dietatko urcite chcem. Len ako pises, novorodenecke obdobie velmi rychlo ubehne a dietatko vyrastie a uz je to ine ale tiez krasne obdobie. Ja si to snazim vychutnavat, je to super obdobie,ze Sonicka chodi, ze uz so mnou komunikuje, ked jej nieco poviem aby urobila, tak na mna kukne a uteka to urobit, je to uzasne,ze tak maly cloviecik a ako uz vsetko vnima a rozumie. Som velmi stastna matka a zatial si chcem vychutnavat Sonicku a toto jej obdobie. Preto zatial neplanujeme dalsie dietatko 😉
Myslim,ze keby som mala svoju rodinu blizsie,ze by som uvazovala aj nad 3 detickami, ale takto.... No ale cas ukaze 😉

blondynka400
20. nov 2011

@meleri tak si myslím, že mít 3 a více dětí musí být záhul. Ale třeba moje máti to brala jako brnkačku 😀

@emily327 jo to já nevím, kdo se k tobě přidá 😀 😀

emily327
20. nov 2011

@blondynka400 ale no, len aby si to nebola ty :D :D

blondynka400
20. nov 2011

@emily327 já? To myslím nehrozí 😀

emily327
20. nov 2011

@blondynka400 ale no, prides si pre naturalie, tak hned bude surodenec na ceste :D :D

blondynka400
20. nov 2011

@emily327 no je otázka, co to bude za naturálie 😀 😀

emily327
20. nov 2011

@blondynka400 neboj dohodneme 😉 A co ako vikendujete?

blondynka400
20. nov 2011

@emily327 klasika, starosti kolem baráku, přijde mi, že v poslední době snad ani nic jiného nedělám...

emily327
20. nov 2011

@blondynka400 a ako to vyzera? Budete byvat do Vianoc?

Babulky, uz nakupujete vianocne darceky?

blondynka400
20. nov 2011

@emily327 no snad bychom měli. Musím to všechno nějak zplánovat no 🙂
Nekupuju, vyřeším to pak během jednoho dne, jako vždycky 😀

emily327
20. nov 2011

@blondynka400 Tak velmi velmi drzim palce, nech ste v novom na Vianoce 😉 Ja sa snazim uz teraz lebo ja z duse neznasam ten zhon pred sviatkami a uz teraz v OC je to strasne, som z toho tak na nervy,ze som bola cely vikend nervozna ako pes ☹ Nenavidim ten dav ludi ako v tranze... ale na sviatky sa tesim, pojdeme na skoro 2 tyzdne k nasim na vychod a dufam,ze bude sneh, otec uz reparuje sanky co sme sa este na nich my vozili ked sme boli deti, tak sa tesim,ze sa Sonicka vyblazni aspon tam, lebo pochybujem,ze v BA bude sneh :-/

meleri
21. nov 2011

@emily327 to je pravda, ty deti fakt unavi. a jo urcite je to krasne porad podle me je to krasne asi i v puberte videt ty deti uz velke a tak jen je to asi nekdy na zabiti 🙂. ale ja jsem nejak zatizena na ty kojence no nevim proc zkratka me fascinuji dokazu si s adrienkem hrat fakt lip nez se samem, dame si vzdycky zavod po ctyrech po baraku a pak si hrajem 🙂. jo je to uzasne co jak jsou mali a jak jsou pritom inteligentni a vsechno vnimaji..
jo urcite si uzij to je fakt, ja kdyz se zpetne na to divam tak si rikam ze jsme udelali chybu ze jsme nepockali tak jeste rok, treba ted kdy je sam uz ve skolce tak bych rodila a bylo by to lehci pro vsechny, pro Sama to byl sok to moje zmizeni v porodnici a pak prichod s miminkem...takze urcite si uzij Sonicky je to fakt nejkrasnejsi obdobi kdy jste sami a mate jedna druhou...

meleri
21. nov 2011

@emily327 sakrys s tema darkama uz abych zacla!
@blondynka400 mozna je to lehci kdyz nejsou ty deti tak po sobe, to je podle me psycho, treba nekdo ma tri deti kazde po roce, to bych nezvladla..jo mozna ze i mladsi to zvladaji lip, treba moje mamka to taky zvladala lip mela nas hodne brzo a pritom chodila do prace a tak....

