Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
6. mar 2008

😀 Ich weiß nicht, wirklich keine Ahnung. Geheimzahl eingeben 😀 Správne???
No, ono sa to dá rozumieť, ale ťažko. Čítala si knihy - tri sú - od Bastiana Sicka: Der Dativ ist dem Genitiv sein Tod? Som sa narehotala ako kôň, on tam vysvetľuje ako to nemci hovoria, ako by to malo byť a hrozne srandovne to podáva. On ovláda mnoho jazykov a aj nárečí, tak to pekne porovnáva, fakt zaujímavé, vrelo odporúčam. Hlavne prvé dve knihy sú super.

Inak moja svokra hovorí iba hesensky, musela som sa tiež nejaké výrazy naučiť, lebo ona mi hoch Deutsch vôbec nerozumela 😀 😀 Iš mus moje bižele ufm biželbret.... a teraz buď múdra 😀

zuxana
6. mar 2008

cawte baby... aj ja som v Hessen.. vo Fulde... uz par rockov... co tu porabate (okrem snazilkovania 😉 ) ... pracujete, cí chodite do skoly?

misha82
6. mar 2008

Mirusch, slovenština je pro mě jako čeština, takže ve srovnání s němčinou je to pro mě balzám na uši... A hlavně na duši 😀 Španělština je krásná řeč a oproti němčině pomerně jednoduchá, měla jsem dva semestry španělštiny na výšce a moc mě to bavilo. Taky bych se jí ještě v budoucnu chtěla věnovat. Teď ale musím drtit němčinu. A jinak u nás v Bayern je to taky dost ušišlané, ale dá se rozumět dobře... 😵

ivana98
autor
6. mar 2008

ahojte dievcata,
Misho, vidim ze mas nastaveny 5tt, mozeme gratulovat? 😲 😀 😵
Mmmka, mne sa spanielcina akusticky tiez vobec nepaci 😝
Mirusch, hesencina je mozno maksia, ale aj tak mi pripada byt dost suslava 😝 A sächsisch samozrejme tiez. Ja som s nasim "lokalnym" dialektom spokojna, uz som si zvykla. A zda sa mi, ze som poriadny dialekt na ulici uz davno nepocula. Alebo zeby to bolo tym, ze travim menej casu na ulici 😕

ahoj zuxana, pridaj sa 😉 ja snazilkujem a pracujem...ale v Sachsen-Anhalt 😉

misha82
6. mar 2008

Ivi, nevim, jestli 5tt, ale dneska jsem na testiku našla dvě čárky. Bylo to tak rychle - v unoru jsme se zacli snazit a uz jsem v tom 🙂 No jo, ale ja uz tu ted vlastne asi nemam co delat, ze... 😒

mmmk
6. mar 2008

Ahojky holky 😵

Misha, prijmi gratulaci 😵 To jsi teda rychlovka 😉

Zuxana, ahoj, ja jsem v Sasku, ale brzy se doufam presuneme do Hessenska nebo spis BW. Asi zalezi na manzelovi nebo spis na jeho potencialnich zamestnavatelich 😅

Ivi, jak rika moje ucitelka italstiny, italstina je krasna na jazyku (at uz rec nebo jidlo) 😀 Moje nejoblibenejsi slovo je ciliegie (čilijedže) - tresne 😵

mirusch
6. mar 2008

Ahoj Zuxana, no, máš pravdu, snažilkujeme a inak - ja zatiaľ žienka domáca, uvidíme ako to bude s bábom a keď nič, tak si začnem hľadať prácu... 😒

Misha, ozi, to čo tam máš??? 😕 😕 😀 Človeče, ty si to fakt zobrala zhurta. Tak to sa pri drobcovi naučíš raz dva 😀 Kde sa ja hrabem s dvoma rokmi skúšania 😖 Zajtra sa teším!

