Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
19. okt 2008

ahojik vsichni,
omlouvam se, ze trosku zanedbavam, ale mam na vykend doma pritele 😀

blackie a jak dlouho mas uz spozdeni? Zkus zas za par dnu .... drzim palecky aby to klaplo 😉

a jak se jinak mate?

lenkove
20. okt 2008

tu to viazne 😎
blackie, stale nic??? 😕
u nas vsetko po starom, krasna jesen, slniecko svieti, listy padaju a tak 😉

mirusch
21. okt 2008

Ahojte, fakt to tu zase viazne ☹ Vcera a dnes tu mame teplo, teraz dokonca 18°, aj ked uz slnko tak nesvieti. Tak sa tesim, lebo zima je uz za dverami, uz klope..... 😕 Keby tu aspon sneh napadol, ale ani to nie. A ked prideme do SR a nahodou mrzne a je sneh, tak to vzdy za tyzden roztopime. Musim nad tymto prirodnym javom porozmyslat 😀

Ja mam za sebou okna a zaclony u svokry, uf, uf, ktovie kedy sa odhodlam na svoje vlastne...

Co vyrabate, ked tu nie ste? Snazite sa? 😀

blackie26
21. okt 2008

ahojjjo dostala srem to ale zvrcela jsem celou noc a celej den ale ted uz je to lepsi nevim co to bylo..nebo se to neudrzelo

schnucki
21. okt 2008

no prosimte blackie, to je divny, 😒 skoda ze to neklaplo

Tady bylo taky mooooc krasne 😎 nooo, mirusch, my meli o vikend na planu snazenicko a koukani po kuchyni 😀 .... no a od pondelka se rozjela vejska, takze mam prace az nad hlavu, ctu a ctu a ctu 😝
zimni semestr je kratsi, tak musim slapnout do pedalu uz od zacatku 😝

Jinak mi oproti predeslimu mesici sli teploty nahoru, tak by snad mohla byt ovu 😀

mirusch
21. okt 2008

Blackie, tak to je divne 😕 Clovece, ale to asi nikto uz nezisti, ci si fakt bola tehu, ale bolo to len biochemicke tehu, alebo sa to proste neudrzalo a hcg bolo take nizke, ze ti test neukazal. Alebo jednoducho ti zblbli hormony trochu...Ktovie. Ale nevesaj hlavu a hor sa do toho znova 😉 Merias si BT? Aby si mala jasno o svojom cykle a ovulke?

Schnucki, no 😀 pekne, fakt, ze snazenie a hladanie kuchyne. Kurnik a ja s MS, vsetko ma ser..., momentalne najviac svokra a to teda kukam, lebo ona ma ma rada, len si proste zobrala do hlavy, ze kedze chodim sama z domu, to znamena, ze mam ineho 😠 Povedala som manzelovi, nech sa s nou porozprava, pretoze uz ma to nebavi. A celkovo, toto nemecke pocasie ma vyslovene ubija, rozmyslam na vystahovani sa 😀 😀 Ale to je naplanovane az na dochodok....
Schnucki a kedy vam konci semester? V decembri? Hm, ked si tak ja spomeniem, ako som skolu niekedy flakala a zaberala az ked mi za patami horelo... tak ta obdivujem.

schnucki
21. okt 2008

😀 😀 ja to driv prave taky delala, az kdyz mi horelo, zacala jsem se ucit, a protoze vim jak to pak se mnou vypada (nervni, nikdo na me nesmi mluvit 😠 atd) tak se radsi ucim uz ted 😝 uvidim jak dlouho mi to vydrzi .... jinak kuchyn jsme nasli, jen musime zajit do bytu a zmerit to, jestli se tam vubec povejde, tak se pripravte mirusch 😀 😀

semestr konci nekdy v beznu, ale zkousky jsou zacatken unora 😖

Prosimte co to ma za napady, ze nekoho mas? 😕 to se nedivim ze te se..

mirusch
21. okt 2008

Schnucki, my sme mavali semester od septembra do januara, skusky dec.-jan., v prvom rocniku som uz v decembri robila, potom ma taka aktivita presla 😀
Inak, ehm, nema sa najprv kuchyna pomerat a az potom hladat taka co pasuje? 😕 No ale ved ja nic. Hrozne rada by som sa teraz zamestnavala hladanim kuchyne a nabytku do noveho bytu a malovanim a ....ach jo. Najprv najst pracu, potom mozeme uvazovat o vacsom.

