Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
17. feb 2011

čaute holky,

s tím spaním je to těžké.... ☹ my se vyspali taky až jak se malý odstavil. do té doby se často budil, myslím že je to spíš zvlozvyk po tom roce.....mi se Sam odstavil ve 14 měsících. od té doby když má žízen tak se vzbudí sám a pije z láhve kterou má vedle sebe. ale je to spíš když je nemocný nebo v létě když je horko i v noci.

kleopatris
17. feb 2011

@lubinka9 vestko najlepsie k 1.narodeninkam 😵

lubinka9
17. feb 2011

@kleopatris dakujemeeee 😵 , slavit budeme hlavne cez vikend ale i dnesok si uzijeme. Ja som vcera do polnoci robila balonovu vyzdobu a maly rano uzasnuto valil ocka 😵
teraz stale pozera dohora na balony 😀

emily327
17. feb 2011

@lubinka9 gratulujeme k 1.narodeninkam 😉 cmuk

blondynka400
18. feb 2011

@kleopatris hele a myslíš, že si to ještě nerozmyslí? To je docela brzy, aby se takhle odstavil... Třeba jak mu nebylo dobře...
Jinak říkají odstříkávat do jen do úlevy a zbytek mléka se vstřebá. Já mám tedy zkušenost jen částečnou, už kojím jen z jednoho prsa, nějak mě nebavilo držet obě, prostože malá pila z obou při jednom kojení, z jednoho hodně a z druhého jen tak trošku, tak jsem to jednoho dne utla a dávala jí jenom z toho jednoho, do druhé co jsem nepoužívala se mi dost nalilo během asi 3 dní a pak postupně zase splasklo, ani jsme neodsávala, nic... Tak doufám, že až budu chtít kojit přestat úplně, půjde to taky takhle lehce 🙂
Tak to u nás už se naštěstí spinká celou noc, většinou 😵
@meleri jak ti je dnes, je to lepší?
No nemyslím, že by jí zajímali jiné věci než Samsona, dle toho co píšeš 😀 Notes zbožňuje, ale já ho v její příromnosti vůbec nepouštím a nechávám ho v patře kam nemůže. Docela lae pomohlo, když jsme jí koupili dětský notes, je sice až od 3 let, ale i tak si s ním vyhraje a klasický počítač už na níc nepůsobí jak červená na býka (ikdyž je býk barvoslepý 😀 ) Myčku, pračku a pod taky miluje, myčku umí otvírat, věčně mi z ní vyndavá nádobí a jednou jsme jí i našla, jak ví byla zalezlá celá 😀
U vaření je to jak kdy, teď je problém, že by mi chtěla pomáhat, jenže zatím není moc čiností, co by mohla vykonávat.... 😔
No vím, že to asi nechceš slyšet, ale vrátí se to. To je běh na dlouhou trať, tedy trvá to tak dlouho, dokuď trošku nevyroste a dýchací trubice se prostě nerozšíří. Ale je to jak kdy, někdy jsou záchvaty častější někdy zas skoro vůbec. On to měl hlavně když byl nachlazený a pod, jinak to pak docela šlo. To větrání nevím jetli pomůže, pomohl mu dost zvlhčovač vzduchu, to taky poradili doktoři v čechách, potom co byl zakoupen už to neměl skoro vůbec, tak to taky můžeš zkusit. Jinak k těm kortikoidům, v čechách se tedy takhle dlouho nedávají a ani já bych je nedávala, dají se jen v případě záchvatu, je to svinstvo. Opravdu lepší je ta lednička nebo mrazák, fakt to funguje nádherně 😉 A neboj, ono ho to dřív nebo později přejde 😉
@emily327 osobně neznám dítě, které by bylo kojeno a tento věk spalo celou noc, to tak nejdříve v půl roce a i to jsou vyjímky (něco jiného je když je dítě na UM, tak to občas je, UM více sytí a dítě se nebudí pro blízkost matky)... Zhruba to doho půl roku má mimi nárok mít na to hlad. Ono ale bohužel časem pak nemusí jít o hlad, ale o naučený hlad, dítě si cucne, a spí dál. Bohužel třeba my to tak měli, pak chtěla pít i každou hodinu, jen si cucla a spala dál. Ale do těhc půl roku bych jí dávala jak chce, těžko odlišit, jestli má fakt hlad a nebo chce jen tvojí blískost pmocot při přechodu do další spánkové fáze....Rozhodně to ale neznamená, že máš málo mléka nebo jí nestačí, to ani náhodou 😉

