Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

janulka04
27. feb 2010

ahoj, kocky, krasny vikend..
teda meleri, tak to si mala ozaj velke stastie... 😕

no a teda mne sa tiez najviac ten oranzovy paci, ale tento set nemaju v nemecku ani v rakusku, tak ho objednam asi z polska, postovne stoji len 15€, tak to sa da...teda, ak sa mi ozvu a ak este ta farba bude 😀

finfrle, teda? Tak to mne sa nestalo, ja som mala prvy digitalny, ten mi pekne ukazala aj tyzden a potom tie ciarkove sa zafarbili skoro hned 😉

emily327
27. feb 2010

finfrle, ak sa tam ta druha ciarka moja zobrazi tak uz nezmizne ani po mesiaci. Ja mam testiky odlozene a aj ten prvy co som si robila a ciarka bola slabulinka, tak tam stale je. Takze ak sa ti ciarka zobrazila, tak je testik pozitivny 😉

meleri
27. feb 2010

Finfrle,

já jednou čárku vytlačovala očima 45 minut.. 😀 a pak se tam objevil takový stín, ale FAKT stín..a nikdo mi to nevěřil že tam ta čárka je, říkali že mám mžitky..ale nakonec to byla pravda.. 😅 tak držím palce, vím že je člověk nervozní jak pr..e.

meleri
27. feb 2010

Schnucki,

no počkej, taky tě to čeká to vstávání.. 😀 užívej zatím spánku.. 😅 ale ne hlavně že je to už na cestě k lepšímu..

jinak ti držím palečky at to klapne s tou cestou! my taky plánujem v dubnu, no mám trochu strach ale snad to zase zvládnem. a jak pojedete, autem, vlakem?

Janulko,

jej s kočárkem nevím poradit, my koupili ten největší šmejd od Chicca, ale nakonec sem byla celkem spokojená..

emily327
27. feb 2010

ahojte, tak mna dnes caka posledny den v praci a potom mam 2 dni volna. Jaj uz sa neviem dockat. Som unavena a po nociach spim vyse 10 hodin. Co mate v plane na vikend??
Tak vam prajem pekny dnik a vecer do napisania 😉

meleri
27. feb 2010

Ahoj Emily

a pak už končíš jako napořád? tak to si už pak krásně odpočineš.. 😵 to chápu tělo to určitě potřebuje když chodíš do práce.

no chtěli jsme jet nahory ale jak napotvoru se tam zatáhlo tak nevím co z toho bude... ☹

emily327
27. feb 2010

Meleri, nie moja nie ja mam len 2 dni volna, nedelu a pondelok 😀 Naporad budem koncit asi az v juni, uvidim ako to budem zvladat. Citim sa velmi unavena, fakt stat na nohach 6,5 hodiny denne a to stanie je skor chodenie - rychla chodza v praci, tak to da zabrat. Ale nejdem sa prethnut, takze vsetko robim v klidu.

U nas je krasne slnecno ale fuci neskutocne, ved ako inac v IRL 😀 Ale slniecko je teplucke a uz sa neviem dockat kedy sa tato dlha zima skonci. Milujem jar, ked sa vsetko prebudza 🙂 Tak posielam aj k vam slniecko aby ste na tie hory mohli vyrazit.

meleri
27. feb 2010

EMily,

aha, no škoda, teda jun to je ještě dlouho, no snad to nebude tak hrozné. a co vlastně děláš? to je dobře, radši pomalu ale svým tempem.

tak u vás taky hodně fouká? tady taky teda snad 3/4 roku ne li víc! dík moc! 🙂 no pojedem i tak, snad tam bude líp..jo jaro je krásné! mám radši jaro a podzim než léto a zimu. i když ty taky nejsou tak špatné ale ke konci zimy už má toho člověk dost...

emily327
27. feb 2010

Meleri, pracujem ako casnicka v jednej malej rodinnej restauracii. A clovek sa tam fakt nachodi ☹

Ved to,ze ten konicez zimy je nekonecny, clovek sa uz nevie dockat oteplenia. Tak pekny dnik moja idem sa ja chystat do prace. Pa pa Daj potom vediet, ako bolo cmuk

schnucki
27. feb 2010

ahojik holky,

meleri my musime jet, chci totiz nasim oznamit osobne ze jsme tehu, a zatim mi vychazi to udrzet a taky musime oznamit spravne datum svatby, nasi si myslej ze to bude v cervenci 😀

tady je taky krasne, sice fouka, ale sviti slunicko ... taky se tesim na jaro, uz me ta zima nebavi .....

emily ja v noci taky moc nespim, ale chodit do prace musi byt zahul, delas spravne ze se nepretahujes, pekne v klidu ....

