Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
2. sep 2010

Ahoj Mirusch,

jsem ráda že zase píšeš, jak se jinak máš? pořád tolik práce a aktivit? ale to je super náhodou, užívej si toho všeho...

Finfrle,

jsem ráda že jste tam nakonec jeli, i když to jak píšeš příjemné nebylo. Tak máš fakt tu jistotu že je vše v pořádku! souhlasím s Mirusch, líp už to asi napsat nejde. Já odlouplou placentu měla, naštěstí jsem ležela v nemocnici už, a bylo to na konci, ale i tak to fakt není sranda. bohudíky že jsi v pořádku, ted už jen at se to conejdřív zahojí.

Lubinko

to je mi moc líto že máš takové trápení? a co je to za ekzém, ten atopický? přeju ti moc sil, a at to malý zvládne a dostane se z toho. a těšíš se domů na Slovensko? rodina bude mít radost!

Ivčo
já se na to ptala antesteziologa, a říkala, že pro miminko je zdravější to do zad. že není omámené těmi látkami, kdežto v celkové anestezii to hodně proniká i k tomu miminku. je to určitě výhodnější. já to měla, a sice na to nemám dobré vzpomínky, ale aspon jsem mohla vidět malého jak ho vytáhli.

Blondy,
jestli ti přijme umělé tak to je super, nemusíš si pak dělat výčitky, jak odstavíš, že nemá nedostatek mléka. oni sice všichni tvrdí že když dáváš jogurty a tvarohy atd, že to stačí ale já nevím no. mlíko je mlíko, ale je to jen můj názor a možná je špatný. on spí občas s náma občas ve své posteli. takže po ruce má vždycky láhev, vzbudí se, napije, občas zavolá když nemůže láhev najít..dneska např spal celou noc tak tvrdě že se ani nevzbudil. fakt to záleží, ale už to není tak vysilující jako to noční kojení. uvidíš že hned nabereš spoustu sil jak odstavíš.

blondynka400
2. sep 2010

@meleri hele kde to tvrdí? Já zas co vím, tak právě všichni tvrdí, že to nestačí, že až to 3 let pro správný vývoj dítě mléko potřebuje... A to ti nechce ani kravské? Pořád lepší to než žádné...
Já bych to zkusila i tak dřív, protože právě se říká, že když dlouho kojíš, že pak umšlé dost často odmítá a že se to má zkoušet po troškách zhruba od pl roku a že pak není problém. hlavně já tady objevila jedno, už je udělané, rovnou ho naleješ z petky a fakt je dobré a krásně voní, nic hořkého nebo že by to smrdlo jak šušené mléko, jako většina UM...
Tak já jsem docela v pohodě, nikdy jsem toho moc nenaspala, práce, pařby a tak. Ale je fakt, že vyspat se alespoň jednou celou noc v kuse bych brala 😀
,

meleri
2. sep 2010

Blondy,

tak to si myslím taky. jako příklad můžu uvést kamarádku, která je původem z Peru, a celý život nepije mlíko! 😕 kromě toho že byla kojená. je jí 25 let a na hlavě má pár chlupů, nehty, vlasy ve strašném stavu, říkám ji dělej se sebou něco, ona jen mávne rukou, a diví se že já piju mlíko, dokonce mi dělá přednášky jak je mlíko nezdravé... 😖
právě že ani kravské! ani krupičku, ani koktejl třeba z ovoce, nic! akorát mě ted jak píšu napadlo že mu chutná kakao a já blbec mu to nedávám! musím mu to uvařit třeba by pil aspon to!
možná u toho druhého dítěte to udělám jak říkáš, učit ho trochu na to umělé, ale zas mám strach aby se na kojení nevyprdlo. ale já nevím jaké umělé kupuješ ale co jsem zkoušela jak v česku (sunar) a tady tak se to pozřít nedá normálně fakt hnusné! pak sem narazila na cosi co se menuje Novalac, a to bylo moc dobré ale i tak nechtěl.:(

to ti věřím! zkus se domluvit s manžou, že půjdeš spát jinde jednu noc....já jsem typ co musí spát jinak je v hajzlu, takže i ty noční akce mě ničily a nikdy mě to nebavilo, v jedenáct večer už sem měla dost...🙂

meleri
2. sep 2010

akorát nevím zda by to kakao pil z flašky, on to pil po lžičkách z hrnku. z hrnku se trošku napije ale spíš to rozlije a ztratí trpělivost. zkusím to dneska večer, do flašky. třeba si dá říct!

