Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

janazizraele
1. mar 2008

Myshka-Ty's tu byla jako turistka?Jestli jo,tak to je normální,že's tu byla spokojená!Místní se pro turisty můžou přetrhnout a to je jen dobře 😉 Turisti jsou přeci zdroj příjmů 😉 Jinak mi žijeme v Holoně,to je jedno z předměstí TelAvivu. 😉

nelinecek
1. mar 2008

Ahoj holky, jsem tu nová, tak snad zapadnu 🙂

janazizraele
1. mar 2008

Nelineček-Vítám tě,já jsem tu taky teprve pár dní.Zatím nemůžu říct,že by se mi povedlo se někam zařadit ☹ Nějak nemůžu najít tu,která by na tom byla stejně nebo aspoň podobně. ☹

nelinecek
1. mar 2008

tak snad po čase zapadneme 🙂 My se snažíme od zač.února. Vysadila jsem po 8letech HA a poslední menzes
byl 11.2. a ted mám od 26. šílené bolesti v podbříšku a včera ze mně šel hustý špinavý hlen, tak nevím,
jestli je to známka po ovulaci nebo jen "rozhartusené" tělo? ☹

janazizraele
1. mar 2008

Nelinecek-Promiň,ale v tom já ti neporadím,já nikdy prášky nebraly,takže neznám ani následky.My se snažíme už víc,jak 10let.Fandím ti,aby to vyšlo! 😉

nelinecek
1. mar 2008

to se má kamarádka snažila taky a potom prostě rezignovala a nechala to osudu a vyšlo to, tak snad vám to vyjde
taky 🙂

janazizraele
1. mar 2008

Dík,budu doufat 😉

myschka
1. mar 2008

My jsme oba v I pracovali, asi by jsme zůstali ale vyděsilo nás když začli rozdávat plyn. masky kvůli válce v Iraku. my bydleli kousek od disingov centra

janazizraele
1. mar 2008

Viděsili jste se správně,ale nic se tu nestalo,to byla prostě prevence. 😎

misha82
1. mar 2008

Jee, kousek od disingov centra bydli prave bratr me babicky s manzelkou a dcerou 🙂 Jani a jak dlouho jste v Izraeli? A co tam delas? Umis hebrejsky???

janazizraele
1. mar 2008

Tak po řadě:Jsme tady už víc jak 3roky,pracuju na úklidech,muž na stavbě odborníkem.Hebrejsky umím jen trošku 😅 ,nelíbí se mi ten jazyk,proto mi nejde.V práci mluvím anglicky. 😉

ivana98
autor
1. mar 2008

Mirkson, u nas tiez zase nic 😠 Ale aspon ze tvoj manza je v poriadku. Nas to este len caka o dva tyzdne..

Jani, ak hladas niekoho v podobnej situacii, tak kukni v teme "Neplodnost u muze"...ved to je vas problem, ak som spravne pochopila, nie? Nepomoze vam ani M/T? A co tak IUI s darcom? 😉
Nelinecek, ahoj! Kde v zahranici zijes? 🙂

janazizraele
1. mar 2008

Ivana98-já to tam zkoušela,bohužel se mi nedaří zapadnout.Nikam ☹

tictac
1. mar 2008

jana,to chce cas, me to taky docela trvalo 😉

ivana98
autor
1. mar 2008

jani, neviem ako to myslis...zapadnut...? najst niekoho s podobnym problemom alebo najst spriaznene duse? to druhe vyzaduje trochu viac trpezlivosti a ty si tu predsa registrovana len par dni...

mirusch
1. mar 2008

Ahojte babenky, tak som zase naspäť zo SR. Unavená ako kôň, isto poznáte, aj cesta bola o ničom, vleteli sme do tej hroznej búrky a víchrice, plus plno áut, ale sme už doma...

Pozerám, že sme tu z celého sveta 😉 To sa mi pozdáva... Jani, nechápem-nedarí sa ti zapadnúť? Veď si už zapadla! Potrebuješ s niečím poradiť? Pomôcť? A tvoj manžel je z Izraela? Preto tam bývate? Lebo cítim, že sa ti tam veľmi nepáči, nerozmýšľali ste nad inou krajinou?

