Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

violoncielka
13. okt 2008

Mirusch a to iste,co pises o adopcii sa odohrava aj v Italy.Jednak je to hrozne drahe a ked som rozmyslal ist cez SK,tak sa mi az zakrutila hlava.Takze byrokracia ma totalne odradila od adopcie. ja by som velmi rada prijala aj cudzie dieta,ale na taketo cosi nemam silu. 😒

lenkove
13. okt 2008

violoncielka
ahoj 😵

baby,
ja sa pojdem na urad informovat asi v novembri.. dufam, ze prejdeme ;) aspon cez prve kolo, to znamena ze sa prebojujem k uradnicke 😀 😀 ved napisem 😉

inak, dnes zacinam nemcinuuuuuuuuuuuuuu 😀

mirusch
13. okt 2008

Violoncielka, takze blahozelam k babatkam v brusku, som strasne zvedava, ci sa zahryznu 😵 Budes si robit aj test? A kedy ides na krv? Tfuj, tfuj, tfuj. Davaj si na seba pozor teraz.

Lenkove, tiez drzim palce, informuj. A nemcina...no super parada, celkom uzitocne v Nemecku 😀

Ja som sa vcera konecne porozpravala s drahym. Sice strucne, lebo samozrejme musi o tom porozmyslat, takze o par dni sa ho opytam, co vymyslel 😕 Ide o to bravat si dieta z rodiny, ktora je v nudzi. Som aj zistila, ako sa to vola, sla som na nemecky chat, nech mi poradia. Moj manzelik mal jediny problem - ze nevie, kde sa take vybavuje. Ach jaj, to je to najmenej zistit. On sa tymto vyhyba rozmyslaniu nad svojimi pocitmi 😖

violoncielka
13. okt 2008

Ahoj Mirusch,to vacsinou vsetci chlapi sa vyhybaju 🙂 .Aj ja som musela vsetko zistit sama a to on je tu domaci a ja cudzinka.Este ,ze sme take sikovne 🙂 .A asi chlapa treba priamo postavit pred situaciu a nech si to spracuje v hlavicke.Inac to by si mala super,a je fantasticke,ze nieco take existuje.Neviem ci aj v taliansku take nieco je.Ako sa to presne vola?
Nie nebudem si robit test,nejak to tie dva tyzdne vydrzim a potom idem na krv. 😉

mirusch
13. okt 2008

Violoncielka, ale potom, ked ti to potvrdia, tak si ten test sprav ... nech mas na pamiatku // 😀 Ja by som to urobila.
Nuz, ved ja by som vsetko sama, len toto je rozhodnutie, ku ktoremu by sa mal vyjadrit 😒 Kedze sa to tyka aj jeho. Napr. on adopciu od zaciatku nechcel, v tom mal jasno, nakoniec bol ochotny kvoli mne zmenit nazor, ale uz mame vek nad limit a zistila som, ze vlastne neviem, ci by som chcela. Nie kvoli dietatu, ale kvoli byrokracii a dalsim rokom stresu. Minuly mesiac som prisla k prekvapivemu zisteniu, ktore ma velmi vyplasilo. Ked uz som sa ako-tak zmierila s nasou situaciou a zacali sme planovat a zacala som sa tesit, ze si najdem pracu a pojdeme do USA a cojaviemco...a neprisla mi MS, tak mi prebleskla hlavou myslienka, ze vlastne uz nechcem byt tehu. Fakt ma to vystrasilo. Neviem si to vysvetlit. Ale na nemeckom chat-e som narazila na babenku, co pisala to iste, tak som sa trosku ukludnila. 😝 Som ja normalna? Mozno ma len moja psychika chrani...

No, to, co chcem-to opatrovanie, tak v DE sa to vola ehrenamtliche Kinderbetreuung, cize dobrovolna starostlivost o dieta - nedostanes zaplatene. Alebo Notmütterdienst - nieco ako sluzba v nudzi, ale toto je skor iba na zaskok, ked matka alebo dieta ochorie. Ja chcem dieta na nejaky cas, iba 1-2, to iste. Ked si moj drahy ujasni, ci je ochotny, tak pojdem pozistovat na mestsky urad.

schnucki
13. okt 2008

ahoj holky,
tak jsem zas tu, zkusim vsetko precist 😝

Mirusch, si pis, ze az se nam to povede, nebudes mit ode me pokoj, a chceme dve deti, tak se priprav 😀

Violoncielka, moc o ivf nevim, ale drzim palecky, aby to vyslo a udrzeli se 😉

Mirusch, je hezke co mas v planu, co se deti tyce, ani jsem nevedela, ze neco zakoveho opravdu existuje 🙂 dej pak vedet, jak se manzelik rozhodl, ci do toho opravdu pujdete 😀