schnucki
2. sep 2010

holky ja vam drzim palce at vam to s tema mrnouskama klapne ....
jinak ja jsem u hodne lidi slysela ze pozdeji davali oboje, ...

meleri a jak je vubec malemu, uz je mu lip??

meleri
2. sep 2010

schnucki,

už je mu líp, včera řádil venku jak čert...🙂

a manžel už je tady...🙂)
dneska jdeme na kontrolu, na ten NT screening. už se těším! 🙂

jo s tím mlíkem je to těžké každé děcko chce jinak...člověk na to musí přiít. 😅

finfrle
2. sep 2010

Ahoj tak jsem uz v posteli doma.
Primar nakazal kdyz videl vysledky z noci,ze musim okamzite prijet.
Byla jsem znovu na vysetreni...krev,moc(kontrolovali protein) a na pasech.Moc spokojeni s mym stavem nejsou.Na pasech zjistili,ze mala vypada dobre ale ja ne...Moc spatne dychani(dokonce behem tech pasu pribehli vyplaseni,ze jim moooc zle dycham a jestli jsem ok) a tlak jim dela moc velke starosti(strasne vysoky a kolisavy).Asi jim to ukazovalo nejake kontrakce,protoze se me stale ptali jestli mam bolesti.
Pustili me domu a ze mi zavolaji kvuli krve.Nechteli me tam drzet dlouho abych byla vklidu a taky videli tu nohu a byli zdeseni.Kdyby neco okamzite do nemocnice ale jinak v pondeli.
Jak me vydesila ta porodnice v noci tak dneska holky fajnove,tak at rodim pres den 😅 Malinkate miminka a tak...

ivanajelinek
2. sep 2010

@finfrle juj ty si ma ale vyplasila...Ale dobre ze si ta teda zavolali a urobili este nejake vysetrenia. A naozaj sa opatruj a moc oddychuj, lebo s tym vysokym krvnym tlakom nie je sranda. Nie ze este porodis skorej ako my... takze ziadne namahanie, len odpocinok...

finfrle
2. sep 2010

@ivanajelinek jo a jak teprve vydesili me ☹ 😅 jsem se rano malem polozila,ten lekar znel tak vazne ze chtel i manzela k telefonu,no neprala bych vam to,ted jen byt vklidu.
Rano prisel balik,tak az ted ho manzel otevrel a jsou to vsechny latkovky,bambusovky a bum geniusky a manzel mi koupil i kojici polstar(uz ho mam za zady)
Jsem vycerpana a mam docela bolesti v noze.Jdu si zdrimnout.

mirusch
2. sep 2010

@blondynka400 Vy sa este nabojujete 😀 😝 Pockaj, ked pride puberta...

@finfrle No jeezisi, ale si ma vylakala. A na ten tlak ti nedaju nic? Mali by ti ho nejako zrazat. Inak moze byt aj tym, ako sa stale stresujes. Neskusis nejaku meditaciu? Opytaj sa v pondelok ako to chcu riesit.

@meleri Ja som teraz v SR na dovolenke. som si myslela, ze si oddychnem, ale nestiham 😀 Dnes konecne sedim na zadku a len telefonujem a kukam internet. A v nedelu uz nazad.... Ty ako? Som zvedava na vysledky.

finfrle
2. sep 2010

@mirusch Jak pisu vydesili hlavne oni me!Ja si prisla uz vklidu az pak na tu nohu,nervak nejsem...to dychani je od meho astma...tlak nevim.Zatim mi nedali zadne leky ale zvazuje se to i to,ze bych zustala do konce v nemocnici...
Ted budu jen spat a nic nedelat ono co taky ze 😀 abych vane tu Ivanku a Schnucki nepredbehla 😝 ale to ne ja tu nasi prdolu pekne udrzim.Manzel jak poslouchal jeji srdicko a kopance malem plakal jak se boji o nas i radosti,ze ji slysi.Moc se na malinkou tesi 😵

mirusch
2. sep 2010

@finfrle Keby si mysleli, ze mas ostat v nemocnici, tak radsej ostan. Lebo ked irski lekari chytia paniku, tak asi to sranda nie je. Nech sa len konecne o teba pekne postaraju. Ale nech nas tvoj mm informuje.