Iva, nuž, ja tu mám dialekt všade naokolo, stačí zájsť k svokre a už to frčí 😀

ivana98
autor
6. mar 2008

Misho, takze gratulujem 😉 😵 dalsia ktorej to vyslo na poprve... ako to robite...? 😝 😀
a ak nechces ostat v tejto teme, tak rozhodne ostan u nas v regionoch 😉

Mirusch, moja svokra je ucitelka, takze dialekt jej vazne nehrozi 😀 a som celkom rada 😝

mmmk
6. mar 2008

Ivi, jak se u nas v regionech otehotnuje ve dvojicich, tak by me zajimalo, kdo bude ve dvojici s Mishou 😉 Ja uz jsem si do dvojice zamluvila Janicku38 😵

mirusch
6. mar 2008

Misha, tak ešte raz blahoželááám 😵 , dúfam, že teda stretneme inokedy, rozhodne sa ale chcem, už som sa tešila na nákup 😀 Teraz si to zlizne manžel, lebo som už vychystaná a proste idem nakupovať a basta a on to musí vydržať.

Ivanka, tož, ja mám kamošku, ktorej vyšlo prvé aj druhé tehu na prvýkrát a druhej obe na druhýkrát... hm. Asi treba aj také babenky, inak by obyvateľstvo vymrelo 😀 Mne to tento mesiac vyzeralo nádejne, ale zázrak sa nekonal. Idem na IVF v júni, už som sa rozhodla.
Tož, to by som brala takú svokru 😀 Moja má už 88, čiže žiadne snahy o povzdelanie nehrozia 😀

misha82
6. mar 2008

Dekuji vam za gratulace. Necekala jsem, ze to pujde tak rychle, ale jednak jsme se snazili ve dnech, kdy jsem ovulaci jen predpokladala (nechtela jsem to brat moc technicky pres bazalni teploty a ovulacni testy), jednak jsem psychicky v pohode (po predeslych nekolika mesicich depresi z Nemecka) a beru dost dobre vitaminy, ktere distribuuje moje mamka. Beru je uz 3.mesic.

Mirusch, urcite se sejdem hned, jak to bude mozne. Hodne me poboliva bricho a citim se jako kdybych mela chripku. Obcas nevim, jestli pujdu zvracet nebo to vydrzim. Verim, ze je to docasne a brzy se vsechno srovna! Dam ti urcite vedet 🙂 Moc vam vsem, zeny, drzim palecky, aby jste co nejdriv nasly ty dve //. Zkusili jste uz na snazeni zmenit prostredi? Chce to nejakou romantiku...more, hory, slunce, pohoda 😎

ivana98
autor
6. mar 2008

No ved ja som vedela, ze budeme mat aspon dve novembrovky... som zvedava, kto bude ta druha.

Mirusch, 88? 😲 ja som tusila, ze tvoj muzik je trochu starsi, ale az tak? A uz si sa rozhodla na jun ICSI? Bez ohladu na tvoje problemy...alebo uz prisli na to, co sa deje?

Misho, my pojdeme coskoro lyzovat 😉 ale bude to prave v najneplodnejsom case 😀

misha82
6. mar 2008

Ivi, tak to je smuuula, sakris!! 😖 No neva, může to mít pozitivní vliv do i budoucna 😉 Poradne si to uzijte! Preji vam krasnou noc, jdeme se koukat na filmik!!! Paaa 😵

mmmk
6. mar 2008

Ivi, to jsem teda gespannt, kdo to bude! U mne to samozrejme nevypada ani naaahodou 😀 My se s Janickou citime na lednovky, tak uvidime 😉

ivana98
autor
6. mar 2008

Misho, ja to tak tragicky nevidim 😀 😀 ono sa to raz podari.... 😉 pekny vecer!

mirusch
6. mar 2008

Misha, keby si ty vedela, čo všetko sa môže v človeku "pokaziť" a zabrániť otehotneniu, tak by si iba oči valila, fakt 😕 My ideme na umelé a inak sa bohužiaľ nedá, aj keby som mala slnko a more 24 hodín denne 😒 Ale zatiaľ to neberiem tragicky a verím. Isto sa ozvi, keď ti bude lepšie. A ak ti nebude, tak sa nasáčkujem k tebe a hotovo 😀