Inak one, svokra zacala vyraznejsie vymyslat, ked som sla na noc k tebe 😀 Cize obavam sa, ze ten "druhy" budes ty 😀 😀 😝

schnucki
21. okt 2008

My jsme objevili, ze ve scontu maji dve kuchyne v nabidce, tak jsme tam v sobotu jeli s tim, ze se stavime v bytecku a zmerime to, ale pani nebyla doma, tak jsme tam ale presto jeli, zeptat se jak dlouho ta akce trva a kouknout jestli se nam vubec libi, nejak sme s kuchyni nespechali 😀

😀 😀 no tak jestli ja sem ten druhej, tak to aby se manzilek obaval 😀 😀 😀

mirusch
21. okt 2008

Schnucki, mne to nemusis vysvetlovat, ja som si to aj tak nejako predstavila.... 😀 Sconto je fajn vec, tam sa da dost lacno nakupit, ked dost dlho hladas, najdes pekne veci 😉 Inak tam sa myslim da aj tak kupovat, ze kupis len niektore skrinky, nie celu zostavu, my sme chceli jednu skrinku len, preto si to pamatam.

No, clovece, zahada je vyriesena, musim ta predstavit svokre 😀 😀

ivana98
autor
21. okt 2008

mirus, no to by ma svokra ale nas.... 😠 co sa jej "malo" venujes alebo co? 😒
inak semester je tu v porovnani so slovenskom posunuty, skusky su vazne az vo februari... a letny semester zacina az v aprili 😝
schnucki, ale myslela som, ze su oba rovnako dlhe?

blackie a merias bt? to by pomohlo stanovit "diagnozu" 🙂

mne sa tento mesiac zatial merat nechcelo, mozno buduci tyzden 😀
lenkove, mas super motto..

rosienka
21. okt 2008

mirus - hej, viem, sypem si popol na hlavu...nechcela som "len tak" zdrhnut, ale sa to nejako tak vyvrbilo...ale vedela som, ze sa sem vratim a sem-tam som spehovala spoza rohu, ale moc nepisala 🙂

Zatial teda sledujeme cyklus, ktory prebieha celkom pekne, aj hodnoty mam dobre, aj ovu bola OK a neviem kedy to cele zhodnotime, lebo od novembra chcem ist na to IUI. V tom nasom centre je to take na prd, nikdy sa nic poriadne nedozvies, vsetko je v takej polohe, ved uvidime...alebo "to sa dozviete nabuduce"...takze zas nevidim na druhu stranu. A okrem toho je ten doki srale v strese a vytazeny z tolkych pacientok. Uz som aj rozmyslala o zmene, ale ani to sa nam nechce 😉 Uz nech to frci, nech sa nieco deje!
A vy co? Ako pokracujete? Idete na tu adopciu, ci chcete len to opatrovnictvo?

ivana98
autor
22. okt 2008

rosienka, ahoj! na teba som skoro zabudla 😅
budem drzat palce, rozhodnutie o darcovi urcite nie je jednoduche.... 😕 musim sa priznat, ze ma prekvapuje, ze sa na to tolko parov odhodlava...... este raz drzim palce a nech si na teba dr. laskavo najde viac casu 😉

mirusch
22. okt 2008

😉
Ivus, svokra si vazi, ze jej pomaham, jej ide o to, aby jej synacikovi nebolo zase ublizene, ale ak neprestane, tak ublizene teda bude 😠 Nie v podobe nevery, ale toho, ze sa zdekujem a idem do SR, kym sa niekto nespamata. Dnes sa radsej nebudem k nicomu vyjadrovat, lebo mam zase minusovu naladu, ale na druhej strane to vitam ako prijemnu zmenu 😀 , lebo v takom stave, v akom som, sa mi najlepsie tvori a idem ja teda pekne vytiahnut moje prachom zapadnute stetce a farby.
A zapla som odkazovac, dnes sa s nikym nerozpravam...