blondynka400
18. feb 2011

@lubinka9 také přeji vše nej k narozeninám. Pěkné fotečky 🙂

mirusch
18. feb 2011

@lubinka9 Blahozelam k narodeninam. Krasna vyzdoba 😉

meleri
18. feb 2011

@blondynka400 tak jsem napsala dlouhou zprávu a všecko se to smazalo.. 😠
chtěla jsem ti jen říct že ty kortikoidy jsme museli brát dokonce i když jsem ho čekala,p áč kdyby se narodil v 32 tt tak by na tom byl dost blbě s plícema...já už aspon vím co čekat příště, a dr mě včera uklidňovala že se udusit nemůže ale nevím no...taky jsem slyšela že snad do 4 5 let a pak je klid..
máš aktivní holčičku, asi to nebude žádná puťka co jen sedí někde v ohrádce a i když je to někdy záhul tak aspon má prostě silný charakter a určitě se pak i prosadí v kolektivu v práci atd...
je mi čím dál hůř, prostě ten podbřišek, bolí to dost, zkusím v pondělí zavolat dr (tady nikdo nebere telefony)jestli je to normální ale asi jo po císaři..

@lubinka9 přeju krásné narozeniny! už vám to uteklo! 😵

lubinka9
18. feb 2011

vdaka kocky 😵 dnes sme robili odtlacky rucicky a nozicky, tak budem mat navzdy jeho labky z tohto veku na pamiatku 😵

lubinka9
18. feb 2011

@blondynka400 dik za tip na tie boticky. Vies mi este poradit ohladne velkosti? Kupuju sa o cislo alebo o dve vacsie?

kleopatris
18. feb 2011

@blondynka400 maly si to predsa len po 2 dnoch rozmyslel. U mna by to odstavovanie asi malo horsi priebeh, uz to dost bolelo, tak som ho nukala a nukala a nukala az teda skusil a odvtedy uz ok. Asi ta teplota za to mohla.
Inak keby si mala trosku viac casu a napisala mi jak si malinku naucila sama spinavat? Teda ak to nie je metoda vyplakania 😉 dakujem.

@blondynka400, @lubinka9 boticky kupujete/ste kupovali az zacali same behat, ci aj ked uz behali s choditkom pred sebou, prip. okolo nabytku?

Lubi krasne fotecky 😵 sa tesim jak budem ja ozdobovat 😵

blondynka400
19. feb 2011

@meleri to je jasné, že jsi ty kortikoidy muslea bárt když jsi ho čekala, to je něco jiného, tak jsou hodně prospěšné, ikdyž je to svinstvo. Dávají se proto, aby u předčasných porodů dozrály plíce, protože plíce strandartně dozrávají na konci 8 měsíce, když se hold musí porodit dříve, snaží se porod pozastaviz na laespoň 24 hodin, během této doby pak podávají kortikoidy a plíce pak jakoby dozrajou, ale samo ne vždy je to optimální, dost záleží na tom, v jaké fázi vývoje to je...
No ta opravdu někde v ohrádce sedět nebude, to máš pravdu 😀
S tím podpříškem, jestli je to fakt hodě, asi by tě doktor měl zkouknout 😉
@lubinka9 ideálně by botička měla být o 0,8cm až 1,2cm větší. Já větší velikost dávám(jako to beru že už jí jsou malé a potřebuje větší), když jsou větší tak o 0,5cm. Přijde mi, ale že třeba těch 1,2cm už je dost velká mezera a pak jakoby o ty špičky zakopávala. Úplně nejlepší je, když mají botičky vyndavací stélku, vynadáš jí z botičky, dítě na ní postavíš a vidíš o kolik je větší (to zrovna ale eco nemá, i když je považuju za fakt nejlepší botičky 😝). Některé značky udávají i vnitřní délku stélky a nebo se to dá změřit i metrem (ikdyž ne úplně ideálně 😀), každopádně je to lepší, než jim vyhledávat kde mají prsty, to se nedá. A hlavně každá firma má ty velikosti maličko jiné.... Já to řeším tou vyndavací stélkou, chicco jí má a eco mají velikosti úplně totožné (v prodejně zrovna tenkrát naše velikost měla u jedněch botiček stélku vytrhlou, jak se to někdo snažil vyndat 😀, tak jsem to oměřila. Kdyby jsi chtěla, mohla bych ti to pak změřit, aby jsi věděla, kdyby jsi neměla tu možnost. Jinak je ještě důležité, jak má malý širokou nožičku, existují dva typy šířky, jeden normál a jeden rozšířený 😉
@kleopatris tak vidíš, já jsem si myslela, že to v tenhle věk bylo jen chvilkové rozpoložení dané nemocí 😀 Jojo, pak ti to klidně napíšu, ale předem řéíkám, že to nen í úplně bez breku, ale není ro rakovéto klasické nechat vybrečet dokuď nepadne, to ani náhodou. Spíš musíš odstranit nevhodné pomcníky při usínání a musíš ho naučit aby se naučil usínat sám bez pomoci, aby když se v noci probudi nebo nabudí, opět dokázal usnout sám. Jak je malá fakt tvrdohlavá a hodně vzpurná, šlo to relativně hladce, neříkám, že nikdy nebrečela, ale nebyla to žádná tragedie...
K tomu kdy kupovat botičky, ono v tomhle se odborníci moc neschodují. Já je začala dávat tehdy, když už hodně stála a obcházela a chodila s dráčkem. Navíc máme tu hodně studenou podlahu a i přes dvojité ponožky měla věčně studené nožičky, i když měla protiskluzky, večně jí to někde podjíždělo, tak jsem jí botičky začala dávat. Ale nejdřív jen tak hodinku denně ap ka jsme to navyšovala, hlavně ona jen a začátku vůbec nechtěla.... A teď když jsme jí jednou nechala jen v ponožkách, tak si pro botičky došla a dožadovala se, abych jí je obula 😀
A vy jste na tom s ťapkáním jak? 😕