finfrle
2. sep 2010

@mirusch to mas pravdu,sama jsem koukala jak litali a to na Iry neni normalni...kdyz reknou nemocnice tak se hadat nebudu 😉

schnucki
2. sep 2010

@finfrle uf, ty nam teda davas ... ale je super ze se staraji ... myslim ze holky to tu napsali super, souhlasim s nima, kdyby neco neprotestuj a hlavne nic nedelej ... musi to byt asi na palici jen lezet, ale to zvladnes 😉

ja dneska asi zatopim, je tu takova kosa az hruza 😝

finfrle
2. sep 2010

@schnucki vis ze mi to lezeni ani neprijde,ty posledni dva dny me dost poucili a rozhodne uz nehnu ani prstem,musi byt mala i ja vporadku,takze prazdniny zacali!
Tydy je 20 a uz asi paty den pekne.Mm prave vesi pleny a vkladacky 🙂 no sikovny to chlap jojo
A jak se citis????

schnucki
2. sep 2010

@finfrle presne tak, hezky si udelej prazdniny ... super jak se manzilek stara 😵 ze ma veeelikanske plus 😀

ja se citim docela dobre, jen toho uz malo zvladam ... takze casto lezim .... manza me taky nenecha skoro nic delat 🙂 ... brisko klesa, takze uz jen cekam kdy se rozhodne prijit, bych to pristi tyden klidne brala 😀

meleri
2. sep 2010

ahojte holky,
tak jsme byli na tom ultrazvuku, všecko ukázkové, ještě mě čekají odběry na ten downův syndrom, ale celkem si říkám že v pořádku. dr kontroloval tu kůstku a všecko bylo v normě. miminko je jiné než byl Samsonek, má menší hlavu a takovou kulatou, Samson měl větší hlavu a vajíčko, tak je to sranda, pozorovat ty změny. Dr byl příjemně překvapený že mě nic netrápí a že ani tu zácpu zatím nemám, placenta to rozsekne v tom 20 tt. bud budu krvácet, a ležet, nebo to bude dobrý. ale podle něho prý podruhé se to už vrátit nemůže, a já mu radši věřím.. 🙂

Finfrle,

to je mi líto, že je ti tak špatně! bože já doufám že se to spraví! vydrž to holka ještě měsíc a i kdyby to přišlo už za 3 týdny, tak už je to šikovné miminko, které je v pohodě. max si pobude pár dní v inkubátoru....nepíchali ti náhodou kortikoidy na její plíce? a porodnice, to tě chápu že tě děsí, na mě to taky moc nepůsobilo dobře, když jsem slyšela ženskou řvát až se všecko třáslo, ale ne každý tak rodí, a ne každý při tom tak řve...já si myslím že po tom všem se na tebe štěstí usměje a budeš mít krásný porod, a pak už tě čeká jen mnoho radosti i když i starosti k tomu, fakt neboj se porodnice, důvěřuj manželovi on tam s tebou bude a to pak zvládneš vše.

u mě je to horší, já si to tentokrát musím odrodit sama, ale co, říkala jsem muži, vezmu s sebou Pána prstenů a za dvě kapitoly bude dítě venku.... 😅 😀

meleri
2. sep 2010

Mirusch,

super užij si dovolené, a taky si odpočin a nepřeháněj to furt! 😀 u mě vše v pohodě....a jak dlouho tam si? a co manžel, jestli jsi jela bez něho tak máš aji klid? já se přiznám že týden bez manži mi občas vyhovuje.... 🤐

mirusch
2. sep 2010

@meleri Som rada, ze si v pohode. Hadam to tak aj ostane. Ja som tu aj s manzelom, tento rok som sama vlastne ani nesla, inak kazdy rok. Zrusili nam letecky spoj a bez toho je to nic moc. Uz v nedelu ideme naspat.
A preco teraz s tebou manzel nebude? Nechce? Alebo ty nechces? Bude sa starat o synatora?

emily327
3. sep 2010

Dobre ranko, tak som aj ja zase online - ale iba dnes na par hodin. Sedim v nasom bytiku, notebook mam polozeny na nevybalenej pracke a okolo mna sami robos 😀 Konecne nam montuju dvere na skrine a okolo obeda by mali doviest kuchynsku linku. A v pondelok od 9:00 by mali zacat montovat kuchynu a vo stvrtok mame vybavene auto na stahovanie jupiiiiiiiiii tak ak pojde vsetko podla planu, tak koncom buduceho tyzdna uz budeme byvat hadam vo svojom a zariadeni 🙂 Inak sa mame ok. Uz iba mesiac a malinka bude s nami. Aj sa tesim aj mam strach. Brusko uz mam fakt dost velke. A v noci sa mi da spat iba na chrbte ale chrapem ako drevorubac 😀 Svokra nemoze spavat pri otvorenych dverach lebo ju to rusi 😀 No ale co narobim. Davam si Vincentku kvapky tak malinko to pomaha precitit dutiny ale od kedy sme na Sk, tak mam stale upchaty nos a tecie mi krv. No chyba mi ten vlhky vzduch z Irska ☹ A co vy ako sa mate?

