Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
26. sep 2010

@ivanajelinek to spinenie mozes mat moja aj z toho vysetrenia od spodu co si mala naposledy. Drzim palce zajtra v nemocnici. Inak aj u nas sa dost ochladilo. Asi sa uz babie leto skoncilo. A co dobre ides varit na obed?

mirusch
26. sep 2010

@barbora87 Ako pise Emily, urologicky caj nie! Pozor na bylinky, niektore vyvolavaju kontrakcie!

ivanajelinek
26. sep 2010

@mirusch No vydrzim do poobedia a zavolam. Uvidim ci sa budu bolesti stupnovat alebo nie. Dam teraz teplu sprchu.
@emily327 Rozhodli sme sa pre zemiakove knedle, cervenu kapustu a pecene mäsko...Ale ze vraj babie leto este pride som pocula.Nebolo by zle, este troska slniecka.A ty ako sa citis?

ivanajelinek
26. sep 2010

@mirusch Ako sa ma Schnucki? Nevolala si s nou? A ty dneska konecne nepracujes?

emily327
26. sep 2010

@mirusch no vyzera to tak 😀 ako sa mas moja? Co migreny? Stale su? Ked som si bola vybavovat epiduralku, tak som tam uviedla,ze mam chronicke bolesti hlavy a lekarka aj zabudla,ze mi ma hovorit o epi, zacala mi hovorit o tom,ze ona mala tiez kedysi bolesti hlavy - migreny a ze ked si dala vymenit vsetky amalganove blomby,ze jej to preslo. A od vtedy uz ziadne bolesti nema. Tak ma napadlo,ze ti to napisem 🙂 Ja mam este amalganove blomby, boze mala by som ist k zubarovi. Za cele tehu som nebola ☹ Ale je pravda,ze ma zuby nebolia no ale asi na prehliadku by som mala ist. Dufam,ze to stihnem, chcem ist aj ku kadernicke ale to fakt netusim, ci stihnem ☹ Ako v BA nie je problem ist ku kadernicke, ale dat za umytie a podstrihnutie 40 euro to radsej zostanem s dlhymi vlasmi 😀

mirusch
26. sep 2010

@ivanajelinek So Schnucki som teraz cez vikend nebola v kontakte - iba naposledy, co som informovala. Nechcem jej kazdy den vyvolavat, isto ma svoje starosti 😝
Nuz, tento vikend nepracujem. Vlastne uz som par dni nie (teda co sa tyka platenej prace). Celkom prijemna zmena, aj ked by sa zajtra mohli ozvat, peniazky mi bez prace nepridu 😕

emily327
26. sep 2010

@ivanajelinek ak je to slabe krvacanie a meni sa na hnede, tak to bude z toho vysetrenia moja, ja som to mala tiez. Ale som bola prekvapena,ze po poslednej kontrole u lekara, zo mna nic nevyslo, to bolo prvy krat,ze nic hm
Mnam mnam, tak si vychutnajte obedik. Vidim,ze kuchtis, este pokial nie je maly na svete,ze? Ja sa snazim tiez varit take, co potom ked sa mala narodi uz asi robit nebudem, kedze asi na to nebude tolko casu. Ja som dnes ok. Ale tie tlaky v podbrusku co mam su take stahy spojene s bolestou. Tak fakt neviem co to je, hlavne ci je to ok.

mirusch
26. sep 2010

@emily327 Diky za info. Nuz, migrena je roznoroda. Ja uz ziaden amalgam nemam. U mna je sposobena hormonmi, co je asi najhorsie, lebo to neovplyvnis. Az po menopauze by som mala mat pokoj 😖 Dnes ma zase nieco chyta, rozmyslam, ci nemam ovulaciu 😕
A to ta nemoze podstrihnut kamaratka alebo manzel? Ak mas rovne dlhe vlasy, to az taky problem nie je...
V DE su kadernictva, tam obcas zajdem, ked potrebujem bez terminu alebo lacno, kde platis za umytie a ostrihanie 10 EUR a vyfukat si bud das za dalsich 10 EUR alebo si vyfukas sama zadarmo (vratane gelu a tuzidla). Fasa. Teraz som nasla jednu fakt dobru kadernicku, tak chodim ku nej, lebo je rozdiel, ci dam za ostrihanie a melir 75 EUR alebo 35 EUR!

mirusch
26. sep 2010

@emily327 A nebudu to tiez kontrakcie?