Čo je inak nové?

misha82
2. mar 2008

Jani, nedokazu presne odhadnout, jak se citis, ale taky na tom nejsem tady v Nemecku uplne nejlip. Je to sice lepsi nez na uplnem zacatku, ale i tak... Nejsem z tech, co se jen tak daji s nekym do reci a hledaji si duvody ke zlepsovani nemciny. Minuly tyden jsem zacla chodit na kurzy nemciny - 3krat tydne po trech hodinach... Tak je to fajn, ze jsem konecne zacla neco delat, ale stejne... Jakmile nekomu nebo necemu nerozumim, vezme mi to vzdycky vitr z plachet... mam pocit, ze jsem snad na jazyky uplny trotl a ze se to nejsem schopna nikdy naucit... Navic chci miminko, ale mam neuveritelny strach z navstev gynekolozky, pak z porodnice, pak z detskeho lekare... No proste porad nejake obavy... Nekdy se za to nenavidim!!!!

tictac
2. mar 2008

misha, ja jsem byla driv taky takova, dodnes nechapu, kde se to ve mne vzalo, ze jsem pred 10 lety odjela do Anglie. Vzdycky jsem byla strasne nesmela, malo sebevedomi, kde me postavili, tam me taky nasli... 😀 Nastesti tohle se da zmenit, da se to naucit, nebo spis odnaucit? Chce to proste se donutit, driv neexistovalo, abych treba telefonovala nekam na urady, proste mindraky jako blazen 😀 Me hodne pomohlo, ze jsem si nasla dost dobrou praci a pak zacala sama podnikat, do me donutilo, ale dodnes mam obcas stavy, kdy se vracim do toho mene sebevedomeho ja...to bych se nejradsi kopla 😀 😀

ivana98
autor
2. mar 2008

Mirush, vitaj naspat na nasej nemeckej pode 😀 Nemame ziadnu novu tehulku, ak tym myslis novinky... 😒 Ale Misha82 byva blizko Frankfurtu, to by ta mohlo zaujimat 😉

Misho, neboj, vacsina nemcov ovlada perfektnu anglictinu a keby nieco, tak si nou pri komunikacii pomozes 😉 kazdy obcas mava take pocity neistoty, najma na zaciatku, ale ono sa to vazne bude zlepsovat. A nemecky vies lepsie ako si myslis - tym ze ovladas cestinu 😀 neveris? trotl: Trottel, po nemecky hlupak 😝 atd..

Tictac 😀 obcasne zachvaty treba vyriesit kopancom 😀

mirusch
2. mar 2008

Ahoj Iva, toz, toz, zase doma 😀 Tu je doma, tam je doma, som z toho jelen 😅

Misha, ozi, ty si pri Frankfurte, neviem presne, kde je to vase mestecko, my sme od Fr. asi 25 km. V kazdom pripade nie sme tak daleko... Ja ked som sem dosla pred 4 rokmi, tak som nemecky nevedela, len anglicky, chodila som ale do VHS a podarilo sa mi rychlo nemcinu naucit, po 1 a pol roku som uz robila Kleines Deutsches Sprachdiplom a to hovorime s manzelom stale - zo zvyku - anglicky. Teda mis-mas, uz stracam prehlad 😅 Tiez som mala panicky strach z vybavovaciek, lekarov a pod. a teraz som uz taka macherka, ze som som to ja, co vybehava veci. Treba sa len osmelit, oni ta naozaj nezbiju, ked nieco zle povies, praveze treba vyhladavat prilezitosti na rozpravanie, tak sa naucis najrychlejsie!!! Drzim palce.

misha82
2. mar 2008

Mirusch, bydlime v Obernburgu - to je kolem 30 - 40 km smerem na Miltenberg! Ja taky chodim do VHS v Aschaffenburgu!!!!!!!!! To je sranda! 😀 No a kde presne teda jsi? Mozna budu vedet. Je pravda, ze uz jsem na tom lepe nez driv. Problem je s mym sebevedomim. Kdokoliv druhy, kdyz rekne neco blbe nebo odpovi jinak, nez ma (protoze nerozumel), tak na to uz pak nemysli. A ja klidne jeste dva dny 😖 Des... Delam ted uroven B1, kterou muzu zakoncit certifikatem, ale v dobe konani te zkousky ma manzel volno, a tak budem v Cesku. Ale po navratu chci pokracovat B2 a pak si tu zkousku udelat. 😢