Rosienka, nuz, aj v nasom CAR som casom zistila, ze Dr. je taka vystresovana, ze uz ku koncu na nas ani nemala cas. Ked som videla, ako ma vyslovene pohladom a pomaly aj fyzicky vysuva z dveri von, tak som jej pre istotu este polozila zo tri otazky, lebo taky pristup nemam rada. Nech si zamestnaju tretieho doktora, ked nestihaju 😠 Keby sme chceli pokracovat, tak sa obavam, ze by som centrum zmenila za druhe, o ktorom som pocula dobre referencie. Lebo co ja z duse nenavidim, je informovanost. Hlavne o mojom zdravotnom stave a buducnosti. Pytaj sa, pytaj sa, pytaj sa. Nedaj sa. Mas na to pravo!
No a ci adopcia alebo opatrovatelnictvo ... ani jedno, ani druhe. To druhe vobec nie, lebo by som umrela od zialu, keby som musela dieta po par tyzdnoch, mesiacoch, rokoch vratit a to prve kvoli veku a peniazom urcite nie a koniec-koncov ani pocitovo nie sme presvedceni. Ale orientujem sa teraz na dobrovolnu pomoc rodine v nudzi, cakam na vyjadrenie manzela a zacnem riesit.

ellianka
22. okt 2008

ahj mirusch, som ťa dávno nevidela a tak s radosťou čítam nejaké info od teba. drž sa 😵 🙂

mirusch
22. okt 2008

Ellianka 😉

rosienka
22. okt 2008

ivana - no toto ☹ 😠 , asi by som sem mala fakt viac zabrusit... 😵 Ale chodim viac do specifickych tem, kde sa bavi o konkretnok probleme, ci postupe, aby som ziskala co najviac info a kym to vsetko poprecitavam a poprispievam, nezostane mi cas na ine temy...ale budem zas viac nakukat a pisat, co sa u mna deje. A ty co? Necitala som velmi dozadu, tak neviem.

mirus, chapem, je to vsetko na nervy drasajuce. Inak to opatrovnictvo je prave chapane tak, ze sice si to dieta neadoptujes celkom, nikto ti ho brat nebude. Po nemecky vravia Pflegeeltern. To skôr ta pomoc v nudzi mi pride tak, ze "pomahajte, lebo nemôzem vyzivit dieta" a ked ho vypelhate, rodicia sa zotavia, pridu trochu k prachom a povedia "no, tu sme, dajte nam nase dieta naspät"... to by som teda ani ja nerobila. Poznam tu vo Svajciarsku viacere rodiny, co si zobrali deti do opatrovatelskej starostlivosti popri vlastnych a vychovavali ich stale, ale minimalne do 18. roku. Tie deti ich tiez beru ako rodicov, boli to väscinou siroty z Tibetu, co konkretne poznam. Maju kontakt spolu stale.

mirusch
23. okt 2008

Rosienka, nuz ja to vidim inak. Pri opatrovnictve (Pflegekind) zalezi na "stasti" ake dieta ti pridelia. Lebo moze ist o docasny problem v rodine a potom ho tam vratia alebo niekolko rokov, nuz, ten pocit, ze neviem ako dlho je dieta u mna, tak to by som nezvladla. Bol tu taky pripad v DE, ze dali dvoch malych surodencov starsiemu paru ( okolo 50-tky), bolo to narychlo, zo dna na den potrebovali deti niekam umiestnit. Su aj pary, co su ako "emergency" pomoc, aj uprostred noci. A po par tyzdnoch, ked sa deti ukludnili a zvykli, tak ich chceli zobrat a dat do detskych domovov, kazde inde. Tomu paru sa to nezdalo a dali na sud ziadost, ze si ich chcu nechat. Co bol velky problem kvoli ich veku. Nakoniec im ich sud prisudil, ale nevie sa na ako dlho.
My mame tiez uz nad vekovy limit, cize problem velky.

