Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
25. máj 2008

Mmmk, fuha, tak to mas uz za sebou. Vcelku pozitivny vysledok 😀 Teraz by nebolo od veci sa snazit, mohlo by sa podarit ... Rychle zotavenie prajem a rychle dorazenie diplomovky. Super, tesim sa.... Si aj dobre dopadla s jazvickami. Ja som mala tri, z toho na pupku asi 3 cm, ale uz sa scvrkla 😀

Meleri, pocuj, to je sice pekne, ze si chces dat pohov od konika, ved aj ja nad tym uvazujem, ale dufam, ze aspon jednym ockom nas sem budes chodit kukat a obcas napises, ze zijes a ze si ok, lebo inak 😠 Budes chybat. Pa. Drzim palce!

mmmk
25. máj 2008

No, Mirusch, snazit... to slovo nesnasim 😀 Mam pry pockat, dokud me neprestane bolet bricho, zase trosku vic spinim 😅 Ale pry to prejde... uvidim. Ted nejsme s manzelem spolu, on zarizuje stehovani v D a ja jsem v CR, uvidime se az za 3 tydny a podle jeho slov budeme tak svorc po stehovani a dokupovani nabytku a zarizeni do vetsiho bytu, ze nam nic jineho nez na "zabavu pro chude" nezbydou penize 😀 😀 😀 Stejne se asi necham i pres to vsechno nastimulovat clomikem 😉

violoncielka
26. máj 2008

Ahojte
mmmk tak to mas za sebou,(statocna 🙂 )Tak ty si bola na laparke v Cechach? Si tam este poistena? A ak nie ,tak musela si podstupit nejake vysetrenia pred operaciou (ake?) a u akeho lekara? Si bola na laparke v CAR alebo v nemocnici na gynde?
Lebo som si citala,ze treba absolvovat nejake vysetrenia (koli anestezii a pod).Ak ta to nezatazi,napis mi prosim,lebo ja uz nie som poistena na SK a nemam obvodneho lekara ani gynekologa.Vdaka

Meleri,aj ja sa niekedy na seba hnevam,ze s konikom presedim hodiny a tiez mi to uz ide na nervy (niekedy),ale su ajchvile,ked dostanem novu nadej a citim ,ze dokazem znovu vstat a bojovat.(Ved to asi poznas aj ty)
Teraz je vsak dolezite,aby si bola v pohode a mozno to caste vysedavanie za pocitacom nie je az take prospesne pre mimco.Hlavne konaj ako citis ty.Budes nam tu chybat (par krat si ma rozosmiala),ale nezabudni na nas sem tam daj vediet co nove.
☹ .Tak prajem ti vsetko dobre a snad niekedy do konikovania.Pa

