Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
6. mar 2009

No fiiiha, zacinam lutovat, ze som si mladsieho neulovila 😀 No nejako prezijeme, vsakze 😝 Blondy, este ty hod info...

Kleo a este nesnazite? Ja som myslela, ze uz ano...ale mam deravu hlavu, aj to moze byt, ze si pisala. Ved toto, guma nie, ale to, ze zena do seba pcha chemiu, to je v poriadku 😠

Schnucki, no, normalne sa v tehu moze, ale zena, co si presla svojim radsej 3 mesiace pocka. Mnoho bab myslim nesexovalo cele tehu po IVF...
No a pocas MS. Otehotnies iba vtedy, ked mas ovulaciu. Je mozne, ze ma zena ovulaciu pocas MS, take sa stava. Vid Blondy, ta je tiez extra pripad. A ked je teda keksik pocas MS a aj ovu pocas MS, tak ups, je tu mimi. Ja neviem, mne sa to pocas MS nepozdava, kedysi davno sme skusili s byvalym, ale teda nic moc. No, nebezpecne to nie je, akurat je riziko infekcie vacsie, myslim, ze ak, tak s kondomom, to je aj "cistejsie" riesenie pre chlapa 😝 Fuuuha, to si teda dala temu 😀

meleri
6. mar 2009

jo hold my ten byt koupili on je jinak moc hezký...

hele jak se tu bavíte o té ovulaci, tak si pamatuju že jak jsem chodila na to umělé oplodnění, tak to provedli vždycky až jak bylo po ovulaci, teda dostala jsem injekci, např. večer, proběhla ta ovulace a druhý den ráno sem na to šla..myslím že je to právě lepší nějak těsně po..ale už si to přesně nepamatuju..prostě jak se roztrhne ten folikul a vajíčko vyjde a jak sejde trošku níž tak právě pak je nejlepší pozice pro spermii..doufám že to nemotám všecko dokupy...

schnucki
6. mar 2009

😕 😕 celejch 9 mesicu nic?? panejo, to si nedokazu predstavit 😝 ... ale chapu, kdyz je tam riziko ...

😀 ja teda doufam ze jsem timhle tematem nekoho nejak neurazila nebo tak, jen me to tak napadlo 😀 .... my jsme to teda taky jednou zkouseli, musim priznat, pod sprchou, takze ok 😀

meleri myslim ze to nemotas, zni to logicky, vaijcko sjede niz a bojovnici nemusej tak daleko 😀

blondynka400
6. mar 2009

No Miri máš pravdu, já jsem extra případ 😀 .

Teda vy tedy vedete diskuzi.... 😎 . No já jsem spokojená, taky tak 3x týdně, klidně i při MS,neřešíme to... Hodně to záleží na tom, jak je zp ráce unaven, takže víkendy jsou o hodně lepší. Mne práce nezmáhlaal, já můžu kdykoliv a kdekoliv 😀 . Ale samozřejmě že ta frekvence po těch ltech není jako na začátku, ale nestěžuju si 😉 . Jo a pláštěnky nebo-li gumítky tedy fakt nemusim 😝 . Tak teď jsem se přidala i já 😀

Hele holky, vedla jsem lehkou diskuzi v jiném tématu, koukněte na to. Myslela jsem to úplně normálně, ta reakce mě ale docela překvapila, a teď nevím kdo je mimo misku jestli já nebo ta druhá.... Tak prosím o rozřešení 😉 😎
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

meleri, to je zajímavé, já vždycky myslela že je lepší, když tam spermijky už na vajíčko čekají. Že když je co nejčerstvější, je nejvyšší možnost oplodnění.....

blondynka400
6. mar 2009

schnucki, no mne si určitě neurazila, přijde mi to úplně normální 😉

mirusch
6. mar 2009

Pod sprchou, to jo...ale viem, ze moj by s tym nesuhlasil a ja po tom netuzim, takze ok. Ja navyse aj tak mam stale Lady cup, cize som zaspuntovana 😀
Blondy, idem kuknut....