mirusch
3. sep 2010

@emily327 Dnes rano som na teba myslela, ze co je s tebou 😉 Hlavne ze si ako tak ok. Daj potom vediet, ked budete vo svojom, to bude pocit, co? 😵

emily327
3. sep 2010

@mirusch ahoj moja, no to hej, uz sa fakt neviem dockat. A co ty moja ako sa mas?

meleri
3. sep 2010

mirusch,

aha a jak jezdíte teda? autem? to věřím že je záhul! jaké jsou ted německé dálnice? slyšela jsem, že to v srpnu bylo dost zacpané...jinak s tím spojem to je blbé, že to takhle z ničehonic zruší.

no bude muset být se Samsonkem, kdo by ho jiný hlídal. ale asi bych si to i chtěla odbýt sama. minule jsem byla ráda že tam byl, ale ten cís. řez je pohoda, to nevidí nic hrozného.

schnucki
3. sep 2010

ahojik holky,

dneska jsem jak spici pana, vstala jsem v 11h, ve 12h zas zalehla a vylezla az ve 2h 😀

@meleri super ze vcera dopadlo vsechno dobre ... a je super ze by to melo probihat lepe jak se samem 🙂 ....
pujdes automaticky zase cisarem? nebo by to slo i prirozene?

@emily327 to je super ze to vypada s bydlenim nadejne 😉 ... drzim moc palecky ta to vsechno probiha jak ma a konecne muzete byt ve svem 😵 ... to pak budete mit konecne i internet ze ...
ten strach ma podle me kazda, ja ho teda budu mit az pujde do tuheho, holt takova povaha 😀 ...
ty spis na zadech? to ja teda vubec nemuzu, okamzite se budim, nejak mi to vadi ... u zubarky jsem malem umrela jak to bylo neprijemne ...

jinak hlasim ze mame vysledky B-streptokoka a vsechno je v poradku 😵 ... takze jsme moc radi, zadneho nemame tak muze mala klidne prijit 😀

ivus ty uz mas vysledky??

mirusch
3. sep 2010

@meleri Jasne, ze autom a soferuje len manzel. Chodime uz len v nedelu, vtedy nie su tiraky a je to ovela pohodovejsie. Ale aj tak 10-12 hodin. Dialnice su ok nad ranom. Inak su na nasej trase vzdy zapchate, lebo je to vlastne hlavny tah a chodia nim aj Holandania a ine staty a teraz to rozsiruju, cize skoro vsade je 80 km/h.

@emily327 ja v pohode, dakujem. Ziadna katastrofa momentalne 😝

ivanajelinek
3. sep 2010

@schnucki ahoj 😉 ja som sa este ani na vysledky nepytala. Musim sa v utorok spytat. Ja som bola dneska u dr.-ky, ta mi zasa povedala, ze to otocenie nemam robit, ze to ma nasledky a tak.Ze co budem potom robit, ak sa dietau nieco stane. Tak ma uplne zmietla, a utekala som s placom do nemocnice za hebamme a povedala jej to. Som bola z toho uplne zmätena. tak mi zavolala dr.-a, toho cecha co to ma robit a ten sa so mnou asi hodinu bavil a vsetko mi vysvetlil. Ze on to robil uz milion krat a este ani raz sa mu nestalo ze by sa zene alebo dietatu nieco stalo. On mi sam povedal, ze nemci su v tom to dost zaostaly, ze oni robila najradsej cisarsky.Ze v cechach a inde vo svete je to uplne normalne aj porod ked dieta lezi otocene inak. Ze inde to riesia az nakoniec, ked to inak nejde cisarskym a tu v nemecku, navrhnu hned cisarsky, ze inak sa to ani nesnazia riesit. Povedal mi, ze to potrva tak najviac 10 min, a cely cas budem napojena na CTG a na UTZ a ze oni uvidia ako to vsetko prebieha. Ze to nic zle nie je. A ze keby to bolo riskantne, tak by mi to nikdy v zivote neponukol. Tak som sa ukludnila...A ako povedal, aj normlany porod moze mat nasledky, aj cisarsky. V podstate porodnici a aj hebamme maju viacej skusenosti s porodmi ako dr.-i co nebyvaju pri porodoch. A keby ze sa nahodou nieco stane, tak mozu tak ci tak hned urobit cisarsky, to uz budem 38tt.takze dieta je uz vyvinute...Tak takyto som ja mala doteraz den. Fakt super.
A este mi aj povedali, ze keby teraz idem k 5-tim inym doktorom tak mi povedia 5 roznych nazorov. A ze potom sa ma zena rozhodnut, ze?