Co sa tyka tej moznosti, byt dobrovolnym "krstnym rodicom", tam nemas dieta doma. Rodina ako tak funguje, alebo len matka, len bola prilis mlada, ked mala dieta a nevie co so sebou a s nim, alebo je postihnuta alebo chora alebo cojaviemco. Ako "krstni rodicia" si spolu so zodpovednym uradom a matkou/rodicmi vypracujete plan, ktory vyhovuje obom stranam. Niekedy sa berie dieta len raz do tyzdna na poobedie, niekedy castejsie - na ulohy, vylet, rozhovor, ak potrebuje. Niekedy sa pomaha aj rodicovi, pocula som uz aj o tom, ako bolo treba rodicov naucit systemu, co kedy a ako, pomoct pri vybavovani na uradoch a tak. Jedna baba mi napisala, co takto pomaha jednej azylovej rodine. Toto chcem. Pomoct rodine, co je v nudzi. Nielen kvoli peniazom. Dufam, ze som to vysvetlila dobre. To by aj nam vyhovovalo, lebo myslim, ze moj manzel by inu moznost znasal tazsie. A sme par, cize nemozem presadzovat len svoje. A zaroven nad tym, ze by som niekomu len tak pomohla, nad tym uz rozmyslam velmi dlho. My nie sme bohati, ale mame predsa len omnoho viac ako ini - mame dobre vztahy, rodinu, ktora drzi spolu, priatelov a dobre srdce 😉 A kedze nebudu vlastne deti, tak sa chcem realizovat inak. A ako ucitelka som uz doma mala niekolko deti...z normalnych rodin ... a predsa som trosku mohla pomoct, povzbudit, ukazat trosku iny pohlad, lebo niektore matky boli brutal uponahlane (co chapem a neodsudzujem). A odmenou mi bolo, ze tie deti ku mne chodili rady a zlepsili sa v skole 🙂

blackie26
23. okt 2008

ahojky tak jsem konecne do raziliodmu do florencie jsem ko uz nikam necestuju....nevim co to bylo ale bylo to divn e uvidime co tenhle mesic nam nadeli nebo ne 😀

lenkove
24. okt 2008

ahojte: blackie, mozno to aj nic nebolo.. ale nabuduce uz budu // 😀

mirush,
zdravim svokricku 😎 ja mam moju tiez uprimne rada a vazim si ju, ale som si ista, ze keby som ju mala po ruke tak sa asi zjasim 😅 teraz nam ukradli auto a stale je z toho mimo, len o tom hovori a nadava a my to pritom berieme normalne: sice sme ho nemali poistene, ale zijeme 😀 nenaburali sme, sme vdacni ze vobec zijeme 😀 a este k tomu tak dobre si zijeme 😀 a ona len horekuje 😕 normalne sa jej bojim povedat nasu diagnozu (co budeme musiet nejako, kedze ideme do adopcie a maju to vediet.. ze ano..) ze co to bude potom.. ale mozno sa prekvapim.. dufam.. 😉
inak, vcera mal muzik kontrolu SPG, dnes ma termin u lekara, idem s nim... 😎

schnucki
24. okt 2008

ahoj holky, vsechny zdravim 😀
mirusch ja si myslim ze to neni spatnej napad, ta pomoc rodine v nouzi, drzim vam palecky a az se to rozjede podavej informace 😉

lenkove, nektere tchyne jsou opravdu na odstrel 😀 ja ted nejak nevim jak to u vas je, vy chcete adoptovat dite, ju, a to i presto se kontroluje spg? A kydyb bylo dobry, neni jeste sance ze by prece vlastni? Omlouvam se, urcite jsi to tu nekde psala, 😅

Jinak ja mam na vas takovou otazku, urcite tu je nekde tema na to, ale nemam nejak casek vsechny projet, takze budu vdecna za odpoved. Takze, je mozny, ze kdyz je ovulace, ze prijde trosku spineni?