Jinak ja mela tenhle mesic ms asi jeden den 😕 uz nic nechapu

mirusch
13. okt 2008

Ahoj Schnucki, ze sa aj ukazes 😕 Uz makas v skole, vsak 😀 😝
Nuz, v tom nemeckom chat-e mi davaju zaujimave tipy, mna by to vobec nenapadlo a pritom to je take jasne.... Ale prva cesta bude asi na mestsky urad, ci nieco take nie je u nas priamo, ak nie, tak musim do susedneho mesta.
Nuz, ta MS mohla byt taka kratka preto, ze si mala nizku sliznicu. Ak nebola ovulka, tak sa to lahko mohlo stat. Alebo si tehu 😕 To je na tom blbe, ze clovek aj vie, ze tehu nie je, ale taketo somarinky ho nutia nad tym stale mysliet. Ale tento mesiac som podobne myslienky uspesne vypustila z referatu a necham sa prekvapit, kedy MS pride. Zacala som pit Femigard, tak uvidime, ake ovocie to prinesie 😉

schnucki
13. okt 2008

Jojo, skola mi uz zacala 😝 a jaky chat to je, kam to chodis? To je mozny, ze to bylo kvuli nizky sliznici, ovu jsem totiz nemela, jen se mi to driv nestalo, tak me to nuti premyslet 😒 ale ted budu mit starosti dost, tak to vypustim 😀 tak to jsem zvedava, jestli ti ten femigard pomuze, pisni pak co a jak

lenkove
14. okt 2008

ahojte,

Mirush,
🙂 pekny plaaaaaaaaaan 🙂

Schnicki,
🙂 femigard zvykne pomahat.. mne kamosky nemky odporucaju agnus castus, poznas? 🙂

inak, ja som vcera mala prvu nemcinu 🙂 bolo to fajn, lepsie ako minuly rok na uni... omnoho lepsie 🙂 je tam jedna francuzska au-pair, jedna americanka zamilovana, dve gastarbaiterky z Rumunska a 3 SLovaci a 1 Ceska 😀
lektorka je fajn, je to zivsie a vyzaduje spatnu vazbu 🙂 dalsiu hodinu ale mam az za tyzden ☹
Inak, tento tyzden je tu plne chorvatskych filmov, tesim sa na ne 😀
majte saaaaaaaa

ivana,
a ty si kde ?

A violoncielke napisem aj tu 😵 😵

Blackie,
hadam menstruacia neprisila 😀

mirusch
14. okt 2008

Ahojte!
Schnucki, potom ti poviem, co to je za chat, oki?

Lenkove, to je dost blbe, ze to mas len raz do tyzdna, na zaciatku treba castejsie. Ach jo, ale dolezite je, aby si sa nemcine venovala aj doma. Citaj si nemecke knihy, kup si nejake extra-gramatiku a pod. Ja som na zaciatku celkom pridala plyn a preskocila som par kurzov. Teraz som uz leniva. 😅
Ivus tu teraz zrejme par dni nebude, predpokladam, ze uz je na ceste do Frankfurtu, az do nedele-pracovne. Zajtra sa s nou stretneme, tak budem informovat 😉

Blackie, ako to s tebou vyzera? Skusala si uz test alebo este nie? Sme zvedave...

schnucki
14. okt 2008

ahojik holky,
ok mirusch, pak povis 😉

lenkove tak to neznam, co to je? .... jinak hodne uspechu s nemcinou, a mrkej i na zpravy

blackie, tak jak to vypada? 😵

lenkove
14. okt 2008

babyyyy
ja pozeram nemecku telku, pocuvam radio, citam noviny 🙂 len na romany som sa zatial neodhodlala 😝 a pekne so slovnikom v jednej ruke, mojim zapisovacim slovnickom v druhej 😀 sa snaziiiiiiiiiim 😀

schnucki
14. okt 2008

supeeeeer 😉 vis jak jsem se ja naucila ucit se rychle slovicka? Pisu si kazdy slovicko na karticku a z druhe strany preklad 😀 sice prace, ale me tak lezou rychleji do hlavy 😝

blackie26
15. okt 2008

ahoj violocenko gratuluju
schnuchi zatimjsrem to nedostala hlad mam porad stejnej ale jinak nic nevimjestli testovat nebo ne.