Meleri, aj mne to pride logicke, ze tesne po ovulke. Teda par hodin, ja by som to ale asi istila kazdy den 😀

schnucki
6. mar 2009

uf, to jsem rada 😀

blondy tak jsem mrkla na tu tvoji diskuzi tam a pokud dobre pocitam, tak jim zbyde 7tis na jidlo, to snad musi stacit ne ... ja nevim, ale jsem toho nazoru, ze pokud bych nemela jinou moznost, nez vstavat ve 4 rano a jezdit domu nekdy odpo, tak tu praci vezmu, lepsi nez nic .... myslim ze clovek musi hledat ..... ale nechapu proc se tak rozcilovala

mirusch
6. mar 2009

Blondy, si v tom nevinne 😀 Netrap sa vobec. Ja tu babu chapem, ze je nabrusena, ked prave stratila pracu, viem ako sa tazko hlada nova, ja stale hladam a nevidim ju v blizkej ani v dalekej buducnosti, tak sa proste do toho obula. Viem tiez ako to je dochadzat, ked nemas poriadne busy, nasi tiez byvaju na dedine. Ale nenapisala si nic utocne. Proste si vyjadrila svoj nazor. Pozri, ak tam chces ostat, tak proste ignoruj. Alebo napis jednou vetou nieco medzi vysvetlenim a ospravedlnenim a uz sa k tomu vobec nevracaj. Kto sa chce hadat, tak sa hadat bude aj keby si napisala len - dobry den. 😉

kleopatris
6. mar 2009

no k tym gumitkom este, mne to absolutne nevyhovuje 😒 vzdy aj ked budem teraz asi sprosta 😅 som na zaciatku vlhka, ale jak par krat pohne tak to uz vyzera jak keby smirgroval drevo.....totalna pust 😖 takze to minimalizujeme jak sa da 😀
snazit sa este nepozme, kvoli vysledkom z vyteru, uz neviem ci som to tu spominala....tak musime cakat az asi do polky aprila....a potom ked lekar povie ok tak zaciname, ked da lieky tak musime cakat dalej ....ach jo tie komplikovane zenske organy 😖

mirusch
6. mar 2009

Kleo a nedas dovtedy antikoncepciu? Mne raz Dr. v CAR predpisala na 2 alebo 3 mesiace, pred planovanym IVF, ked sme sa nemohli snazit....

schnucki
6. mar 2009

presne, kdo se hadat chce se jednoduse hadat bude .... prd na to blondy

kleo to jsi tu nepisala, teda aspon myslim ze ne, jake vysledky, z ceho, jestli se muzu optat ... a nepremysleli jste zkusit gelik? ....

mirusch
6. mar 2009

Schnucki, myslim, ze to tu raz spomenula, spominam si, ale nie ake vysledky. Bol to ster z krcku Kleo?
A ozi, ten gel je dobry napad.

kleopatris
6. mar 2009

teeda precitala som si, co pisala ta dotycna. Bolo to dost nepekne 😒 ja dochadzam do parce tiez kazdy den 40 minut autom....a domov sa vraciam az okolo 6...tiez to nie je bohvieco, ale som rada, ze nieco zarobim a nie je to len na manzelovi. Si myslim, ze mas blondy pravdu, prace je dost, pokial nie si slovenka/ceska v nemecku 😉

blondynka400
6. mar 2009

Tak holky děkuju 😉 . Jo kašlu na to, jen jsem to chtěla dát někomu nestranému k posouzení. Někdy jsem až moc radikální 😀

kleo proč nemůžete?

mirusch, ono se před IVf nemůže? Z jakého důvodu? Jsme v tomhle nevzdělaná..... 😖

mirusch
6. mar 2009

Blondy moze, len mna preockovavali proti rubeole a vtedy sa myslim 3 mesiace nesmie otehotniet, tak si to chcela Dr. poistit a zaroven mi upravit hormony. 😉
Kleo to uz pisala, kukni vyssie.