Asi dostaneme zitra klic od bytu, tak bud miruch pripravena 😀 😀

lenkove
24. okt 2008

schnuckie,
pri ovulacii mozes mat bolesti a aj spinenie 🙂 na bolesti mi radili teple obklady, na spinenie vodu s citronom vypit 🙂 nie je to nic zvlastne ani nebezpecne, stava sa, aspon vies kedy presne mas ovu...

my nemame ziadne spermie, ale este robia kontrolne vysetrenia.. sanca na otehu len cez MESA TESE a ked mi rosienka pekne rozpisala rizika, tak som rada, ze sa mi do toho nechce 🙂 nechame si to na 50-tku xixixi. sancu na otehotnenie nemame, preto preto chceme adoptovat.. 😵 😵 vzdy sme chceli (ja viac, teda) k vlastnym detom adopciatko, takze to ide celkom lahko 😉

schnucki
24. okt 2008

Dekuju, tak to jo, ja sem si rikala co to zas je 😀 vodu s citronem 😝

Tak to jo, ja jsem nikdy o adopci neuvazovala, teda nikdy ne vazne, takze nevim jak by to bylo u me, ale vam kazdopadne drzim vsechny palecky, aby to klaplo co nejrychleji 😉 a chteli by jste miminko, nebo uz trosku vetsi?

lenkove
24. okt 2008

to este neviem.. co najmensie.. ale zaroven co najskor.. to zavisi, ci by bolo od profesionalnej mamy (zamestankyna detskeho domova, co ma to miminko doma a sa o neho stara ako ozajstna mama) alebo z domova (kde je jedna teta na 8 deti a dietatu sa neplnia zakladne potreby... teda plnia, ked je cas a nie ked to male potrebuje)..

od mamicky by som zobrala aj take rocne.. z domova co najmensie.. asi dame poziadavku dieta do roka a uvidime, co bude...

lenkove
24. okt 2008

inak, baby.. my sme dnes boli po vysledky.. su rovnake: ziadna spermia.. okrem mesa tesa je sanca operacia... spominali profesora vo Freisingu.. nasla som toto: http://www.refertilisieren.de/andrologie.html poculi ste o tom? 😕

mirusch
25. okt 2008

Ahojte 😉
Blackie, nevadi, snazilkujte dalej, raz sa podari, musis verit.

Schnuckie, spinenie kludne moze byt pri ovulacii, keby sa ti to opakovalo alebo sa ti to nezdalo...sup, sup k Dr.

Lenkove, uf, vam ukradli auto? Nuz, to nepotesi, mojho manzela by to urcite zlozilo, aj ked ja som sa naucila na take veci pozerat tiez triezvo. Naucila ma to moja mama - pokial nejde o zivot, nejde o nic. Aj ked moj brat havaroval - nic vazne a nie jeho vinou, tak isto, ze skoda auta, ale jedine co opakovala bolo, ze hlavne, ze on je v poriadku a ostatne sa da vyriesit. Cize svokru treba pacifikovat. aj ked ktovie nakolko moze byt clovek uspesny, moju svokru je tiez tazko o niecom presvedcit.
Momentalne sa moja trochu ukludnila asi, uvidime ako dalej, vcera ma aj objala, nuz, co mam povedat, ona ma ma rada, nuz ale ja nie som teenagerka a ona to musi pochopit.

No a k spg Lenkove, azoospermia "neprejde" sama od seba len tak lahko. Nam povedali, ze najskor kontrola o 3 mesiace a aj tak to vidia cierno. Kukla som ten link, nuz, pocula som, ze vselico sa da poriesit, ale nejako som sa nad tym nikdy nezamyslala. Manzel ma aj tak panicky strach pred MESA a u neho by to bolo aj tak zbytocne, berie testosteron a ten moze docasne prerusit akukolvek tvorbu sp., nam nikdy nikto ziadnu nadej nedaval. Ale poznam babenku z druhej temy, oni maju tiez azoospermiu, ale MESA/TESE bolo uspesne a na druhy pokus caka dvojicky.
Na adopciu vam silno drzim palce, keby bol manzel mladsi, tak by sme sa isto aj my pokusili. A co sa tyka svokry, bud pochopi alebo nie, to nie je vas problem. Ja som mojej mame nepovedala diagnozu. Ani to nikomu z mojej alebo jeho rodiny nepoviem. Nemozme a hotovo. Aby nahodou, podvedome, to neovplyvnilo dobre vztahy.