meleri
19. feb 2011

@blondynka400 já to vím, tenkrát mi to vysvětlovali. ale to víš že i tak měl po porodu problémy...naštěstí stačil inkubátor.
jo bolí to jak šlak, ted zrovna ne ale včera večer sem myslela že se už nenarovnám. co se dá dělat...přeju pěkný víkend! 🙂

kleopatris
19. feb 2011

@blondynka400 my tapkame akurat za autickom, stolickou alebo niecim co moze tlacit, ale sam este netapka 🙂 aj nas zboznuje boticky, dostal od segry k vianociam a tie sa mu tak lubia, ze by ich najradsej mal na nohach furt. Ponozky a vsetko ostatne vyzuva ale tieto boty trafili jeho vkus 😀

emily327
19. feb 2011

@blondynka400 dakujem moja za vysvetlenie 🙂 Uz viem,ze mliecka mam dost a ona fakt potrebuje citit moju pritomost, dokonca ked sme boli teraz takto obe chore, tak s nami spavala v posteli, aby som sa nemusela pre nu natahovat do postielky a akosi sa naucila spat s nami v posteli 😀 tak to mam v noci jednoduche 😀 vytiahnem cecik a ona si pocucka a spinka.

Otazka do eteru : Prebalovali ste, prebalujete deticky v noci? Kazdy ma na to iny nazor, zaujima ma ten vas. Ja som ked malinka bola babatko, prebalovala vzdy pred kojenim, to znamena aj v noci, dokopy cca 15 krat za 24 hodin. Teraz uz ju neprebalujem tak casto,netreba a hlavne v noci to robim iba raz, vela susediek mi vravi,ze vdaka tomu malinka v noci nespi dobre, lebo ju zobudim, no ale ja nemam to srdce ju nechat celu noc (hlavne ked sa aj tak zobudi na kojenie) neprebalenu, vzdy ta plienocka je tak plna,ze si to fakt ani len neviem predstavit,ze jej ju necham dalsich 5 hodin....

meleri
20. feb 2011

@emily327 ahoj Emily, už je vám líp? TAdy je ted spousta lidí nemocných....já jsem ted taky na antibiotikách zas ☹ ale zabírá to zřejmě protože je mi už líp....

s přebalováním, já už nevím od kterého měsíce, ale myslím že to bylo tak od 5 6, jsem přebalila jen po koupeli a pak spal celou noc, ráno to bylo fakt plné ale nevadilo mu to spal krásně, a já se poprvé od porodu právě vyspala taky...přes den měl látkové pleny, ale na noc jsem vždycky dala papírovou. Omrkni v obchodě, dají se sehnat takové kde je napsané 12 hodin v suchu nebo tak nějak. Někdo začne i dřív ale my jsme nemohli, páč do těch 5 ti měsíců zhruba pořád v noci kakal...