Ivi, dekuju za podporu. Vis muj problem spociva asi v tom, ze jsem ucitelka cestiny!!!!! A mam tendenci tvorit nesmyslne slozita souveti, ktera mi vetsinou nejdou prelozit. muj manzel se nestve s zadnou gramatikou, mluvi tak, jak to tady naposlouchal, a je v naprostem klidu. Nemci mu rozumi, a to je hlavni. Je dvakrat denne v komunikaci s rodaky... To se to potom sprechti, ze jo...Ja porad lpim na gramaticke spravnosti 😠

Tictac, vim, ze nejlepsi by bylo, kdybych nastoupila do nejake prace. Ale nevim, po cem jit, kdyz jeste neumim tu komunikacni nemcinu tak, jak bych potrebovala. No a navic chci to mimco... Mela bych behem pristiho tydne zjistit, jestli to vyjde nebo ne 😅 Ale zatim zadne priznaky, takze v to moc neverim ☹ Jak dlouho se snazite vy?

mumu_1
3. mar 2008

Kuk 🙂
Misha, neves hlavu, do toho casem prijdes - teda do ty nemciny myslim.. a do TOHO taky 😉 😀
Vem si, ze my odleteli do Mexika a neumeli pomalu ani slovo spanelsky... a tady se fakt jinak nez spanelsky nedomluvis. No a ted asi po roce, uz jsme schopni uplne bezne se bavit, obcas teda porad nejake slovo nevime, ale snazime se to nejak opsat nebo si pomahame rukama nohama a nakonec to jde.

Jinak co jsme se bavily s tou kamaradkou z Izraele, tak Mexiko je ve vzajemnem porovnani neco jako predstupen Izraele. Navic oni jsou magori, porad zvani o narodni hrdosti, jak je skvely byt Mexican a zit v Mexiku a pritom tu maji 37 % obyvatel trvale pod hranici chudoby a 17 % pod hranici hluboke chudoby a hory odpadku kam se podivas... Takze proste podle nich Mexiko je nejlepsi na celym svete a pritom nikdo z nich ani nehrabne, aby skutecne bylo.

misha82
4. mar 2008

Jaj, kez bych se misto nemecky mohla ucit a bavit spanelsky!!!! Nemcina je tvrda, skareda a tvari se nezdolne 😀 🙄 Zajimave, to jsem, o Mexiku nevedela... Holky, dneska jsem to mela dostat, zatim nic, ale to jeste neni zadna vyhra... Tak vyckavam 😠

mmmk
4. mar 2008

Misko, to je mi lito, ze te Nemecko tak trapi. Ja taky nejsem s nemcinou buhvijaky king 😀 Hadala bych to tak na uroven B1, podle posledniho rozrazovaciho testu jsem C1, coz me uprimne prekvapilo 😀 Nebylo by od veci najit si nejaky ten Sprachtandem - nekoho, kdo chce mluvit cesky, ale jeho materskym jazykem je nemcina. To hodne pomaha 😉
A jestli se fakt tak bojis, muzes si na strankach frauenaerzte.de najit doktora v okoli, co umi cesky nebo slovensky. Nebo aspon anglicky. Ja prvni chodila k doktorce, co umi slovensky... nikdy mi tu moznost ani nenabidla, tak jsem se pekne musela snazit vsechno vysvetlit atd. Nakonec jsme zmenila doktorku (lecba cekanim mi neprijde jako produktivni) a ted chodim k jedne, co umi jen anglicky a rusky a domluvim se uplne normalne. Jen predtim nasprtej slovni zasobu (neni ostuda, kdyz si to treba vypises na papir - organy, nemoci, problemy) a zvladnes to, neboj 😉