emily327
26. sep 2010

@mirusch jaj no moze byt, hormony. Mne tiez ked som mala 20 rokov lekarka povedala,ze ked otehotniem bolesti prejdu a pravda. Uz som dlho nemala migrenu, klop klop, tehu mi fakt pomohlo. Len sa bojim,ze po porode sa mi to vrati ☹ Nie nemam nikoho kto by ma podstrihol ☹ Vies ked sme boli v Irsku, tak kazdy,ze len pridite domov,ze nam chybate a ked sme sa vratili, tak nejako na nas kazdy zabudol hm no ale to som aj cakala. Takze si to nejako neberiem k srdcu. No jasne, to je velky rozdiel 75 alebo 35. Ja som v Irsku nikdy ku kadernicke nechodila, lebo tam to bolo min. za 60 euro. nech sa na mna nikto nehneva ale ja som zena, ktora by tolko penazi za ostrihanie nikdy nedala. Musim pozriet tu v dedinke kde sme zacali byvat, ci tu nie je nejake kadernictvo. Ja nic speci nepotrebujem.

emily327
26. sep 2010

@mirusch jaj zlatko, keby ja vedela co to je 😀 Sak toho sa najviac bojim,ze nebudem vediet, ze je to uz tu.Vies moj prah bolesti je iny od kedy mam silne bolesti hlavy, takze ja vydrzim vela a preto neviem rozoznat ci ta bolest je uz taka, ze treba robit paniku resp. sa chystat do nemocnice alebo ci este nie. Ale kazdy mi vravi,ze ked pridu tie predporodne kontrakcie tak,ze to budem vediet urcite, ze to bude v pravidelnych intervaloch. Inak najidealnejsie by bolo keby mi odtiekla plodova voda.. No ale take stastie ma len zopar zien....

mirusch
26. sep 2010

@emily327 No, keby si si nebola ista, tak radsej chod k Dr. Radsej urobit paniku ako porodit doma 😕 Ale neboj. Aj Schnucki sa bala a teraz uz presne vie ako to boli, ked zena rodi 😖

barbora87
26. sep 2010

No skusim si navarit cajnejaky ovocny s medom a budem zatvarat okna....lebo mm prisiel a hovoril ze co nezatvorim okna ze tu je kosa..ale mneje stale teplo...no palenie memam ale bolenie..a s tym castym chodenim na wc co ja viem tak chodim posledny mesiac castejsie tak tazko povedat...

@ivi no uz som si myslela ze sa ani neozves!no urcite zavolaj hebamme

emily327
26. sep 2010

@mirusch hm no ja lekarovi volat budem az ked to bude fakt dramaticke. Neviem v Irsku som sa naucila nerobit paniku 😀 A ja verim,ze ked to pride tak to spoznam. vcera som si ja sprosta pozrala porod z pohladu lekara a poviem ti je mi doteraz z toho nejako divne. Velka chyba, nemala som to vobec pozerat, ved ja si tam dole pri porode neuvidim... Jaj som ja ale sprosta, teraz mam z toho divne pocity bleee

emily327
26. sep 2010

@barbora87 no moja urcite nebude v prievane, ja ja mam navaly horucavy ale ked si doma, tak maj okolo pasa aspon deku, hlavne aby boli oblicky v teple. A skor ti odporucam moja vypit cca 2-3 litre cistej vody alebo skus si dat za pohar pivka. Precisti oblicky a neuskodi v tehu. Len s ovocnymi cajmi to tiez neprehanaj. Najlepsia je aj tak cista voda a vela, ked mas zapal mocoveho, lebo ak sa ti to zhorsi, tak ina moznost ako antibiotika nebude ☹ A to nie je dobre v tehu.

barbora87
26. sep 2010

@emily327 no najhorsie je ze neviem co ma tam presne boli...ze ktory vchod...skusim si urobit caj lebo cistu vodu ja nemozem pit napina ma z toho...no budem v teple idem az v utorok na tehu cvicenie tak budem zajtra doma v teple lezat...a ovocne caje by sa nemali v tehu?

mirusch
26. sep 2010

@emily327 Nuz, pozerat si to fakt nemusela 😀 Ale kasli na to, to bude starost lekara, nie tvoja, tam kukat 😝

Ok, idem sa hodit konecne do sprchy a uvazovat, ci si dam tabletku na migrenu alebo este nie 🙄

emily327
26. sep 2010

@barbora87 no a boli ta to pri cikani? Nemas nahodou elektricky vankus, termoform alebo solux? Skus si vyhriat oblicky a malo by to prejst ale hlavne mat krize v teple. Aj ked ides von, tak tielko alebo nieco dlhe. Urcite nie hole krize. Tak nejake ine tekutiny ak nie voda, ovocne caje sa neodporuca v tehu vela denne. Jeden, dva je v pohode ale vela ovocneho caju nie. A hlavne nie take kde su maliny.