blondynka400
20. feb 2011

@meleri no jo no, prsotě porod před 38tt nikdy není ideální, hlavní je, že to dopadlo dobře 😉
@kleopatris tak ono vyzout botičky si je horší, ikdyž i to malá umí. Veme za tkaničku a je to, suché zipy taky nejsou problém, ale je fakt, že to moc nedělá, jen vyjímečně. Tak to je super, že se trefili do vkusu 😀
To nevadí, že chodí jen s něčím, času má dost. Malá se taky radši přidržuje, když to jde, přeci jenom je to jistější 😀 . Ona takhle za něčím chodila někdy od 10 měsíce, až kolem roku se odvážila na nějaký samostatný krůček a až teď poslední dny můžu říct, že chodí, ikdyž stále do kombinuje s chůzí s oporou a lezením a myslím, že to bude ještě nějaký čas trvat, než bude jenom chodit. Přeci jenom jak je hodně vysoká, hůř se jí drží balanc a pořád se ještě trošku bojí. Ale už umí chodit a přenášet věci, vstát bez opory když spadne a tak, prostě to má vývoj 😀
@emily327 na to bacha, aby si nezvykla chtít spinkat s vámi a pak v postýlce ani náhodou. Jasně, je to pohodlnější, ale... 😀 Do toho půl roku bych to fakt vůbec neřešila, potom po své zkušenoti asi už jo, aby jsi nedopadla jako já 😉
Já tedy už v noci nepřebaluju dávno, skončila jsem někdy ve 4 měsíci, předtím jsem to dělala jako ty, vždy před kojením. Přestala jsem, protože pak jsem jí přebalovala suché plínky... Od té doby vždy až ráno když vstane, nikdy se mi nepročůrala a nikdy jí nemá nějak moc počůranou. Když jí přebalím hned potom co vstane (nehrajem si v posteli 😀) tak jí mívá úplně suchou. Ale řekla bych, že je to individuální, malá už prostě ví, že se v noci nečůrá, ale třeba známá má holčičku rok a půl a ta se jí pravidelně koelm 4 ráno pročůrá a musí jí přebalit a převléct. Takže jestli se ti zdá, že má tu plínku hodně nasáklou, určitě bych jí přebalila a počkala, až plínky budou méně plné, to je podle mne čas nepřebalovat. Spánek by to nemělo narušit, ale neměla by si svítit, jen nějakou hodně maličkou lampičku třeba 😉 . Neb jestli netrpí na opruzeniny tak bych jí zkusila v tom nechat do rána, uvidíš jak to dopadne... 😉

kleopatris
20. feb 2011

@blondynka400 kolko meria mala cm?
odkedy budes ucit na nocnik? Ci uz skusate? Lebo ja cakam asi tak do leta, sa mi to zda teraz este zbytocne

@emily327 ja v noci neprebalujem a neviem kedy som prestala...a teda niekedy sa da tou plienkou zabijat...ale ja ked som ho prebalila v noci tak tak reval a sa uplne zobudil, ze som s tym aj rychlo prestala 😉

lubinka9
20. feb 2011

@kleopatris my riadne topanocky este nemame kupene preto som sa na to pytala. Doma chodi v ponozkach, niekedy ho dam na boso ale iba v detskej izbe kde ma vsade to penove puzzle a len na chvilu. Vonku este nechodi, to mame take makke snehulky do fusaku. Ale jak zacne viac chodit chcem aby uz aj po vonku, za kocikom a tak a preto chcem tie topanky kupit.
ja som prave dnes maleho posadila na nocnik ale kupila som taky komfortny, ze mu je este velky. Chcela som ho zacat zvykat nech na nom dokaze chvilku obsediet ale nepacilo sa mu to, tak som to nechala tak. A tiez myslim, ze leto je idealny cas, uz bude riadne chodit, bude teplo tak nech ho to nauci tatinko niekde vonku 😀
@blondynka400 diky za info, prave tie ecco som nasla, ze ich maju tu nablizku, tak pojdem kuknut.
@emily327 ja prebalujem takmer kazdu noc, po kojeni (kojime sa len raz), to maly rychlo vytuhne a prebalovanie prespi, nanajvys na mna kukne ockom, nieco zabrble.
Ale zasa nie zakazdym, podla toho aka je plna plienka na dotyk, niekedy ozaj netreba. Ale uz sa mi aj par x stalo, ze sa mi pocas kojenia precikal co plienka nestacila. Ale to bude aj typom plienok, my pouzivame eko plienky a zrovna tieto urcite nemaju taku saciu schopnost ako napr. pampers. V Nemecku sme pouzivali len pampers ale tu na SK ich parfumuju 😠 tak sme presli na tieto.