mmmk
26. máj 2008

Ivanko, zkus se premoct a necist tenhle muj prispevek! Dik 😉

Violi, pojistena v CR jeste jsem (posledni mesic), takze jsem to absolvovala v ramci pojisteni, platila jsem jen poplatky za pobyt v nemocnici (60,- Kc/den), byla jsem na tom v Breclavi v normalni nemocnici na gynde.
Myslim, ze je jedno, jakou mas pojistku, vysetreni kvuli narkoze jsem musela absolvovat tak jak tak. Krevni testy, pak pohovor s takovou "milou" mladou anesteziolozkou (Slovenka, ale protivna jako prase, nemohlo ji byt ani 30). Uz ten den predtim jsem dostala jen polevku, jinak jsem nic jist nesmela, jen pit (ale ne kavu 😔 ) a od pulnoci pred operaci ani pit. Myslela jsem, ze se zblaznim. Nicmene se to dalo vydrzet. Krasnou motivaci mi byla plakajici miminka o patro niz na porodnim 😵 Rano mi dali nalev, musela jsem se vyprazdnit, zavazali mi nohy, dali obluzovaci tabletky a za chvili me takovy mlady vtipale (zrizenec) odvezl pred sal, kde me prebral takovy starsi zrizenec, taktez vtipalek 😀 Obluzovaci tabletka zacla fungovat az jsem lezela zakryta dekou v predsali operacniho salu. Jak me dovezli na sal, byla jsem jako opila 😀 Uvazali mi nohy na kozu, dali pode me jakousi uzemnovaci podlozku, zavedli do ruky kanylu a... to je vsecko, co si pamatuju. Pry posledni, co jsem rekla byl dotaz, za jak dlouho po operaci se muzu najist 😀
Ta slovenska anesteziolozka mi zmenila vahu z 52 na 57 kg, takze jsem v davkovani narkozy spadla do vyssi kategorie a nemohli me probrat, srdce mi na ekg hazelo arytmie (ale ja jsem i v hudbe hodne arytmicka 😀 ) a probrala jsem se az na JIP ARO, coz me docela vydesilo, s kyslikovou maskou na obliceji. Bylo mi tak zle, ze jsem nedokazala skoro ani otevrit oci. To bylo pry tim vetsim mnozstvim narkozy, co mi napsala ta mlada slepice! 😠 Jeste tak pul dne mi bylo mizerne 😅 Sotva jsem zvedla hlavu, bricho bolelo jako po vybuchu granatu a porad me to nutilo na kasel. (Intubacni trubice mi odrala dychaci trubici a to me doted drazdi a kaslu.) Navic mi ta narkoza zpusobovala motani hlavy, ze kdyz me sestricky ukecaly, abych vstala, zacala jsem padat.
Odpoledne me prisel navstivit manzel a ja "statecne" radsi jen lezela. Ale uz mi bylo lip (dostala jsem injekci od bolesti a od nevolnosti) a uz jsem vypadala normalne, tak se drahy ani nezdesil 😀
Vecer jsem uz normalne sla na zachod atd. Nemyslim, ze by u kazdeho byl ten prubeh takhle sileny, me uz to ted ani tak strasne nepripada, nicmene tu lekarku to bude stat misto. Ma pacientce verit a ne rikat, ze holky si rady zalzou co se vahy tyka!
Ted jsem az na kasel relativne fit, mesic nemam nic zvedat, ani sportovat a hodne odpocivat. Za 14 dni kontrola a asi konecne zacneme stimulovat, jupiiii 😵

violoncielka
26. máj 2008

No mmmk,to teda znie ako horor.... tu anesteziologicku by som nakopala 😠 .Ale hlavne,ze to mas za sebou a dufam,ze teraz ta za to bude cakat krasna odmena.
No ved to....ta anestezia-je asi najnebezpecnejsia..ako si mohla dovolit spochybnit tvoje udaje... 😠 .To fakt vsetko zavisi od toho na koho natrafis.Moj brat bol pred 3 rokmi na laparoskopickej operacii kolena ...ja som tam bola s nim atiez si pamatam,ze nesmel pit a tiez sa citil ako opity cely den.
Hlavne,ze si sa konecne pohla dopredu-teraz uz len diplomka a ...mas to! 🙂 Drzim ti palce a dakujem za odpoved.pa

ivana98
autor
26. máj 2008

ahojte,
tak ten mmmkin-kilometrovy pripevok som necitala, zatial 😅
tak vam iba napisem, ze sa mi prave rozbieha ms, takze laparke sa nevyhnem, akurat ze je naprd ze sa musim pravdepodobne preobjednat, lebo mi ten planovany termin vychadza zrovna na dalsiu ms ☹ najradsej by som to uz mala za sebou...
paa, pekny den..mne je momentalne dost nanic, ale to zas prejde,ze? 😅

jansinka
26. máj 2008

Ahoj Ivanko, naprosto chápu tvé rozladění. Můj manžel se mě vždy snaží utěšit tím, že mi vypráví o daleko horších problémech co vídá v práci na operačním stole. Věř, jednou ta mrška jedna nedorazí!!!!Já tomu teda věřím, že se vám to jednou podaří!!!! 😉