meleri
21. nov 2011

holky odkdy backurky? u sama jsem to neresila protoze chodil az v patnacti mesicich ale Adrien uz chvili obchazi nabytek ale v puncochach mu to dost klouze tak nevim zda by nemel neco mit? ty protiskluzove ponozky jsou nic moc.
tak nevim mel by uz mit backurky se zpevnenym kotnikem nebo je to jeste brzo? dik jestli poradite.

blondynka400
22. nov 2011

@meleri no bačkůrky ani se zpěvněným kotníkem bych nedávala vůbec, není to vhodné. Ideální jsou klasické jakoby letní sandálky, s pevnou patou, ke kotníčku a vpředu co nejvíce ohebné. A kdy začít dávat, toť otázka, ve které se asi nikdo neschodne. Většinou se tvrdí až když chůže převažuje nad lezením. A je jedno jestli obcházení nebo samostatná chůže. Když hodně leze, botičky dobré nejsou, mění postavení kyčlí a není to ideální ale u obcházení a pak následného chození se zas ta nožička "ničí" nebo tedy spíš se špatně vyvíjí. Dost záleží jaké máte podlahy. Já měla všude dlažbu, tzn, hodně tvrdé a na tohle špatné podlahy, takže jsme botičky dávala taky brzy, ale na začátku je moc nechtěla, takže to bylo postupné. Hlavně hodně brzy chtěla chodit s kočárkem i venku ne jen sedět, takže to by bez bot asi nešlo 😀
Každopádně ty první botičky musí mít extra ohebnou tu špičku, to je hodně důležité u lezení... Jo a ještě jedna věc, odpůrci dávání botiček dokud dítě ještě vyloženě samo nechodí je to, že v botičkách jsou jistější a že to zrychluje vývoj chůze a že to není dobře. Ale já s tím tedy moc nesouhlasím 😀

emily327
23. nov 2011

@meleri ja som malej davala najprv take akoby papucky, ale to uz viac okolo nabytku stala ako lozila. Ale suhlasim s blondy... Tiez si myslim,ze ked nie su koberce, dietako lahko pride k urazu,lebo to fakt dost klze na podlahach. Zase ak sa ti postavi na chvilku cez den a viac lozi a hra sa na zemi, tak by som nedavala nic. Musis to sama vidiet, ci tu topanocku potrebuje alebo nie. A hlavne po byte nieco priedusne. Nech sa mu v tom pocas dna nepoti nozicka.

meleri
23. nov 2011

@blondynka400
@emily327
diky holky. u neho je to tak ze se chvili plazi ale pak se doplazi k nejakemu mistu a tam stoji treba i pul hodky, bud jen stoji a diva se nebo teda se pridrzuje a sune se k druhe strane. takzeje to tak pul na pul...mame tady kachlicky a proto mam strach ale tam kde je on tak je vetsinou koberec takze i kdyz spadne tak hodne do mekkeho ale i tak no mam strach uz jednou spadnul v koupelne, jak jsem koupala samsona, drzel se vany, uklouzla mu noha...on totiz vyleze ale jeste se neumi pustit zpatky na kolinka...
prave ze mam takove jakoby papucky ze jsou s otevrenou spickou jakoby sandalky ale je to na doma, takove ty klasicke z Bati znacky Rak. mela jsem je i pro samsona prijde mi to tak nejak nejlepsi.
tak nevim no...davam mu aspon takove ty mekke tapky at mu neni zima je to protiskluzove ale nema to zpevnene nic a navic to pada z nohy takze je to naprd....

emily327
23. nov 2011

@meleri presne tieto papucky od RAK sme mali ako prve aj my, oni su fajn na uplny zaciatok ked dietatko iba stoji, ale ako nahle zacne robit krociky, treba vymenit za pevnejsie 😉 Ja sa priznam,ze mne mala chodila bosa ( ale to bolo leto) prvy celly mesiac ako zacala chodit.

