Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kulinka29
6. aug 2009

a manžel je němec?jestli se můžu ptát.
Já vím,akorát se dost nudím, zavádím Utrogestan (3 krát denně) a musím hodně odpočívat, protože jsem o to už 2krát přišla ve 2 měsíci...tak bych si přála mít aspoň ten první trimestr (nejrizikovější) za sebou 😉
Pořád mám takové bolesti břicha jako před menstruací,ale to je snad normálka. 😉

kulinka29
6. aug 2009

práci jsi tam našla v pohodě?Švajc není v EU a já nedostala pracovní povolení 😒 , tak studuju jazyky.

kleopatris
6. aug 2009

no my sme prisli do Rakuska prave kvoli mne, lebo v DE som pracu nenasla 😒 a aj tu mam taku dost podradnu...ale hlavne ze je a ze mam narok na matersku....a aj ja sa tu v praci strasne nudim, uz neviem co by som na nete citala 😒
manzel je nemec, spoznali sme sa na slovensku 🙂
i ja by som brala aby to utekalo rychlejsie, aspon tie prve tyzdne. a tebe neni zle? a s tym podbruskom som to mavala na zaciatku tiez a teraz to mam zase a som z toho tiez nervozna 😒 ale asi nam tie miminka rastu 😵

kulinka29
6. aug 2009

tak to pak ta němčina jde daleko líp viď,když jí procvičuješ každý den s manžílkem 😉
Já se cítím docela fajn,občas mě teda bolí ten podbříšek, trošku cítím prsa (ale nijak strašně), pořád bych spala a občas mám žaludek na vodě....ale jinak OK. A ty jsi zvracela nebo ještě zvracíš?

blondynka400
6. aug 2009

kulinka, já jsem v Itálii 😉
NT srenning je genetické vyšetřen plodu v I. trimestu. Je to v pdosatě nejpřesnější urření, zda je mimi genetikcy v pořádku. Je tvořen dvěma částmi, ultrazvukem (měření šíjového projasnění a přítomností nosní kůstky) a krevními testy 😉. Povinné to alespoň v čechách není, naopak se to musí platit, protože je to relativně novinka, naopak jsou povinné tipply v II. trim, které ale nejsou zdaleka tak přesné.... Ale když máš NT negativní, tak na tripply dost často nemusíš 😉
Neboj, všechon bude ok, já o mimi taky dvakrát přišla a teď jsem měla na začátku velké problémy s hematomem, ale miminko to zvládlo 😵

kleo, stále je ti špatně?

kulinka29
6. aug 2009

blondy a ty jsi na tom NT screnningu byla?

blondynka400
6. aug 2009

kulinka, jojo byla, naštěstí negativní a poměry více než přiznivé 😵
Já bych nesnesla postižené dítě, takže to pro mne bylo hodně důležité.... Samozřejmě se pak stát může cokoliv, ale když se to dá dopředu zjistit...

kulinka29
6. aug 2009

aha,já určitě taky půjdu.
A jak je v Itálii?Ještě pracuješ? My jsme byli minulý rok na dovče v Itálii (Levanto)...s kolama.

blondynka400
6. aug 2009

kulinka, krásně teplo a slunčíko, jsme dost na jihu... Levanto neznám, přeci jenom Itáli je dost veliká 😀
Já tady nepracuju,v podstatě ani nenůžu, jsem tady s manželem jako doprovod, občas jen dělám něco po netu pro pár firem, nějaké konzultace a důležitá výběrová řízení (kvuli tomu jsem létala do čech)... Jinak jsem teď profesionální doprovod 😀

kulinka29
6. aug 2009

tak to závidím,taky miluju teplo....no to Levanto je na severu 😉 .

blondynka400
6. aug 2009

kulinka, aha, tak sever já moc neznám...
No já mám teplo taky hodně ráda, kousíček do baráku mám moře, takže je to fajn. Ale když máš teplo pořád, časem tě to tak nějak přestane bavit, hlavně v kombinaci s těhu a vysokou vlhkostí je to občas značně vyživné.... 😖

kleopatris
6. aug 2009

no mne je stale zle :( mam pocit, ze horsie a horsie 😒 a to teplo....jezis ja by som najradsej to slnko zatiahla zavesom 😅 a zavolala pani zimu....