mirusch
26. sep 2010

@barbora87 No, zalezi co v tom ovocnom caji je. Castokrat su to vsetko umele prichute 😒 Musis dobre pozerat, co kupujes. Vsetky tie super extra aromy su vlastne vsetko sipkovy a neviemaky caj s umelou prichutou.

mirusch
26. sep 2010

@emily327 A dzusy sa mozu, nie? Ja si castokrat kupim bio dzus a ten miesam s vodou... To by bolo dobre riesenie pre Barboru, co myslis?

barbora87
26. sep 2010

@emily327 nie pri cikani nie...ale ked chodim tak ma to boli....no termofor by som mala niekde mat a mam aj taku elektricku deku ci co to je...no skusim nahriat...dufam ze to pomoze...
No caj nepijem casto ale ked tak mam marhulovy,pomarancovy...
Alebo mohla by som mat nejaky zapalzo spodu?ja ani neviemkde clovek moze mat vsade zapal

mirusch
26. sep 2010

@barbora87 Ako som spominala, urcite sa pozri, z coho su tie tvoje caje! Lebo aj v marhulovom moze byt malina 😉 Marhulova je len prichut.
Inak, nemozu ta boliet tiez kosti? Tym ako sa roztahuju alebo ako na ne babo tlaci, mozu boliet aj tie...
Mas teplotu?

barbora87
26. sep 2010

@mirusch nie teplotu nemam tak sa citim ok...len dole to boli :(((
No skusim sa nahriat a uvidim ked tak zbehnem k dr aby vysetril moc...ci tam nieco nenajde...
A pozrem tie caje ze z coho su....

emily327
26. sep 2010

@mirusch ano dzusy su fajn ale miesane s vodou, hlavne vela tekutin.

emily327
26. sep 2010

@barbora87 no z toho ako pises to nie je jasne co to je, kedy ides k Dr.?

mirusch
26. sep 2010

@barbora87 Mudro. Treba moc kuknut a hned budes vediet na com si. 😉 Drzim palce.

finfrle
26. sep 2010

@mirusch To mas pravdu ze to bude neco si domluvit dovolenku 😅 ale pujde to 😉
To je dobre,ze mas cas i na odpocinek,uz jsem se bala,ze jsi velikansky pracant a na sebe nemyslis.

@ivanajelinek tak nejak to zacalo u schnucki ne tou zadkou ktera byla hneda...tak honem prdolo at te ma Ivanka uz v naruci 🙂 😵
@barbora87 holka moje na zanet pomahaji brusinky,brusinkovy juice a pod ale radeji to nepodcenuj a jdi s tim k lekari!
Na toto musis byt opatrna!Nemuze to byt nejaky zanet ze spod?Hermankovy caj muzes tak i ten ale byt tebou jdu k lekari.Sebemensi zanet at mocaku ci pochvy muze mit neblahy vliv na maleho!

Jsem vas konecne docetla 🙂 preji peknou nedeli.
Dnes mame s mm sestilete vyroci.Dali jsme si spolecnou snidani a ted se relaxuje.Dala jsem se doporadku at vypadam zase jako zenska ikdyz... 😀
Manzel se mi smeje a rika,ze jsem jeho cmelak.Mini kridylka a telicko ohromne 🙂 uz to brisko leze a leze ven az nechapu.
O dnesnim spani ani nemluvim... 😖 😲 uz to asi lepsi nebude.

barbora87
26. sep 2010

@emily327 no prave...no na kontrolu k zenskemu idem az 12.10. Ale mozemzbehnut aj k noemalnemu dr nech pozre moc....

@mirusch dakujem no ja radsej zbehnem k dr lebo si hovorimze nejde len omna Ale ajo maleho

emily327
26. sep 2010

@barbora87 no to je neskoro 12.10. zajdi k obvodnemu lekarovi,ze mas divne pocity, ci by ti nepozrel moc. Za to nic nedas. Ale hlavne moja oblicky v teple 😉

barbora87
26. sep 2010

@finfrle no je to fakt naprd so mnou :((( stale nieco...ale ja si nerobim o seba starosti ale vzdy o maleho...no ked nebude lepsie urcite zbehnem k dr...clovek fakt nikdy nevie..