a co je so schnucki, yarden, barborou a dalsimi?

emily327
21. feb 2011

@meleri ahoj moja, na antibiotikach? A co ti je? Nejako som to nepostrehla, boze ako sa ti to krati, ty uz za chvilku rodis 🙂 Uz vies ako budes rodit? CS?

@kleopatris tak to je ine, ked sa ti dietatko pri prebalovani zobudi. Ja uz prebalujem iba raz za noc, neviem sa cez to preniest,ze by mala bola 12 hodin s jednou plienockou 😀 Mozno casom aj ja prestanem uplne. Ale zatial mi to neda, neprebalit. A teraz sa uz sem tam aj zobudi po prebaleni a ma problem zaspat. velmi sa tie deticky menia ....

@lubinka9 ja kojim za noc 3-4 krat 😉 My pouzivame Pampers tie modro zelene, sme spokojni. Malinka nema na nich ziadnu reakciu. Vy ste mali nejaku alergiu na tie plienocky,ze? Si pamatam ako si to davno pradavno pisala 🙂

lubinka9
21. feb 2011

@emily327 nam sa zacervenala ritka ale s odstupom si myslim, ze to bolo nieco v strave. Pampers z SK nepouzivam uz len zo zasady, ze ich parfumuju. Ono papierovka nieje idealna a este k tomu naparfumovana.
V DE sme ich pouzivali a boli sme spokojni, lenze tam ich nenavonavaju vonou ruzi 😠
Ale v DE bezi peticia za stiahnutie Pampers active fit (myslim, ze to su tie najnovsie, fialove, distribuju sa od augusta 2010), sposobuju detom ekzemy v oblasti slabin.

lubinka9
22. feb 2011

@kleopatris gratulujeme k 1. rociku 😵
a mimochodom.. mame zubkov uz 8! Takze sme vas dobehli 😎 Teda ak medzitym Maxikovi nenarastol deviaty 😝 😀

katus193
22. feb 2011

Ahojte je tu niekto kdo zije v Rakusku???Potrebujem poradit 😉

blondynka400
22. feb 2011

@kleopatris no to je těžko říct kolik měří, ona se v leže měřit nedá, protě si v klidu nelehne, ve stoje mi vyšlo 86 a to mi zas přijde hrozně moc, to nemá.... Takže něco mezi 82-85cm 😅 . Každopádně oblečení jí je na 24měsíců neboli česká 92, od některých firem o 18 měsíců a 86, ale to jen ty, co to mají delší. Asi víš, že ty velikosti má každý jiný 😀
Nočník nezkouším, podle mně to nemá smysl a navíc u nás je na to ještě docela zima, aby tam seděla s holou prdelkou. Navíc podle všech chytrých pramenů dítě zhruba do roku a půl si tu potřebu neumí uvědomit, neumí si říct, sice se to jakoby může naučit a ty to vychatáš (většinou čůrá ve stejnou dobu a ty už víš) ale pak kolem toho roku a půl může být blok z nočníku a pak je to na dlouhý lokte. Navíc tenhle případ znám, od mého synovce, takže zatím čekám, fakt si myslím,ž e není na co čekat. chtěla bych začít někdy v květnu 🙂 s
@lubinka9 jé teď jsme z toho nějaká zmatená, já myslela že už ti chodí sám bez opory 😕 Tak jak to tedy je? 😅 . Mně tedy venku chtěla chodit hodně brzy, jak píšeš za kočárkem, za dráčkem, musela jí ho brát ven. A myslím, že to v chůzi hodně pomohlo. Protože venku chodí už krásně sama, vůbec se nebojí, nepadá, neleze, protože ví, že nesmí. Za to doma pořád kombinuje lezení a chůzi, ale ať si kombinuje, mně je to šumák 😀
Tak schválně dej vědět, zda se líbily, mně se ty jejich botičky hrozně líbí... Já taky půjdu brzy nakupovat, v IT už se začně oteplovat a budou potřeba sandálky, jen nevím, jestli je už v čechách mají, protože tahle značka se v IT neprodává, kupuju je v čecháh... A možná koupím ještě jedny od větší velikosti, ty současné už jí skoro nejsou a další sice dvoje nakoupené mám, ale ecoo ani jedny. A botičky alepsoň dvoje se vždycky hodí 😅 Hlavně já jsme na boty lehce úchyná a ty dětské jsou tak krásné 😔