finfrle
3. sep 2010

Ahooooj vsem 😵
Dneska pozde vim vim...
Mame tu nadherne pocasi pres 20 stupnu.Mm rano povesil pleny a mazal makat 🙂
Uz jsem trochu schopna chodit ale jen s berlemi a o nohu se uz mirne opru.
Vcera jsem byla tak vycerpana,ze jsem usnula uz pred jedenactou a to normalne chodim az okolo jedne druhe,protoze drive neusnu... a vzbudula jsem se jen jednou na zachod a spala az do devate(od seste jsem sejen prehazovala) no parada.Telo bylo jooo vycerpane a i na psychiku to moc pomohlo...
Kdyby jste me videli jojo jsem tu rozvalena pres celou postel 🙂

@ivanajelinek Ahoj Ivan,to me mrzi,ze te tva dr. tak vydesila.Nechej rozhodnuti na porodnicich co rodi stale a jestli te ten cesky lekar uklidnil taky dobre.Tady je to stejne kdyz nejde hlavickou hned chteji rezat...
Budu na tebe v utery moc myslet moc moc hlavne se uklidni a treba zkus o vikendu na bazen,by se mohl otocit.Dnes jsem poustela male pisnicku z kolotoce a hybala jsem s tim na brice a ona se tocila a kopala jeje
Nejdulezitejsi jsi ty a miminko at jste zdravi!

@emily327 To jsem rada,vlastni bydleni je paradni! 😉
@schnucki Jen odpocivej telo to potrebuje!!!Uz jen chvilinku a spanek bude vzacnost 🙂
Co se tyce toho lezeni na zadech uz mnohokrat jsem cetla,ze to neni dobre,ze se tlaci na... zilu ci co uz nevim jak to tam presne bylo a jak se ta zila jmenuje,jen ze v pokrocilem tehu se ma uz spat jen na bocich...
Mozna proto schnucki ti to nedela dobre!
A jak jinak uz se tesite co 😉

@meleri Jsem rada,ze utz byl ok a hlavne,ze jsi veselejsi.MOzna to bude nakonec holcicka 😵 Pan prstenu jo 😅 to bych chtela taky za dve kapitoly 😀 to jak jsem byla v nemocnici a slysela tu hekarnu a ty rodici jak chodili kolem me...pani vydesena hadra...

@mirusch Hlavne na te ceste opatrne!!!Mala te zdravi,zase ti pisu a kope 😀

ivanajelinek
3. sep 2010

@finfrle Ahoj 😉 Dakujem za povzdbudenie...urcite mi to dost pomohlo dneska, ked mi to ten doktor vsetko v klude vysvetlil. Tiez si myslim ze oni maju viacej skusenosti...Chcela by som ist zajtra rano plavat, ale neviem ci obleciem plavky 😀 Musim pozret a vyskusat. Inak super, ze je ti uz lepsie. Ale aj tak moc odpocivaj. Pekne ze sa manzel o teba stara...Ma u mna velke plus 😎
A este mi povedal, ze maly nelezi uplne hlavou hore ale hlavou nabok. Ma hlavu na lavom boku, takze lezi sikmo. Ze uz sme vlastne v polovici, ze je to na najlepsej ceste. Ale mala si ma vidiet, ked som odchadzala od doktorky. cela vytrasena, biela ako stena, uplakana...

finfrle
3. sep 2010

@ivanajelinek To verim,ze jsi musela vypadat ....
Super,ze je maly zesikma 🙂 to by mohlo byt lepsi na to otaceni ne! 😉
Jsem si nemohla vybrat lepsiho manzela ikdyz nekdy je taky nazabiti 😅 cojsme ale svoji jsem vazne stastna....
Mam ted trochu problemy s dechem snad to prestane nechci brat sprej na dychani...

emily327
3. sep 2010

@ivanajelinek drz sa moja, velmi drzim palce, nech sa maly otoci a nech ste obaja v poriadku cmuk

@schnucki opatruj vas a vela oddychuj. to iste finfrle. cmuk

ja sa s vami lucim, zase ak budem online, tak sa ozvem cmuk pa pa chybate mi 😉