blondynka400
23. nov 2011

@meleri oni ty tvdé pohlady (dlažba) nebaví kvůli pádu (teda trošku taky, ale tak jsme to nemyslea). Na nepřirozených površích (dlažba, asfalt, beton, plavoucí podlaha) se nožička nevyvíjí tak jak by měla, jak mizí tukový polštářek, tak by se nevyvíjela správně klemba a pak vzniká plochá noha. Proto je potřeba tohle minimalizovat vhodnými botičkami. Naopak třeba písek nebo tráva je naprosto ideální a lepší než sebelepší botička a tam by děti měli co nejvíce běhat bosy. Koberec, takové to pěnové puzzle to je něco mezi..
Ty botičky co píšeš to je právě to nejhorší co můžeš udělat, zeptej se jakéhokoliv podiatra, všichni ti řeknou to samé 😖 Je tam nevhodná podrážka, špatná ta vnitří stélka, a patička a kolem kotníčku nedosatečně zpěvěná, než tohle tak snad radši nic 🤐

meleri
24. nov 2011

@emily327 ahoj tak ty jsou super a strasne roztomily ten raky 🙂kamaradka prave taky nedavala nic jeji syn chodil bos a v pohode. tak nevim...je fakt ze treba deti v africe taky boty nemaji a jaci to jsou pak sportovci! mozna je to jen u nas v evrope...
no zatim to necham tak asi a budu ho porad hlidat co mi zbyva...
@blondynka400
no blbe je ze Samson ploche nohy ma. :( dr rekla ze pry zadna traga ale ze by mel nosit cukle aby se mu nutilo zvedat klenbu a formovat ji...jenze ja si ho nedokazu predstavit v cuklich, myslim ze by hazel plecka kazdou chvili a hlavne by je hned poztracel takze je to marne...
ok tak ty mu davat nebudu ty mekke, jen do nositka aby nebyla zima. a necham ho jen v ponozkach. jo to mi rikala jedna znama ze na nohy je nejlepsi pisek ze co nejvic chodit boso. ted je zima no..

blondynka400
24. nov 2011

@meleri no v Africe boty nemají, ale právě chodí jenom venku, po trávě a pod, což je to nejlepší, proto ploché nohy skoro neznají 😝
Ono nejde o tom, že nebude chodit v pohodě,bude, ale nebude se mu ta nožka spávně vyvíjet.
Nechci říkat že za to můžeš, že Sam má ploché nohy, ale z nějakých 90% za to může špatná obuv. Jen málokterý plochá nohy je dána geneticky. Spousta lidí třeba domácí obuv podceňuje, přitom doma toho dítě nachodí většinou nejvíce, takže ty by měli skoro kvalitnější, než venkovní botičky, které má je chvíli (samo ideální je mít kvalitní vše).Podle toho co jsi psala bych mu ale pmolau botičky začala dávat, třeba jestli máš vysledování kdy bude stát tak na tu dobu mi je dát, já to takhle na začátku dělala...
Na doma doporučuju něco takového (i ty značky, moc lepšího toho není, ještě geox, minibel)
http://www.detskeboty.cz/detske-letni-boty/ecco...
http://www.detskeboty.cz/detske-letni-boty/supe...
.Jo ještě k tomu Samovy,co myslíš těmi cukle? Myslíš podpatěnky? Ty by jsi ale měla zkusit, ono se to dá i lepit do bot, do nějakých 5-6 let se dá té klembě ještě pomoct, pak už ne. A ona plochá nohy dokáže hodně potrápit, když pominu to, že to nevypdá hezky,,,

meleri
24. nov 2011

@blondynka400 jo to je fakt ze v africe asi moc nemaji dlazdene podlahy...
blbe je ze ty ploche nohy mame vsichni, jak z manzelovy strany tak z nasi, ja to nemela ale ted podruhe v tehotenstvi se mi nejak zbortila ta klenba, tim ze jsem vazila moc...:(
ja jsem samovi davala na doma ty papuce zn Rak a na venek mel boty bud s tou zirafkou a nebo ttady jejich ergonomicke, tak fakt nevim. cukle myslim jako cukle no jak jinak se to rekne...pantofle? proste aby se nutila zvedat ta klenba. a nebo pry zvedat holou nohou kapesnicek ze zeme...jenze jak rikam on strasne moc pobiha za chvili uz by je nemel...rikala ze pry vlozky pro ploche nohy moc nepomahaji.
s adrienem chci jeste pockat, protoze fakt nevim jake jine boty mu dat nez ty Raky? priznam se ze sedmdesat euro za ergonomicke boty se mi nechce davat a v cesku jedine ty s tou zirafou ale tam jeste nesem...tak nevim porad mi jeste

meleri
24. nov 2011

@blondynka400 krasne boty ale teda pres litr? neni to nejak moc...nevim no! a za tri mesice abych kupovala nove....:(