kulinka29
6. aug 2009

a japak v itálii mluvíš?

blondynka400
6. aug 2009

kleo, ani nevíš jak se teď těším do čech , že se trošku ochladím 😀 . No tak doufám,že ti bude brzy lépe.... 😉

kulinka, no částečně italsky (obchody, restaurace a tak), ale jinak je pro mě hlavní angličtina, na většině místech, kde se pohybuju a s lidmi co se stýkám, se jinak nemluví....

lubinka9
6. aug 2009

ahoj kleo, tak som si uz vravela co je s tebou..

My na NT ideme 17.8, zvolila som si to, jednak kvoli DS a potom uz by malo byt vidiet na UTZ a Dr. mi to "slubil" 😉 , pripadne VV. Dr. mi sice odporucal amnio, ja najprv absolvujem NT, ak bude OK amnio nepodstupim. Som s nim ale dohodnuta, ze cokolvek sa mu na UTZ nebude zdat idem na amnio. Trippel testy.. vychadzaju hrozne skreslene a snad kazdej tretej zle. Tu sa stale rozhodujem ci ist, chcem este o tom hodit debatu s Dr. Ale prave z Trippel nam vtedy zistili VV, tak fakt neviem ☹

kulinka, v Nemecku sa nam moc paci 😵, i ked vcera som sa dozvedela, ze nam mozno skratia pobyt o 6m 😢 . Uvidime..

lubinka9
6. aug 2009

..no a na kontroly tu v DE. Ked porovnam, nebe a dudy, jednak pristup a jednak vybavenie. I ked stale tie faktury neprisli 😀

kleopatris
6. aug 2009

ja som strasne dlho uvazovala ci ist alebo neist ☹ ja ale nechcem a hlavne z toho dovodu nejdem, aby nase miminko bolo tak casto ultrazvukovane 😒 mne to vychadza fakt kazde dva tyzdne...a si vravim, kedze mi Dr.robi vzdy aj 3D, ze ak by nieco bolo, tak si toho snad vsimne...lebo moja Dr.to ani nerobi, by som sa musela trepat kdesi do centra viedne a no uz z toho som mala stresy...takze sme sa s manzelom dohodli, ze toto vysetrenie vynechame....inak mate v DE alebo ty Blondy take nieco ze organscreening v plane? lebo ten mam moznost tusim v 16.tom - 18.tom tyzdni ci jak robit, a tam kukaju znova vsetky vady, ako su organy a kosti zalozene....boze sak tolko vysetreni, ze sa uz nevyznam 😠

lubinka9
6. aug 2009

kleo, to je ten velky morfologicky UTZ, robi sa v cca 20tt, ten je hodne dolezity, ten nevynecham. Na ten ma posle moj Dr. k inemu, co sa na to zvlast specializuje.

mne tak casto UTZ nevychadza, preco tebe?

kleopatris
6. aug 2009

no lebo na zaciatku mna ultrazvukovala, potom zase za dva tyzdne, potom ze ide na dovolenku tak zase to boli len dva tyzdne a teraz je to o mesiac, ale zase mi tam vtrepala toto NT...a uznaj sama, ze mam 12 tyzdnov za sebou a 4 UZV....mne to pride vela...a o dva tyzdne mam mat dalsi UZV...a to vzdy normalny a plus na konci este 3D ci 4D...
ale u nas je ten v 20.tom povinny, to je ten velky a potom tu robia este nejaky organscreening (tu akoze kontroluju ci ma zalozene vsetky organy spravne, vsetky kosticky, a ci su na spravnom mieste a podla toho akoze odporucia specializovanu kliniku kam mas ist rodit) a ten je dobrovolny...sak ja tu v AT fakt nejak nechapem, co je co 😒

meleri
6. aug 2009

Blondy,
půjdem teď v září na pokec s doktorem co a jak...čeká nás KET, ale právě nevím jak to probíhá když pořád kojím + musím čekat do listopadu kvůli cís. řezu co mám.