jansinka
26. máj 2008

Mmmk, znamená to, že ti odpověděli na další otázku a navíc pozitivně. Brzké zotavení přeji!Jo a můj manžel je anesteziolog 😀 , tož slýchám od něho různé historky co se děje na sálech. Každopádně se musím manžílka trochu zastat! 🙂 Není doktor jako doktor a není anesteziolog jako anesteziolog 😉 Třeba ten můj je úplně ze všech nejlepčí 🙂 Máš ale pravdu, znám několik jeho kolegyn, které přešly z chíry či radiologie a prostě se na anestezii zatím "zaučují". Ale vždy dohlíží Oberarzt či jiný zkušený anebo si ho kdykoliv mohou zavolat xobě,když si nejsou jisté!!! ......No, hlavně že to máš už za sebou 😉
Mirusch, tož dej pak vědět, jak dopadl SPG,ju?

mmmk
26. máj 2008

Jansinka, tak to me teda mrzi, ze to vyznelo na vsecky anesteziology! Myslela jsem to na tu jednu muru. I ta, co byla u me operace, byla fajn.
Manzel je Cech nebo Nemec? A kde presne bydlite?

jansinka
26. máj 2008

To víš, musela jsem se zastat 🙂 Vím, že to nebylo myšleno obecně na všecky anesteziology 🙂
Manžel je Čech, bydlíme ve vesničce u Deggendorfu, v klasické bavorské vesničce, kde jso všude kolem pohnojené louky a chlapíci v lederhose co je hnojili 🙂 A vy????

jansinka
26. máj 2008

Ivanko, kdepaxi, těším se, až se ti vrátí optimismus!!!!!!!!Nepřestávej věřit,hm?! 😉

mmmk
26. máj 2008

Jansinko, u me tezko rict, kde ted bydlim. Momentalne jsem v CR u nasich a v Nemecku ve fazi stehovani mezi Chemnitz a Reutlingenem 😉 Z vetsiho mesta do mensiho, ale taky z vychodu na zapad 😀 Jinak teda mam manzela Cecha taky. Mas rada hokej? My se totiz urcite dojedeme podivat na nejake zapasy do Straubingu, coz je kousek od vas, jestli mapa nekecala 😉

Ivanka ma optimismus v krvi, ona bude zase vesela a doufajici 😵 Treba to laparka pomuze poodhalit, kde je problem 😉

ivana98
autor
26. máj 2008

ahojte 🙂
jansinko, o mna sa bat nemusis 😉 ja mam tento tyzden moj oslavovaci maraton, tak ma to hadam trochu "ablenkuje"... a okrem toho mam v praci trochu perno, tak som nestihala pocas dna pisat.
citala som si aj mmkinu story, hups, tak tesne pred narkozou sa urcite postavim na vahu... myslim ze mne ju uveria. Mmmka, to mi je fakt luto, ze ta takto potrapili... snad ti bude coskoro lepsie.

dobru noc vsetkym 🙂

mmmk
27. máj 2008

Ivi, tak nevim, co je na neuvereni 52 kg pri 162 cm na me? Vzdyt jsi me videla na zivo a od te doby je moje vaha porad stejna 😅 Navic jsem dodatecne teda zjistila, ze oni me MUSI sami zvazit, ale nezvazili... nicmene - co me nezabije, to me posili 😵

kitten
27. máj 2008

ahoj vsem 🙂 Ja ted musim odpocivat, takze tu budu strasit cely den 🙂
meleri - Urcite nam cas od casu napis jak se mas. 😉
Ivi- to je mi lito, ze to tento mesic nevyslo ☹
mmmk - ten prubeh z laparky zni fakt desne. Tady to je ambulatni procedura, maximum pres noc. Podala jsi na ni stiznost? Samozrejme ze te meli zvazit a udelat ostatni predbezna vysetreni. At se brzy citis lepe! odpocivej!
mirusch - to je dobre ze jsi v irsku neomrzla - pocasi tam je fakt nevyzpytatelne - oni rikaji ze tam foukaji vetry z 5 svetovych stran 😀