jinak my budeme tenhle vikend tak nejak planovat tu svatbu, delat jidelni seznam, co kdo uvari a tak, co se musi vsetko koupit a budem vymejslet deko 😀 ....

jani dej pak vedet jestli to vyslo, ze bych se inspirovala, pokud nenajdeme lepsi ....

emily327
27. feb 2010

schnucki, tak to je super, urcite rodicia budu mat dvojnasobnu radost 🙂 Uz im budes moct ukazat aj brusko 😀
Ja praveze v noci spim ako zarezana, predtym ako som nebola tehu, tak som mala vzdy problem zaspat a teraz lahnem a som tuha 😀 Tak drzim palce, aby ste vsetko v pohode zvladli co sa svadby tyka a uz sa velmi tesim na fotecky 😉 Opatruj vas a vecer do napisania utekam lebo nestiham do prace. pa pa pekny dnik

meleri
27. feb 2010

Emily,

to musí být super práce, sama jsem do toho chtěla jít, no uvidím třeba jednou..a je to těžké si zapamatovat co si kdo obědnal?
ale asi je to síla celý den na nohou! tak at ti to rychle uteče!

Moc děkuju, snad nám dnešek vyjde. jo je to fakt nazbláznění..na zimu jsem se těšila po těch vedrech ale už je to zas moc dlouhé! 🙂)

Schnucki,

jo to je dobře že tam jedeš, ono je to možná lehčí nazačátku než potom později, s břichem. tak to budou vaši asi hodně nadšení!

jo já taky spala strašně dobře v těhotenství...

finfrle
27. feb 2010

Ahojky ani vas jeste nedocitam,rano me to total rozhodilo a plakala jsem....
U prvniho testu se mi cca po 5min ukazali 2// ale pak jsem cetla testik a tam psali ze je dulezite kouknout po 3min a pak uz neni objektivni....?
Ted jsem si koupila jeste dva a jine znacky a zvazuji jestli cekat do rana nebo ted....v lekarne rikali klidne hned ale nevim.....

schnucki
27. feb 2010

emily nevim jestli nas nepretrhnou 😀

meleri ja musim jeste v cervenci do cech na svatbu kamaradky, jsem svedek 😝 ... to bude taky sranda 😀

finfrle neplakej .... teoreticky by se ti meli ukazat i ted, ja delala test v 6h vecer a byli tam ... jak dlouho mas spozdeni?? ... bude to dobry 🙂

finfrle
27. feb 2010

Holky nove foto 😉

schnucki
27. feb 2010

no vydis 😵 moc gratuluju!!!!!

finfrle
27. feb 2010

schnucko 😵 😵 😵 😵 😵 ja tomu neverim

schnucki
27. feb 2010

😀 😀 to znam, nejdriv na to nevericne koukas jestli spatne vidis nebo tak ... ale tes se, ty jsou jasny 😀

finfrle
27. feb 2010

ja jsem z toho vedle i manza 😅 stale koukam na testy a neverim
Mazna hned,ze to chce knizku 😅

mirusch
27. feb 2010

Finflre, blahozelam 😵 😵 Vidis, stacilo prist do nasej temy a uz tehu 😀 Nejako sa to mnozi v poslednom case ...

Ok babule, ja som sa prisla rozlucit, 2 tyzdne sa neukazem - iba ak by som sla do nejakeho internet kafe. Keby nieco, Schnucki ma na mna kontakt. A niektore aj moju e-mailovu adresu, tam budem chodit.

Budem na vas mysliet 😉

Nejako nestiham, mali by sme pomaly ist aj spat, pobalila som nastastie vcera, cize dnes uz len dotahovacky a hlavne pracujem az sa mi z hlavy pari, nech stihnem co najviac, lebo zajtra robit nemozem. Papa. Cmuk vsetkym.

schnucki
27. feb 2010

mirusch stastnou cestu, dobre dojdte a vratte se v poradku 🙂 ... a radne si ty dva tydny uzijte 😵
budu informovat 😉

kkatka78
27. feb 2010

Finfrle GRATULUJEM a tichucko zavidim 🙂

Mirusch stastnu cestu,budes nam tu chybat,hlavne si to uzi a oddychni.....papa

Schnucki,Emily, Meleri,Janulka zdarvim... 🙂

finfrle
27. feb 2010

kka plivu na tebe bacily a doufam,ze te brzy nakazim
miru dekuji moc mas pravdu jen jsem si tu ohrala prsticek a je to tu 😉