Iva, ozi, ako to pokračuje u teba? Mali ste už vyšetrenia? Nejako som stratila prehľad... 😒 No, mne sa stav zlepšil, aj keď teraz, počas MS je to zase horšie. Teraz chodím na akupunktúru a som teda ohromne zvedavá, či to niečo pomôže, skôr nie ako áno, ale skúsim. Aj keď ma to teda - tie ihly - bolí, sa až čudujem ☹ Pokiaľ sa mi stav nezhorší, tak ideme v júni a basta. Nič závažné mi nenašli a lieky, čo mi navrhovala lekárka a čo by mi zrejme pomohli, treba brať aspoň 6 mesiacov, na to už nemám nervy, ak sa IVF nevydarí, tak potom. Zatiaľ chodím do VHS na cvičenia na chrbticu a v pondelok idem do posilovne, čo funguje aj ako rehab. na skúšobnú hodinku, zostavili by mi špeci program na spevnenie svalov. Tak som zvedavá.
No, svokra mala môjho manžela veľmi neskoro, jeho súrodenci sú od neho o 15 rokov starší. Manžel má 53, ja 35 o týždeň, dá sa, nejako nepociťujem ten rozdiel. Ale som momentálne jediná, kto sa môže starať o jeho mamu a tetu, zatiaľ hlavne upratujem a kontrolujem, no neviem ako to budeme riešiť, lebo to nebudem vládať sama 😒

Dobrú noc vám prajem 😵

mirusch
6. mar 2008

Ozi, ešte som chcela napísať, že som si bola kúpiť v lekárni teplomer na BT s 2 desatinnými miestami. Najprv ten ujo na mňa kukal ako puk, že či to existuje 😀 Potom zistil, že áno, špeciálny na BT. Objednal - volali, že im poslali ortuťový, takže znova. Ale je krásny. V puzdre, s ceruzkou a kalendárikmi na zapisovanie a má taký ohybný koniec - gumený, no parádička. Už sa teším ako začnem napozajtra ním merať. Páčia sa mi tie grafíky, aj keď nejaký ohromný význam pre mňa nemajú. Aspoň viem, že mám ovu 😉

mumu_1
7. mar 2008

Hola chicas 🙂
Me se spanelstina taky nelibi, ale nejak nemam v MX na vyber 😉 A to si Mexicani aspon neslapou na jazyk a dost si tu rec zjednodusujou, spanelska spanelstina je o dost horsi 😠

A hele, Misha ma napsano ze 5tt 🙂 Ja to rikala, ze do toho prijdes 😀 😀 😀 Tak to posilam do Reichu velikanskou gratulaci!!!

mmmk
7. mar 2008

Mirusch, vim, jaky teplomer myslis. Me moje doktorka za ty grafy pochvalila, pry nas to posunulo aspon o dva kroky dal (vidi, ze nemam ovulaci a ze mam erratic temperatures) a s okamzitou platnosti mi zatrhla dalsi mereni 😅 Pry kdyz merim, myslim na to. A je fakt, ze co jsem prestala, nemam naprosto tuseni, kolikaty DC jsem a citim se tak volneji 😕 😀

Mumu, hablamos espanol? Qué tal?

misha82
7. mar 2008

Mumu, dekuju. 🙂 Mirusch, vim, ze to neni jednoduche! Ale moc ti a vam vsem drzim palecky, aby to vyslo! My meli velke stesti!

mmmk
7. mar 2008

Misho, reklas to manzelovi? Jak reagoval, pochlub se 😉

ivana98
autor
7. mar 2008

Mirusch, tusim si tiez zaobstaram nejaky speci teplomer, dnes som chcela zmerat v polospanku a trosku som sa poranila, auau! 😠 termin na vysetrenia mame teraz v marci, ked budem vediet viac, tak vam napisem 🙂

mirusch
7. mar 2008

Iva, skús sa opýtať v lekárni, nech ti ho objednajú, je super. Volá sa Cyclotest Lady a stojí 17,25 EUR. A je ešte za asi 100,- a ten ukazuj žiadne, jedno alebo 2 bábätká, podľa toho, aký plodný deň je 😀 Ale to mi fakt netreba.
Mmmk, presne chápem, že sa cítiš volnejšie. Ja meriam preto, lebo sa mi páčia grafy. Vôbec sa podľa toho neriadime, keďže u nás nie je prirodzene šanca. Ale aspoň mám dobrý pocit, že mám ovu a tak 😀

mmmk
7. mar 2008

Miru, proc jsi se nestala ekonomkou, kdyz mas rada grafy. Ja jich mam prave proto plne zuby 😀 😀 😀
Byvala doktorka se me ptala, jak vypada posledni graf a ja ji rekla: Krivka je kolisava, ale celkovy trend ma klesavou tendenci a vzestup se zatim neocekava 😀 😀 😀

