Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

tictac
28. jan 2008

kitten - pohotovost mozna, ale ne vecer, nebo o vikendu, to mivaji sluzby vetsinou junior doctors, nebo jak se jim rika, stejne vetsinu veci, jako ultrazvuk atd udelat hned nemuzou. Taky to vetsinou resime pohotovosti, ale zkusenosti jsou spis spatne... 😖 Teda ne ze bychom tam chodili nejak casto, ja sama jsem tam byla za celych 10 let jednou, a mazel 3x, ale se stejnym problemem, protoze se to strasne vleklo pres GP, nakonec ani na pohotovosti nic nezjistili a sli jsme k soukromemu a okamzita operace 😠 Ale treba moje mamka tady strasne onemocnela, hodne ji bolelo na prsou, tak na pohotovosti se o ni bezvadne postarali...takze clovek se fakt musi trefit...

Ja kdyz jsem se tenkrat po 3 mesicich cekani dostala na gyndu, tak chteli udelat i scan...a hadejte, jak dlouho jsem jeste cekala...dalsi 2 mesice...no neni tohle jako vysmech? 😀 😀

ivana98
autor
28. jan 2008

dobre ranko 🙂
a ako prezivaju snazenie vasi chlapi? ten moj o tom nechce nic vediet, akonahle zacnem rozpravat nieco o spermiach alebo hormonoch, tak si zapchava usi 😅 😀

tictac
28. jan 2008

ivana - to muj ma docela prehled....taky po tech letech 😀 Docela ma zajem o vsechno, chce vedet, co vim ja, ale nedej boze, abych po nem chtela neco praktickeho, jako mojzisova, nebo vitaminy, to je nad jeho sily 😀 😀 ale je fakt, ze ty vitaminy zacal celkem poctive, ale to jsem do nej nekolik let hucela horem dolem 😀

ivana98
autor
28. jan 2008

ale na grafiky som ho postupne spracovala... niekedy sa ma uz dobrovolne pyta, aka bola teplota 🙂
ozaj... na spermie vraj pomahaju volne trenky a studene sprchy... 😅 ako presne sa maju praktizovat a ako dlho? 😝

mirusch
28. jan 2008

Kitten, chapem, ze branis NHS, ked tam pracujes a vies toho o tom viac a isto su aj dobri lekari atd. Ale v porovnai so SR, DE a inymi krajinami je to proste hroza. Neviem si predstavit, ze by som moj zdrav. problem riesila v UK, aj DE to trva uz 3 mesiace a to teriny dostavam naozaj rychlo, aj termin na obe operacie som mala v priebehu tyzdna...Take nieco ako vaginalny ultrazvuk je tu absolutne bezna prax, mozem ho mat aj kazdy den ak chcem, proste problem-lekar-ultrazvuk, v priebehu hodiny. Kazdy jeden lekar ho ma, aj rontgen. No nic. Ja to nevyriesim, ale viem, ze ma to vtedy ohromne rozculovalo.

Ivanka, ani sa nepytaj. Mojho to absolutne stresuje. On by bol najradsej - sup-sup a je mimi. Ale kedze ideme na IVF, tak to berie velmi tazko, isto, absolvoval vsetky vysetrenia, dal si to vysvetlit, pochopil, ale ked sa na neho pozriem, tak mi je jasne, ako by najradsej zaliezol niekam a mal svaty pokoj. On ma aj o mna strach, ked pocul, co IVF vsetko obnasa, asi by bol najradsej, keby sme do toho nesli. Tak uvidime, ako sa to vyvrbi.
No, v kazdom pripade na spermijky nie su dobre caste kupele vo vani, tiez som pocula o studenych sprchach varlat, asi to ale nepomoze vsetkym. Ak je problem vrodeny, tak nepomoze asi ani carovat. Neviem ako casto tie sprchy...asi kazdy den 😕 a kym sa to nezlepsi. Samozrejme podporovat vitaminmi.

mirusch
28. jan 2008

Jej, babenky, moja prosba bola vyslysana, uz sme na oboch Konikoch, diky emjee.

ivana98
autor
28. jan 2008

Mirusch, to chapem, predsa len je IVF naozaj velky zasah a clovek sa s tym musi najskor nejako vyrovnat. Viem si predstavit, ze by to bolo u nas podobne...proste podla neho deti maju vznikat z lasky a sexiku a az keby to veelmi dlho neslo tak by sme zvazovali ine alternativy a vysetrenia... ja ale tolko trpezlivosti asi nemam 😅
no tie sprchy - pytam sa preto, lebo par minut po sprche ma ta intimna oblast 😅 uz naspat normalnu teplotu... tak neviem ci to vobec ma zmysel? a muzik sa stazuje, ze to moc prijemne neni 😀 😝

a ako by ste to znasali, keby ste deti nakoniec vobec nemali? ja viem, blba otazka, ale asi si ju skor alebo neskor musi polozit kazdy neuspesny par... ja na nu odpoved zatial nepoznam..