kleopatris
6. mar 2009

no bol to ster z krcku maternice, ale neviem presne co tam nebolo ok, lebo lekar ma cislo na mamku a jej povedali, ze ster nebol cisty tak mam po 3 mesiacoch prist znova, to vychadza po dovolenke, takze idem 3.4. na kontrolu a potom dva tyzdne cakat na vysledky a potom sa uvidi 🙂
ja som prave pred mesiacom a daco vysadila tabletky, ale to som este nevedela, ze mam zle vysledky, zhodou okolnosti som ich vysadila asi tyzden po kontrole...a tam boli este aj vianoce a tak, takze lekar volal az v januari ze mi vysli zle ☹ a to ako som uz asi pisala, sme chceli babatko splodit na svadobnej ceste 😖 a nic z toho nebude. Teraz uz nechcem papat tabletky, chcela som nabehnut na normalny cyklus......
a ten gel sme skusali, ale ten je taky studeny, brrrr a este sa rychlo vstrebe 😖 ale nevadi, o to viac budeme mat na seba chut pri snazilkovani 😝

kleopatris
6. mar 2009

jej aj ja som sa chcela dat zaockovat proti rubeole, ak by som este nemala protilatky a to nemozem ostat tehotna??? uuupss..este ze si to napisala a ako je to pri tetane? ja by som mala ist asi na preockovanie....jezis ja neviem, na co som cakala....teraz sa chcem davat dokopy, ked planujem baby.....typicke vsetko na poslednu chvilu

mirusch
6. mar 2009

Aha Kleo, tak to jo, to uz neber tabletky, fiha, ale ste narocni...tak si ten gel pekne zohrejte v dlaniach 😀 a su rozne, kukni, mozno maju zohrievaci...
Tak to si mala ten ster, co sa ma chodit raz do roka - prevencia rakoviny. Oni to znamkuju, jednotka je super, dvojka ako tak a pri trojke uz davaju opakovany ster, pre istotu. Na to neviem ci su lieky...Ale ved uvidite. Mysli pozitivne.

mirusch
6. mar 2009

Kleo, mne tu robili test, ci som imunna, bez toho by sa o IVF ani nebavili. A nebola som. Tak ma preockovali a bez diskusie sa nesmie 3 mesiace potom snazit. Tetanus je asi nieco ine, ale opytaj sa pre istotu. Inak, radsej pockaj a vybav si ockovania predtym ako otehotnies, aby si nieco nezanedbala. A dufam, ze beries kyselinu listovu!!!

kleopatris
6. mar 2009

no ten som uz tiez skusala, este zamlada 😀 som myslela ze mi zhori 😀 😀
myslim, ze co som sa tu docitala davaju nejake homeopatika, ktore sa jedia 3 mesiace na podporu vlastnej imunity, ale ja verim, ze moja vlastna imunita ten virus zabiije 😠 aj tak to nechapem, ze sa to tak z nicoho zobudi, ta potvora virus, v klude si tam spi a zrazu sa zobudi....

schnucki
6. mar 2009

aha, tak to jo, dekuji za vysvetleni 😀

presne tak, pilule uz berej, jen to rozhazuje cyklus 😠 kdyz se vysadej

kleopatris
6. mar 2009

beriem beriem a aj ine vitaminy su v tych tabletkach 🙂 ale nie je to vyslovene pre tehotne, ale aj pre ne a aj na pripravu, tak dufam, ze je to ok 🙂
no ja si hovorim, ze pojdem za mojim vseobecnym a popytam sa co mam ok, mam v praci kolegyne a tie maju male deti a podchvilou ma nejake z nich osypky a tak a ja sa bojim, aby sa na mna nieco neprenieslo....tak sa radsej dam poockovat a pockam este tie tri styri mesiace ak budem musiet....nebudem riskovat zdravie miminka

blondynka400
6. mar 2009

kleo, tak to jo, hlavně ať to odpbře dopadne....
Jako cizinka budeš práci vždycky hledat hůře, to souhlasím 😉 . Jinka já prsotě nesnáším ty výmluvy, že práce není a pod., a že někdo se má lépe, má víc peněz, auto a tak. Každý máme stejné možnosti to změnit, i když tedy každý je limitován tím na co má... Teď jsme to napsala divně, tak snad to pochopíte 😎
Tak oni některé věci člověku ani nedojdou....