finfrle
27. feb 2010

Hoky to byl teda zazitek a stale je.Manzelovi jsem dala mini boticky jen v papirovem sacku a rikam koukni neco pro tebe mam a on jojo tak ukaz a tak smatral do toho sacku a pak to vytahl a jen "je tak male" a to uz me malem hormony vyletly z oci,myslel si,ze je to pro tu kamaradku co ted porodila a ja se na nej koukla a v ocich jsem mela slzy a rekla "budeme tri"........manza byl jak opareny a jen "CO?"pak hned byl jako papinak zrudnul a oci mel zalite od slz
Tak jsem mu s brekem dala do ruky testy....a normalne me to tak rozhodilo,ze jeste ted me boli hlava.Po chvilce mi rika tak to chce rychle jmeno 😀 😀 😀 a nejakou knizku dodal 😅 no milacek

lubinka9
27. feb 2010

Ahojte,
ja zas len na skok.

Moj stav sa nelepsi, kvapky sice zabrali co sa tyka krvacania ale akonahle odznie ucinok tak sa to zasa zastavi a horucka vyleti, dnes som mala az 38,9 ☹ Takze sme museli nasadit antibiotika ☹

Nikto si to nevie vysvetlit ☹ Najhorsie je, ze sa mi straca pomaly mlieko napriek tomu, ze odsavam.. 😢 😢
Ale musim stale, kazde 3 hodiny, hrozne to vycerpava, zle sa to da zladit ked maly spi/nespi. K tomu tie horucky, odsavam uprostred noci a klepe ma zimou od horucky.
Dnes mi Hebamme povedala, ze telo rychlo prijde na to, ze je to mechanicke odsavanie a proste prestane produkovat mlieko. Ale mam proste stale odsavat. A najlepsie by bolo sem tam maleho prilozit na prsnik aby sa mlieko stimulovalo. No ale ja mozem odsavat len ked maly spi a to ho mam ako chudacika budit nech sa prisaje..
No a aby som nezabudla, tie bradavky sa stale liecia a vidim to na dlhsie, takze boli aj pumpa ☹ ☹

no holky je to naprd, takto som si to ozaj nepredstavovala. No ale musim mysliet pozitivne..si predstavte, ze mate vysoke horucky a ked by ste mohli oddychovat kym dieta spi, tak ja sa musim budit kazde 3 hod. a odsavat.
ale malinky je zlaticko, nie je to kazdy den ale dnes napr. pospal 6 hodin v kuse. Tak sa snazi byt dobrucky kym maminka sa trapi 🙂

kleo, uprimne ti zavidim tie klobuciky, co ja bych za to dala. Hlavne mat kopec mlieka a ziadne horucky a zapal..

tak ja zas koncim, dufam, ze sa mate dobre, postrehla som pozit. testik u Finfrle, gratulujem 😵 😵

emily327
27. feb 2010

finfrle, super fantasticke, velmi velmi som ti drzala prsteky, ked som si to precitala, tak mi normalne az zimomriavky nabehli, lebo presne takto som sa citila ja ked som testovala. Az na to,ze mne nemeskali. Uz rano, ked si mi pisala,ze nie si si ista,ze su tam // tak som vedela,ze su 😉 VELMI VELM GRATULUJEM 😉 Ak budes cokolvek potrebovat, kludne napis, zavolaj budem rada. Pomozem 😉 Jaj neskutocne sa tesim a velmi velmi vam to prajem. Teraz davaj na seba velky pozor a hlavne mysli pozitivne a ziaden stres 😉 GRATULUJEM cmuk cmuk cmuk

Mirusch, statnu cestu moja, uzite si Slovensko, oddychnite si. Uz teraz nam chybas, ale budeme na teba mysliet, ja ti budem tisko v dobrom zavidiet,ze si na Sk. 😀 Opatruj sa. cmuk

Katka, ahoj moja ako sa mas? Kedy cakas MS?

Schnucki, neboj moja neprethnou 😉 A ako sa mas dnes? Ja unavene tak,ze sa mi oci zatvaraju. Nekonecny den.