Zuzko,
kojím pořád kojím...a váha je jak magnet prostě to nejde dolů...furt vážím stejně jako v tom 35tt 😀

jinak dneska fakt hnus!!!! málem mě ranila pepka....mám hrůzu z pavouků ale toto co jsem viděla tak to jsem fakt ještě nezažila...asi 10 cm obří stonožka s nějakým obrazcem na zádech a pavoučími nohami a jak rychle si to mazala, začala sem řvát jak das a letěla pro vysavač.. 🙄

zuzka11
6. aug 2009

Cauki holky!

Ted jsem se doplazila z mesta, nebylo zbyti, Petas ma v nedeli narozky a ja ten darek uz musela poresit......sla jsem co noha nohu mine, trevalo mi to asi 2h, ale MAM! 😀

Meleri - myslim, ze budu stejny typ jako ty, ted mam pribrane relativne "malo", ale dolu to pujde obtizne.....tusim.......ale co se da delat.........fuuuuuj, pavouky taky nemusim.- - ....ale ani je nedokazu zabit.....

Lubi- neboj, bude to OK......a pysneho skorotatku zdravim 😉

Kleo - zrovna jsem si na teeb v utery zase vzpomnela, byla jsem na kontrole u jine dr. - ta z moji ordinace ma 14 dni dovcu, tak nas vsechny presmerovaly o ulici dal atam bylo na zdi napsano, co je nadstandrat a mimochodem to bylo vic jak 3UZ za tehotenstvi....klasika je v tom 12, 20 a 30tt.......tak fakt nevim, co ta tvoje dr.by porad prohlizela.......se zvracenim te lituju ☹ vydrz, ony i ty horka jsou zahul, proste bude lip, MUSI!

Vitam novou osadnici a rovnou tehulku ze Svycarska!!!!

lubinka9
6. aug 2009

kleo, ja som myslela, ze ten organscreening je ten morfo. Tak teraz neviem. Tam tiez sleduju organy podrobne, pocitaju prsty.. 🙂 Mozno nam to zuzka vysveli. A ved ty si mozes povedat, ze nechces kazdu navstevu UTZ, nie? Len tie dolezite.

meleri, to je fakt hroza. Ja som minule nasla v spalni na stene pavuka s asi 10cm nohami a takeho tlsteho a cierneho. Prisiel cez pootvorene okno. 🤐

meleri
6. aug 2009

čau Zuzi,
problém je že není čas na sport potom...a večer je člověk hotový a je rád že ještě žije...ale jak bude trochu větší tak to snad půjde dolů..
jo pavouk ještě ok oproti tomu...fuj!

meleri
6. aug 2009

Lubinko,

jo! nejhorší je že člověk neví co ty bestie dělají v noci!
nedávno se mi stalo že sem měla ošklivou noční můru o pavoukovi a probudila sem se a jeden byl rozmačkaný pod polštářem..bleeee......já fakt to léto nenávidím! není nad to bydlet někde v Norsku nebo na Sibiři, tam mají klid!

zuzka11
6. aug 2009

Ty organy by se mely sledovat na vsech tech "velkych" UZ, tzn. ve 12, 20, 30 jak postupne dozravaji a vyviji se.........byt tebou Kelo, tak mimo tyhle UZ dr.proste rekni, ze neni treba a konec.....pokud teda na tech dulezitych bude vse OK, jinak si to samozrejme nech zkontrolovat....tim myslim, kdyz by bylo podezreni, ze je placenta moc dle, tak bych radsi na dalsi kontrole chtela vedet, jestli se posunula a tak......

meleri
6. aug 2009

...no mě právě tu placentu zjistili díky ultrazvuku v 22 týdnu...no a v 23tt už sem ležela....
ale dá se na to přijít i dřív, já bych to holky nepodceňovala ten ultrazvuk....příště tam taky půjdem jak je to předepsané...

rosienka
6. aug 2009

jeeej, toto tu bude zachvilu tehotensko-mamickovska poradna... 😀 ...uz aby som sa zaradila aj ja

kulinka - ja som tiez vo Svajciarsku a s ich nemcinou uz nemam velke problemy, resp. v mojom kantone, lebo aj medzi nimi su znacne rozdiely. Kamoska je z Wallisu, tak väcsinou hovori na mna spisovnou nemcinou, ale v robote oni Schweizerdeutsch a ja odpovedam len Hochdeutsch 😉

kulinka29
6. aug 2009

aha,a kde jsi ve švýcarsku a co pracuješ jestli se můžu zeptat?