lubinka9
22. feb 2011

@katus193 v AT su tu dve kocky, skus sa popytat @kleopatris

lubinka9
22. feb 2011

@blondynka400 maly mi chodi bez opory ale kratke vzdialenosti, balancuje a aj pada. A tiez kombinuje lezenie s chodenim. Potrva kym prejde 2km za kocikom ako tvoja mala. Vonku som ho este nenechala, nemame ani tie topanky este a momentalne je velka kosa.
No kukala som uz na stranke ecco ake maju a velmi sa mi pacili. A co je lepsie, koza, semis,..?
Blondy prosim ta kolko ti spi mala cez den? raz ci 2x a kedy? Nas zacal pravidelne davat 2hodinovky od tej cca 11h a spi zrovna v case obeda. Potom neskor obedujeme, nejak sa mi nedari dodrziavat 3-4h. odstupy od jedla ak ma jest 5x denne.
A to je niekedy unaveny okolo 16.00, vtedy ho uz ale nedam lebo by mi vystrajal v noci, za to vecer pri veceri a po kupani sa s nim uz neda vydrzat. Kupanie miluje takze to otoci o 180 stupnov 😝

katus193
22. feb 2011

@lubinka9 dakujem za info,pekny dnik

kleopatris
22. feb 2011

@lubinka9 dakujeme 😵 aj za kartu, maly si u nej krasne zatancoval a zaspieval 😀 😵 a gratulujem k zubikovi - aspon vies preco tie noci 😉 a my mame furt len 8, teda myslim, neda mi kuknut do ust.

emily327
23. feb 2011

Ahojte, tak sme doma z ockovania. Bola som s malou este von, lebo zaspinkala, tak je asi lepsie, ked to prespinka. Hoci by som jej mala davat obkladiky ,no ale budem ju budit? Takze dopadli sme tak,ze mame 6900g a 65cm Ockovanie prebehlo ok, az na to,ze som jej ja musela nad kolienkom drzat nozicku z coho som nemala dobry pocit, ach jaj chudatko male plackala velmi.Mala som problem ju utisit, take hrosie slzy jej tiekli Ale potom zaspinkala a zatial spinka, necham ju nech haja, uvidime vecer. Uz mam nachystany teplomer, budem merat. Pytala som sa aj na prikrmovanie, lekar povedal,ze najskor za 2.tyzdne ak uz chcem zacat. No ja som mu povedala,ze zacnem az od ukonceneho 6.mesiaca a on suhlasil,ze Sonicka pribera pekne a ze jej staci mliecko, tak ale potom,ze mam zacat zeleninovou polievockou. No nepytala som sa konkretne co tym myslel, tak to zatial neriesim. Ale ja urcite zacnem mkrvickou a postupne budem pridavat dalsie druhy zeleniny, ovocie az neskor. Pytala som sa,ze ci je ok,ze mala cumle ten maly dudel od 0-3m a povedal.ze su deti co ho cmulaju a maju uz viac ako rok,ze to vobec nevadi. Tak jej ho nebudem menit za vacsi, iba kupim novy, lebo tieto uz ma dost dlho. Buduci tyzden v stredu mam doniest malej moc, sacky budu v piatok,ze si pre ne mam prist. Takze tolko od nas

blondynka400
24. feb 2011

@lubinka9 tak to jo, už chápu 🙂. Neboj, on to brzy dá a ujde víc než 2km 😀 . Já mám tedy kožené, semiš mi nepřijde úplně praktický....
Spí mi jen jednou denně, někdy už od 10 měsíce. Usíná zhruba v 12:30-13:00 a spí tak hodinku a půl, jak kdy. V noci spí od 20 a většinou tak do 8, ale je to jak kdy, má období, že vstává v 7 a pak jí zas musím budit 😝 😀 . Každopádně na azčátku byl ten přechod ze spaní dvakát denně těžký, dvakrát spát bylo moc a jednou zas málo, ale stačil týden a zvykla si 😉