mirusch
27. máj 2008

Ahojte, ja len strucne - tesne po migrene 😠
Mmmk, tak to si mala fakt smolu. Uf. Ja som sa tiez dost tazko budila po narkoze, mam taky blby pocit, ze som vydavala nejake pazvuky, lebo sa ma lekarka pytala, preco...hm, co ja viem 😀 Uf, ale da sa to zvladnut. Drzim palce vo vsetkom. Proste bude ako ma byt.

Jansinka, manzela objednali az na pondelok, to ja budem uz v SR, vlastne ak sa neozvem, tak viete kde som. Nic teraz nestiham, uf.
Kitten, Irsko teda je fakt nevyspytatelne. Inak, na tych utesoch sme na mori pekne videli ako ten vetrisko fuka - pekne do kruhu... V kazdom pripade tu teraz mame 30 stupnov...necudo ze mam migrenu z takych vykyvov.

Oki babenky, este sem skusit do piatka skocit, hadam najdem cas. Pa.

meleri
27. máj 2008

Nazdárek holky, jen tak nakukuju..🙂

Vidím, že se bavíte o narkoze...já s ní taky nemám nejlepší zkušenosti..ale druhý den už bývá člověku celkem dobře....

Mmmk, takovou babu fakt zabít! Já byla vždycky radši, když to byl chlap..některé ženské jsou fakt příšerné.

přeju všem hezký večer.
zdravím vás, Mirusch, Mmmk, Violoncielka, a spol...🙂

mmmk
28. máj 2008

Ahoj damy, uz je dobre, bricho uz vubec neboli, ale snazim se setrit, aby se mi jizvy nerozjeli. 😉

Meleri, to je super, ze jsi se prisla mrknout 😉 Me nevadi, kdyz je to zenska, ale nesmi to byt takova stryga protivna 😀

Mirusch, ja po te narkoze nebyla do vecera v pohode. Nepochopim, jak to nekde muzou delat jako ambulatnni zakrok 😅

Kitten, jak se citis? Drzim pesti, at to brzo klapne 😉

violoncielka
28. máj 2008

ahoj zenusky 🙂
aj u vas bol taky super den?
Mirusch a v piatok ides do ESPANA?.Mojim snom bolo vzdy cestovat,ved aj sa mi to splnilo s orchestrom sme presli skoro celu Europu a Japonsko.Trochu zavidim mojim byvalym kolegom zo Zilinskeho orchestra,ze idu do Japonska aj tento rok,ale ja som si vybrala inu cestu. 😉
Planujete aj nejaku dovolenku? alebo zasvatite volne dni budovaniu rodiny? 🙂
My by sme urcite chceli ist na SK k nasim a odtial podnikat nejake jedno dvoj dnove vylety bud do Tatier alebo Slovensky raj,no a druhu fazu na chate u manzelovych rodicov a tam tiez podnikat vylety po okolitom Toskansku.
Koniec koncov takuto dovolenku mame uz 5 rok,ale mne to maximalne vyhovuje.Nic neplanujeme a keby nieco (napr.IVF) tak nemusime nic rusit.Tak
napisala som take neutralne kecy,ale obcas dobre padne aj rozpravat o inych veciach.
Dnes sa citim uplne super,dufam,ze o 14 dni ma znovu nepolozi na lopatky cervena obluda. 😠 🙂