mirusch
7. mar 2008

Mmmk, ja milujem tabuľky a keď som robila, tak som bola výborná asistentka 😀 Tu v DE zatiaľ nikto nepochopil, aká úžasná som, takže majú smolu, musím sa realizovať na vlastných grafoch 😀 😀 Robím dokonca grafy na koncoročné vyrovnanie elektriky - keďže sme v prenájme a so susedmi máme divne el. hodiny - my berieme niečo na ich a oni na naše, tak to potom preratúvam. Jedného času som robila tabuľky aj na náklady v domácnosti, som proste šiši 😀

misha82
7. mar 2008

Mmmk, s tim grafem jsi me rozesmala! 😀 No manzel to celou dobu dost probiral se mnou, takze kdyz jsem mu ve stredu prozradila, ze jsem si na lekci nemciny musela najednou utikat odblinknout, tak byl tak nadsen, ze behal po baraku a nasemu psovi zpival, ze bude mit brasku nebo sestricku 😀 Tak jsem mu porad rikala, ze to jeste neni jiste. No a ve ctvrtek jsem si brzy rano udelala test, byl pozitivni, tak jsem napsala na papir manzelovi, ze bude tatinkem, vedle toho jsem postavila malinke bile boticky a pozitivni testik! No a to uz byla nadhera, najednou tam to pomalu vsechno zaclo dochazet... A ted uz mi to dochazi radikalne, protoze mam dost velke bolesti podbrisku a je mi porad zle ☹

mirusch
7. mar 2008

Misha, veď to je proste krása, nádhera, že ti je zle, nie 😀 😵 😀 ? Čo by som ja a ostatné babenky dali za to, aby im bolo zle z toho dôvodu, čo tebe 😀 Tak si to užívaj, máš čo si chcela 😉 Chvíľu to vydržíš a keď budeš držať bábo na rukách, tak si ani nespomenieš, že ti bolo niekedy zle. Uf, to by som aj ja tak chcela, že botičky, pozitívny testík...ach jo.
Inak, idem do Ikei, lebo si ma tak navnadila, že sa mi mozog nachystal na Ikeu a keby som nešla, tak by som mala absťák 😀 😀 Poreferujem, čo je nové 😉
Ozi, ešte chceš toho slovenského gynekológa, či si radšej nájdeš niekoho bližšie?

misha82
7. mar 2008

Mirusch, dnes jsme se objednali k nemecke frauarzt, takze budem s nemcinou bojovat jako lvi 😀 Manzel nechce jezdit na kontroly daleko, takze prislibil ucast na kazde moji prohlidce 🙂 Jaky byl nakup? Co sis pekneho poridila do domacnosti? 🙂

mirusch
7. mar 2008

Misha, som si aj myslela. Neboj nič, to zvládnete 😉 No, neužila som si toho nákupu tak, ako s nejakou kamoškou, bol so mnou chlap 😒 a navyše sme sa predtým pohádali. Lebo on je najväčší chudáčik na svete, ale to, že ja mám silné krámy, bolesti, celý deň som upratovala a to upratujem aj jeho mame a jeho tete, chrbát ani necítim, to je nič. Ale škoda reči. Klasika. Ale pár drobností som ukoristila - sedačky na stoličky, rukavice na horúce, tácky, zrkadielka v drevenom ráme, na ktorý budem robiť servítkovú techniku, keksíky 😀 a drahý nakoniec objavil lampičky do kúpelne, aby sa mohol poriadne oholiť, lebo tvrdí, že nič nevidí 😀 Tak už nemá výhovorku... Takže tak.
Kedy ideš na krv? Hcg?

Baby a kde ste ostatné???? 😕

mmmk
7. mar 2008

Miru, ja jsem tu. Vyrazila jsem si na nakupy s kamaradkou a bylo domluvene, ze me chlap v 6 vyzvedne. A? Dojel po pul osme, sotva jsme mu stihli koupit nove dziny, nakoupit lebensmittel a dojet domu. Zacala me v obchodech chytat migrena, tak jsem do sebe musela nacpat brufen. Nevim, proc musi chodit v obchodech prodavaci v kosilich s kratkym rukavem, ale vsude bylo tak 25°C 😠 Z toho me zacala bolet ta hlava. Navic jsem musela vlacet vsecky tasky v rukach, nic jsem nemohla odlozit do auta nebo navesit na chlapa. Nicmene mam nekolik ulovku - napriklad skvely kostymek na "shaneni prace." 😀