mirusch, už to vidím, když jsem psala odpověď, nevšimla jsem si
😔 . A jinka dík, už jsem zas o něco chytřejší. To semnou za chvíli nevydžíte 😀

kleopatris
6. mar 2009

ja si tiez hovorim, ze sa vzdy nejako da a clovek moze prinajhorsom ten cas bez prace vyuzit na zvysenie kvalifikacie, ved je tolko moznosti! nehovorim, ze teraz je lahke najst pracu, kriza je tu a neda sa oklamat, ale take vyhovorky, ze autobus a tak....som mala kolegov na slovensku v praci, ktori dochadzali isto cez 60 km denne autobusom!!! tak si myslim ze 30 minut je uplne pohodicka.......

mirusch
6. mar 2009

Kleo tesim sa, ze si taka zodpovedna. Radsej sa preliec, zaockuj, nech sa potom babatku u teba paci 😵

Blondy. Mas takmer pravdu 😕 Niekto ma lepsie moznosti svoju situaciu zmenit, niekto mensie. Kto je single alebo byva v prenajatom, tak sa zbali a ide inde za pracou. Kto ma dom, rodinu, tak sa zbalit nemoze a musi brat co pride na okoli. Ale moznosti su vzdy. Preto ja zatial nerumadzgam, ze nemam pracu, lebo viem, ze som az tak nehladala, ze koniec-koncov mozem zobrat aj upratovanie, keby bolo najhorsie... Niekto ma tiez vacsie stastie, niekto mensie, niekto je bezdetny, niekto ma deti osem. Ale vzdy je vychodisko. Konecna a bezvychodiskova je len smrt.
Moj nazor. 😉 Ale co sa tyka tej diskusie, tak som na tvojej strane, ta druha to prehnala, vidi len to, aka je nestastna...

kleopatris
6. mar 2009

mirusch ak sa mozem spytat, odkedy si v nemecku hladas pracu? a aku? ja som hladala asi 10 mesiacov a potom som nasla take akoze trainee, ale to bolo nieco.......

blondynka400
6. mar 2009

kleo, neřekla jsem, že je to jednoduché. Firmy se bojí přijímat, to ano. Ale u nás je hrozná neochota dojíždět nebo se stěhovat za prací...
Já jsem v jednu dobu také dojížděla 60km autem (tedy měla jsem služební a vše hrazené), bylo to přes celou Prahu a ještě kousek za, ve špičce v zácpě občas i 2 hodiny.... Ale tu práci jsme chtěla, tak mi prostě nic jiného nezbývalo....

Já teď taky nepracuju (je to dočasně, proto, že jsem v cizině), prostě to tak vyšlo, nejsme z toho štastná, ale co se dá dělat. Dopilovávám angličtinu a občas mám konzultace pro pár firem, co se dá na dálku a v dubnu budu dělat výběrové řízení na generálního ředitele pro jednu firmu, už se těším, chybí mi to 😖 😎

mirusch
6. mar 2009

A viete co to je dochadzat do prace v Londyne? 😝 Ja som cestovala busom za priatelom zo SZ Londyna do Z Londyna a trvalo mi to vyse hodiny!!! Keby som nasla pracu vo Frankfurte, tak je to tiez takmer hodina, s prestupom. No a? Su tu nejake zakony v DE a myslim, ze do 2 hodin dochadzanie do prace je pripustne.

schnucki
6. mar 2009

😀 😀 ze ti schori .... no ja to snad ze zvedavosti vyzkousim .... vubec jsem nevedela ze existujou ohrivaci gely
normalne se tu trham smichy

teda ja zas nevim veci

blondy ja si tu kolikrat pripadam jak hotentot, kolik toho nevim ... nebo se neco dovim a zas to zapomenu a pak se zas ptam, no na odstrel 😀

jooo kleo, viry jsou potvurky, ale mas pravdu, radeji pockt nez riskovat 😉

mirusch
6. mar 2009

Kleo, no hladam...ja tak narazovo. Agentury nic, to je strata casu, nikdy sa neozvali. Problem je, ze ja hladam ucitelstvo alebo kultura. A take inzeraty ani nemas. No, ved uvidime. Povedala som si, ze po USA sa do toho pustim vyraznejsie a na zaciatok zoberiem aj ine, ako som povodne chcela. Lebo nechcem sa zavriet v nejakej smiesnej kancelarii do konca zivota, ked uz nemam deti, tak aspon chcem byt nejako uzitocna, pomahat....hadam sa podari.