mirusch
28. máj 2008

Ahojte 😵
Mmmk, ja to tiez nechapem, ze robia aj ambulantne zakroky, poznam babenky, co uz na 3.-4. den sli do roboty, tak to ja som bola este neboha. A mne kazali 2 tyzdne PN, keby som potrebovala a mesiac sa absolutne setrit. Som povedala, ze ja nerobim, ale nech pekne manzelovi odrecituju, co nesmiem, tak sa sestricka rehnila a recitovala mu 😀
Violoncielka. Nuz, ja milujem cestovanie, aj ked teraz uz asi starnem, trosku mi to tazsie padne, ale stale rada cestujem. Aj ked nase dovolenky sa obmedzuju na Slovensko a tam robime, hlavne v lete vylety. Uz mame zbehnute skoro vsetky hrady a zamky. Aj ked niekedy citim potrebu na taku riadnu hotelovu dovolenku, lebo SR je pre mna doma. Boli sme v Grecku a potom uz len take predlzene vikendy. Teraz idem sama do SR a mam v plane sa vyvalovat a nerobit nic. Do Barcelony idem az o tyzden v pondelok na 1 den - 2 noci. Aspon nieco. No a potom uvidime co sa bude diat.
Mna predvcerom strasne vyplasila lekarka, ze hormony mam v norme a ze mozem zacat pichat. Uf...ved sme sa dohodli az o mesiac...tak az o mesiac, lebo dovolenku teda rusit nebudem.
Majte sa babenky, dufam, ze sa mi podari obcas ozvat, ak nie, tak po navrate. Pa.

mmmk
28. máj 2008

Uz dost o laparce, protoze ja uz jsem naprosto fit, nic mi neni, uz se "jen" pripravit na statnice (a neodhlasit se 😀 ). Volala mi dneska moje vedouci diplomky a je vsechno v poradku, takze muzu odevzdat 😵 Takze mam ted uplne jine starosti, nez nejake hormony atd 😅

Violoncellko, my letos budeme delat jen vikendy, protoze oba zaciname v praci, takze bez naroku na dovolenou. Ale to neva, manzilek dneska prestehoval nas byt, tak si budu chtit obou (manzela i bytu 😀 ) poradne uzivat, bytik zarizovat atd. I kdyz mi teda po probrani z narkozy slibil, ze pojedeme v zari (september) do Italie 😵 Ale to fakt kdovi, videla bych to tak na prodlouzeny vikend.

mirusch
28. máj 2008

Jasné Mmmk, žiadne hormóny, žiadna laparka. Diplomovka! 😀 To zvládneš raz-dva, už to vlastne takmer máš, nie? A potom hor sa na zariaďovanie bytu 😵 Máš tento rok dosť rušný.... Inak, obdivujem ťa, že si sťahovanie nechala na manžela. Toľko odvahy ja teda nemám 😀 😀 Držím palce vo všetkom. Pá.

mmmk
28. máj 2008

Mirusch, to mas tezky, moc bych tam chtela byt s nim (pomaha mu jen svagr), jenze jsem potrebovala tady chodit tak 1-2x tydne do skoly, chtela jsem mit z krku tu laparku, dokud tu mam jeste zdr. pojisteni a pak teda jit ke statnicim (u nas je bohuzel moznosti jen 1x rocne). A on zacina v nove praci od 1.6. 😎 A taky trvalo, nez jsme sehnali odpovidajici bydleni (nechtela jsem provizorium, protoze nenavidim stehovani 😝 ). Jinak to proste neslo 🙄 Ale rikam si, ze uz 2 mesice jsem nemela otevreny fertilityfriend a sem chodim jen kvuli znamym do 1 tematu (a sem tam kouknu do tema laparky)... takze zamestnat se pomaha odvest mysleny na plozeni deti 😀

ivana98
autor
29. máj 2008

ahojte,
mmmka, ved ja viem ze si stihlunka. 🙂 ale uz to tak dlho neostane, zachvilu ti zacne rast brusko 😝 uz mas nejaku konkretnu pracovnu ponuku tam v Reutlingene?? aku mas predstavu?