lenkove
25. okt 2008

mirush,
takze sa zhodneme, ze najlepsia svokra je spacifikovana svokra 😀
co sa auta tyka, nic sa nestalo.. hlupe, ze sme ho nestihli poistit, takze to je akoby nam niekto peniaze z vrecka vytiahol, ale taky je zivot... 😎
a co sa tej operacie tyka, pisala som si s jednou babou, co tuto operaciu absolvoval jej manzel, a ze to dopadlo dobre.. maju spermijky... ale on mal trosku inu dg ako my.. co som citala na ich stranke, tak to vyzera rozumne.. musi sa tam robit aj biopsia, aby sa zistilo, ci sa mu vobec tvoria spermie.. 😕a o tom som dobre veci nepocula, o biopsii... no uvidime, ked nam vysvetlia vsetky moznosti a rizika, ci do toho pojdeme.. (k tomu si to platis sam...)
podla lekara to je blokada, a ze ta operacia je moznost.. jeho lekar nam to navrhol... lebo vsetko ostatne vyzera byt ok, ale konecna dg to samozrejme nie je, ze taketo veci nevedia nikdy povedat na "100 percent", len "pravdepodobne".. hp mu este idu kontrolovat spolu s injekciou FHS hormonu.. zoberu krv, pichnu FHS, zoberu krv.. a uvidi sa, ci je HP ozaj dobry..
manzel je v pohode, dufam.. stale mu vravim, ze rovnako to mohlo byt aj u mna, a ze este moze byt.. ze sme v tom spolu.. on ma taku slnieckovsku povahu, takze sa trapi, ale vidi to optimisticky (aspon mne tak hovori... 😉 )

ozaj, mirush, kedy idete do USA?

mirusch
25. okt 2008

Lenkove, jasne, spacifikovana svokra 😀
Hm, s tymi spermijkami to vobec nie je jednoduche 😔 Moj manzelik napr. mal pri narodeni vystupeny semennik a to bola aj prva otazka Dr., ked mu zistili oligoasthenotheratozoospermiu. Preto mu ani neodporucali MESA, ze viac-menej zbytocne. Ach jo. Ale to je super, ze mas manzela s takou povahou, lahsie sa to potom vsetko znasa. Drzim palce. A mozno nakoniec skoncite s adoptovanym dietatkom a vlastnymi dvojickami po IVF 😵
Do USA, ak vsetko pojde dobre, tak v maji. Buduci mesiac by sme mali poziadat na internete o povolenie vstupu. To je teraz taka novinka, su to mrachtosi, tvrdia, ze to nie su viza, ze len chcu mat kontrolu ci co, povolenie clovek dostane za par minut, ale moze sa stat, ze povedia "ee" a clovek musi ist po viza. Ja uz viza ako Nemka nepotrebujem. Ach jo. Uvidime. A potom najst nejake vhodne spojenie, kedze chceme obehnut jeho a aj moju rodinu. to znamena 5-6 letov za 3 tyzdne. Sa po... od strachu 😕 😀

lenkove
25. okt 2008

tak v maji 🙂 to je krasa.... maj je vsade krasny mesiac, budete to mat super.. letov je ozaj trosku moc 😕 ale hadam sa neto.. od strachu 😀 mozno budete mat fesnych letuskov a nebudes mat cas na nic mysliet, len ich obzerat.. ked nebudes mat straziacu ziarlivu svokricku po ruke 😀

s vasou azoo mi je luto ☹ je to hrozne, ked lekari povedia, ze nie je ziadna sanca.. ☹ aj my ju teraz mame mozno len falosnu.. snazim sa byt realista, da sa to, ale je to obcas dost bolestne.. ale, myslim, ze tebe o tej bolesti to pisat nemusim 😔 ved vieme, co je to..
ale nevzdame sa preto optimistickeho pohladu na svet, no nie? 😀

mirusch
25. okt 2008

Jasne Lenkuska, nevzdame sa optimistickeho pohladu....pokial existuju sexi letuskovia, tak isto nie 😀 😀 Mna to sice stale obcas chyti, taka beznadej, ale uz nie tak casto, kompenzujem si to inak...rozhodne mam viac casu na ine veci, co mi zase mozno zavidia mamicky. Nemozes mat vsetko. V buducom zivote planujem mat vela deti...na porovnanie 😝 😀