mirusch
28. jan 2008

Ivanka, nad touto otazkou som uz rozmyslala, kedze sa nas to mozno bude tykat. Ci si viem predstavit zit bez deti. Nuz, povedala som si, ze urobim aspon nieco pre to, aby sme deti mali, skusime IVF, aby som si do smrti nebila hlavu o stenu, ze som aspon neskusila. Adopcia velmi neprichadza do uvahy. Myslim, ze si viem predstavit, zit bez deti, aj ked by mi bolo luto, ze prichadzam o tu skusenost byt tehotna a starat sa a vychovavat novy zivot. Ale aby som sa teraz zblaznila, ze sa neda, tak to nie. Trvalo by to iste dlhsie, kym by som sa s tym zmierila, ale realizovala by som sa v praci-ako ucitelka sa do dobre da. Cestovala by som a ine veci, co mam tiez rada a s detmi by to bolo tazsie. Ale este nie som tak daleko. Pekne po poriadku. A moj manzelik, on by sa asi lahsie zmieril, on ma svoje roky a myslim, ze si svoj pokoj vazi 😀 Aj ked, ked sme v pritomnosti drobcov, tak sa cely rozziari...

tictac
28. jan 2008

ivana - my jsme se uz rozhodli pred lety, ze bychom chteli jedno dite svoje, a jedno adoptovat z Pakistanu, muj manzel totiz z tama pochazi, a oba vime, jak to tam chodi s nechtenymi detmi. Je to smutne, proto bychom chteli zmenit zivot alespon jednoho ditete, a v pripade, ze se nam nezadari vlastni, tak dvou 🙂 Ja osobne jsem proti IVF(ale nemam nic proti lidem, kteri to podstoupi 🙂 ), proste podle me je duvod, proc se nedari prirozene, tak proc bych mela se snazit IVF a podobne, kdyz na svete je tolik deti, ktere nikdo nechce.....to je pouze muj osobni nazor, tim se v zadnem pripade nechci dotknout nikoho, kdo zkousi IVF. Dokonce jsme uz zahajili nejake jednani se sirotcincem, takze brzo zazadame agenturu tady v Anglii, aby nam vse zpracovali a mozna hned na zacatku dalsiho roku bychom si privezli drobecka 😵

mirusch
28. jan 2008

Tictac, vieš, aj my sme uvažovali o adopcii, isto by som manžela "zlomila" keby už o to šlo, ale je to tak finančne náročné, že si to jednoducho nemôžeme dovoliť. A zdĺhavé (minimálne 3 roky). Ach jaj. A pritom je naozaj toľko nechcených detí a kvôli papierovačkám sa nedostanú do rodín... My v každom prípade skúsime mať vlastné, čiže IVF a potom sa uvidí...

tictac
28. jan 2008

mirusch - financne narocne to opravdu je, ale to je i IVF...Zalezi na tom, odkud se adoptuje, napr. u nas je to tak, ze kolem pul roku se dela asessment tady v UK, na zaklade toho dostanu dite v Pakistanu, hned jak vyridim visa pro mimi tak odcestuju (kolem 3 mesicu) a pak uz je to jedno, nez to dojde do final stage, tak je mi fuk, jak jim to bude trvat, to uz budu mit mimi u sebe 😉

mirusch
28. jan 2008

Vidíš tictac, my to tu v DE máme zložitejšie a náklady sa pohybujú aj do 15000,- EUR ☹ Tak to zatiaľ neriešime.

ivana98
autor
28. jan 2008

tictac, nechcem ta presviedcat, vidim ze uz mate ohladne IVF jasno, ale u nas to nijako nevylucujem (samozrejme ze dufam, ze to pojde bez toho)... ale je to proste pokrok lekarskej vedy, ak vedia, kde je problem a mozu ho IVF obist, resp. zlepsit, tak som za 🙂 ved neplodnost je vlastne tiez nieco ako choroba a ak existuje sposob liecenia... 😵
my si adopciu zatial nevieme predstavit a ani nad tym nerozmyslame...mozno to pride neskor, zatial sme aj dost mladi...priznam sa, ze som sa tak nejako "zasekla" a nechcela by som sa ochudobnit o moznost byt tehotna. ta predstava ma momentalne akosi naplnuje viac ako to, ze by som zo dna na den zrazu mala dostat dieta do narucia 😕 asi to pomaly zacnem prirovnavat k trucu...

mirusch a vy este ani priblizne neviete, kedy by si mohla zacat so stimulaciou? alebo az po ostatnych vysledkoch? 😕

mirusch
28. jan 2008

Ivanka, teraz budeme čakať asi mesiac na výsledky genetiky a plus stále riešim svoje bolesti, s nimi do stimulácie nejdem. Tak uvidíme...