my dovolenku zatial neplanujeme, jednako chceme asi usetrit peniazky na auto a jednako sa aj tak nevieme dohodnut na termine, pretoze manzel este nevie termin statnic...ktore bude mat rozlozene po celom lete. No uvidime... 🙂
pekny den!

mmmk
29. máj 2008

Holky, ja vim, ze je to bulvar, ale videla jsem to uz i v nemeckych novinach, tak kvuli holkam, co nejsou v D nebo Ch http://www.blesk.cz/clanek/90617/rodice-opustil...
Nevim, jestli se smat, plakat nebo spis zvracet 😝

Ivi, mas pocit, ze zacnu po statnicich tloustnout? 😕 😀 😀 😀 Ne, ja vim, jak jsi to myslela. Pristi tyden jdu k doktorovi na kontrolu, tak uvidim, co mi rekne a predepise. Manzelisko se chvasta, dela si srandu a zajima ho, jak vymalujeme "vyrobnu deti." 😀 Je fajn, ze to bere s humorem 😀 Predstavu o praci zatim nemam nejak konkretni. Chtela jsem nekam do banky (praxi mam), ale nevim. To bych musela jezdit do Stuttgartu a pri predstave zacpanych dalnim nebo hodiny a pul za den ve vlaku se mi zas az tak do banky nechce. Ale kdyby mi z Bosche napsali, ze me berou do Betriebsfinanzenabteilungu, tak bych to asi nedomitla (35 h tydne, 30 dni dovolene 😎 ). 😀

ivana98
autor
29. máj 2008

A mas aj nejake praktikum? Na to hodne pozeraju... 😖 u nas si davam par dni pohov a buduci tyzden zase pokracujem s bewerbovanim sa vsade naokolo 😉 ale vidim ze si s buducnostou nerobis starosti, to je fajn! To zase ja som presny opak 😀

mmmk
29. máj 2008

Asi je to divny, ze si nedelam starosti. Za to muze muj chlap, ktery me porad ujistuje, ze i kdybych nepracovala, v pohode nas uzivi 😅 To asi neni dobre, ze se tim nezabyvam, ne? 😒
Praktika mam, mam i praxi 4 roky (potvrzenou, s doporucenim v anglictine) na uverech, tak snad neco klapne 😉

rybca
29. máj 2008

Ahojte, uz som sa pytala, ale nikto mi neodpovedal. Je tu niekto z NL, cize Holandska?

violoncielka
29. máj 2008

To je hrozne,...... a ake su krasne(teda vidiet iba jednu).Hned by som si ich zobrala ☹ .
Fakt je to na zaplakanie,sice citala som si jednu knihu o zivote muslimcaniek (myslim ,ze sa volala "Pod zavojem")
a tam viem,ze narodenie dievcatiek neznamena absolutne nic,dokonca by boli radsej,keby sa nenarodili.
Pre mna je taketo zmyslanie absolutne nepochopitelne a som nastvana 😠
Mmmk- Bosch je zaujmava velka spolocnost(,moj manzel pracuje v Electroluxe),ale taky pracovny tyzden to moze iba o tom snivat 😒 .On robi skoro 55 h tyzdenne..! Tak Ti prajem,aby Ti poslali ponuku 🙂

Ivi aj tebe za chvilu zacne rast brusko 😵 ,mne uz zacalo,ale zial zo sladkosti 😒 .musim toto leto popracovat,aby tych 5 kg zmizlo!!!!

mmmk
29. máj 2008

Rybca, z NL nikdo, ale klidne se pridej 😉

Viol, ne vsichni maji takovou pracovni dobu, treba muj manzel v jine firme to tak ma taky. Ale me se nechce delat karieru (nebo teda jo, ale v ramci 7h pracovni doby 😀 ), tak takova doba by byla optimalni. Nejlepe, aby firma nemela zadne prescasy a vsichni museli prastit s praci a jit domu 😀 😀