Meleri, poviem ti,ze som vdacna za tuto skusenost,ze mozem pracovat ako casnicka, na slovensku som pracovala 9 rokov za PC v kancelarii. Takze je to zmena ale fyzicky je to fakt velmi narocne a co sa pamatania si objednavok tyka, tak toho som sa bala aj ja lebo v hoteli kde som pracovala, tak tam sme si objednavky pisali ale tu kde pracujem teraz si vsetko musis zapamatat a ked si objednavaju toasty, ktore mozu byt so sunkou, syrom, paradajkou a cibulou a to kazdy v tom toaste chce mat zapecene nieco ine, tak ti poviem,ze mi na zaciatku nebolo vsetko jedno a to este maju na vyber ci biely alebo tmavy chleba :-/ Ale naucila som sa a som prekvapena,ze aj v mojom veku 😀 mi pamat sluzi uplne super aj ked ludia platia to len kuknem na nich a hned viem co kto mal 😀

emily327
27. feb 2010

lubinka, to mi je velmi luto chuda moje ako trpis. Nech to co najskor prejde a nech si v poriadku a mozes si na plno uzivat maleho. A mliecko, ak stratis, co dufam,ze nie tak sa netrap moja nebudes ani prva ani posledna. Hlavne teraz mysli pozitivne a snaz sa co najviac oddychovat, hoci sa to asi velmi neda, ale aj tak. Manzel ti pomaha? Ci chodi do prace? CHuda moje vydrz, budem na teba mysliet 😉 cmuk si zlata,ze si napisala. vdaka.

meleri
27. feb 2010

Lubinko,

ajajaj, nějak nechápu jakto že máš takové horečky? tak at je to conejdřív pryč. a klasické tabletky na teplotu nezabírají?

s tím odsáváním - určitě odsávej jak se dá, mě to taky mnohokrát zachráilo kojení..nemoc je svině..stačí hnačka, teplota nebo chřipka a mlíko je pryč...

zkus nechat malého přisát když je vzhůru a pak ho tak nechat jak usne..nešlo by kojit v leže? asi je na to ještě moc malinký...

nemáš nějaký babyvak nebo šátku? dítě do něho dáš, a tak může pořád být u tebe a sát a ty ho nemusíš držet.
možná jsi i dehydrovaná? klidně vypij i 3 litry...
na podporu laktace pomůže i fenyklový čaj a žitná káva nebo polívky se zasmážkou z mouky.

držím palce at to dobře dopadne!

Finfrle no to je skvělé úplně jsem to prožívala s tebou jak to píšeš! je to jeden z nejkrásnějších momentů na světě! 😵 blahopřeju!

MIrusch,

přjeu štastnou cestu, já ani nevím kam vlastně jedeš sakryš promin..

Emily,

jaj no z toho bych měla strach, já mám strašnou paměť! a už se ti někdy stalo že jsi to třeba popletla? no hlavní je že to přecejen jde! mi to taky přijde jako super práce a někdy těm lidem i závidím..
jo kancl každému asi nesedí mě to taky nebavilo, zkoušela jsem ale nic pro mě...
jinak nikam jsme nejeli, bylo strašně! dokonce hlásili v počasí at lidi nejezdí autem, že bude vichřice..ted je to takový že venku padají popelnice a větve...takže zas super noc..

emily327
27. feb 2010

meleri, tak to ma mrzi,ze ste nikde neboli. Nevadi, tak hadam sa v noci vyfuci a bude pekne zajtra a budete moct niekam vyrazit. Ozaj a ty si ako na tom so snazilkovanim???? 😉 Mna praca v kancelarii bavila, ale ja som clovek,ze musim po 4 rokoch vymenit zamestanie 😀 Takze to je najdlhsia doba 4 roky, com vydrzim robit to iste. Aj tu v Irsku robim casnicku uz 4 rok a to bude aj moj posledy rok casnicky 😀 A ci som poplietla objednavku?? Jaj keby len raz 😀 Vzdy to robim tak,ze to zvalim na baby v kuchyni,ze ja som to objednala dobre a oni to poplietli 😀 Ak si nikdy casnicku nerobila, tak ti poviem,ze nie je to vzdy med lizat, hlavne ked ta nieco boli, ked sa trapis alebo ked nemas svoj den, tak je velmi velmi tazke sa usmievat a byt mila na ludi, co ti dobre lezu na nervy lebo su otravni. Ale kazda praca ma svoje za a proti, pre mna je to dobra skusenost do zivota. A Mirusch ide domov na Slovensko na dovolenku 😉

meleri
27. feb 2010

Emily,

jo je to smůla..no uvidíme zítra! 🙂 zas je ten víkend skoro pryč..
no já zatím čekám na menzes. pak pátý den cyklu musím za doktorem, vyfasuju asi hormony, a desátý den nám rozmrazí embryjko z minula..pak musím čekat dva týdny a jít na krev nebo si udělat těhotenský test...

jo to věřím, pořád být v pohybu to musí být hodně unavující, hlavně teda během nemoci, jsi fakt dobrá že to tedkom zvládáš! čtyři roky, tak to je pro mě taky dost. já vydržela max. 3 a pak jsem otěhotněla.
já bych to brala někde v kavárně kde není jídlo! 🙂)) jenom chlast, tak to člověk nepoplete...🙂)