mirusch
6. aug 2009

Ahojte 😉 Musim vas citat na pokracovanie, klasika, ked tu nie som, tak kecate ako keby vas za to platili 😝

Blondy, no fiha, ty si akcna zienka, som zvedava na pohlavie, isto hned napis. Inak, prajem stastnu cestu, ale ved sa zajtra hadam ukazem 😅

Zuzi, tesim sa, ze som ta potesila 😵 Inak, pisala som tu, ze v stredu po muzeu som este rychlo sla upratat svokre a hned potom dorazila Schnucki. Prespala u nas a skoro rano sme vyrazili do Wiesbadenu za babulou, co sa tu raz objavila, ale asi si ju uz nepamatate - Masie. Otehu po IVF, 18 tt, uz ma dost velke brusko. Boli sme na kupalisku, ja teda prvykrat nielen tento rok, ale aj v DE, vzdy som chodila iba na kryty bazen. Maju to tam uplne fasa, na kopci, nebolo horuco, bazen 100 m dlhy a panoramaticky vyhlad na cele mesto. Naaaaadhera 😵 Naozaj sme si to uzili. Teraz som absolutne kaput, aj z toho, aj z migrenovej tabletky, samozrejme som rano chytala migrenu, tak som si musela nieco dat. Ale inak pohoda. Tesim sa, ze ti je lepsie, ale davaj si aj nadalej na seba pozor!

Ahoj Kulinka, blahozelam k tehu! Takze svajciarska nemcina 😀 to je riadna pecka, my sme to mali v ramci nemeckeho kurzu, no hroza a strach im rozumiet. Ja som tiez v Nemecku a som rada. v mojom okoli sa hovori tiez znacnym akcentom, musela som sa ho naucit porozumiet, aby som sa vobec dohodla so svokrou 😀
Inak, kukam, ze tvoj drobec, ked 2 dni potiahne, tak sa narodi na moje narodky 🙂

Kleo, moja zlata, tebe je fakt stale zle 😕 A nepomoze, ked jes male porcie? Alebo nemas nejake jedla, co ti nesposobuju nevolnost? Fuha, tak hadam sa to zlepsi, prajem ti to.

Pokracovanie v dalsom prispevku...

mirusch
6. aug 2009

No, vlastne uz nemam co pisat, lebo ste tu rozoberali ultrazvuky a tam sa ja nezapojim. 🙄

Meleri, no fiha, ze neznasas leto, ja leto milujem, ja milujem teple pocasie, len tak, v tricku, kratasoch...ale je fakt, ze dnes, ked sme sli so Schnucki naspat S-bahnom, takmer hodinu a pol, tak sme mysleli, ze vypustime dusu, tak strasne horuco a dusno, ako v saune, fakt hroza, tak toto mat nemusim, to je fakt. Keby som si mohla objednat, tak 23-25°, polooblacno az slnecno a v noci dazd a chladnejsie, nech aj my aj priroda ma ulavu.
To by bolo super, nie? Alebo potom riadnu klimatizaciu doma.

Ozi a Lubinka, len tak dalej, tesim sa, ze sa ti dari.

A pavuky? Ja proti nim nic nemam, pokial nie su chlpate a nelozia mi v byte 😝 Tale male chytam a vyhadzujem von, nerada zabijam zive bytosti...pokial to nie je vyslovene nutne.... v muzeu sme mali napr. lov na mole, tam je to nebezpecne, tie babiky maju obrovsku hodnotu a keby sa k nim dostali, tak dovidenia. Hladali sme, odkial chodia, vsetko vraj prehladali a nic, tak som kukla ja bystrym okom, zocila pod stolom kosik s novinami, kukla pod noviny a skoro som odpadla. Iba som zakricala, ze som nasla mole a nech sa o to postaraju (nastastie tam bol upratovac), lebo ja mam sice zvieratka rada, ale nie, ked su ich desiatky ci stovky, od vajicok, cez cerviky az po okridlencov, tak toho sa asi ako jedineho desim. Brrrr.