mirusch
5. mar 2008

Ahojte, nejako sa tu nic nedeje 😕
No, Misha, mozem ti potom dat adresu na mojho slovenskeho gynekologa, aj ked to bude pre teba asi daleko... A tiez mozme tak vymysliet, ze budem na teba kecat nemecky a ty z toho nebudes mat paniku, lebo budes vediet, ze ti aj tak rozumiem 😀 Ale ako zaciatok na odstranenie barier...
Ja som naposledy bola v VHS C2, uz som nemala kam ist vyssie, tak som sa na to vykaslala 😀 . Ale hlavne sa mi uz nechcelo... 😅 To neznamena, ze nemecky viem perfektne, ani zdaleka, ale dohovorim sa. A ked sa mi znova bude chciet, tak do knih kuknem zase, nech naberiem nejaku novu slovnu zasobu.
Ja som na uplnom zaciatku komunikovala s mojou obvodnou anglicky... Ale treba sa osmelit. Je fakt, ze nemcina nie je ani najkrajsia, ani najlahsia rec na ucenie, ale nevyberieme si a ked sa ju clovek nauci, tak uz moze machrovat, ved kolko reci vies, tolkokrat si clovekom.

misha82
5. mar 2008

Díky, holky, za vaše zkušenosti. Moc mi to pomáhá. Mirusch, budu ráda, když na mě budeš mluvit slovensky! Nemciny mam kolem sebe az az, ve skole mi to docela staci 🙄 Ten kontakt na tveho slovenskeho gynekologa si rada vezmu! I kdyz jeste pouvazuju, co pro me bude lepsi - jestli skocit do vody a plavat a nebo se nemcine zase vyhnout 😅 Manzel bude se mnou na kazde kontrole, tak uz se s tim asi nejak poperem 😎 Rozhodne se nemecky chci naucit dobre! Nejsem na jazyky talent, ale dostala jsem diky manzelovi prilezitost, ktere bych mela vyuzit, ze jo...Mmmk, dekuju za tip, pro zajimavost se na tu stranku podivam 🙂 A tu papirkovou metodu mi uz doporucovala kamaradka, ktera zila nejaky cas ve Vidni. Urcite to tak budu delat! Preju vam vsem pekny den, prijemne snazeni a pohodu 🙂

mirusch
5. mar 2008

Misha, oki, dam ti ho. Inak, ja na teba budem tiez hovorit cudzou recou - slovensky 😀 Tak co chces. Jednu uz vies perfektne a to je tazka rec, tak aj dalsiu zvladnes raz-dva 😉 . Ja som voci nemcine dlho brojila a aha - uz som Nemka aj na papieri. 😕 Inak, na spanielcinu si aj ja brusim zuby, uz mam aj knihu, ale neviem, kedy sa do toho pustim...

mmmk
5. mar 2008

Ja se spanelsky ucila rok a zbehla jsem k italstine - moje srdecni zalezitost. Krasne melodicky jazyk, spanelstina mi prijde takova nehezka rec se slapanim na jazyk 😝 😅 😀 Tot muj osobni nazor 😉
Ale kdybys videla Olivera Geissena a jeho show, uveris, ze nemcina muze byt i pekna 😎

mirusch
6. mar 2008

Mmmk, ja som tiež chcela pôvodne taliančinu,aj mne sa páči viac, ale potom prevážil názor, že španielčinu viac využijem, keďže ňou hovorí podstatne viac ľudí.... Ešte to musím prehodnotiť 😉
No, názor na nemčinu pomaly mením, ale to, že by sa nemala používať na spievanie pesničiek, to budem tvrdiť stále! 😀 Inak, naša hesenčina znie mäkšie 😀 Iš liebe Diš 😀

Ozi baby, ja stale zabudam pisat bez diakritiky. Robi vam to problemy na pocitaci? Ci tam mate nejake haky-baky namiesto makcenov? Ak ano, tak si budem davat pozor... 😅

mmmk
6. mar 2008

Mirusch, mne ta diakritika nezlobi. Spis mi dela problem psat s ni 😀 Hessisch je meksi, to mas pravdu. Je to skoro hoch Deutsch. Jak me to chybi! Nikomu bych neprala sächsisch, to je otresna rec. Kazdy, kdo nas dojel navstivit, tak z toho nestihal, dokonce i Nemci ze zapadu 😀 Krasny priklad sächsisch, jestli uhadnete, co to je.
"Iš wís niš, wíkliš kéne ánung!" 😀 😀 A nebo "Gehémcál éngébn" 😀