ivana98
autor
28. jan 2008

to musi byt hrozne, ked sa to stale odsuva na neurcito... 😔

mirusch
28. jan 2008

Stale zabudam pisat bez diakritiky, sorry, ak vam to robi problemy na PC.
Ivanka, bolo to hrozne na zaciatku, kym som sa s tym zmierila. Ale potom som sama videla, ze som prilis tlacila na nas na oboch, teraz som uz zmierena so situaciou a beriem ako pride. ked mi moja intuicia povie - teraz - tak ideme do toho.

tictac
28. jan 2008

ivana - to mas pravdu, s tim IVF, to nikomu rozmlouvat nebudu, ja jsem se pro to rozhodla z toho duvodu, ze chci alespon malinko nekomu ulehcit zivot, v tomhle pripade totalne zmenit. Vim, ze to adoptovane dite budu milovat stejne, jako svoje vlastni, proto to nijak neresim, proste pro nas je to jen otazka casu, kdy adoptujeme. Ale stejne verim, ze se nam povede jedno prirozene 😉

mmmk
28. jan 2008

AHoj holky, adopce je pekne tema. My chceme urcite adoptovat jedno dite, asi nejspis z Eritree nebo z Etiopie. Ale taky bych se nerada vzdala moznosti mit vlastni deti a byt tehotna a sledovat svoje a manzelovy vzorce chovani, gesta, podoby nebo vlohy u svych deti. Chceme adoptovat dite, protoze chceme aspon jednomu diteti pomoct a chceme, aby si to nase biologicke deti uvedomovaly. Ja rika manzel, budeme mit kopu deti a vsechny budou nase. A neni podstatne, jak jsme k nim prisli 😵
Proti IVF rozhodne nejsem. Manzelova teta to podstoupila nekolikrat, bohuzel neuspesne, ale velice pekne mi o tom povidala, takze jsem nejake nervy z toho zcela ztratila. Kdyz na vec prijde, tak jo. Jenze me to ted hloda, kdyz se to sice jendou a na chvilku, podarilo, tak to musi jit uz podruhe, ne? 😉

ivana98
autor
28. jan 2008

Mirusch, ja tiez nepouzivam diakritiku, nechce sa mi stale prepinat medzi de a sk klavesnicou 😝
Mmmka, jasne ze sa povede znovu a uz poriadne 😉
Tictac, kolko mate rokov? A ako sa vlastne volas normalne?

lubina
28. jan 2008

ahojte bay je tu niekto z Holandska???

tictac
28. jan 2008

iva - mne bude v lete 30, manzelovi 35, chtela jsem puvodne i porodit do 30, ted budu rada, kdyz budu tehu... 😀 Vam je kolik?

lubina
28. jan 2008

tictak, nic sa neboj aj po 30tke sa da rodit 🙂 a bez problemov

ivana98
autor
28. jan 2008

ja mam iba 25 😅
lubina, je nas tu par z nemecka, ak chces, pridaj sa k nam 🙂

lubina
28. jan 2008

preco nie? Ved to je len na skok odtialto...

tictac
28. jan 2008

lubi - jeste ze tak, ale i tak tikaji moje biologicke hodiny pekne nahlas 😀

iva - mne bylo 21, kdyz jsme zacali snazilkovat 😉

mmmk
29. jan 2008

Tictac, tak to uprimne obdivuju tvoji trpelivost. Mne by asi muselo trefit 😒

mirusch
29. jan 2008

Ahojte. Pocuvajte a pijete Femigard? Prave som oci pucila v jednej teme, asi 7 bab tam menovali, co po prvom mesiaci jeho pitia a sledovania ovulky otehotneli!

mmmk
29. jan 2008

Mirusch, uz ho mam objednany 😀 Prislo mi, ze 95 Kc postovneho je moc. A pak jsem nasla takovy, kdy je postovne zadarmiko a je k tomu i ten gel 😎

mirusch
29. jan 2008

Mmmk, 95 Kč je moc? 😀 Ja som platila postovné 750,- Sk! Ale stoji mi to za to, aspon niekto, kto to vobec do zahranicia posiela. Nemusim cakat. No, mne to zatial urychlilo ovulku, mala som o par dni skor... Ja to sledujem teraz len tak zo srandy, nech to mam na papieri ako to funguje, ale paci sa mi to 😀
Drzim palce, na zdravie!

tictac
29. jan 2008

mirush - ja taky beru femigard, 5.cyklus...nemuze se od nej cekat zazraky, ze hned po prvnim mesici se otehotni, i kdyz se to stalo 😉 Mne osobne zatim k tehu nepomohl, ale je fakt, ze u nas je problem u manzela