lenkove
16. okt 2008

blackie.
jasne ze testuj 😀

mirusch
16. okt 2008

Blackie, sup, sup, ja som MS dostala uz vcera, ak nedostanes do zajtra, tak testuj. Aj ked uplne iste by bolo lepsie pockat este zo 3 dni, lebo niektore testy neukazu hned na zaciatku...Ale vyskusat mozes a pripadne o par dni 😉

Jej, Lenkove, ty mas fotocku 😵 Ze ta aj clovek vidi 😉

blackie26
16. okt 2008

ahoj tak dnes jsem to mnela dostat a zatim nic..........

lenkove
17. okt 2008

blackie, ☹ skoda ☹

blackie26
17. okt 2008

tak jsem to jeste nedostala asi budu muset testnout...

mirusch
17. okt 2008

Lenkove, preco skoda? 😕 Vsak este nedostala MS, to je predsa dobre, nie? 😀
Blackie testuj!

lenkove
17. okt 2008

ja som si to zle precitala... som to pochopila,ze dnes som to dostala 😉
prepacte 😀
blackie, testuj! 😀

mirusch
17. okt 2008

😀

schnucki
17. okt 2008

ahojik holky 😀

blackie uz jsi testla? drzim palecky

a jak se vubec mate? Pritel konecne dostal termin u urologa, 12.listopadu, tak se posunujem zas o kousicek dopredu 😀

mirusch
17. okt 2008

Jej ahoj Schnucki, preco ta nevidim na Skype, ked si online, haaaaa? 😖
Nuz, sice brutal termin, ako vzdy, caka sa hrozne dlho, ale vdaka aj za to. Nezabudni, ze 5 dni predtym uplna abstinencia 😀 A tiez, ze spg sa meni pomaly zo dna na den, cize akykolvek vysledok bude, ber to orientacne. Staci stres, horuci kupel a mnozstvo a kvalita je v "Keller". Prave preto zvyknu opakovat. Moj manzelik bol aj u urologa, aj v CAR vzdy 2x. Samozrejme, ze nadseny z toho nebol 😀 Co nechapem, ved tam mal sexi kalendar a casopisy, ja byt chlapom, tak sa tesim ako male decko 😝

rosienka
18. okt 2008

caute baby zahranicne!

tak som vas tu od leta nejako zanedbala 😉

gratulujem violoncielka, krassne dve embrijka v brusku a dalsie zmrazene, no to je velmi pozitivne! Nech ti to hned vyjde a z dalsich budu surodenci 😀

My sme si dali trochu premyslaciu pauzu a po tych nevyderenych IVF ideme do IUI s darcovskymi spermiami. Este musime absolvovat psychologicky pohovor, ale to nebude nic zavazne, len sa to akoze musi, kvôli tomu darcovstvu a vecami s tym spojenymi. My uz sme na to vnutorne pripraveni a tesime sa, i ked uspesnost jedneho pokusu sa pohybuje od 5-8%. Lekar ma velmi neutesoval, vraj v "mojom pripade" mi velke sance nedava...no on vie vzdy super potesit... 😖 Teraz mi sleduju cyklus a mam dobre hodnoty, tak uvidime, nechcem sa ani ja dopredu velmi vytesovat a nic z toho zas nebude... 😔 Nechame sa prekvapit, nebudem ani stimulovat, chce to nechat na prirodzeny priebeh... Tak mi drzte v novembri palce!

mirusch
18. okt 2008

Ahoj Rosienka, no ved ze sa aj ukazes, clovece. Teraz nas ale budes musiet informovat, lebo budeme na teba zvedave 😀 Obdivujem vas, ze ste sa rozhodli pre darcovske, pre nas to neprichadzalo do uvahy, myslim si, ze to rozhodovanie nie je sranda. To je inak super, ze traba psychologicky pohovor, to som este nepocula, ale velmi to schvalujem. A ak sa mozem opytat, preco nejdete do IVF s darcovskymi, ked nemate velke sance pri IUI? Tak ci tak sa mi IUI nezda ako velmi uspesne.
Ale v kazdom pripade vela, vela stasticka prajem 😉 😵

blackie26
19. okt 2008

ahojky jak se mate

mirusch
19. okt 2008

Ahoj Blackie, ja som ok, ale kedy nam konecne povies, ci si testovala? 😕

A vobec, kde sa vsetky flakate?

mirusch
19. okt 2008

Som ta vyspehovala Blackie v druhej teme, takze ti este nic neukazalo? A robis si ho rano? Nuz, pockaj, uvidis....poznam babulu, co bola tehotna s dvojickami a test jej nic neukazal 😕 😀 Keby nic, ani test, ani MS, tak chod k lekarovi na krv alebo vysetrenie.

blackie26
19. okt 2008

ahoj ne zatim nic.....